Jump to content

Aktualizacja 9.20.1: usprawnienia mechanizmu doboru drużyn

• Please log in to reply
53 replies to this topic

lordczarny #41 Posted 13 October 2017 - 08:32 AM

Lance-corporal

• Player
  • 28105 battles
  • 66
  • [BS-] BS-

View PostRysiek0802, on 12 October 2017 - 10:54 PM, said:

Moje 6 graja na 8,7na9,8na 10- permanentnie!.  

Twoje 6 grają przeciwko trzem ósemkom, czy masz skłonności samobójcze, że pchasz się im pod lufy?

W takim losowaniu graj przeciwko szóstkom - jest ich siedem.

Jak dla mnie system 3-5-7 jest jak najbardziej OK!

Jedno, co bym sobie i innym graczom życzył, to zaprzestanie ingerencji MM przy misjach osobistych, doborze map i składu drużyn tak aby utrudnić wykonanie misji.

Edited by lordczarny, 13 October 2017 - 08:44 AM.

_Patrol #42 Posted 13 October 2017 - 08:37 AM

Field Marshal

• Player
  • 36160 battles
  • 24,516
  • [IMPR0] IMPR0

View PostRysiek0802, on 13 October 2017 - 12:54 AM, said:

Moje 6 graja na 8,7na9,8na 10- permanentnie!

Ke? Nie wmówisz nam, że cały czas grasz na mm +2, to  nie jest forum dla idiotów.

Kwiliniosz #43 Posted 13 October 2017 - 08:43 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 19359 battles
  • 3,412

View Postherhor67, on 12 October 2017 - 05:19 PM, said:

JEST! Wreszcie!
Dzisiaj 3 bitwy FV215b i po kolei Typek5, Maus i E100 u przeciwnika...

Jednak rozwaliły mnie te dwa teksty:

być może zauważyliście, że czołgi ciężkie i średnie dość często trafiały do jednopoziomowych bitew, a artyleria i niszczyciele czołgów zwykle lądowały w zestawieniach ±2 i ±1. Poprawiliśmy system, wyrównując prawdopodobieństwa dla wszystkich klas pojazdów.

XDDDDDDDDDDDDD
A ja myślałem, że HT i MT trafiają zazwyczaj na dół, zaś reszta na top...

po kolejnych poprawkach będziecie widzieć więcej drużyn 3/5/7 oraz 5/10, co powinno dać więcej radości z gry.
Nie no, świetnie. Tego właśnie chciałem. Wincyj bitew 4 na 6, 6 na 8 i 8 na 10.

Właśnie mi przypomniałeś co miałem wyśmiać. Grając VI niemal zawsze topowymi VIII tierami są TD, lighty i arta, czyli pojazdy dla których losowania z IX i X powinny być bardziej opłacalne. Teraz jeszcze bardziej chcą wydupczyć medy i HT VIII tieru. GG  WG :facepalm:.

addept #44 Posted 13 October 2017 - 09:53 AM

Lieutenant General

• Player
  • 40147 battles
  • 6,136
  • [PVS] PVS

Brak losowania na niższe tiery przede wszystkim uderza po kieszeni, bo grając częściej z tierami wyższymi jesteś zmuszony częściej strzelać z amunicji premium, podczas gdy niższe tiery to możesz strzelać nawet z pocisków HE.

Najbardziej pokrzywdzone są tu czołgi premium z ograniczonym MM. Co z tego, że jestem w stanie takim SP osiągnąć na goldzie bardzo dobrą średnią obrażeń, skoro średnie zarobki mi spadną?

W tej chwili jeszcze bardziej niż kiedyś nie opłaca się kupować nowych czołgów premium. Jak zawsze lepszą alternatywą jest konto premium lub dołączenie do aktywnego na natarciach i przyzwoitego klanu - w celu korzystania z bonusów.

tita6 #45 Posted 13 October 2017 - 01:28 PM

Sergeant

• Player
  • 17950 battles
  • 246

View Postaddept, on 13 October 2017 - 09:53 AM, said:

Brak losowania na niższe tiery przede wszystkim uderza po kieszeni, bo grając częściej z tierami wyższymi jesteś zmuszony częściej strzelać z amunicji premium, podczas gdy niższe tiery to możesz strzelać nawet z pocisków HE.

Najbardziej pokrzywdzone są tu czołgi premium z ograniczonym MM. Co z tego, że jestem w stanie takim SP osiągnąć na goldzie bardzo dobrą średnią obrażeń, skoro średnie zarobki mi spadną?

W tej chwili jeszcze bardziej niż kiedyś nie opłaca się kupować nowych czołgów premium. Jak zawsze lepszą alternatywą jest konto premium lub dołączenie do aktywnego na natarciach i przyzwoitego klanu - w celu korzystania z bonusów.

Dlatego na potyczkach da się jeszcze w miarę bez golda, szybko i bezstresowo pozarabiać.

oem_ #46 Posted 13 October 2017 - 08:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 54361 battles
  • 68
Tematy zamienne. Wszyscy wiedzą (choć czasami udają inaczej), że problem jest w doborze względem umiejętności graczy a nie balansu czołgów chyba, że są wyrównane drużyny. Widzę o co chodzi producentowi i postanowiłem przestać w to grać bo nie jest fajne aby mieć mniejsze szanse kiedy nie chce się wrzucać komuś kasy do kieszeni. Konto założyłem dawno tematu ale z biegiem czasu widzę jak zwiększa się dysproporcja związana z poczynaniem inwestycji. Na wasze szczęście część troli mnie zaraz zaszczeka a inni mają na to wylane, więc biznes się kręci i będzie kręcił, trza tylko szukać sposobów jak wyciągnąć więcej bo na tym polega biznes.

jankes1376 #47 Posted 13 October 2017 - 09:14 PM

Private

• Player
  • 29857 battles
  • 11
  • [SANDY] SANDY

View Postbachu93, on 12 October 2017 - 09:20 PM, said:

Równość ponad wszystko... Panowie niżej byliby z ciebie dumni.

*edited*

Tylko widzisz, równo nie znaczy sprawiedliwie. Przykład kolegi z grupami jest bardzo dobry, tylko go trochę nie zrozumiałeś. Jeśli wprowadzilibyśmy tego typu losowania wynik byłby oczywisty - drastyczny wzrost WR tych lepszych. Jeśli wyrównamy w każdej bitwie umiejętności, wtedy wszystko będzie równane do około 48-49% WR. Dlaczego? Bo, uwzględniając remisy, teoretycznie takie są szansę na wygranie bitwy między graczami o identycznym poziomie umiejętności.

Trudno zrozumieć? Masz przykład potyczek w starej Twierdzy. Lepsze klany wyciągały na X 70-80% WR, na VI i VIII 90%+ i to jeżdżąc YOLO dziwnymi składami. Po zmianach (losowania po umiejętnościach) WR znacznie się obniżył. Może nie do 50% (wpływ polowych, poziomu ogarnięcia poszczególnych składów, graczy itd.), ale zmiana jest widoczna.

Roszczeniowość współczesnego społeczeństwa jest obrzydliwa. Dlaczego mamy równać wszystkich do przeciętnej? Dlaczego chcesz karać słabszych i lepszych graczy (lepszy nie będzie mógł sobie włączyć godmode raz na 10 bitew, a słabszy będzie skazany na pożarcie przez lepszych)? Skoro słaby gracz będzie grał ze słabym (w idealnym przypadku), to jaka będzie jego motywacja do rozwoju, skoro nagroda jaką otrzyma (np. exp i kredyty) będzie taka sama jak u tego lepszego, który musiał się w jakiś sposób poświęcić?

Co więcej, wprowadzając losowania po skillu doprowadzimy do patologii znanej z rankedów. Jak tak bardzo chcesz poczuć ten smród to proszę bardzo, ale nie narzucaj tego wszystkim. Już teraz poziom zezwierzęcenia na randomie jest wystarczająco wysoki.

W takim razie jak chcesz mierzyć doświadczenie? Ilością bitew? Bo doświadczenie właśnie z tego wynika. Wiele zwierzątek, po kilkudziesięciu tysiącach bitew nadal nie ogarnia podstaw tej gry, z drugiej strony są tacy co robią cuda po kilku/kilkunastu tysiącach potyczek. Teoretycznie ten, co ma znacznie więcej bitew jest bardziej doświadczony, ale ameba zawsze nią pozostanie. I wracamy do punktu wyjścia. No chyba, że masz na myśli umiejętności...

Jakiekolwiek próby manipulacji przy losowości umiejętności graczy w drużynach skończą się źle i globalnie ZAWSZE będzie pewna grupa pokrzywdzonych. Obecny system pseudolosowego (w pełni losowego systemu jeszcze nikt nie stworzył) dobierania składów drużyn pod względem umiejętności jest dobry. Ba! Nawet dla większej próby jakoś odzwierciedla umiejętności gracza, OP factor pojazdu, balans mapy itd.

Matematyka nie kłamie, statystyka też, tylko trzeba potrafić interpretować wyniki.

Poprzedniemu koledze odpisałem, że brak mi już słów, tobie mógłbym odpisać to samo, bo gdy czytam twój tekst, to z jednej strony mam niezły ubaw a z drugiej trwogę na twarzy. Dlaczego? Przeczytaj, przeanalizuj sobie dokładnie co napisałeś, raz negujesz moje zdanie, drugim razem się ze mną zgadzasz. Dodatkowo manipulujesz moją wypowiedzią, nikomu nie narzucam, wyrażam swoje zdanie, mam do tego prawo, tak jak i ty. Z czego wynika twoja postawa, żal i pretensje? Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje.

Fajne fotki, widać nie są ci obce te klimaty, jednak mnie one nie urażają, mimo iż taki był twój cel, wiesz, mam dużą tolerancję do otoczenia jak i siebie, wielu dziwnych ludzi jest wokoło.

Tak samo jak kolega, nie rozumiesz mojej wypowiedzi a czytając wasze, wnioskuję, że chcielibyście utrzymać status quo, czyli jak jest często aktualnie, że w jednej drużynie jest 3/4 pomidorów a w drugiej 3/4 zielonych i fioletów, ta pierwsza drużyna ma szanse 20-30% na wygraną, wg mnie to nie jest w porządku i ja bym optował za wyrównaniem szans wg doświadczenia, umiejętności, kolorów, czy jak tam sobie to nazwać i nie chodzi mi o to aby bitwy były typu pomidory na pomidory, ale w podobny sposób jak wg chce dokonać balansu w czołgach, tzn, jeżeli w jednej drużynie jest np. 2 pomidorów, 3 zielonych, 4 fioletów etc., to drugiej powinno być tak samo. Szkoda, że nie można narysować jak na flip charcie, może obrazkowo byście szybciej zrozumieli o co mi chodzi.

Edited by TariboW, 15 October 2017 - 10:23 AM.
edited quote

bachu93 #48 Posted 13 October 2017 - 10:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32571 battles
  • 77

View Postjankes1376, on 13 October 2017 - 09:14 PM, said:

Poprzedniemu koledze odpisałem, że brak mi już słów, tobie mógłbym odpisać to samo, bo gdy czytam twój tekst, to z jednej strony mam niezły ubaw a z drugiej trwogę na twarzy. Dlaczego? Przeczytaj, przeanalizuj sobie dokładnie co napisałeś, raz negujesz moje zdanie, drugim razem się ze mną zgadzasz. Dodatkowo manipulujesz moją wypowiedzią, nikomu nie narzucam, wyrażam swoje zdanie, mam do tego prawo, tak jak i ty. Z czego wynika twoja postawa, żal i pretensje? Nie wiem i nie bardzo mnie to interesuje.

Fajne fotki, widać nie są ci obce te klimaty, jednak mnie one nie urażają, mimo iż taki był twój cel, wiesz, mam dużą tolerancję do otoczenia jak i siebie, wielu dziwnych ludzi jest wokoło.

Tak samo jak kolega, nie rozumiesz mojej wypowiedzi a czytając wasze, wnioskuję, że chcielibyście utrzymać status quo, czyli jak jest często aktualnie, że w jednej drużynie jest 3/4 pomidorów a w drugiej 3/4 zielonych i fioletów, ta pierwsza drużyna ma szanse 20-30% na wygraną, wg mnie to nie jest w porządku i ja bym optował za wyrównaniem szans wg doświadczenia, umiejętności, kolorów, czy jak tam sobie to nazwać i nie chodzi mi o to aby bitwy były typu pomidory na pomidory, ale w podobny sposób jak wg chce dokonać balansu w czołgach, tzn, jeżeli w jednej drużynie jest np. 2 pomidorów, 3 zielonych, 4 fioletów etc., to drugiej powinno być tak samo. Szkoda, że nie można narysować jak na flip charcie, może obrazkowo byście szybciej zrozumieli o co mi chodzi.

Ten pan w sumie pasuje do pozostałych, więc co mi tam...

*edited*

Ależ szok! Ależ obraza!

Wstaw fotki socjalistycznego szamba w prześmiewczym charakterze -> zostań w oczach pewnych hmmm... ich zwolennikiem. TAK :facepalm:

Z czego wynika to, że raz się zgadzam, a innym razem nie?

1. Nie ma takiej osoby na świecie, która zawsze ma lub nie 100% racji.

2. Zakładam pewne uproszczenia i niedopowiedzenia, które różnie mogą wyglądać.

3. Raz odnoszę się do sytuacji 1vs1, innym razem do 15vs15, a jeszcze innym razem co rankedów, czy CW/SH, co jest chaotyczne i może być różnie interpretowane.

Z czego wynika mój żal i pretensje? Z tego, że WG ostatnio zaczęło słuchać większości graczy, co ZAWSZE w dłuższej perspektywie czasu musi doprowadzić do katastrofy i jak widać po spadającej liczbie graczy jest to teza słuszna. Martwi mnie to, że głosy o MM opartym na skillu przybierają na sile nawet pomimo powszechnej krytyki rankingówek, które miały być alternatywą, a ostatecznie okazały się niewypałem. Chcesz losowań opartych na "umiejętnościach"? Grasz rankedy, SH, CW i tyle. 

I TAK! Chciałbym utrzymać, jak to nazwałeś "status quo". Dlaczego? Bo właśnie w rozsądnym zakresie brak balansu gwarantował ciekawą rozgrywkę, pełną emocji i kombinowania. Już zmiany w MM sprawiły, że random stał się o wiele bardziej przewidywalny, łatwiejszy i nudny. Lustrzane składy w żadnym stopniu nie naprawiły problemu szybkich bitew i wyników 15:0/1/2/3. Ba! Łatwiej było trafić na kampę przy kompletnie niezbalansowanych teamach. Gram w tą grę trochę dłużej i jeszcze pamiętam jak wyglądała rozgrywka z początków mojej kariery i widzę jak bardzo na przestrzeni lat rozgrywka została spłycona i ogranicza się do wciskania "2", a następnie wjeżdżania przeciwnikowi na pysk w jednym z 1, 2, czasem 3 korytarzy na mapie.

Jak wcześniej napisałem grzebanie przy losowości sprawi, że ZAWSZE jakaś grupa graczy będzie pokrzywdzona. Najlepsi zawsze dadzą sobie radę, tylko czy ktoś nowy w tej grze wytrzyma ciągłe nękanie przez lepszych? Teraz przynajmniej ma okazję zagrać w drużynie koksów i przejechać się po przeciwniku. Za chwilę ktoś przejeżdża się po nim, a kilka minut później ma szansę na wyciąg.

No i na koniec jeszcze jedno. Masz prawie 54% WR, więc raczej nie masz co bitwę 30% szans na wygraną. Każdy widzi te czerwone 20-30% w XVM, a nie dostrzega tego ile razy udało mu się wygrać taką bitwę i ile razy był w drużynie z 70-80%. Tak się składa, że kiedyś to sprawdzałem i rozkład był mniej więcej symetryczny- moje statystyki zawyżały procent na wygraną. Kłaniają się podstawy psychologii i to, że człowiek łatwiej zapamiętuje negatywne wspomnienia.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: niechciane treści.

Edited by TariboW, 15 October 2017 - 10:21 AM.
content

Elitarny1942 #49 Posted 14 October 2017 - 03:38 PM

Private

• Player
  • 11837 battles
  • 1
  • [_OSB_] _OSB_

Czy kogoś pokrochmaliło????

Co IS-4 robi z tymi Niemieckimi i Japońskimi klocami....

TariboW #50 Posted 16 October 2017 - 12:12 PM

Moderator

• Moderator
  • 1865 battles
  • 260
  • [WG_M] WG_M

Nagrody za umyślne spamowanie tematu rozdane.

cdn.

Kikuj123 #51 Posted 16 October 2017 - 04:06 PM

Private

• Player
  • 20399 battles
  • 43
  • [WIDMA] WIDMA

View PostTariboW, on 16 October 2017 - 11:12 AM, said:

Nagrody za umyślne spamowanie tematu rozdane.

cdn.

Co tak długo? Jednak mimo wszystko lepiej późno niż wcale. Jeszcze mam tylko jedną prośbę do Was.

Oprócz tego przyjrzeliśmy się również niektórym z Waszych największych próśb:

Zoptymalizowana logika zbierania drużyny: po kolejnych poprawkach będziecie widzieć więcej drużyn 3/5/7 oraz 5/10, co powinno dać więcej radości z gry.

Pytanie brzmi tak: Gdzie takie informacje znaleźliście? Jeśli to jest jedna z "Największych" próśb to sądząc po tej wypowiedzi spory odsetek graczy musiał dużo o tym mówić. Można prosić zatem o tematy, posty osób, które wręcz się zabijały o to by tylko zostało to wprowadzone w życie? Przyznam szczerze, że więcej znalazłem wiadomości o tym, aby ograniczyć losowania +/-2 aniżeli zwiększyć szanse na takie bitwy. Czy WG patrzy na te aspekty wybiórczo? Bierze stronę, która bardziej jej odpowiada?

Na koniec:

View PostRysiek0802, on 12 October 2017 - 10:54 PM, said:

Nie czujecie sie sprawiedliwie traktowani?  0 kasy! Tylko nie placac za zly towar mozna zmienic towar na lepszy!

Edited by TariboW, Today, 09:01 AM.
red text

modido #52 Posted 18 October 2017 - 04:26 PM

Private

• Player
  • 9173 battles
  • 3
  • [_S-R_] _S-R_

zamiast równoważyć pojazdy powinni równoważyć graczy, by fiolety walczyły z fioletami a nie pomidory z fioletami. Z jednej strony większość zielonych a z drugiej pomidory to sprawiedliwość

WG

Kikuj oni biorą jedynie stronę graczy - klanów współpracujących z WG a nie zwykłych graczy. Losowania  najwyżej o jeden poziom do tieru VII i mm z oceny gracza. Wtedy fiolety by też przegrywały albo musiały by się więcej napocić.  Od 7 dniu losowania z jednej strony gracze do 6200 oceny a z drugiej do 10500. Ale by fiolety płakały, że przegrywają. Tylko po co to robić jak WG może to swobodnie kontrolować,kto ma wygrać a kto przegrać. 

Powinni się wstydzić, tego co z grą już zrobili- były takie fajne mapy kilka lat wstecz: smocza grań, ukryta wioska itd to 'owce' żeby nie powiedzieć męskiej odmiany dali grę po magazynach Pilzno. Ja bym się wstydził na waszym miejscu takie coś wypuścić do gry

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: połączenia 3 postów.

rychu_o #53 Posted 19 October 2017 - 11:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5884 battles
  • 61
  • [DPCSP] DPCSP
A Prowincja ?  Kiedy reaktywują ta mapę ? Ja za nią tęsknię i płaczę !

ali7t #54 Posted 19 October 2017 - 01:38 PM

Private

• Player
  • 20695 battles
  • 6

paatch wychodzi 18.10 a 19.10 juz serwery nie działają o 14 godz ja *edited*

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by TariboW, Yesterday, 09:26 AM.
content

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users