Jump to content

Aktualizace 9.20.1: Vylepšení matchmakeru

• Please log in to reply
149 replies to this topic

Community #1 Posted 12 October 2017 - 03:27 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,182
Týmy se nyní vyvažují podle tříd vozidel a úloh ve hře v rámci každé třídy, což by mělo vyrovnat šance obou týmů na vítězství.

Úplný text položky novinek

Frost_DeatH #2 Posted 12 October 2017 - 03:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 48404 battles
  • 1,097
  • [CSA] CSA

Block Quote

• Optimalizovaná logika sestavení týmu: po dodatečném doladění uvidíte více týmů ve formátu 3/5/7 a 5/10, což by mělo zajistit zábavnější zážitek.

3/5/7  ...stále tým trpý tier 8 .....tam by som zostavovanie poupravil a znížil pravdepodobnosť tohto formátu....ostatné zmeny sú ok.:honoring:

Edited by Frost_DeatH, 12 October 2017 - 03:44 PM.

DonVitoCZ #3 Posted 12 October 2017 - 03:43 PM

Sergeant

• Player
  • 28795 battles
  • 214
  • [CONES] CONES

Konečně alespoň něco...! Problém je v tom, že to stejně zase bude změna minimální, dokud se nevyřeší složení týmu, kdy na jedné straně je průměr winrate hráčů v týmu pod 45% a maximálně dva hráči mají lehce nad 50%, kdežto v týmu protivníků je průměr celkové winrate 55% a maximálně mají dva hráče lehce pod 50% - to můžete vymyslet jakékoliv úlohy a srovnávání vozidel, ale výsledek bude furt stejný...

Nevím, co je tak úžasného na tom vašem systému 3/5/7 - to radši bitvu jednoho tieru, než být furt za trapáka mezi těma 7 na konci týmu...

Edited by DonVitoCZ, 12 October 2017 - 03:46 PM.

SpartanWarriorCZ #4 Posted 12 October 2017 - 04:01 PM

Private

• Player
  • 30743 battles
  • 26
Já přestal tanky hrát z důvodu, že mě baví osmičky. desítky nevedu(vyzkoumám,koupím, dam M a prodávám) z důvodu finanční náročnosti a protože jsem silně alergickej na goldovou munici.No a i ty osmičky už mě nebaví, protože se mi velmi často stává, že můj poměr bitev je 9/10 u desítek. Ať zapracují na tomhle. Za mě to EDIT už s devítkovejma a desítkovejma scoutama. A nemyslím že tohle k něčemu bude. Ať udělaj MM podle děla. Máš čerstvě koupený tank osmé úrovně se základním dělem sedmé nebo osmé úrovně? Tak co [edited]budeš dělat u desítek. mam na tanku desítkové dělo?? neřešim MM, protože vím že mam pravděpodobnost s mířením probít i těžkou desítku.

Edited by Kampa1987, 16 October 2017 - 08:51 AM.
Vulgarismus

ExiZtenZ #5 Posted 12 October 2017 - 04:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39865 battles
  • 508
  • [KST] KST
Proč ne, uvidíme, snaha se cení.

Gremlaja #6 Posted 12 October 2017 - 04:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 82472 battles
  • 713

Problém MM je v tom že nikoho nebaví hrát s 8 třídou 9 her z 10 proti tankům 10 třídy 

a není to jen u 8 ale i dolů do 5 třídy.

rád jsem hrál od 5 třídy do 8 třídy ale ted hraju pořád proti tankům o 2 třídy výš a to je opruz.

Když vyjedu s šestkou a stojim 8 her z 10 proti těm novejm prémiovejm 8kám  který mal pro moji 6ku neprůstřelnej pancíř tak mě to nebaví:P

BlueTomcat #7 Posted 12 October 2017 - 04:15 PM

Major

• Player
  • 24591 battles
  • 2,611

Takže jak to bude s rozbitým VIII tierem? Nebaví mě být žrádlo pro OP premiáky, devítky a desítky.

Jak to bude s pemiáky co mají omezený MM? Věčně jsem v bitvách o tier výše a snad nejblbější MM co je snad možný. 

Tohle jsem se tam zkrátka nedočetl. 

Edited by BlueTomcat, 12 October 2017 - 04:15 PM.

Camfourek #8 Posted 12 October 2017 - 04:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 35723 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

Jen jste to odsunuli schválně, aby bylo co aktualizovat. Nevěřím, že byste byly tak úplně hloupé jednoduché duše. Možná se jen čekalo na to, až někdo pošle přilohu s excelem, kde budou rozdělené tanky... co já vím. To tu mělo být od začátku s novým typem mm.

A odpusťte si tyhle sranda úvody:

"Nebo jste možná sledovali, jak vám vítězství proklouzlo mezi prsty na otevřené mapě jen proto, že druhá strana měla dost štěstí na to, aby měla ve svých řadách více středních tanků."

Vy jste to tak nastavili a nevadilo vám to, tak si teď nechte ty kecy o tom, jak jste nás ochránili před křivdou, kterou jste svým nastavením sami působili.

Už tenkrát jsem psal spolu s dalšími na forum, ž ekdyž hodláte silně ořezat horní tier, tak musíte v mm balancovat jednotlivé tanky, aby se právě nestalo, že type 5 heavy na himmlu dostane za protivníka 50B. Jen jste převzali systém lodí a tady ho prezentujete zase jako WG firma lidumilů a zelených ochránců.

Jsem vůči vám v hodnocení zcela objektivní, ale tady těma článkama a "úpravama", které jste měli řešit nějáký pátek zpátky, mě vždycky akorát a úplně nazlobínkujete. Počítám, ještě tak 3-4 patche, než zase začnete opravdu naslouchat komunitě a ten type 5 ten 260mm weakspot na ten poklop dostane!

Edited by Camfourek, 12 October 2017 - 04:41 PM.

Kayi4ek #9 Posted 12 October 2017 - 04:19 PM

WoT Community Manager

• Player
  • 19445 battles
  • 3,222

View PostFrost_DeatH, on 12 October 2017 - 03:43 PM, said:

3/5/7  ...stále tým trpý tier 8 .....tam by som zostavovanie poupravil a znížil pravdepodobnosť tohto formátu....ostatné zmeny sú ok.:honoring:

Právě že naopak. Zvýšení pravděpodobnosti 3/5/7 formátu zvýší šanci, že se s osmičkou dostaneš do šestek, atd. Osmá úroveň má totiž dva problémy. První - nemáme Tier XI, druhý - je to jedna z nejhranějších úrovní. Proto byly nedostatky matchmakeru nejcitelnější na osmé úrovni. Se změnami, které plánujeme přidat, by se měla situace podstatně zlepšit.

View PostCamfourek, on 12 October 2017 - 04:17 PM, said:

Jen jste to odsunuli schválně, aby bylo co aktualizovat. Nevěřím, že byste byly tak úplně hloupé jednoduché duše. Možná se jen čekalo na to, až někdo pošle přilohu s excelem, kde budou rozdělené tanky... co já vím. To tu mělo být od začátku s novým typem mm.

A odpusťte si tyhle sranda úvody:

"Nebo jste možná sledovali, jak vám vítězství proklouzlo mezi prsty na otevřené mapě jen proto, že druhá strana měla dost štěstí na to, aby měla ve svých řadách více středních tanků."

Vy jste to tak nastavili a nevadilo vám to, tak si teď nechte ty kecy o tom, jak jste nás ochránili před křivdou, kterou jste svým nastavením sami působili.

Už tenkrát jsem psal spolu s dalšími na forum, ž ekdyž hodláte silně ořezat horní tier, tak musíte v mm balancovat jednotlivé tanky, aby se právě nestalo, že type 5 heavy na himmlu dostane za protivníka 50B. Jen jste převzali systém lodí a tady ho prezentujete zase jako WG firma lidumilů a zelených ochránců.

Jsem vůči vám v hodnocení zcela objektivní, ale tady těma článkama a "úpravama", které jste měli řešit nějáký pátek zpátky, mě vždycky akorát a úplně nazlobínkujete.

Na jednu stranu máš úplnou pravdu, na druhou stranu nevidíš do toho, jak vývoj hry funguje. Ve zkratce. Chtěli jsme se poučit z vlastních chyb a neimplementovat tuto razantní změnu se změnami matchmakeru ve verzi 9.18​. Druhá věc je ta, že jsme vaši zpětnou vazbu měli, ale museli jsme ji potvrdit na základě čísel. Sběr dat + implementace funkce jako je tato zabere obrovské množství času. Proto jsme změny nepřidali "nějáký ten pátek zpátky".

Edited by Kayi4ek, 12 October 2017 - 04:23 PM.

acid23 #10 Posted 12 October 2017 - 04:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50376 battles
  • 1,462
  • [PRASE] PRASE

1) nevim co ma tier XI co do cineni s osmickama...

2) jestli je tier VIII nejhranejsi, tak je pri novym formatovani MM zcela logicke, ze nejcastejsi bitvy budou a) jednotierove, b) 5/10(VIII), c) 3/5/7(VIII)

jinak se ten vas system prebytku osmicek nezbavi... zmena priorit ht/mt/td na tom tezko neco zmeni...

ale rad bych se mylil...

Vatutin_N_F_general #11 Posted 12 October 2017 - 04:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 27535 battles
  • 89
souhlas ... proc je to komplikovane vypraveni, pod kterym si clovek nic moc nepredstavi ... vsechny zajima jen to jak se bude chovat T8 ... pac kupovat premiaky za litr a bejt furt proti T10 ... takze jak to bude s T8? ... treba ja sem par dni z pracovnich duvodu wotko nezapnul ... moc mi to nechybelo, vecir jsem cetl, sportoval, hral si se psem ... dneska jsem par bitek dal ... vse s premiaky na T8 (kuli posadkam) a tvrdim ze ze 70%-80% bitek to sli do T10 ... a nezlobte se treba prvni 5 bylo 100% s T10 ... jako ja fakt nevim a vlastne jsem zjistil ze mi to wotko moc nechybelo ... vyse zminene aktivity jsou urcite lepsi nez teror s T8 ... premiak nam jeste dva dny ... 11 mega v kreditech 830000 volnejch zkusenosti ... to si proste muzu nechat na obcasne zapnuti a uz to nedotovat nskupem PU atd.... a pratele ... to WG opravdu chce? ... asi jo ...

Camfourek #12 Posted 12 October 2017 - 04:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 35723 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

View PostKayi4ek, on 12 October 2017 - 03:19 PM, said:

Pravda, díky za odpověď, jen bych si moc přál, kdyby se ty věci testovaly přesně obráceně... děláme nový mm a chceme, aby byl fér pro všechny... ok, zkusme tam nacpat tedy i to, aby nedával dokupy type 5 vs leopard 1. Pokud by měl problém a čekalo se dlouho, tak nároky snížíme a uděláme to jinak. Ono se prvně začne tím, že se počet nejvyšších tierů sníží a ještě se nevybalancují heavy/ med tanky a ani heavy mezi sebou. (chápeš mě doufám, proč mi to příjde na hlavu) Lidi to pak štve a zase mají o další důvod vám vyčítat, že hru perfektně balancujete...no balanc... vzpomínám na začátky wot, kdy jsem dostal na standartce za úkol s T-34-85 umlátit IS-7 v protějším týmu, heaty ještě za goldy že... Od těch dob jste se už jako posunuli, to zase jo :P

Icemann1377 #13 Posted 12 October 2017 - 04:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT
Mala zmena k lepsiemu aspon rozdelenie tankov trosku to snad bude lepsie ale stale je to nic co hre zasadne pomoze.Pokial bude v IS7 slaby hrac na jednom teame a na druhej strane napriklad bude v IS7 Marty asi tazko bude rovnaka sila na oboch stranach a ked takyto rozdiel bude u troch styroch hracoch zase je to to iste. MM treba trochu zapracovat aj podla Skillu a hodnotenia hraca a az vtedy budu hry trosku vyrovnanejsie tato zmena urobi len to ze nebudu hry koncit 3:15 ale 4:15 mozna 5:15 to je cele.Zmena mala to je ale nepomoze hre.Tak verim ze casom pride aj zasadna uprava MM.A pre niektorych ktory zastavaju nazor ze slaby sa aspon uci od silnejsieho to sa moze ucit ked bude hra trvat 13 minut a SKONCI 13:15 ale nie ked kym slaby hrac pride na miesto je uz stav 2:9 to sa tazko nieco nauci.WG ma maly plusovy bod za snahu nieco zmenit ale je to stale ZALOSTNE MALOOO MALOOO.Treba zohladnovat skill hracov a hodnotenie pre tvorbu MM

Icemann1377 #14 Posted 12 October 2017 - 04:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT

View PostKayi4ek, on 12 October 2017 - 04:19 PM, said:

Právě že naopak. Zvýšení pravděpodobnosti 3/5/7 formátu zvýší šanci, že se s osmičkou dostaneš do šestek, atd. Osmá úroveň má totiž dva problémy. První - nemáme Tier XI, druhý - je to jedna z nejhranějších úrovní. Proto byly nedostatky matchmakeru nejcitelnější na osmé úrovni. Se změnami, které plánujeme přidat, by se měla situace podstatně zlepšit.

Na jednu stranu máš úplnou pravdu, na druhou stranu nevidíš do toho, jak vývoj hry funguje. Ve zkratce. Chtěli jsme se poučit z vlastních chyb a neimplementovat tuto razantní změnu se změnami matchmakeru ve verzi 9.18​. Druhá věc je ta, že jsme vaši zpětnou vazbu měli, ale museli jsme ji potvrdit na základě čísel. Sběr dat + implementace funkce jako je tato zabere obrovské množství času. Proto jsme změny nepřidali "nějáký ten pátek zpátky".

Keby ste vy co pracujete pre WG aspon nedristali s tankom VIII tieru som zo 50 hier hral raz proti VI jediny raz aj to bola hra 15:2 vystrelil som trikrat dal kill a bolo po hre.Vy co pracujete pre WG nerobite nic absolutne nic pre hru ste tam zbytocny cokolvek napises na podporu je to vzdy skopirovana odpoved pomocou Ctrl/C  a Ctrl/V. Vedeniu nic neposuvate ste neschopny nieco riesit.Asi bude treba zacat pisat priamo na WG aby ste sa zobudili alebo nech Vas odtial vyhadzu a daju tam ludi ktory chcu pracovat a nieco robit.Vy tam sedite zbytocne.Tak neschopnych ludi nema snad ziadna ina hra.S pozdravom a mozte mazat prispevok

Camfourek #15 Posted 12 October 2017 - 04:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 35723 battles
  • 314
  • [S4LT] S4LT

View PostIcemann1377, on 12 October 2017 - 03:38 PM, said:

Mala zmena k lepsiemu aspon rozdelenie tankov trosku to snad bude lepsie ale stale je to nic co hre zasadne pomoze.Pokial bude v IS7 slaby hrac na jednom teame a na druhej strane napriklad bude v IS7 Marty asi tazko bude rovnaka sila na oboch stranach a ked takyto rozdiel bude u troch styroch hracoch zase je to to iste. MM treba trochu zapracovat aj podla Skillu a hodnotenia hraca a az vtedy budu hry trosku vyrovnanejsie tato zmena urobi len to ze nebudu hry koncit 3:15 ale 4:15 mozna 5:15 to je cele.Zmena mala to je ale nepomoze hre.Tak verim ze casom pride aj zasadna uprava MM.A pre niektorych ktory zastavaju nazor ze slaby sa aspon uci od silnejsieho to sa moze ucit ked bude hra trvat 13 minut a SKONCI 13:15 ale nie ked kym slaby hrac pride na miesto je uz stav 2:9 to sa tazko nieco nauci.WG ma maly plusovy bod za snahu nieco zmenit ale je to stale ZALOSTNE MALOOO MALOOO.Treba zohladnovat skill hracov a hodnotenie pre tvorbu MM

Prosím, ne, hlavně ne debatu o skillu a jak se má zohlednit v mm. Třetí beta sezonu bych už fakt nedal.

Teď vážně... je blbost do normálního mm míchat ještě skill nebo nějáké čísla, já jsem rád za posun mm tam kde je, teď už snad bude kompletní a zvýšení šance na velkou bitvu vítám, ikdyž je ta mapa úplně o prcince.

Máme mít nějáký skill mod (jak by měl vypadat jsem podrobněji jsem rozepsal tu: http://forum.worldof..._st__20#topmost ), ale určitě ne ten co ted máme v beta sezoně a ani by to nemělo míchat casual. Mě občas taky potěší pofarmit lumíky, a ne jen drtit bitvy s výsledkama 15:14.

Edited by Camfourek, 12 October 2017 - 04:50 PM.

Icemann1377 #16 Posted 12 October 2017 - 04:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT

Uz mazete prispevky????? To clovek nema pravo vas kritizovat???? Ako vzdy nemate ani odvahu na kritiku????

Icemann1377 #17 Posted 12 October 2017 - 04:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT

Tak by ste mohli aspon vysvetlit naco sa zapaja nejaky pracovnik do diskusie ked na neho nie je mozne reagovat?Hanba

Icemann1377 #18 Posted 12 October 2017 - 04:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT

View PostCamfourek, on 12 October 2017 - 04:43 PM, said:

Prosím, ne, hlavně ne debatu o skillu a jak se má zohlednit v mm. Třetí beta sezonu bych už fakt nedal.

Ja nemam na mysli BETA ale aby proti sebe hrali hraci na zaklade toho noveho hodnotenia napriklad ze ked ma niekto hodnotenie 4500 tak aby nehral v rovnakom tanko proti hracovi co ma hodnotenie 8900 ale plus minus rovnakemu povedzme 1000 ka hore dole ale nie ze hrac s hodnotenim 3400 v IS7 proti hracovi s hodnotenim 8900 v IS7 to nikdy nebude vyrovnanejsie potom neviem ci ma chapes

Icemann1377 #19 Posted 12 October 2017 - 04:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19286 battles
  • 464
  • [S_PT] S_PT

View PostCamfourek, on 12 October 2017 - 04:43 PM, said:

Teď vážně... je blbost do normálního mm míchat ještě skill nebo nějáké čísla, já jsem rád za posun mm tam kde je, teď už snad bude kompletní a zvýšení šance na velkou bitvu vítám, ikdyž je ta mapa úplně o prcince.

Máme mít nějáký skill mod (jak by měl vypadat jsem podrobněji jsem rozepsal tu: http://forum.worldof..._st__20#topmost ), ale určitě ne ten co ted máme v beta sezoně a ani by to nemělo míchat casual. Mě občas taky potěší pofarmit lumíky, a ne jen drtit bitvy s výsledkama 15:14.

No vidis ale o tom hra nie je drtit slabsich hracov jasne sem tam ok ale nie stale skus sa vzit do tych hracov co zacinaju expia tanky a ked chodia na T67 hraci s 50 000 hrami posadkou zo 7 skillmi asi aj o com to potom je? Teba by bavilo stale prehravat?

Troph3us #20 Posted 12 October 2017 - 04:56 PM

Private

• Player
  • 41054 battles
  • 33

View PostKayi4ek, on 12 October 2017 - 03:19 PM, said:

Sry kajo, ale to nedava smysl.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users