Jump to content

tiger 1 çok güçsüz

tiger king kaplan tank fury

• Please log in to reply
35 replies to this topic

Lona_ #21 Posted 13 March 2018 - 11:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2663 battles
  • 415
  • [SF-TR] SF-TR
Birde alman tanklarının oyunda güçsüz kalma sebebi şu yönde var. Almanlar ilk tankı üretip sahaya sürüyor. Karşı devletler o tanka üstün olabilecek bir tank üretip daha sonra sahaya sürüyor. Ondan bir sorunları var. Çoğunlukla araştır 2. dünya savaşını bunun olduğunu göreceksin. Alman tankları 7 tier rusların 7 tier öncesi sahada iken üretilen tank Sonra ruslar bunlara bakıp daha iyisini yapıyor. Tanklar rusların eline geçiyor. Nasıl deleriz filan derken daha iyisini yapıp sahaya sürüyor. Rus tanklarının dar olma sebebi de. Rusların efektif zırh kullanma istemeleri değil. Soğuk bir ülkede geniş bir evin olması sana dez avantaj verir. Böyle düşün. Dar bir tankın olması demek. Yani içinin daha küçük olması demek soğuktan daha az etkilenmesi demek ve daha kolay ısınma şansı demek. Ondan rus tankları abidik gubidik şekilli tanklar. Birde almanların en büyük dez avantajı. Yeni geliştirilen modellerde tankın her bir yeri değişiyor. O yüzden mürettebat bu tanka alışmakta zorlanıyor. Çoğu tank savaşa dahi girmeden o karmaşık mekanizması yüzünden bozulduğunda tamir edilemeyip terk ediliyor. O yüzden çok düşünme bu konuya ilişkin. Birde hitlerin savaşı kaybetmesinin en önemli sebebi. Kendini beğenmiş olması. 3 ayda rusları dize getiririm deyip savaşa giriyor. Savaş kış zamanına kadar uzanınca. Resmen darma duman oluyor. Eğer savaşa şubat gibi başlamış olsalar idi. Şu an rusya diye bir devlet kalmazdı. Büyük almanya cumhuriyeti olurdu orası. Tabi kış şartlarında almanlarının tankı dev gibi ruslarınki küçük tank içi ısıtma sistemi kış şartına uygun değil. Tankın hiç bir mekanizması kış şartına uygun değil. O yüzden tankları kullanamıyorlar. Biraz tarihi bilgi verdim ama hepsi bu yani. Gerçek bu.

OTTO_0990 #22 Posted 20 March 2018 - 01:44 PM

Private

• Player
  • 18560 battles
  • 16
  • [BR4V3] BR4V3

Oyunda tanklar belli miktar hasar vere vere rakibinin tüm canını almaya calışıyorlar, gerçekte durum farklı genelde tek bir zırh delici mermi işi bitirir.bu durumda atış kontrol çok önemli bir hal alıyor ilk vuran kazanır gibi. alman tanklarının üstünlüğü ww2 başında tamamen organize olmuş mobil birimler olması ile alakalıdır.Bu da aslında bir zorunluluktan kaynaklanıyor biliyorsunuz ww1 i mağlup bitiren almanya canının istediği gibi silah üretemiyordu gizli kapaklı idi bu işler.Gelelim ww2 ye ingilizler çıkacak bir  savaşın siper savaşı olacağını düşündüğü için siperin içine düşmeyecek  düşünce içinden rahatça çıkabilecek siper önü koruganları aşacak tank üretiyordu yani uzun tanklar. Fransızlar ise daha çok belli miktar piyadeye destek verecek üstün tanklar üretme peşindeydiler ürettiler de savaşın başında en üstün tanklar onlarda idi belki birde Çek skodaları.Ruslar ise gelen zırhlı saldırıyı savuşturacak ağır dayanıklı tanklar üretme peşinde idiler kv1 gibi, rus t34 ekolü de aslında japon saldırılarına, karşı saldırı yapacak tanklar gerekli olduğunda ortaya cıkmıştır.Normalde piyade desteği ile gelen tankı durdurmak için kv1 tankı üretilmiştir.O zamanın dünyasında saldırıların hep piyadeye destek veren tanklarla yapılacağı düşünülüyordu ve ona göre tedbirler alınıyordu.Ta ki almanlar yıldırım savaşı taktiğini uygulayana kadar almanların ww1 anlaşmalarından dolayı harbe hazırlıkları zayıftır aslında. kısa sürede net sonuçlar alması gerekiyordu adamların bunun üzerine pz1 pz2 gibi hızlı tankları ürettiler fakat bu tanklar hiçbir zaman tek saldırmadı her zaman bunlara destek verecek havada stuka ve bf 109 ları oldu bf 109 lar başlarda yer hedefleri için bomba bile taşıyordu ayrıca 20 mm toplara da bu iş için sahipti.yani tanklar piyadesiz  ana unsur olarak vurup geçiyordu gücü yetmeyince anında havadan desteği alıyordu sabit çok koruganlı hedefleri bırakıp daha ilerisine geçip ilerliyorlardı zaten bu durdurulamaz taktikleri çoğu ülkenin  4-5 sene uykusunu kaçırmıştır buna biz de dahiliz. şu an bu taktiği amerika uyguluyor .Çoğu alman tankını karşısındakinin ön zırhını delecek silahı bile yoktu başlarda, panzer3 ler yapıyordu sadece bu işi oda sonradan üretildi zaten. panzer4 ise piyadeye destek için tasarlanmıştı çünkü yıldırım savaşı bile yapsanız bazen piyadenin önüne ciddi engel cıkabiliyordu bunun için kısa namlulu HE mühimmat atan tanklar yada taaruz topları kullanılıyordu.Daha sonraları kuzey afrika cephesi açılınca açık arazide yıldırım savaşının süprizi bir yere kadar gitti ve almanlar kendisi saldırı yemeye başladı burada almanlar meşhur 88 leri kullanmaya başladır tankları uzaktan avlamak için birkaç sene içerisinde ise bu 88 leri tank haline getirdiler TİGER 1 88 liğin tanklaşmış halidir aslında tank değil tank avcısıdır.sabit haldeyken mükemmel atış kontrolü mükemmel silahı ve güzel bir tasarımı vardır. düşmanın ani saldırılarını çok uzaktan durudrabilir.ki durdurmuştur da.savaşa giren amerikalılar karşılarında pz 1 -2-3 göreceğini bildiği için aslında şhermanlarına çok güvenmişlerdir güvenmekte de halklılar kocaman bir 75 likle rahat pz1 2 3 leri HE mühimmat ile indireceklerini düşünüyorlardı.ama onlar savaşa girdiğinde almanlar karşılarına tiger 1 ve mobil ana muharebe tankı olan panter leri dikince işler değişti panther de çok iyi bir 75 lik zırh delici topa ve süper bir atış kontrol sistemine sahipti gerektiğinde saldırı da yapabiliyordu bu tigerlar panterler piyasaya çıkınca aslında mütefikler de is gibi peshing gibi tankları tasarladılar ama adamlar almanlar kadar hızlı tasrlayıp üretemediler ayrıca ürettiklerini de almanlar kadar kaliteli yapamadılar almanların top optik ve metalurji teknolojisi müttefiklerden daha üstündü, muhtemelen hava üstünlüklerini kaybetmeselerdi lojistik imkansızlıklarına rağmen az sayıda tank ile gene de savaşı kaybetmeyeceklerdi.Gelelim t 34 e aslında bu tank da piyade destek için üretilmiştir ama alman saldırılarına karşı saldırı yapmak için rus komutanlar süper bir taktik keşfettiler.Taktik şu tanklar hem taşıyıcı hem de destek tankı olarak kullanılacaktı. bir şekilde tiger ların yanına yaklaşmak için t 34 lerin üstüne piyadeler bindiriliyor çatışma başlayınca inip arkasında geçiyorlardı tank vurulursa sağ klan piyade ölüm pahasına da olsa düşman tanka saldırıyor ve ölüyordu t34 stratejik olarak düzgün bir şekilde kullanılmıştır ama kesinlikle ana muharebe rolüne kullanılmamıştır üstün olmasının sebebi yanında feda edilen yüzbinlerce piyadedir ve düzgün lojistik almasıdır. T34 e üstün diyen arkadş varsa da ww2 de asker olsaydı t 34 mü yoksa tiger/panther içinde mi olmak isterdi kendine bir sorsun.unutmayın sağ kalan tanklar artık son çare tigera çarparak haşar vermeye çalışıyorlardı durum silah açısından o kadar kötü idi yani.Batı cephesinde ise almanlar tamamen hava gücü sayesinde durdurulmuştur ne firefly ne m4 ne de helcat volverine sayesinde.Tiger 2 ise işin nirvanası muhtemelen hava gücü olsa idi bu tankı durduramayacaklardı ruslar zaten ap memiler konusunda çok sıkıntılı idiler çareyi yüksek kalibre he deneyerek aradılar ama yapılan tiger2 testlerinde onun da bir işe yaramayacağı ortaya çıktı sonradan.Sonuç olarak almanlar hep teknoloji ve taktik olarak üstündü fakat lojistik alamadılar ww2 bir üretim ve lojistik savaşıydı.Oyunda savaşılan mesafe zırh kalitesi top kalitesi önemsenmediği için çok da kafa yormamak lazım.gerçekte uzak mesafeden kendine yaklaşan bir t 34 sürüsünü tiger muhtemelen teker atışta hepsini saf dışı ederdi.Oyundaki o müthiş is3 normalde HE mühimmat atıyordu çünkü ap si delemiyordu pantheri bile, tiger 2 ye ise karşı ise hiç şansı yoktu.

Johnny_Bravo_ #23 Posted 20 March 2018 - 02:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7273 battles
  • 80
  • [URMUM] URMUM
bi beni delemiyom bu tiger denen tankı ya, bence nerflesinler, arkasından attım geçen amx ile ikiside sekti

MBK_OYUN #24 Posted 23 April 2018 - 03:34 PM

Private

• Player
  • 860 battles
  • 15

Tiger 1 gerçekte 5. Ve 6. Seviye tanklarla savaştı 7. Lvl olması yanlış

innocenT_deviL #25 Posted 23 April 2018 - 04:19 PM

Major

• Player
  • 31516 battles
  • 2,693

View PostOTTO_0990, on 20 March 2018 - 03:44 PM, said:

Oyunda tanklar belli miktar hasar vere vere rakibinin tüm canını almaya calışıyorlar, gerçekte durum farklı genelde tek bir zırh delici mermi işi bitirir.bu durumda atış kontrol çok önemli bir hal alıyor ilk vuran kazanır gibi. alman tanklarının üstünlüğü ww2 başında tamamen organize olmuş mobil birimler olması ile alakalıdır.Bu da aslında bir zorunluluktan kaynaklanıyor biliyorsunuz ww1 i mağlup bitiren almanya canının istediği gibi silah üretemiyordu gizli kapaklı idi bu işler.Gelelim ww2 ye ingilizler çıkacak bir  savaşın siper savaşı olacağını düşündüğü için siperin içine düşmeyecek  düşünce içinden rahatça çıkabilecek siper önü koruganları aşacak tank üretiyordu yani uzun tanklar. Fransızlar ise daha çok belli miktar piyadeye destek verecek üstün tanklar üretme peşindeydiler ürettiler de savaşın başında en üstün tanklar onlarda idi belki birde Çek skodaları.Ruslar ise gelen zırhlı saldırıyı savuşturacak ağır dayanıklı tanklar üretme peşinde idiler kv1 gibi, rus t34 ekolü de aslında japon saldırılarına, karşı saldırı yapacak tanklar gerekli olduğunda ortaya cıkmıştır.Normalde piyade desteği ile gelen tankı durdurmak için kv1 tankı üretilmiştir.O zamanın dünyasında saldırıların hep piyadeye destek veren tanklarla yapılacağı düşünülüyordu ve ona göre tedbirler alınıyordu.Ta ki almanlar yıldırım savaşı taktiğini uygulayana kadar almanların ww1 anlaşmalarından dolayı harbe hazırlıkları zayıftır aslında. kısa sürede net sonuçlar alması gerekiyordu adamların bunun üzerine pz1 pz2 gibi hızlı tankları ürettiler fakat bu tanklar hiçbir zaman tek saldırmadı her zaman bunlara destek verecek havada stuka ve bf 109 ları oldu bf 109 lar başlarda yer hedefleri için bomba bile taşıyordu ayrıca 20 mm toplara da bu iş için sahipti.yani tanklar piyadesiz  ana unsur olarak vurup geçiyordu gücü yetmeyince anında havadan desteği alıyordu sabit çok koruganlı hedefleri bırakıp daha ilerisine geçip ilerliyorlardı zaten bu durdurulamaz taktikleri çoğu ülkenin  4-5 sene uykusunu kaçırmıştır buna biz de dahiliz. şu an bu taktiği amerika uyguluyor .Çoğu alman tankını karşısındakinin ön zırhını delecek silahı bile yoktu başlarda, panzer3 ler yapıyordu sadece bu işi oda sonradan üretildi zaten. panzer4 ise piyadeye destek için tasarlanmıştı çünkü yıldırım savaşı bile yapsanız bazen piyadenin önüne ciddi engel cıkabiliyordu bunun için kısa namlulu HE mühimmat atan tanklar yada taaruz topları kullanılıyordu.Daha sonraları kuzey afrika cephesi açılınca açık arazide yıldırım savaşının süprizi bir yere kadar gitti ve almanlar kendisi saldırı yemeye başladı burada almanlar meşhur 88 leri kullanmaya başladır tankları uzaktan avlamak için birkaç sene içerisinde ise bu 88 leri tank haline getirdiler TİGER 1 88 liğin tanklaşmış halidir aslında tank değil tank avcısıdır.sabit haldeyken mükemmel atış kontrolü mükemmel silahı ve güzel bir tasarımı vardır. düşmanın ani saldırılarını çok uzaktan durudrabilir.ki durdurmuştur da.savaşa giren amerikalılar karşılarında pz 1 -2-3 göreceğini bildiği için aslında şhermanlarına çok güvenmişlerdir güvenmekte de halklılar kocaman bir 75 likle rahat pz1 2 3 leri HE mühimmat ile indireceklerini düşünüyorlardı.ama onlar savaşa girdiğinde almanlar karşılarına tiger 1 ve mobil ana muharebe tankı olan panter leri dikince işler değişti panther de çok iyi bir 75 lik zırh delici topa ve süper bir atış kontrol sistemine sahipti gerektiğinde saldırı da yapabiliyordu bu tigerlar panterler piyasaya çıkınca aslında mütefikler de is gibi peshing gibi tankları tasarladılar ama adamlar almanlar kadar hızlı tasrlayıp üretemediler ayrıca ürettiklerini de almanlar kadar kaliteli yapamadılar almanların top optik ve metalurji teknolojisi müttefiklerden daha üstündü, muhtemelen hava üstünlüklerini kaybetmeselerdi lojistik imkansızlıklarına rağmen az sayıda tank ile gene de savaşı kaybetmeyeceklerdi.Gelelim t 34 e aslında bu tank da piyade destek için üretilmiştir ama alman saldırılarına karşı saldırı yapmak için rus komutanlar süper bir taktik keşfettiler.Taktik şu tanklar hem taşıyıcı hem de destek tankı olarak kullanılacaktı. bir şekilde tiger ların yanına yaklaşmak için t 34 lerin üstüne piyadeler bindiriliyor çatışma başlayınca inip arkasında geçiyorlardı tank vurulursa sağ klan piyade ölüm pahasına da olsa düşman tanka saldırıyor ve ölüyordu t34 stratejik olarak düzgün bir şekilde kullanılmıştır ama kesinlikle ana muharebe rolüne kullanılmamıştır üstün olmasının sebebi yanında feda edilen yüzbinlerce piyadedir ve düzgün lojistik almasıdır. T34 e üstün diyen arkadş varsa da ww2 de asker olsaydı t 34 mü yoksa tiger/panther içinde mi olmak isterdi kendine bir sorsun.unutmayın sağ kalan tanklar artık son çare tigera çarparak haşar vermeye çalışıyorlardı durum silah açısından o kadar kötü idi yani.Batı cephesinde ise almanlar tamamen hava gücü sayesinde durdurulmuştur ne firefly ne m4 ne de helcat volverine sayesinde.Tiger 2 ise işin nirvanası muhtemelen hava gücü olsa idi bu tankı durduramayacaklardı ruslar zaten ap memiler konusunda çok sıkıntılı idiler çareyi yüksek kalibre he deneyerek aradılar ama yapılan tiger2 testlerinde onun da bir işe yaramayacağı ortaya çıktı sonradan.Sonuç olarak almanlar hep teknoloji ve taktik olarak üstündü fakat lojistik alamadılar ww2 bir üretim ve lojistik savaşıydı.Oyunda savaşılan mesafe zırh kalitesi top kalitesi önemsenmediği için çok da kafa yormamak lazım.gerçekte uzak mesafeden kendine yaklaşan bir t 34 sürüsünü tiger muhtemelen teker atışta hepsini saf dışı ederdi.Oyundaki o müthiş is3 normalde HE mühimmat atıyordu çünkü ap si delemiyordu pantheri bile, tiger 2 ye ise karşı ise hiç şansı yoktu.

Bu yazıyı baştan sona okuyan var mı? cidden?

iarmolenkho #26 Posted 23 April 2018 - 04:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14571 battles
  • 1,168

View PostinnocenT_deviL, on 23 April 2018 - 06:19 PM, said:

Bu yazıyı baştan sona okuyan var mı? cidden?

Yazdığı yazının içeriğini bilmiyorum. Emeğe saygı. #Respect

Özet geçer misin? :trollface:

innocenT_deviL #27 Posted 23 April 2018 - 04:59 PM

Major

• Player
  • 31516 battles
  • 2,693

View Postiarmolenkho, on 23 April 2018 - 06:56 PM, said:

Yazdığı yazının içeriğini bilmiyorum. Emeğe saygı. #Respect

Özet geçer misin? :trollface:

Gözlerim benim için önemli, okumadım, yeltenmedim bile :trollface: Ama okuyana ödül verilmesi lazım.

Edited by innocenT_deviL, 23 April 2018 - 05:00 PM.

CamokaTechnics #28 Posted 23 April 2018 - 05:33 PM

General

• Player
  • 56564 battles
  • 9,054
  • [ZERK] ZERK
okumayarak; sizin yazılarınızın da okunmaması gerektiğini ima etmişsiniz. :trollface:

iarmolenkho #29 Posted 23 April 2018 - 05:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14571 battles
  • 1,168

View PostBeastWar, on 23 April 2018 - 07:33 PM, said:

okumayarak; sizin yazılarınızın da okunmaması gerektiğini ima etmişsiniz. :trollface:

Ben öyle bir şey ima etmedim, etmemde. Beni yanlış tanımışsın abi. :trollface:

LeSept7 #30 Posted 24 April 2018 - 10:57 PM

Sergeant

• Player
  • 18095 battles
  • 267

Bir Rus tank komutanı anısını anlatmıştı bir belgeselde. 

100m'den harika bir mevziden tigerı görmüş belki 100 tane mermi atmış ama kapağı dahi yamultamamış. 

Bir Amerikan tank komutanı şunu demişti. "5 sherman 1 Tiger tanka bedeldi çünki tigera yaklaşıp arkasına geçene kadar en az 3ü imha oluyordu. "

Firefly ya da savaş sonuna gelene kadar 122mm lik Rus tankları Tigerı alt ettiler ama unutmayın bir adet Mausun prototipini yapmıştı naziler. 

Almanlar dönemin uzaylıları.

Edited by LeSept7, 24 April 2018 - 10:58 PM.

MBK_OYUN #31 Posted 25 April 2018 - 11:27 AM

Private

• Player
  • 860 battles
  • 15
Tiger 1 gerçekte 5 ve 6 tier tanklar ile savaştı 7 tier ama kendinden daha iyi tankların arasında bu yüzden gerçek gücünü gösteremiyor tier 6 olması lazım 

RaigorStoneh00f #32 Posted 06 July 2018 - 08:45 AM

Private

• Player
  • 20375 battles
  • 42
TIGER 1 en ıyı tank oyundakı  yetkılıler tıer na gore en ıyı tank dıyor ama ne yazıkkı  ust sevıye tanklar karsısına gelınce hafıf tank oluyor o nedenle o senın ızledıgın flmde kalıyor efsane tıger :) KV2 ıle tıger1 e vurup canın %80 goturmek  kızgın kumlardan serın sulara atlamak gıbı rusky power  bosver takma oynamana devam et kardesım almanlar en ıyısı bunu unutma  ıstedıgı kadar buff lasınlar sorun yok 

emirgm #33 Posted 03 August 2018 - 10:10 PM

Private

• Player
  • 849 battles
  • 16
Ben Tiger 1 oynamadım ama düşüncemi paylaşayım. Bence tieri 7 değilde 6 olması lazım KV-85 ile düşman tiger 1 gördü mü resmen koştura koştura vurmaya gidiyorum ne bileyim ben mi iyiyim yoksa karşımdaki mi kötü anlamıyorum ama her yerden yiyor. olması imkansız ama kesinlikle tieri düşürülmeli benim rakibimken bu kadar etkisizken tier 9 maçında ne halt yiyor çok merak ediyorum. normalde oyuna başladığımda hedefim tiger 1 di ama kv-85 e geldim resmen karşımda kağıt kağıt.

GHOST01_7_1 #34 Posted 06 October 2018 - 03:34 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 13815 battles
  • 323
  • [-KURT] -KURT

View Postemirgm, on 03 August 2018 - 11:10 PM, said:

Ben Tiger 1 oynamadım ama düşüncemi paylaşayım. Bence tieri 7 değilde 6 olması lazım KV-85 ile düşman tiger 1 gördü mü resmen koştura koştura vurmaya gidiyorum ne bileyim ben mi iyiyim yoksa karşımdaki mi kötü anlamıyorum ama her yerden yiyor. olması imkansız ama kesinlikle tieri düşürülmeli benim rakibimken bu kadar etkisizken tier 9 maçında ne halt yiyor çok merak ediyorum. normalde oyuna başladığımda hedefim tiger 1 di ama kv-85 e geldim resmen karşımda kağıt kağıt.

KV-"85"'in 85'lik topuyla yapmayı denesene aynı işi, 100'lük gerçekte olmayan tankla yaparsın tabi. Ya da IS-85'le? Gerçekte Tiger zırhı o kadar zayıf da değil. Benim forumdaki ilk konum Tiger'dı. Hala da düşüncelerimin arkasındayım. Gerçekte var olan hayal ürünü tanklara yedirilmemeli diyorum. Her şey mekanik değil maalesef. IS'ler filan Tiger'ı 1km gibi bir mesafeden imkanı yok delemezlerdi. Hatta isabet bile ettirebilirlerse şanslarına. Burada neden 565m. görüş mesafe sınırı var sanıyorsun? Çünkü o meşhur Ruski'lerimizin 500 mt. menzilleri vardı. Öyle açık olsa haritadaki her yeri görebilsek kimse oynamazdı Rus tanklarıyla. Leopard'ı alan bir tepeye çıkar, gelene geçene yapıştırırdı. Ya da işte Tiger'ları. Fark etmez. Yani durum böyle değerli arkadaşım. Bu oyunun mekaniği Alman tanklarına ters. Yoksa neden Patton'lar kendi zırhlı ekollerini bırakıp Alman zırhsız ekolüne dönsünler ki? M60 M48'den kötü değil. Ancak bir oyna oyunda. Ne halde.

taso12345 #35 Posted 06 October 2018 - 03:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22758 battles
  • 81
  • [KZGUN] KZGUN

uzun uzun yazmayacağım fakat bir iki şeyin farkında değil bazı arkadaşlar, söylemek istiyorum.

tiger tierindeki tanklara göre çok iyi bir dpme sahip hatta 8 tier tankların da çoğundan daha iyi bir dpme sahiptir, ayrıca topu çok isabetlidir, is,t29 vs oynamak gerekir ki bu tankları tiger ile mukayese edin. çok hakim olmayınca diğer tanklara, bu tank kötü sanılıyor zırhsız diye. deliş değeri de tierine göre gayet güzeldir. hareketliliği de fena değil bu aletin, yani tigeri zırhlı tank diye düşünmeyin diğer iyi özellikleri zırhsızlığını kesinlikle fazlasıyla kapatıyor. son olarak malum can puanı da yüksek.

bu tank tecrübe istiyor anlaşılmak için.

GHOST01_7_1 #36 Posted 06 October 2018 - 08:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 13815 battles
  • 323
  • [-KURT] -KURT

View Posttaso12345, on 06 October 2018 - 04:40 PM, said:

uzun uzun yazmayacağım fakat bir iki şeyin farkında değil bazı arkadaşlar, söylemek istiyorum.

tiger tierindeki tanklara göre çok iyi bir dpme sahip hatta 8 tier tankların da çoğundan daha iyi bir dpme sahiptir, ayrıca topu çok isabetlidir, is,t29 vs oynamak gerekir ki bu tankları tiger ile mukayese edin. çok hakim olmayınca diğer tanklara, bu tank kötü sanılıyor zırhsız diye. deliş değeri de tierine göre gayet güzeldir. hareketliliği de fena değil bu aletin, yani tigeri zırhlı tank diye düşünmeyin diğer iyi özellikleri zırhsızlığını kesinlikle fazlasıyla kapatıyor. son olarak malum can puanı da yüksek.

bu tank tecrübe istiyor anlaşılmak için.

IS genel zırh konusunda, T29'da top tier çıktığında o mükemmel taretiyle iş yapıyor ancak insanlar ağır tanklardan gidip savaşmasını bekliyorlar, yani Tiger'dan da beklenti bu yönde. Söylediklerine katılıyorum. Tiger 1'de Tiger II'de kötü değil bu bakımdan. Katılıyorum sana. Ancak oyun senin bizzat savaşın içinde olmanı istiyor. Buna da bu tanklar gelemiyor. O yüzden ufak böyle bir iki güçlendirme işte tarettir, üst plakadır; bunlara güçlendirme yapılması bu tankın beklentilerini yerine getirebilmesine olanak tanır.

Also tagged with tiger, king, kaplan, tank, fury

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users