Jump to content

Zamknięcie polskiego forum WOT

• This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

klapa991 #1 Posted 25 October 2017 - 08:05 AM

Private

• Player
  • 38117 battles
  • 29

Jeżeli słyszeliście to zamykają Polskie forum na konsolach i nie tylko, w tym wszystkie inne języki oprócz angielskiego, jeżeli tak dalej pójdzie to być może to samo stanie się na PC. Pytanie czy was to interesuję, czy chcecie dalej aby WG was dymało, bo ja nie będę stał i patrzył.

Tutaj Link : https://www.youtube....h?v=IgFOAdY4ytc

WG nie dostanie ani grosza ode mnie na PC jak i zarówno konsoli.

Edited by klapa991, 25 October 2017 - 08:07 AM.

Kwiliniosz #2 Posted 25 October 2017 - 08:13 AM

Brigadier

• Player
  • 21523 battles
  • 4,074

View Postklapa991, on 25 October 2017 - 09:05 AM, said:

Jeżeli słyszeliście to zamykają Polskie forum na konsolach i nie tylko, w tym wszystkie inne języki oprócz angielskiego, jeżeli tak dalej pójdzie to być może to samo stanie się na PC. Pytanie czy was to interesuję, czy chcecie dalej aby WG was dymało, bo ja nie będę stał i patrzył.

Tną koszty, bo kupiłeś za mało OP czołgów premium i główny księgowy wydał na was wyrok. Life is brutal.

Zabili_mnie_i_ucieklem #3 Posted 25 October 2017 - 08:16 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2016 battles
  • 440
  • [ST1NG] ST1NG

View Postklapa991, on 25 October 2017 - 08:05 AM, said:

Przeczytaj ze zrozumieniem. WG przenosi się na inne platformy bo:

- Forum WoTa jest hermetyczne. Nikt tutaj przypadkiem nie zagląda.

Przeniesienie forum na inne bardziej ogólne portale daje WG możliwość:

-dotarcia do nowej grupy klientów,

-nie muszą męczyć się z moderowaniem toksycznej cześci społeczności

Edited by Zabili_mnie_i_ucieklem, 25 October 2017 - 08:19 AM.

muriceps #4 Posted 25 October 2017 - 08:25 AM

Lieutenant General

• Player
  • 34093 battles
  • 6,495
  • [UVC] UVC

Nie będzie niczego? Kononowicza zatrudnili? No trudno. Jak nie będzie forum to się nie potnę. Również nie zamierzam nic sobie zrobić, no może obetnę paznokcie jeżeli zbyt urosną, jak WoT się skończy. Ale jeszcze daleko do tego więc nie ma co tu rozpaczliwych alarmów wszczynać. Nasz człowiek na konsolowym forum, czyli kolega Arielo, wskazywał, że tamto forum jest tyle warte co zawarte w nim teorie, więc to, że je zamykają to może nie taki zły pomysł :trollface: WG przenosi aktywność na FB, instagramy i inne pudelki czyli tam gdzie jest hajs i fejm. Forum to relikt. Młodzież będąca głównym odbiorcą i płatnikiem produktu ma problemy z czytaniem. O czytaniu ze zrozumieniem nie ma co nawet mówić, więc przerzucenie się na media obrazkowe jest jak najbardziej zrozumiałe. Taka jest kolej rzeczy na co wskazuje ciągły rozwój Faktu i SuperExpersu - słabych komiksów za 1 pln dla cierpiących na demencję dorosłych. 

niżej: dodałbym jeszcze utratę możliwości poznania fajnych ludzi...

Edited by muriceps, 25 October 2017 - 08:32 AM.

De4thStyle92 #5 Posted 25 October 2017 - 08:28 AM

Captain

• Player
  • 38087 battles
  • 2,194
  • [AW-LE] AW-LE
jedyna wartość jaka zostanie utracona wraz z likwidacją tego forum to działy z poradnikami i opisami pojazdów.

addept #6 Posted 25 October 2017 - 08:34 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47730 battles
  • 6,585
  • [S1GMA] S1GMA

Olać to. Niech sobie zamykają. I tak nie komunikują się z graczami (wydają co najwyżej jednostronne oświadczenia), a forum traktują jako zło konieczne. Mają w nosie to co społeczność myśli, bo i tak wszystko robią po swojemu.

SirBushman #7 Posted 25 October 2017 - 08:44 AM

Lieutenant General

• Player
  • 61249 battles
  • 7,975
  • [ROTTN] ROTTN

Czekałem na ten temat i spodziewałem się takiej reakcji po ostatnich "spotkaniach" z konsolowcami u nas, ale jest jedno "ale".

Jest taki wiersz. Martina Niemollera, luterańskiego pastora. Napisał go w 1942 roku, siedząc w Dachau.

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist. 
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. 
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. 
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. 
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Edited by SirBushman, 25 October 2017 - 08:45 AM.

_Patrol #8 Posted 25 October 2017 - 08:51 AM

Field Marshal

• Player
  • 0 battles
  • 35,892

View Postklapa991, on 25 October 2017 - 09:05 AM, said:

Jeżeli słyszeliście to zamykają Polskie forum na konsolach (...)

Bardzo dobrze, rok szkolny w toku, dzieci mają się uczyć, a nie grać.

Konsole mnie nie interesują i przypominam, że forum, na którym jesteś zalogowany dotyczy wersji gry na komputery typu: desktop, laptop.

De4thStyle92 #9 Posted 25 October 2017 - 09:27 AM

Captain

• Player
  • 38087 battles
  • 2,194
  • [AW-LE] AW-LE

View Postx4ec, on 25 October 2017 - 09:22 AM, said:

Czyli co? Zamiast rozwiązywać problemy, prościej jest zlikwidować wszystko co je powoduje? Stawiam na optymalizację kosztów :P

Forum nie powoduje problemów :)

Albo inaczej, jest dla WG wrzodem. A dla użytkowników nie ma sensu bo to nie platforma na której można się z nimi komunikować.

Edited by oldpryk, 25 October 2017 - 09:27 AM.

meryphillia #10 Posted 25 October 2017 - 09:43 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 58260 battles
  • 200

View Postx4ec, on 25 October 2017 - 08:36 AM, said:

Nie wracaj, jesteś za dobry do tej gry.

Słyszałem, że jak wchodziłeś na rondom, boty od razu umawiały się z psychoterapeutą leczyć kompleksy.

Gdzie tam.

Wyły tylko głośniej ściskając się mocniej wśród gałęzi drzew na A1 i ciskając odchodami w stronę mojego Lefha. :3

SirBushman #11 Posted 25 October 2017 - 10:10 AM

Lieutenant General

• Player
  • 61249 battles
  • 7,975
  • [ROTTN] ROTTN

View Postmeryphillia, on 25 October 2017 - 10:18 AM, said:

Jeszcze niech te forume liżących się po jajkach skasują oraz usuną zwierzyniec poniżej 50wr z samej gry, to może wrócę do tej miernej gierki.

Brawo SerB!

Jeźeli usuną tych na których robisz swój WR to sam spadniesz do roli "zwierzyńca".

Może lepiej nie wracaj?

xdamix1 #12 Posted 25 October 2017 - 10:19 AM

Private

• Player
  • 33295 battles
  • 17
  • [_M-M_] _M-M_
Ja tam bojkotuje WG od 5 lat i skutku to nie przynosi :P Ale jestem z wami 

meryphillia #13 Posted 25 October 2017 - 10:34 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 58260 battles
  • 200

View PostSirBushman, on 25 October 2017 - 09:10 AM, said:

Jeźeli usuną tych na których robisz swój WR to sam spadniesz do roli "zwierzyńca".

Może lepiej nie wracaj?

Hurr durr.

Tylko kwestią czasu było pojawienie się pierwszego wściekłego pawiana.

Nie zawodzicie, jak zwykle. ;]

DeepackTheProphecy #14 Posted 25 October 2017 - 10:43 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41478 battles
  • 3,440
  • [ROTTN] ROTTN
Nic nie bedzie zamkniete ( PC ). Teraz komunikacja z WG jest katastrofalna a co dopiero bedzie bez forum. 

SirBushman #15 Posted 25 October 2017 - 10:49 AM

Lieutenant General

• Player
  • 61249 battles
  • 7,975
  • [ROTTN] ROTTN

View Postmeryphillia, on 25 October 2017 - 11:34 AM, said:

Hurr durr.

Tylko kwestią czasu było pojawienie się pierwszego wściekłego pawiana.

Nie zawodzicie, jak zwykle. ;]

Ależ Misiu.

Ja nie jestem wściekły, najwyżej rozbawiony, ja stwierdzam fakt. Jeżeli z ekosystemu znikną ci słabsi od ciebie, którzy, że się tak wyrażę stanowią dół łańcucha pokarmowego na randomie, to przyjdzie twoja kolej na tą rolę w rozgrywce. I to ciebie ci lepsi będą farmić. A wtedy twój i tak mało imponujący WR spadnie poniżej tych, jakże istotnych dla ciebie 50%. I to szybko.

Tłumaczę ci to w nadziei, że zrozumiesz a nie tylko zaczniesz znów obrażać rozmówców. Nie jesteś aż tak dobrym graczem, nie łudź się, że będzie inaczej.

Ad rem.

Można powiedzieć, że ja już tą akcję (żeby nie wydawać kasy na WG) popieram od kilku miesięcy. ;)

Edited by SirBushman, 25 October 2017 - 10:54 AM.

Jodzik_ #16 Posted 25 October 2017 - 11:05 AM

Sergeant

• Player
  • 17306 battles
  • 266
A ja durny myslalem ze forum jest dla graczy,do wymieniania pogladow czy dzielenia sie odczuciami nt gry czy czolgow/taktyk. Jak ja nic o zyciu nie wiem :-/

_PaproDziad_ #17 Posted 25 October 2017 - 11:18 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41735 battles
  • 505

Skoro zamykają na konsolach to można się spodziewać że za jakiś czas mogą chcieć przeprowadzić podobna akcję na forum PC.

Ciekawe jak wielki będzie wtedy odzew.

Swoja droga dziwi mnie to bo forum raczej jest takim magazynem wiedzy (fakt są tutaj śmieciowe tematy ale są tez te z wiedzą) inne firmy jak blizzard, trion, czy nawet Bigpoint dbają o fora i dążą do tego żeby się rozwijały a nie wzorem wugie zamykają.

Cóż tylko ze pomiędzy tymi firmami i innymi których nie wymieniłem a wugie jest różnica i to bardzo drastyczna tamte firmy słuchają (a przynajmniej udają ze to robią) głosu społeczności i zwiększają jeśli jest to potrzebne personel obsługi forum.

Np na forum gry tera online czy eve online bez problemu można porozmawiać z adminami nie ma z tym najmniejszego problemu.

W eve online jeśli zadasz pytanie do moderatora np na pw to ci odpowie najlepiej jak umie, fakt ze nie od razu ale na 2 dzień masz odpowiedz a za 2-3 dni później nawet niektórzy potrafią do ciebie napisać z pytaniem czy ich odpowiedz pomogła w rozwiązaniu problemu.

Dlaczego tak robią?? bo dbają o społeczność graczy chcą żeby opinia graczy była jak najlepsza o tytule, o firmie, o ludziach którzy w tej firmie pracują.

Natomiast to gdzie dąży wugie w swoim dbaniu o społeczność no cóż każdy kto nie jest głupi lub ćwierćinteligentem sam widzi.

Zamykanie forum, olewanie graczy, milczenie samej firmy,niekompetencja, brak wiedzy na temat gry, niesłuchanie głosu społeczności, i pewnie jeszcze sporo więcej by się znalazło.

W tym momencie wychodzi ze to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas. (fakt tu akurat nic nowego nie odkryłem taki stan ma już się długo ale trzeba było to napisać)

I powinniśmy się cieszyć i im dziękować ze możemy grać w ich grę, wydawać nasze realne pieniądze na ich grę i utrzymanie.

Edited by DigitalMen, 25 October 2017 - 11:21 AM.

Falathi #18 Posted 25 October 2017 - 11:26 AM

Field Marshal

• Player
  • 22295 battles
  • 11,568
  • [-FHH-] -FHH-

Zamykane jest min. polskie subforum na konsoli, ale pozostaje forum angielskie z bezpośrednią komunikacją z deweloperami. 

Forum PC zamknięcie nie grozi, choćby z uwagi na wielokrotnie większą popularność. 

_PaproDziad_ #19 Posted 25 October 2017 - 11:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 41735 battles
  • 505

Falathi a tak z ciekawości w jaki sposób na forum angielskim maja się komunikować ludzie nie znający tego języka?

Wiadomo przeciez że łatwiej się jest komunikować w ojczystym języku niż w jakimś barbarzyńskim :D

I czy nie można by pod skrzydłami forum PC otworzyć sekcji dla konsolo wców?

Edited by DigitalMen, 25 October 2017 - 11:32 AM.

De4thStyle92 #20 Posted 25 October 2017 - 11:32 AM

Captain

• Player
  • 38087 battles
  • 2,194
  • [AW-LE] AW-LE

View PostFalathi, on 25 October 2017 - 11:26 AM, said:

Zamykane jest min. polskie subforum na konsoli, ale pozostaje forum angielskie z bezpośrednią komunikacją z deweloperami. 

Forum PC zamknięcie nie grozi, choćby z uwagi na wielokrotnie większą popularność. 

Skoro już tu jesteś, czy istnieją realne szanse na poprawę komunikacji społeczność - WG?
Czy WG ma świadomość tego że obecni tu ludzie, którzy budują tą popularność pragną być wysłuchani?
Czy ktoś poza użytkownikami tego forum widzi ten problem?

Sam chyba widziałeś niejednokrotnie, że jak coś konkretnego chcesz załatwić to jedyną poradą jest iść na anglojęzyczne forum..

Edited by oldpryk, 25 October 2017 - 11:33 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users