Jump to content

Marsz Narodów - lista tych, którzy ten wspaniały event "olewają"

#olewam #boycott #jesteśmy wkurzeni Marsz Narodów March of Nations Protest bojkot olewam event protest

• This topic is locked This topic is locked
2461 replies to this topic

geohound #81 Posted 07 November 2017 - 07:41 AM

Captain

• Beta Tester
  • 18426 battles
  • 2,410
  • [G-P-P] G-P-P
Tyle singleplayerów ostatnio wyszło, a Wy sie przejmujecie jakims eventem, jego obchodzeniem lub nie...

SzeptMcCoy #82 Posted 07 November 2017 - 07:45 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26833 battles
  • 1,117
....poza tym jest Gwint. Racja;)

muriceps #83 Posted 07 November 2017 - 09:36 AM

Major General

• Player
  • 30383 battles
  • 5,392
  • [UVC] UVC

LISTA WZBURZONYCH Z DEKLARACJĄ NIE BRANIA UDZIAŁU W EVENCIE "MARSZ NARODÓW" 

GoldOmega3
Fulko
SirBushman
filu305
Janusztraczokrutnik
shadoxsas
DeepackTheProphec
dunath
Paiatzzo
sante_Paulus
Mscislav_sister
Revanche25
OzzfanKa
x4ec
Kot_04
Daimler1916
walander94
Yourny
profes79
ostrowsky
HoHoLK44
ZmecholZmechanizowany
Hagen72
_HuNT3R
SteelTheNoob
Darciel
muriceps
_ptaszyna_

krwawyzgred

_Patrol

GpgotSwag
Ataman_

PrzytrzymanyDydek

Kwiliniosz

krokodylek

Wyder

LISTA WZBURZONYCH BEZ DEKLARACJI NIE BRANIA UDZIAŁU W EVENCIE "MARSZ NARODÓW"

Miszka1987
SiriumTM
Enternial
MeatGun
krysb1983
bamboochaPPC
Plasq
HlTM4CHIN3
Partyzant140
ciaptrek
Rysiek0802
Ama
WedkarzX
Trostani
Izwor
Zibi_ST
GoMeL_FTW
tita6
Zdechlizna
Radzio337_sniper
Anatema
grdyka
B4DYL
wojtas0612
Aikon82
Nullmaruzero
__LunaT1C__
Archphantom
Nezio109
J00F
Aj_kill_U
has108
Pioyer
grzadziu
King_Dragon
leatherenthusiast
dioxis
SampleMaker
Digital_Raptor
Solenopsis_Fugax
spartakers
Sonmi451_
Lucky_Hunter
Arfyriusz

Na prośbę Kwiliniosza dopisałem go na listę. Kolega jest na banukacjach.

Edited by muriceps, 07 November 2017 - 12:04 PM.

zdzislawdyrma #84 Posted 07 November 2017 - 11:27 AM

Colonel

• Beta Tester
  • 53601 battles
  • 3,805
muri dla mnie stworz oddzielna liste "zdzislaw zajebisty co wszystko olewa"

SirBushman #85 Posted 07 November 2017 - 11:54 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

@muriceps

Dopisz proszę do listy nie biorących udziału gracza krokodylek. Wysłał mi PW z taką prośbą.

_Shizo_ #86 Posted 07 November 2017 - 12:01 PM

Major

• Player
  • 95943 battles
  • 2,553
  • [PD_PL] PD_PL

View Postzdzislawdyrma, on 07 November 2017 - 10:27 AM, said:

muri dla mnie stworz oddzielna liste "zdzislaw zajebisty co wszystko olewa"

"Olewając wszystko, nie olewasz nic". W końcu jaką kategorię Pan sobie życzy, nie są przewidziane przydziały specjalne. :teethhappy:

Wyder #87 Posted 07 November 2017 - 12:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31269 battles
  • 345
  • [NSZP] NSZP

dobrzeee dobrzeeee wszyscy nie grajcie to wtedy na bank się załapie na wszystkie nagrody o których jakiś truteń serba tu wspominał :D:D:D:D

proszę mnie wpisać na listę!!! mam już serdecznie dosyć tego co się wyprawia!

Project_noGold #88 Posted 07 November 2017 - 12:52 PM

Sergeant

• Player
  • 43985 battles
  • 203
Kilkanaście, może kilkadziesiąt dni darmowej premy (ubogi garaż) za samo granie? Czemu nie? Chętnie zagram. Sry, że popsułem zabawę.

muriceps #89 Posted 07 November 2017 - 12:56 PM

Major General

• Player
  • 30383 battles
  • 5,392
  • [UVC] UVC
Zaraz się popłaczę. Albo nie, rzucę się pod pociąg. Ale mi zepsuł zabawę... no ja nie mogę. Jakby mi domek z klocków rozwalił. Dramat, co ja teraz zrobię... 

King_Dragon #90 Posted 07 November 2017 - 01:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 53957 battles
  • 1,265
  • [ODIUM] ODIUM

Dobra dobra, trochę się pośmialiśmy, a teraz czas na coś ode mnie.

Kilka luźnych uwag i spostrzeżeń.

Niestety z powodu użycia w niezbyt odległej przeszłości kilku zdań za dużo, nie mogę już stosować swojego dawnego stylu, który skutkował regularnymi wyjazdami na Banu

żartowałem :D

Dalej będę to robić, ale na granicy regulaminu :D

Dobra, ale do rzeczy. Z powodu jednego, krótkiego wpisu zostałem wpisany na wykaz name'ów to jest LISTA WZBURZONYCH BEZ DEKLARACJI NIE BRANIA UDZIAŁU W EVENCIE "MARSZ NARODÓW. Wypadałoby więc się określić. Ale najpierw ponownie odbiegnę trochę od głównego tematu.

W pełni zgadzam się, że serwer EU traktuję się jak szmatę (to słowo jest dozwolone, nie dostanę za to perma :( ?) Często serwer RU dostaje o wiele lepsze oferty od EU, a rzadko kiedy, gdy EU coś dostanie, nasi koledzy z kraju ognistej wody tego nie dostają. Uważam, że zarówno EU jak i RU powinny dostawać DOKŁADNIE te same oferty, z racji, że z tych 2 serwerów WG czerpie największe korzyści i gra tam najwięcej graczy. Chamskie jest traktowanie serwera EU jak dojnej krowy (bo po co na dawać dobre oferty jak i tak po wylaniu shitstormu kupimy defendera w kalendarzu adwentowym - taka prawda, sam pierwszy kupię :D). Naprawdę, jestem w szoku jak z roku na rok, WG daje nam coraz mniej, zabiera coraz więcej i jeszcze śmie nam mówić, ze gracze tego chcą (nie piszą tak wprost, ale taki jest główny przekaz)

Jednakże

Nie dziwi mnie, że serwer NA dostaje event na 3 premtanki, bo wiem jak wygląda tam sytuacja z frekwencją. Już 3 lata temu była tam chyba w porywach 20k graczy w godzinach szczytu. Teraz jest pewnie jeszcze gorzej. Trzeba ich, więc jakoś zachęcić do gry.

Dziwi mnie za to, że dali do zdobycia CZOŁGI Z SERII BLACK. Te same czołgi, o których WG wielokrotnie się wypowiadało, ze ich wprowadzenie było błędem, a gdy WG przyznaje się do błędu to ja z radości jadę na Banu (tak naprawdę to nie :D, robię to w powodu głupoty i chamstwa innych ludzi).

Najpierw wprowadzili po raz kolejny te same czołgi premium tylko, że BLACK, potem przyznali się, że był to błąd, a teraz dają je do wygrania, a oczywistym jest, że na pewno będzie możliwość dokupienia czegoś jak nie całych czołgów. Podsumowując powtarzają to, co uznali, że było błędem. Ale jak do Mumin (kumpel z klanu) mówi, Czernobyl i brak płynu Lugola zrobił swoje.

Co do maratonu na serwerze azjatyckim (azjatyckim tak, nie chińskim? Bo nie chcę wyjść na drwala, jakby co mnie poprawcie) mam do was takie pytanie naprawdę chcielibyście taki ,,maraton"? To nie będzie maraton tylko (wstaw dowolny edit) wyścig szczurów, armageddon, popisy fauny i flory na randomach. 50 WZ-jakiś tam-coś tam na cały serwer? Nie wiem ilu ich tam gra, ale raczej co najmniej parę tysięcy, więc będzie śmiesznie.

Teraz przełóżmy to na nasz serwer. Dostajemy maraton na Defendera, którego zdobędzie 1000 pierwszym osób. reszta dostaje Tołdiego, a jak ktoś ma to 150k. Już widzę te komentarze na forum

-WG co za chamstwo, czemu tak mało czołgów? Event tylko dla fioletów, a dla Januszy zwykłych graczy znowu guano.

-Znowu fiolety będą, o 3 w nocy bitwy ustawiać

-Czemu nie można zwykłego maratonu zrobić na Defendera?

-NA ma lepiej!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111oneoneone

Btw Omega byłby pierwszy

Wszystko to nie zmienia faktu, ze event jest smutny, w porównaniu do tego z zeszłego roku, ale gdybym chciał napisał jaki jest naprawdę, to dostałbym nie tyle perma na pisanie, co na wchodzenie na forum, a może i nawet do internetu :trollface:

Co do eventu

Wiecie, czego brakuje w tym evencie? On w zasadzie wcale nie ma złych nagród, gdy weźmiemy pod uwagę miejsca 500-4000. 3 Dni premium za miejsce 500? Nieźle.

Ale do ,,edited" 3 dni premium za miejsce 1? Ta sama nagroda za 1 miejsca co nagroda za miejsce 1000? really.Really.REALLY...

Nie dało się zrobił tak jak rok temu? Nagrody były za miejsca 1-100, tylko wtedy dotyczyło każdego czołgu. Teraz powinno być to samo, pomnożone odpowiednio do miejsca no nie wiem 200-500? Ale dla mnie to żart, że za bycie najlepszym na serwerze dostajesz 3 dni premium, tyle samo co dostanie ameba na 1000 miejscu na TVP VTU (z góry przepraszam tego co zajmnie 1000 miejsce na TVP WTU :P)

Teraz druga śmieszna rzecz w tym evencie. Brak balansu :P ale to WG lubi najbardziej. Patrzcie na to

Rosja 9 tier

IS-8

ST-1

T-54

Object 430 Version II

SU-122-54

Object 704

Mortem1  Object 212

Czechy 9 tier

Skoda T 50 

koniec :trollface:

?

W skrócie na 9t w Rosji przeciętny gracz nic nie zajmie bo jest za duża konkurencja. Za to w Czechach co to za problem być w 1k, gdy jest tylko 1 czołg? Skoda akurat jest OP, to może zły przykład, ale na 8t mamy legendarny TVP VTU (wątpię, że znajdzie się 1000 koksów, którzy wywindują tablicę wyników, mając do wyboru 1 UP czołg)

No, ale od WG to ja głębszych to ja się spodziewam kieliszków, a nie przemyśleń.

W obronie WG ,,Drwala" Lumberjacka co może mi perma nie da z powrotem, chociaż chyba nie napisałem niczego za co mógłbym dostać. 

Prawdą jest, że moderatorzy często obrywają od graczy, za decyzje WG i jak to WGDL napisał 

View PostWG_Lumberjack, on 02 November 2017 - 07:16 PM, said:

Nie moim zadaniem nie jest "zebrać od Forumowiczów za Marketing". Wiem, że myślisz, że pracownicy WG na forum są od tego, żeby było po kim jeździć jak po łysej kobyle ale "niestety" tak nie jest.

Serwer chiński kieruję się zupełnie innymi zasadami i zastanów się 2 razy czy chciałbyś tam grać zanim użyjesz tego argumentu.

Ale z tym serwerem chińskim to przypał :D

No i z tym uzasadnieniem, że nagrody można zdobyć 36 razy to też śmiech, bo czy ktoś ma z każdej nacji tier 7,8,9,10 i będzie mu się chciało na wszystkim grać?

Poza tym nawet zdobywając wszystkie możliwe nagrody nadal jest to 108 dni premium+ śmieci co jest warte mniej niż premium 8T, których rok temu było do zdobycia kilkaset?

Ale po co dawać ludzkie nagrody za miejsca 1-3,4-10,11-100,101-1000. Na olimpiadzie za 20 miejsce też jest przecież złoty medal i wieczna chwała prawda :P ?

Oj ja jednak dostanę tego bana

Podsumowując po raz n-ty i ostatni, event jest żałosny.

Moje stanowisko

Pomimo eventu ,,spełniającego moje najskrytsze pragnienia" i nagród o jakich nawet nie śniłem, nadal nie wiem, czy ,,wziąć w nim udział" czy nie. Na czym by polegał ten udział? W tenn weekend jest gwiazdka x5 chciałem zacząć ekspić, kilka 9 tierów, zrobić misje na T110E3, pozbijać trochę gwiazdek i prawdopodobnie, kilka dni premium bym wyjanuszował. Tym bardziej, że 80% graczy nie będzie wiedzieć nawet, ze do tego maratonu to trzeba się zarejestrować (po co, rok temu nie trzeba było?). Pytanie tylko czy nie jestm za leniwy, żeby parę razy kliknąć. Chyba jestem :D

Osobiście nie widzę sensu, co da, że zapiszę się do listy gardzących i nie biorących udziału, bo co WG obchodzi grupa psychopatów, typu Patrol 15k postów nolife, Gold ,,kim ja jestem'' Ataman, Mścisław ,,lubię chinskie bajki"  sister, sir ,,prawilny" Bushman, czy ja King ,,o czym ja pi.....edited Dragon. Jesteśmy może 1-5 % społeczności, większość graczy nie wie co to forum, siada po kilku browcach do kompa kupionych po ciemnej stronie miasta w żabce na promocji. I to oni decydują co dzieje się na serwerze EU, a nie nasza psychopatyczna sekta ludzi lubiących się inaczej.

Ale w czasie pisania tej epopei wpadłem na dobry pomysł.

To nie ja zdecyduję czy wezmę udział w Marszu Januszy. Wykorzystam stare sprawdzone metody, wprowadzone za Stalina w starożytności (chyba), a stosowanego już wielokrotnie w DoCW przez Omegę.

Jeśli pod tą litanią, będzie 20 like'ów od osób gardzących eventem tym czymś. To nie biorę udziału. Jak nie będzie to sam zdecyduję, pozostając póki co na obecnej liście.

Miłego dnia :)

muriceps #91 Posted 07 November 2017 - 01:21 PM

Major General

• Player
  • 30383 battles
  • 5,392
  • [UVC] UVC

Up. wiesz, tu chyba w obecnym czasie głównym celem (w każdym razie z mojego punktu widzenia) jest wykazanie, że gracze są w stanie się zjednoczyć i wspólnie wyrazić swoje stanowisko. Wydaje mi się, że wiele osób, w tym ja, uczestniczących w proteście nie analizowało decyzji WG, co do zróżnicowania ofert dla serwerów. W pierwotnym wątku napisałem, że jest mi to obojętne. Każdy tutaj może wyrazić swoje stanowisko, a wówczas cała sprawa się rozmyje i zginie w jałowych dyskusjach...

Odnosząc się do Twojej propozycji "lajków" ja proponuję powołanie komisji, która ustali regulamin i tryb przyznawania lajków i podda to głosowaniu o którego trybie zadecyduje jeszcze inna komisja (uwaga taki żart to był - ale do tego doprowadzi - groteska -   takie dywagowanie). 

niżej: pominąłeś aspekt słowa "wspólnie" ale co tam... wydaje się, że event jest żałosny i protest też się taki staje. Bez wsparcia blogerów, youtuberów to wołanie na puszczy

Edited by muriceps, 07 November 2017 - 01:34 PM.

King_Dragon #92 Posted 07 November 2017 - 01:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 53957 battles
  • 1,265
  • [ODIUM] ODIUM

View Postmuriceps, on 07 November 2017 - 01:21 PM, said:

Up. wiesz, tu chyba w obecnym czasie głównym celem (w każdym razie z mojego punktu widzenia) jest wykazanie, że gracze są w stanie się zjednoczyć i wspólnie wyrazić swoje stanowisko. Wydaje mi się, że wiele osób, w tym ja, uczestniczących w proteście nie analizowało decyzji WG, co do zróżnicowania ofert dla serwerów. W pierwotnym wątku napisałem, że jest mi to obojętne. Każdy tutaj może wyrazić swoje stanowisko, a wówczas cała sprawa się rozmyje i zginie w jałowych dyskusjach...

Odnosząc się do Twojej propozycji "lajków" ja proponuję powołanie komisji, która ustali regulamin i tryb przyznawania lajków i podda to głosowaniu o którego trybie zadecyduje jeszcze inna komisja (uwaga taki żart to był - ale do tego doprowadzi - groteska -   takie dywagowanie). 

No to wyraziłem swoje stanowisko, event jest żałosny, starczy :D ?

_Shizo_ #93 Posted 07 November 2017 - 01:53 PM

Major

• Player
  • 95943 battles
  • 2,553
  • [PD_PL] PD_PL

Jasne, że starczy. I bardzo się cieszę, że zauważyłeś iż "maraton" na serwerze azjatyckim dostaje tyllo top 50 graczy a to jak słusznie mówisz wzbudza strasznie niezdrowe zachowania i zagrania. Ale i tak podejrzewam, że większość wylewających hejt w temacie "Marsz narodów" nie ma pojęcia, jakie są zasady maratonu azjatyckiego i powtarzają raz zasłyszane farmazony. (edit: zapomniałem zupełnie o możliwości zgarnięcia premki VI tieru, czyli wyszło że ja powtarzam farmazony, samoorka jak się patrzy:teethhappy:). 

Mi osobiście event odpowiada ponieważ za samą rejestrację oraz granie na jakimś w miarę normalnym poziomie nagrody drobnicowe same wpadają. Faktycznie dostrzegłeś jedną ważną rzecz, że za pierwsze powiedzmy 10 miejsc powinny być bardziej wartościowe nagrody - z tym się zgadzam. 

W sumie cała ta akcja dziwnie wyszła. Intencją tego topicu było "darcie łacha" jak to powiedział Ataman z osób, które deklarowały, że nie będą brały udział w evencie, a jednak się wyłamią. A wyszedł dość poważny protest odnośnie nierównego traktowania serwerów. I chyba nieco niefortunnie, ponieważ serwer kraju rad ma obecnie podobny event, serwer wschodnio-skośny ma lipny event na 50 tanków VIII tieru (edit: oraz na VI tier którym zapomniałem, czyli event ok)  , a serwer coca-cola ma totalnie przegięty event na 3 afroafrykańskie czołgi (ale na co im to tam jak prawie nikt nie gra). Może gdyby serwer wschodnich kolegów miał maraton na jakiś fajny tenk (np.mój ukochany nr 6. czy pudels) bez ograniczeń liczebności zwycięzców - to pewno stałbym w pierwszym szeregu z bojowym sztandarem w dłoni i wielokrotnym granatem odłamkowym. :honoring:

A w związku z tym, że nie popieram protestu oraz podoba mnie się ten event - mam prośbę o przejęcie uaktualniania listy wzburzonych. Zrobiłem ją jeszcze przed inicjatywą protestu. Jakoś "gupio" to wygląda, aby osobnik (podobno abnormal) nie będący protestantem, eee, protestującym ją prowadził. Poniżej aktualna lista na obecną chwilę. Dziękuję i pozdrawiam 

LISTA WZBURZONYCH Z DEKLARACJĄ NIE BRANIA UDZIAŁU W EVENCIE "MARSZ NARODÓW" 

GoldOmega3
Fulko
SirBushman
filu305
Janusztraczokrutnik
shadoxsas
DeepackTheProphec
dunath
Paiatzzo
sante_Paulus
Mscislav_sister
Revanche25
OzzfanKa
x4ec
Kot_04
Daimler1916
walander94
Yourny
profes79
ostrowsky
HoHoLK44
ZmecholZmechanizowany
Hagen72
_HuNT3R
SteelTheNoob
Darciel
muriceps
_ptaszyna_

krwawyzgred

_Patrol

GpgotSwag
Ataman_

PrzytrzymanyDydek

LeadMagneto
Kwiliniosz

PzKpfwTomatoTank

krokodylek
Wyder

zdzislawdyrma

LISTA WZBURZONYCH BEZ DEKLARACJI NIE BRANIA UDZIAŁU W EVENCIE "MARSZ NARODÓW"

Miszka1987
SiriumTM
Enternial
MeatGun
krysb1983
bamboochaPPC
Plasq
HlTM4CHIN3
Partyzant140
ciaptrek
Rysiek0802
Ama
WedkarzX
Trostani
Izwor
Zibi_ST
GoMeL_FTW
tita6
Zdechlizna
Radzio337_sniper
Anatema
grdyka
B4DYL
wojtas0612
Aikon82
Nullmaruzero
__LunaT1C__
Archphantom
Nezio109
J00F
Aj_kill_U
has108
Pioyer
grzadziu
King_Dragon
leatherenthusiast
dioxis
SampleMaker
Digital_Raptor
Solenopsis_Fugax
spartakers
Sonmi451_
Lucky_Hunter
Arfyriusz

Edited by _Shizo_, 07 November 2017 - 06:58 PM.

zdzislawdyrma #94 Posted 07 November 2017 - 02:43 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 53601 battles
  • 3,805

po pierwsze primo czemu nie jestem zaliczony do psychopatycznej sekty

po drugie primo czemu mnie nie ma mnie na liscie olewającej wszystko

po trzecie primo a co chodzi z  tym serwerem azjatyckim?

z tego co wiem 1 serwer azjatycki 4 serwery chińskie i 1 poludniowokoreanski

Squibb_ #95 Posted 07 November 2017 - 02:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16771 battles
  • 1,407
Dlaczego jest sztucznie zapychanie miejsca? Mscislaw i sante, jeden nie wystarczy? Skoro korujemy się ilością to trzeba napisać do Dufika aby kilka alt kont podesłał

muriceps #96 Posted 07 November 2017 - 02:48 PM

Major General

• Player
  • 30383 battles
  • 5,392
  • [UVC] UVC

View Postzdzislawdyrma, on 07 November 2017 - 03:43 PM, said:

ad. po trzecie primo: tutaj muszą wypowiedzieć się specjaliści od anime...

dunath #97 Posted 07 November 2017 - 05:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 48153 battles
  • 361
  • [WTP] WTP

View Postzdzislawdyrma, on 07 November 2017 - 01:43 PM, said:

Zdzisiu, po trzecie primo, Ultimo.

Edited by dunath, 07 November 2017 - 05:05 PM.

Squibb_ #98 Posted 07 November 2017 - 05:44 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 16771 battles
  • 1,407

Cały ten marsz narodów udowadnia, że WG nie zna swojej gry.

Spoiler

Mscislav_sister #99 Posted 07 November 2017 - 05:49 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,340

Koreańskiego nie ma, na chińskim WG nie odpowiada za eventy, oferty, sprzedaż itp.

@Hakier ja mówiłem żeby mnie wpisać na głównym, to się znalazło przez shizo.

@Shizo Top 50 graczy ale nie fioletów, bo umiejętności nie mają nic do rzeczy w tym maratonie. Reszta ma premkę VI tieru i lolka. Czy my mamy?

No nic, poczekam żeby zobaczyć jak zgarniasz te 100 dni premium.

Ciekawe jest stanowisko że skoro na serwerze NA gra mniej graczy (nie "prawie nikt" ) to nie ma znaczenia że dostali event na 3 premtanki i możliwość po raz drugi zdobycia Patriota, E-25 czy Pz II J, nie wspominając o innych premkach.

Ale rozumiem że jak to są dla Ciebie "lipne" eventy w których można zdobyć premkę czy to VIII czy VI poziomu to w razie czego nie będziesz brał w podobnym udziału.

Edited by Mscislav_sister, 07 November 2017 - 06:22 PM.

ultramaslan #100 Posted 07 November 2017 - 06:13 PM

Sergeant

• Player
  • 35452 battles
  • 211
  • [SNBP] SNBP

Jeszcze nie tak dawno wyznawałem zasadę - "nikt tak cię nie wydyma jak firma matka". Od jakiegoś roku ta filozofia uległa małej korekcie a mianowcice - "nikt tak cię nie wydyma jak WG i firma matka"

reasumując - proszę dodać mnie do listy wzburzonych oraz deklarujących brak udziału w tym FANTASTYCZNYM wydarzeniu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users