Jump to content

Protest graczy - dyskusja nad postulatami z Manifestu

#boycott Marsz Narodów March of Nations protest #jesteśmy wkurzeni event #olewam bojkot olewam

• Please log in to reply
138 replies to this topic

Poll: Głosowanie nad postulatami (194 members have cast votes)

You have to complete 250 battle in order to participate this poll.

Które problemy przedstawione w Manifeście uważasz za ważne? Można wybrać dowolną ilość

1. Voted nierówne traktowanie Społeczności z różnych Regionów (157 votes [10.27%] - View)

Percentage of vote: 10.27%

2. codzienne problemy z serwerami gry przez które tracimy rezerwy, czas premium i możliwość grania w WoT (122 votes [7.98%] - View)

Percentage of vote: 7.98%

3. Voted nowe OP czołgi Premium oraz ich ilość niszcząca balans gry na VIII tierach oraz CW i SH (148 votes [9.68%] - View)

Percentage of vote: 9.68%

4. power creep powodujący, że stare czołgi premium (kupione za realne pieniądze) stają się bezużyteczne (147 votes [9.61%] - View)

Percentage of vote: 9.61%

5. nowe tryby gry, które są tak złe, że prawie nikt w nich nie bierze udziału (68 votes [4.45%] - View)

Percentage of vote: 4.45%

6. stare mapy usunięte z gry (135 votes [8.83%] - View)

Percentage of vote: 8.83%

7. nowe mapy wprowadzone do gry, jednoznacznie ocenione jako złe przez Społeczność graczy (110 votes [7.19%] - View)

Percentage of vote: 7.19%

8. zmiany na istniejących mapach zmieniające je w korytarze (122 votes [7.98%] - View)

Percentage of vote: 7.98%

9. zmiany w trybie Twierdzy (np. nowy klan nie ma szans rozbudować twierdzy na poziom X jak klany, które to zrobiły przed zmianami w Twierdzach) (75 votes [4.91%] - View)

Percentage of vote: 4.91%

10. wzmacnianie roli pancerza, które zmusza graczy do używania coraz więcej amunicji premium (89 votes [5.82%] - View)

Percentage of vote: 5.82%

11. M6A2E1 będący najlepszym dowodem na to jak WG dotrzymuje obietnic złożonych graczom (89 votes [5.82%] - View)

Percentage of vote: 5.82%

12. Voted nowe aktualizacje, które zawierają tyle błędów, że często uniemożliwiają rozgrywkę (136 votes [8.89%] - View)

Percentage of vote: 8.89%

13. nieefektywny system eliminacji cheaterów (131 votes [8.57%] - View)

Percentage of vote: 8.57%

Vote Hide poll

SirBushman #1 Posted 16 November 2017 - 09:19 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

Drodzy Protestujący

Nadszedł czas na podjęcie dyskusji nad postulatami zawartymi w Manifeście:

Spoiler

Zasady dyskusji, ktore chciałbym wprowadzić to:

• Kto chce i uważa, że zna realne rozwiązanie problemów gry, przedstawia swój pomysły
  • Każdy, kto przedstawia pomysły, odnosi się do wszystkich punktów i jeżeli nie ma pomysłu jak któryś rozwiązać to pisze wyraźnie - nie wiem, zamiast lać wodę. Listę postulatów skopiujcie z pierwszego postu.
  • Tylko rozwiązania, żadnego gdybania, pieprzenia o dupie Maryni, ataków na WG itd i nierealnych pomysłów typu Defender dla wszystkich za darmo.
  • Dyskusja jak najbardziej dozwolona, ale proszę, pamiętajmy wszyscy, że w proteście uczestniczą gracze słabi i dobrzy, z dużym i małym stażem na Forum, z różną ilością bitew za sobą. Szanujmy się nawzajem, skoro jesteśmy w tym razem i chcemy być postrzegani jako poważne towarzystwo.
  • Zachowujemy spokój, tak jak w wątku z listą protestujących
  • Nie hejtujemy WG przez co jest szansa na to, że potraktują tą inicjatywę inaczej nie dotychczasowe dyskusje, pełne stwierdzeń typy "FU WG" - Mod proszę tego nie edytować!
  • Nie reagujemy na głupie komentarze, które się na 100% pojawią

Niech to wygląda tak jak post Promil1984 na Forum anglojęzycznym:

Spoiler

Spokojny, rzeczowy i na temat.

Zapraszam do dyskusji.

Edited by SirBushman, 16 November 2017 - 09:26 AM.

geohound #2 Posted 16 November 2017 - 09:32 AM

Captain

• Beta Tester
  • 18426 battles
  • 2,410
  • [G-P-P] G-P-P

Nie będę kopiował całości, bo nie chcę się (jeszcze?) odnosić do całości, ale uderzył mnie jeden punkt:

Block Quote

wzmacnianie roli pancerza, które zmusza graczy do używania coraz więcej amunicji premium

Przecież wszyscy chcieli, żeby pancerze zaczęły coś znaczyć, a mimo to wymusza to na noobach mniej ogarniętych graczach używanie golda - koło się zamyka. Pancerz nic nie znaczył -> płacz -> wzmocnienie pancerza -> użycie golda -> płacz.

Pancerz swoją rolę ma tak samo znaczącą, jak sam typ pojazdu. Albo się ludzie przyzwyczają, że bicie E100 od przodu nie ma sensu, albo będą dalsze nierozwiązywalne problemy gold-armor.

A i jeszcze coś, bo chyba mi umknęło - jak jest protest, to się buntujący człowiek decyduje na nierobienie czegoś - w jaki sposób protestować mają gracze wot?

SirBushman #3 Posted 16 November 2017 - 09:33 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

A nie zdziwiło Cię to, że usuwane są wszelkie weakspoty a te, które zostają przebijalne są tylko amunicją Premium, nawet dla niektórych czołgów równorzędnych tierów?

Gracze w WoT postanowili zaprotestować poprzez rezygnację z uczestnictwa w Marszu Narodów, które to uczestnictwo teoretycznie mogłoby im dać czas konta Premium i rezerwy, oraz znaczek. Niektórzy zadeklarowali (jak ja przykładowo) zakręcenie kurka z kasą dla WG, jeszcze inni to, że nie będą grali w grę. Część Klanów nas popierających zmieniła logo, część Forumowiczów awatar.

Jak widzisz pomysłów na protest jest wiele.

Edited by SirBushman, 16 November 2017 - 09:36 AM.

Lewaro87 #4 Posted 16 November 2017 - 09:45 AM

Corporal

• Player
  • 30576 battles
  • 128
Dodałbym do ankiety jeszcze jeden punkt: usunięcie z gry WN8 lub potraktowanie XVM jako mod nielegalny (dający przewagę gracza nad rywalami). Odnośnie WN8 - psuje grę w randomie (wyścig szczurów, wyzwiska dot. "kolorków" itp)

Jurgra #5 Posted 16 November 2017 - 09:48 AM

Sergeant

• Clan Commander
  • 28963 battles
  • 269
  • [KBKB] KBKB

View PostLewaro87, on 16 November 2017 - 08:45 AM, said:

Dodałbym do ankiety jeszcze jeden punkt: usunięcie z gry WN8 lub potraktowanie XVM jako mod nielegalny (dający przewagę gracza nad rywalami). Odnośnie WN8 - psuje grę w randomie (wyścig szczurów, wyzwiska dot. "kolorków" itp)

Lewaro, wierz mi, że jeśli gracze zagrają jak debile, to czy są fioletowi, czy czerwoni, to i tak ich wyzywam wszystkich od debili, więc sądzę, że to nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

SirBushman #6 Posted 16 November 2017 - 09:49 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

W sumie jak o tym wspomniałeś to ja też, ale ankieta już działa, głosy już są oddane a tego punktu nie było w Manifeście.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki punkt został poddany dyskusji.

PREXER #7 Posted 16 November 2017 - 10:01 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 58577 battles
  • 1,342

Sorry SirBusman ale uważam, że nie ma tu nad czym dyskutować. Te postulaty to jak mawia pewien "klasyk" - oczywista oczywistość. ;)

Przykładowo co można napisać do punktu nr 1? To chyba oczywiste, że każdy chce być równo traktowany.

Punkt 2 - oczywiście spowodować brak tego typu problemów. Tylko jak? Wszystko się psuje... Najlepiej zainstalować 3, a może (jak się da) nawet 4 serwer.

Dalej podobnie...

Edited by PREXER, 16 November 2017 - 10:04 AM.

SRQaramell #8 Posted 16 November 2017 - 10:03 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13926 battles
  • 52

View PostPREXER, on 16 November 2017 - 09:01 AM, said:

Sorry SirBusman ale uważam, że nie ma tu nad czym dyskutować. Te postulaty to jak mawia pewien "klasyk" - oczywista oczywistość. ;)

Przykładowo co można napisać do punktu nr 1? To chyba oczywiste, że każdy chce być równo traktowany. Dalej podobnie...

Moim zdaniem, to co powinniśmy zrobić, to zaproponować rozwiązania, które naszym zdaniem dany problem rozwiążą. Trzeba tylko pamiętać, żeby były one realistyczne (czyli uwzględniały interesy zarówno graczy jak i WG).

Promil1984 #9 Posted 16 November 2017 - 10:03 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39454 battles
  • 1,161
  • [J-A-O] J-A-O
@Lewaro87 - normalnie bym się zgodził, problem w tym, że gdy zaczynałem grę w zasadzie nie było właściciela 8 tieru który by mechaniki nie ogarniał. A jak teraz np. gram Skodą T50 z IIRC 248mm peny i wylosuje mnie na 10tki i walczę do końca robiąc jakieś 4k obrażeń, a obok jedzie T110E3 z 285mm penetracji i 750dmg (jak dobrze pamiętam) i odbija się kilka razy z rzędu od celów które ja przebijam przez co przegrywamy to kurka blada zwyczajnie nie da się nie zerknąć na kolorek i wymyślić złośliwego komentarza ... to powiedziawszy muszę zaznaczyć, że od wejścia patcha gram zupełnie BEZ MODÓW przez co nie wiem kto jest dobry, a kto jest słaby. Nie miało to dla mnie jakiegokolwiek przełożenia na wyniki, a brak kolorków nie miał również żadnego działania kojącego gdyż jak słabi gracze ciągnęli drużynę na dno tak ciągną. To się nie zmieni jeśli się kolorki wyłączy. Bot pozostanie botem, newbie będzie newbie, a noob będzie noobem. Co innego komentarze jeszcze przed rozpoczęciem bitwy. Ja z reguły nie przejmowałem się tym ile jakich kolorków z jednej czy drugiej strony, ewentualnie mnie interesowały tylko niebieskie i fioletowe.I nie raz bywało, że tam gdzie był pluton fioletów to największe bęcki drużyna dostawała bo specjalnie się nie udzielali na początku, żeby potem robić "wyciąg" a i tak ich rozbito. 

FeldkuratOttoKatz #10 Posted 16 November 2017 - 10:04 AM

Private

• Player
  • 35332 battles
  • 44
  • [OWRM2] OWRM2
Zagłosowałem nad postulatami-nie wszystkimi ,ale tymi ,które uważam za istotne.Nie bardzo za to  widzę dyskusję nad sposobami rozwiązania  większości problemów-jedynym rozwiązaniem jest reakcja twórców WOT-a-bo jak np rozwiązać problem cziterów przez nas na forum(na ten postulat głosuję dwoma rękami)-tylko potępiać chyba-i ciągle pisać WYWALIĆ BEZWZGLĘDNIE CAŁĄ CHOLERNĄ CZITERNIĘ Z GRY ,nawet jeśli by to była połowa graczy-ale WOT na to nigdy nie pójdzie-a tylko od nich to zależy

geohound #11 Posted 16 November 2017 - 10:04 AM

Captain

• Beta Tester
  • 18426 battles
  • 2,410
  • [G-P-P] G-P-P

Mam jednak trochę inne patrzenie na to i w żadne sposób nie jest ono chwalebne dla WG. To bardziej podejście ekonomiczne - statystyki pokazywały setki tysięcy graczy dziennie(?); grupa stu, dwustu, trzystu niezadowolonych jest takim promilem, że ich protesty odbiją się beknięciem kogokolwiek z WG, bo oni kręcą miliony na pozostałych ludziach.

Co do weakspotów i golda - nie wiem, nie odczuwam tego specjalnie. Moje uzależnienie minęło w okolicy 2013 roku, obecnie jeśli granie w wota mnie denerwuje, to umiem sobie bez problemu naleźć inne zajęcie. Jak mi nie smakuje, to nie jem, bo może takie coś smakuje komuś innemu.

Zmienianie awatarów, odcinanie kilkuset złotówek - działania podobne do tego słynnego rysowania kredkami przeciw terroryzmowi.

Edited by geohound, 16 November 2017 - 10:05 AM.

PREXER #12 Posted 16 November 2017 - 10:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 58577 battles
  • 1,342

View PostSRQaramell, on 16 November 2017 - 10:03 AM, said:

Moim zdaniem, to co powinniśmy zrobić, to zaproponować rozwiązania, które naszym zdaniem dany problem rozwiążą. Trzeba tylko pamiętać, żeby były one realistyczne (czyli uwzględniały interesy zarówno graczy jak i WG).

Ok. Proponuję realistyczne rozwiązanie: WG powinno to wprowadzić (równe traktowanie graczy w regionach), bo nikt inny nie ma na to wpływu. Zadowolony?

SirBushman #13 Posted 16 November 2017 - 10:08 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

Oczywiście, ze jest nad czym dyskutować - nad rozwiązaniami tych problemów, które to rozwiązania można by zaproponować WG jako nasze, Protestujących propozycje. 

Sam Protest jest fajny, ale same hasła nie wystarczą. Jeżeli chcemy dyskutować z WG nie możemy wylacznie powtarzać o problemach, których oni są świadomi (w mniejszym, lub większym stopniu), że takie w naszym pojęciu istnieją.

Zaproponujmy im coś do czego mogliby się odnieść. Już sama ankieta pokaże hierarchię ważności naszych postulatów a to dużo.

PREXER #14 Posted 16 November 2017 - 10:12 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 58577 battles
  • 1,342

View PostSirBushman, on 16 November 2017 - 10:08 AM, said:

Oczywiście, ze jest nad czym dyskutować - nad rozwiązaniami tych problemów, które to rozwiązania można by zaproponować WG jako nasze, Protestujących propozycje.

Chcesz im zaproponować, by nie zarabiali kasy na nowych premkach za to za darmochę udoskonalili stare, by były w stanie sprostać np. Defenderom? Proponować możesz...i ja (jako właściciel IS-6 i innych podobnych szmelców) nawet popieram taką propozycję. Tylko co z tego...?

;)

By dyskusja była rzeczowa proponuję najpierw podzielić postulaty na realne i nierealne dla WG ze względów ekonomicznych

Edited by PREXER, 16 November 2017 - 10:16 AM.

FeldkuratOttoKatz #15 Posted 16 November 2017 - 10:13 AM

Private

• Player
  • 35332 battles
  • 44
  • [OWRM2] OWRM2

View PostPREXER, on 16 November 2017 - 09:07 AM, said:

Ok. Proponuję realistyczne rozwiązanie: WG powinno to wprowadzić (równe traktowanie graczy w regionach), bo nikt inny nie ma na to wpływu. Zadowolony?

Oczywiście masz rację ,że własciwie nie ma co dyskutować nad tymi postulatami,ponieważ są to truizmy i jedynie ma na nie wpływ WG(co sam pisalem kilka postów wyżej)-ale chodzi raczej o sama dyskusję ,że widzimy istotne problemy staramy się coś z tym zrobić-zawsze merytoryczna dyskusja to jakiś dodatkowy atut w tych sprawach-może się ktoś z WG nad tym pochyli jesli odzew społeczności będzie duży.Może i to nierealne pewnie ,ale przynajmniej ktoś próbuje

Lewaro87 #16 Posted 16 November 2017 - 10:28 AM

Corporal

• Player
  • 30576 battles
  • 128

Panowie widzę, że nie zrozumieliście mnie odnośnie tych kolorków, więc poniżej wyjaśnię.

Aby być w lepszym klanie, trzeba naklepać WN8 (czyt. dmg) w randomie.

I tutaj już możemy podzielić graczy na 2 grupy:

- na tych, którym bardziej zależy,

- i resztę  grających random for fun, czyli w większości ludzi nie ogarniających mechaniki gry, znających weakspoty, itd. a w skrajnych przypadkach robiących kolegom z drużyny wg. nich śmieszne żart - np. blokowanie czołgów, taranowanie, wypychanie itd.

Nie wspomnę już o misjach kamikadze na topowych graczy z przeciwnej drużyny na samym początku gry...

Nawet na forum często widzę, że oceniacie kogoś po...WN8 i często jest hejtowany.

A przecież ta gra nie ma ograniczeń wiekowych, płciowych, baa nawet rasowych :). Nie można tyle samo oczekiwać od np. nastolatka jak od  starego chłopa...

Usunięcie WN8 może spowodować, że random stanie się trybem typowo for fun i grindowania czołgów.

PREXER #17 Posted 16 November 2017 - 10:33 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 58577 battles
  • 1,342

View PostLewaro87, on 16 November 2017 - 10:28 AM, said:

Usunięcie WN8 może spowodować, że random stanie się trybem typowo for fun i grindowania czołgów.

Taaa... a likwidując wszelkie statystyki, co masz do zaproponowania graczom takim jak ja, którzy lubią śledzić swoje postępy tylko "dla sportu" - dla siebie, a nie pod kątem gry w jakimś klanie? Dla mnie to właśnie jest gra "for fun", bo interesujące mnie czołgi wygrindowałem, a ze srebrem nie wiem co robić... :B

à propos punktów :

Block Quote

• nowe OP czołgi Premium oraz ich ilość niszcząca balans gry na VIII tierach oraz CW i SH
  • power creep powodujący, że stare czołgi premium (kupione za realne pieniądze) stają się bezużyteczne

przyszło mi do głowy jedno rozwiązanie. Może zaproponować WG nową edycję "zamiany za dopłatą" czołgów premium - rozszerzoną teraz o wszystkie premki, a nie jak to było ostatnio tylko na "drzewkowe", co prawie sprowadzało się do zasady :"zamienił stryjek siekierkę na kijek". :teethhappy:

Ale to znowu całkowicie rozłoży balans gry.... Ech.

Edited by PREXER, 16 November 2017 - 11:00 AM.

SirBushman #18 Posted 16 November 2017 - 11:10 AM

Lieutenant General

• Player
  • 55328 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

Pracuję nad swoją listą rozwiązań, ale w przypadku balansu nowych premek mam propozycję, którą zamieszczę teraz.

Nowy czołg Premium byłby udostępniony grupie 1000 graczy na miesiąc. Przez ten miesiąc gracze (którzy wcześniej wyrazili chęć uczestnictwa w takim teście) mieliby nim zagrać minimum 100 bitew. Rozgrywając ich 250 dostawaliby zniżkę 50% na jego zakup PO TESTACH. Gracze stanowiliby grupę testową i byliby wybierani spośród wszystkich zgłoszonych na zasadzie parytetu statystyk tzn - od najsłabszych do najlepszych, procentowo. W ten sposób wyniki odzwierciedlałyby przekrój (realny) umiejętności i byłyby miarodajne dla WG. Po teście odbytym na randomach a nie Super Teście WG miałoby dokładny pogląd na statystyki czołgu, jego wady i zalety co pozwoliłoby uniknąć wprowadzania OP czolgu, kolejnego do gry.

Oczywiscie przy założeniu, że OP czołgi już nie trafią do gry. Co jest warunkiem koniecznym powodzenia tego rozwiązania.

Promil1984 #19 Posted 16 November 2017 - 11:11 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 39454 battles
  • 1,161
  • [J-A-O] J-A-O

View PostPREXER, on 16 November 2017 - 09:12 AM, said:

Chcesz im zaproponować, by nie zarabiali kasy na nowych premkach za to za darmochę udoskonalili stare, by były w stanie sprostać np. Defenderom? Proponować możesz...i ja (jako właściciel IS-6 i innych podobnych szmelców) nawet popieram taką propozycję. Tylko co z tego...?

;)

By dyskusja była rzeczowa proponuję najpierw podzielić postulaty na realne i nierealne dla WG ze względów ekonomicznych

Zaraz, zaraz, może kolega przedstawić mi które z tych nowych premek są dostępne do kupienia za gold w grze, albo w sklepie premium? Bo wchodzę do sklepu premium i co widzę? FCM, IS-6, 112 a nie żadne defendery :) No chyba, że mi chcesz wmówić, że gracze płacą tylko podczas super duper ofert specjalnych i T34, Lowe i w/w wcale się już nie sprzedają :) I o ile T34 ma penę która pozwala LFP defendera z ponad 70% skutecznością przebijać, to niestety taka 112 już musi siłą rzeczy golda załadować i podobnie IS-6 (przy czym ten to nawet na goldzie ma problem więc o czym my tu w ogóle dyskutujemy!). Dla każdego śledzącego "dzienniki developerów" itp. jasne jest, że ostatecznie preferencyjny MM zostanie usunięty i jasne jest również, że czołgi z tym MM muszą być znacząco udoskonalone (szczególnie pod kątem działa). Defender zaś jest czołgiem o pancerzu charakterystycznym raczej dla czołgów poziomu 9 i 10 niż 8 i działem niewiele gorszym niż 9. Zatem wykracza poza to co oferuje cokolwiek na 8 tierze (łącznie z VK100.01 z drzewka, która jest wolniejsza i ma znacznie więcej łatwiejszych do spenetrowania weakspotów). Szczęście w nieszczęściu, że to oferta limitowana. Niemniej jest duże prawdopodobieństwo, że defender będzie pojawiał się sporadycznie w kalendarzach i ofertach specjalnych ... by protest odniósł skutek WG musi jasno zadeklarować, że jednak się już nie pojawi never ever. Wtedy zostaniemy z tym co już jest, a to będzie powoli ale jednak topniejąca liczba. 

PREXER #20 Posted 16 November 2017 - 11:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 58577 battles
  • 1,342

View PostPromil1984, on 16 November 2017 - 11:11 AM, said:

Zaraz, zaraz, może kolega przedstawić mi które z tych nowych premek są dostępne do kupienia za gold w grze, albo w sklepie premium? Bo wchodzę do sklepu premium i co widzę?

Bo nie zobaczyłeś, tak jak ja (wizjoner) "Kalendarza Adwentowego". Ale niebawem zobaczysz... :B

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users