Jump to content

Feedback dlouhodobého hráče - nespokojenost s vývojem hry

feedback matchmaking mechaniky hry

• Please log in to reply
113 replies to this topic

ToxicBeast_ #101 Posted 07 December 2017 - 10:06 AM

Corporal

• Player
  • 20177 battles
  • 195

View PostJmeno1, on 07 December 2017 - 09:25 AM, said:

NE, to je chyba samotných hráčů. 

Na jedné straně tým, kde součet bitev všech hráčů je 100k a na druhé straně milion včetně red vs green. Poškození za 0. Záhadné dingání 10mm pancířů. Plná garáž nepoužitelných prémiových tanků za reálné peníze.(cítím se podveden) NEHRATELNÉ MAPY (Paříž, Stalingrad, Charkov ....) mohl bych pokračovat. Přesně o tomhle hráči nerozhodují. 

Lordsword1977 #102 Posted 07 December 2017 - 11:00 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 52450 battles
  • 1,017

View PostLaughingBeast, on 07 December 2017 - 10:06 AM, said:

Na jedné straně tým, kde součet bitev všech hráčů je 100k a na druhé straně milion včetně red vs green. Poškození za 0. Záhadné dingání 10mm pancířů. Plná garáž nepoužitelných prémiových tanků za reálné peníze.(cítím se podveden) NEHRATELNÉ MAPY (Paříž, Stalingrad, Charkov ....) mohl bych pokračovat. Přesně o tomhle hráči nerozhodují. 

Chápu, že se někomu ty mapy nelíbí, ale proč nehratelné? Zvláště Stalingrad a Charkov? Paříž je kromě hezkého vizuálu nuda, souhlas, ale na Stalingradu či Charkovu se hry dost mění, často tam dochází k flankům, přepadům ze zálohy, najetím do zad, střelby z nečekaných míst, totální změny výsledku apod. Ale je fakt, že Stalingrad jen když je Tier+-1, při 3+5+7 tam těch 7 málokdy mlže nějak hru ovlivnit.

Nightwolfi #103 Posted 07 December 2017 - 04:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9366 battles
  • 433

View PostJmeno1, on 07 December 2017 - 08:25 AM, said:

NE, to je chyba samotných hráčů. Jsou líní zajít si na internet a prozkoumat vlastnosti tanků, dozvědět se něco o mechanice. Dříve nebyly známy žádné technické detaily a jak jsme to mastili. Teď je dostupné doslova vše, ale hráči jsou líní číst (obávám se, že hodně je na štíru se čtením obecně) a učit se. Proto se hra pořád zjednodušuje, dělají se koridory, přidávají se tanky pro EDIT atd. Jenže WG se neuvědomuje, že tím EDIT nepomůže, jen sníží hru na jejich inteligenční úroveň, a se zjednodušením ve finále zanikne zábavnost, napínavost a hra zanikne. AW je zcela jasným příkladem jak to v praxi funguje, pokud postavíte svůj produkt na základě požadavků těch nejširších, ale bohužel i nejhloupějších mas. Proto jsem zásadně proti jakýmkoliv dalším zásadním změnám jako omezování goldů, rušení artyn, vybírání map, omezování MM, snižování či dokonce zrušení RNG atd. Čím víc se hra zjednodušuje, tím jsou hráči nespokojenější, což je zde na fóru krásně vidět.

Jen taková drobnost,nevím jak komu ale omezení goldů na bitvu mě nepřijde zrovna jako zjednodušení hry ,právě naopak čím mín goldů tím víc mušíš mířit na weakspoty.

Lordsword1977 #104 Posted 07 December 2017 - 04:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 52450 battles
  • 1,017
A pokud se zruší RNG, bude vše jen na základě skillu.

Jmeno1 #105 Posted 07 December 2017 - 04:35 PM

Field Marshal

• Player
  • 50912 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

No právě.... :facepalm:

Nightwolfi: Jenže jsou tanky co jsou prostě bez goldů nehratelné. Tohle si přejí vesměs jen hloupá rajčata, co si myslí, že jim to může pomoct.... K tomu je ale jiné vlákno. 

Gancho_Chunyomlato #106 Posted 07 December 2017 - 05:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 49745 battles
  • 848
  • [SVINE] SVINE

View PostJaroslav_Br_mmer, on 07 December 2017 - 03:16 PM, said:

A pokud se zruší RNG, bude vše jen na základě skillu.

A spatny hraci by dostali jeste vic narezano nez ted, kdy maji alespon 25% sanci, ze ranu nedostanou.. To by bylo prekvapeni..

Floydor #107 Posted 07 December 2017 - 08:18 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25833 battles
  • 73

View PostJmeno1, on 07 December 2017 - 08:25 AM, said:

NE, to je chyba samotných hráčů. Jsou líní zajít si na internet a prozkoumat vlastnosti tanků, dozvědět se něco o mechanice. Dříve nebyly známy žádné technické detaily a jak jsme to mastili. Teď je dostupné doslova vše, ale hráči jsou líní číst (obávám se, že hodně je na štíru se čtením obecně) a učit se. Proto se hra pořád zjednodušuje, dělají se koridory, přidávají se tanky pro EDIT atd. Jenže WG se neuvědomuje, že tím EDIT nepomůže, jen sníží hru na jejich inteligenční úroveň, a se zjednodušením ve finále zanikne zábavnost, napínavost a hra zanikne. AW je zcela jasným příkladem jak to v praxi funguje, pokud postavíte svůj produkt na základě požadavků těch nejširších, ale bohužel i nejhloupějších mas. Proto jsem zásadně proti jakýmkoliv dalším zásadním změnám jako omezování goldů, rušení artyn, vybírání map, omezování MM, snižování či dokonce zrušení RNG atd. Čím víc se hra zjednodušuje, tím jsou hráči nespokojenější, což je zde na fóru krásně vidět.

Souhlasím, je to chyba samotných hráčů. Ale je to spíše dopad her na celou scénu gamingu napříč celým spektrem. Já pamatuji, kdy jsem na střední škole mastil tahovou strategii Spellcross - myslím si, že 75 % hráčů stejného věku, ve kterém jsem byl, by dnes nedohrála ani první akt. WG se přizpůsobilo tomuto upadajícímu trendu dovedností a přistoupilo na "blbuvzdorné" tanky, mechaniky a podobně. No a to jen hráčům svědčí, protože proč by se namáhal objíždět pancéřovaný tank, aby se mu dostal do boku? Přece stačí zmáčknout klávesu "2" a hle, probíjím... jsem strašný skiller, podívejte se na mně.

Floydor #108 Posted 07 December 2017 - 08:22 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25833 battles
  • 73

View PostMiri37, on 07 December 2017 - 08:57 AM, said:

Tak hraj T1-4 a uvidíš, zda je to řešení. Hraje je tam postavená trochu jinak, ale jako určité nepřesné nastíněné byt o stačit mohlo.    

Paradoxně nejvíce hraji tier IV a V a hry si užívám jak solo, tak v četě? Důvod? Nejčastější jsou tam bitvy +- 1 MM value nebo jednotierové a jsou to bitvy, kde jsou všichni nebezpeční všem. Ne jako v pozdější fázi hry, kdy s tier VIII tankem (netvrdím, že s každým) nejsem schopen ani z boku nějak tier X ohrozit, protože je tak přepancéřovaný a i když ho probiji, tak mu dám za 240 avg poškození a to ještě ani to ne. 

Jmeno1 #109 Posted 07 December 2017 - 08:28 PM

Field Marshal

• Player
  • 50912 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_

View PostFloydor, on 07 December 2017 - 08:18 PM, said:

Já pamatuji, kdy jsem na střední škole mastil tahovou strategii Spellcross - myslím si, že 75 % hráčů stejného věku, ve kterém jsem byl, by dnes nedohrála ani první akt.

Off topic - Spellcross byla a je moje srdcovka. Poprvé jsem to hrál na 486 v roce 1998, kdy to vyšlo v posledním čísle časopisu Excalibur. První dohrání mi trvalo skoro 2 roky, protože ten comp to nestíhal a na jeden tah nemrtvých jsem čekal i 1/2 hodiny! Dodnes to mám nainstalované na PC a 3x jsem to dokončil na nejvyšší obtížnost (i když podruhé a potřetí už jsem věděl kde ty potvory budou). :great:

THEGODFROMHELL #110 Posted 07 December 2017 - 08:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 43184 battles
  • 83
  • [CSPR] CSPR
nechápu jak wargaming dělá bitvy vyrovnanými,já to prostě nechápu,neustále prohrávám ikdyž z 90% končím jako nejlepší,denně 25 bitev 20 porážek,hraju s jelitama co neví co mají dělat,bitvy končí 15:2,15:3 atd,netrefuji,nedávám damage,nepenetruji weakspoty,.občas skončím na zádek kvůli pojebaného kamene který na vašich "HD" mapách není ani vidět. Prostě to nechápu,může mi někdo jednoduše vysvětlit v čem má být tato hra vyrovnaná...?Dalo mi to hodně práce tady nenazývat WG správnými vulgárními výrazy,za to zasloužím metál...Každý den se modlím ať někdo vymyslí lepší verzi nebo at WARGAMING skončí a zkrachuje...

Miri37 #111 Posted 07 December 2017 - 09:59 PM

General

• Player
  • 50504 battles
  • 8,562

View PostFloydor, on 07 December 2017 - 07:22 PM, said:

Paradoxně nejvíce hraji tier IV a V a hry si užívám jak solo, tak v četě? Důvod? Nejčastější jsou tam bitvy +- 1 MM value nebo jednotierové a jsou to bitvy, kde jsou všichni nebezpeční všem. Ne jako v pozdější fázi hry, kdy s tier VIII tankem (netvrdím, že s každým) nejsem schopen ani z boku nějak tier X ohrozit, protože je tak přepancéřovaný a i když ho probiji, tak mu dám za 240 avg poškození a to ještě ani to ne. 

Tak jsi si našel v rámci WoT ideální prostor, co tě baví a dokonce není asi ani moc nákladný.

Já na bitvyT4-5 nemám moc dobré vzpomínky. Většinou stačilo spočítat stroje typu Luchs, T67, PzIV (předpoklad houfnice), pár prémiáků včetně to nepříjemnýho SPG a většinou bylo jasno jak to dopadne. To mi děsně vadilo.

Floydor #112 Posted 08 December 2017 - 01:51 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25833 battles
  • 73

View PostMiri37, on 07 December 2017 - 08:59 PM, said:

Tak jsi si našel v rámci WoT ideální prostor, co tě baví a dokonce není asi ani moc nákladný.

Já na bitvyT4-5 nemám moc dobré vzpomínky. Většinou stačilo spočítat stroje typu Luchs, T67, PzIV (předpoklad houfnice), pár prémiáků včetně to nepříjemnýho SPG a většinou bylo jasno jak to dopadne. To mi děsně vadilo.

To tam je pořád, a zejména T67 s full premm loadouty jsou otravné, ale už to není tak časté... naštěstí. Mě osobně tam nejvíce baví Ikv 103, i když trpí na stupidní mechaniky HEAT munice (jinou munici to ani nemá;). Jenže průšvih je, že expím dva stíhače tanků IX. úrovně - Conway a Tortoise a obojí je celkem "pain" jezdit. Conway má úděsný gun handling, rozhodně má "RNG" totálně rozhašené, protože ta přesnost, to bolí a Tortoise? To je magnet na prémiovou munici. 

Jo, houfnice na PZ IV, StuG, Hetzerech, to je bolest... zvykl jsem si na hodně, ale houfnice na T20, Pershingu nebo Tigeru nebo dokonce na Panteru II, na KV-13, to je na mě moc - a že jich jezdí dost!!!!... houfnice těch japonských "no skill needed" tanků nemá smysl komentovat.

Edited by Floydor, 08 December 2017 - 02:14 AM.

Miri37 #113 Posted 08 December 2017 - 07:35 AM

General

• Player
  • 50504 battles
  • 8,562

View PostFloydor, on 08 December 2017 - 12:51 AM, said:

To tam je pořád, a zejména T67 s full premm loadouty jsou otravné, ale už to není tak časté... naštěstí. Mě osobně tam nejvíce baví Ikv 103, i když trpí na stupidní mechaniky HEAT munice (jinou munici to ani nemá;). Jenže průšvih je, že expím dva stíhače tanků IX. úrovně - Conway a Tortoise a obojí je celkem "pain" jezdit. Conway má úděsný gun handling, rozhodně má "RNG" totálně rozhašené, protože ta přesnost, to bolí a Tortoise? To je magnet na prémiovou munici. 

Jo, houfnice na PZ IV, StuG, Hetzerech, to je bolest... zvykl jsem si na hodně, ale houfnice na T20, Pershingu nebo Tigeru nebo dokonce na Panteru II, na KV-13, to je na mě moc - a že jich jezdí dost!!!!... houfnice těch japonských "no skill needed" tanků nemá smysl komentovat.

Z toho popisu to nevypadá, že by na T4-5 bylo nějak o moc lépe, pokud se tam MM chová, tak jak je zvykem. Místo "neprůstřelný" techniky jsou tam stroje, který jsou neviditelný, nebo likvidují nepřátele skoro na podívání. Osobně mi OP technika nevadí, pokud není přemnožená a MM udrží podobné šance na výhru o obou týmů.

ColonelKurtvonStrohm #114 Posted 08 December 2017 - 05:21 PM

Lieutenant

• Player
  • 5833 battles
  • 1,713

View PostGancho_Chunyomlato, on 05 December 2017 - 03:53 PM, said:

Fakt ne, zvlast kdyz jsou ve hre artyny, se do baziny nejezdi. Bazina na Lakevillu je uplne stejnej test inteligence jako plaz na Overlordu. Dalsi chytak je treba koridor u vody na Opatstvi. 

nebo Erlenberg a ježdění za most ............skoro polovina map má nějaký IQ test v podobě izolovaného koridoru pro ....... duševně méně zdatné jedince  , v tom se mě líbil Severozápad kdy se rozjely dolů k vodě a potkal si je až další bitvu .......

View PostMiri37, on 08 December 2017 - 07:35 AM, said:

Z toho popisu to nevypadá, že by na T4-5 bylo nějak o moc lépe, pokud se tam MM chová, tak jak je zvykem. Místo "neprůstřelný" techniky jsou tam stroje, který jsou neviditelný, nebo likvidují nepřátele skoro na podívání. Osobně mi OP technika nevadí, pokud není přemnožená a MM udrží podobné šance na výhru o obou týmů.

T67 je broken jak jistý nejmenovaný klan ale naštěstí je tier 5 plný derpů a ty jí v 90% případů pošlo do garáže na IK ..........tier 5 je celkem OK co nerfly Godzily , krom té T67 a Lefh arty , ta je mírně řečeno nechutná a jediné SPG co mě fakt vadí ( moc přesné na můj vkus a reload okolo 8s ;) 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users