Jump to content

Feedback dlouhodobého hráče - nespokojenost s vývojem hry

feedback matchmaking mechaniky hry

• Please log in to reply
113 replies to this topic

seppik #41 Posted 03 December 2017 - 01:34 AM

Private

• Player
  • 28227 battles
  • 2
  • [KV-K] KV-K
Nepovažuji se za dobrého hráče, hraji si pro radost a odreagování z práce. Mám asi 16 prem. tanků 8T. V poslední době hraji míň a míň, protože se u hry už nebavím jako dříve. MM je v každém tieru strašný. Ať si vezmu  jakýkoli tank,skoro pořád MM+2   Copak to oni nechápou, že si chtějí zahrát i průměrní a horší hráči, kteří jim možná přinášejí víc peněz do hry za pr. tanky + pr. účet než lepší hráči, kteří takovou herní pomoc nepotřebují. MM+1 by bylo řešení a  MM podle WN8 - dvě skupiny, by se asi technicky také dalo udělat. V četě musíte mít stejný tier a pak Vás to hodí +2. Co to má za smysl ? No moc nevěřím, že se to zlepší, už teď mne mrzí, že mám zaplacený pr. účet na rok. 

Miri37 #42 Posted 03 December 2017 - 02:32 AM

General

• Player
  • 50501 battles
  • 8,558

View Postpeky1128, on 01 December 2017 - 11:28 PM, said:

T8 je v poriadku?Kamo co beries? Daj sa liecit.

Co je špatně v nastaveném MM modelu?

Já vím, 3 plus 3 je 6 a to je chyba. :)

VijaCZ #43 Posted 03 December 2017 - 02:52 AM

Brigadier

• Guest
  • 75858 battles
  • 4,327
  • [HRDZA] HRDZA
Co je špatně? WG se nám snaží namluvit že 3 = 5 = 7   To je špatně.

ColonelKurtvonStrohm #44 Posted 03 December 2017 - 10:21 AM

Lieutenant

• Player
  • 5833 battles
  • 1,713

View PostMiri37, on 03 December 2017 - 02:32 AM, said:

ne že stačí použít mozek a uvědomit si jednoduchý fakt , 3/5/7 ( který má přednost) znamená že pro MM je priorita poslat skoro polovinu fronty jako low tier , nic víc , nic míň ...........to není zas tak složitá matematika a stačí aby na nějakém tieru byl "přetlak" a tiery pod ním jsou neustále brané jako potrava

nebudu řešit velmi pravděpodobné ale nikdy nepřiznané dohady že se MM snaží "postrčit" slabší hráče aby si zahrály (a platily ) a častěji je cpe jako top tiery .........i když by to víc a víc sedělo a random je stále větší chaos ..........

spočti si jak často jsi -2 oproti +2 , počty by měly být vyrovnané ale prostě NEJSOU , to -2 bude vždycky mnohem vyšší a to nejen na osmičkách - což není fér

uvědomte si že i přes všechno to pozlátko a jezdíme v tancích jde pořád o online PvP střílečku , jedním ze základů podobných her je že všichni hráči musí mít vyrovnané šance , rozdíl zda jsou úspěšnější a nebo ne má být pouze na jejich znalostech / schopnostech a pokud není WG schopné v současném +2/-2 MM zajistit všem hráčům stejnou šanci ( vyrovnaný poměr v MM ) pak je to chyba a WG by mělo MM upravit 

a nebo ať z toho udělají tankový simulátor ( kde prostě jsou lepí i horší tanky ) ale to by musely smazat 75 % techniky a zbytek překopat .............

Edited by ColonelKurtvonStrohm, 03 December 2017 - 10:35 AM.

Nightwolfi #45 Posted 03 December 2017 - 10:25 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9366 battles
  • 433

View PostVijaCZ, on 03 December 2017 - 01:52 AM, said:

Hmm,ten systém by nebyl až zas tak nejhorší,nechtěl bych už zažívat hry typu 7=7=1 jak tomu bývalo dříve,ale problém nastává v tom propastném rozdílu mezi -2T a +2T tanky.Dalším problémem je to že HTčkáři pořád brečí že pancíř je v dnešní době k ničemu a tak WG mění sílu pancíře místo aby řešilo vzrůstající problém s používáním a využitím nebo zneužitím prémiové munice.

tygr155 #46 Posted 03 December 2017 - 06:26 PM

Private

• Player
  • 42768 battles
  • 25

View PostNightwolfi, on 03 December 2017 - 10:25 AM, said:

Hmm,ten systém by nebyl až zas tak nejhorší,nechtěl bych už zažívat hry typu 7=7=1 jak tomu bývalo dříve,ale problém nastává v tom propastném rozdílu mezi -2T a +2T tanky.Dalším problémem je to že HTčkáři pořád brečí že pancíř je v dnešní době k ničemu a tak WG mění sílu pancíře místo aby řešilo vzrůstající problém s používáním a využitím nebo zneužitím prémiové munice.

Kdybys neměl premiovou munici, tak bys už v těch +2 tier hrách mohlo rovnou se jít utopit. 

Nightwolfi #47 Posted 03 December 2017 - 07:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9366 battles
  • 433

View Posttygr155, on 03 December 2017 - 05:26 PM, said:

Kdybys neměl premiovou munici, tak bys už v těch +2 tier hrách mohlo rovnou se jít utopit. 

Hmm,jenomže kvůli tomu pak dnešní MM vypadá tak jak vypadá,čím dál více opancéřované HT proti méně penetrujícím dělům ostatních tříd tanků.

Bery_CR #48 Posted 03 December 2017 - 07:34 PM

Colonel

• Player
  • 65557 battles
  • 3,501
  • [KOBD] KOBD

View PostVijaCZ, on 03 December 2017 - 02:52 AM, said:

Ono by to nebylo tak strasne, kdyby byly otevrene mapy. Tam by se ten MM rozprostrel a kazdy by si nasel snadneji svuj cil.

Jenze kdyz mas na mape 3 koridory, tak jako low tier musis predevsim spolehat na to, co provedou ti na topu... A pokud nase top trio selze, tak uz se to vetsinou veze jako lavina.

Edited by Bery_CR, 03 December 2017 - 07:35 PM.

guthas #49 Posted 03 December 2017 - 07:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38986 battles
  • 3,146
  • [BIA] BIA

View PostBery_CR, on 03 December 2017 - 06:34 PM, said:

Ono by to nebylo tak strasne, kdyby byly otevrene mapy. Tam by se ten MM rozprostrel a kazdy by si nasel snadneji svuj cil.

Jenze kdyz mas na mape 3 koridory, tak jako low tier musis predevsim spolehat na to, co provedou ti na topu... A pokud nase top trio selze, tak uz se to vetsinou veze jako lavina.

Jasně! Zlé koridory, nutící hráče jezdit na overlordu na pláž, když maji 2/3 mapy otevřenou, nebo i rybářák, proč nevyužívají hráči předností tanků a předností těchto map? Proč na rybářáku jedou tanky stále častěji k vodě, kde je zbytek týmu není schopna pokrýt? Stále častěji se s tím setkávám a nechápu to. 

Miri37 #50 Posted 03 December 2017 - 07:48 PM

General

• Player
  • 50501 battles
  • 8,558

View Postguthas, on 03 December 2017 - 06:42 PM, said:

Jasně! Zlé koridory, nutící hráče jezdit na overlordu na pláž, když maji 2/3 mapy otevřenou, nebo i rybářák, proč nevyužívají hráči předností tanků a předností těchto map? Proč na rybářáku jedou tanky stále častěji k vodě, kde je zbytek týmu není schopna pokrýt? Stále častěji se s tím setkávám a nechápu to. 

Jednodušší hraní.

NameAlreadyRegistered #51 Posted 03 December 2017 - 11:49 PM

Corporal

• Player
  • 39110 battles
  • 153
  • [H2SO4] H2SO4

Je to velmi dobře napsaný, nehraju tak dobře, částečně proto, že už nehraju pravidelně a ve hře jsem "za zenitem" a naprosto souhlasím mimo to, že tier 10 je easy mode.

Docela tuším příčiny tohoto vývoje. Do hry byly přidány lepší a lepší premiáky, klasické tier 8 tanky co byly dřív hratelné dnes nemají smysl (T32, 110, AMX50100, JPantherII, FCM50t). Mezitím byly přidány docela otravné a blbuvzdorné těžké tanky, odstraněny weakspoty, většina tier 9 tanků dostala buff gun handlingu, občas pancíře, občas rychlosti a byly přidány nové trochu lepší tanky jako škoda T50. Pár osmiček dostalo jen drobný buff.

Jenže proč by dneska někdo bez sklonů k masochismu hrál třeba IS2 nebo Cometa, když tyto tank neprostřelí čelně většinu dnes hraných osmičkových HT goldem a některý supertěžký tanky ani z boku?

Jako následek nízké ani střední tiery nikdo nehraje, následkem toho je matchmaking do tieru 8 včetně katastrofa, a smysl má pár osmičkových premiáků, osmičkový LT pro zábavu a velkou šanci ovlivnit hru (na spot jsou stejně dobrý jak desítkový LT, na damage nejsou o moc horší jak osmičkový medka) a pár "líp vyvážených" devítek a desítek. Hra tím příšerně ztrácí na variabilitě.

Další faktor frustrace je buff pancíře a nutnost střílet čím dál víc goldů a mimo prémiovej účet kupovat každej rok tak dva kompetetivní prémiový tanky a hrát je do omrzení. Mám pocit, že goldů vystřílím tak trojnásobek než před třemi roky, ale damage na hru je stejná.

Ještě je tu jeden faktor, který ve hře není moc v pořádku a to jsou občas příšerné rozdíly mezi tiery. Třeba osmičkový medko nemá proti devítce prakticky žádnou šanci, stejně tak sedmičkový HT proti osmičce. U nízkých tierů je tohle stupňování problém obecně, takovej M3Lee vs Hellcat je smutnej souboj

Edited by NameAlreadyRegistered, 04 December 2017 - 12:36 AM.

NameAlreadyRegistered #52 Posted 04 December 2017 - 12:09 AM

Corporal

• Player
  • 39110 battles
  • 153
  • [H2SO4] H2SO4

View PostColonelKurtvonStrohm, on 03 December 2017 - 09:21 AM, said:

spočti si jak často jsi -2 oproti +2 , počty by měly být vyrovnané ale prostě NEJSOU , to -2 bude vždycky mnohem vyšší a to nejen na osmičkách - což není fér

uvědomte si že i přes všechno to pozlátko a jezdíme v tancích jde pořád o online PvP střílečku , jedním ze základů podobných her je že všichni hráči musí mít vyrovnané šance , rozdíl zda jsou úspěšnější a nebo ne má být pouze na jejich znalostech / schopnostech a pokud není WG schopné v současném +2/-2 MM zajistit všem hráčům stejnou šanci ( vyrovnaný poměr v MM ) pak je to chyba a WG by mělo MM upravit 

Za prvé ... počty her, kdy je člověk tier -2 a +2 by měly být vyrovnané. Já s tím svým způsobem docela souhlasím, ale WG by musel nějak motivovat hráče k hraní všech tierů a hrát cokoli pod tier 9 je pro mě za trest, osmičkové premiáky jsou nutnost a dost lidí to zjevně vidí podobně.

Za druhé ... hráči mají vyrovnané šance, MM nikomu nenadržuje a všichni mají stejnou šanci ovlivnit hru (teda v závislosti na kvalitách posádky a hraní stock tanků). Matchmaking je stejně špatný pro všechny. Ale pokud hraješ třeba s IS a máš zhruba třískillovou posádku, máš stejné šance ovlivnit hru, jako ostatní hráči v IS2. 

Že tanky nejsou perfektně vyvážené se dá pochopit, hráči jsou takhle motivovaní chtít v každé větvi něco.

Bery_CR #53 Posted 04 December 2017 - 12:33 AM

Colonel

• Player
  • 65557 battles
  • 3,501
  • [KOBD] KOBD

View Postguthas, on 03 December 2017 - 07:42 PM, said:

No, me se ptej... Mozna nekomu naopak koridory chybi, tak si je hledaji na plazi. :teethhappy: Ja to taky nechapu...

peky1128 #54 Posted 04 December 2017 - 12:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12713 battles
  • 616
  • [CSLEV] CSLEV

View PostMiri37, on 03 December 2017 - 02:32 AM, said:

Spatne je 3/5/7 kde si zakonite vo vecsine hrach spodok tabulky. Nikoho nebavy byt stale na spodku,pokial teba ano,potom ta nechapem. Vyrovnany MM by bol 5/5/5 kde mas vzdy sancu byt 33% hore,v strede aj dole. Matematika nepusti. Ci sa ti to paci alebo nie 3/5/7 MM nie je spravodlivy. 

Ano,su proti tebe len 3 tanky T10 ked hras T8,ale ked da k tebe do tymu 3 tupe T10 tanky alebo napriklad ako som uz vela krat zazil Nas tym top AMX 50 B a enemy tym IS4. Vzdy ked to bolo takto, sme prehrali ta IS4 mala hody.

NameAlreadyRegistered #55 Posted 04 December 2017 - 08:58 AM

Corporal

• Player
  • 39110 battles
  • 153
  • [H2SO4] H2SO4
Ok, ale pri systemu 5/5/5 si s osmickama mezi desitkama nezahrajes tuplem a protoze hracu na desitkach bude porad vic nez na tieru 6. Akorat budou desitky casteji v topu a nebudou mit tolik ciste desitkovych bitev.

Miri37 #56 Posted 04 December 2017 - 09:20 AM

General

• Player
  • 50501 battles
  • 8,558

View Postpeky1128, on 03 December 2017 - 11:41 PM, said:

Spatne je 3/5/7 kde si zakonite vo vecsine hrach spodok tabulky. Nikoho nebavy byt stale na spodku,pokial teba ano,potom ta nechapem. Vyrovnany MM by bol 5/5/5 kde mas vzdy sancu byt 33% hore,v strede aj dole. Matematika nepusti. Ci sa ti to paci alebo nie 3/5/7 MM nie je spravodlivy. 

Ano,su proti tebe len 3 tanky T10 ked hras T8,ale ked da k tebe do tymu 3 tupe T10 tanky alebo napriklad ako som uz vela krat zazil Nas tym top AMX 50 B a enemy tym IS4. Vzdy ked to bolo takto, sme prehrali ta IS4 mala hody.

K čemu by ti byl 5/5/5? Je to přesně to proti čemu bojovali low post hráči. Mají málo odpovídajících cílů a ty je ještě těžké v bitvě potkat.

WG nikdy negarantovalo nějaký nesmyls matematicky přiřazovaného "spravedlivém" MM.

Model 5/5/5 by ulehčil jednoúrovňovým bitvám T10. Prostě místo jedné jednoúrovňové bitvy by to udělalo 3x bitvu 5/5/5 => a hrát T8 může ve výsledku klidně znamenat hrát stále low jen proti skoro dvojnásobnému počtu T10.

Nejsem nadšený z pevně daného MM bitev typu 3/5/7,  7/8,  15, ale uvědomuji si obě strany tzv. mince.

Máme MM+-2. T1-5 se spotřebují v omezeném dvouúrovňovém MM bitev. T9-10 nemají low post v MM+-2. Jako low plnivo do bitev 3/5/7 slouží tedy vlastně jen T6-8. Závěr je jasný.

Kdo to zvládá, tak má hrát T9+ a T6-8 brát jen ve finanční nouzi nebo v rámci nutného zla při zkoumání.

T8 nehraju, ale osobně mi low post obecně v týmu nevadí. Jde o to, o jako bitvu jde. Pokud končí xx:xx tak se nechá obecně tvrdit, že bylo dost prostoru si nějak zahrát. U x:xx nebo xx:x  => 4 minutová bitva končí 4:15 často nedá moc prostoru ani top stroji.

_JELITO_ #57 Posted 04 December 2017 - 10:32 AM

Private

• Player
  • 1205 battles
  • 24

View PostMiri37, on 04 December 2017 - 09:20 AM, said:

K čemu by ti byl 5/5/5? Je to přesně to proti čemu bojovali low post hráči. Mají málo odpovídajících cílů a ty je ještě těžké v bitvě potkat.

WG nikdy negarantovalo nějaký nesmyls matematicky přiřazovaného "spravedlivém" MM.

Model 5/5/5 by ulehčil jednoúrovňovým bitvám T10. Prostě místo jedné jednoúrovňové bitvy by to udělalo 3x bitvu 5/5/5 => a hrát T8 může ve výsledku klidně znamenat hrát stále low jen proti skoro dvojnásobnému počtu T10.

Nejsem nadšený z pevně daného MM bitev typu 3/5/7,  7/8,  15, ale uvědomuji si obě strany tzv. mince.

Máme MM+-2. T1-5 se spotřebují v omezeném dvouúrovňovém MM bitev. T9-10 nemají low post v MM+-2. Jako low plnivo do bitev 3/5/7 slouží tedy vlastně jen T6-8. Závěr je jasný.

Kdo to zvládá, tak má hrát T9+ a T6-8 brát jen ve finanční nouzi nebo v rámci nutného zla při zkoumání.

T8 nehraju, ale osobně mi low post obecně v týmu nevadí. Jde o to, o jako bitvu jde. Pokud končí xx:xx tak se nechá obecně tvrdit, že bylo dost prostoru si nějak zahrát. U x:xx nebo xx:x  => 4 minutová bitva končí 4:15 často nedá moc prostoru ani top stroji.

Já jsem maximálně spokojen, za svých 300 Kč jsem dostal skvělou hru, která mě baví. MM bych vrátil pro Lt +4 jako kdysi užíval bych si více.;)

Miri37 #58 Posted 04 December 2017 - 10:48 AM

General

• Player
  • 50501 battles
  • 8,558

View Post_JELITO_, on 04 December 2017 - 09:32 AM, said:

Já jsem maximálně spokojen, za svých 300 Kč jsem dostal skvělou hru, která mě baví. MM bych vrátil pro Lt +4 jako kdysi užíval bych si více.;)

Neužíval. Nepřátelský LT by 2x vystřelilo a byl by jsi v garáži.

Jako byla to fajn možnost zahrát si ve WoT odlišným stylem, ale dnes by to nebylo ono.

LT strojů bývalo málo a díky slabé výzbroji to nebyl moc oblíbený stroj u hráčů => málo LT v bitvách a často podobných parametrů, kdy nebyl jeden vyloženě svačinou pro druhý.   

_JELITO_ #59 Posted 04 December 2017 - 10:51 AM

Private

• Player
  • 1205 battles
  • 24

View PostMiri37, on 04 December 2017 - 10:48 AM, said:

Neužíval. Nepřátelský LT by 2x vystřelilo a byl by jsi v garáži.

Jako byla to fajn možnost zahrát si ve WoT odlišným stylem, ale dnes by to nebylo ono.

LT strojů bývalo málo a díky slabé výzbroji to nebyl moc oblíbený stroj u hráčů => málo LT v bitvách a často podobných parametrů, kdy nebyl jeden vyloženě svačinou pro druhý.  

Užíval, vím co Type 64 dovede, zahrál bych si dobře i tak.

kurcatovium #60 Posted 04 December 2017 - 11:09 AM

Brigadier

• Player
  • 45716 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

View Postseppik, on 03 December 2017 - 01:34 AM, said:

Nepovažuji se za dobrého hráče, hraji si pro radost a odreagování z práce. Mám asi 16 prem. tanků 8T. V poslední době hraji míň a míň, protože se u hry už nebavím jako dříve. MM je v každém tieru strašný. Ať si vezmu  jakýkoli tank,skoro pořád MM+2   Copak to oni nechápou, že si chtějí zahrát i průměrní a horší hráči, kteří jim možná přinášejí víc peněz do hry za pr. tanky + pr. účet než lepší hráči, kteří takovou herní pomoc nepotřebují. MM+1 by bylo řešení a  MM podle WN8 - dvě skupiny, by se asi technicky také dalo udělat. V četě musíte mít stejný tier a pak Vás to hodí +2. Co to má za smysl ? No moc nevěřím, že se to zlepší, už teď mne mrzí, že mám zaplacený pr. účet na rok. 

Hele, jen taková otázka. Jak se to tak stane, že je někdo "ten lepší hráč" a někdo "ten horší hráč"? To bys jako vážně chtěl horším/drsnějším matchmakingem trestat ty, kteří hře věnovali víc úsilí a lépe se naučili, jak fungují její mechaniky?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users