Jump to content

Otázky pro Miloše Jeřábka a Kayi4ka ke streamu 11. prosince

• This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

Mzilla #41 Posted 06 December 2017 - 06:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44902 battles
  • 473
  • [N7A] N7A
Tož já mám jednu otázku, která už tu zazněla kdy se dočkáme VIII prem. ČS. tanku, nebo další tanky? :D :D

Edited by Mzilla, 06 December 2017 - 06:12 PM.

JesterCZ #42 Posted 06 December 2017 - 06:13 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 65471 battles
  • 1,500
  • [_AF_] _AF_

Možnost, zeptat se je super. Je logické, že ne na každého se může dostat s odpovědí. Považuji to za luxus, že ten stream bude v mém jazyku a nejspíše ve vaše osobním soukromém volnu, což je nad rámec vaší práce nejspíše. Jo, pro mě je třeba ta možnost češtiny a to jak samotné hry, tak supportu a článků na webu důležitá. Takže chválím.

Schválně pomíjím věci, jako že se mi nelíbí koncept webu a mou kritiku, kterou poslední dobou nešetřím. Jde mi jen o nápad a tu možnost, kterou díky tomuto streamu máme a ta myšlenka se mi líbí, byť není nová a tohle skutečně kritizovat nebudu, naopak považuji to za dobrou věc.

Otázky ale položit nemohu z jednoho prostého důvodu. Mě tam chybí vysvětlení, co je náplní práce obou pánů a na jaký okruh otázek tedy mohou fundovaně odpovídat. Rád bych se vyhnul odpovědím ve stylu o tomhle nevím nic. A bohužel odpovědím ve stylu o tomhle nemohu mluvit, to je tajné se vyhnout nelze. 

Proto jsem pročetl všechny otázky, na některé dal like, což jsou otázky na které bych chtěl slyšet odpověď bez ohledu na to, zda jsou na to pánové schopní odpovědět, což bez znalostí jejich pozice a pracovní náplně netuším.

Proto jedna snad univerzální otázka, na kterou bych rád slyšel odpověď a která je mířená na všechny zaměstnance WG, tedy i na vás dva a to je: kdy si z nás přestanete dělat srandu?

Otázka je myšlena zcela vážně, pokud odpovíte, že si z nás srandu neděláte, jak mám jinak brát neustále kopance, které děláte a jdou napříč celým spektrem pracovních pozic? Přece nechcete, abych si myslel, že jde o neschopnost a jiná vysvětlení mě nenapadají. Pochopil bych, že v betě před 8? lety to mohlo být. Pochopil bych i rok po otevření hry, dokonce i dva roky poté. Ale po 7? letech to vážně nechápu, že jste schopní udělat chybu prakticky každý týden.

Jak se vám tedy spí, co cítíte, když vybíráte peníze z bankomatu za takovou práci a zda se nestydíte? Nesnažím se vás zesměšnit, oba dva musíte mít minimálně vysokoškolské vzdělání, pracujete v cizí zemi a proti vám, byť nevím, co děláte, tak jsem osobně malilinkatý. Ale nejsem závistivý, přeji každému jeho úspěch. Osobně bych ale na všem místě, ať už je vaše pozice jakákoliv odpověděl na následující otázky tak, že se mi dobře nespí, stydím se brát peníze od takového zaměstnavatele a stydím se, že pro takového zaměstnavatele pracuji. Mám produkt, který je zlatý důl a nejsem schopen ani zajistit, aby alespoň chvilku fungoval správně. Samozřejmě lidé platí, nějaké fórum neřeší a to je ukazatel, který se počítá. Proto věřím, že tam někde nahoře si myslí, že žádný problém není a netuší o čem vůbec mluvím. Třeba si to myslíte i vy dva. Byť Karel moc dobře ví o nespokojených zde na fóru, když pracoval jako CC.

Já vážně nechci koukat na další video sypání si popela na hlavu a nesmyslech o tentokráte budeme skutečně naslouchat komunitě. Já bych to chtěl už konečně vidět.

Aifell76_cz #43 Posted 07 December 2017 - 12:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16741 battles
  • 335

Nechápu co sem píšete za zcesné zprávy. Toto vlákno bylo založeno pro jednoduchou věc a sice pro otázky na dva zmíněné zastupce WG sakra :facepalm:

Mé otázky tu už napsal Makaan_89 a pod ně se podepisuji.

Přidal bych ještě jednu otázku na výdělky za bitvy. Pamatuji doby kdy se hráči na svých učtech daleko lépe uživili a nemuseli mít VIII premiový tank a premium učet. Teď je to daleko těžší uživit učet a hrát na solidní staty. A tak se ptám jestli cesta utahování opasků od WG bude pokračovat??

Edited by Aifell76_cz, 07 December 2017 - 01:10 PM.

Lord_Skreech_Verminking #44 Posted 07 December 2017 - 01:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25374 battles
  • 316
Za sebe a myslím i hodně jiných hráčů děkuji WGčku za udělení kampaňvého tanku za 4000 bonů. Hodně lidí co bude v 11.000 bude na tank chybět kolem 2000 bonů ... proč v době hodnocených bitev nezaznělo nic o chystaných CW ? Koncept hodnocených her a jejich vývoj 65-80% motivoval jej nehrát pač z původní myšlenky dobrého modu se stala kempárna na dvou čtverečcích s cílem si co nejvíce nakrást dmg a tím body .. bylo to znát v první fázi už v druhém týdnu a druhá fáze byla o tomhle stylu po celou dobu .. a že si můžeme ztrátu najezdit na publicu .. joo z deseti her s desítkou mám 8 her mezi 9tky a 8čky což je stav, který si normálně člověk přeje .. ale ne když mu chybí 2000 bonů na kampaňoví tank ... 

​Prosil bych tedy odpověd, zda si mám bony pošetřit na CW kampaň příští rok abych se konečně tanku dočkal. Děkuji za odpověď. 

Makaan_89 #45 Posted 07 December 2017 - 02:56 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 22116 battles
  • 502
  • [KIN5S] KIN5S
Dovolil jsem si ještě jednou editovat svůj post s otázkami, doplnil jsem tam ještě pár důležitých dotazů (kampaň, trvání bitev, 3-5-7 model mm) a dovolil jsem si přidat 2 poslední dotazy trošku specificky co zajímá asi jen mne, mimo vážné věci. jelikož jsem velký fanda tanků tiger II a panther 88 a jejich stav mne mrzí :( tím jsem s editací skončil a budu - resp. budeme rádi za odpovědi. 

Edited by Makaan_89, 07 December 2017 - 02:57 PM.

Kampa1987 #46 Posted 07 December 2017 - 03:52 PM

Moderator

• Member
  • 570 battles
  • 166
  • [WG_M] WG_M
Zdravím všechny. Poprosil bych do tohoto vlákna pokládat pouze otázky týkající se WoT, na něž byste chtěli znát odpovědi hostů zmíněného streamu. Veškeré reakce či případné odpovědi prosím směřovat do diskuzí jiných vláken. Sběr otázek tak bude jednodušší. Díky 

TOMCAT2017 #47 Posted 07 December 2017 - 05:40 PM

Sergeant

• Player
  • 25128 battles
  • 215
  • [_BEAR] _BEAR

View PostMakaan_89, on 05 December 2017 - 10:03 PM, said:

Já položím do ringu několik otázek, půjdu přímo k věci:

EDIT: PROSÍM, nepatřím mezi lidičky s inteligencí dřevěné židle, pokud budete tyto otázky zodpovídat, udělejte si prosím svůj "homework" - tzn. prosím, prostudujte celé otázky, případně přiložená videa, odpovězte bez vykrucování, marketingově korektních a jiných blbůstek a odpovídejte, prosím, k věci - raději uslyším "ano, to jsme minuli, mrkneme na to tehdy a tehdy -- nebo vůbec ne" nebo "ne, nemáme řešení tohoto v plánu protože XYZ" než nějaké vykrucování stylu "možná, no i když v budoucnu...se to může..., ale i když..", to to QA raději pak nedělejte v takovém případě, děkuji :) - myslím, že v tomto mluvím za 95% naší komunity

1) proč nechcete změnit +- 2 matchmaking? když už nic, tak alespoň jej používat pouze jako krajní řešení, když hráč čeká déle jak minutu třeba... boj tanků s rozestupem dvou tierů fakt není zábava, ne doopravdy to není zábava... - u hry bych strávil mnohem mnohem více času, kdyby byla jen ta změna, že bych měl 80% her s rozestupem jednoho tieru i za cenu čekání minuty ve frontě... resp. 2 tiery rozestup jen v nouzi třeba ve tři ráno, při nedostatku lidí

I např. streamer Circonflexes se nechal na mnoho streamech slyšet a mnoho lidí souhlasilo, že kdyby byl matchmaking +-1 (a rozestup dvou tierů jen v extra krajním případě), že by u hry trávil mnohem mnohem více času a hra by se opět stala velmi dominantním obsahem jeho streamů pravděpodobně 5 dní v týdnu plus bonusové streamy a content

EDIT: když to tak vezmu - proč +-1 MM nezavedete (+-2 např jen v případě čekání minutu a déle) teda třeba jen pro západní herní komunitu - USA a EU servery? když to někomu nevadí třeba v Rusku, fajn, proč to ale neumožnit komunitám, které to takhle chtějí? důkazem budiž Kongzhong a čínské servery, které jasně ukazují, že pro jednotlivé servery může být hra zásadně jiná a přesto fungovat.

2) plánujete něco dělat s (nejen) Tier 8 matchmakingem, který je v naprosto tristním stavu?? - je to hlavní tier pro výdělky a je nucen jezdit 90% bitev proti vyšším tierům, nechci mlátit slabší, ale chci balanc a ne být nucen do role pozorovatele hry vyšších tierů a případně si sbírat zbytky, protože na férovku si to třeba s liberté rozdat s Mausem samozřejmě nejde ...

2a) případně - plánujete redukci uplatnění modelu 3-5-7 v MM? tento model silně zvýhodňuje 3 na topu a výsledky či prohry zbytku týmu se často přímo odvíjí od těchto tří hráčů ... navazuji tak na otázku předchozí...

3)proč je přesnost ve hře v tak špatném stavu? proč není šance vystřelit do středu mířidla provázaná s domířením? - čím více domířím, tím větší šance, že střela půjde tam kam mířím ...  ne, taková míra RNG jak je teď vážně není zábavná - plně domířím a střely lítají všude, jaký smysl pak přesnost ve hře vůbec má? toto řešení by zamezilo snapshotům za jízdy, kterým se chcete vyhnout, ale zároveň by hráče odměnilo za plné domíření 

4) technické problémy hry - chat? a výpadky zvuku hlavně VIZ ZDE ? bude řešeno? kdy? - bug zvuku zéjména - způsobuje mi nevolnosti a nechci hrát bez zvuku

5) plánujete něco dělat s tanky jako Type 4-5 Heavy a jejich houfnicemi? jednak je pay-to-win - zaplať si dražší munici a dáš víc poškození, žádné nevýhody a jednak je to špatná herní mechanika - nefunguje proti těmto tankům využívání silných stránek - jako např. věž IS-7, sidescrape IS-4 atp.

6) odstraňování weakspotů z tanků - máme to považovat za nový směr hry? žádná odměna za dobré míření a znalost hry, prostě nabij gold a pořešeno...

7) gold munice - nyní se posouvá z role "možnosti" do role "nutnosti" - viz boje s tanky o dva tiery výše bez jasných weakspotů např. IS-3 vs Type 5 heavy či Maus... můžete komentovat? je také čím dál silnější, eliminuje vliv zkušeností a znalostí

8) XVM - nepřeji si, aby addon třetí strany zveřejňoval bez mého souhlasu mé statistiky, plánujete v tomto nějaké kroky? jako dát lidem možnost zamezit XVM a podobným addonům zveřejnění statistik?

9) reakce na toto poměrně klidné a argumentačně silné video od Sira Foche? natočil jej po své kontroverzní reakci na Chrysler GF a věnuje se špatným věcem ve world of tanks, zajímala by mě reakce a argumenty WG jelikož s ním 100% souhlasím 

10) přidání skrytých parametrů do garáže a jasné transparentní informování o všech parametrech tanků?

považuji to za lživé a agresivní marketingové taktiky hlavně při prodeji prémiových tanků - srovnatelné s kontroverzními taktikami které nyní uplatňuje např Electronic Arts

- např čas doměření děla je přímo ovlivněn skrytýmy parametry rozptylu děla při otáčení věže a za jízdy - to se ale běžný zákazník od vás nedozví a tak vidí např. jen 2,5s aim time  a považuje tank za rychle mířící, to je ale v realitě jinak - je silně ovlivněn skrytými parametry dostupnými pouze např. z webu třetí strany tanks.gg a reálně pak míří stejně jako např. nějaký těžký tank..

11) bude k dispozici i čistě PvE herní režim? nic ve zlém, rád bych si zahrál 15 vs 15 např jen s kolegy v četě proti botům

12) plánujete se věnovat rebalancování nižších tierů? nic ve zlém, některé tanky jsou nyní spíše např. tier 9 na tieru 8 (Patriot?), co si proti nim má počít např. Black Prince nebo Tiger P? nebo šestky? 

13) plánujete se věnovat starším tankům, jako např. Tiger II, T-34-2, Tiger P, Black Prince a jiné? tyto tanky jsou utrpení ... 

14A) je feedback evropské komunity hráčů vůbec brán v potaz? v jednom Q&A výstupu (omlouvám se, nepamatuji si přesně jakém, pouze vím, že byl z WGL) jsme (EU komunita) byly označení jako komunita se kterou je zatěžko vyjít a z této reakce jsem nabil dojem, že jsme tu jen jako stroj na peníze který si neustále stěžuje, ale nikdo vlastně nemá zájem jej řešit... protože nikde nevidím odpovědi na velmi často dávané otázky, i např. osobnostmi jako je QuickyBaby, Circonflexes a třeba AgingJedi ...nehledě na sice leckdy sprostší, ale naprosto upřímnou a faktickou kritiku od SiraFoche..

14B) - zcela narovinu - víme, že mnohý feedback je nekvalitní a k ničemu, tohle řečeno, jak může člověk přispět a být brán vážně, pokud umí dodat kvalitní feedback? může vůbec? a ptám se ze strany českého hráče, nechci psát anglicky, na to máte i anglické kontributory - jak může přispět český-slovenský hráč, kterému to myslí, má znalosti i zkušenosti - tak, aby jeho hlas nezanikl v davu hádek a nesmyslů

-týká se to například i mne - mám široké znalosti hry, nad tím, co vypustím z úst přemýšlím a myslím, že bych mohl nabídnout kvalitní postřehy k balancingu různých tanků a rád bych tyto informace dostal k někomu, kdo by alespoň mohl zvážit - nechci znít namyšleně, ale zcela upřímně mám důvod se domnívat, že by některé mé návrhy pomohly výrazně zlepšit či vyřešit balancing přinejmenším několika tanků - umím si také navrhnuté změny silně odargumentovat 

15) budou hráčům někdy dostupné ke koupi tanky Tier 8 jako je IS-5 a Chieftain-T95? - byť třeba i za speciálnějších podmínek? 

chápu, že tyto tanky jsou odměnou za kampaň, avšak si myslím, že svoji exkluzivitu si užili a chtěla by je spousta hráčů, kterým ale z časových důvodů kampaň neumožňuje je získat - o tier 10 tancích nediskutuji, to ať je otázka prestiže, ale prémiové T8 tanky by snad mohli být nějak dostupné? případně proč ne?

16) plánujete nějakou změnu v oblasti kampaní a odměn v tom slova smyslu, že pro mnoho hráčů je extrémně náročné-nereálné jezdit kampaň 4 týdny ... je možnost to nějak změnit? dát lidem alternativu v podobě např série misí podobných jako ty, co vedou k obj 260? považuji se za dobrého hráče a také bych například rád dosáhl na IS-5 či obj 907 .. pouze je pro mne nereálné sedět u hry 4 týdny po večerech 5 hodin v kuse .. to bych mohl podat výpověď .. 

17) plánujete nějak - jak - řešit délku trvání bitev? průměrná bitva jakou mám je 3-4 minuty, pomalejší tanky se ani nestihnou pořádně rozkoukat a je už většinou rozhodnuto jak bude bitva probíhat a většinou se taky jedná o drtivé vítězství či porážku .. 

18) trošku sobecká otázka - můžete mrknout na Panther 88? tank je jezdící box, hodilo by se mu také dát 220 penetrace jako má panther II ... nic ve zlém .. dělo je totiž jediné co má a 200 pene fakt nefunguje jak by mělo pro tento tank.. když dostal lásku 59-Patton v tomto ohledu, který je lepší ve více ohledech, tak by ten panther 88 mohl dostat alespoň těch 220mm, z pantheru II tato změna taky zrovna neudělala OP tank ...tak proč to nevyrovnat zde

19) informace k tomuto? https://tanks.gg/tank/tiger-ii-h - - bude někdy k prodeji? a dále: vzhledem k pouhé změně děla a tieru 7 to nepřímo ukazuje, jak vyzkoumatelný Tiger II je slabý tier 8

- jsem také fanoušek tanků Tiger II - Panther a linie IS - celkem se mě dotýká, když vidím že legendární tanky jako Tiger II či Panther (zde verze Panther 88) nefungují - nechci z nich OP stroje, rád bych z nich ale schopné stroje

Panther 88 je nyní ve stínu Mutze, Tiger II ve stínu Lowe ... 

některé zdroje: 

1) Circonflexes a zde aktuální a snad už stá a trochu rezignovaná a ironická reakce na MM: https://www.twitch.tv/videos/205804403?t=02h57m50s

2) SirFoch - a jeho reakční video na špatné věci  ve World of Tanks (poněkud klidnější reakce po jeho kontroverzním ztracení nervů s Chrysler GF) - https://www.youtube.com/watch?v=HtpI70O2iJk

3) QuickyBaby a jeho video jako reakce na to, které tanky v turnajích jasně vedou, no proč asi... https://www.youtube.com/watch?v=5kjRUkf1C0s

4) AgingJedi a jeho reakce na T8 rozbitý MM - https://www.youtube.com/watch?v=jrBk-NcutFE 

mé zkušenostní základy:

--https://cs.wot-life....an_89-500701334

--18tis bitev, 2200wn8, žádný sealclubbing statů, žádný reroll 

--1500+hodin streamu Circonflexe, 200+ hodin QB stream, 200+ hodin SirFoch stream,

sledující youtube kanálů Jinglese, Circona, QB a SirFoch už prakticky od jejich začátků

--pokročilá znalost herních mechanik

pozn. post jsem parkrát editoval - oprava gramatiky a dodání pár info

Naprosto souhoasím, hlavně poslední dobou MM 8 tier je katastrofa

hadak66 #48 Posted 07 December 2017 - 05:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34316 battles
  • 1,279
  • [_V4L_] _V4L_
Já bych naopak chtěl vidět nějaké bližší informace
1) o průměrné délce bitev dle hráče, dát do statistik dle dnů
2) a skladbě hráčů v čase, jak dlouho hrají versuv počet bitev

glock17 #49 Posted 07 December 2017 - 06:30 PM

Captain

• Player
  • 39412 battles
  • 2,065
  • [PRASE] PRASE

Měl bych více otázek, ale většinu už napsali hráči přede mnou. Až na jednu:

WG má určitě nějaká interní školení pro své zaměstnance. Kdy zaměstnanci marketingu dostanou školení o křesťanských svátcích v západní a střední Evropě? Nechce se mi věřit, že všichni tam jsou takoví neznabozi, aby nevěděli, že ADVENT 2017  ZAČAL 3. PROSINCE A SKONČÍ 24. PROSINCE 2017 BEZ OHLEDU NA JEJICH PŘÁNÍ.

Advent 2018 začne 2. prosince 2018

rdim #50 Posted 07 December 2017 - 06:36 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 9137 battles
  • 602

To co jsem chtěl tu už zaznělo, ale ještě mne napadla otázka.

Prej je nějaká chyba ohledně reroll účtu, ale nikde jsem nenašel jaké nebo kdy bude +- opravena.

TOMCAT2017 #51 Posted 07 December 2017 - 07:07 PM

Sergeant

• Player
  • 25128 battles
  • 215
  • [_BEAR] _BEAR
Moje otázka na zástupce WG:

Myslíte si, že fialoví hráči, nebo ti co mají 40 000 + bitev (nejlépe v četě), s posádkou s několika perky a řadou X. tier strojů v garáži, masakrující nováčky na nízkých tierech (nejlépe 1-5)  v honbě za statistikou, ziskem kreditů nebo pohonění si ega, přinášejí hře nové hráče a nebo spíše nováčky odrazují, protože jsou frustováni výsledkem svého snažení netuše, KDO je zmasakroval a tak s hrou skončí dřív, než stačí firmě přinést nějaký zisk?
A prosím neříkejte tu směšnou větu že přece "expí novou linii".
Díky.

Edited by TOMCAT2017, 07 December 2017 - 07:27 PM.

Bery_CR #52 Posted 07 December 2017 - 10:50 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 64815 battles
  • 3,455
  • [KOBD] KOBD

Mam jedinou otazku.

Kdy bude opraveno/predelano to priserne rozhrani pro osobni mise ? V soucasnem stavu je prakticky nepouzitelne...

kurcatovium #53 Posted 08 December 2017 - 08:03 AM

Brigadier

• Player
  • 45415 battles
  • 4,029
  • [KHIL] KHIL

Mám ještě jednu otázku, předcházející všem ostatním otázkám. A bude spíš na žabáka než na Kajaka s Miloušem.

O: Podle jakého klíče se skutečně vyberou otázky do streamu? (Osobně doufám, že to nebude tradiční WG klíč: Otázky se vybírají podle toho, jak snadno se nám na ně odpoví. )

pepa1_warrior #54 Posted 08 December 2017 - 08:08 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30013 battles
  • 394
  • [CS1TB] CS1TB
Má otázka je jednoduchá a to je dle mého názoru slabý boj proti modifikacím proč nezabanujete všechny nepoctivé hráče najednou?. Poprosil bych odpověd.

myzrael333 #55 Posted 08 December 2017 - 10:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38813 battles
  • 630

View PostTOMCAT2017, on 07 December 2017 - 07:07 PM, said:

Moje otázka na zástupce WG:

Myslíte si, že fialoví hráči, nebo ti co mají 40 000 + bitev (nejlépe v četě), s posádkou s několika perky a řadou X. tier strojů v garáži, masakrující nováčky na nízkých tierech (nejlépe 1-5)  v honbě za statistikou, ziskem kreditů nebo pohonění si ega, přinášejí hře nové hráče a nebo spíše nováčky odrazují, protože jsou frustováni výsledkem svého snažení netuše, KDO je zmasakroval a tak s hrou skončí dřív, než stačí firmě přinést nějaký zisk?
A prosím neříkejte tu směšnou větu že přece "expí novou linii".
Díky.

Mě tier 10 nebaví z důvodu: 1. katastrofální balanc strojů, 2. Zvýšená spotřeba drahé munice a to jak z mé strany tak ze strany soupeřů, 3. Nekupuji premium účet, drahý provoz, 4. hráči s E100, kteří mají do 5000 tis bitek a nevěřícně čumí co se to děje.

Zařiď aspoň 3 že 4 problémů a budu hrát desítky, díky. Jinak se nediv, že si hráči najdou nějakýho pěknýho zabijáka a místo nervů se u hry baví.

Edited by myzrael333, 08 December 2017 - 10:14 AM.

Ivana_Drago #56 Posted 08 December 2017 - 02:43 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Ahoj,

děkujeme všem za položené dotazy!

Jak bylo ohlášeno, vlákno jsme dnes zamkli a během pondělního streamu 11/12/2017 od 18:30 do 21:00h na naší facebookové stránce se můžete těšit na odpovědi.

Vzhledem k velkému počtu dotazů se pravděpodobně nedostane na všechny, ale budeme se snažit vybrat dotazy, které se opakovaly a které jsou relevantní pro co největší počet hráčů. Kromě Q/A budete mít také možnost získat nějaké pěkné odměny, takže sledování streamu snad bude stát za to.

Ještě jednou děkujeme za zájem a budeme se těšit už v pondělí! :honoring:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users