Jump to content

Selamlar Tavsiyelerinize Talibim

m3 acemi tavsiye cruiser taktik matilda abd ingiliz

• Please log in to reply
30 replies to this topic

x_generation #1 Posted 22 January 2018 - 02:41 AM

Private

• Player
  • 495 battles
  • 6

Merhaba arkadaslar, oyuna baslayali 1 haftayi biraz gecti, 

ne yapsam bu ne bu ne, aa bu da ne yav? derken kendimi ingiliz  kasarken buldum, suan matilda almak icin bir kac yuz deneyim eksigim var,

onun haricinde amerikan agacindan t1 e gitmeye karar vermisken M3 Lee batakligina dustum bilgisayari kapatip, mutfaga gittim dolabin kapagini acip icine bakip kapattim tekrar pc basina geldim...

Cok uzattim sanki ozur dilerim.

Oyun stilimi bulmaya calisiyorum ve tarzimi oturtmaya calisiyorum bana biraz tavsiye verir misiniz?

Ben sabirsiz biriyim, bam gum dalmak hasar vermek kill almak istiyorum, bekleyip, pustugum oyunlarda minimum iki kill aliyorum veya 1 kill almasam da kill vermeden bitiriyorum, ama sabirsizlik edip daldigim oyunlarda 1 kill bile alamasam da asist yapip sonrada kara murat gibi ortaya atlayip patliyorum.

Kmt ve tank avcisi denedim ama cok da anlayamadim.

Suana kadar en cok oynayip sevdigim tanklar: abd m2 medium ve ingiliz Cruiser IV hafif tank, m3 lee belasini gecebilirsem agir tanklari da denemek istiyorum.

Sonuna kadar okuyanlar adres versin plaket yollayacagim, erinmeyip, tavsiye yazacak olan taktik verecek olan abiler ve ablalara da bir depo dolusu sevgiler saygilar,

oyundan ekleyip de bana biseyler ogretmek isteyenler cekinmesinler lutfen, hoscakalin..

FadedRainbow #2 Posted 22 January 2018 - 05:51 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 5235 battles
  • 471
  • [TAF-X] TAF-X
Oyundan ekle istersen online olduğumda yardımcı olurum

Thoreng #3 Posted 22 January 2018 - 11:50 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38414 battles
  • 908
  • [RYNO] RYNO

WoT dunyasina hosgeldin oncelikle.  :)

Oyunu kisa surede ogrenmek amaciyla uygulamali gosterimler onemli. Direkt iyi bir plat arkadasinla bol vakit oynayarak en buyuk etkiyi alirsin. Onun disinda yayin ve video izleyerek de kendini gelistirebilirsin. Yayinlarda, yayinciyla direkt irtibat kurabildigin icin sormak istedigin sorulara da cevap alirsin. Sahsen neredeyse her gun yayin aciyorum. Kanalima, aklindaki sorulari yanitlamak uzere beklerim. 

Bagora #4 Posted 22 January 2018 - 01:56 PM

Major General

• Player
  • 44528 battles
  • 5,842
  • [_AVEL] _AVEL

öncelikle hoşgeldin

-acemiler için genelde zırhlı tanklar önerilir kv-1 (seviye 5 rus  ağır tankı) senin için çok iyi bi seçim olacaktır güzel zırhı sayesinde çılgınca düşmanın üstüne basıp pişman oldugun anlarda sektireceği bi kaç mermi ile sana geri kaçma şansı verir zırhsız tanklar ile böyle bi hata yapınca direk garaja gideceğin için oyundan hızla sıkılırsın

-şu anlık hedefin tier 10 tanklar olmasın seviye yükseldikçe karşına deneyimli oyuncular daha çok geleceği için sıkıntı çekersin o yüzden tier 5 tanklar ile bi süre takılman hem oyun bilgini arttıracaktır (spot nedir , zırh nasıl kullanılır ,harita bilgisi vs. )

-5-6K MAÇIN OLANA KADAR OYUNA PARA VERMEMEYE ÇALIŞ!! :D

-yukarda söylediğim gibi düşük seviyelerde takılacagın için tier 10 tank< göre değilde oynayacagın seviyeye göre tank kas, mesela tier5 te kv-1 iyi onu kas onla oyna, tier 7 de t29 u al onunla oyna bunların seviye 10 tankını beğenmessen o seviyede kalır ileriye gitmessin

-telefon numaranı kaydedersen ve şifreni değiştirirsen hediye gold veriyor oyun bu goldlarla ile indirim zamanı tier5 bi pre tank alabilirsin

yukardaki arkadaş gibi bazı yayıncıları izleyerek kendini geliştirebilirsin mr.botosh un kanalını ziyaret edersen oradanda bişiler kaparsın :)

aydyldz #5 Posted 22 January 2018 - 02:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22488 battles
  • 520
  • [SA-AS] SA-AS
Solbi Ohzman Mr Botoshun videolarını izlemeni tavsiye ederim , rehber videoları var güzel. Burada da arkadaşlar her zaman yardımcı olurlar her konuda.

Gktrk_SerhaN #6 Posted 22 January 2018 - 06:02 PM

Private

• Player
  • 9580 battles
  • 40
Bam güm dalcam diyorsan ıs7 hattına gir yeni başlayanlar için en kolay hatlardan biridir.KV-1 oynarken zorlanmayacaksın emin ol.Kime sorsan cogunluk ıs 7 hattına git der yinede sen bilirsin

serdar1981 #7 Posted 22 January 2018 - 07:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 79773 battles
  • 826
  • [T_R_Q] T_R_Q
is 6 ile oynama ne yaparsan yap

AndSapkowski #8 Posted 22 January 2018 - 10:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21458 battles
  • 378
  • [KITTY] KITTY
Önce garajına IS3 al bence oyuna ve mekaniklere zamanla alışırsın. 2-3 bin savaş yapmadan ve oyuna devam edip etmeyeceğine karar vermeden banka kartını da cüzdanından çıkartma :D 

x_generation #9 Posted 23 January 2018 - 04:40 AM

Private

• Player
  • 495 battles
  • 6

Selamlar

@Fadedrainbow sizi ekleyecegim oyundan sagolun.

@Bagora hocam hic ruslara bakmamistim goz atip biraz oynayip duruma bakacagim, mathilda bekledigimi vermedi, kagni gibi gidiyor, ben kim nerden geliyor bakamadan, patliyorum, ne siper alabiliyorum

ne de kaçabiliyorum, ayrica verdiginiz tavsiyeler icin cok tesekkur ederim, sifre degisme ve telefon olayinca hediye olayini bilmiyordum cok sagolun, ara sira size mesaj atmak isterim biseyler sormak 

tabi rahatsiz olmazsaniz iyi oyunlar.

@Thoreng  youtube kanaliniza abone oldum, videolariniza bakip biseyler ogrenmeye calisacagim, firsat bulursam ve unutmazsam canli yayinlarinizi da izlerim tesekkurler.

@aydyldz  ohzman in bir kac videosuna baktim ama gereksiz bir sekilde cok kufur ediyor, ben de iki lafimdan birinde  biseylere koyarim ama ne biliyim bu abininki bana biraz ukalaca ve gereksiz geldi,

tavsiyen icin tesekkur ederim, diger kisilere bakacagim ama.

@Gktrk_Serhan bahsettiginiz tanklara bakacam, is7 bi kac kere daha duymustum siz de tavsiye ettiniz bakmak farz oldu sagolasin.

@serdar1981 simdi sen oyle diyince, sobaya cis diye ana baba gibi oldu, ben yarin gider oynarim artik onu :D 

@lonelas is 3 e bakacagim eger cok agir, yavas bir tank degilse alisir oynarim da, oyunlara para harcamamak icin elimden geleni yapiyorum tavsiyeniz icin tesekkur ederim.

Tavsiyelerinize ve ilginize cok tesekkur ederim, soylediklerini dikkate alacagim ve onerdiginiz tanklarla yarin baslayacagim, matilda konusunda cok umutluydum ama  o kadar yavas olacagini hic tahmin etmemistim, ilk bir kac oyunda ufak tefek hasarlari yemedi ve engelledi sanirim o da burun gosterdigim icin falan vay bee zirhi da ne guzelmis derken,  sonraki oyunlarda bazi agir ve orta seviye tanklardan tek yedim, isin en kotu tarafida ne kacabiliyorum ne istedigim gibi hareket edebiliyorum hizin dusuk olmasindan dolayi...   tavsiyeleriniz uzerine  kv1, is7 ve is3 e bakacagim herkese cok tesekkurler iyi oyunlar.

DieForLive #10 Posted 23 January 2018 - 08:03 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11964 battles
  • 673
  • [SA-AS] SA-AS

Öncelikle hoşgeldin.Aldığın killer önemli değil bunu bil.Önemli olan combinedin(hasar+palet veya spot hasarı) can puanını geçmesi.Eğer her maç combinedin can puanını geçerse oyunu öğrenmeye başlamışsın demektir

Edit:Recentin combined ile değiştirilerek hata düzeltilmesi

Edited by DieForLive, 23 January 2018 - 09:09 PM.

FadedRainbow #11 Posted 23 January 2018 - 10:33 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 5235 battles
  • 471
  • [TAF-X] TAF-X
.

Edited by FadedRainbow, 23 January 2018 - 10:43 AM.

Bagora #12 Posted 23 January 2018 - 11:49 AM

Major General

• Player
  • 44528 battles
  • 5,842
  • [_AVEL] _AVEL
İstedigin zaman forumdan msj atabilirsin 

MrBotosh #13 Posted 23 January 2018 - 01:16 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 45714 battles
  • 4,394

Kesinlikle ingiliz hattından çık. Yeni başlayanlar için kabus gibidir. Sadece ağır tankları yeni başlayanlara uygundur. O da 8 seviyesine kadar. Seviye 8'den sonra gövde kısmındaki zırhlar azalırken taretlerdeki zırhlar coşar. Bu da seni taret göstererek oynamaya iter. Bu da yeni başlayanların yapmakta çok zorlandığı bir tekniktir. Aynısı amerikan ağırları için de geçerlidir. Oyuna hakim olana kadar daha dengeli tankları oynamalısın.

Yeni başlayan biri için tavsiyem, sabırlı olmalısın. Bu oyun yavaş bir oyun. CS gibi gireyim keseyim diye bir şey yok. Sabırlı, sakin ve mantıklı oynamak zorundasın. 1 atış yapmak için 3-4 atış yiyeceksen bırak o atışı yapma. Kalsın. Atış yaparken de her zaman öldürebileceğin düşmanları hedef al. Namlu sayısını azaltmak maç kazanmanı hızlandırır. Ne kadar maç kazanırsan o kadar çok para ve deneyim kazanırsın. Bu da ilerlemeni hızlandırır.

İlk başta nispeten zırhı tanklara yönelmelisin. Sovyet ağır tankları iyidir bu konuda başlangıç seviyelerinde. Çünkü oyunda yenisin. Haritaları bilmiyorsun, mekanikleri bilmiyorsun. Maçta uzun süre hayatta kalmalısın ki bunları öğrenebilesin.

Ayrıca en en önemli şey oyunun mekanikleridir. Bu oyunda spot mekanikleri, mermi/zırh mekanikleri, tanklara verilen yetenekler ve donanımlar oyunculuğu çok etkiler. Kuralları bilirsen daha iyi oynarsın. Bu oyun bilgi yoğun bir oyundur. Saf yetenekle işi götüremezsin. Tankları bilmek, mekanikleri bilmek, haritaları bilmek ve bunların tümünü harmanlayarak strateji üretip oynamak gerekir.

O yüzden sana bir kaç rehber videomu bırakıyorum. Boş vakitlerinde bu rehberleri izle kesinlikle. Onun dışında canlı yayınlara da arada uğrar kafana takılanları sorarsın.

Mermi/Delme Mekanikleri

Zırh Mekanikleri

Görüş Mekanikleri

Tanklar arasında mürettebat aktarma ve eğitme

ankara1907 #14 Posted 23 January 2018 - 03:35 PM

Sergeant

• Player
  • 6826 battles
  • 217
matilda kendi tierinde iyi bir tanktır ama churchill I öyle değil toplarını açana kadar adamı sinir eder ben açamadan sattıydım M3 Lee de sabret M4 Sherman al T1 Heavy yeni başlayanlar için hiç iyi tank değil M4 Sherman howitzer topu kullanırsın çokta iyi zevk aldırır herkesin önerdiği ağaç olan IS 7 ağacına yönel KV 1 iyidir KV 1S de sıkıcı bir tanktır KV-85 100mm lik topunu tak oynarsın zaten bu seviyeye gelene kadar oyunu az çok öğrenmiş oluyorsun world of tanks youtube kanalında oyun içinde yeni başlayanlar için rehber videoları var veya Mrbotosh youtube kanalı (Barış Tayfur) videoları izleyip yorumluyor böylelikle oyunu dahada iyi öğrenmiş olursun en az 3 4k maç yap ondan sonra premium tarzı işlere girersin aman çok fazla yüklenme cüzdana sonra benim gibi borç ödersin

Gktrk_SerhaN #15 Posted 23 January 2018 - 04:45 PM

Private

• Player
  • 9580 battles
  • 40
Test server açık şuan fırsat varken dene söylenilen tankları.Hafif tank oynama şuan zorlanırsın.Bunun dışında ıs7 hattındaki tanklar hantal tanklar değil.

aydyldz #16 Posted 23 January 2018 - 09:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22488 battles
  • 520
  • [SA-AS] SA-AS
Ohzman'ın rehber videolarını tavsiye ettim ben zaten sana :) diğerlerini tavsiye etmem. Çok küfür ettiği için takip etmiyorum... Tam takip yapacaksan Solbi ve Botosh'u tavsiye ederim. Solbi şu an askerde diye not düşeyim... 

CamokaTechnics #17 Posted 23 January 2018 - 09:58 PM

General

• Player
  • 54243 battles
  • 8,806
  • [ZERK] ZERK
Bu oyunda mesafe katetmek istiyorsan pesime takil, piman olmazsin. :trollface:
Bu arada niye kimse beni tavsiye etmemis, alindim yani. Biz bu saci degirmende mi agarttik.

Erdebil77 #18 Posted 23 January 2018 - 11:00 PM

Private

• Player
  • 11711 battles
  • 35

View PostBeastWar, on 23 January 2018 - 09:58 PM, said:

Bu oyunda mesafe katetmek istiyorsan pesime takil, piman olmazsin. :trollface:
Bu arada niye kimse beni tavsiye etmemis, alindim yani. Biz bu saci degirmende mi agarttik.

Abi onu bunu boş ver  ne zaman bitiyor senin banın 10 seviye tank aldığım için sana premium tank verdi oyun hadi geri dönde plat atıb mürettabatlarınıda alalım senin için :D 

Şaka bi yana özletdin kendini

CamokaTechnics #19 Posted 24 January 2018 - 08:02 AM

General

• Player
  • 54243 battles
  • 8,806
  • [ZERK] ZERK

View PostErdebil77, on 24 January 2018 - 01:00 AM, said:

Abi onu bunu boş ver  ne zaman bitiyor senin banın 10 seviye tank aldığım için sana premium tank verdi oyun hadi geri dönde plat atıb mürettabatlarınıda alalım senin için :D 

Şaka bi yana özletdin kendini

Dostum tankla 4 savas yaptim ve hemen sattim. Hic bi ise yaramiyor, cok kirilgan bir tank.

Oyuna donmeme daha 1 ay var. Donusumu kutlamamiz lazim.

Ver allahim ver. :trollface:

Murettebattan ziyade senin yeni arastirdigin tanklari arastirmada kolaylik icin ugrasalim.

levolcano #20 Posted 24 January 2018 - 11:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 12289 battles
  • 316
  • [TURKX] TURKX

View Postx_generation, on 22 January 2018 - 04:41 AM, said:

Merhaba arkadaslar, oyuna baslayali 1 haftayi biraz gecti, 

ne yapsam bu ne bu ne, aa bu da ne yav? derken kendimi ingiliz  kasarken buldum, suan matilda almak icin bir kac yuz deneyim eksigim var,

onun haricinde amerikan agacindan t1 e gitmeye karar vermisken M3 Lee batakligina dustum bilgisayari kapatip, mutfaga gittim dolabin kapagini acip icine bakip kapattim tekrar pc basina geldim...

Cok uzattim sanki ozur dilerim.

Oyun stilimi bulmaya calisiyorum ve tarzimi oturtmaya calisiyorum bana biraz tavsiye verir misiniz?

Ben sabirsiz biriyim, bam gum dalmak hasar vermek kill almak istiyorum, bekleyip, pustugum oyunlarda minimum iki kill aliyorum veya 1 kill almasam da kill vermeden bitiriyorum, ama sabirsizlik edip daldigim oyunlarda 1 kill bile alamasam da asist yapip sonrada kara murat gibi ortaya atlayip patliyorum.

Kmt ve tank avcisi denedim ama cok da anlayamadim.

Suana kadar en cok oynayip sevdigim tanklar: abd m2 medium ve ingiliz Cruiser IV hafif tank, m3 lee belasini gecebilirsem agir tanklari da denemek istiyorum.

Sonuna kadar okuyanlar adres versin plaket yollayacagim, erinmeyip, tavsiye yazacak olan taktik verecek olan abiler ve ablalara da bir depo dolusu sevgiler saygilar,

oyundan ekleyip de bana biseyler ogretmek isteyenler cekinmesinler lutfen, hoscakalin..

akıncı beyiyim sabredemem diyosan hafif al hafif hiç durmadan hareket halinde düşman tespit edip. gene hareket halinde adam vurur ama canı yoktur yemeden yedirmek lazım. bence orta tanklar candır çünkü bi tanktan beklenen herşeyi sağlarlar biraz zırhları vardır arada sektirirler. hızları idealdir sıkmazlar. vuruşları orta hallidir tat verir. vur kaç yapıp sürekli etkin kalırsın

eğer bi IS-3 sahibi olursan oyunda heryerde kendine yer bulabilirsin rus ağır tankı oyunun en dengeli tankıdır kendisi.

Edited by levolcano, 24 January 2018 - 11:01 AM.

Also tagged with m3, acemi, tavsiye, cruiser, taktik, matilda, abd, ingiliz

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users