Jump to content

BC 25t AP nebo AMX 13 90

• Please log in to reply
9 replies to this topic

smeki37 #1 Posted 25 January 2018 - 02:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10757 battles
  • 84

Zdravím, momentálně jsem na VIII. BC 12t a nasbírat těch 200k expů mi ještě chvíli potrvá, ale mám dilema kam dál pokračovat. Původně byl můj plán jasný - BC 25t AP a následně desítkový baťák, ale poslední dobou slyším hroznou chválu na 13 90 (od té doby co je na IX.) a naopak řeči o tom, jak desítkový baťák s přidáváním dalších tanků jako Type 5 Heavy už není zase tak dobrý a určitě schytá nerf. Docela mě ty lighty baví, 13 75 byla bomba, teď ta VIII. je subjektivně trochu horší na svůj tier (a nemám s ní takový výsledky) ale je to zábavný hraní a ještě to musím trochu dostat do ruky. Každopádně z 13 105 mám trochu strach - nevím, jestli je na X. konkurenceschopná. Vím, že obě linie mají odlišnej gameplay a vzhledem k tomu, že s autoloadrama nemám moc zkušenosti, musel bych si na BC 25t AP asi zvykat více, než na 13 90 (ta se bude hrát více méně stejně jako předchozí tiery). Jiné linie lightů nehraji, medka hlavně ruská (ten styl alá T-54 mi úplně nesedí;) a britská (Comet a Cent pro mě byly bomba). Která IX. a X. je podle vás lepší a zábavnější;) na hraní na public?

Edited by smeki37, 25 January 2018 - 02:47 PM.

sTeblo #2 Posted 25 January 2018 - 03:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13985 battles
  • 576

Reknu ti muj priklad:

Expil jsem tuhle linii, kvuli BC25t, ktery jsem potreboval i kvuli klanu. BC jsem vyexpil, fajn tank, ale hodne naladovy, hlavne teda delo. Kazdopadne pro klan uzitecnejsi nez AMX 13 105. Pak jsem se jednou dival na stream od peace a ten tam zrovna vytahnul 13 90 a strasne si to uzival, jak je to troll tank, jak se s nim skvele hraje apod. Jelikoz jsem ho mel v garazi (kdyz mi jej presunuli na T9 a pridali BC12t), tak si rikam fajn, zkusim si ho. No jo, jenze zadna posadka pro nej, takze jsem za zlataky koupil 100% posadku a zacal jezdit. Prvnich tak 30 bitev utrpeni, nemohl jsem si na nej zvyknout. A pak prisel obrat a na ten tank fakt nedam dopustit. Nehraju ho vubec jako light, ze bych nekde zbesile jezdil, spotil, schovaval se v krovi. Proste nekam dojedes, nejlepe nenapadne, vysypes zasobnik a ficim pryc na jinou stranu mapy. Dneska na nem mam temer 2 perk/skill posadku a vzydcky, kdyz mi WoT nejde, tak tenhle tancik me jeste dokaze u hry chvili udrzet a pobavit. Vyexpenou mam uz i 13 105, coz je pry na stejne brdo, jen s lepsim clip managementem, tak hned jak na nej vydelam stribrne, zkusim si ho.

Kazdopadne zpatky k tve otazce, zalezi na co ten tank chces mit. Jestli pro zabavu, sel bych cestou AMX. Jestli do budoucna pro klan, popripade abys vice dokazal potahat bitvy (od lighta se to az tak neceka a nemuze cekat, i kdyz toho dokaze hodne otocit), potom BC je jasna volba

bobitwo1 #3 Posted 25 January 2018 - 03:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12779 battles
  • 1,134

Osobne som T10 BC nehral, kamoš hej. BC 25t je prerastený light, gameplay je podobný ako pri lightoch. Len s tým rozdielom, že máš 5x 390 v zásobníku a prebíjaš celú večnosť. AMX 13 105 má po novom 3x 390 a reload skoro polovičný oproti BC. Čo je výhoda v 95% prípadov, keďže málokedy sa ti podarí vysypať celý klip. Zvyčajne 2, max 3 rany. Takže pri BC musíš viac rozmýšľať kedy a na čo strieľať a kedy prebíjať klip.  Inak sú to viac menej rovnaké tanky.  

Edita: pokiaľ sa extra neponáhľaš, tak si vyexpi všetky vetvy, aspoň sa naučíš, ako a kedy prebíjať. Navyše, ak sa rozhodneš, že to nie je ono, tak nemusíš znova kupovať BC 12t a expiť druhú liniu.

Edited by bobitwo1, 25 January 2018 - 03:20 PM.

guthas #4 Posted 25 January 2018 - 03:57 PM

Major

• Player
  • 37894 battles
  • 2,828
  • [BIA] BIA

13 90 nemám - zatím plán do budoucna expit.

Bat chat 25 AP byl zábavný a dobrý střeďák, který dokázal svým zásobníkem a dobře načasovaným přepadem rozhodnout bitvu, jenže je celkem těžký na play a neodpouští chyby.

Hlavně se vyhýbat houfnicím a hvězdám smrti :D 

Každopádně pokud nespěcháš, expi ještě s batchat 12t všechny linie, ten malý baťáček je ultra superní lightko a je s ním fakt zábava. 

SG_semda #5 Posted 26 January 2018 - 10:33 AM

General

• Player
  • 39649 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

IX bata jsem už bohužel neměl tu čest hrát, ale 13 90 je neskutečně funny vozítko s jedinou velkou nevýhodou, šíleně drahý goldy... pro ilustraci, T57 Heavy s alfou 400 má cenu goldů 4400, 13 90 s alfou 240 má cenu goldů 4800... :facepalm::P

Mám teď challenge udělat amx adidas (3 marky), zatím to vypadá nadějně

Utred007 #6 Posted 26 January 2018 - 10:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 45505 battles
  • 1,322
  • [LAAX] LAAX

Zapomenul jsi tam dát pro srovnání  ješte goldy u T71 zásobníku , alfa 150  vs. cena za náboj přes 5000 cr  je neskutečný masakr, naštěstí je skoro nepotřebuje

13- 90 je určite díky své mobilitě více funny než devítkové BC, mám je oba a trochu více me baví právě 13- 90.

SWAT0013 #7 Posted 26 January 2018 - 11:23 AM

Brigadier

• Player
  • 30135 battles
  • 4,229
  • [KHIL] KHIL
Asi takhle - kdybych měl v garáži všechny tanky, kdybych šel hrát T9, trochu raději vytáhnu AMX 13 90. Kdybych chtěl hrát T10, raději vytáhnu BC 25t - tohle jsou také ty dva tanky, které mám v současnosti z těch 4 v garáži.

Pokud mocí mermo nepospícháš, já osobně bych ti určitě poradil vyjezdit minimálně obě ty linie - jsou to sice tanky náročnější na hraní, ale je to s nimi zábava :)

View PostSG_semda, on 26 January 2018 - 10:33 AM, said:

IX bata jsem už bohužel neměl tu čest hrát, ale 13 90 je neskutečně funny vozítko s jedinou velkou nevýhodou, šíleně drahý goldy... pro ilustraci, T57 Heavy s alfou 400 má cenu goldů 4400, 13 90 s alfou 240 má cenu goldů 4800... :facepalm::P

Mám teď challenge udělat amx adidas (3 marky), zatím to vypadá nadějně

Upřímně - s těmi devítkovými LTčky ale většinou goldy fakt nijak extra nepotřebuješ. Penetraci už mají takovou, že zboku/zezadu už probijí vše (pokud nepadne nízký penetrační roll).

Chápu, že když se ti jedná o 3 MoE, goldy určitě lehce pomůžou - ale pro takové to normální hraní není důvod tu cenu řešit. Sám jsem goldy střílel v úmyslně jediné hře - na Paříži, když mi došla normální APCRka :) Pak ještě jednou, když jsem se snažil opravit ammorack, ale neměl jsem opravy - a jak víme, munice je na numerické klávesnici pod číslem 2 :teethhappy:

Koneckonců (jelikož na 3 MoE zatím určitě nepojedu), tak já naopak ještě přemýšlím, že bych počet goldů snížil (začínal jsem na 4, teď už vozím myslím 3 zásobníky) - ze začátku jsem se toho trochu bál a asi bych to úplně bez goldů nejezdil, i když vím, že je stejně de facto nestřílím (prostě taková ta psychická podpora, že kdyby bylo potřeba, mám je) :)

SG_semda #8 Posted 26 January 2018 - 09:29 PM

General

• Player
  • 39649 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

View PostSWAT0013, on 26 January 2018 - 11:23 AM, said:

Asi takhle - kdybych měl v garáži všechny tanky, kdybych šel hrát T9, trochu raději vytáhnu AMX 13 90. Kdybych chtěl hrát T10, raději vytáhnu BC 25t - tohle jsou také ty dva tanky, které mám v současnosti z těch 4 v garáži.

Pokud mocí mermo nepospícháš, já osobně bych ti určitě poradil vyjezdit minimálně obě ty linie - jsou to sice tanky náročnější na hraní, ale je to s nimi zábava :)

Upřímně - s těmi devítkovými LTčky ale většinou goldy fakt nijak extra nepotřebuješ. Penetraci už mají takovou, že zboku/zezadu už probijí vše (pokud nepadne nízký penetrační roll).

Chápu, že když se ti jedná o 3 MoE, goldy určitě lehce pomůžou - ale pro takové to normální hraní není důvod tu cenu řešit. Sám jsem goldy střílel v úmyslně jediné hře - na Paříži, když mi došla normální APCRka :) Pak ještě jednou, když jsem se snažil opravit ammorack, ale neměl jsem opravy - a jak víme, munice je na numerické klávesnici pod číslem 2 :teethhappy:

Koneckonců (jelikož na 3 MoE zatím určitě nepojedu), tak já naopak ještě přemýšlím, že bych počet goldů snížil (začínal jsem na 4, teď už vozím myslím 3 zásobníky) - ze začátku jsem se toho trochu bál a asi bych to úplně bez goldů nejezdil, i když vím, že je stejně de facto nestřílím (prostě taková ta psychická podpora, že kdyby bylo potřeba, mám je) :)

ja se ted dostavam do faze kdy kazda neprobita rana me stoji dalsi setinky procenta, takze mam tech goldovych zasobniku 6 :D a vetsinou je fakt smysluplne vyuzivam, ono ta pene 200 sice na dost tanku staci, ale ne kdyz musis delat nejake carry abys nastrilel

SG_semda #9 Posted 29 January 2018 - 06:39 PM

General

• Player
  • 39649 battles
  • 8,164
  • [FIVE] FIVE

Tolik k mému názoru na 13 90 :child:

Spoiler

sTeblo #10 Posted 29 January 2018 - 06:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13985 battles
  • 576

Kolik tam je kombi? Posledni dobou jsem ho casto vytahoval, mam na nem vcelku dobre statistiky (i kdyz jak je u me zvykem, pri agresivnim stylu, casto nevyrovnane) a nejsem schopny tam dat druhou marku. Porad se motam kolem 80%, kdyz vylezu nad, hned je hra s 1k kombi a jsem zpatky u 77% apod. 

Ps. Ale ja uz se vlastne stejne smiril s tim, ze 2 marky jsou pro me u kazdeho tanku max. Nedokazu si predstavit mit nekde 3. Tak hrat proste neumim, abych nemel nulove hry

Edited by sTeblo, 29 January 2018 - 06:55 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users