Jump to content

Hangi tank serisini seçmeliyim

• Please log in to reply
8 replies to this topic

Deadliest_Bandit #1 Posted 06 February 2018 - 10:24 PM

Private

• Player
  • 2548 battles
  • 7

Yaklaşık 2 yıldır ara sıra oynuyorum oyunu, fazla oyun bilgim olmadığından haliyle şeklini sevdiğim tankı oynamaya başladım :rolleyes:

Tank seviyeleri arttıkça oyundan zevk almamaya başladım ve şuan hangi tanklarla devam etmem gerektiği konusunda çok kararsızım, biraz araştırma yapıp her tank türünden beğendiklerimi seçtim ancak aralarında seçim yapamadım.

Konuyu açma sebebine gelirsek seçtiğim tanklar konusunda bilgi almak istiyorum, daha önce o seriyi oynayıp bilgi sahibi olanların tavsiyesine göre hareket etmek istiyorum.

Her tank türünden en az 1 en fazla 2 şer tane seçip oynamayı düşünüyorum, listedekiler dışında önerisi olan varsa her türlü öneriye açığım.

Bagora #2 Posted 06 February 2018 - 10:55 PM

Brigadier

• Player
  • 38587 battles
  • 4,617
  • [_AVEL] _AVEL

orta:obj 140,patton

ağır tank:wz 111 1 5A,s.conq////////obj 705A kasabilirsin bu sabah gelecek.

td:strv (diğer seçtiklerin çöp bunlar yerine t110e3,çin td si vs. gidebilirsin ikisinden birini seç;)

hafif tank:----

kmt:------

yolları biraz sıkıntılı olabilir ama t10 olarak şu an en popülerleri bu

Deadliest_Bandit #3 Posted 06 February 2018 - 11:17 PM

Private

• Player
  • 2548 battles
  • 7

View PostBagora, on 06 February 2018 - 10:55 PM, said:

orta:obj 140,patton

ağır tank:wz 111 1 5A,s.conq////////obj 705A kasabilirsin bu sabah gelecek.

td:strv (diğer seçtiklerin çöp bunlar yerine t110e3,çin td si vs. gidebilirsin ikisinden birini seç;)

hafif tank:----

kmt:------

yolları biraz sıkıntılı olabilir ama t10 olarak şu an en popülerleri bu

Öneriler için teşekkürler, ağır tanklarda tam da hoşuma gidenleri yazmışsın. :)

Garajımdaki tanklar bunlar bu arada.

Edited by Deadliest_Bandit, 06 February 2018 - 11:22 PM.

DestroyerrPanda #4 Posted 06 February 2018 - 11:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10354 battles
  • 1,163

Her şeyden önce öyle karpuz seçer gibi tank seçmek mantık işi değil. Belli bir oyun tarzın olur ona göre tank kasarsın. Örneğin seçtiğin tank avcılarından strv zırhı zayıftır ama hayalet gibidir, en yüksek kamuflaj değeri olan avcıdır, haritaları ve pozisyon almayı öğrenirsen canavar gibi sniper topu vardır çok can yakar, ağır tankların çarpıştığı bölge savunmalarında çok iyi destek sağlar. jg e100 ise oyundaki en büyük tank olduğu için kamuflaj değerleri rezalettir, ama çok sağlam zırhı vardır, direk sana bakan tanklara çapraz açı verirsen delinmez. Hantaldır ve topu daha büyük olduğu için isabet sıkıntısı yaşar ama yakalayınca 1100-1500 alfa hasarı var, ancak yanında destekleyecek seri bir tank olmazsa kolay bastırılır. Orta tanklardan leopard 1 çok hızlı tanktır ama zırhı kartonpiyer ile kaplanmış gibidir, her mermiyi içine alır. Obj 140 en standart orta tanktır, 121 ağır tank gibidir, orta tanklar içinde en güçlü topa sahiptir. TVP ile B-C 25T şarjörlüdür. 

Şimdi her tank çeşidinden 1 tane tavsiye istiyorsan şunları öneririm ;

Orta : Obj 140 

Ağır : IS 7 

Avcı : Grille 15

Arty : T92

Hafif : T 100 

Tabi bunları aynı anda kasmaya çalışırsan kredi konusunda batarsın, o yüzden en fazla 2 tane seçip kasmalısın.

Bagora #5 Posted 06 February 2018 - 11:27 PM

Brigadier

• Player
  • 38587 battles
  • 4,617
  • [_AVEL] _AVEL

dediğim gibi yarın sabah obj 705A gelecek gayet sağlam bi tank olacak gibi bunun dışında

s.conq un t5,t6,t7 si adamı deli edecek kadar hantaldır çok küfür edersin

wz yolu zaten ammorack yemek için mermiye kafa atan tanklardan oluşuyor (bu ay çin tankları ile 75 oyunluk 3x var bu bonustan faydalanabilirsin)

Deadliest_Bandit #6 Posted 06 February 2018 - 11:47 PM

Private

• Player
  • 2548 battles
  • 7

View PostDestroyerrPanda, on 06 February 2018 - 11:26 PM, said:

Her şeyden önce öyle karpuz seçer gibi tank seçmek mantık işi değil. Belli bir oyun tarzın olur ona göre tank kasarsın. Örneğin seçtiğin tank avcılarından strv zırhı zayıftır ama hayalet gibidir, en yüksek kamuflaj değeri olan avcıdır, haritaları ve pozisyon almayı öğrenirsen canavar gibi sniper topu vardır çok can yakar, ağır tankların çarpıştığı bölge savunmalarında çok iyi destek sağlar. jg e100 ise oyundaki en büyük tank olduğu için kamuflaj değerleri rezalettir, ama çok sağlam zırhı vardır, direk sana bakan tanklara çapraz açı verirsen delinmez. Hantaldır ve topu daha büyük olduğu için isabet sıkıntısı yaşar ama yakalayınca 1100-1500 alfa hasarı var, ancak yanında destekleyecek seri bir tank olmazsa kolay bastırılır. Orta tanklardan leopard 1 çok hızlı tanktır ama zırhı kartonpiyer ile kaplanmış gibidir, her mermiyi içine alır. Obj 140 en standart orta tanktır, 121 ağır tank gibidir, orta tanklar içinde en güçlü topa sahiptir. TVP ile B-C 25T şarjörlüdür. 

Şimdi her tank çeşidinden 1 tane tavsiye istiyorsan şunları öneririm ;

Orta : Obj 140 

Ağır : IS 7 

Avcı : Grille 15

Arty : T92

Hafif : T 100 

Tabi bunları aynı anda kasmaya çalışırsan kredi konusunda batarsın, o yüzden en fazla 2 tane seçip kasmalısın.

Oyun tarzı konusunda bazen td alıp saklanarak oynamayı seviyorum(haritaları bilmediğim için zorlanıyorum) bazen ağır tank alıp direk savaşın içine girmeyi seviyorum, orta tank pek oynamadım ama izlediğim videolardan çok zevkli görünüyor.

Her türden almak isteme sebebim görevleri yapabilmek için.

DestroyerrPanda #7 Posted 07 February 2018 - 05:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10354 battles
  • 1,163
Görev için istiyorsan amerikan arty dalına git 8 tier bile çok güçlü oyundaki tüm görevleri yapabilir. Ağır için ıs7 ideal bir tank ama bagora nın dediği gibi 705a da çok güçlü bir şekilde geldi oyuna bence daha mantıklı bi seçenek. Orta olarak rus obj140 çok orta bi tank yani orta derece zırh, orta derece hız, orta derece ateş gücü :D  Avcı olarak isveç güçlü ancak harita bilmen gerekiyor, her haritada oynanmıyor, onun haricinde grille15 daha mantıklı olabilir senin için. Hafif olarakta rus hafif tankları gayet iyi. Ama söylediğim gibi hepsini aynı anda kasamazsın, kredi yetiştiremezsin üstüne oyundan usanırsın. Tek tek kasmak daha kolay ve eğlenceli olur, oyunu daha rahat çözersin.

MrRuin #8 Posted 14 March 2018 - 04:12 AM

Private

• Player
  • 2398 battles
  • 49

Heavy: Is-7

Medium: Obj 140

TD: Listende yok ama bence T110E3

Light: Wz-132-1

Arty: Obj 261

tank_butcher34 #9 Posted 27 March 2018 - 02:10 PM

Warrant Officer