Jump to content

T34-1 önden vurulmayla yanmanın ne alakası var

• Please log in to reply
10 replies to this topic

BOZO6464 #1 Posted 10 February 2018 - 09:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3469 battles
  • 305
  • [FRTNA] FRTNA

Arkadaşlar biraz önce T34-1 tankımla savaşa girdim ön sağdan bir mermi geldi ve hemen paletin üzerinden vuruldum ve yanmaya başladım . Yakıt deposu arkada değil mi tankların mühimmat olsa patlarım bu yandığıma göre yakıtla alakalı birşey ve mantık çözemedim bilgisi olan varmı ben yeni aldım bu tankı eğer bilmediğim teknik bir detayı varsa anlatsın yoksa gerçekten ben bu saçmalığı büyüteceğim önden delinen bir tank niye yanar ben anlamıyorum aşağıda resim var vurulduğum yer ve yandım. Ben itfaiyeciyim kriminal inceleme yapacam arkadaş valla sinir oldum.

rahmib #2 Posted 10 February 2018 - 09:44 PM

General

• Player
  • 58460 battles
  • 9,579
  • [SA-AS] SA-AS

nAh0Y3x.jpg

Turuncu - komutan, topçu, yükleyici
Kırmızı - motor, yakıt, şanzıman
Yeşil - hassas bölgeler
Beyaz - ammo rock
Mavi- sürücü

Bagora #3 Posted 10 February 2018 - 09:46 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44918 battles
  • 6,121

View PostBOZO6464, on 10 February 2018 - 08:38 PM, said:

Arkadaşlar biraz önce T34-1 tankımla savaşa girdim ön sağdan bir mermi geldi ve hemen paletin üzerinden vuruldum ve yanmaya başladım . Yakıt deposu arkada değil mi tankların mühimmat olsa patlarım bu yandığıma göre yakıtla alakalı birşey ve mantık çözemedim bilgisi olan varmı ben yeni aldım bu tankı eğer bilmediğim teknik bir detayı varsa anlatsın yoksa gerçekten ben bu saçmalığı büyüteceğim önden delinen bir tank niye yanar ben anlamıyorum aşağıda resim var vurulduğum yer ve yandım. Ben itfaiyeciyim kriminal inceleme yapacam arkadaş valla sinir oldum.

tanklar yakıt  deposu ve ya motordan vurulunca yanar

BOZO6464 #4 Posted 10 February 2018 - 10:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3469 battles
  • 305
  • [FRTNA] FRTNA
Bak birşey daha öğrendim teşekkürler ilginiz için her tank için mi bunlar çünkü Alman tanklarında motor problemi var önden vurulunca onu biliyorum da çin tankının yanması garip gelmişti birde normal mermi hani APCR yada HE mermi değil neyse öğrenmiş olduk bundan sonra sağ yanağı göstermeyiz.:B

Bagora #5 Posted 10 February 2018 - 10:27 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44918 battles
  • 6,121

View PostBOZO6464, on 10 February 2018 - 09:22 PM, said:

Bak birşey daha öğrendim teşekkürler ilginiz için her tank için mi bunlar çünkü Alman tanklarında motor problemi var önden vurulunca onu biliyorum da çin tankının yanması garip gelmişti birde normal mermi hani APCR yada HE mermi değil neyse öğrenmiş olduk bundan sonra sağ yanağı göstermeyiz.:B

alman tanklarının olayı başka onlar hem önden hem arkadan motor dmg i yiyor :D sanırım önde şansıman mı ne var onu vuruncada motor bozuluyodu ama tam hatırlamıyorum :D

BOZO6464 #6 Posted 11 February 2018 - 07:18 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3469 battles
  • 305
  • [FRTNA] FRTNA

Peki abiler kardeşler tamam orası anlaşıldı paletten vurulunca niye yanıyor paletim kırılmadı ama yandım ve öldüm hemde öncesinde yine yaktı birisi yangın söndürücüyü kullandım ve ikinci mermide bingo yine yandım. bana şu resme bakıp yanmamı açıklarmısınız. Ya vallahi bugün resmen rezillik diz boyu  artyler bana çalışır  arty olmaz şükür bu maç rahat olacam diyorum yok itfaiyeciyim işeyerek yangın söndürmüşlüğüm vardır bu tank gözümün önünde 2-3 defa yanıyor savaşlarda valla yangından kurtulamadım tek yangın söndürücüde işe yaramıyor üçer beşer koyacaz heralde

Edited by BOZO6464, 11 February 2018 - 07:22 PM.

Khazad_dum_IronHills #7 Posted 11 February 2018 - 07:39 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17847 battles
  • 1,059

View PostBOZO6464, on 11 February 2018 - 09:18 PM, said:

Peki abiler kardeşler tamam orası anlaşıldı paletten vurulunca niye yanıyor paletim kırılmadı ama yandım ve öldüm hemde öncesinde yine yaktı birisi yangın söndürücüyü kullandım ve ikinci mermide bingo yine yandım. bana şu resme bakıp yanmamı açıklarmısınız. Ya vallahi bugün resmen rezillik diz boyu  artyler bana çalışır  arty olmaz şükür bu maç rahat olacam diyorum yok itfaiyeciyim işeyerek yangın söndürmüşlüğüm vardır bu tank gözümün önünde 2-3 defa yanıyor savaşlarda valla yangından kurtulamadım tek yangın söndürücüde işe yaramıyor üçer beşer koyacaz heralde

Spoiler

palet kırılmamasını anlamadım ama yukarıda rahmibin koyduğu resim o bölgenin olasılığını gösterir yani palet tarafından da yanma olasılığı var ama palet kırılmadan yanma kısmını anlayamadım orada bi iş var :D 

MrBotosh #8 Posted 11 February 2018 - 08:05 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 46300 battles
  • 4,416

Yakıt deposu içeride duran bir modelleme. Yandan da mermi oraya değebilir, önden de. Ön tarafa daha yakın olduğu için önden gelen mermilerde yanma ihtimalin daha fazladır.

Hatta yeteri kadar deliciliği olan ve RNG'si yüksek çalışan bir mermi, seni tankın en arkasından vurup yakıt deposu yangını bile çıkartabilir. Üstüne motorunu bozup sürücünü öldürebilir. Merminin geliş yolundaki her şey kritik isabet alabilir.

Daha önce hasar almış bir ekipman, 2.defa atış yediğinde daha kolay bozulur. Ekipmanların da tanklar gibi ayrı ayrı can puanları var oyunda. Canları tamamen biterse kırmızı olurlar. Yarısı biterse sarı olurlar.

Far_Beyond_Driven #9 Posted 11 February 2018 - 08:07 PM

Captain

• Player
  • 32389 battles
  • 2,389
  • [TOHAT] TOHAT

Çin ve rus tanklarinin kronik sorunlarindan biri cok sık yanmalari.Hepsi degil ama çoğu yanar ön,yan,arka farketmez

Enesaqa #10 Posted 12 February 2018 - 07:54 PM

Private

• Player
  • 31389 battles
  • 10
  • [BEBEK] BEBEK
Çin tankları sözde bir zırh koymuşlar ama her şey dışarda gibi hissi veriyor. Mermi gelince içerde 2 mürettebat  ölüyor aynanda mühimmat ve yangının çıkması palet motor gitmesi vs. Çin tankları maket tank gibi oyunda.

VBran #11 Posted 05 March 2018 - 03:05 AM

Lance-corporal

• Player
  • 25515 battles
  • 61
  • [BL-TR] BL-TR
Çinlilerin yanmayan tankı mı var ?? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users