Jump to content

arkadaşlar yardım

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Ejdersoy #1 Posted 13 February 2018 - 10:06 AM

Private

• Player
  • 2063 battles
  • 19
ya oyunda direne direne tier 6 tankım oldu karşıma tier 8 geliyor adamın zırhı kafam kadar premium mermi ile bile hasar veremiyorum. şimdi diyeceksiniz ki karşıda da senin tierlerin var bizimkilerde onları alıyor.ben şimdi bu oyunu ne demeye oynuyayım 20 oyundan 1 tanesinde top tier oluyorum onun dışında karşıma tier 7 tier 8 geliyor . ne yapmam lazım yardım edin. fury ve cromwell oynuyorum çok sinir bozucu bir durum. adam bir vuruyor ölüyorsun sen vuruyorsun sekti diyor. bence her zaman eşit tierim ile oynamalıyım. ben mi hatalıyım yardım edin.

Bagora #2 Posted 13 February 2018 - 10:33 AM

Brigadier

• Player
  • 37297 battles
  • 4,378
  • [_AVEL] _AVEL

hatan yanlış tank almak başlangıç olarak ağır tanklar daha idealdir hem zırhları vardır hem alfaları yüksektir yani sen alfası yüksek tankla 2 3 tane vurup ölsen bile 750-800 dmg atarsın ama oynadıgın orta tankla bu dmg e ulaşmak için 5-6 mermi atman gerekecek ayrıca oynadıgın tankın zırhı olmadıgı için kendini koruman düzgün pozisyon alman gerekecek oyun bilginin azlıgından dolayı bunları yapamıyacaksın o yüzden bence bir ağır tank hattına yönelmelisin (kv-1 iyidir :D )

Ejdersoy #3 Posted 13 February 2018 - 10:45 AM

Private

• Player
  • 2063 battles
  • 19
churcill 1 olur mu ?

Ejdersoy #4 Posted 13 February 2018 - 10:46 AM

Private

• Player
  • 2063 battles
  • 19

View PostBagora, on 13 February 2018 - 10:33 AM, said:

hatan yanlış tank almak başlangıç olarak ağır tanklar daha idealdir hem zırhları vardır hem alfaları yüksektir yani sen alfası yüksek tankla 2 3 tane vurup ölsen bile 750-800 dmg atarsın ama oynadıgın orta tankla bu dmg e ulaşmak için 5-6 mermi atman gerekecek ayrıca oynadıgın tankın zırhı olmadıgı için kendini koruman düzgün pozisyon alman gerekecek oyun bilginin azlıgından dolayı bunları yapamıyacaksın o yüzden bence bir ağır tank hattına yönelmelisin (kv-1 iyidir :D )

churcill 1 var şuanda sadece onunlada sektirmesi zor biraz

Ummeti_ZemZem #5 Posted 13 February 2018 - 11:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 8055 battles
  • 60
  • [SA-AS] SA-AS
Başlangıç için sadece biraz Ohzman veya botosh izleseydin IS-7 den basşlaman gerektiğini bilirdin ingiliz med.leri ne mübarek.

Bagora #6 Posted 13 February 2018 - 11:50 AM

Brigadier

• Player
  • 37297 battles
  • 4,378
  • [_AVEL] _AVEL

View PostEjdersoy, on 13 February 2018 - 09:46 AM, said:

churcill 1 var şuanda sadece onunlada sektirmesi zor biraz

2 ay churcil oynarsan kendini ingiliz buyukelciligini patlatmaya giderken bulursun

Merug #7 Posted 14 February 2018 - 12:00 PM

Corporal

• Player
  • 36949 battles
  • 168
Bence churchill 1 de sıkıntı yok kv-1 kadar olmasa da o seviyede çok çok iyi tank sorun o hattın tier 6-7-8 ini oynayıp, conquerora son topu takabilmek. 34k maçım vardı hatta başladığımda hattı geçerken etmediğim küfür kalmamıştır. 

lionessCirilla #8 Posted 14 February 2018 - 01:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17771 battles
  • 363
Maalesef wot yeni başlayanlar için fazla zor bir oyun. Bu zorluğu sovyet ağır hattıyla başlayarak bir nebze hafifletebilirdin. Özellikle fury oynamayı bırakmalısın sana bir şey katmaz o tank. Orta tanklar genel itibariyle tecrübe ister ki fury kendi tierinde bile sıkıntılı bir tank.

Ejdersoy #9 Posted 14 February 2018 - 03:10 PM

Private

• Player
  • 2063 battles
  • 19
pz. kpfw 38t na IV tankına geçtim. ordan tiger 1 e gitmeyi düşünüyorum fakat aşırı can sıkıcı. para vererek tecrübe ile açabilirm belki.

Edited by Ejdersoy, 14 February 2018 - 03:10 PM.

Ejdersoy #10 Posted 14 February 2018 - 04:34 PM

Private

• Player
  • 2063 battles
  • 19
arkadaşlar Cromwell den devam etsem centurion Mk. 1 Nasıl Tankdır İyimidir ? . ben açıkcası cromwelli seviyorum. tier 6 ya göre güzel bir topu var . permium mermi takacak kadar zengin sen 202 mm delebiliyor. sizce devam edeyim mi yoksa tier 3 den t46 tankıyla kv1 emi gideyim ?

Bagora #11 Posted 14 February 2018 - 06:22 PM

Brigadier

• Player
  • 37297 battles
  • 4,378
  • [_AVEL] _AVEL

View PostEjdersoy, on 14 February 2018 - 03:34 PM, said:

arkadaşlar Cromwell den devam etsem centurion Mk. 1 Nasıl Tankdır İyimidir ? . ben açıkcası cromwelli seviyorum. tier 6 ya göre güzel bir topu var . permium mermi takacak kadar zengin sen 202 mm delebiliyor. sizce devam edeyim mi yoksa tier 3 den t46 tankıyla kv1 emi gideyim ?

cromwell 1 in üstünü aç ama alma tier 7 de çok sıkıntı çekersin tier 7 orta tank kullanmak için harita bilgisi,rakip tankları tanımak gerekir  çünkü tier 7 orta tanklar genelde tier6 topu kullandıgı için tier 9 lara karşı yetersiz kalıyor anca uygun pozisyon bulup delmen gerekir o yüzden sen rus hattına başka biraz takıl oralarda oyunu öğrendikçe ilerle hemen gidip tier 10 almanın bi faydası olmaz :D

Lona_ #12 Posted 15 February 2018 - 08:59 PM

Sergeant

• Player
  • 1081 battles
  • 233
  • [FRTNA] FRTNA

View PostBagora, on 14 February 2018 - 06:22 PM, said:

cromwell 1 in üstünü aç ama alma tier 7 de çok sıkıntı çekersin tier 7 orta tank kullanmak için harita bilgisi,rakip tankları tanımak gerekir  çünkü tier 7 orta tanklar genelde tier6 topu kullandıgı için tier 9 lara karşı yetersiz kalıyor anca uygun pozisyon bulup delmen gerekir o yüzden sen rus hattına başka biraz takıl oralarda oyunu öğrendikçe ilerle hemen gidip tier 10 almanın bi faydası olmaz :D

Sen tankları nereden deleceğini bilemeyen birine rus ağır tank ağacını öneriyorsun 6 tiere kadar her tankı delebiliyorsun o baş belası IS tankından sonra artık o kapanmayan odak %100 mürettebatta bile o odak kapanmıyor ve mermisi çok pahalı 500 bin gümüş parayı o tank tek başına maçlarda zarar ede ede yedi. World of tanks ailesi ile iş birliği yapıp altın harcatmaksa amacın çok doğru bir ağaca yönlendiriyorsun tebrik de ederim. 175 delici ile bir E75 bir Tiger 2 bir IS-3 bir KV-4 bir KV-5 delmek kolay mı ? orta tankları bile delmek bazen zor alman orta tanklarını. Çin ağacını saymıyorum bile Onlar gelse zaten biliyor üstüne çelik duvar gibi geliyor önden delmen imkansız gibi premium mermi bile taksan bir kaç noktası deliniyor. hatta 8 tier tankı premium ile bile delinmiyor. Fakat siz 10 tier oynaya oynaya orta seviye araçların nasıl oynandığını unutmuşsunuz herhalde. Premium mermi kullansın dersen. Doğru oyun o mermiyi vermiş fakat 4.800 masrafı var. premium bir hesabı yok ise. 2.5k 2k hasar veremedikten sonra premium mermi kullanması onun tamamen zararına olur. Dediğim hasarları verdiğinde bile kaybederse gene zarar kazansa belki bir nebze kar olur. 10 tier tanklar ile oynayıp orta seviye tankları da onlara göre değerlendirmek kolay tabi. Hepsinin delici özelliği aşağı yukarı aynı. Birde o 10 tier kasılana kadar + becerili mürettebatta var. para olarak oyuna para verme imkanı olmayan kişileri anlamak için o tankı hiç premium hesap ve pre tank olmadan oynamak gerekiyor. Ve siz ne zamandır 5 6 7 tier tanklar ile oynamıyorsunuz ?

Rus tankı önerirken yanına şu parantez açılmalı premium olan ve para kasan bir tankın yok ise uzak durun diye.

Buradan altı da bu arkadaşıma bir öneri.

Ve bence bu arkadaş orta tank seviyor belli hızlı giden hızlı doldurup hızlı atış yapan tankları. Ve oyunda mor bir oyuncu olma gibi çabası yok herhalde belli halinden. -12 eğilen bir topu var tankının taret gösterip atış yapıp geri kaçabilirsin. her maçta öyle arazi bulabiliyorsun. Onu araştır. Öyle oynarsan. O kastığın 2 tanktan da daha çok verim alırsın. Ve delici gücü de kötü değil. çoğu tankı yandan arkadan çok rahat delebilir. Birde oyunda ne tarafta fazla oyuncu varsa o tarafa git. tek tarafta 4 öbür tarafta 6 kişi var 6 olan tarafa git 4 olan tarafa gitme. Tamam sen yeni oyuncusun o tarafa destek olacak bir gücün yok. 10 tiere çıkmadan önce yapman gereken en önemli şey para kasan bir tank bulman gerekiyor premium veya normal. Yoksa çıkamazsın 10 tiere. batar hesabın tamamen geri dönersin.

Bu taret gösterme konusunda Barış'ın bir videosu var onu izle çok iyi anlatır.

Edited by Lona_, 15 February 2018 - 09:07 PM.

Bagora #13 Posted 15 February 2018 - 09:42 PM

Brigadier

• Player
  • 37297 battles
  • 4,378
  • [_AVEL] _AVEL

View PostLona_, on 15 February 2018 - 07:59 PM, said:

Sen tankları nereden deleceğini bilemeyen birine rus ağır tank ağacını öneriyorsun 6 tiere kadar her tankı delebiliyorsun o baş belası IS tankından sonra artık o kapanmayan odak %100 mürettebatta bile o odak kapanmıyor ve mermisi çok pahalı 500 bin gümüş parayı o tank tek başına maçlarda zarar ede ede yedi. World of tanks ailesi ile iş birliği yapıp altın harcatmaksa amacın çok doğru bir ağaca yönlendiriyorsun tebrik de ederim. 175 delici ile bir E75 bir Tiger 2 bir IS-3 bir KV-4 bir KV-5 delmek kolay mı ? orta tankları bile delmek bazen zor alman orta tanklarını. Çin ağacını saymıyorum bile Onlar gelse zaten biliyor üstüne çelik duvar gibi geliyor önden delmen imkansız gibi premium mermi bile taksan bir kaç noktası deliniyor. hatta 8 tier tankı premium ile bile delinmiyor. Fakat siz 10 tier oynaya oynaya orta seviye araçların nasıl oynandığını unutmuşsunuz herhalde. Premium mermi kullansın dersen. Doğru oyun o mermiyi vermiş fakat 4.800 masrafı var. premium bir hesabı yok ise. 2.5k 2k hasar veremedikten sonra premium mermi kullanması onun tamamen zararına olur. Dediğim hasarları verdiğinde bile kaybederse gene zarar kazansa belki bir nebze kar olur. 10 tier tanklar ile oynayıp orta seviye tankları da onlara göre değerlendirmek kolay tabi. Hepsinin delici özelliği aşağı yukarı aynı. Birde o 10 tier kasılana kadar + becerili mürettebatta var. para olarak oyuna para verme imkanı olmayan kişileri anlamak için o tankı hiç premium hesap ve pre tank olmadan oynamak gerekiyor. Ve siz ne zamandır 5 6 7 tier tanklar ile oynamıyorsunuz ?

Rus tankı önerirken yanına şu parantez açılmalı premium olan ve para kasan bir tankın yok ise uzak durun diye.

Buradan altı da bu arkadaşıma bir öneri.

Ve bence bu arkadaş orta tank seviyor belli hızlı giden hızlı doldurup hızlı atış yapan tankları. Ve oyunda mor bir oyuncu olma gibi çabası yok herhalde belli halinden. -12 eğilen bir topu var tankının taret gösterip atış yapıp geri kaçabilirsin. her maçta öyle arazi bulabiliyorsun. Onu araştır. Öyle oynarsan. O kastığın 2 tanktan da daha çok verim alırsın. Ve delici gücü de kötü değil. çoğu tankı yandan arkadan çok rahat delebilir. Birde oyunda ne tarafta fazla oyuncu varsa o tarafa git. tek tarafta 4 öbür tarafta 6 kişi var 6 olan tarafa git 4 olan tarafa gitme. Tamam sen yeni oyuncusun o tarafa destek olacak bir gücün yok. 10 tiere çıkmadan önce yapman gereken en önemli şey para kasan bir tank bulman gerekiyor premium veya normal. Yoksa çıkamazsın 10 tiere. batar hesabın tamamen geri dönersin.

Bu taret gösterme konusunda Barış'ın bir videosu var onu izle çok iyi anlatır.

comet in deliş değerinin 148 oldugunu bildiğini varsayıyorum 175 ile delemediği tankları 148 ile hiç delemez delse bile 150 vurur IS ile hiç bişi yapamayıp he yüklese yine o hasarı atar ayrıca sen niye direk ıs olarak düşündün onu anlamadım ben arkadaşa yavaş yavaş git demişim kv-1,kv1s,kv-85 gibi tanklar ile gayet rahat oynar bende mor oyuncu olsun diye demiyorum gelecek 2 mermi ile garaja dönmektense oyunda biraz daha hayatta kalsın biraz daha oyunu öğrensin diye söylüyorum ayrıca oyuna yeni başlayanlara rus hattının önerilme sebebi biraz daha kolay oynanabilirliği olmaları

adam diyorki bi vuruşta ölüyorum ben bi vuruşta ölmeyeceği yer önermişim

adam diyorki delemiyorum ben daha yüksek delişe sahip yer önermişim

adam diyorki hasar atamıyorum ben daha fazla hasar atacağı yer önermişim

son olarak en son kastıgım tanklar tiger p ile hem vk 45.02 yi hem vk 100.01 p yi açıp aldım,daha sonra vk 100.01p ile mauscheni açtım  senin düşüncenin tam tersine oyuna çok çok az para harcamışımdır elimdeki çoğu tankı görevlerden aldım en son pre hesaba ne zaman para verdim hatırlamıyorum, anlıcagın senin düşündüğün gibi sürekli pre hesapla oynayan birisi değilim

Lona_ #14 Posted 15 February 2018 - 11:00 PM

Sergeant

• Player
  • 1081 battles
  • 233
  • [FRTNA] FRTNA

View PostBagora, on 15 February 2018 - 09:42 PM, said:

comet in deliş değerinin 148 oldugunu bildiğini varsayıyorum 175 ile delemediği tankları 148 ile hiç delemez delse bile 150 vurur IS ile hiç bişi yapamayıp he yüklese yine o hasarı atar ayrıca sen niye direk ıs olarak düşündün onu anlamadım ben arkadaşa yavaş yavaş git demişim kv-1,kv1s,kv-85 gibi tanklar ile gayet rahat oynar bende mor oyuncu olsun diye demiyorum gelecek 2 mermi ile garaja dönmektense oyunda biraz daha hayatta kalsın biraz daha oyunu öğrensin diye söylüyorum ayrıca oyuna yeni başlayanlara rus hattının önerilme sebebi biraz daha kolay oynanabilirliği olmaları

adam diyorki bi vuruşta ölüyorum ben bi vuruşta ölmeyeceği yer önermişim

adam diyorki delemiyorum ben daha yüksek delişe sahip yer önermişim

adam diyorki hasar atamıyorum ben daha fazla hasar atacağı yer önermişim

son olarak en son kastıgım tanklar tiger p ile hem vk 45.02 yi hem vk 100.01 p yi açıp aldım,daha sonra vk 100.01p ile mauscheni açtım  senin düşüncenin tam tersine oyuna çok çok az para harcamışımdır elimdeki çoğu tankı görevlerden aldım en son pre hesaba ne zaman para verdim hatırlamıyorum, anlıcagın senin düşündüğün gibi sürekli pre hesapla oynayan birisi değilim

biliyorum evet. Fakat sen orta tank ile ağır tankı deliş açısından nasıl karşılaştırabiliyorsun onu anlayamadım. Yani orta tanklar orta tanklar ile karşılaştırılır. Ve orta tanklar hızlıdır çeviktir hafif tank kadar olmasa da ve bu tankın o tanktan en büyük özelliği bana göre tepeden bakıp ateş edebiliyor.(Commet-IS karşılaştırıyorum) Ve IS tankı ile yandan birine ateş etme imkanı bulamıyorsun. Yani 148 deliciliği olması onu gene de IS tankından daha iyi bir tank yapıyor.

Ve sen Tiger-p tankını örnek göstermişsin. Oynadığınız tank IS tankından daha iyi özelliklere sahip. 203 deliciliği var IS tankının 175( ağır tank olduğu için bu önemli bir fark. Ve Tiger-p tankı Is tankı gibi odağı küçülmeyen bir tank değil. Yani IS tankı ile Tiger-p tankını karşılaştırmak tamamen tiger serisine hakaret olur. Tiger-1 ile karıştırmıyorum. korkmayın tiger 1 onun bir farklı versiyonu daha hızlı ön zırhı daha güçsüz ve topu daha çok eğilen versiyonu. Her neyse bunu örnek gösterdiyseniz yani 5 6 7 tier oynadım diye. Tamam kabul edilebilir fakat IS gibi berbat bir tank oynamamışsınız. IS tankı şu aralar gördüğüm en berbat ağır 7 tier tank.

Sonra siz tekte ölmeyeceği bir yol göster demişte bu arkadaş 6 tiere kadar kasmış. İstatistikleri de iyi değil belli. Boşa mermi çok atan biri. Bu arkadaş IS-7 IS-4 serisini kasamaz. KV-1 tankında biraz iyi oynar KV-1S tamam oralarda iyi olabilir ama. KV-85 ve IS tankına geldiğinde buraya gelip sövmeye başlar. Ve oraya gelene kadar ben şöyle tahmin ediyorum en az 400 maç yapar. Bence bu böyle ve onun için ölüm gibi bir şey olur.

Benim dediğim daha mantıklı siz empati kuramıyorsunuz. Oyun bilginiz var fakat empati kurma gibi bir yetiniz yok onu görüyorum. Bu arkadaş oyunu mor veya mavi veya yeşil olarak oynayacak kapasitede değil sarı veya kırmızı şeklinde takılıyor. Dediğiniz ağaçtan giderse bu arkadaş. Ağır tanklar herkes bilir orta tanklarda mor bir oyuncu yoksa hep oyunun kaderini belirleyen tanklardır. Yani kazanma oranı da düşecek. Anlatabiliyor muyum ? Bu arkadaş ancak o seride ilerleyebilir. Ve orta tank kasması onun için daha iyi. Oyunda yanlış bir pozisyona bile geçse. Öbür pozisyona gitme gibi bir şansı var. Atış hızları yüksek. Ve dediğim gibi o tepeden bakma olayını yaparsa herkes keskin nişancı gibi tak tak indirmiyor yani kafası gözüken tankları bile vuramayan oyuncular var. Dediğim gibi taret gösterip atış edip geri kaçarsa. İlerleme imkanı var. Ve 8 tierde kalması gerekli bence. Ve orta tank olduğu için aşırı bir zarar de etmez. Kaybetse bile sürekli. Yani hem oyunu öğrenir hemde zevk alır. Ve orta tanklar 10 tierde ağır tanklardan daha iyi bir delişe sahip. Yani hep düşük delişte kalmayacak.

Ama sizin dediğinizi yaparsa 8 tierden sonra zırh kullanmayı öğrenemedikçe ilerleyemeyecek. Bu görünen bir gerçek. Ve zırh kullanmakta öyle 1k 2k 3k 4k maçla elde edilecek sonra video izleyerek elde edilecek bir şey değil. Oyunda yenile yenile kaybede kaybede her bir pozisyonu deneyip deneyip öğrenilecek bir şey. Ağır tankta bunu yapma şansın olması için Bir premium tankın olmalı. Hiç mi ağır kasmasın bu kişi kassın ama neyi kassın. T57 heavy yolu sonra AMX 50b yolu onlar iyi. Biri full şarjörlü 6 tierden itibaren çokta zevkli öbürü de. Düzgün bir zırhı olmasa da güzel bir deliş gücü ve hasar gücüne sahip 8 tierden sonra şarjörlü bir yol. Yani hasar verip verip kasar. Zaten o serilerde de böyle zırh kullanma yok.

Neden bunu dedim. Çünkü bu arkadaş zırh kullanmayı alınmasın rüyasında anca öğrenir. Berbat bir oyun tarzı var belli.

_Abe_77 #15 Posted 16 February 2018 - 09:54 AM

Lieutenant

• Player
  • 25121 battles
  • 1,716

View PostLona_, on 16 February 2018 - 12:00 AM, said:

Anlatabiliyor muyum ?

Hayır, anlatılanlar yeni oyuncuya doğru bi yol göstermiyor, umarım başlığı açan yazdıklarınızı dikkate almaz.

Yeni oyuncular IS-7 yoluna gitsin önce, sonra istediği fanteziyi yapsın.

givemebaby #16 Posted 16 February 2018 - 09:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22607 battles
  • 538
  • [ISYAN] ISYAN
Kesinlikle is7 hattından başlanılmalı.Eğer beğenirse is4 ile devam etmeli.Zaten buradan sonra az çok haritaları,mekanikleri  v.s öğrendikten sonra başka dallara yada ülkelere geçiş yapabilir.

Edited by givemebaby, 16 February 2018 - 09:39 PM.

Lona_ #17 Posted 16 February 2018 - 11:29 PM

Sergeant

• Player
  • 1081 battles
  • 233
  • [FRTNA] FRTNA

KV-85 tankı nasıl oynanır deyip başlık açtığımda yardım istediğimde buraya yazan kimse bana bir şey söylemedi. Tankın ön topu eğilmeyen bir top IS tankına geçip nasıl oynayacağımı sorduğumda yan açı vericeksin dediler. IS tankında 80e yakın maç yaptım bir kaç şey açtım size söylüyorum zararım -520 bin gümüş para neden çünkü pre hesap yok. Siz bu arkadaşı oyuna nasıl para yatırttırırız onun derdindesiniz. Bundan adım kadar eminim. Ve Neden bu tanklar bu kadar berbat. Yorum yapan ikinizin de o tankı oynarken elinizde premium hesap varmış. Çok net belli exp dağılımından. Siz world of tanks ile anlaşma yapıp oyuna para yatırtmaya çalışan kişiler olduğunuza tamamen inanıyorum ben. Hiç bir iyi niyetle yazılmış bir yazı değil yazdıklarınız. 22bin 23bin maçınız var daha dün oynadım demeyin yani yalan atmayın siz kim bilir o tank ile ne zaman oynadınız. Adım kadar da eminim ki o tank ile oynadığınızda oyunda ( sovyet alman rus ingiliz ve fransız ağacı vardı.(edit + çin unutmuşum yazmayı)) sadece belki japon olma ihtimali var ama inanmıyorum. Siz saçmalıklarınızla bu arkadaşı yanlış yola sürüklüyorsunuz. Ha illa o tankı mı kasacak al vereyim ona hesap ben bıraktım kv-85 var %100 mürettebat %80 küsür beceri var IS tankı açık. Biraz para biriktirip almalı sadece mesaj atsın bana atayım ona. Ve oynadığında sizin ne kadar gereksiz ve boş yorumlar yaptığınızı anlayacak. Bende 4 10 tierli alman tankı olan hesapta var. 10 tierli rus tankı olan hesapta var. 2sini denettireyim isterseniz hangisi daha iyi karar versin. Ve sizin ne kadar boş yorum yaptığınızı boş kişiler olduğunuzu denediği an anlayacak. Rus tankları bu oyunda ( alman ingiliz fransız rus ve çin tankları varken kraldı) artık krallığı öldü berbatlar.

Hala anlamıyorum. Bu rusların kv-85 hafif bir eğimde nişan alamıyorsun neyi güzel. IS tankı bir klanın yoksa yanında bir arkadaşın yoksa yemsin yani. başka bir şey değil oyunda. Siz premium hesap iyi arkadaşlar ile oyun yapıp buraya gelip övüyorsunuz. Ben buraya Löwe tankı ile destan yazan bir sürü hesap koyarım önünüze ama bu löwe tankını iyi bir tier 8 tank mı yapar hayır. Berbat bir tier 8 premium tank alanı pişman ettirir. T-34 ile kırmızı oynayan bir çok oyuncu var. 7 tier 8 tiere gelince karşına geliyor. Bunları buraya koysam o tank kötü mü hayır. En iyi premium tier 8 ağır tank. Yani sizin yaptığınız bile ve isteyerek bu kişiye oyundan bıktırmasını sağlamak altın almasını premium hesaplar pre tanklar aldırtmaya çalışmak başka bir şey değil yani yaptığınız. sadece bu. Sorayım bari merak ettim. World Of Tanks bunun için size para veriyor mu ???

Edited by Lona_, 16 February 2018 - 11:30 PM.

Lona_ #18 Posted 17 February 2018 - 12:05 AM

Sergeant

• Player
  • 1081 battles
  • 233
  • [FRTNA] FRTNA
Söyledikleriniz doğru fakat. bu arkadaş 2.1 aim ile bile %45 atış yapmış karşı tarafa. 3.5 küsür aim ile sizce bu arkadaş nasıl bir atış yapabilir. %kaç tutturma şansı olacak rng tanrısal bir güç yardımıyla bu arkadaşın üstüne yağsa bile %50 maximum. Hiç biriniz bu arkadaşın oyun tarzına baktınız mı ? yani istatistiklerine. Siz değil zaten  olamaz. Sizden daha kötü olan ben bile değil benim yanımdan bile geçemiyor. Benden de kötü. Ben rus tankı kasmakta premium tank ve hesapsız zorlanıyorsam bu arkadaş ne yapacak ? 6 tier o furry tankı ile de iş yapabilecek biri gibi durmuyor. Biraz mantıklı yollar söyleyin ona. Ağır tank oynatmayın sürekli kötü oyunculara hafif ve orta tank oynatın oraya yönlendirin. Yanlış bir pozisyon vesaire yapınca geri dönüşü kolay oluyor. Ve hafif tankta spot yapıp ölse bile para kasabiliyor. Yani her türlü karda olacak. Size bir türlü şunu anlatamadım ya. Bu arkadaş ağır tank yapamaz. Bunu gören bir ben miyim ya.

_Abe_77 #19 Posted 19 February 2018 - 08:42 AM

Lieutenant

• Player
  • 25121 battles
  • 1,716

View PostLona_, on 17 February 2018 - 12:29 AM, said:

KV-85 tankı nasıl oynanır deyip başlık açtığımda yardım istediğimde buraya yazan kimse bana bir şey söylemedi. Tankın ön topu eğilmeyen bir top IS tankına geçip nasıl oynayacağımı sorduğumda yan açı vericeksin dediler. IS tankında 80e yakın maç yaptım bir kaç şey açtım size söylüyorum zararım -520 bin gümüş para neden çünkü pre hesap yok. Siz bu arkadaşı oyuna nasıl para yatırttırırız onun derdindesiniz. Bundan adım kadar eminim. Ve Neden bu tanklar bu kadar berbat. Yorum yapan ikinizin de o tankı oynarken elinizde premium hesap varmış. Çok net belli exp dağılımından. Siz world of tanks ile anlaşma yapıp oyuna para yatırtmaya çalışan kişiler olduğunuza tamamen inanıyorum ben. Hiç bir iyi niyetle yazılmış bir yazı değil yazdıklarınız. 22bin 23bin maçınız var daha dün oynadım demeyin yani yalan atmayın siz kim bilir o tank ile ne zaman oynadınız. Adım kadar da eminim ki o tank ile oynadığınızda oyunda ( sovyet alman rus ingiliz ve fransız ağacı vardı.(edit + çin unutmuşum yazmayı)) sadece belki japon olma ihtimali var ama inanmıyorum. Siz saçmalıklarınızla bu arkadaşı yanlış yola sürüklüyorsunuz. Ha illa o tankı mı kasacak al vereyim ona hesap ben bıraktım kv-85 var %100 mürettebat %80 küsür beceri var IS tankı açık. Biraz para biriktirip almalı sadece mesaj atsın bana atayım ona. Ve oynadığında sizin ne kadar gereksiz ve boş yorumlar yaptığınızı anlayacak. Bende 4 10 tierli alman tankı olan hesapta var. 10 tierli rus tankı olan hesapta var. 2sini denettireyim isterseniz hangisi daha iyi karar versin. Ve sizin ne kadar boş yorum yaptığınızı boş kişiler olduğunuzu denediği an anlayacak. Rus tankları bu oyunda ( alman ingiliz fransız rus ve çin tankları varken kraldı) artık krallığı öldü berbatlar.

Hala anlamıyorum. Bu rusların kv-85 hafif bir eğimde nişan alamıyorsun neyi güzel. IS tankı bir klanın yoksa yanında bir arkadaşın yoksa yemsin yani. başka bir şey değil oyunda. Siz premium hesap iyi arkadaşlar ile oyun yapıp buraya gelip övüyorsunuz. Ben buraya Löwe tankı ile destan yazan bir sürü hesap koyarım önünüze ama bu löwe tankını iyi bir tier 8 tank mı yapar hayır. Berbat bir tier 8 premium tank alanı pişman ettirir. T-34 ile kırmızı oynayan bir çok oyuncu var. 7 tier 8 tiere gelince karşına geliyor. Bunları buraya koysam o tank kötü mü hayır. En iyi premium tier 8 ağır tank. Yani sizin yaptığınız bile ve isteyerek bu kişiye oyundan bıktırmasını sağlamak altın almasını premium hesaplar pre tanklar aldırtmaya çalışmak başka bir şey değil yani yaptığınız. sadece bu. Sorayım bari merak ettim. World Of Tanks bunun için size para veriyor mu ???

View PostLona_, on 17 February 2018 - 01:05 AM, said:

Söyledikleriniz doğru fakat. bu arkadaş 2.1 aim ile bile %45 atış yapmış karşı tarafa. 3.5 küsür aim ile sizce bu arkadaş nasıl bir atış yapabilir. %kaç tutturma şansı olacak rng tanrısal bir güç yardımıyla bu arkadaşın üstüne yağsa bile %50 maximum. Hiç biriniz bu arkadaşın oyun tarzına baktınız mı ? yani istatistiklerine. Siz değil zaten  olamaz. Sizden daha kötü olan ben bile değil benim yanımdan bile geçemiyor. Benden de kötü. Ben rus tankı kasmakta premium tank ve hesapsız zorlanıyorsam bu arkadaş ne yapacak ? 6 tier o furry tankı ile de iş yapabilecek biri gibi durmuyor. Biraz mantıklı yollar söyleyin ona. Ağır tank oynatmayın sürekli kötü oyunculara hafif ve orta tank oynatın oraya yönlendirin. Yanlış bir pozisyon vesaire yapınca geri dönüşü kolay oluyor. Ve hafif tankta spot yapıp ölse bile para kasabiliyor. Yani her türlü karda olacak. Size bir türlü şunu anlatamadım ya. Bu arkadaş ağır tank yapamaz. Bunu gören bir ben miyim ya.

Kafayı toplayıp sonra yazmak gerek.

İlk mesajda atıp tutuluyor sonraki mesaj "söyledikleriniz doğru fakat ... " ile devam ediyor.

İlk mesaja dönersek, bu tartışmayı neden kişiselleştirip, niyet okumaya vardırdığınızı anlamadım. Bir sürü itham: "Oyuna para yatırtmaya çalışan kişiler", "boş kişiler", "kişiyi oyundan bıktırmaya çalışmak" falan filan n'oluyor hayırdır?

Ağır tanklara yönlendirmedeki temel mantık, oyuncu hemencecik ölüp garaja dönmesin, ya da ilk darbede mürettebat kaybetmesin, tareti mühimmat deposu gitmesin, oyunda daha çok kalıp, daha çok öğrensin.

Diğer atıp tutmalara da değinirsek,

Premium hesapla oynadığım doğrudur, yeri gelir gold mermi de sıkarım acımam, solo oynarım, IS tankını yeni oynadım IS-M'yi açmak için, halen iş yapan bir tank, KV-85 de favori tanklarımdandır, iki yıldız taktığım ender tanklardan, top eğimi hariç iyi bir tanktır, halen zevkle oynarım. Yüksek seviye maçlarda ezilmeyeyim denirse gold atılması gerekir bazı durumlarda, yapacak bir şey yok.

levolcano #20 Posted 19 February 2018 - 12:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10584 battles
  • 314
  • [_SUS_] _SUS_

View PostEjdersoy, on 14 February 2018 - 06:34 PM, said:

cromwel çok seksi bir tank ama comet ve sonrası çok gereksiz. ciddi anlamda gereksiz ekibe girsen olmaaz müfreze girsen almazlaar. rastgeleye girsen bi halsin boş yani ama s.conqueror gidebilirsin güzel tank churcilin yavaşlığına alışabilirsen seversin o seriyi

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users