Jump to content

Czas na mapy cz. 2 – usprawnienia projektów map HD

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Community #1 Posted 13 February 2018 - 02:58 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 26,831
Przeczytajcie o odnowionych mapach Erlenberg, Stepy i Charków.

Pełna treść wiadomości

GpgotSwag #2 Posted 13 February 2018 - 03:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26171 battles
  • 542
  • [KLRZ] KLRZ
Zmiany w ukształtowaniu Erlenbergu? Bardzo dobrze. :medal:

marcysiek #3 Posted 13 February 2018 - 03:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23299 battles
  • 417
Erlenberg chyba najlepiej pod względem wizualnym :)

jedi_nedved #4 Posted 13 February 2018 - 06:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22932 battles
  • 492
  • [_CHS_] _CHS_
Trochę martwią mnie miejscówki pod grę na twarde wieże i niewidzialne TDki. Będzie wylew nowych ruskich twardogłowych czołgów... Będzie ciężko bez golda... Będzie ciężko o gold bez konta premium...

Falathi #5 Posted 13 February 2018 - 06:11 PM

General

• WG Staff
  • 17370 battles
  • 9,959
  • [WG] WG

View Postjedi_nedved, on 13 February 2018 - 06:05 PM, said:

Trochę martwią mnie miejscówki pod grę na twarde wieże i niewidzialne TDki. Będzie wylew nowych ruskich twardogłowych czołgów... Będzie ciężko bez golda... Będzie ciężko o gold bez konta premium...

Z jednej strony tak, z drugiej nie wiem, czy nie będzie więcej możliwości flankowania. W każdym razie mam wrażenie, że mapy będą odrobinę mniej bobslejowe. 

Edited by Falathi, 13 February 2018 - 06:11 PM.

Werys04 #6 Posted 13 February 2018 - 11:03 PM

Captain

• Player
  • 23663 battles
  • 2,076

View PostFalathi, on 13 February 2018 - 05:11 PM, said:

Z jednej strony tak, z drugiej nie wiem, czy nie będzie więcej możliwości flankowania. W każdym razie mam wrażenie, że mapy będą odrobinę mniej bobslejowe. 

I jak czesto uwazam wypowiedzi Falathiego za idiotyczne to tutaj jednak sie z nim zgodze. Mapy zdecydowanie sie otworzyly a czolgi z 6 do 8 stopni depresji beda jak w raju.

Nullmaruzero #7 Posted 14 February 2018 - 02:23 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21711 battles
  • 687
  • [VED] VED

View PostFalathi, on 13 February 2018 - 06:11 PM, said:

Generalnie się zgadzam, mam wrażenie, że rozdrobniono albo i rozebrano epickie kampomiejscówy a dodano pomniejsze smaczki gdzie tylko się dało. Teraz powinno być znacznie łatwiej znaleźć coś "po drodze" za czym można przycupnąć i się postrzelać, opóźnić natarcie czy ogarnąć osłonę przy wycofywaniu się. Tak samo z krzakami, popłynęliście ostro na większości map. Zwłaszcza lekkie czołgi i małe TDki zyskają na takim wysypie pojedynczych krzaczków i roślinek. Pytanie tylko ile camo one dają, bo grając na ultra wszystkie krzaki wyglądają jak gęste (+50%), różnią się tylko wielkością (ale to ogranicza rozmiary czołgów mogące się za nimi schować, nie bonus do camo) i ilością (często jest to kilka krzaków blisko siebie).

Machnijcie jakiegoś masha krzaczorów na mapach HD według gęstości i zapodajcie do publicznej wiadomości :D

Ale też widać że większość górek i pagórków na ogóle map jest złagodzona albo ścięta na szczycie żeby zaprosić tam więcej naleśników bez opuszczania lufy. To może być trochę problematyczne, bo przy Waszych rozmiarach map to ich flankowanie nie będzie możliwe tak często jak sobie myślicie, a nierówne względem typów pojazdów losowania MM plus powercreep niektórych czołgów może sprawić, że kto wygrywa dany punkt ten wygrywa bitwę. Mimo że sam trend w nowych mapach to zmniejszenie przewagi dawanych przez mordory.

Erlenberg to chyba przekombinowaliście. Trudno tą mapę poznać. Na minimapie wygląda z grubasza tak samo, ale to zupełnie inna mapa teraz. No i te kamperiady na od A6-A0 oraz K1-K5 są tak gęste w drzewa że gdyby tam była woda to Yamato mógłby walić pełną salwą bez spota. No i gdzieś tak K3-K5 drzewa się nie wywracają, są niematerialne, ktoś przysnął przy stawianiu triggerów na mapie :D

Teraz drużyna po stronie zamku będzie miała trudny orzech do zgryzienia bo stracili wszelkie górki, zamek jest zupełnie bez murków i startują prawie w miasteczku. Jak przeciwnik dociśnie rzekę i zmusi górną bazę do powrotu na swoją stronę, a lemming train nie przepchnie zamku już na początku (a to bardzo częsty scenariusz nawet teraz) to tam będzie istna strzelnica w cele na pustym bolu bez osłony samemu będąc za wzniesieniem/budynkami/drzewami A6-A0 albo zamkiem.

Edited by Nullmaruzero, 14 February 2018 - 02:30 AM.

Ryba666 #8 Posted 14 February 2018 - 08:55 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27171 battles
  • 64
  • [WHYOU] WHYOU
A może tak zrobić najpierw 1 połowe mapy i zrobić lustrzane odbicie? Aby mapa była zbalansowana? Żeby WOT był trochę bliżej do standardów e-sportu? 

jedi_nedved #9 Posted 14 February 2018 - 10:29 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 22932 battles
  • 492
  • [_CHS_] _CHS_
Samo "otwarcie" map bardzo mi odpowiada, nie cierpię Stalingradu, Paryża i Charkowa. WG daje zupełnie nowe rozdanie i może nie być balansu na randomach. Patrzymy przez pryzmat gry 9-10 tierami, ale na takich 6-8 tierach będzie chaos. Kiedy jest za dużo możliwości (np. kopalnie) słabsi nie ogarniają i zwyczajowo kampią przy bazie. Czuję, że dużo więcej będę teraz grał artą, nawet na Pilznie znikły dachy z hangarów i ogólnie wszędzie ubyło kamieni a przybyło krzaków... :arta:

Edited by jedi_nedved, 14 February 2018 - 10:30 AM.

Dragon_2016 #10 Posted 14 February 2018 - 11:02 AM

Private

• Player
  • 23787 battles
  • 32
Dla mnie wot się skończył , gra mocno zmanipulowana , ustawki i manipulacja głównymi parametrami gry przez samo WG , ogólnie szajs .

RoRscHacH_86 #11 Posted 14 February 2018 - 06:58 PM

Private

• Player
  • 5627 battles
  • 3
  • [-G-R-] -G-R-

ty to wgl wyjdź i się nie ośmieszaj już. 

00anj00 #12 Posted 15 February 2018 - 10:06 AM

Sergeant

• Player
  • 28510 battles
  • 230
  • [VVEST] VVEST

Sporo nadziei wiązałem, z aktualizacją 1.0. Wszyscy trąbią o dopływie nowych graczy, czy powrocie starych...ale prawda jest taka, że w grze liczy się nie tylko grafika. Jak fun z gry jest coraz mniejszy... to w końcu wszystko idzie w stronę tego co dzieje się na serwerze NA. Można dawać super promocje i premki i nic to nie zmienia. Znajomi, którzy teraz próbują wrócić do WOTa po 2-3 latach przerwy przychodzą, próbują parę tygodni i sobie odpuszczają. I część z nich to byli naprawdę świetni gracze od kolorku zielonego do fioletowego, żeby nie było że boty tylko teraz narzekają, jak to niektórzy teraz twierdzą.

Inna sprawa zastanawiam się dlaczego najwięcej wypowiadają się ci, którzy reprezentują kilka procent graczy, a myślą że daje im to prawo dyktowania wszystkim co mają myśleć...

Msciboj #13 Posted 15 February 2018 - 10:23 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 17812 battles
  • 1,049

View Post00anj00, on 15 February 2018 - 09:06 AM, said:

Sporo nadziei wiązałem, z aktualizacją 1.0. Wszyscy trąbią o dopływie nowych graczy, czy powrocie starych...ale prawda jest taka, że w grze liczy się nie tylko grafika. Jak fun z gry jest coraz mniejszy... to w końcu wszystko idzie w stronę tego co dzieje się na serwerze NA. Można dawać super promocje i premki i nic to nie zmienia. Znajomi, którzy teraz próbują wrócić do WOTa po 2-3 latach przerwy przychodzą, próbują parę tygodni i sobie odpuszczają. I część z nich to byli naprawdę świetni gracze od kolorku zielonego do fioletowego, żeby nie było że boty tylko teraz narzekają, jak to niektórzy teraz twierdzą.

Inna sprawa zastanawiam się dlaczego najwięcej wypowiadają się ci, którzy reprezentują kilka procent graczy, a myślą że daje im to prawo dyktowania wszystkim co mają myśleć...

Bo zdaniem duzej czesci forumowiczow jesli masz inne zdanie niz oni to jestes idiota.

Ludzie nie zostaja bo powody z jakich zostawili Wota w wiekszosci nie zlikwidowano (duza czesc sie jeszcze poglebila).

Pancerny_Samuraj #14 Posted 15 February 2018 - 10:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 781
Zasadniczo Charków też mógłby być mapą 1000 x 1000 metrów, ten standard od dłuższego czasu jest już przyjęty w World Of Tanks jako wielkość mapy więc dobrze byłoby wszystkie mapy które od niego odbiegają doprowadzić do tego stanu. Mapy w HD uważam za dzieła wybitne i muszę tu bardzo pochwalić Wargaming. Teraz przydałoby się przywrócić stare mapy które stopniowo wyrzucano, je również zrobić w HD i przejść do problemu map 2000 x 2000 metrów. Fajnie byłoby również ujrzeć w tej grze mapy które zostały niegdyś odrzucone w fazie testów, mowa o Sawannie i Meksyku.

Edited by Pancerny_Samuraj, 15 February 2018 - 11:00 AM.

bachu93 #15 Posted 15 February 2018 - 06:36 PM

Corporal

• Player
  • 36378 battles
  • 172

Tylko niektóre mapy będą mniej bobslejowe.

Generalnie w wielu wypadkach WG wykazało się kompletnym brakiem pomysłu na usprawnienia map pod względem rozgrywki, a samo wypłaszczenie map pod czołgi bez depresji (dat Russian bias) jest lekko żenujące. Przykłady?

Klasztor - usunięte przejazdy od strony wody (co szkodziło aby dodać po jednym przejeździe dla bardziej mobilnych maszyn z każdej ze stron), brak balansu na środku (kiedyś jedna strona miała przewagę teraz dla odmiany druga, no bo po co dać taką możliwość OBU stronom), "ostre" skały nie dają możliwości przejazdu/ucieczki bez straty HP

Klif - kolejna ofiara skał... Zjazd z górki bez straty HP bardzo trudny

Ensk - nie ma to jak mapa 600x600 na X tierach...

Zatoka - płasko, nudno, a wystarczyło dodać tylko więcej osłon przy dojazdach do baz i zbalansować prawą i lewą część mapy

Kopalnie - można było pokombinować aby walki na środku były ciekawsze i nie odbywały się w systemie 0/1 - albo szybki garaż albo fajna bitwa. Skały uniemożliwiające ucieczkę ze środka też są świetne...

Overlord - jak widzę na zapowiedziach wielkich zmian na plaży się skończyło, a szkoda...

Paryż - na to gówno jest tylko jedna metoda.

Ruinberg - czyli brak balansu 2.0. Dawniej jedna strona miała przewagę, teraz dla odmiany druga, ale taką że górna strona traci jakąkolwiek kontrolę zielonego jeśli w okienka dostaną się jakieś ogarnięte czołgi wieżowe. Hmmm... symetria byłaby zbyt oczywista co nie?

Tundra - "mniej bobslejowe mapy"

El Halluf - "mniej bobslejowe mapy"

Prochorówka - co było złego w tej mapie, że trzeba było z niej zrobić delikatnie pofałdowaną równinę? 268 v.4 nie mógł opuścić armaty żeby "spotować"?

Reszta jest w miarę ok (z tych obecnych na testach). Generalnie strasznie słabe jest dodawanie tych nienaturalnie wielkich przeszkód w wielu miejscach tylko po to aby utrudnić życie arcie, LT albo TD. Proponuję więcej rozbitych sterowców, zamków, kilkunastometrowych murów itd. Rozgrywkę to zazwyczaj totalnie udupia, a błędy w prowadzeniu kamery i celownika pomimo upływu lat są zabawne. Jak chcecie w dalszym ciągu dawać po dupie lightom to dajcie im przynajmniej sensowne działa i spot na poziomie medów, a jak chcecie w dalszym ciągu dawać po dupie arcie to wywalcie ją z tej gry na pysk i oddajcie graczom expa.

Chociaż do samej grafiki nie można się przyczepić, bo większość map wygląda obłędnie. O dziwo optymalizacja też nie szwankuje. Na moim kompie jedynie ustawienia nie działają poprawnie - manipulowanie suwaczkami poprawia/pogarsza wygląd, ale zmian w FPS o dziwo nie ma ŻADNYCH :trollface: Przy ustawieniach gamma też jest niezła zabawa :great:

Edited by bachu93, 15 February 2018 - 06:40 PM.

RaJCeL #16 Posted 16 February 2018 - 08:34 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 23274 battles
  • 1,236

View Postreydan, on 15 February 2018 - 07:04 PM, said:

A speedtree już przestał działać(po ostatniej łatce), czy tylko u ... mojego znajomego?

Dyskusja o czitach jest zabroniona.

oldpryk #17 Posted 16 February 2018 - 09:09 AM

Captain

• Player
  • 30871 battles
  • 2,085
  • [_NES_] _NES_

View Post00anj00, on 15 February 2018 - 10:06 AM, said:

Co poradzisz jak na forum co rusz pojawiają się tematy z kategorii gra oszustka, WG mnie okrada etc. Z reguły wypowiadają się ludzie którzy rozumieją mechanikę tej gry i zazwyczaj proszą o powtórkę. Ale to oczywiście temat tabu, jest taka zależność im większy płacz tym większa pewność że powtórki się nie nagrywają. A te kilka procent, cóż najwyraźniej tylko kila procent rozumie jak to działa.

Weles_z_Nawii #18 Posted 16 February 2018 - 11:41 AM

Sergeant

• Player
  • 30705 battles
  • 276

View PostRaJCeL, on 16 February 2018 - 07:34 AM, said:

Dyskusja o czitach jest zabroniona.

Aha. Dzięki. :child:

00anj00 #19 Posted 16 February 2018 - 01:06 PM

Sergeant

• Player
  • 28510 battles
  • 230
  • [VVEST] VVEST

View Postoldpryk, on 16 February 2018 - 08:09 AM, said:

Co poradzisz jak na forum co rusz pojawiają się tematy z kategorii gra oszustka, WG mnie okrada etc. Z reguły wypowiadają się ludzie którzy rozumieją mechanikę tej gry i zazwyczaj proszą o powtórkę. Ale to oczywiście temat tabu, jest taka zależność im większy płacz tym większa pewność że powtórki się nie nagrywają. A te kilka procent, cóż najwyraźniej tylko kila procent rozumie jak to działa.

W zasadzie w sytuacji, którą opisujesz nie sposób się z Tobą nie zgodzić.

Ale często jest tak, że ktoś opisuje problemy gry dotyczące większości graczy i nie tworzy teorii spiskowych tylko odnosi się do celowej polityki i jej problemów i jest za to po całości hejtowany. Często nawet bez odniesienia się do konkretnych kwestii poruszonych przez takiego forumowicza. No moim zdaniem nie po to jest forum. I strasznie mnie to wkurza.

Oczywiście czasem zdarza się, że z posta wylewa się brak znajomości podstaw mechaniki gry i jestem w stanie zrozumieć pewną irytację innych. Chociaż osobiście mnie to raczej nie denerwuje... Ot... jest to forum... dla każdego... Jak chcę wyjaśnić komuś jego niewiedzę to piszę swoje, częściej po prostu ignoruję...

Ale często jest też tak, że ktoś leci po kimś tylko dlatego, że ma lepsze staty i w swoim mniemaniu daje mu to prawo do pojechaniu po kimś. Czasem mam wrażenie, że jak np. na małej wiosce grałeś na słabym łączu przez kilka lat i Twoje staty są jakie są, to do póki nie zrobisz resetu konta, nie będziesz normalnie traktowany, bez względu na to jak merytorycznie będziesz się wypowiadał... smutne to raczej...

oldpryk #20 Posted 16 February 2018 - 01:24 PM

Captain

• Player
  • 30871 battles
  • 2,085
  • [_NES_] _NES_

Ale tu z kolei jest inna zależność, im bardziej absurdalny jest temat tym niższe wn8 autora.

Z reguły ludzie przychodzą nie zapytać tylko z pretensjami do całego świata. Gdy próbujesz dowiedzieć się co konkretnie się stało, prosisz o powtórkę to nagle cisza albo powtórek nie ma. Nie chodzi o jechanie po statach ale wspominanie o nich wynikające z tego że z reguły ludzie mający słabe wyniki - słabo rozumieją działanie mechaniki gry. A jak czegoś nie rozumieją to automatycznie powstają teorie spiskowe, zarzuty o cheaty etc.

Dział służy dyskusji na temat rozgrywki i takowa ma tu miejsce. Jest tu sporo osób które merytorycznie pomogą w kwestiach gameplayu czy technicznych.

Ale nie można oczekiwać pomocy nie będąc w stanie opisać nawet swojego problemu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users