Jump to content

Čas pro mapy, část 2. – Zdokonalení návrhu úrovní pro HD mapy

• Please log in to reply
79 replies to this topic

ramrodu #21 Posted 14 February 2018 - 11:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 22408 battles
  • 63

View PostAiroch, on 14 February 2018 - 10:30 AM, said:

Charkov, Stalingrad, Paříž a podobně úchylné mapy úplně na [edited]dejte pryč. Tanky do města nepatří. 

Musím súhlasiť s Parižom tam je to  uplne o ničom, herne, historicky určite. A tanky do mesta patria, alebo bola to nevyhnutnosť ak chces vyhrať vojnu /bavíme sa o druhej svetovej/, je ale rozdiel aké tanky do akého typu mesta. Historicke bitky tipu CHarkov ,Stalingrad su v poriadku. Ja si myslym, že mapy,by mali mať aspoň aku-taku historicku predlohu /ako tanky, aj keď teraz už prichádzajú tanky na ktoré si konštruktér iba spomenul, max naškrabal na papaier :D/

hoggarr #22 Posted 14 February 2018 - 11:52 AM

Corporal

• Player
  • 31492 battles
  • 127
  • [KZO] KZO

no já bych to schrnul, proti předělání map do hd nic nemám pokud se nebude nic měnit, ale pokud je hodláte vylepšovat dle vás ( přeloženo ještě víc je pokazíme) tak ne. Doteď se vám podle mě nepovedla jediná mapa co jste předělali. Za poslední 3 roky jste neudělali jedinou dobrou mapu. Všechny mapy co přidáváte jsou +- na stejné brdo.

Já chci aby ve hře byli mapy více různorodé, více taktické.

Idahou #23 Posted 14 February 2018 - 12:04 PM

General

• Veteran
  • 36627 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

View PostAiroch, on 14 February 2018 - 10:30 AM, said:

Charkov, Stalingrad, Paříž a podobně úchylné mapy dejte pryč. Tanky do města nepatří. 

No, před druhou světovou byli koncipovány především na boj ve městech. Proto třeba na začátku 2.sv.v měli američané pravidlo, že dělo nesmí přesáhnout podvozek. Tanky měli především zlikvidovat opevněné pozice a obsazovat města. Až později se více zaměřovali boj proti jiným tankům v otevřeném terénu. Každopádně boj obrněné techniky v zástavbě je něco s čím se muselo počítat vždycky.

Jukl282 #24 Posted 14 February 2018 - 12:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23241 battles
  • 367
  • [_V4L_] _V4L_
V reálu tam nepatří proto, že tam figuruje technika a principy, které ve Wot vůbec nejsou, takže není problém. 

DanielMBC #25 Posted 14 February 2018 - 12:29 PM

Private

• Player
  • 15596 battles
  • 5
Zdravím vím že můj názor nebude nikoho zajímat co se týče map nic nemám sou tam +, - což je jasné ale chci vás všechny poprosit a doufám že to uvidí někdo s WG. Prosím vás začněte myslet na hráče a né na sebe jde tu o to že budou hd mapy a kdo nemá hd bude hrát v prasácký grafice na prasáckých podmínkách. Místo toho aby jste vylepšovali MM a snažili se opravit chyby co ve hře jsou a snažili se ke hře dostat více hráčů, tak si podrážíte nohy. Ano výjdou HD mapy super ale pouze pro některé hráče přemýšlejte ?? Né všichni lidé mají herní sestavu nebo notebooky za tisíce takže po vydání HD map si to na hd zahraje tak stěží půlká komunity ta druhá to začne hrát jak už jsem říkál na prasácký grafice jak sto let za opicema. Na to se vám hráči vyprdnou a místo toho aby hráči přibývali tak si zase velkou část odříznete. A tak vás prosím tato grafika co je momentálně si myslím že je super mapy se sem tam taky dají ale zaměřte se na všechny druhy hráčů a né pouze na sebe na ty VIP a pod me hru zdokonalovat vzákladu ne napohled sám mám sestavu že ted to hraju na střední. HD nerozchodím což např. pro mě to znamená konec a nebudu sám tak vás tady prosím né za sebe ale za většinu komunity vykašlete se na to a hru opravujte místo vylepšujte. Prosím komunitu aby se tento vzkaz dostal do WG aby se nad sebou zamysleli. A hráče co jsou pouze sami za sebe taky. WOT je týmová hra tak myslete taky na ty ostatní. Děkuji herní nick DanielMBC. Velitel klanu IDE4L.

Edited by DanielMBC, 14 February 2018 - 12:30 PM.

vanap1 #26 Posted 14 February 2018 - 12:33 PM

Private

• Player
  • 36123 battles
  • 13

Zdravím, taky bych mapy moc nepředělával a raději přidal nové. Některé zde měněné mám za oblíbené. Nechci plošší mapy a raději trochu kempení než bleskové bitvy. Pokud vám data ukazuji, že nějaká strana více vítězí stačí doplnit skalku nebo křoví. 

Abych zjistil jaký typ mapy přidat stačí připravit dotazník a hráči vám tam rádi a rychle současné mapy oznámkují. Je to mnohem levnější a rychlejší. Nemyslím, že třeba Erlenberg by byl mezi nejhoršími.

Hellman666 #27 Posted 14 February 2018 - 01:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13201 battles
  • 54
Jak už tu bylo napsáno. Zase dělaj mapy placatější. To aby mohly artyny nepřátelský těžký tanky EDIT už na spawnu ne? A snaha o balanc? Dokud ve hře bude premiová munice, která je největší unbalanc nesmysl v týhle hře, tak nic jinýho balancovat nemá smysl. 

Edited by Kampa1987, 15 February 2018 - 10:46 AM.
Vulgarismus

_Gazzkon_ #28 Posted 14 February 2018 - 01:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29008 battles
  • 1,196
  • [_VAL_] _VAL_

View PostDanielMBC, on 14 February 2018 - 11:29 AM, said:

Zdravím vím že můj názor nebude nikoho zajímat co se týče map nic nemám sou tam +, - což je jasné ale chci vás všechny poprosit a doufám že to uvidí někdo s WG. Prosím vás začněte myslet na hráče a né na sebe jde tu o to že budou hd mapy a kdo nemá hd bude hrát v prasácký grafice na prasáckých podmínkách. Místo toho aby jste vylepšovali MM a snažili se opravit chyby co ve hře jsou a snažili se ke hře dostat více hráčů, tak si podrážíte nohy. Ano výjdou HD mapy super ale pouze pro některé hráče přemýšlejte ?? Né všichni lidé mají herní sestavu nebo notebooky za tisíce takže po vydání HD map si to na hd zahraje tak stěží půlká komunity ta druhá to začne hrát jak už jsem říkál na prasácký grafice jak sto let za opicema. Na to se vám hráči vyprdnou a místo toho aby hráči přibývali tak si zase velkou část odříznete. A tak vás prosím tato grafika co je momentálně si myslím že je super mapy se sem tam taky dají ale zaměřte se na všechny druhy hráčů a né pouze na sebe na ty VIP a pod me hru zdokonalovat vzákladu ne napohled sám mám sestavu že ted to hraju na střední. HD nerozchodím což např. pro mě to znamená konec a nebudu sám tak vás tady prosím né za sebe ale za většinu komunity vykašlete se na to a hru opravujte místo vylepšujte. Prosím komunitu aby se tento vzkaz dostal do WG aby se nad sebou zamysleli. A hráče co jsou pouze sami za sebe taky. WOT je týmová hra tak myslete taky na ty ostatní. Děkuji herní nick DanielMBC. Velitel klanu IDE4L.

Tak paradoxně pokud nové mapy rozchodíš, tak budou vypadat mnohem líp, než to, na co koukáš teď i na minimun detaily. Co se týká PC, které nové mapy na 100% rozjede, tak je to otázka max 10k, možná by stačil i upgrade za méně peněz. A nevěřím, že někdo není schopen našetřit v dnešní době těch pár tisíc. Ono kolikrát stačí sehnat správné informace a neplakat nad tím, že mám starej komp. Kvůli marginálnímu procentu hráčů bychom měli hrát hru s grafikou starou 10 let? Nevidím jedinej důvod.

the_shackal #29 Posted 14 February 2018 - 01:13 PM

Private

• Player
  • 48092 battles
  • 27
  • [DAG0D] DAG0D

nechte erlenberg erlenbergem, jedna z mála map kde bitvy nekončí za 3,5 minuty, naopak miluju jí a je to hlavně o trpělivosti a chytrosti

je to mapa pro všechny třídy tanků a jedna z mála kde mají například spotteři svojí velkou roli

a když už jsem měl nějaký epic bitvy, tak ne z koridorů, ne z měst, ale přesně z těchto map jako jsou erlenberg, malinovka nebo prochorovka

akorád ničíte to co je na těch mapách nejen dobrý ale i originální, jelikož takový gameplay ostatní mapy nemají, pak je tu spoustu map který jsou v gameplay udělaný jak přes kopírák (charkov, paris, stallingrad nebo plzeň) a to jsou víceméně (pominuli overlord) poslední nový mapy (ty [edited]bigmaps nepočítám)

radši se věnujte navrhům nových map, který budou něčím zajmavý, univerzální a hlavně nedělejte je furt symetrický pro obě strany, v reálu nikde symetričnost ani není :-D

DanielMBC #30 Posted 14 February 2018 - 02:26 PM

Private

• Player
  • 15596 battles
  • 5

View Post_Gazzkon_, on 14 February 2018 - 12:07 PM, said:

Tak paradoxně pokud nové mapy rozchodíš, tak budou vypadat mnohem líp, než to, na co koukáš teď i na minimun detaily. Co se týká PC, které nové mapy na 100% rozjede, tak je to otázka max 10k, možná by stačil i upgrade za méně peněz. A nevěřím, že někdo není schopen našetřit v dnešní době těch pár tisíc. Ono kolikrát stačí sehnat správné informace a neplakat nad tím, že mám starej komp. Kvůli marginálnímu procentu hráčů bychom měli hrát hru s grafikou starou 10 let? Nevidím jedinej důvod.

Hráčů jako ty mi je upřímě líto že ty to budeš hrát na ultra a zbytek na min jde vydět že tvé uvažování a týmová hra je na bodu mrazu. Mluvíš sám osobě tohle si může říct pouze zazobaný člověk.:(

Airoch #31 Posted 14 February 2018 - 02:27 PM

Private

• Player
  • 27050 battles
  • 17

View PostIdahou, on 14 February 2018 - 11:04 AM, said:

No, před druhou světovou byli koncipovány především na boj ve městech. Proto třeba na začátku 2.sv.v měli američané pravidlo, že dělo nesmí přesáhnout podvozek. Tanky měli především zlikvidovat opevněné pozice a obsazovat města. Až později se více zaměřovali boj proti jiným tankům v otevřeném terénu. Každopádně boj obrněné techniky v zástavbě je něco s čím se muselo počítat vždycky.

Tanky možná, ale co tam dělá ve městě třeba arty? Za ty nemá smysl vůbec městské mapy hrát a i za ty ostatní je to většinou o ničem, protože půlka tanků se do měst vůbec nehodí.

Airoch #32 Posted 14 February 2018 - 02:33 PM

Private

• Player
  • 27050 battles
  • 17

Ještě jedna věc. jestli chcete vylepšit mapy, mnohem víc by pomohlo udělat větší než takové, kde je vidět pomalu z jedné základny do druhé ;)

Edited by Airoch, 14 February 2018 - 02:34 PM.

zbojnik66 #33 Posted 14 February 2018 - 03:04 PM

Private

• Player
  • 24408 battles
  • 17
mapy sú vec názoru-kemper bude na nervový kolaps,ak mu do mapy s dlhým rovným flankom hodí niekto pár prekážok,za ktoré sa možu nepriateľské tanky schovať a skautovať-nasvietiť jeho neviditeľný stroj.Ja osobne preferujem členité mapy,trebárs aj mestské mapy...ale aj tam by som ocenil viac otvorených ciest,nezabarikádovaných sutinami...Tie sutiny sú fajn,dá sa za ne schovať,majú svoj účel atd...ale ak mi sutiny,alebo dlhé bloky budov blokujú prechod do ďalších ulíc-teda prehradia cestu úplne,nie iba čiastočne...tak to mi vadí,pretože tým pádom ma to núti vybrať si jednu,alebo dve možnosti,čím sa vlastne vytvára koridor,ktorý si vysoké tiery v pohode postrážia,pretože +2T spredu asi nikto neprerazí :D...Chcelo by to viac otvoriť zabarikádované priechody,aby sa nižšie tiery mohli dostať vysokým tierom aspoň do boku a zároveň sa mohli bleskovo ukryť za najbližším rohom...skrátka vysoké tiery by si museli viac chrániť aj zbytok svojho priestoru,nie len sa postaviť čelom do koridoru a beztrestne tam odprásknuť každého,kto tam vystrčí nos :D

Oyeblikk #34 Posted 14 February 2018 - 03:17 PM

Corporal

• Player
  • 13800 battles
  • 170

View Post_Gazzkon_, on 14 February 2018 - 12:07 PM, said:

By ma celkom zaujímalo či disponuješ nejakými štatistikami o hráčskej technike na ktorej ľudia hrajú keď píšeš že sa to týka len marginálneho percenta hráčov. Možno máš pravdu, ja neviem pretože osobne k takýmto štatistikám prístup nemám. A k tým 10 tisícom. To čo sa tebe môže zdať ako málo, môže sa inému javiť ako veľa. A naopak. Platy na takej Ukraine sú niečo nad 200 euro v priemere čo v reále znamená ešte menej. Zaplať z toho nároky na život a víde ti že na tebou uvedenú sumu si tam človek ani nenašetrí. Môžeme sa ísť pozrieť aj do Ruska, na balkán či iných štátov. Ale netreba chodiť ďaleko. Priemerná mzda na Slovensku okolo 1000eur. V praxi to znamená že stále mnoho ľudí zarobí na mesiac okolo 500. Odrátaj od toho všetko čo normálny človek musí zaplatiť aby prežil a zistíš že kúpa nového počítača je položka na ktorú sa musí šetriť dlhšie a keď sa aj našetrí, človek často zvolí radšej niečo iné, pretože starý počítač mu funguje dobre akurát mu nejde wotko :-) Proste to že pre teba daná suma nieje problém ešte neznamená že pre mnoho ľudí to nie je príliš veľa. Proste nemám rád takéto zhadzovanie či pohŕdanie istou sumou peňazí len preto že zrovna niekomu to subjektívne príde ako málo. 

Osobne inak súhlasím so zlepšovaním grafiky, je to prirodzený vývoj a raz to prísť musí a za mňa kľudne aj teraz. Len by WG malo zvážiť resp. zistiť o koľko hráčov tým môžu prísť kým niečo také zavedú do praxe. A myslím že to WG má odhadnuté dávno podľa údajov kto na akých detailoch to hrá čo je aj dôvod že rapídne sa na grafike hry nezmenilo za tie roky veľa.

SlEMKA_PL #35 Posted 14 February 2018 - 03:33 PM

Private

• Player
  • 11949 battles
  • 12
  • [_RO] _RO

Proč změnit asi jednu z nejhratelnějších map co v této hře jsou (stepi)? Udělat z ní campfest není úplně to co bych si přál. Byla to jedna z mála map, kde si zahrály úplně všechny typy tanků. Proboha proč se vytváří zakempené pozice až za capem, to je to nejhorší co se na většinu map snaží přidat. TD co tam vylezou nikdy nepomůžou týmu, protože jsou moc daleko, jen na konci jsou ještě otravnější pro druhý tým, který je tam musí hledat.

Změna erlenbergu... ten koncept mapy je prostě špatný. Většinou to končí remízou na myšlení lidí, kteří jedou na svoji stranu mapy a tam stojí 15 minut v křoví. Jedině přehodit umístění bází na opačnou stranu, aby mohl být nějaký tlak na zakempence capem.

Artin_19msd #36 Posted 14 February 2018 - 03:49 PM

Corporal

• Player
  • 58045 battles
  • 109

View PostIdahou, on 14 February 2018 - 11:04 AM, said:

Téma 2.SVV je moje oblíbené. Přečetl jsem kde co (už se mi to ani nevejde do knihovny), zkouknul jsem kde jaký dokument, ale toto co jsi napsal ty jsem nikde neviděl ani náznakem. Můžeš mi prosímtě uvést zdroj (kniha,časopis,dokument), já si jej musím samozřejmě  pořídit.Nerad bych  aby mi to uteklo.Co vím já, tak tanky byly předurčeny hlavně k prolamování předního okraje obrany, později po techn. vylepšení k průniku do hloubky  a obchvatným manévrům. Toto co píšeš mi [edited]nějak uteklo.:( Díky!

RoboM_SK #37 Posted 14 February 2018 - 04:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16460 battles
  • 348
Nechápem. Absolútne nechápem, prečo zase musíte niečim kaziť túto hru. Všetky mapy boli podľa mňa úplne v poriadku už aj pred piatimi-šiestimi rokmi, pred všetkými vašimi blbými úpravami.(Nerátam nové mapy ako Paríž a podobné rakoviny.) Prečo ? Lebo všetko je to o hráčoch. Pokiaľ má človek aspoň trošíčku mozgovej hmoty a nedrbe sa s tankom tam kde nemá, tak neexistuje dôvod aby nezahral aspoň niečo. Už aj ten Paríž prestávam tak nenávidieť, lebo som prišiel na to, ako ho hrať bez toho aby som po 3 minútach šiel do garáže s nulou na konte. A keď to dokáže taký rajčák ako ja, MUSÍ to dokázať každý. Táto tragikomédia s tankami aj mapami čo tu predvádzate neprinesú žiadne pozitívum, tie mapy sú katastrofa.
Veľmi by ma napríklad zaujímalo, akým zázrakom chcete dosiahnuť aby na Erlenbergu nevznikol kempfest, keď z hlavných ciest na enemy základne úplne odstránite všetky stromy a nerovnosti, za ktoré sa dalo schovať. A zase naopak - obranné pozície sa zrovnali so zemou, alebo tam niesú žiadne stromy/kríky. Ktorý samovrah sa bude trepať cez tie otvorené polia ? Z toho bude ešte 5x taký kempfest ako kedeysi.

zbojnik66 #38 Posted 14 February 2018 - 04:41 PM

Private

• Player
  • 24408 battles
  • 17

View PostArtin_19msd, on 14 February 2018 - 02:49 PM, said:

Téma 2.SVV je moje oblíbené. Přečetl jsem kde co (už se mi to ani nevejde do knihovny), zkouknul jsem kde jaký dokument, ale toto co jsi napsal ty jsem nikde neviděl ani náznakem. Můžeš mi prosímtě uvést zdroj (kniha,časopis,dokument), já si jej musím samozřejmě  pořídit.Nerad bych  aby mi to uteklo.Co vím já, tak tanky byly předurčeny hlavně k prolamování předního okraje obrany, později po techn. vylepšení k průniku do hloubky  a obchvatným manévrům. Toto co píšeš mi [edited]nějak uteklo.:( Díky!

s tým,čo si napísal je nutné súhlasiť,ale aj táto vec sa v priebehu vojny vyvíjala.V prípade francúzskeho a poľského ťaženia to bol čistý blitz-lietadlá rozbombardovali prístupové cesty k obranným bodom,tanky ich v širších oblúkoch obkľúčili a pechota+delostrelectvo+čiastočná podpora tankov a obrnených formácií obranný bod zlikvidovali...A aj keď aj ruské ťaženie začalo úplne rovnako,tak postupne ho Nemci museli upravovať hlavne pre to,že tankové jednotky výrazne predbiehali svoju pechotu,tá sa nedostala do vyčisťovacích akcií včas a preto bolo nutné výrazne vačšie zapojenie tankových divizií aj priamo pri postupe v mestách.Prvým vážnym príkladom tohoto postupu bol Smolensk a prvý Charkov-oba tieto výpady tankov do miest skončili víťazne.Ale v Stalingrade 1942 už Nemci draho platili za podporu tankov v meste a preto ich ďalšia ofenzíva už smerovala do otvorených stepí-Kursk...ale čo sa týka Rusov,tak tým na nejakom tom tanku nejak extra nezáležalo a všetky svoje útočné akcie priamo v mestách podporovali "dostatkom" tankových jednotiek.Nechce sa mi písať o všetkých tankových útokoch na mestá,ale v ZSSR bol asi najmasívnejší útok tankov na Kyjev...no a už len bonus-o Berlíne všetci vedeli,že je to čistá pasca na tanky a aj tak sa toho masakru účastnili stovky ruských tankov...    

DanielMBC #39 Posted 14 February 2018 - 05:13 PM

Private

• Player
  • 15596 battles
  • 5

View PostOyeblikk, on 14 February 2018 - 02:17 PM, said:

By ma celkom zaujímalo či disponuješ nejakými štatistikami o hráčskej technike na ktorej ľudia hrajú keď píšeš že sa to týka len marginálneho percenta hráčov. Možno máš pravdu, ja neviem pretože osobne k takýmto štatistikám prístup nemám. A k tým 10 tisícom. To čo sa tebe môže zdať ako málo, môže sa inému javiť ako veľa. A naopak. Platy na takej Ukraine sú niečo nad 200 euro v priemere čo v reále znamená ešte menej. Zaplať z toho nároky na život a víde ti že na tebou uvedenú sumu si tam človek ani nenašetrí. Môžeme sa ísť pozrieť aj do Ruska, na balkán či iných štátov. Ale netreba chodiť ďaleko. Priemerná mzda na Slovensku okolo 1000eur. V praxi to znamená že stále mnoho ľudí zarobí na mesiac okolo 500. Odrátaj od toho všetko čo normálny človek musí zaplatiť aby prežil a zistíš že kúpa nového počítača je položka na ktorú sa musí šetriť dlhšie a keď sa aj našetrí, človek často zvolí radšej niečo iné, pretože starý počítač mu funguje dobre akurát mu nejde wotko :-) Proste to že pre teba daná suma nieje problém ešte neznamená že pre mnoho ľudí to nie je príliš veľa. Proste nemám rád takéto zhadzovanie či pohŕdanie istou sumou peňazí len preto že zrovna niekomu to subjektívne príde ako málo. 

Osobne inak súhlasím so zlepšovaním grafiky, je to prirodzený vývoj a raz to prísť musí a za mňa kľudne aj teraz. Len by WG malo zvážiť resp. zistiť o koľko hráčov tým môžu prísť kým niečo také zavedú do praxe. A myslím že to WG má odhadnuté dávno podľa údajov kto na akých detailoch to hrá čo je aj dôvod že rapídne sa na grafike hry nezmenilo za tie roky veľa.

Mě nevadí nové mapy ale proč nenechají pro nižší počítače tuto grafiku a nepřidají pouze tu ultra pro ostatní. Jde oto že my to budeme hrát v rozlišení jako když wot začínalo a někdo na moderní grafice. Tohle my vadí. A někdo si nezahraje vůbec

Edited by DanielMBC, 14 February 2018 - 05:14 PM.

Ivana_Drago #40 Posted 14 February 2018 - 05:37 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

View PostDanielMBC, on 14 February 2018 - 11:29 AM, said:

Ahoj DanielMBC,

na hráče se slabšími sestavami jsme samozřejmě mysleli také. Víme, že mnoho hráčů, kteří tvoří naší hráčskou základnu, hraje na méně výkonných počítačích a byli bychom sami proti sobě, kdybychom tyto hráče od hry odstřihli. Něco takového rozhodně není v našem zájmu.

Aktualizace 1.0 bude optimalizovaná tak, aby bylo možné zachovat si stávající nastavení hry. To znamená, že hráči kteří momentálně hrají s nastavením na nižší/střední detaily, by měli i po updatu být schopni hrát na nižší/střední detaily, nebo vyšší atd. Pokud hru rozjedeš teď, neměl bys mít problém ji rozjet i po updatu, přičemž hra by měla vypadat lépe než tomu bylo doposud :)

Obecně k mapám a jejich nové podobě - díky za zpětnou vazbu všem diskutujícím, předám vaše kritické připomínky dále.

Dejte novým mapám šanci, vyzkoušejte je, pořádně projeďte, jakmile bude aktualizace implementována. Budeme dále sledovat jak zpětnou vazbu, tak data ze serverů, na zakládě kterých pak vyhodnotíme, jak si nové mapy spolu s dalšími změnami, které byly ve hře provedeny, stojí.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users