Jump to content

Sıralamalı Savaşlar: 1. Sezon Başladı!

• Please log in to reply
92 replies to this topic

Far_Beyond_Driven #21 Posted 23 February 2018 - 10:43 PM

Captain

• Player
  • 35357 battles
  • 2,453
  • [TOHAT] TOHAT

View PostSharp1903, on 23 February 2018 - 10:27 PM, said:

Tabii kim takar Türk topluluğunu değil mi :rolleyes:

Vuku

_mabolla_ #22 Posted 23 February 2018 - 11:21 PM

Corporal

• Player
  • 31919 battles
  • 140

Bugün sıralamalı savaşlar beni Edited etti. ardı ardına 12 13 oyun kaybettik 5 6 tanesinde koruyabildim şeridimi. İçimizden geçtiler hadi ben noobum mor mor adamlar 0 dmg attı. abartısız 6 kere 15 0 yenildik. Birde arkadaşım şunu anlamış değilim 3 tane 907 yanına bir tane bc ile beraber son sürat takımın tersi yönünden gidip bazen cap alıyorlar iyi ediyorlar da biz ağır tankız olaya müdahil olana kadar bazen üs ele geçiriliyor ve son sıraya yazılıyoruz. 1 dk veya 2 dk içinde cap alınırsa herkese şerit verin tankım yavaş diye ben neden elim boş dönüyorum veya 2 dk içinde üs mü ele geçirildi üs ele geçirenlere 2şer tane şerit verin diğerlerine bir şey vermeyin.

Bu post moderasyon ekibi tarafından, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 03 March 2018 - 10:28 AM.

serdar1981 #23 Posted 25 February 2018 - 06:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 86151 battles
  • 823
  • [T_R_Q] T_R_Q

neden 2 gündür bana kaybettiriyorsunuz hep ?

ali1234512 #24 Posted 25 February 2018 - 08:10 PM

Major General

• Player
  • 42185 battles
  • 5,568
  • [AR-MA] AR-MA
kazanan takıma şerit verip kaybedenden almadığın  sürece  oyunu satmalar bitmez

listen_little_man #25 Posted 25 February 2018 - 10:17 PM

General

• Moderator
  • 53459 battles
  • 9,015
kaybeden tarafa şerit merit verilmesin. +2 fark oluşunca yenilen taraf aynen yatmaya başlıyor

_Bozo__ #26 Posted 26 February 2018 - 07:29 AM

Lance-corporal

• Player
  • 31201 battles
  • 60

Sıralamada yükseleceğiz diye canımız çıktı çok şükür Lig I e yükseldik ama bazı arkadaşlarında söylediğine katılıyorum sistem çok sakat ve saçma bir sistem kazanan takımdaki bütün oyunculara şerit verilmesi lazım, öyle ki bir maçta çok değil ama 1600 damage 2 kill alıp 3 e karşı 2 kaldığımız rakibe tek başıma cap fulleyip oyunu kazandım şerit alamadım böyle saçma bir puanlama sistemi var anlayacağınız, ne kadar çok yatar damage atarsan birazda hasar desteği ilk bir iki kill ilk 3 tesin ve 2 şerit alıyorsun böyle olunca yatmalar satmalar abuk sabuk plansız taktiksiz hareket etmelerin ardı arkası kesilmiyor, yahu klan ismi vermeyeceğim ama Type5 ile cap e yakın bir yerde yatan super uni oyuncu gördü bu gözler :) sıralamalı savaşları herkes ödüller ve bröve için oynuyor 31 bin oyuncu katılmış bir katılan oyunculara anket yapılsa kaç kişi hergün zevk alarak günü sonlandırdığını söyleyebilir ? 

Ek olarak tank değişikliği yeniden düzenleme yapacağım diye Obj907 ve Obj268/4 ile diğer oyuncuları hiçe sayar gibi adaletsiz bir sistem getirmek nedir ? Attığımız ve fazladan kredi ödediğimiz Gold merminin amacı nedir ? Delinmeyen tank yaptık ama siz yine de Gold atın belki deler :) 

Daha adil olmanız dileği ile...

NeverRelinquishIt #27 Posted 26 February 2018 - 11:09 AM

Lance-corporal

• Player
  • 31776 battles
  • 91
  • [LAB71] LAB71

Şu an devam eden sıralamalı savaşlar ile ilgili şikayet eden arkadaşlar sanırım beta sezonlarında hiç oynamamış. Çünkü Beta 1-2 sezonlarında ki bütün saçmalıklar şu an giderilmiş durumda.

Deneyim konusunda ise bazen gerçekten anlamsız sıralamalar oluyor fakat genel olarak gördüğüm arkada yatan ve snipe atan , yada takıma adam gibi desteği olmayan oyuncular her zaman altlarda yer alıyor. Oyunu aldıran her zaman ilk 3 oyuncu olur ve onlar 2 şeridi hak ediyorlar. Sonraki 7 oyuncu ise ilk 3 kadar olmasa da oyunun kazanılmasında rol oynayan adamlardır. Son 5 oyuncu ise genelde oyuna hiçbir katkısı olmayan oyuncular ve bu tür oyuncuların şerit almaları diğer oyunculara haksızlık oluyor.

Yani ben bu sistemi çok beğendim ve gerçekten sıralamalı savaşları özlemişim.

Onun dışında tabi ki dmg atıp kill alıp cap yapıp oyunu kazandırıp az deneyim alıyorsanız muhtemelen oyunun bir hatası olmuştur fakat %90 oranda deneyimleri düzgün dağıttığına inanıyorum.

listen_little_man #28 Posted 26 February 2018 - 12:13 PM

General

• Moderator
  • 53459 battles
  • 9,015

View PostMetaCortex, on 26 February 2018 - 01:09 PM, said:

Şu an devam eden sıralamalı savaşlar ile ilgili şikayet eden arkadaşlar sanırım beta sezonlarında hiç oynamamış. Çünkü Beta 1-2 sezonlarında ki bütün saçmalıklar şu an giderilmiş durumda.

Deneyim konusunda ise bazen gerçekten anlamsız sıralamalar oluyor fakat genel olarak gördüğüm arkada yatan ve snipe atan , yada takıma adam gibi desteği olmayan oyuncular her zaman altlarda yer alıyor. Oyunu aldıran her zaman ilk 3 oyuncu olur ve onlar 2 şeridi hak ediyorlar. Sonraki 7 oyuncu ise ilk 3 kadar olmasa da oyunun kazanılmasında rol oynayan adamlardır. Son 5 oyuncu ise genelde oyuna hiçbir katkısı olmayan oyuncular ve bu tür oyuncuların şerit almaları diğer oyunculara haksızlık oluyor.

Yani ben bu sistemi çok beğendim ve gerçekten sıralamalı savaşları özlemişim.

Onun dışında tabi ki dmg atıp kill alıp cap yapıp oyunu kazandırıp az deneyim alıyorsanız muhtemelen oyunun bir hatası olmuştur fakat %90 oranda deneyimleri düzgün dağıttığına inanıyorum.

ilk dönemlere katılan biri olarak sistemin %90 düzeltildiğini kabul ediyorum ve fakat buraya yazdığımız eleştiriler kalan %10'luk sıkıntı için.

mesela eskiden topçu baskısı vardı, her maç 3 topçu+saçma salak hasara dayalı deneyim sistemiyle birleşince topçu al=rütbe al oluyordu. 2. sezonda az biraz düzeldi bu. şimdi ise yeni deneyim alma ile azaldı ama bitmedi.

topçu bitti diyelim şimdi ne var, obj.907 ve biraz da 268/4 sıkıntısı var. kabul edelim ki sıralamalı savaş=%90 sovyet medlerinin avantajlı olduğu savaş kipi. obj.907 bunun en net yansıması ve bundan gayri obj.430u, obj.140 ve t-62'nin muadillerine göre ne kadar da esnek ve avantajlı tanklar olduğunun ispatı. bir tvp veya patton alın sovyet medleri kadar esnek oynayamazsınız, sıralamalı savaşlarda bunu net görüyorsunuz. mesela 1 haftadır savaş var kaç defa leopard veya amx 30b gördünüz maçlarda? ben 1 defa leopard gördüm amx 30b hiç görmedim. varsa yoksa sovyet medi, o yoksa behçet o da yoksa tvp veya patton.

ağır tanklara gelirsek bu tanklarla maça girmek saçmalık. dün fantazi yapayım dedim e--100 aldım girdim, yok ilerlemenin mümkünatı yok. gören zaten dayıyor goldu e, haritada uygun değilse, üzerine arty de varsa ağır tank=hamallık oluyor.

type sorunsalı... bu type iyi tamam zırhlı da abicim 3-4 tane type geliyor maçta karşına hadi bakalım.duvar gibi. tek yol hababam gold atmak.

modun sorunu şu, kronik ve düzelmeyen bir sorun. çok fazla yatan daha çok rütbe alır gibi bir mantık yerleşti herkeste. bakın abartmıyorum önceden de yazım, iki takım arasına +2 fark olsun gerideki takım %90 aynen yatmaya, basmamaya başlıyor. bu aslında yenilgiyi kabullenmek demek. dün bu nedenle ardarda 3-4 maç verdim. hayır neden yatılıyor anlamak mümkün değil. mavisi moru yeşili farketmiyor biri yatmaya başladığından diğeri de yatıyor. bence bunu çözmenin yolu bulunmalı.

haritalar arasındaki dengesizlikler çok ciddi. bu dengesizlikler bu modda çok belli. mesela savunmaya uygun bazı haritalarda o tarafta olan takım aynen yatsın hücum edeni tıktık indiriyor.

hafif tank kullanımı halen yetersiz.

yeni rank sistemi oyuncuyu daha fazla bağlayıcı ve çok uzun. sürekli maç sürekli maç, ileri geri yerinde say bilmem ne. sıkıcı bu kadar uzun olması.

artık tier 8 ve 9'ların da bu olaya girmesi lazım. salt 10 seviye bayıcı oluyor çünkü rank için alınması gerekli tanklar çok belli. ama 8-9 girse ve 3 seviye de harmanlansa daha zevkli maçlar çıkar.

yatmayı engellemenin yolu kaybeden takıma belli sayıda şerit vermek veya koruma vermek olmamalı. herkes puan usulü bir pay alsın maçtan ama üst seviyelere doğru giderken ne bileyim puantaj azalsın. mesela her maçın sabit 30 puanlık değeri olsun, 3k vurup 3k spot yapan 30 puandan en büyük dilimi alırken kaybeden tarafta 300 vurup 0 spot yapan biri 0,5 puan alsın. her rütbenin belli puan seviyesi olur, güzel oynayan zaten o seviyeleri rahatça aşar. böyle ileri gidicem geri kayıcam stresi olmaz oyunlar açılır, bekleyen maçı satan olmaz.

obj.907 tankına çözüm bulunmalı. bu tank belki random da fazla göre batmıyor ama bu modda ciddi anlamda haksızlık yaratan bir tank. bir yiyip bir yememesi, anlamsız atışları sektirmesi, kesin delinir dediğin yerden yememesi,yandan arkadan acayip sektirmesi yeter artık dedirten bir tank. bakın diğer sovyet medleri de çok esnek tanklar ama bir 140'ın bir t-62'nin veya 430u'nın zayıf yeri var ve tankın ne tepki vereceğini biliyorsunuz. ama 907 ön alttan yemez, taretin arkası sektirir, poposundan sektirir yanlardan zinhar sektirir. tamam da anladık tank iyi olsun da kusura bakma 330 delen mermi atıyorum onu da yesin artık bir yerden. 

Edited by lantirn, 26 February 2018 - 12:18 PM.

Bagora #29 Posted 26 February 2018 - 12:34 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49951 battles
  • 7,198
  • [CMPLX] CMPLX
http://forum.worldof...7#entry15376767 bu konunun son mesajinda vuque soyle birsey diyor ". Kaybetmenin ödüllendirilecek bir şey olmadığını düşünüyoruz. :) " e gorev yaparken kaybetmek odullendirilmiyorsa burda niye odul var

Not. O gorevde kaybedene verilmemesi iyi birsey sadece kazanana verilmesini destekliyorum ama ben buradaki tutarsizliga deginmek istedim

renegallimard #30 Posted 26 February 2018 - 01:25 PM

Major

• Clan Diplomat
  • 55744 battles
  • 2,842
  • [KV-5] KV-5

View Postlantirn, on 26 February 2018 - 02:13 PM, said:

ben ilk sezonu oynadım, şu an daha kötü durumda. 

bir şeyin düzeldiği falan yok. 

senin dediğin gibi puanlama yapılsa bu da çözüm değil, daha çok oynayan eninde sonunda yükselir. 

sıralamalı savaştan beklenti ne, oyuncu olarak kendi pozisyonunu bulman ve bunun üstüne çıkmaya çalışman. 

istisnasız maç kazanana şerit vericeksin, kaybedenden alıcaksın. bitti bu kadar abi. 

senin potansiyelin neyse oraya yerleşirsin, potansiyelinde yoksa 5. seviyeden maksimum 6. seviyeye çıkar orda kalırsın. böyle olmalı zaten. 

ben 9'a çıktım, nefret edip bıraktım sonra. lan 9. seviyede 400 wn8'li adamın işi ne, napıyor orda o. yapmış 500 maç gelmiş. e hani sıralama, yetenek. 

ben bu modun bu halini oynayamıyorum, maç kazanmaya odaklıyım ve bunu yaptığım için cezalandırılıyorum. ne ara oyunun amacı hasar atmak oldu falan onu zaten bilmiyorum. 

ver kazanan tüm takıma şerit bak millet nasıl basıyor, mal gibi birbirine mi bakıyor hadi sen hadi sen diye yoksa kendi mi açıyor oyunu. 

maç sonu 2 vs 5 kalmışız, rakip hep tek atışlık. alıcaz maçı ben tek atışım, yanımdaki yarı canda. ama tank avantajımız var. noldu peki, benim takım arkadaşım olan 4100 wn8'li yavşak kardeşim beni aldı ilk. niye. çünkü kaybetme ihtimalinde 1. olucak, iki kill daha alıp ölücek. lan beni öldürme maçı alalım, iki şerit al. 

böyle bir şey olabilir mi lan kazanma şansı varken kaybedenin 1.si olmaya çalışıyor adam. 

e abi ben bu modu oynayamam böyle. botlar arasında napıyorsa yapsın. bot derken de wn8 ayrımı yapmıyorum. bu 4100 wn8'li adamla 400 wn8 adam arasında bir fark yok. ezbere basit bir şey yapıyorlar, ikisi de beynini kullanmıyor. 

Edited by renegallimard, 26 February 2018 - 01:28 PM.

onnoZZ #31 Posted 26 February 2018 - 01:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28901 battles
  • 716
  • [CMPLX] CMPLX

View Postlantirn, on 26 February 2018 - 12:13 PM, said:

yatmayı engellemenin yolu kaybeden takıma belli sayıda şerit vermek veya koruma vermek olmamalı. herkes puan usulü bir pay alsın maçtan ama üst seviyelere doğru giderken ne bileyim puantaj azalsın. mesela her maçın sabit 30 puanlık değeri olsun, 3k vurup 3k spot yapan 30 puandan en büyük dilimi alırken kaybeden tarafta 300 vurup 0 spot yapan biri 0,5 puan alsın. her rütbenin belli puan seviyesi olur, güzel oynayan zaten o seviyeleri rahatça aşar. böyle ileri gidicem geri kayıcam stresi olmaz oyunlar açılır, bekleyen maçı satan olmaz.

+1

Zaten mehter gibi 2 ileri 1 geri gitmekten bıraktım sezonu. E tabi sürekli tier 10 oynamaktan para da suyunu çekti. Puan usulü mantıklı ama handikapı eski arty olayına döner. Alır topçuyu yavaş yavaş kazanır puanı. Nasıl olsa beklemek adamın ana oyun stili.   

listen_little_man #32 Posted 26 February 2018 - 02:04 PM

General

• Moderator
  • 53459 battles
  • 9,015

View Postrenegallimard, on 26 February 2018 - 03:25 PM, said:

...

abi yapma. ilk sezon neydi öyle. yatan yatanaydı, arty cennetiydi. şimdi en azından az biraz, ilk dakikalarda basılıyor. ama fark ne zaman açılıyor işte o zaman yatış başlıyor.

oyunun hasara odaklanması wn8 denen virüsün yayılmasıyla odaklı. bir hafif mi daha değerlidir yoksa bir ağır mı yoksa bir med mi? gerçek anlamda bakarsak scout gösterir diğerleri vurur dolayısıyla göremediğini vurmayacağın için light aslında çok daha avantajlı olmalı. ama sağolsun wg tank sınıflarını ve anlayışı birbirine soktuğundan medler her türlü öne çıkıyor.

obj.430u'yu ele alalım. bu tankta heavy topu var 400+ vuruyor. ön zıhı kuvvetli açı maçı sektirme şansı var, 50 km basıyor yani öyle ya da böyle spota da gider, e kıvrak sayılır, hareketli... peki bu tank varken ben neden takoz gibi olan IS4'ü alayım, neden kağıt zıhlı amx 13/105 alayım spota kasayım ranked kasayım?

obj.907, sıkılan vardır bu tankı söylüyorum sürekli ama bu tank wg'nin kavram karmaşasının canlı bir örneği, bu açıdan bakıldığında her türlü mermiyi her türlü sektirip bunun üzerine spot, defans, hucüm kabiliyetine sahip komple bir makina. açık söyleyeyim mavi/mor olsam ranked de bu tank harici kesinlikle başka tankla kasmam.

hocam ranked battle oyunun kötü kurgulanan taraflarına çaaat diye açtı bize. haritaların eksiklikleri, tanklar arası dengesizlikler ve derecelendirme sistemi sakatlıkları hep ortada. şimdi sen diyorsun 400 wn8'li adamla 4k wn8'li adam aynı seviyede. peki sana soruyorum bu durum 400 wn8'linin cidden kötü olduğunu ve sistemin adamı bir şekilde taşıdığını mı gösterir yoksa 4k wn8'linin ne kadar şişirme istatistikle ve sistem açıklarıyla o renge sahip olduğunu mu ve o renge girmesi için takıma yük olduğunu mu gösterir?  netice de 400 wn8'li ilk 10'a girmek için çaba harcamış ve gelmiş o seviyeye peki 4k wn8'li acaba ne yapmış da gelmiş oraya. görüyoruz maçlarda mavileri morları, geçip geri hatta sniper çalışıyor çoğu. neden? çünkü rankedde nekaa fazla hasar o kaa fazla rank! 

ranked de ne yaparsak yapalım bir taraftan lemming yapılmasının, takımı satmanın önüne filan geçilmez. yalnızca kaybeden şerit alamaz diyoruz da o da belki basmaktan ziyade yatmaya daha teşvik edebilir. ama belli seviye üzerinde performans gösterene şerit olmasa bile ekstra kredi, sürprizler vs verilebilir. ama şu 2 ileri 1 geri çok sinir bozucu.

renegallimard #33 Posted 26 February 2018 - 02:32 PM

Major

• Clan Diplomat
  • 55744 battles
  • 2,842
  • [KV-5] KV-5

View Postlantirn, on 26 February 2018 - 04:04 PM, said:

ranked de ne yaparsak yapalım bir taraftan lemming yapılmasının, takımı satmanın önüne filan geçilmez. yalnızca kaybeden şerit alamaz diyoruz da o da belki basmaktan ziyade yatmaya daha teşvik edebilir. ama belli seviye üzerinde performans gösterene şerit olmasa bile ekstra kredi, sürprizler vs verilebilir. ama şu 2 ileri 1 geri çok sinir bozucu.

öyle değil işte o. 

örnekliyim, kaybedince takım olarak kaybediyorsun ya, bu ne demek, ben f7'ye bastım hatta dalıyorum. bunu gördün sen, iki seçeneğin var, ya gelirsin benimle keseriz ya da gelmezsin ben ölürüm. sen de daha baştan takım olarak eksik kalır ve kaybedersin. 

bu bir olur, iki olur, üçüncüde seve seve benimle gelirsin. işte bu olduğunda herkes gerçek konumunu bulabilir. 

yok ben yardım falan etmem, bol bol yenilirsin, ilerleyemezsin. ben belki iki maç senin yüzünden ilerleyemem ama eninde sonunda oynamaya çalışanlar ilerlemeye başlar. 

4000 wn8 zaten olan bir wn8 değil. bu oyunda gerçek bir karşılığı yok. daha çok hasar attığını gösterir. bu da kendi içinde bir anlam taşımıyor zaten. onun yanında %75 wr varsa tamam. ama %60 wr 7000 wn8 ile %60 wr 1500 wn8 arasında oyuncu kalitesi farkı yok. 

vuque #34 Posted 26 February 2018 - 02:40 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 19281 battles
  • 4,072
  • [ORKI] ORKI

View PostRapator79, on 19 February 2018 - 06:40 PM, said:

Siteye bakarsan hayat kaybedene güzel...:)

View PostSharp1903, on 19 February 2018 - 05:50 PM, said:

Sıralamalı savaşlar başlamış ama siz saat 21:00'de başlayacak yazmışsınız siteye :facepalm:

Öncelikle gecikme ve içerikte yapılan hatalar için üzgünüm, bu hatalar düzeltildi. Kusura bakmayın.

View PostKomando_TeaM, on 19 February 2018 - 09:30 PM, said:

Vuque Reis elini vicdanına koy ve duy sesimi. Bu yazdıklarımı yetkililere ilet lütfen.

Geri bildirimleriniz toplanarak ilgili yerlere iletilmektedir. Merak etmeyin. :)

View PostBagora, on 26 February 2018 - 12:34 PM, said:

http://forum.worldof...7#entry15376767 bu konunun son mesajinda vuque soyle birsey diyor ". Kaybetmenin ödüllendirilecek bir şey olmadığını düşünüyoruz. :) " e gorev yaparken kaybetmek odullendirilmiyorsa burda niye odul var

Not. O gorevde kaybedene verilmemesi iyi birsey sadece kazanana verilmesini destekliyorum ama ben buradaki tutarsizliga deginmek istedim

İki durumun aynı olmadığı konusunda sanırım hemfikir olabiliriz sanırım, çünkü takımın en iyi performansını göstermenize rağmen sıralamada pozisyon kaybetmek oldukça can sıkıcı olabilen bir şey. Sıralamalı savaşlar daha kişisel odaklı bir oyun türü. Rastgele savaşlarda ise kaybeden tarafta olursanız ve x3, x5 gibi çarpanlar kaybettiğiniz halde işlerse toplam kazancınız düşük olacaktır çünkü galibiyet bonusları eklenmeyecektir, yani burada kazanma şartı konulması oyuncuların yararına bir uygulamadır. 

NeverRelinquishIt #35 Posted 26 February 2018 - 03:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31776 battles
  • 91
  • [LAB71] LAB71

Arkadaşlar ben şu an 13. seviyedeyim. Ve bu seviyede genel olarak takım dağılımlarında en çok görülen tanklar S. Conq. , Wz-111-5A ve birazda Type5. Obj 907 konusuna gelince bazı maçlarda 1 tane anca oluyor bazı maçlarda toplam 4 tane felan. S.Conq her maç rahat 6-8 tane görüyoırum. Yani demek istediğim üst seviyelerde obj 907 aşırı şekilde kullanılmıyor. Obj 268 v4 ise ya 1 tane oluyor ya hiç olmuyor. Çünkü gerçekten rahat eziliyor bu seviyelerde.

Onun dışında lantirn'e şu konuda katılıyorum; 12. - 13. seviyelerde 1400-1500 wn8'li hatta 1100 wn8'li arkadaşlar bile gördüm. Gerçekten bu oyuncuların çoğu şişirme 2500-3000 wn8'li oyunculardan daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü bu Ranked Battle öyle yata yata dmg kill atıp ilerleyebileceğiniz bir sistem değil. Yatarak dmg ve kill alabilirsin fakat sıralamalıda ilerlemen neredeyse imkansız.

Arty konusunda da aynı şekilde eskiden 3'er arty fix oluyordu. Artık savaşlarda 1'er tane ya görüyorum yada hiç olmuyor. Çünkü artık arty eskisi gibi rahat deneyim alamıyor. Bende aldım arty ve denedim. Takımda en üst hasarları da atsanaız bariz bir fark oluşturmadıktan sonra ilk 3'e giremiyorsunuz. Kaybedince zaten ilk 5'e girmeniz bile çok zor oluyor. Sadece epik hasarlar atarsanız 7-8k gibi o zaman fark yapıyorsunuz. 

Konuyu özetleyecek olursak Obj 907 ve Obj 268 v4 olayı üst seviyelerde çok fazla yok. Yani bir sıkıntı oluşturmuyor çünkü Obj 140'a ne yapılıyorsa 907'yede aynısı yapılıyor. Yani kevgire çeviriyorlar.

Elbette Sıralamalı savaşların eksikleri var ama bunlarında zamanla düzeleceğine inanıyorum.

Ayrıca beta zamanlarında Sıralamalı da 1. lige girmek için ilk 1500 civarında olmanız gerekiyordu fakat şu an 3000'lere kadar düşmüş durumda. Ve millet seviye yükseldikçe bu sayıda artacaktır. Tahminim 4000-5000'e kadar düşecektir. Bu da daha çok oyuncunun yüksek ödül kazanması anlamına geliyor. Bir şeyler düzelmiş ki katılım oranı da neredeyse 2 katına çıkmış. Bu da bir şeylerin aşılmış olduğunu gösteriyor.

_mabolla_ #36 Posted 26 February 2018 - 11:03 PM

Corporal

• Player
  • 31919 battles
  • 140
Asansör olduk ya 2ileri 1 geri yemin ederim oyundan soğudum. Arada pekiştirme amaçlı 5 şerit kaybedene 1 tane geri verin de moralimiz düzelsin.

Edited by _macasi_, 27 February 2018 - 07:15 AM.

_TRIrResistibLe #37 Posted 28 February 2018 - 02:41 AM

Lieutenant

• Player
  • 22967 battles
  • 1,842

View PostMetaCortex, on 26 February 2018 - 05:24 PM, said:

Arkadaşlar ben şu an 13. seviyedeyim. Ve bu seviyede genel olarak takım dağılımlarında en çok görülen tanklar S. Conq. , Wz-111-5A ve birazda Type5. Obj 907 konusuna gelince bazı maçlarda 1 tane anca oluyor bazı maçlarda toplam 4 tane felan. S.Conq her maç rahat 6-8 tane görüyoırum. Yani demek istediğim üst seviyelerde obj 907 aşırı şekilde kullanılmıyor. Obj 268 v4 ise ya 1 tane oluyor ya hiç olmuyor. Çünkü gerçekten rahat eziliyor bu seviyelerde.

Onun dışında lantirn'e şu konuda katılıyorum; 12. - 13. seviyelerde 1400-1500 wn8'li hatta 1100 wn8'li arkadaşlar bile gördüm. Gerçekten bu oyuncuların çoğu şişirme 2500-3000 wn8'li oyunculardan daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü bu Ranked Battle öyle yata yata dmg kill atıp ilerleyebileceğiniz bir sistem değil. Yatarak dmg ve kill alabilirsin fakat sıralamalıda ilerlemen neredeyse imkansız.

Arty konusunda da aynı şekilde eskiden 3'er arty fix oluyordu. Artık savaşlarda 1'er tane ya görüyorum yada hiç olmuyor. Çünkü artık arty eskisi gibi rahat deneyim alamıyor. Bende aldım arty ve denedim. Takımda en üst hasarları da atsanaız bariz bir fark oluşturmadıktan sonra ilk 3'e giremiyorsunuz. Kaybedince zaten ilk 5'e girmeniz bile çok zor oluyor. Sadece epik hasarlar atarsanız 7-8k gibi o zaman fark yapıyorsunuz. 

Konuyu özetleyecek olursak Obj 907 ve Obj 268 v4 olayı üst seviyelerde çok fazla yok. Yani bir sıkıntı oluşturmuyor çünkü Obj 140'a ne yapılıyorsa 907'yede aynısı yapılıyor. Yani kevgire çeviriyorlar.

Elbette Sıralamalı savaşların eksikleri var ama bunlarında zamanla düzeleceğine inanıyorum.

Ayrıca beta zamanlarında Sıralamalı da 1. lige girmek için ilk 1500 civarında olmanız gerekiyordu fakat şu an 3000'lere kadar düşmüş durumda. Ve millet seviye yükseldikçe bu sayıda artacaktır. Tahminim 4000-5000'e kadar düşecektir. Bu da daha çok oyuncunun yüksek ödül kazanması anlamına geliyor. Bir şeyler düzelmiş ki katılım oranı da neredeyse 2 katına çıkmış. Bu da bir şeylerin aşılmış olduğunu gösteriyor.

13. seviyede artık 1k wn8'li adamları görmek mümkün çünkü başlayalı kaç gün geçti. İyi oyunculardan oynayan kesim zaten ilk 3-4 gün içinde 15'e ulaştı. O seviyelerde 907 çok kullanılıyordu. 

ali1234512 #38 Posted 28 February 2018 - 02:56 AM

Major General

• Player
  • 42185 battles
  • 5,568
  • [AR-MA] AR-MA

View PostMetaCortex, on 26 February 2018 - 04:24 PM, said:

betada 16  puan alan sıralamaya giriyordu burda sadece 6 fark bu  ikincide oynayan yoktu

Edited by ali1234512, 28 February 2018 - 02:58 AM.

Komando_TeaM #39 Posted 28 February 2018 - 12:38 PM

Private

• Player
  • 28603 battles
  • 45
  • [TREIS] TREIS

Gönderiyi görMetaCortex, 26 Şubat 2018 - 02:24 tarihinde, şunları söyledi:

Arkadaşlar ben şu anda 13. seviyedeyim. Ve genel müdahale ile dağılımlarında en çok görülen tanklar S. Conq. , Wz-111-5A ve Biraz Tip5. Obj 907 konusuna gelince bazı maçlarda 1 tane anca oluyor bazı maçlarda toplam 4 tane felan. S.Conq ona rahat rahat 6-8 tane görüyoırum. Ihtiyarca 907 aşırı şekilde kullanılmıyor. Obj 268 v4 ise 1 tane oluyor ya hiç olmuyor. Çünkü gerçekten rahat eziliyor bu seviyelerde.

Obj 907 ve Obj 268 v4 olayı üst seviyelerde çok fazla yok. Yani bir sıkıntı oluşturmuyor çünkü Obj 140'a ne yapılıyorsa 907'yede aynısı yapılıyor. Yani kevgire çeviriyorlar.

Elbette Sıralamalı savaşların eksikleri var ama bunlarında zamanla düzeleceğine inanıyorum.

Ayrıca beta zamanlarında Sıralamalı 1. da 3000'lere kadar düşmüş durumda kaldım. Ve millet seviye yükseldikçe bu sayı artacaktır. Tahminim 4000-5000'e kadar düşecektir. Bu da daha çok oyuncunun yüksek ödül kazanması anlamına geliyor. Bir katlı kat kat 2 katına çıkmış. Bu da bir şeylerin aşılmış olduğunu gösteriyor.

Bagora #40 Posted 28 February 2018 - 06:41 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49951 battles
  • 7,198
  • [CMPLX] CMPLX
bu gün deniyim dedim girdim hızlıca 4. seviyeye yükseldim (zaten nerdeyse her maçta bi atlıyosun düşük seviyelerde) ama şöyle bişey dikkatimi çekti obj 268 4 denilen tanklar resmen oyunu tıkamak için kullanılıyor adam en geriye yatınca ne basabiliyosun adamın üstüne ne delebiliyosun öyle mal gibi adamın hareket etmesini bekliyorsun random maçlarda bu tank bu kadar sıkıntı olmuyordu ama burada gerçekten çok gıcık bi hal alıyor bide herkes delemiyeceğini bildiğinden önce obj nin yanındaki tanklara sıkıyor obj ler hep sona kalıyor sonra bekle oyun açılsın 8 maçta 3 kere başıma geldi 1 kere berabere bitti bi kere 5-10 sn kala aldık maçı üst seviyelerde umarım böyle yatıcı obj yoktur diyecem ama içimden bi ses oralarda daha çok var diyo :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users