Jump to content

(Mafia - BYOR) Absurd i Groteska Pustelnicza Gdzieś w Krainie Gombrowicza

mafia

• Please log in to reply
454 replies to this topic

asklocki3 #341 Posted 10 March 2018 - 08:41 PM

Captain

• Player
  • 13976 battles
  • 2,388
  • [-A_T-] -A_T-

View PostEndranii_PL, on 09 March 2018 - 10:23 PM, said:

A i ty aslocki pohamuj bo wyglądzasz na chwilę obecną jak piękny mafioza który próbuje wykorzystać fakt że coś poszło nie tak po myśli miastowego i tylko dlatego należy go zlinczować.

Srsly? To patrz na to:

View PostEndranii_PL, on 09 March 2018 - 10:18 PM, said:

Przedewszystkim zacznijmy od tego że lincz szedł strasznie łatwo, za łatwo szczególnie że deleted nie bronił w żaden sposób. Ba był jaknajbardziej pogodzony z faktem że lincz się na nim odbędzie, zupełnie jakby to było mu na rękę. Nic tylko czekać aż wypali jakąś fajną umiejką i lincz się nie odbędzie. Ale nie ma tego złego słowa wypowiedziane chwilę przed linczę cementują fakt iz deleted jest 100 absztyfikantem.

Co do podjętych przezemnie akcji były one podyktowane nie tyle faktem iż ozzfanka, jeśli prześledzicie jej działania, ładnie się podpinała za każdym do już rozpoczętego linczy na łatwą ofiarę i robiła to dosyć wcześnie tak jakby to zrobił wygadany członek klubu myszki miki. Ale głównym powodem było nic innego jak wykorzystanie moich umiejętności które prezentują się następująco:

Ten co obserwuje(1 razowa)-Od lat przygladałeś się formie z daleka podziwiając jej foremne kształty dzięki czemu od razu jesteś wstanie wychwycić wszelkie nie zgodności z formą. Od początku gry znasz przynależność wybranej przez ciebie osoby.
Ten co jest w oddali(Pasywna)- Tutaj pozwolilem sobie usunąć opis co by klub miał możliwość przetestowania tej umiejki kolejnej nocy jeśli się odważą.
Ten co poznał formę(1 razowa)- Jako osoba kompletnie poświęcona obserwacji formy zdobyłeś nie mały pogłos wśród absztyfikantów. Jeśli uznasz że dana osoba nie jest częścią formy i oznajmisz to słowami OD FORMY NA PEWNO NIE UCIEKNIE (nazwa osoby) to przekonasz tym samym wszystkich zgromadzonych do linczu.

Zacytuję: chyba nie sikałeś. Po pierwsze - rzekome podłączanie się do linczu przez Owsiankę? A Ty co robiłeś?

Czym był twój głos w lemmingu na mnie?

Odwodziłeś  od linczu na deleted który się nie bronił bo wiedział, że umiejka (stawiam na twoją) go ochroni?

Czyżby było tak, że używając swojej umiejki poznałeś tożsamość Owsianki, zmieniłeś swój głos na nią ubijając ją i tym samym ratując dupsko deletedowi?

Endranii_PL drugi raz Ci się nie uda. Przedłużenie fazy dnia

Sądzisz, że już swoją rolę wykonałeś i chcesz przyśpieszyć dzień żeby użyć ostatniej umiejki? O, takiego wała, możesz sobie próbować!

asklocki3 #342 Posted 10 March 2018 - 08:46 PM

Captain

• Player
  • 13976 battles
  • 2,388
  • [-A_T-] -A_T-

Poza tym sądzę, że tej swojej tajemnej umiejętności mogłeś już użyć.

A poza tym sądzę, że deleted i endranii to oczywista mafia czy to drugie zło które też jest w grze

dwoogy #343 Posted 10 March 2018 - 09:03 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17871 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

O kolejnym "szalonym' pomyśle słów kilka...

a co jeżeli nie ma "Klubu Myszki Miki" a "Klub Pustelników" nie istnieje? jesteśmy tylko my, Absztyfikanci z naszymi przeróżnymi "umiejkami" ?

Wpadło mi to do głowy, czytając rolę Owsianki, nie ma tam NIC o klubie gryzonia, jest wspomniana tylko mafia...

Wiem że to nie bastard, tylko BYOR, ale...

Poleander #344 Posted 10 March 2018 - 09:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656
Sugerujesz dwoogy, że gramy w "Kontener A"? Podobną mafię już kiedyś robiłem. To by bylo dosyć śmiałe posunięcie ze strony Damiego.

dwoogy #345 Posted 10 March 2018 - 09:11 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17871 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

Ale wykluczyć tego nie można? czy takie rzeczy w BYOR są mozliwe? Twój kontener A to był typowy bastard

Falathi #346 Posted 10 March 2018 - 09:17 PM

General

• WG Staff
  • 17442 battles
  • 9,987
  • [WG] WG
Wątpię, żeby tak było ale wykluczyć w istocie nie można.

Poleander #347 Posted 10 March 2018 - 09:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656
Nie wiem dwoogy. Wykluczyć nie można, ale patrząc po sobie nie bardzo mi się to widzi. O ile każdemu z nas Damii nie nakłamał w roli. xP

Endranii_PL #348 Posted 10 March 2018 - 09:33 PM

Captain

• Clan Diplomat
  • 23656 battles
  • 2,225
  • [PSQD] PSQD
Nie asklocki ja już poprostu udupiłem miasto i moje słowa tego nie zmienią także pozostało nic innego jak skrócić męki.

Falathi #349 Posted 10 March 2018 - 09:39 PM

General

• WG Staff
  • 17442 battles
  • 9,987
  • [WG] WG

View PostPoleander, on 10 March 2018 - 09:27 PM, said:

O ile każdemu z nas Damii nie nakłamał w roli. xP

Być może, ale czy to miałoby sens? 

dwoogy #350 Posted 10 March 2018 - 10:04 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17871 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

View PostPoleander, on 10 March 2018 - 09:27 PM, said:

Nie wiem dwoogy. Wykluczyć nie można, ale patrząc po sobie nie bardzo mi się to widzi. O ile każdemu z nas Damii nie nakłamał w roli. xP

To ma oznaczać że nie jesteś Absztyfikantem?

Poleander #351 Posted 10 March 2018 - 10:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

Chodzi mi o mechanikę. W kontenerze A musiałbyś mieć jakiś mechanizm do symulowania "mafijnego killa". Ja użyłem wielorazowej umiejki - osoba, która dostawała najwięcej "trafień" umierała. Jeżeli wiecej osób ma umiejki zbliżone do moich to wiele osób nie miałoby głosu. Chyba, że Damii wymyślił jakąś inną mechanikę, ale narazie nie widzę jakiegoś schematu w śmierci Mscislava.

asklocki3 #352 Posted 11 March 2018 - 05:52 PM

Captain

• Player
  • 13976 battles
  • 2,388
  • [-A_T-] -A_T-
Mam takie zasadnicze pytanie tak poza tą mafią - czytam, że wspominacie o jakichś tosach, bastardach, kontenerach. Było aż tyle mafii na tym forum?

Poleander #353 Posted 11 March 2018 - 07:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

ToS - "Town of Salem" gra przeglądarkowa w mafię. Można obczaić bo jest f2p.

Bastard to mafia z baaardzi nietypowymi zasadami. Czesto kluczem jest rozgryzienie jego mechaniki. Bodajże Painiac prowadził tutaj.

Kontener A ja tutaj prowadziłem. Aby wygrać miasto musiało zlinczować, a mafia ubić "szpiega". Sęk w tym, że wszyscy byli szpiegiem i myśleli, że ukrywają się przed miastem i mafią.

Painiac #354 Posted 11 March 2018 - 07:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614

Bastard, jakieś dziwne mechaniki to za dużo. BYOR to nie bastard. Oczywiście, role mogą mieć jakieś specyficzne zasady, ale to bardziej w celu wręcz żartobliwym. Wprowadzanie bastarda byłoby wobec nas nieuczciwe, nie na to się umawialiśmy.

View PostEndranii_PL, on 10 March 2018 - 01:30 PM, said:

Czy ty naprawdę uważasz że będąc miafią grałbym tak agresywnie? Jeśli byłbym mafiozą to bym się odciął od deleted jak najszbciej pozwalając na jego lincz pierwszego dnia. Tak spanikowałem widząc że ktoś w byorze tak łatwo daje się zaciupać, to by było zbyt łatwe nie sądzisz?

... Właściwie masz rację. Znaczy się, jakbyś był w mafii, to faktycznie raczej byś na niego też zagłosował, zamiast go ratować. Zakładałem, że zwyczajnie Deleted ma jakąś kluczową rolę, i dlatego chcesz mieć go przy życiu. Z drugiej strony... Za często popełniam błąd, patrzę na rzeczy z mojej doświadczonej perspektywy. Dla mnie Deleted był mafią do odstrzelenia, ani razu nie zakładałem, że w tej grze jest błazen. Jakby nie patrzeć, błazen nie jest jakąś demonicznie złą postacią - miasto traci na ogół, tylko i wyłącznie lincz. Przynajmniej nie linczuje swojego miastowego, to chyba dobrze, nie? Mogłem wyjaśnić i uspokoić nastroje, zlekceważyłem fakt, że mogłeś błazna na serio potraktować. Z perspektywy dwóch dni, wydaje mi się, że po prostu popełniłeś koszmarny błąd. W ch_j koszmarny błąd. Jezu, jak ja nie cierpię wyobrażania sobie gry z perspektywy słabszego gracza. Co ci strzeliło do głowy? To, że się nie bronił, to była oczywista oznaka, że jest w mafii. Nie ma aż tak idealnych błaznów, to zbyt trudne. Zmarnowałeś zaj_bistą umiejkę, i sprawiłeś, że jesteśmy dzień do tyłu. Jeżeli miasto przegra tą grę, to generalnie ponosisz osobistą odpowiedzialność za ten fail.

... No to, może TYM RAZEM zlinczujemy klubowicza Deleted243? Zróbmy to, co należy.

Poleander #355 Posted 11 March 2018 - 08:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

Astrologowie ogłaszają tydzień linczu na Deleted243.

Jego aktywność zwiększa się!

Znowu...

Dokladnie za 3, 2, 1...

dwoogy #356 Posted 11 March 2018 - 11:28 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17871 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

Czyli teoria o bastardzie padła...

Kurde, Painiac gdybym nie czytał, nie uwierzyłbym... Ty, piszący posty ostre, wręcz agresywne, nagle taki układny...Ty, który wręcz zawsze odgrywasz rolę "złego policjanta" ?

Poleander, zapewne masz rację, wagoniki zaczną się pewnie podpinać.

Ale na chwilę obecną nurtuje mnie jeszcze jedno, dlaczego Endranii_PL zagłosował na siebie? czyżby kolejna "wypasiona" umiejka w stylu "oddając głos na siebie, unikasz linczu" ?

dwoogy #357 Posted 11 March 2018 - 11:37 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17871 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

View PostEndranii_PL, on 09 March 2018 - 11:18 PM, said:

No cóż co ja mogę powiedzieć poza tym iż dałem się kompletnie zafiksowac na tym iż to jest byor jednosześnie zapominając że to jest byor.
Przedewszystkim zacznijmy od tego że lincz szedł strasznie łatwo, za łatwo szczególnie że deleted nie bronił w żaden sposób. Ba był jaknajbardziej pogodzony z faktem że lincz się na nim odbędzie, zupełnie jakby to było mu na rękę. Nic tylko czekać aż wypali jakąś fajną umiejką i lincz się nie odbędzie. Ale nie ma tego złego słowa wypowiedziane chwilę przed linczę cementują fakt iz deleted jest 100 absztyfikantem.

To nie są słowa słabego członka klubu myszki miki, to są słowa człowieka który był częścią formy, był prawdziwym absztyfikantem ale sytuacja w której forma została zagrożona po prostu go przerosła i nie był wstanie pojąć jak może walczyć o utrzymanie formy!

Co do podjętych przezemnie akcji były one podyktowane nie tyle faktem iż ozzfanka, jeśli prześledzicie jej działania, ładnie się podpinała za każdym do już rozpoczętego linczy na łatwą ofiarę i robiła to dosyć wcześnie tak jakby to zrobił wygadany członek klubu myszki miki. Ale głównym powodem było nic innego jak wykorzystanie moich umiejętności które prezentują się następująco:

Ten co obserwuje(1 razowa)-Od lat przygladałeś się formie z daleka podziwiając jej foremne kształty dzięki czemu od razu jesteś wstanie wychwycić wszelkie nie zgodności z formą. Od początku gry znasz przynależność wybranej przez ciebie osoby.
Ten co jest w oddali(Pasywna)- Tutaj pozwolilem sobie usunąć opis co by klub miał możliwość przetestowania tej umiejki kolejnej nocy jeśli się odważą.
Ten co poznał formę(1 razowa)- Jako osoba kompletnie poświęcona obserwacji formy zdobyłeś nie mały pogłos wśród absztyfikantów. Jeśli uznasz że dana osoba nie jest częścią formy i oznajmisz to słowami OD FORMY NA PEWNO NIE UCIEKNIE (nazwa osoby) to przekonasz tym samym wszystkich zgromadzonych do linczu.

I teraz jeśli spojrzycie na 3 umiejętność ozzfanki to sami zrozumiecie co poszło nie tak.

...

W Twoim tłumaczeniu jest jedna nieścisłość,

Trzecia "umiejka" Ozz to:

3) Dym, ulotność, niejasność (pasywna) - gdy sprawdzi ciebie szpieg, napiszę mu, że jesteś z mafii. No, chyba że użyje jakiejś magii...

ta umiejka jak sądzę, działa tylko w fazie nocy..., Tw raczej użyłeś tej magii, bo wykorzystałeś umiejkę w fazie dnia... Więc Twoje tłumaczenie nie trzyma się kupy

Painiac #358 Posted 12 March 2018 - 05:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614

dwoogy, miasto ma za zadanie wygrać, a nie linczować tego miastowego, który ostatnio popełnił największy błąd. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, teoria że Endranii_PL bronił Deleted bo obaj są w mafii - no nie trzyma się kupy. Endranii po prostu ch_jowo zagrał - tak bardzo, że mam ochotę tłuc głową w ścianę. Mobilizowałbym lincz na Deleted243, jakbym miał więcej czasu i chęci. Bo chęci ostatnio nie mam - nuż znowu ktoś wyleci z genialnym pomysłem i zablokuje lincz. Z drugiej strony - to że Deleted jest w mafii, powinno być oczywiste dla wszystkich. Jeżeli nie jest, to mogę tutaj całe strony wyjaśniać dlaczego Deleted to mafia, a i tak nie załapalibyście. Wy przecież mnie podejrzewacie jak zaczynam pisać dłuższe posty. Demotywujące? Bardzo.

Fakt, że w zasadzie publicznie przyznałem się do bycia policjantem, że wyjawiłem że jesteś w klubie Pustelnika też zdaje się ominął uwagę wszystkich zgromadzonych. Niesamowite, aż mi witki opadły. Po co mam się produkować? Sam tej mafii nie wygram.

HEJ, HALO, dwoogy jest w Klubie Pustelnika, jakby ktoś nie wiedział!

No i tego: Deleted musi odejść, Deleted musi odejść, Deleted musi odejść! Jutro jest lincz?

Painiac #359 Posted 12 March 2018 - 05:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614
A, póki jeszcze pamiętam: na litość boską, jak chcecie podawać coś ze swojej roli, to nie możecie robić kopiuj-wklej! Musicie parafrazować znaczenie tych słów, przekazywać to samo znaczenie innymi słowami. PMki od Mistrza Gry zawierają za dużo informacji. A z drugiej strony, żądanie od mafii napisanie fałszywej PMki słowo w słowo jest niesamowicie nieuczciwe. Ta gra nie polega na podrabianiu stylu pisania Damii'ego. Bez parafrazowania dochodzi do dzikich sytuacji, gdzie ludzie robią screenshoty swoich PMek. Nie idźmy tą drogą.

Falathi #360 Posted 12 March 2018 - 12:24 PM

General

• WG Staff
  • 17442 battles
  • 9,987
  • [WG] WG

Painiac, ja pamiętam, że dwoogy to Pustelnik. Uważam jednak, że na razie ważniejsze jest zneutralizowanie Klubu, a na Pustelników przyjdzie czas: wykryty Pustelnik nie jest taki groźny, podobnie jak Klubowicz. 

I uważam, że masz rację odnośnie Deleted234

Głosuję za uśpieniem Deleted234 oraz skróceniem fazy dnia

Also tagged with mafia

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users