Jump to content

(Mafia - BYOR) Absurd i Groteska Pustelnicza Gdzieś w Krainie Gombrowicza

mafia

• Please log in to reply
454 replies to this topic

Damii90 #421 Posted 18 March 2018 - 01:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5444 battles
  • 621
  • [TEX] TEX

Przepraszam, przepraszam, ale byłem cały dzień na rozjazdach, już, już nie bijcie :D

A tak a propos DING DONG POST W DRODZE

Damii90 #422 Posted 18 March 2018 - 03:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5444 battles
  • 621
  • [TEX] TEX

EPILOG

- Ach, no gdzie ta Zuta się podziewa, panowie już kończą grę, a ona gdzieś się szwęda. Ależ to nowoczesne to moje dziecko! Mam nadzieję, że państwo TYM RAZEM zagłosowali odpowiednio. No więc, kto tym razem? - zapytała Pani Młodziakowa.

Do odpowiedzi najszybciej z was wszystkich wyrwał się dwoogy i zakrzyczał wręcz: "Deleted243!". Czym prędzej dołączył doń chór pozostałych wściekłych głosów, które "pragnęły krwi". Wyniesiony przez was wniosek czym prędzej sam się wykonał. Okazało się bowiem, że nagle pod mieszkanie podjechała czarna wołga, która była postrachem dla mieszkańców. Zauważyliście też, że w samochodzie nie było absolutnie żadnego kierowcy. Dopiero teraz stało się jasne. Mieliście w waszych szeregach niebezpieczną i ważną postać.

Block Quote

Jesteś CzarnoWołgistą i należysz do Absztyfikantów Grubej Berty. Legenda stała się prawdą, bójcie się uciekinierzy od formy!

1) "To on! Jedzie po nas!" (jednorazowa, specjalna) - gdy na polu bitwy zostaną tylko 4 osoby masz prawo do wykonania zabójstwa genialnego. Nikt i nic nie może go odbić lub zablokować.

2) Co za banialuki opowiadacie, on przecież nie istnieje! (wielorazowa, pasywna) - Gdy ktoś spróbuje na tobie wykonać jakąkolwiek zwykłą akcję, to zostanie ona odbita w losową stronę.

3) ... a może to jednak prawda, że porywa on te biedne dzieci... (jednorazowa) - w trakcie gry masz prawo zapytania się o prawdziwość stwierdzenia na tablicy wyników lub w moich postach, które będę pisał kończąc Fazy Dnia i Nocy.

Po tym wydarzeniu powstali nagle ze stołu Poleander Falathi i z dzikością w głosie rzucili się na asklockiego i zgwałcili go przez uszy. W międzyczasie z pazuch ich płaszczy wypadły karteczki, na których było napisane...

POLEANDER:

Block Quote

Jesteś Supportem WG i należysz do Klubu Przyjaciół Myszki Miki. Chyba każdy szanujący się człowiek wie, że pomimo ogromnych chęci, support nie jest tak pomocny, jaki powinien być :) Twoje umiejki:

1) Dokładamy wszelkich starań, by pozbyć się tych uciążliwych problemów, jednak obecnie nie jesteśmy w stanie rozwiązać wymienionego przez Pana problemu. Nadal pracujemy nad rozwiązaniem. (wielorazowa, pasywna) - ktoś próbował coś przedsięwziąć na tobie w Fazie Nocy? No to następnego dnia musi pożegnać się z udziałem w głosowaniu, ponieważ swoją formą pisarską kunsztownie wyjaśniasz petentów (powiadamiam cię, kto ciebie odwiedził; sprawdzającemu powiedzie się umiejka na tobie).

2) Jesteś lubiany inaczej :) (pasywna) - do linczu na tobie potrzeba 1 głosu mniej niż zwykle :(

3) Przepraszamy, ale serwery WoT są obecnie niedostępne (2-krotna) - blokujesz podczas Fazy Nocy umiejki wybranej JEDNEJ osoby.

FALATHI:

Block Quote

Jesteś Obywatel Jan Winnicki i należysz do Klubu Przyjaciół Myszki Miki. Dobroduszny i poczciwy przedstawiciel władzy z ludzką twarzą, to musiało się więc odbić na twoich umiejkach!

1) Jaki on dobroduszny! (pasywna) - ktoś chciał sprawdzić twoją przynależność partyjną? Przekażę mu wiadomość, że jesteś przedstawicielem miasta (chyba, że zostanie użyta umiejętność nieodbijalna).

2) Wszechmocna telewizja (jednorazowa) - raz w czasie gry może poznać rolę i przynależność jednego z graczy. Umiejka ta nie ma prawa zostać w żaden sposób odbita czy zablokowana.

3) Ludzka twarz (wielorazowa) - pojedynek na miny! W każdej Fazie Nocy musisz napisać mi jaką pokazujesz minę w pojedynku. Następnie sędzia pojedynku rozstrzygnie, kto wygra. Przegrany będzie potrzebował o 1 głos mniej do zlinczowania w Fazie Dnia.

Biedny asklocki powiesił się na wieszaku i dokonał żywota swojej formy gasząc światło. 

Block Quote

Jesteś Szalonym Elektrykiem i należysz do Absztyfikantów Grubej Berty. Zabawy z Voltami, ohmami i innymi amperami to dla ciebie nic nowego!

1) Muahahahahha! (2-krotna) - w czasie Fazy Nocy wybierasz JEDNĄ osobę, której umiejki zostaną odbite w losową stronę. Pamiętaj, że prąd może kopnąć i ciebie!

2) Ale ja tam sieci elektrycznej nie robiłem! Chyba... (3-krotna) - masz prawo wysłania 3 anonimów do wybranej osoby (każda może być inna) podczas trwania całej gry.

3) ... i wtedy prąd gaśnie, a my zabieramy, co potrzebne... (jednorazowa) - Wybierasz osobę w trakcie Fazy Nocy, której ukradniesz losową umiejkę. Do końca gry będzie już twoja.

ORAZ UMIEJKA Enraniiego_PL (de facto nawet nie ukradziona)

4) NO KAPPA (wielorazowa) - pojedynek na miny! W każdej Fazie Nocy musisz napisać mi jaką pokazujesz minę w pojedynku. Następnie sędzia pojedynku rozstrzygnie, kto wygra. Przegrany będzie potrzebował o 1 głos mniej do zlinczowania w Fazie Dnia.

Kiedy uciekinierzy od formy skończyli zabawę z asklockim, chcieli zabrać się za dwoogy'ego. Okazało się bowiem niemożliwe, ponieważ dawno go już nie było w mieszkaniu. Przed swoim odejściem w siną dal, zostawił on list pożegnalny, w którym zawarł słowa: "Wiedziałem".

Block Quote

Jesteś 1Gamma, użytkownik forum popularnej gry on-line: WoS ( World of Samurai) członek tajnej organizacji ZBoWiM (Związek Bojowników o Wolność i Mange) i należysz do Kompanii Pustelników. I see what you did there XD

1) Jedyna i słuszna, obiektywna i wszechwiedząca osobowość forumowa (wielorazowa) - jesteś sędzią w pojedynku na miny! Dostaniesz ode mnie informację o 2 minach, po czym wybierasz tą, która wywrze na tobie największe wrażenie! Konsekwencje twojej decyzji są niestety dla ciebie nieznane...

2) 0Beta, czy to ty? (2-krotna) - przed pierwszą i dowolnie wybraną przez ciebie Fazą Dnia musisz podać mi nazwę tego kogoś, kto zostanie zlinczowany. Jeżeli zgadniesz, to wygrywasz, a cała reszta już ciebie nie obchodzi! Możesz już potem nawet zginąć!

3) Tajność, zatajenie, tajemnica, wiem lepiej! (3-krotna) - piszesz na Tablicy Głosowań to, co chcesz!

Z dziką radością Falathi Poleander ruszyli następnie w stronę szafy. Otworzyli drzwiczki,a  zebranym ukazał się obraz, gdzie Zuta oddawała się w najlepsze pieszczoszkom w trójkacie z Profesorem Pimką i Kopyrdą. Tego już było za wiele dla Pani Młodziakowej. Ostatecznie forma ta uległa totalnej destrukcji. Udało się pokonać formę, jednak czy da się od niej uciec na zawsze, czy tylko do innej formy? To już pokaże prawdziwe życie...

W każdym razie przynajmniej Witold Gombrowicz był usatysfakcjonowany. :)

ABSZTYFIKANCI GRUBEJ BERTY PRZEGRALI

KLUB PRZYJACIÓŁ MYSZKI MIKI WYGRAŁ

KOMPANIA PUSTELNIKÓW WYGRAŁA

Dziękuję za grę i aktywność :)

P.S. Pojedynek na miny rozgrywał się ponad umiejkami. Tego nie można było zablokować. Aha i zaraz rozpiszę, co się działo.

FIN

Damii90 #423 Posted 18 March 2018 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5444 battles
  • 621
  • [TEX] TEX

MAFIACZAT

Block Quote

> Damii90

Witajcie mafiozi :D GL HF

P.S. Macie dodatkowo możliwość wykorzystania jednego zabójstwa nieodbijalnego.

Damii90

Plus każdej nocy piszecie mnie tutaj KTO idzie zabić

Poleander

OK - Falathi. Jestem Supportem WG, a moje umiejki to:

1) Dokładamy wszelkich starań, by pozbyć się tych uciążliwych problemów, jednak obecnie nie jesteśmy w stanie rozwiązać wymienionego przez Pana problemu. Nadal pracujemy nad rozwiązaniem. (wielorazowa, pasywna) - ktoś próbował coś przedsięwziąć na tobie w Fazie Nocy? No to następnego dnia musi pożegnać się z udziałem w głosowaniu, ponieważ swoją formą pisarską kunsztownie wyjaśniasz petentów (powiadamiam cię, kto ciebie odwiedził; sprawdzającemu powiedzie się umiejka na tobie).

2) Jesteś lubiany inaczej :) (pasywna) - do linczu na tobie potrzeba 1 głosu mniej niż zwykle :(

3) Przepraszamy, ale serwery WoT są obecnie niedostępne (2-krotna) - blokujesz podczas Fazy Nocy umiejki wybranej JEDNEJ osoby.

Napisz swoje umiejki - taka wiedza może się nam przydać w podbramkowych sytuacjach.

Od razu mówię, że rzucam tej nocy blokadę na Painiaca - jeżeli ma jakąkolwiek sprawdzającą umiejkę użyje jej pewnie na  mnie. Chyba, że będzie miał lepszy cel po tym dniu.

Falathi

Jasne!

Jesteś Obywatel Jan Winnicki i należysz do Klubu Przyjaciół Myszki Miki. Dobroduszny i poczciwy przedstawiciel władzy z ludzką twarzą, to musiało się więc odbić na twoich umiejkach!

1) Jaki on dobroduszny! (pasywna) - ktoś chciał sprawdzić twoją przynależność partyjną? Przekażę mu wiadomość, że jesteś przedstawicielem miasta (chyba, że zostanie użyta umiejętność nieodbijalna).

2) Wszechmocna telewizja (jednorazowa) - raz w czasie gry może poznać rolę i przynależność jednego z graczy. Umiejka ta nie ma prawa zostać w żaden sposób odbita czy zablokowana.

3) Ludzka twarz (wielorazowa) - pojedynek na miny! W każdej Fazie Nocy musisz napisać mi jaką pokazujesz minę w pojedynku. Następnie sędzia pojedynku rozstrzygnie, kto wygra. Przegrany będzie potrzebował o 1 głos mniej do zlinczowania w Fazie Dnia.

Powodzenia!

Zastanawiam się nad użyciem telewizji od razu, pytanie tylko na kim. Absztyfikanci specjalnie mnie nie martwią ale Pustelnicy to insza inszość. Jakaś sugestia? 

Poleander

Z tym wstrzymajmy się do linczu. Narazie ciężko ocenić na kim będzie najlepiej jej użyć.

Falathi

Zgadzam się. Zobaczymy, jak układają się głosy. 

Falathi

Damii90 PYTANIE

Jeśli napiszę na czacie, że chciałbym aby ktoś sprawdził delikwenta i przysłał odpowiedź na PW to czy będzie to zgodne z zasadami gry, czy nie bardzo? 
Żeby była jasność, zdaję sobie sprawę że mogę dostać fałszywą odpowiedź - w końcu to mafia i Gombrowicz, więc gęba może się nie zgadzać. 

Poleander

Moja sugestia: nie rób tego. Zagranie bardzo podejrzane. Poza tym starajmy się unikać gry na PMkach, bo są one bardzo obusieczną bronią.
Falathi

Hmm... OK, słuszna uwaga, to jest ryzykowne. 

Z drugiej strony... 

Dobra, inaczej: moim zdaniem w tej rundzie wystarczy, jeśli dojdzie do linczu na kimś innym niż nas. 
W nocy przyjdzie czas na umiejki. 

Kogo ewentualnie Twoim zdaniem warto byłoby uśpić? I czy usypiamy pierwszej nocy, czy dopiero późniejszej?  

Damii90

Oczywiście zabawy z PMkami są jak najbardziej dozwolone, ale jedyna uwaga to dodanie mnie do tej rozmowy oraz naturalnie zakaz screenów itp.

Falathi

Ok, rozumiem. Zastanowię się.
Poleander
Jeżeli przez "uśpić" masz na myśli nocne zabójstwo to też musimy poczekać do linczu. Dużo będzie zależeć od tego kto pójdzie na lincz i kto będzie głównym oskarżycielem.
Falathi
Dokładnie to miałem na myśli. 
Zastanawiałem się tylko, czy zabić po pierwszym linczu, czy też - jeśli dobrze zrozumiałem zasady że można użyć tej umiejki tylko raz - zaczekać do drugiego. 
Poleander
Zabójstwa są każdej nocy. Dami napisał to w drugim poście. I wybieramy kto dokonuje zabójstwa.
Falathi
OK, nie wiem czemu przeoczyłem tę informację.
Falathi

Hej, 

dostałem takie info: 

Witaj. Pragnę poinformować Cię o ogromnym nagromadzeniu Prądu błądzącego w twoim polu magnetoelektrycznym.

Tylko oddanie głosu na Endranii_PL może ochronić Cię przed zgubnymi skutkami uderzenia napięcia krokowego nadchodzącej nocy.

Oddając głos na Endranii_PL otrzymujesz ode mnie Siedmiomilowe buty elektroizolacyjne chroniące cię przed śmiertelnymi skutkami przepięć i szkodliwych skutków

przepływu przez mózg wirującego pola elektromagnetycznego.

Glkstj mlbk zgni

KONIECMATURY

W tym samym czasie (plus minus) dostałem PW od Mścisława z pytaniem, co sądzę o rzeczonych butach. 
Na razie strugam głupka, ale szczerze mówiąc nie wiem, co o tym myśleć. 
Zakładam, że to Mścisław używa na mnie umiejki, żeby nie zginąć. 

Oddanie głosu na Endranii w zasadzie mi pasuje - tak czy tak, kogoś trzeba odstrzelić a efekt linczu może być ważną informacją. 

Mścisław albo jest trzecią stroną i nie błaznem, co oczywiste, albo jest miastowym z umiejkami i chce uniknąć linczu, tak to widzę. Uważam, że pierwsza teoria jest bardziej prawdopodobna bo Mscisławowi lincz nie grozi a wyraźnie chce upupić Endraniego. 

Co o tym sądzisz? 

Falathi

I ciąg dalszy od Mścisława: 

Wiem o pewnej propozycji chociaż jej treść jest dość dziwna i niejednoznaczna.

Wiem też że sam ją otrzymałeś.

Oczywiście nie mogę być pewien Twojej przynależności ani kim jest osoba składająca propozycję.

Na pewno nie jesteście obaj w mafii. To by było...bez sensu.

Jeden z was może być w mafii, drugi w mieście.

Jaki cel miałoby miasto w składaniu takiej propozycji mafii. Dość ciężko sobie wyobrazić.

Więc może to propozycja od mafii do miastowego. Być może ale to też nie jest oczywiste.

Możesz też być miastem i składający propozycję jest również miastem. To możliwe.

Podsumowując jesteś prawdopodobnie absztyfikantem lub pustelnikiem.

Mylę się?

Moim zdaniem - Mścisław jest trzecią stroną, o nieokreślonej roli. Sądzę, że nie zaszkodziłoby go uśpić tej nocy. 

Poleander

Zagłosuj tak jak Ci karze i napisz wyraźnie, że robisz to pod wpływem umiejki Mscislava ("bo odezwał się do mnie na PW wspominając o szczegółach zawartych w opisie tej umiejki"). Trzeba to powiedzieć publicznie to może po Delete bedzie kolejnym do odstrzelenia przez miasto. Niech nas wyręczą. :)

Falathi

O tak, to dobry pomysł. 

Zobaczę, co odpowie na PW ale generalnie napiszę krótko przed linczem na kogo głosuję i dlaczego. 

Falathi

Jeszcze uzupełnienie: 

Ok, to jest jakiś pomysł. 

Muszę jednak zapytać: skąd wiesz o butach? Zakładam, że taka wiadomość nie została wysłana do wszystkich jak leci. 

Druga sprawa dotyczy Pustelników - właśnie z nimi mam ten problem, że są jedną wielką niewiadomą. Być może to sekta, zaczyna się od jednego łebka, który werbuje kolejnych. A może jest dwóch i współpracują, albo mają przeciwstawne cele. To mi przeszkadza, bo czego spodziewać się po Klubowiczach to mniej więcej wiadomo. Nie wiem jakie mają umiejki, ale przynajmniej ich cel i prawdopodobna liczba są w miarę znane. 

- tak mu odpisałem. 

Odpowiedź jest... ciekawa: 

Skąd wiem? Nieistotne w sumie.

To co jest ważne to że ktoś kto wysłał ją Tobie, jest anonimowy ale nie wie że nie tylko Ty otrzymałeś tę wiadomość. Więc jest to nad nim lekka przewaga.

Oczywiście może zakładać że się tym z kimś podzielisz ale ten ktoś nie musiałby Ci uwierzyć, więc jest to inna sytuacja.

Pozostaje inna kwestia: dlaczego Ty miałbyś akurat otrzymać taką propozycję. Przypadkowo?

No cóż, pierwszy głos dałem, ale jeśli nie chwyci przerzucę głos. Jeśli dołączą się 2 osoby to moje podejrzenia wobec nich wzrosną znacznie.

Albo to super cwane zagranie, albo Mscisław próbuje być cwany i niezbyt mu to wychodzi. Tak czy tak, pozostanę przy naszym obecnym planie. 

Falathi

Jakieś pomysły, co do odstrzału i weryfikacji? 
Chętnie sprawdziłbym Painiaca, a wszystko wskazuje na to, że on przeżyje. 

Kto do uśpienia? 

Poleander

Ja myślę, czy nie zaryzykować i odstrzelić Mscislav_sister - wtedy następnego dnia niemal na pewno pójdzie pod nóż Deleted243.

Myślę, że telewizji można użyć na Painiacu, aby wiedzieć jakie asy skrywa w rękawie.

Co do mojej umiejętności blokującej to może rzucę na Endranii_PL - pewnie będzie działać w związku ze zmianą głosu na niego.

Co ty na to Falathi?

Falathi

Myślałem o Telewizji na Painiacu, bo jego podejście jest podejrzane. 

Odstrzelenie Mścisława trochę ryzykowne - ja bym raczej go linczował. Z drugiej strony, czemu nie? Lepszego kandydata nie widzę. 

Damii90, używam Wszechmocnej Telewizji na graczu Painiac.  

Falathi

A, jeszcze jedno: robię minę numer 18, w sam raz na siedemnaście mgnień wiosny. 

Poleander

Jeszcze musimy wybrać kto idzie ubić Mscislava. Sugeruję. Abyś to był ty Falathi, bo tej nocy pewnie rzuca się na mnie i Painiaca wszyscy sprawdzający. XP

Zgadzasz się?

Falathi

Pasuje. 

Póki co, nie było na mnie głosów, tego się trzymajmy. 

Poleander

OK. W takim razie podsumowanie:

Zabijamy Mscislava - dokonuje tego Falathi.

Ja blokuję Endraniego.

Falathi sprawdza Painiaca.

Falathi

Dokładnie tak.
Damii90

Oto i wasz Painiac

Damii90

Falathi wygrałeś pojedynek na miny z miną:

¯\_ツ_/¯
¯\_ツ_/¯
¯\_ツ_/¯

Nie masz żadnych negatywnych efektów.

Falathi

Poleander - czy zdołał zablokować?
Damii90

¯\_ツ_/¯ tego nie mówię do zakończenia gry

Falathi

A, to chyba że tak. 

W poprzedniej Mafii informacja o sukcesie lub jego braku była po fazie nocy - ale że tak sobie znam umiejki to rozumiem, w porządku. 

Falathi

PS Po mojemu, noc wyszła nieźle. Dwa miasta wyeliminowane, znamy tożsamość trzeciego. Trzeba chyba skupić uwagę na Pustelnikach.
Damii90
Falathi XDD
Poleander
Co ty najlepszego wyprawiasz Falathi?
Falathi
Mam cięzki dzień, popełniłem błąd - pierwszy raz spotkałem się z taką rolą, jaką miała Ozzfanka. 

Pytanie - jaką taktykę wybieramy na ten dzień? 
Painiac jest miastowy, mam zamiar to wykorzystać. 
Poleander

Painiac jest dużym zagrożeniem, ale na naszą korzyść działa to, że miastowi grają tak jakby dosłownie chcieli jawnie pomagać mafii. Na tę chwilę chyba jedynie on prowadzi jakiekolwiek sensowne działania, aby nas wykryć. A że reszta miasta zachowuje się jak zachowuje to są dla nas idealną zasłoną dymną.

Jak na moje trzeba teraz ściąć Endraniego. To najbardziej sensowny ruch - nawet jako miasto bym to zrobił. Takie bezmyślne użycie umiejki generalnie bardzo nam pomogło. xP

Falathi

Zgadzam się. Uważam, że Paniaca należy potem albo załatwić w nocy, albo doprowadzić do linczu. Na razie niech nam pomaga i typuje. 

Poleander

Dobra Falathi - głosuj na Endraniego, a w nocy ścinamy Painiaca. Tylko walnij jakieś dobre uzasadnienie, aby nie było, że bezmyślnie podczepiasz się pod leminga.

Z miasta zostanie tylko Asklocki i lurk Deleted, wiec może uda na się przekonać dwoogyego do głosowania na nich.

Falathi

OK, pasuje. Wrzucę posta dzisiaj, tylko pomyślę jak uzasadnić.
Poleander

Na dziś proponuję ubić Painiaca. Ponownie myślę, że powinieneś to zrobić, bo pewnie dziś na mnie pójdą blokowania jak będą takowe. XP

Spróbuję zablokować asklockiego.

> Falathi

Pasuje. 

Damii, celem dzisiejszej nocy jest niejaki Painiac. 

Falathi

Druga sprawa, ponownie czas na pojedynek na miny. 

A więc, robię zestaw min Witkacego numer 15, a konkretnie: 
1. przerażenie wariata https://www.fotopoli...ego/24801/35491

2. Witkacy w Petersburgu https://commons.wiki...Art_Project.jpg

3. Towarzysz Pieriesmierdłow obserwujący egzekucję http://literat.ug.ed...cy/witkacy2.jpg

5. Prof. Pulverston: https://s-media-cach...77577446f6f.jpg
15. Duch w dolinie: https://desa.pl/medi...e8e1097bbc9.jpg

> Poleander

OK Damii podsumowanie.

W nocy ścinamy Painiaca. Zabójcą bedzie Falathi.

Ja blokuję asklockiego.

Falathi robi miny z postu powyżej.

>Damii90

Falathi - wygrałeś pojedynek na miny, nie masz żadnych negatywnych efektów.

Mina przeciwnika: "Mocno mrużę oczka jednocześnie unosząc brwi i wzrok do góry. Przez zaciśnięte usta wysuwam język na ok. 1cm i pochylam głowę mocno do lewego ramienia."

Damii90

Ładnie to rozgrywacie, nie powiem.
> Poleander

Dobra Falathi - trzeba ścinać Deleted i kończymy zabawę.

Tylko nie za ostro. Jeszcze wszystko może się odwrócić o 180°.

Damii - to wszystko zasługa Endraniego oraz Deleted. Za swoją grę powinni dostać honorowe członkostwo w mafii.

Poleander

Pobudka Falathi!

Wygrana w zasięgu ręki - działaj. XP

Poleander

View PostDamii90, on 16 March 2018 - 08:04 AM, said:
@_HuNT3R jak będę miał chwilę wolnego to podam ci zasady, ale to dopiero po weekendzie. I poproszę tutaj bez offtopu, bo gra chyli się powoli ku końcowi ;)

Tak Damii... zasugeruj jeszcze bardziej, że lincz na Deleted będzie końcem gry. xP

Sorry za format cytatu, ale piszę z komórki.

EDIT: tylko nie próbuj edytować tamtego posta, bo wtedy to już dopiero zaczną się teorie...

Damii90

Gra chyli się ku końcowi, bo zabito już 4 osoby, o to mi chodziło.

Poleander

Ja Damii wiem o co chodziło. Mówię tylko jak może być odebrana Twoja wypowiedź.

Poleander

FAAAAAAALLLLLAAAATHIIIII!

Nie opuszczaj gry w decydującym momencie! XP

Falathi

Już jestem
Damii90
GG

woronov #424 Posted 18 March 2018 - 03:53 PM

Captain

• Player
  • 17042 battles
  • 2,038
  • [DPA_W] DPA_W

Wow

Nie mogłem patrzeć jak się dajecie robić :facepalm:

Poleandra  przez całą grę nikt nawet nie próbował zaczepić. Wmówił Wam, że jest miastowym a Wy uwieżyliście.

Po pierwszym dniu myślałem, ze w mafii jest Painiac i Poleander. Tacy byli zgodni ze sobą, że aż bolało. Później Painiac "odszedł" i jak dla mnie drugi "Pan P" musiał być mafią. Takie przeczucie ;)

Prowadził Was jak chciał, prosto na ścięcie. Co do drugiego mafioza, to do końca nie byłem pewien.

Inna sprawa, że Deleted i Endranii nie pomogli i rzeczywiście powinni dostać "honorowe członkostwo w mafii" za taką grę.

Gratulację dla wygranych i wielu emocjonujących gier w przyszłości.

Dobra gra Mafii, bez dwóch zdań. 

:honoring:

Edited by woronov, 18 March 2018 - 03:54 PM.

Endranii_PL #425 Posted 18 March 2018 - 04:07 PM

Captain

• Clan Diplomat
  • 23664 battles
  • 2,227
  • [RGT] RGT
No cóż ja obstawiałem Deleted oraz Poleandra jako mafię i jak widać nie myliłem się co do tego drugiego. Niestety moja gra i próba zakumplowania się z deleted tak aby wyciągnąć kto jest jego wspólnikiem nie miała nawet szans powodzenia biorąc pod uwagę jak ładnie się na mnie reszta miasta rzuciła. Druga sprawa że naprawdę mało brakowało abym uśpił Dwoogiego pierwszego dnia zamiast ozzfanki co pewnie by mi pomogło ocalić skórę XD

Poleander #426 Posted 18 March 2018 - 04:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

Tak jak napisałem - miasto wręcz starało się pomóc mafii. Ale tak to się kończy jak miasto za bardzo skupia się na umiejkach i grach przez PMki zamiast szukać mafii.

Dzięki grze przez PMki Mscislava Falathi dostał niemalże alibi już pierwszego dnia. xP

Dzięki umiejce Endraniego miasto praktycznie straciło pierwszy dzień. Wyrzucił do śmieci cały dzień zdobywania informacji, aby zlinczować Ozzfankę. Wiedząc, że jest czerwona jakby doprowadził do jej linczu w sposób konwencjonalny miasto mogłoby zyskać sporo informacji oraz nie ściągać na siebie podejrzeń.

No i Deleted... Uczynił z siebie idealnego kozła ofiarnego, aby skupić na nim uwagę miasta... i nic z tym nie robił. xP

dwoogy #427 Posted 18 March 2018 - 04:40 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17880 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

View PostEndranii_PL, on 18 March 2018 - 04:07 PM, said:

..... Druga sprawa że naprawdę mało brakowało abym uśpił Dwoogiego pierwszego dnia zamiast ozzfanki co pewnie by mi pomogło ocalić skórę XD

Endranii, mało brakowało abym wygrał już w pierwszej rundzie, przed pierwszą fazą dnia, ot tak strzeliłem na asklockiego, zabrakło czasu aby pokierować lincz w jego stronę, chociaż nieżle szło na początku ;)

Typ na Deleted był bardzo prosty, to był pewnik.

Miałem pomysł aby wytypować siebie i zagrać jako błazen, ale zabrakło koncepcji.

Gra ciekawa, a skoro juz taka fajna reaktywacja wyszła...hmm może następne?

Falathi #428 Posted 18 March 2018 - 05:10 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 17860 battles
  • 10,090
  • [WG] WG

Genialna rozgrywka, dzięki wszystkim!

Napiszę coś więcej jutro wieczorem, na razie ciągle komórka i prąd w wiaderku...

asklocki3 #429 Posted 18 March 2018 - 05:17 PM

Captain

• Player
  • 14025 battles
  • 2,388
  • [-A_T-] -A_T-
Bardzo chciałbym wiedzieć jak to się stało, że umiejka Endraniego trafiła się mi ?

woronov #430 Posted 18 March 2018 - 05:30 PM

Captain

• Player
  • 17042 battles
  • 2,038
  • [DPA_W] DPA_W

View Postdwoogy, on 18 March 2018 - 03:40 PM, said:

...

Gra ciekawa, a skoro juz taka fajna reaktywacja wyszła...hmm może następne?

Ja się piszę :)

OzzfanKa #431 Posted 18 March 2018 - 07:02 PM

General

• Clan Commander
  • 13944 battles
  • 9,485
  • [_COM] _COM

Dzięki za grę. Choc wg mnie byla slaba, począwszy od akceptacji zdarzeń po wczesniej ustalonym czasie az po to pisanie raz na dzien w dalszych mafijnych dniach. Tylko tego się czepiam. Sam pomysl byl spoko.;)

dwoogy #432 Posted 18 March 2018 - 07:13 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17880 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR

Zasadniczo Ozz masz rację, po "DING DONG" Damii'ego powinien nastąpić koniec fazy dnia...

Ale jeżeli on uznał że nie..cóż on jest MG

OzzfanKa #433 Posted 18 March 2018 - 07:31 PM

General

• Clan Commander
  • 13944 battles
  • 9,485
  • [_COM] _COM
Napisalam tylko swoje zdanie.

Mscislav_sister #434 Posted 18 March 2018 - 09:50 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 12,475

View Postworonov, on 18 March 2018 - 03:53 PM, said:

Wow

Nie mogłem patrzeć jak się dajecie robić :facepalm:

Poleandra  przez całą grę nikt nawet nie próbował zaczepić. Wmówił Wam, że jest miastowym a Wy uwieżyliście.

Po pierwszym dniu myślałem, ze w mafii jest Painiac i Poleander. Tacy byli zgodni ze sobą, że aż bolało. Później Painiac "odszedł" i jak dla mnie drugi "Pan P" musiał być mafią. Takie przeczucie ;)

Prowadził Was jak chciał, prosto na ścięcie. Co do drugiego mafioza, to do końca nie byłem pewien.

Inna sprawa, że Deleted i Endranii nie pomogli i rzeczywiście powinni dostać "honorowe członkostwo w mafii" za taką grę.

Gratulację dla wygranych i wielu emocjonujących gier w przyszłości.

Dobra gra Mafii, bez dwóch zdań. 

:honoring:

Wiesz jak to się stało? Bo Poleander powiedział że aktywni nie mogą być w mafii a na pewno nie on i WSZYSCY uwierzyli, może oprócz Painiaca. 

200w.webp

View PostPoleander, on 18 March 2018 - 04:10 PM, said:

Tak jak napisałem - miasto wręcz starało się pomóc mafii. Ale tak to się kończy jak miasto za bardzo skupia się na umiejkach i grach przez PMki zamiast szukać mafii.

Dzięki grze przez PMki Mscislava Falathi dostał niemalże alibi już pierwszego dnia. xP

Dzięki umiejce Endraniego miasto praktycznie straciło pierwszy dzień. Wyrzucił do śmieci cały dzień zdobywania informacji, aby zlinczować Ozzfankę. Wiedząc, że jest czerwona jakby doprowadził do jej linczu w sposób konwencjonalny miasto mogłoby zyskać sporo informacji oraz nie ściągać na siebie podejrzeń.

No i Deleted... Uczynił z siebie idealnego kozła ofiarnego, aby skupić na nim uwagę miasta... i nic z tym nie robił. xP

Tak, PM było błędem. Bo komuś przyszło do głowy "a użyję sobie umiejkę z groźbą żeby zagłosować na randomową osobę". Rzeczywiście nie pomyślałem że można używać umiejek losowo z "XD" na twarzy. Dodatkowo Damii tak pomieszał że myślałem że mam treść umiejki bo dostał ją Falathi a ja mam pasywa. Otóż nie. Po prostu ktoś wysłał ją do dwóch osób. LoL.

View PostFalathi, on 18 March 2018 - 05:10 PM, said:

Genialna rozgrywka, dzięki wszystkim!

Napiszę coś więcej jutro wieczorem, na razie ciągle komórka i prąd w wiaderku...

Wręcz przeciwnie, bardzo słaba.

Przez ostatnie dni pojawiał się 1 post. Bo kiedy nic nie wiadomo to piszą wszyscy, jak wiadomo coś więcej to nikt nie gra. Usunięty to w ogóle chyba powinien mieć czerwoną kartkę po takim graniu.

No i najlepsze.

NIKOMU NIE PRZYSZŁO DO GŁOWY ŻEBY PO ŚMIERCI PAINIACA ODSTRZELIĆ POLEANDRA.

200w.webp

To teraz macie nauczkę że oni obaj nie mogą grać razem.

Dziękuję, dobranoc.

Poleander #435 Posted 18 March 2018 - 10:17 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

View PostMscislav_sister, on 18 March 2018 - 08:50 PM, said:

To teraz macie nauczkę że oni obaj nie mogą grać razem.

Dziękuję, dobranoc.

Ciekawa teoria. Równie dobra jak to, że Falathi i Mscislav na pewno nie mogą być w jednej drużynie. Macie na to dowód w tej grze. XP

Mafia nie wygrała dzięki jakimś moim nadnaturalnym zdolnościom tylko dlatego, że całe miasto dało pupci po całości od pierwszego dnia. A sam Painiac bez waszej pomocy nie mogł wiele zdziałać. W zasadzie wystarczyło, że grałem jak miastowy, robiąc robotę, którą wy powinniście robić i atakowałem graczy, którzy najbardziej pomagali mafii, czyli miastowych. XP

Wystarczyło trochę więcej myślenia i planowania, a mniej klepania w czerwony przycisk "umiejka".

A że słuchali tylko mnie i Painiaca? Zawsze tak będzie jak przeciwko rzeczowej analizie ktoś jako alternatywę rzuci "Hurr durr szczelać w Painiaca lub Polka bo MM nie umieści ich w jednej drużynie".

Damii - umieściłeś mnie i Painiaca w przeciwnych teamach rzeczywiście celowo, czy to był los?

Mscislav_sister #436 Posted 18 March 2018 - 10:57 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 12,475

Pytanie do Damiego powinno brzmieć: czy gdyby zrobił losowy przydział i wylosował was obu razem to czy by to tak zostawił?

Bo obecnie mógł to być oczywiście losowy przydział.

View PostPoleander, on 18 March 2018 - 10:17 PM, said:

Ciekawa teoria. Równie dobra jak to, że Falathi i Mscislav na pewno nie mogą być w jednej drużynie. Macie na to dowód w tej grze. XP

"Hurr durr szczelać w Painiaca lub Polka bo MM nie umieści ich w jednej drużynie".

Wiesz co, masz rację. Oni tego nigdy nie posłuchają.

Takich trzech jak was dwóch to nie ma ani jednego.

Mafia nie wygrała dzięki jakimś moim nadnaturalnym zdolnościom tylko dlatego, że całe miasto dało pupci po całości od pierwszego dnia.

Wszystko się dało nadrobić po pierwszym dniu. To że w linczu padnie miastowy i po nocy mamy 2:0 dla mafii nie jest niczym nadzwyczajnym, chyba przyznasz. Ale jak zgłaszają się do gry ludzie którzy nie bardzo chcą grać. No dobra, chcą, ale tak jak mówisz w umiejki. Byle napisać jeden post z analizą na 3 linijki raz na 3 dni i przeczekać do nocy. "Wtedy sprawdzę kto jest kim, i będę wtedy wiedział, a wtedy to ja im pogonię kota".

Miałeś aczkolwiek rację żeby nie grać przez PMki. Tu zwaliłem i więcej tego nie zrobię. Nawet gdybym miał sprawdzenie. Bo jak ktoś da tyle blokad, odbijanek i zmyłek co upakował Damii to sprawdzenia są gówno warte.

W ogóle to nie wiem czemu Painiac uznał że Endranii mógłby zagrać tak słabo po to żeby uratować rzekomego kolegę mafioza pierwszego dnia. Też go ładnie tu pokierowaliście.

Endranii już wie że nawet sprawdzając kogoś nie ma nawet 5% pewności że MG właśnie nie pokłada się ze śmiechu.

przeciwko rzeczowej analizie

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że zarówno Twoje jak i Painiaca analizy są tutaj przyjmowane chyba jak objawienie. Więc jak ktoś tylko siedzi obok i nie próbuje nic sam zanalizować to właśnie łatwo was popiera. Gdybyś na początku fazy dnia rzucił jakąś z tyłka teorią że trzeba np zlinczować mnie, to poza Painiaciem, prawie od razu miałbyś kilka głosów za.

Tak to tu działa. Dlatego zawsze będziecie osobno i tyle. Żeby Painiac mógł Ci wystawić kontrę.

Właściwie nie wiem czy to tylko efekt tej chmurki doświadczenia którą roztaczacie wokół czy też wchodzi tu w grę dar przemawiania/przekonywania.

Edited by Mscislav_sister, 18 March 2018 - 11:00 PM.

Painiac #437 Posted 19 March 2018 - 01:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614

Gratulacje dla mafii! Chociaż muszę przyznać z wielkim bólem, że miasto bardziej o siebie się potykało, niż żeby mafia coś tam konstruowała. Mogę chyba tylko pomarzyć o sytuacji, gdzie takie elementarne błędy jak lurkowanie zostaną wykorzenione - a poziom gry się podniesie. Atakowanie graczy za nieaktywność mnie absolutnie nie bawi. Bardzo często wygląda to tak, że biję jakąś osobę po pysku do krwi, i słucham jak ona jęczy. I na podstawie biadolenia muszę wysnuć, czy pobiłem niewinnego człowieka czy też nie. Marzy mi się wyższy poziom gry, taki ze skwarkami i smażoną cebulką.

View PostMscislav_sister, on 18 March 2018 - 10:57 PM, said:

W ogóle to nie wiem czemu Painiac uznał że Endranii mógłby zagrać tak słabo po to żeby uratować rzekomego kolegę mafioza pierwszego dnia. Też go ładnie tu pokierowaliście.

Widzisz, bo trzeba też na większy obraz spojrzeć.

Endranii na samym początku zraził mnie tym, że za bardzo zaczął się interesować moją rolą ze względu na zakończenie postu jakie zamieszczałem. To nie jest koszerne. Generalnie nie był zbytnio aktywny. Miałem sprawdzić albo jego, albo dwoogy'ego, tak kiepskie było jego zachowanie.

Potem był wiadomy dla wszystkich lincz na Ozzfance.

Potem, zamiast pokajać się, przeprosić, dać tyle info ile można, zacząć dochodzenie jak Bozia przykazała... głosuje na siebie. Narzeka że ktoś mu przywalił umiejką, że można go łatwiej zlinczować. Niesamowite - ktoś go podejrzewa i chce go łatwiej sprzątnąć. Próbuje przekonywać wszystkich, że Deleted to 100% miasto w momencie, gdy ten nie raczył napisać praktycznie nic podczas drugiej Fazy. Kopiuje PMkę zamiast ją sparafrazować. I cenzuruje część jej zawartości. Okej, aktualnie zawierzyłem jego teorii, że się koszmarnie pomylił i jest w mieście. Ten zaczyna głosować na asklockiego, który w tym momencie gry był całkiem dobrze potwierdzony jako miasto. Zadałem Endraniemu z Polkiem kilka pytań. Zamiast odpowiedzieć - z powrotem głosuje na siebie.

Moją jedyną alternatywą dla Endraniego to Poleander. Kogo mam niby wybrać? Kogoś, kto aktualnie uczestniczy w dyskusji i wygląda miastowo, czy jednak kogoś, kto zaczyna głosować na siebie, gdy tylko dostaje pytanie?

... Inny problem był taki, że asklocki głosował na Endraniego, i nie było widać możliwości zmiany jego głosu. Mogłem jedynie się podłączyć pod niego. Sam nikogo nie zlinczuję. Ja chciałem wykosić Deleted.

... Fakt, to że Mscislav sprawił, że Falathi był poza podejrzeniem, było dla mnie dziwne. Nie bardzo rozumiałem ten argument.

Mscislav_sister #438 Posted 19 March 2018 - 03:17 AM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 12,475

Popełnianie błędów czegoś może nauczyć. Nieaktywność nie uczy niczego. Chociaż nie. Nieaktywność uczy że najpierw w nocy zabiją tych którzy chcą dużo gadać. "a ja będę taki sprytny, cichy niepozorny".

Ja już wiem że popełniłem błąd, na pewno taki że zbyt szybko wykluczyłem Falathiego spoza podejrzanych. Naprawdę szczerze logiczne wydawało mi się że miastowy nie rzuciłby umiejką z groźbą na oślep, ergo wie kto jest kim, ergo jest mafią - więc Falathi nie jest mafią.

No trudno. Akurat wdepłem w guano.

Poleander #439 Posted 19 March 2018 - 05:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24588 battles
  • 656

View PostMscislav_sister, on 18 March 2018 - 09:57 PM, said:

Tak to tu działa. Dlatego zawsze będziecie osobno i tyle. Żeby Painiac mógł Ci wystawić kontrę.

Byliśmy w przeciwnych drużynach - jaką kontrę wystawił Painiac mi, albo ja Painiacowi? XP

Ja po prostu wspierałem szukanie mafii, bo wy na to nie mieliście ochoty. A że wiedziałem na kogo można kierować podejrzenia to druga sprawa... xP

Cały czas nie rozumiecie, że jakby miasto przełożyło się do gry, a nie lurkowało to ta strategia byłaby bardzo ryzykowna. Nie jestem guru mafijnych gier - po prostu wystarczy, aby miasto robiło to co powinno, a nie czekać na odpowiedzi na tacy. Bo nigdy nie wie kto tą tacę trzyma. xP

OzzfanKa #440 Posted 19 March 2018 - 06:47 AM

General

• Clan Commander
  • 13944 battles
  • 9,485
  • [_COM] _COM
Wystarczylo by nie opierac sie na „sprawdzonych informacjach z umiejek” jak niektorzy, ci co zostali mogli się bardziej postarac a nie pisac jeden post na dzien, no i przestrzegać czasu dnia i nocy ze wszelkimi akcjami. I gra potoczyłaby się lepiej i bardziej ciekawie.

Also tagged with mafia

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users