Jump to content

(Mafia - BYOR) Absurd i Groteska Pustelnicza Gdzieś w Krainie Gombrowicza

mafia

• Please log in to reply
454 replies to this topic

Poleander #441 Posted 19 March 2018 - 07:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24922 battles
  • 656

View PostOzzfanKa, on 19 March 2018 - 05:47 AM, said:

Wystarczylo by nie opierac sie na „sprawdzonych informacjach z umiejek” jak niektorzy, ci co zostali mogli się bardziej postarac a nie pisac jeden post na dzien, no i przestrzegać czasu dnia i nocy ze wszelkimi akcjami. I gra potoczyłaby się lepiej i bardziej ciekawie.

Ozz - jakbym Ciebie sprawdził i wyskoczyłabyś mi na czerwono to też bym Cię uznał za klubowiczkę i dążył do linczu na Tobie. Najbardziej mnie zdziwiło, że Endranii odstrzelił Ciebie w taki sposób. Wiedząc, że jesteś czerwona nawet Cie nie przycisną. Zamiast tego wolał olać możliwość wytropienia innych klubowiczów i zużyć mocną umiejkę przeznaczoną na późniejsze fazy gry. Miał szansę na wykopanie tony informacji nawet jakbyś się właśnie okazała czarną owcą.

Poza tym jakby nie ujawniał się z tą umiejką do końca to ostatni dzień mógł się potoczyć zupełnie inaczej...

Painiac #442 Posted 19 March 2018 - 08:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614

No o to generalnie się rozchodzi. Przecież są takie role jak szalony policjant, który pokazuje wyniki na odwrót - a MG mówi graczowi w PMce że jest normalny. Przecież to BYOR. Mając czerwoną Ozzfankę, starałbym się szukać dziury w całym, żeby doprowadzić do linczu. Gdyby odpowiadała całkiem miastowo - pewnie zacząłbym wątpić w swoją rolę, bądź w sprawdzenie. Zaś Endranii z Ozzfanką nie zamienił za bardzo słowa. Aktywność i dialog to podstawa. Zadawajcie pytania i na nie odpowiadajcie. Jak byście grali w klasycznej mafii, gdzie nie ma ról?

Ktoś ma ochotę prowadzić następną mafię, czy to ja mam czynić honory?

Edited by Painiac, 19 March 2018 - 08:33 AM.

dwoogy #443 Posted 19 March 2018 - 09:13 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17905 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR
A jaka tym razem? Sugerowałbym klasyczną, ewentualnie z kultystą

Poleander #444 Posted 19 March 2018 - 09:44 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24922 battles
  • 656
Ja bym w sumie miał pomysł na prostego Bastarda.

Miasto i Mafia wygrywają jak zlikwidują gracza z 3rd Party - Agenta. Miasto w linczu, Mafia podczas zabójstwa w Fazie Nocy.

Miasto przegrywa jak Mafia zabije agenta w Fazie Nocy, zlikwiduje Mafię (standardowa wygrana miasta w normalnej grze) lub Mafia osiągnie proporcję graczy 1:1 (czyli wygrana mafii w standardowych grach).

Mafia przegrywa jeżeli Miasto zlinczuje agenta lub osiągnie proporcję graczy 1:1.

Agent wygra jeżeli przetrwa grę, czyli Mafia osiąga proporcję graczy 1:1 lub Miasto wybija Mafię. Oczywiście Agent będzie miał parę asów w rękawie, aby namącić w poszukiwaniach.

Dlaczego chcę zrobić takiego Bastarda? Cóż... będzie miał umiejki, ale kluczem będzie aktywna gra z dozą planowania. Niestandardowe zasady wymuszą dużo więcej analizy - miasto jak i mafia nie będą mogły strzelać na ślepo umiejkami i zabójstwami jak i dużo więcej analizować kogo posyłają na lincz. Czyli tego co właśnie w tej grze wybitnie zabrakło.

Podoba się taki pomysł?

dwoogy #445 Posted 19 March 2018 - 10:08 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17905 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR
Polek, pomysł ciekawy. Pytanie ilu będzie graczy i czy będą nowi gracze. Jeżeli będzie "stara" ekipa to jak najbardziej. 

OzzfanKa #446 Posted 19 March 2018 - 11:10 AM

General

• Clan Commander
  • 13971 battles
  • 9,525
  • [_COM] _COM

I pytanie czy będziesz się czepiał literówek, jak ostatnio, jako ze piszę glownie z telefonu to czasem ciężko cos ogarnąć.

Painiac #447 Posted 19 March 2018 - 11:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614
Mnie się podoba taki pomysł. Chciałem Paranormala robić... ale po tej mafii to trochę kiepski pomysł, skoro wszyscy kitrają się po krzakach ,,bo majo umiejki". Czemu nie.

Poleander #448 Posted 19 March 2018 - 12:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24922 battles
  • 656
Nie będę się czepiał literówek, chyba że ktoś rażąco przekręci nick.
A co do pogrubienia to nie będę się czepiać jak ktoś pogrubi część nicku lub napisze obok w nawiasie "(pogrubienie)".

Mscislav_sister #449 Posted 19 March 2018 - 01:49 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,340

No nie wiem...wiadomo że to będzie Painiac, taki z niego agent.:trollface:

OzzfanKa #450 Posted 19 March 2018 - 02:35 PM

General

• Clan Commander
  • 13971 battles
  • 9,525
  • [_COM] _COM

View PostPoleander, on 19 March 2018 - 12:28 PM, said:

Nie będę się czepiał literówek, chyba że ktoś rażąco przekręci nick.
A co do pogrubienia to nie będę się czepiać jak ktoś pogrubi część nicku lub napisze obok w nawiasie "(pogrubienie)".

Jeśli tak to ja się piszę. ;)

Damii90 #451 Posted 19 March 2018 - 06:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5515 battles
  • 621
  • [TEX] TEX

Przed 1. DNIEM dwoogy obstawia asklockiego do zlinczowania w Fazie Dnia.

1. DZIEŃ Lincz na Ozz przez umiejkę Endraniiego. W międzyczasie asklocki wysyła anonima do Mscislava i Falathiego:

Block Quote

Witaj. Pragnę poinformować Cię o ogromnym nagromadzeniu Prądu błądzącego w twoim polu magnetoelektrycznym.

Tylko oddanie głosu na Endranii_PL może ochronić Cię przed zgubnymi skutkami uderzenia napięcia krokowego nadchodzącej nocy.

Oddając głos na Endranii_PL otrzymujesz ode mnie Siedmiomilowe buty elektroizolacyjne chroniące cię przed śmiertelnymi skutkami przepięć i szkodliwych skutków

przepływu przez mózg wirującego pola elektromagnetycznego.

Glkstj mlbk zgni

KONIECMATURY

Mscislav dostaje dodatkowo kolejnego anonima od Endraniiego:

Block Quote

Jak tak dalej pójdzie to będziesz wisiał na stryczku mój ty mały rozbójniczku.

1.NOC - ginie Mscislav z rąk Falathiego.

Mscislav blokuje akcje dwoogy'ego (nic się, nie stało).

Painiac niezbijalnie sprawdza przynależność dwoogy'ego.

Poleander blokuje Endraniiego (nic się nie stało).

Falathi poznaje przynależność i role Painiaca.

2. DZIEŃ - lincz na Endraniim, asklocki otrzymuje możliwość pojedynku na miny (losowo wybrany). Pojedynek na miny nie mógł być zablokowany, rozgrywał się niezależnie od wszystkiego.

2. NOC - ginie Painiac z rąk Falathiego.

Painiac sprawdził Poleandra.

Poleander zablokował asklockiego.

Asklocki chciał ukraść umiejkę dwoogy'ego. (block)

Asklocki chciał odbić umiejki Poleandra i Painiaca. (block) Druga rzecz, że w ciągu 1 Fazy mógł zablokować tylko jedną osobę, ale no cóż i tak został zablokowany ¯\_ツ_/¯.

Przed 3. DNIEM dwoogy stwierdza, że Deleted zginie w linczu.

3. DZIEŃ - lincz na Deleted

MAFIA WIN.

3RD PARTY WIN.

Szkoda, że nikt nie chciał nic naskrobać na tablicy albo zadać pytanie do mojego posta.

Zawodnicy wybierali byli do frakcji na drodze losowej (tak, nawet Falathi, który mnie prosił, żeby nie być w mieście XD) OPRÓCZ dwoogy'ego. Dałem mu 3rd, bo mi się żalił, że nigdy nie był samotnikiem. Stweirdziłem, że mi dobry seed wyszedł za pierwszym razem i zostawiłem jak jest. I nie mam pojęcia, co bym zrobił, gdyby w mafii wylądował Polek z Painem. Pewnie bym ich i tak zostawił XD. Co do uczestnictwa jako gracz - BARDZO CHĘTNIE

dwoogy #452 Posted 19 March 2018 - 08:18 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17905 battles
  • 933
  • [BLUR] BLUR
@Damii, bez przesady, dyskretna prośba to nie żalenie się :teethhappy:

Squibb_ #453 Posted 19 March 2018 - 11:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 15629 battles
  • 1,407
Danii nadal czekam na PMke :)

Painiac #454 Posted 20 March 2018 - 12:40 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17643 battles
  • 614

View Post_HuNT3R, on 19 March 2018 - 11:53 PM, said:

Danii nadal czekam na PMke :)

http://forum.worldof...-mafia/#topmost - topic ma z 6 lat, ale na aktualności nie stracił. Polecam zwłaszcza obczaić link do pliczku flash, który też zgrabnie objaśnia zasady w obrazkowy sposób.

http://forum.worldof...26#entry2894226 w tym poście objaśniam to, czego zabrakło w tej grze. Trochę podstaw.

http://forum.worldof...32#entry2952632 ... nawiasem mówiąc, strasznie podoba mi się klimat z tej mafii, i balans. Wszyscy tutaj odwalili kawał świetnej roboty.

Edited by Painiac, 20 March 2018 - 01:12 AM.

woronov #455 Posted 20 March 2018 - 08:37 PM

Captain

• Player
  • 17251 battles
  • 2,045
  • [DPA_W] DPA_W

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/666238-mafia-bastard-polowanie-na-suma/

dla zainteresowanych

Also tagged with mafia

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users