Jump to content

Devsi obwieścili koniec "złotego" World of Tanks. Co sądzicie o zmianach w WoT 1.0?

• This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

Zabili_mnie_i_ucieklem #1 Posted 24 February 2018 - 04:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1480 battles
  • 373

Informacje z konferencji na której Devsi ogłosili kilka od dawna oczekiwanych ale również kontrowersyjnych zmian.

http://rykoszet.info/2018/02/23/konferencja-wargaming-23-02-18/

Q: Jakieś zmiany co do złotej waluty?
A: W łacie 1.0 zniesiemy ceny amunicji i sprzętu eksploatacyjnego w postaci złota, zostawiając tylko cenę w srebrze. 

To pozwoli nam na łatwiejszy rebalans wspomnianej amunicji. Ogólnie bierzemy pod uwagę trzy drogi:

• - całkowite usunięcie amunicji Premium (pojawi się inny rodzaj amunicji);

• -stworzyć amunicję Premium, która będzie dostępna tylko za złoto;

• -zaprojektowanie całej ekonomii związanej z amunicją od nowa.

* Obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten pierwszy

„poczekamy aż ludzie wystrzelają wszystkie pestki kupione za złoto/pieniądze (kwestie prawne) i wtedy zaczniemy rebalans na piaskownicy”

Co sądzicie o planowanych zmianach w amunicji premium???

Edited by Zabili_mnie_i_ucieklem, 26 February 2018 - 11:09 AM.

Morso #2 Posted 24 February 2018 - 04:53 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 66492 battles
  • 209
Sądzę, że do tego czasu możemy zejść ze starości.

Zabili_mnie_i_ucieklem #3 Posted 24 February 2018 - 05:04 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1480 battles
  • 373

View PostMorso, on 24 February 2018 - 04:53 AM, said:

Sądzę, że do tego czasu możemy zejść ze starości.

1.0 wychodzi w marcu. Nie wiem jak ty ale ja planuję pożyć dłużej.

Skończy się płacz i wyzwiska od gold noobów. Będzie to kolejny inny rodzaj amunicji dostępny za kredki tylko droższy.

Skończą się przykre sytuacje z nieumyślnie wydanym złotem jak w tym temacie.http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/663030-przypadkowe-wydanie-zlota/

Możliwości balansowania czołgów tylko pod względem pancerza są ograniczone.  Na przykład buff pancerza 8 tieru powodował, że 6-7 miały ogromne problemy z nawiązaniem walki.

Balans amunicji premium daje większe pole do popisu.

Edited by Zabili_mnie_i_ucieklem, 24 February 2018 - 05:06 AM.

Morso #4 Posted 24 February 2018 - 05:54 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 66492 battles
  • 209

View PostZabili_mnie_i_ucieklem, on 24 February 2018 - 05:04 AM, said:

1.0 wychodzi w marcu. Nie wiem jak ty ale ja planuję pożyć dłużej.

Skończy się płacz i wyzwiska od gold noobów. Będzie to kolejny inny rodzaj amunicji dostępny za kredki tylko droższy.

Skończą się przykre sytuacje z nieumyślnie wydanym złotem jak w tym temacie.http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/663030-przypadkowe-wydanie-zlota/

Możliwości balansowania czołgów tylko pod względem pancerza są ograniczone.  Na przykład buff pancerza 8 tieru powodował, że 6-7 miały ogromne problemy z nawiązaniem walki.

Balans amunicji premium daje większe pole do popisu.

Do marca może się i uda, ale nie chce mi się wierzyć, że wprowadzą wszystko na raz. Słowo klucz "plany". Obawiam się, że "będą potrzebować więcej informacji", "czasu na usuwanie błędów", lub usłyszymy nową wymówkę. Na razie wszystko to gdybanie. Będę wiedział, czy się cieszyć, czy gderać, jak podejmą i ogłoszą ostatecznie decyzję, co robią z gold ammo. Projekty wielkości World of Tanks mają rozpisany harmonogram prac na wiele miesięcy do przodu, a tu mieliby w około miesiąc się na coś zdecydować i od razy to wdrożyć... Sorry, ale jestem sceptyczny. Za dużo już słyszałem obietnic od WG :mellow:.

Zabili_mnie_i_ucieklem #5 Posted 24 February 2018 - 06:09 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1480 battles
  • 373

View PostMorso, on 24 February 2018 - 05:54 AM, said:

Do marca może się i uda, ale nie chce mi się wierzyć, że wprowadzą wszystko na raz. Słowo klucz "plany". Obawiam się, że "będą potrzebować więcej informacji", "czasu na usuwanie błędów", lub usłyszymy nową wymówkę. Na razie wszystko to gdybanie. Będę wiedział, czy się cieszyć, czy gderać, jak podejmą i ogłoszą ostatecznie decyzję, co robią z gold ammo. Projekty wielkości World of Tanks mają rozpisany harmonogram prac na wiele miesięcy do przodu, a tu mieliby w około miesiąc się na coś zdecydować i od razy to wdrożyć... Sorry, ale jestem sceptyczny. Za dużo już słyszałem obietnic od WG :mellow:.

Zmiany nastąpią etapami ale to kwestia bardziej kilku miesięcy niż lat.

Po wprowadzaniu 1.O map HD i włoskich czołgów devsi zapewne skupią się na rebalansie amunicji.

Zapowiedziano testy amunicji na Piaskownicy. 

Vihrru #6 Posted 24 February 2018 - 08:16 AM

Sergeant

• Player
  • 37964 battles
  • 260

Wyeliminują amunicję premium, ale, jak obwieścili, zastąpią ją inną. Czy naprawdę to coś zmieni i czy będzie to zmiana na lepsze dla graczy? Dla WG na pewno.

Mscislav_sister #7 Posted 24 February 2018 - 08:21 AM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 11,525

Tryb Frontu też był na Piaskownicy.

Ja rozumiem. Fajnie. Coś powiedzieli w tym temacie. Nie ekscytuj się tak bo za 2 miesiące o wszystkim zapomnisz.

Gdyby wszystkie ploty które ogłaszają na różnego rodzaju eventach brać poważnie i spisywać to dzisiaj byłoby tego cała ściana tylko do roku 2017 niespełnionych zapowiedzi.

Tylko przeczytaj stare Q&A to zobaczysz jakie rzeczy nie wymyślali.

@down

Prace nad owymi zostały dawno ukończone, na serwery dawno wypuszczone, przypuszczalnie w niecnych celach.

Edited by Mscislav_sister, 24 February 2018 - 09:23 AM.

HoHoLK44 #8 Posted 24 February 2018 - 08:36 AM

Major General

• Community Contributor
  • 21050 battles
  • 5,489

Ja mam tylko jedno pytanie, bo w tekście jest też taka informacja:

"Trwają prace nad stworzeniem bota, który będzie grał jak gracz z 48% WR’em."

Czy w związku z tym boty zastąpią graczy z WR <47%?

Dziękuję za szybką odpowiedź ;)

herhor67 #9 Posted 24 February 2018 - 09:34 AM

Brigadier

• Player
  • 10513 battles
  • 4,097
  • [RAZUR] RAZUR

– Rozważymy możliwość ukarania topiących się artylerzystów;

How nice!

Q: Tryb PvE?
A: Jest w planach.

Q: Powtórki serwerowe.
A: W rozwoju.

How nice!

Q: Czy będą programy motywacyjne dla starszych graczy?
A: Owszem, nawet w tym roku.

How nice!

– Chcemy, aby pierwsze bitwy na stockowych czołgach były zawsze rozgrywane na topie stawki;

Czyli jak mieć 30% wr na czołgu :D

Edited by herhor67, 24 February 2018 - 09:35 AM.

Jade_Podyche #10 Posted 24 February 2018 - 11:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 2148 battles
  • 482

WG wynalazło inny sposób na zarabianie.

Zaczynam się bać...

rvader #11 Posted 24 February 2018 - 11:18 AM

Brigadier

• Player
  • 50547 battles
  • 4,526
  • [ACHJO] ACHJO

Block Quote

całkowite usunięcie amunicji Premium (pojawi się inny rodzaj amunicji)

- extra premium plus :teethhappy:

Block Quote

stworzyć amunicję Premium, która będzie dostępna tylko za złoto;

- a jakże ,że zmieni - ci,co mają tony golda będą walić nadal z golda a reszta będzie się oblizywać smakiem ....:( Uważam ,że teraz jest dobrze jak jest :) i zamykanie komuś możliwości do amunicji goldowej jest nie na miejscu :angry:

To juz lepiej zamiast kombinować - usunąć gold w całości a amunicję za srebro z rebalansować ...

Block Quote

Czy w związku z tym boty zastąpią graczy z WR <47%?

- dostaną swój serwer :teethhappy:

Falathi #12 Posted 24 February 2018 - 11:23 AM

General

• WG Staff
  • 16426 battles
  • 9,430
  • [WG] WG

View Postrvader, on 24 February 2018 - 11:18 AM, said:

- a jakże ,że zmieni - ci,co mają tony golda będą walić nadal z golda a reszta będzie się oblizywać smakiem ....:( Uważam ,że teraz jest dobrze jak jest :) i zamykanie komuś możliwości do amunicji goldowej jest nie na miejscu :angry:

To juz lepiej zamiast kombinować - usunąć gold w całości a amunicję za srebro z rebalansować ...

Zobaczymy, jak będzie. Możliwe np. że zamiast obecnej amunicji premium będzie jakaś kombinacja w rodzaju pocisków o nieco większej penetracji, ale gorszych uszkodzeniach.  

klosiu_1 #13 Posted 24 February 2018 - 11:46 AM

Brigadier

• Player
  • 46726 battles
  • 4,716
Taa, wielka zmiana. Usuną amunicję premium, a wprowadzą apcry i heaty. Za srebro (bo i tak nikt nie kupuje za złoto przecież), ale trochę droższe.

profes79 #14 Posted 24 February 2018 - 12:08 PM

General

• Player
  • 19202 battles
  • 8,977
  • [FENOM] FENOM
Nie zmieni się nic. Złota amunicja i tak jest złota tylko z nazwy bo jest dostępna tylko za kredki więc i tak chyba nikt nie kupuje jej za złoto bo i po co. Teraz po prostu usankcjonują to a do tego dorzucą amunicję tylko za złoto ale za to z autopenem na wszystkim co jeździ (jakby "złota" na niektórych pojazdach już nie miała takiego efektu). Kasa musi się zgadzać. Do tego jeszcze pewnie "idąc za głosem graczy" obniżą parametry dawnej "złotej" amunicji na tyle, aby skusić graczy do kupna prawdziwej złotej amunicji na którą trzeba będzie wydać realną kasę.

Edited by profes79, 24 February 2018 - 12:09 PM.

HeroOfJustice #15 Posted 24 February 2018 - 12:16 PM

Captain

• Player
  • 51988 battles
  • 2,259
  • [PAZIU] PAZIU
Spokojna wasza rozczochrana - z tego co pamiętam przebłyski o nowym systemie perkow czy nowym sezonie misji osobistych pojawiały się od gdzieś dwóch lat, a dalej nie znamy żadnych szczegółów xD Pracę nad rebalansem złotych pestek będą trwały w podobnym tempie - priorytetem wiadomo są nowe premtanki.

rvader #16 Posted 24 February 2018 - 12:22 PM

Brigadier

• Player
  • 50547 battles
  • 4,526
  • [ACHJO] ACHJO

View PostFalathi, on 24 February 2018 - 10:23 AM, said:

Zobaczymy, jak będzie. Możliwe np. że zamiast obecnej amunicji premium będzie jakaś kombinacja w rodzaju pocisków o nieco większej penetracji, ale gorszych uszkodzeniach.  

- z całym szacunkiem ,ale - kombinacje WG - przeważnie wychodzą graczom bokiem...:sceptic:

rzaba_z_gur #17 Posted 24 February 2018 - 12:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14823 battles
  • 59
  • [PNE] PNE

Jak wiadomo (a jak ktoś nie wie to zachęcam do przeczytania: http://www.dom1n.com...eferencyjny-mm/ ) WG likwiduje ograniczony MM.

Teraz powstaje jedno zasadnicze pytanie: jeśli okazałoby się, że nowe, ulepszone wersje czołgów są do niczego i wybrałbym opcję rekompensaty to po co mi te góry złota, skoro co najwyżej będę mógł za to kupić konto premium?

Wiem, że wiele pojazdów z preferencyjnym MM niedomaga, ale wciąż jest grupa fajnych czołgów, które warto wyprowadzić z garażu, nawet przy obecnym MM.

profes79 #18 Posted 24 February 2018 - 12:51 PM

General

• Player
  • 19202 battles
  • 8,977
  • [FENOM] FENOM

View Postrzaba_z_gur, on 24 February 2018 - 12:31 PM, said:

Jak wiadomo (a jak ktoś nie wie to zachęcam do przeczytania: http://www.dom1n.com...eferencyjny-mm/ ) WG likwiduje ograniczony MM.

Teraz powstaje jedno zasadnicze pytanie: jeśli okazałoby się, że nowe, ulepszone wersje czołgów są do niczego i wybrałbym opcję rekompensaty to po co mi te góry złota, skoro co najwyżej będę mógł za to kupić konto premium?

Wiem, że wiele pojazdów z preferencyjnym MM niedomaga, ale wciąż jest grupa fajnych czołgów, które warto wyprowadzić z garażu, nawet przy obecnym MM.

I w ten sposób zarżną do końca jedne z najfajniejszych czołgów w grze, które wyróżniały się na tle swoich tierowych odpowiedników.
Tak naprawdę pewna alternatywa jest - mająca zresztą precedens na VI i VII tierach w postaci czołgów premium będących de facto odpowiednikami czołgów drzewkowych - patrz Cromwell B, Rudy czy IS-2 (berlińśki). Bo np. balans IS-6 w postaci lepszego działa? No to mamy praktycznie IS-3 tylko premium. Jagd88 - to przecież w zasadzie Jagdtiger tylko z długą 88 zamiast 128. Dodanie mu lepszego działa - np. krótkiej 128 - spowoduje, że ten czołg niczym nie będzie się odróżniał od drzewkowych Ferdka i JagdII a nawet będzie od nich lepszy. Niby jest to pewien sposób, chyba najmniej bolesny dla posiadaczy owych pojazdów - ale z drugiej strony nagle zyskamy stado klonów premium równoważnych z czołgami drzewkowymi (co widoczne jest zwłaszcza w przypadku Cromwelli B które na VI grają masowo i na randomach i na rozgrywkach klanowych praktycznie wypierając zwykłe Cromwelle).

Wymiana? Na co wymienię Jagd88 - na Scorpiona? Super Persa na Pilota czy Pattona KR? Przecież to są pojazdy o zupełnie innych charakterystykach i sposobie gry; chciałbym mieć Pilota/Pattona to bym je sobie kupił bo SUper Persa kupowałem jak już oba wymienione były dostępne.

rvader #19 Posted 24 February 2018 - 12:52 PM

Brigadier

• Player
  • 50547 battles
  • 4,526
  • [ACHJO] ACHJO

- WG likwiduje ograniczony MM ,bo kasy potrzebuje jeszcze więcej i więcej ,bo takie jest chorobliwe podejście ludzi którzy mają i chcą jeszcze więcej !

Czołg premium- służy do szkolenia załogi i zarabianie srebra - w momencie zniesienia ograniczonego MM czołgi przestana spełniać swoje zadanie jako zarabiaczki !

Chyba,że - czołgi owe zostaną dostosowane do walki z X tierami .

A może o to chodzi ,by graczom wyrwać kasę z ręki ? Moim zdaniem czołgi premium powinny być losowane tylko na swoich poziomach ,bo wtedy najlepiej się sprawdzają w swojej funkcji . Dla czego w tą stronę WG nie pójdzie ? Nie pójdzie,bo tu nie wyrwie kasy od ludzi i ułatwi im granie ,a ONI utrudniają grę pod przykrywką balansów/rebalansów i innych bzdetów.

Jak zbalansować przywoływanego KV-5 aby walczył z HT-kami X tieru i jeszcze zarabiał ,a może z niego zrobimy meda a może lajcika ,czy tez artę ?

A może wchodzimy w schyłkowy okres WOT-a ?

Silentraz #20 Posted 24 February 2018 - 01:02 PM

Captain

• Player
  • 32370 battles
  • 2,429
  • [-ONZ-] -ONZ-

Widać zmienność decyzji w WG, ale to głównie za sprawą wymiany kadry. Jeszcze niegdyś zarzekali się, że sytuacja z pociskami po 1 złota jest jak najbardziej w porządku.

Fajnie by było przybliżyć wybór amunicji jak w WOWSie, gdzie wybiera się ją zależnie od rodzaju i ustawienia przeciwnika, że każda ma wady i zalety. Obecnie różnica jest praktycznie w tym, że złota jest droższa i ma większą penetrację. Optymalnie by było zrobić 3 rodzaje: zwykły, pocisk z większą penetracją i mniejszym dmg, i HE.

Z drugiej strony, powstałby górny limit bycia w plecy przez użytą złotą amunicję (niekorzystny dla WG). Choć i tak można to nadrobić złotymi naprawami i apteczkami, a na 10 tierze i tak ciężko wyjść na plus. Ekonomię by się wyrównało też po prostu przez wysokie ceny wszelkich pocisków (np. zamiast 1000 i 6000 kredek jak obecnie, byłyby pociski po 2500).

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users