Jump to content

[Sugestia] Dodanie nowych opcji do koła komunikacji z drużyną

• Please log in to reply
13 replies to this topic

MegaProize #1 Posted 24 February 2018 - 12:13 PM

Private

• Player
  • 5797 battles
  • 14
  • [-A_T-] -A_T-

Jak wiemy, opcja ukryta pod literą "z" jest całkiem przydatna. Możemy poprosić o pomoc czy przytaknąć swoim sojusznikom. Problem w tym, że brak w kole, wyborów dość oczywistych.

Wzorem innych gier jak np. serii Battlefield, proponuje dodanie nowych opcji. Od podstawowych zwrotów grzecznościowych takich jak "Dziękuje" czy "Przepraszam" po dodatkowe opcje pokroju, "Zostałem wykryty!" czy "Wycofać się!" skierowanego nie tylko w konkretnego sojuszniczego gracza.

Szczególnie zależy mi na owych zwrotach grzecznościowych: zwiększyło by to kulturę wśród graczy, a łatwy dostęp zachęcał by do ich używania. Kilka razy w ogniu walki na przepychaczu zdarzyło mi się, że niechcący ugodziłem w tył wieży sojusznika. Chciałbym mieć opcję szybkiego zapewnienia, że jest mi przykro za moją nieporadność, bez zajmowania czasu pisaniem na drużynowym chacie.

Co o tym myślicie?

Edited by MegaProize, 24 February 2018 - 01:39 PM.

szfak #2 Posted 24 February 2018 - 12:27 PM

Major

• Player
  • 83793 battles
  • 2,595
  • [17WBZ] 17WBZ
zwiekszenie ilosci opcji - jestem na tak
zwiekszenie kultury - tu chyba nic nie pomoze

SlaworPL #3 Posted 24 February 2018 - 12:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 28528 battles
  • 1,665
Coś takiego ma być wg tego co na spotkaniu mówili.

rvader #4 Posted 24 February 2018 - 12:56 PM

Brigadier

• Player
  • 50322 battles
  • 4,426
  • [ACHJO] ACHJO
...ja bym zlikwidował czat całkowicie a zostawił opcję dla plutonów i jestem za zwiększeniem opcji pod "Zetką" :)

TalkToTheHoof #5 Posted 24 February 2018 - 01:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4332 battles
  • 725
  • [R3B3L] R3B3L

View PostMegaProize, on 24 February 2018 - 12:13 PM, said:

Jak wiemy, opcja ukryta pod literą "z" jest całkiem przydatna. Możemy poprosić o pomoc czy przytaknąć swoim sojusznikom. Problem w tym, że brak w kole, wyborów dość oczywistych.

Wzorem innych gier jak np. serii Battlefield, proponuje dodanie nowych opcji. Od podstawowych zwrotów grzecznościowych takich jak "Dziękuje" czy "Przepraszam" po dodatkowe opcje pokroju, "Zostałem wykryty!" czy "Wycofać się!" skierowanego nie tylko w konkretnego sojuszniczego gracza.

Szczególnie zależy mi na owych zwrotach grzecznościowych: zwiększyło by to kulturę wśród graczy, a łatwy dostęp zachęcał by do ich używania. Kilka razy w ogniu walki na przepychaczu zdarzyło mi się, że niechcący ugodziłem w tył wieży sojusznika. Chciałbym mieć opcję szybkiego zapewnienia, że jest mi przykro za moją nieporadność, bez zajmowania czasu pisaniem na drużynowym chacie.

Co o tym myślicie?

Pomysły bardzo dobre, popieram

Falathi #6 Posted 24 February 2018 - 01:58 PM

General

• WG Staff
  • 16031 battles
  • 9,294
  • [WG] WG

Obawiam się, że gracze woleliby w większości zwroty niegrzecznościowe, ale sam pomysł nawet zacny. 

Zobaczymy, co z tego będzie. 

herhor67 #7 Posted 24 February 2018 - 02:40 PM

Colonel

• Player
  • 9902 battles
  • 3,973
  • [FNPRO] FNPRO
System bonusów dla starych graczy, wg nad tym pracuje :trollface:

Wiadomość o spocie powinna się ZAWSZE pokazywać, a nie jak ktoś ma moda.
Albo tak jak w XVMie żarówki przy nickach.

MegaProize #8 Posted 24 February 2018 - 03:59 PM

Private

• Player
  • 5797 battles
  • 14
  • [-A_T-] -A_T-

• w planach jest rozszerzenie systemu skarg i dodania dodatkowych opcji dialogu z sojusznikami, np. podziękowania za bitwę; po tych zmianach WG pomyśli nad powrotem czatu ogólnego

Informacja pojawiła się u Dom1na o 13:18

Jak widać, czasami życzenia się spełniają szybciej niż byśmy się spodziewali... A może ktoś akurat czytał Polską część forum? :B

DeepackTheProphecy #9 Posted 24 February 2018 - 04:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 39901 battles
  • 3,177
Ile ja bym dał za taką opcję wiązanki Bogusława Lindy z ,,PSÓW,, w każdym języku i pogrubioną czcionką! ;]

rvader #10 Posted 24 February 2018 - 05:01 PM

Brigadier

• Player
  • 50322 battles
  • 4,426
  • [ACHJO] ACHJO

View Postx4ec, on 24 February 2018 - 01:34 PM, said:

Mnie cholernie brakuje możliwości dawania pochwał po bitwie.

Koleś zagrał rewelacyjnie, wyciągnął bitwę i nie mam go jak pochwalić.

Wiadomość mu wyśle ale co z tego, dobre słowo i nic więcej.

A wystarczy wprowadzić takie pochwały, oczywiście nie dotyczy plutonowych, a po zebraniu np. 100 dawać nagrodę.

Jakiś gold, może zniżka na tanki i na pewno będzie to fajniejsze dla takiego gracza niż zwykła pochwała od innych.

- już widzę Januszy proszących o pochwały..:sceptic:

_Patrol #11 Posted 24 February 2018 - 11:25 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 38083 battles
  • 29,900
  • [_COM] _COM

View PostMegaProize, on 24 February 2018 - 12:13 PM, said:

Co o tym myślicie?

Świetny pomysł! Niestety w dzisiejszych czasach masa graczy wstydzi się napisać dziękuję, czy przepraszam.

W każdym razie zauważyłem, że część z graczy zamiast napisać thx, wybierają > tak jest (affirmative) i bardzo dobrze!

Bo czasami napisanie na czacie może skutkować utopieniem się przez przypadek, wiem co piszę :D

PolskiPolakZPolski_PL #12 Posted 25 February 2018 - 05:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 27147 battles
  • 1,476
  • [F-WS] F-WS

View Postrvader, on 24 February 2018 - 12:56 PM, said:

...ja bym zlikwidował czat całkowicie a zostawił opcję dla plutonów i jestem za zwiększeniem opcji pod "Zetką" :)

Przecież możesz wyłączyć czat, wyjdzie chyba na to samo co całkowita likwidacja czatu ;)

Mich_Kow #13 Posted 26 February 2018 - 03:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 31259 battles
  • 1,243
  • [TDSTX] TDSTX

View PostFalathi, on 24 February 2018 - 01:58 PM, said:

Obawiam się, że gracze woleliby w większości zwroty niegrzecznościowe, ale sam pomysł nawet zacny. 

Zobaczymy, co z tego będzie. 

Nie trzeba daleko szukać, w WoWs jest opcja mruknięcia publicznie "do kroćset" czy coś ;)

View Postx4ec, on 24 February 2018 - 02:34 PM, said:

Mnie cholernie brakuje możliwości dawania pochwał po bitwie.

Koleś zagrał rewelacyjnie, wyciągnął bitwę i nie mam go jak pochwalić.

I znów w WoWs to działa.

Nullmaruzero #14 Posted 02 March 2018 - 05:04 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19975 battles
  • 520
  • [-PFA-] -PFA-

Jest mod do tego. Custom Radial Menu. Chłopaki od Relhaxa to wykopali ze starożytnych piramid googla i dostosowali do aktualnej wersji (za moją skromną sugestią). Problemem jest brak kompatybilnego i działającego edytora, kiedyś był jeden do którego nawet zrobiłem tłumaczenie, ale tamten mod bazował na plikach XML, ten bazuje na JSON i ma zupełnie inną strukturę pliku.

Minus takiego moda to brak tłumaczenia w locie. Jak sobie dodasz opcję "Dziękuję" to komuś z grą po angielsku nie przetłumaczy na "Thank you". Plus za to taki, że takie komendy mogą być dynamiczne. Możesz mieć inny zestaw komend zależnie od klasy czołgu, konkretnego czołgu czy nawet konkretnej mapy co przy dobrym ogarnięciu tego owocuje całkiem pokaźnym centrum dowodzenia na wszystkie sytuacje, zwłaszcza, że nie wszystkie komendy muszą być przypisane do kółka. Mogą być do klawiszy, więc ich możliwa ilość jest bardzo duża.

No ale mody to zło i cheaty, więc lepiej się pomodlijmy do devów przez 5 lat.

Najlepsze rozwiązanie to tak jak mówisz, WG implementujące to w grze, ale w sposób taki, który pozwoli na dużą dowolność. Moja propozycja to stworzenie jakiś edytorków i prostych narzędzi do edycji poszczególnych aspektów takich funkcji. Tutaj w grze mogłaby być domyślna funkcjonalność, a dodatkowo na "modowni" jakiś surowy edytorek który pozwoli chętnym na stworzenie całego zestawu komend. Fajnie by było mieć wreszcie jakiś sensowny i fajny sposób na spożytkowanie moich 18 klawiszy funkcyjnych :D

Edited by Nullmaruzero, 02 March 2018 - 05:05 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users