Jump to content

Type 64 - Donanım Seçimi

type 64 donanım

• Please log in to reply
3 replies to this topic

innocenT_deviL #1 Posted 05 March 2018 - 09:26 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 32883 battles
  • 3,001

Ben şu an Düşey Dengeleyici, Kaplı Optikler ve Tank Topu Sürgüsü kullanıyorum (Havalandırma takılamıyor biliyorsunuz). Ancak Top Sürgüsü az mermi alan ve seri ateş eden bir tank için mantıksız mı acaba diye düşünürken;

vBAddict sitesinden Type 64 için en çok tercih edilen donanımlara baktığımda Düşey Dengeleyeci'nin 6.sırada yer aldığını ve genelde %15, unicum oyuncular baz alındığındaysa %17.9 oranında tercih edildiğini gördüm. Bu beni oldukça şaşırttı açıkçası. Ama asıl şaşırtan şey en çok tercih edilen donanımın Tank Topu Sürgüsü olması oldu. Hemde %70 oranında (unicum'larda ise %79.6 imiş).

http://www.vbaddict.net/tankstats/china/light/type_64-253

Sıralama şu şekilde devam ediyor:

Kaplı Optikler %62.7 (unicumlar %72.5)

Geliştirilmiş Top Yöneltme Sistemi %19(unicumlar %27.7)

Kamuflaj Ağı %26.3 (unicumlar %24.3)

Teleskopik Dürbün &16.9 (unicumlar %22)

Type 64 herhangi bir donanım takılı değilken 2.01 nişan alma süresi ile 0.38 dağılıma sahip. Atış hızı 18.96, yükleme süresi ise 3.16sn. Ayrıca 390m görüş mesafesine sahip.

Şu an 4.beceri/yeteneklerini geliştiren ve Silah Arkadaşlığı yeteneğine ve full kamuflaj becerisine sahip mürettebatım ve bahsettiğim donanım tercihlerimle 1.97 nişan alma hızı, 0.38 dağılım, 21.55 atış hızı, 2.78 yükleme süresi ve 441m görüş mesafesi değerlerini elde ettim. 59-16 mürettebatını kullandığım için 59-16'da yükleyici ve telsiz operatörü olarak görev yapan hatunun Durumsal Farkındalık yeteneğinden faydalanamıyorum çünkü onu Type 64'te sadece yükleyici olarak görevlendirebiliyorum. Telsiz operatörüm yakında bu yeteneği kazanmaya başlayacak az kaldı, komutan da 4.beceri olarak Keşif becerisini kazanıyor, dolayısıyla görüş mesafesini 445m üstüne çıkarabileceğim. Kamuflaj boyasıyla birlikte kamuflaj değerleri ise hem sabit hem hareket halindeyken 31.3/7.73 düzeyinde şu anda. Kamuflaj Ağı takarsam sabitken ki değerleri 41.34/10.21 seviyesine çıkacak.

Ben Type 64'ü özellikleri gereği scout olarak görmüyorum, o şekilde oynamayı doğru bulmuyorum. Biraz daha T67 tarzı oynuyorum ama şartlar gerektirdiğinde ve hafif tank sayısı benle birlikte ikiyi geçmiyorsa o zaman scoutluk yapıyorum tabi ki. Özetle, daha çok, görüş mesafesinin avantajını kullanıp spot yemeden uzaktan atışlarla ve spot hasarıyla katkı vermeye çalışıyorum.

Bu şartlarda, sizce donanım tercihlerim doğru mu ya da sizce doğrusu nasıl olmalı? Hangisini veya hangilerini nelerle değiştirmeliyim ve neden? 

MrBotosh #2 Posted 05 March 2018 - 09:38 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 46317 battles
  • 4,416

Eskiden 7-8 seviyeye gelene kadar DD takılmıyordu hafif tanklara. Oradan kalmış bir istatistiktir o.

DD, takılabilen her tanka takılmalıdır.

Sürgü = DPM demektir. Daha çok damajjjjj :izmena:

Optik = spot hasarı = daha çok paraaaaaa :)

Başka yer kalmadı :)

Bagora #3 Posted 05 March 2018 - 09:48 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45163 battles
  • 6,130
mermi sayısı ne kadar az , atış hızı ne kadar yüksek olsa bile başka birisi ile it dalaşına girdiğinde seni o ufacık saniye farkı kurtarır hele hafif tanklarda şöyle bi sıkıntı var sen ne kadar saklı kalmaya çalışsanda rakipten biri çılgınca üstüne rushladıgında (ki adamın amacı 2 mermi sıkıp ölmek) ne kadar seri atarsan o kadar hızlı öldürürsün bu sayede daha az mermi yersin

innocenT_deviL #4 Posted 05 March 2018 - 10:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 32883 battles
  • 3,001
Tamamdır o zaman. vBAddict kafamı karıştırmıştı biraz o yüzden emin olayım dedim. Demek ki doğru tercih yapmışım.

Also tagged with type 64, donanım

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users