Jump to content

Edited

Adolf Hitler wciąż żywy

• This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

dunath #61 Posted 09 March 2018 - 08:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 46985 battles
  • 335
  • [WTP] WTP

View Postares354, on 09 March 2018 - 06:55 PM, said:

Więc napis na czołgu radzieckim Za Stalina powinien być czy nie ? Z twoje odpowiedzi jasno wynika że nie. 

Na wstępie zaznaczę, że bardzo ostro stawiasz sprawy. Coś jest białe, albo czarne. 

Ale postaram się wyjaśnić co miałem na myśli. 

"Stanowisko WG też w tej kwestii nie jest ostre. Jednocześnie potępia pewne praktyki z innej strony, z uwagi na silny rynek rosyjski, pozwala na używanie symboliki powszechnie uznawanej za zbrodniczą."  Treść odnosi się do symboli na czołgach. Reszta mojego postu miała charakter życzeniowy.

"Co do używania nicków zbrodniarzy przez graczy : Jest to wysoce niestosowne i nieodpowiednie. Gloryfikowanie, nawet dla zabawy, masowego mordercy jest tańcem na grobach jego ofiar. Tego się po prostu nie robi z uwagi na przyzwoitość ludzką. Cytat odnosi się do nicków graczy. Wystawianie laurki zbrodniarzom jest w mojej ocenie nieetyczne. 

Co do napisu "Za Stalina" postaram się odnieść dwojako. W sposób logiczny i monograficzny. 

Logicznie rzecz ujmując napis "Za Stalina" jest częścią propagandy sowieckiej. Gloryfikuje swojego wodza, który mógłby się licytować z Mao i Hitlerem w ilości wymordowanych istnień. 

Odnosząc się do cytatu monograficznie, należy przyjrzeć się okresowi przypadającemu na lata 1939-1945 i 1939-1953 zdecydowanie szerzej. Należy ująć tu perspektywę regularnego żołnierza pełniącego służbę frontową i co dla jego kamratów z czołgu słowa te oznaczały. W grze prowadzimy czołg, więc powinniśmy relacjonować wirtualną rozgrywkę z perspektywy czołgowych zmagań i towarzyszących im elementów. Owi żołnierze byli karmieni różnymi symbolami, opowieściami, listami, czy szantami, które miały zagrzewać ich do walki. Musiałby być to rzeczy, które dodadzą im odwagi, uniwersalne, często zakłamane. Takie jak historia Stalina. Była to część owych zmagań, niezależnie czy było to kłamstwo, czy nie. Jednemu odwagi dodawał napis Thunder, innemu Betty Sue, jeszcze innemu zdjęcie Marlene Dietrich, a komuś Za Stalina, bo propaganda zrobiła swoje. To była część wojennego teatru z perspektywy czołgisty. Czy potępiamy walczącego czołgistę, który poddał się indoktrynacji, czy charakter tej indoktrynacji? 

My jako czołgiści kultywujemy te rzeczy choć jesteśmy uzbrojeni w prawdę. O tej świadomości historycznej pisałem. Wiedząc co się kryje pod tymi symbolami, poniekąd składamy hołd wymordowanym.  

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Edited by dunath, 09 March 2018 - 08:32 PM.

Rooco #62 Posted 09 March 2018 - 09:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 45210 battles
  • 408

View Postduch73, on 09 March 2018 - 07:02 PM, said:

Nie. Nie usprawiedliwiam. Rozumiem. I nie chodzi o to kto jest z tych dobrych a kto ze złych. Wojna jest okrutna i nie ma sentymentów. Jak nie my ich to oni nas.

I postaw się w roli Trumana. Wyślesz na rzeź setki tysięcy swoich obywateli czy skarzesz na śmierć przeciwnika, który nie ma żadnych skrupułów ani nie wykazuje nawet odrobiny chęci do jakichkolwiek działań rozjemczych? Tak, ja wiem to trudna decyzja. ale ja na miejscu USA podjąłbym taki sam krok, choć pewnie nie spałbym potem wiele nocy.

Poczytaj trochę to się dowiesz że jesteś w wielkim błędzie. Truman miał wybór, ale chciał zademonstrować siłę oraz to że ma atomówkę przed Stalinem. 

Bes_uliik #63 Posted 09 March 2018 - 09:25 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 24633 battles
  • 771

View PostWakul1, on 09 March 2018 - 03:14 PM, said:

Owszem, spotkałem kilkukrotnie. Nie wiedziałem tylko, że to reset nazwy konta wymuszony przez WG - bardziej myślałem o jakichś kontach testowych. Słyszałem też, że długo nieużywane konta z małą ilością bitew mogły stracić nazwę na poczet aktywnych graczy.

View PostFalathi, on 09 March 2018 - 03:19 PM, said:

To też, ale to niszowe przypadki. W dodatku dotyczy to kont nieaktywnych od dawna, więc tym bardziej szansa ich spotkania jest bardzo niewielka. Z reguły, jeśli spotykamy się z kontem Renamed_User plus zestaw cyferek to jest to ktoś, kto musiał zmienić nicka z racji tego, że poprzedni nie był OK.

No co ty gadasz Falathi, gdy miała miejsce moja sytuacja ze zmianą nicku, właśnie chciałem sobie taki myk zrobić na początku, wskazałem suportowi gości który był zarejestrowany jeszcze w czasach bety bodajże i nie miał rozegranej ani jednej bitwy ani w czołgach, ani samolotach ani okrętach ani żadnej innej grze wargaming. Mimo tego, Suport odmówił zabrania mu nicku argumentując, że być może pewnego dnia gracz wróci do gry.

MacusFlash #64 Posted 09 March 2018 - 10:29 PM

Lieutenant General

• Player
  • 37847 battles
  • 6,424

View PostRooco, on 09 March 2018 - 09:11 PM, said:

Poczytaj trochę to się dowiesz że jesteś w wielkim błędzie. Truman miał wybór, ale chciał zademonstrować siłę oraz to że ma atomówkę przed Stalinem. 

O tak, operacja Downfall była tym wyborem i o tym pisze duch. Poczytaj posty innych nim sam coś napiszesz.

Kredes33 #65 Posted 09 March 2018 - 10:42 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37059 battles
  • 1,175
  • [WIDMA] WIDMA

View PostSirBushman, on 09 March 2018 - 03:19 PM, said:

Rosja Radziecka miała wielkie zasługi w przezwyciężeniu faszyzmu aktywnie współpracując wojskowo z hitlerowskimi Niemcami przed II wojną światową, udostępniając im poligony itd. Wkładem Stalina było rownież wzięcie "pod opiekę" wschodnich terenów Rzeczpospolitej co wynikało z tajnego aneksu do Paktu Ribbentrop - Mołotow. 

Najwięcej walczyli z faszyzmem w 1940 dostarczając surowce Hitlerowi w czasie jego inwazji...

Mscislav_sister #66 Posted 09 March 2018 - 11:11 PM

Field Marshal

• Player
  • 258 battles
  • 11,298

View PostMacusFlash, on 09 March 2018 - 07:40 PM, said:

Rzekłbym, że cała rzesza

ares354 #67 Posted 09 March 2018 - 11:21 PM

Major

• Beta Tester
  • 72772 battles
  • 2,836

View Postduch73, on 09 March 2018 - 08:02 PM, said:

Nie. Nie usprawiedliwiam. Rozumiem. I nie chodzi o to kto jest z tych dobrych a kto ze złych. Wojna jest okrutna i nie ma sentymentów. Jak nie my ich to oni nas.

I postaw się w roli Trumana. Wyślesz na rzeź setki tysięcy swoich obywateli czy skarzesz na śmierć przeciwnika, który nie ma żadnych skrupułów ani nie wykazuje nawet odrobiny chęci do jakichkolwiek działań rozjemczych? Tak, ja wiem to trudna decyzja. ale ja na miejscu USA podjąłbym taki sam krok, choć pewnie nie spałbym potem wiele nocy.

Problem leży w tym że przed Trumanem prezydentem Stanów był Franklin Delano Roosevelt i to jego dyplomacja zostawiła nas na pastwę komunistów i ruskich(tu można mieć pretensję do Amerykanów). Czy Ja podjął bym taką decyzje jak Truman. Na pewno nie by się pokazać, jak już coś to w obronie życia moich ludzi. Wojna nie ma sentymentów i Ja ich tu nie szukam. Mówię tylko że zbrodniarze, zbrodniarzy sądzili. Nie każdy żołnierz na froncie był zły, nie zależy w jakiej armii służył. Ale to armia radziecka, zbrodniarze jakich mało, wszyła z wojny jako bohaterowie, wyzwoliciele. Jakoś Mi się źle kojarzy słowo "wyzwoliciele". Po prostu uważam że należy mówić o tym jak było naprawdę, bez zbędnego heroizmu Amerykańskich filmów. Należy mówić że Norymberga to była istna szopka. Kiedyś amerykański żołnierz, strażnik Geringa(jeden z bardzo wielu) wypowiadał się że procesy norymberskie trwały za krótko. Pewnie nawet 60% spraw tam nie poruszono, skazano "nazioli" by nie mówili o tym czego Ruscy się bali i dlatego dla mnie to szopka.  

Kredes33 #68 Posted 09 March 2018 - 11:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37059 battles
  • 1,175
  • [WIDMA] WIDMA
Jałta słabo wyszła nawet dla USA, bo później musieli trzymać silną armię lądową w Europie. Ale sami się do tego doprowadzili karmiąc soviety w czasie wojny. Zgadzam się z Suworowem, że Hitler uratował Europę Zach. przed komuną, ale był na tyle nieudolny, że nam się już nie udało załapać na wojska z zachodu.

SirBushman #69 Posted 10 March 2018 - 06:31 AM

Lieutenant General

• Player
  • 43294 battles
  • 6,906
  • [REBON] REBON
Wróćmy może do tematu i wklejamy nicki związane ze zbrodniarzami. Może Support skorzysta?

Darciel #70 Posted 10 March 2018 - 06:47 AM

Brigadier

• Player
  • 24031 battles
  • 4,695
  • [PANK] PANK

View PostSirBushman, on 10 March 2018 - 06:31 AM, said:

Wróćmy może do tematu i wklejamy nicki związane ze zbrodniarzami. Może Support skorzysta?

Masz tutaj typowego zbrodniarza "wojennego" :trollface:

NineMonthsAndItsYouSadly #71 Posted 10 March 2018 - 06:56 AM

Lieutenant

• Player
  • 44603 battles
  • 1,590
Co wy wiecie o problemach w grach xD

https://web.facebook..._location=group

duch73 #72 Posted 10 March 2018 - 08:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 22201 battles
  • 382
  • [JGA] JGA

Tym razem na temat.

Czy WG nie może samo wprowadzić jakiegoś filtru, który automatycznie odsiewałby takich nicków jak np Himmler? Rozumiem jak ktoś sobie stworzy nick typu Atolf_Hidler. Wtedy to my powinniśmy zgłosić delikwenta. Ale w przypadku tak jawnym jak te przedstawione przez innych graczy wcześniej to raczej powinno iść z "urzędu".

Bo na razie to sytuacja wygląda raczej tak:

Pan policjant przechodzi przez park w którym biega ekshibicjonista. Widzi go. Kilku innych spacerowiczów też widzi golasa. Ale policjant mówi - zgłoście to na komisariat, jeśli mi potwierdzą wtedy go zaaresztuję...

Mscislav_sister #73 Posted 10 March 2018 - 02:58 PM

Field Marshal

• Player
  • 258 battles
  • 11,298

Oho, budzą się demony.

Oho, karanie za bieganie na golasa.

Oho, ktoś tu maszeruje ze szpadlem.

:trollface:

ares354 #74 Posted 10 March 2018 - 03:14 PM

Major

• Beta Tester
  • 72772 battles
  • 2,836

View Postduch73, on 10 March 2018 - 08:35 AM, said:

Tym razem na temat.

Czy WG nie może samo wprowadzić jakiegoś filtru, który automatycznie odsiewałby takich nicków jak np Himmler? Rozumiem jak ktoś sobie stworzy nick typu Atolf_Hidler. Wtedy to my powinniśmy zgłosić delikwenta. Ale w przypadku tak jawnym jak te przedstawione przez innych graczy wcześniej to raczej powinno iść z "urzędu".

Bo na razie to sytuacja wygląda raczej tak:

Pan policjant przechodzi przez park w którym biega ekshibicjonista. Widzi go. Kilku innych spacerowiczów też widzi golasa. Ale policjant mówi - zgłoście to na komisariat, jeśli mi potwierdzą wtedy go zaaresztuję...

Wg nawet nie chce się wrzucić do gry filtru który by blokował na czasie słowa jak Żyd, spłoniesz w Auschwitz, co robiłeś ze swoją siostrą\matką itd i oczekujesz że zrobią filtr by nie dopuszczać ników zbrodniarzy ? A co jak ktoś zrobi sobie nick Adolf ? Też zgłosisz ? 

Gdyby WG chciało się, to już by dawno wiele rzeczy zrobili. 

SirBushman #75 Posted 10 March 2018 - 07:09 PM

Lieutenant General

• Player
  • 43294 battles
  • 6,906
  • [REBON] REBON

Na przykład uniemożliwiłoby ci dalsze samozaorywanie się na Forum?

Fakt, to by mogło zrobić.

I ilu by zyskało zadowolonych Klientów ;)

radswak #76 Posted 12 March 2018 - 03:45 PM

Corporal

• Player
  • 1658 battles
  • 111

Tylko czekać kiedy zaczną powstawać nicki graczy  niezgodnych z nowa ustawa PiS.

Wówczas Prezes dobierze się WG do czterech liter i będzie tak jak każdy prawdziwy Polak chce.

Tomark #77 Posted 12 March 2018 - 04:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19962 battles
  • 534
  • [FNPRO] FNPRO

View Postradswak, on 12 March 2018 - 02:45 PM, said:

Tylko czekać kiedy zaczną powstawać nicki graczy  niezgodnych z nowa ustawa PiS.

Wówczas Prezes dobierze się WG do czterech liter i będzie tak jak każdy prawdziwy Polak chce.

*edited*

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by TariboW, 13 March 2018 - 09:43 AM.

profes79 #78 Posted 12 March 2018 - 06:28 PM

General

• Player
  • 18937 battles
  • 8,809
  • [FENOM] FENOM

View PostBes_uliik, on 09 March 2018 - 09:25 PM, said:

No co ty gadasz Falathi, gdy miała miejsce moja sytuacja ze zmianą nicku, właśnie chciałem sobie taki myk zrobić na początku, wskazałem suportowi gości który był zarejestrowany jeszcze w czasach bety bodajże i nie miał rozegranej ani jednej bitwy ani w czołgach, ani samolotach ani okrętach ani żadnej innej grze wargaming. Mimo tego, Suport odmówił zabrania mu nicku argumentując, że być może pewnego dnia gracz wróci do gry.

Zdarza się tak - mi zmieniono nick na serwerze RU i w perwszej chwili narobiłem w supporcie rabanu, że coś jest nie halo jak mi zaczęły przychodzić maile po rosyjsku :P Dopiero support wyjaśnił co się stało - a support RU bez problemu przywrócił poprzedni nick. Biorąc pod uwagę swoją aktywność na tamtym serwerze wkrótce zapewne mogę się spodziewać powtórki z rozrywki...

TariboW #79 Posted 13 March 2018 - 09:44 AM

Moderator

• Moderator
  • 2602 battles
  • 657
  • [WG_M] WG_M

Zamykam.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users