Jump to content

7 tier tank açtım. parasızlıktan alamıyorum :(

• Please log in to reply
31 replies to this topic

Lona_ #1 Posted 11 March 2018 - 04:36 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA
Ya illa para yapmak için premium hesap mı almalıyım. Ya iyi de oynuyorum kötü de oynamıyorum. Premium mühimmatta harcamıyorum. Ama yok ya hesapladım 230 maç daha yapmalıyım ya o tankı almak için. Ben iyice sıkıldım ya bu tanktan. Zaten kos kocaman bir şey orta tank diye koymuşlar cüssesi O-I ile yarışıyor. Ya oyun içi para yapabileceğim bir etkinlik yapın bari iyi oynadığımda para kazanayım. Sıkıldım ya gerçekten :( Çok ayıp ya. Gerçekten öyle...

innocenT_deviL #2 Posted 11 March 2018 - 08:48 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 21261 battles
  • 1,058

Kredi yaratmak için eldeki kaynakları değerlendirecek bir kaç yol var;

Etkinliklerden vs kazandığın veya hediye gelen (bedavadan almış olduğun) Büyük Tamir Kiti ve Büyük İlk Yardım Çantası gibi sarf malzemelerini satabilirsin:

Daha önceden sattığın tanklardan kalan ve deponda saklanan mermileri satabilirsin:

Mevcut tanklarında açılmış olan fakat kullanmadığın parçaları satabilirsin:

Deponda olan kullanmadığın kamuflaj, amblem ve yazıları satabilirsin:

YouAreMyCure6_1 #3 Posted 11 March 2018 - 10:03 PM

Corporal

• Player
  • 6504 battles
  • 122
  • [ABI] ABI
Açıkçası yeni başlayan birinin 1700wn8 ile oynamasi garibime gitti daha da garibime gidense böyle oynayip daha 6 tierde para kasamaman

DeeSaJay #4 Posted 11 March 2018 - 10:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 62 battles
  • 881

View PostYouAreMyCure6_1, on 11 March 2018 - 10:03 PM, said:

Açıkçası yeni başlayan birinin 1700wn8 ile oynamasi garibime gitti daha da garibime gidense böyle oynayip daha 6 tierde para kasamaman

Kendisi faıllerden 

Mr_Bott #5 Posted 11 March 2018 - 11:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2528 battles
  • 78
Premium hesap ve premium tank almayı düşünürsen tank olarak kesinlikle löwe öneririm. Yedek açanda bir klana gir. Az önce yüzde 75 kredi bonusu açtı klan bir buçuk saat felan ekipte oynadım 2 milyon civarı para kastım. Koskoca maç  1 tane mermi atıp maçı bitirsen bile 50-60k para bırakıyor bu şekilde. 2.5k civarı vurursan zaten 150k yı aşıyo alacağın para. Randomda para kasmak pişmanlıkmış onu anladım :P

Lona_ #6 Posted 11 March 2018 - 11:51 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA
Lowe tankını biliyorum daha önceden oynamıştım. Hiç beğenmiyorum. Çok net söyleyeyim. Son 100 maçımda 2k w8 ve %59 wr ile oynuyorum. Moddan dolayı görüyorum. Fakat bu bile yetmiyor para kasmaya. Çünkü oyun izin vermiyor.

2s1berk #7 Posted 12 March 2018 - 04:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 77977 battles
  • 308
pamuk eller cebe.Sane kim soyledi bu oyun bedava diye

_macasi_ #8 Posted 13 March 2018 - 08:53 AM

Lance-corporal

• Player
  • 19385 battles
  • 95
  • [DESTE] DESTE
kişisel reytingi 4000 olan birinin wn8 değeri kişisel reytinki 7000 olan birinden nasıl fazla oluyor? Kusura bakma lona_ muhalefet olmak veya kötü amaçlı olarak yazmadım sadece sistemini anlayamadım. Konu ile alakasız olduğu için ayriyetten özürlerimi sunarım.

Bagora #9 Posted 13 March 2018 - 10:51 AM

Brigadier

• Player
  • 36685 battles
  • 4,245
  • [_AVEL] _AVEL

View Post_macasi_, on 13 March 2018 - 07:53 AM, said:

kişisel reytingi 4000 olan birinin wn8 değeri kişisel reytinki 7000 olan birinden nasıl fazla oluyor? Kusura bakma lona_ muhalefet olmak veya kötü amaçlı olarak yazmadım sadece sistemini anlayamadım. Konu ile alakasız olduğu için ayriyetten özürlerimi sunarım.

kişisel rating zafer,spot gibi olaylara da bakıyor fakat wn8 direk dmg odaklı oldugu için arada böyle farklar oluşabilir ama o kadar büyük bi fark oluşacagını sanmam (mesela senn rating in benden yüksek ama bnm wn8 senden yüksek ama arada 150-200 fark varo kadar yüksek farkta yine böyle bişi olurmu bilmem)

WUTANG_TR #10 Posted 13 March 2018 - 11:02 AM

Private

• Player
  • 11766 battles
  • 26

View PostLona_, on 11 March 2018 - 04:36 PM, said:

Ya illa para yapmak için premium hesap mı almalıyım. Ya iyi de oynuyorum kötü de oynamıyorum. Premium mühimmatta harcamıyorum. Ama yok ya hesapladım 230 maç daha yapmalıyım ya o tankı almak için. Ben iyice sıkıldım ya bu tanktan. Zaten kos kocaman bir şey orta tank diye koymuşlar cüssesi O-I ile yarışıyor. Ya oyun içi para yapabileceğim bir etkinlik yapın bari iyi oynadığımda para kazanayım. Sıkıldım ya gerçekten :( Çok ayıp ya. Gerçekten öyle...

Premium hesap olmadan veya premium tank olmadan para kasmak zor gerçekten. 2 tane premium tank aldım T34 ve Löwe birde premium hesap aldım. Löwe ile girdiğim bir maçta ortalama 3 k hasar verince 120k dan aşağı para gelmiyor. En az 1 tane premium tank şart, kredi çarpanı en yüksek löwe diye biliyorum eğer almayı düşünüyorsan.

l3ooml3oom #11 Posted 13 March 2018 - 11:22 AM

Private

• Player
  • 6535 battles
  • 49

View PostLona_, on 11 March 2018 - 04:36 PM, said:

Genel olarak öyle diyebiliriz... WG her geçen gün cimrileşiyor kredi konusunda... Eski hesabımda bir ara 35m kredi vardı, premium hesap ve tank olmadan kastığım... O zamanlar biraz daha kolaydı ama artık maalesef zor... Günlük görevler vardı bir ara mesela... Her gün 50k deneyim toplayıp 250k ekstra kredi alıyorduk ki, ilaç gibi geliyordu ve her gün 50k deneyim görevini tamamlamadan oyunu kapatmazdım kolay kolay... Neyse geçmişi artık bir kenara bırakalım...

innocenT_deviL sana birkaç şeyden bahsetmiş ama bunlar çok zor durumda kaldığında ve acil durumlarda kullanabileceğin şeyler... Ve işin kötü tarafı bir kerelik seni bir nebze rahatlatır o kadar...

Benim ufak tefekte olsa tavsiyelerime gelince;

• Daha çok kredi getirisi yüksek ve hemde zevk alabileceğin 5-6 tier tanklarla oynayarak kredi kasman gerekmekte... Bunlar için birkaç tavsiye Pz IVH. / KV1 / Cromwell
  • Çokça yapılan yanlışlardan biri, tank satarken en son haliyle satılmasıdır. Bir tankı satman gerekiyorsa, öncelikle o tankın parçalarını fabrika ayarlarına alıp, öyle satmalısın... Yani tankı açtın, oynadın ve yeni parçalarını da taktın. Muhtemelen o parçalar, o ulusa ait bir çok tankta tekrar istenecektir... O ulusa ait başka bir tank aldığın zaman bu sefer o donanım için tekrardan para harcayacaksın demektir... Ki alım satım farkı %50 dir... Hele yüksek maliyetli bir parçada epeyce bir zarar etmiş olursun...
  • Aynı ulusa ait bir parça, başka kullanmadığın bir tankta takılı ise, o tanktan söküp, oynadığın tanka takabilirsin... Böylelikle aynı parçayı iki kere almış olmazsın...
  • Özellikle bazı ufak tefek etkinliklerden gelen premium gün hediyelerinde, özellikle en iyi oynadığın ve en çok kredi kasabildiğin tanklar ile oynayarak para biriktirmeye çalışabilirsin...
  • Hiçbir sarf malzemesi ve donanımı indirim yokken almamalısın... İndirimleri kovalamalısın ve elinin altında kredi bulundurmalısın... En çok kullandığın sarf malzemelerini (Küçük Tamir, İlk Yardım Çantası, vs...) indirim geldiği zaman bolca depoda yedeklemelisin... Ayrıca bu sana acil kredi ihtiyacın olduğunda bir nevi banka görevi görecektir... Tabii sarf malzemelerinde indirim yokken krediye çevirmelisin...
  • Tankları her zaman indirim kovalayarak almalısın... Bu nedenle birden fazla ağaca yönelip, hangi tankta indirim var ise o tankı almalısın... 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar benim uyguladıklarımdan... Şu aralar sürekli 10 tier oynadığım için para biriktiremiyorum bende ama eskiden full tank kasmaya oynardım eski hesabımda... O zaman kolay oluyordu :)

Edited by l3ooml3oom, 13 March 2018 - 11:23 AM.

Lona_ #12 Posted 13 March 2018 - 11:59 AM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA

View Post_macasi_, on 13 March 2018 - 08:53 AM, said:

Tek bir ulus tek bir tank kasıyorum ben o yüzden kişisel reytingim kolay yüklselmeyecek. O tankı 10 tierde yapsam maximum 5 k olur. Fakat farklı türde farklı uluslarda tank kasarsam bu daha hızlı artar. Kötü oynayabileceğim tanklar ile tek bir maç bile yapmadım. Sonra birde tek bir tank tek bir ağaç yolu izledim. Ve alman tanklarının hepsini açmayı planlıyorum. Büyük ihtimalle de açacağım >.< hepsi derken 8 tier tank avcısı ağır tank hafif orta kmt hepsinden 1 tane. Başka ulusları sevmiyorum. Almanlar üstüne yoğunlaşacağım. Her ulus tankının kendine göre özellikleri vardır ve bu değişmez. Birden çok ulus tankı ile oynarsan hepsine tek tek alışman gerekir. Ben o kadar prof değilim :confused:

Senin %46 galibiliyet oranın var. Bu demek oluyor ki. Geride kalıp damage kovalayan birisin ve 2. değil hatta büyük ihtimalle daha çok 3te kalmışsın. Bu dediğim hesabındaki maçlarının büyük bir çoğunluğunda öyle oynamışsın. Şu an nasıl oynadığını bilmiyorum. %50 ortalama bir başarıdır. %50'nin altında wr alırsan bu demek oluyor ki takıma yararın değil zararın var. %50 üstü ortalama alırsan. Takımın kazanmasına yardım etmişsin. Ve başarılarının çoğunda payın var.  Şu aralar sen %51.25 ile oynuyorsun hala maçlarda aktif bir başarın söz konusu değil çok nadir maçlarda takımını zafere götürmüşsün. Win8 yükseltmek istiyorsan hafif tank ile damage atan bir tank alıp. Sürekli onla maç yapacaksın. Win8'in kısa sürede artar. Zaten çoğu mor mavi oyuncu öyle yapıyor. Çok nadir arada sırada iyi oyun ile o win8'i yapıyor. Herkes balonlama yöntemini kullanıyor. 1k bu şekilde oynasan zaten. w8'in düzelir büyük ihtimalle.

_macasi_ #13 Posted 13 March 2018 - 11:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19385 battles
  • 95
  • [DESTE] DESTE

View PostBagora, on 13 March 2018 - 10:51 AM, said:

kişisel rating zafer,spot gibi olaylara da bakıyor fakat wn8 direk dmg odaklı oldugu için arada böyle farklar oluşabilir ama o kadar büyük bi fark oluşacagını sanmam (mesela senn rating in benden yüksek ama bnm wn8 senden yüksek ama arada 150-200 fark varo kadar yüksek farkta yine böyle bişi olurmu bilmem)

Ben nerde hata yapıyorum anlamış değilim genelde yakın savaş oynuyorum. Yüksek isabet vurmaya çalışıyorum ama wr oyuna başladığımdan beri patates. Wn8 düşük :) oyunu mu bıraksam acaba millete işkence mi oluyorum :D

Bagora #14 Posted 13 March 2018 - 11:14 PM

Brigadier

• Player
  • 36685 battles
  • 4,245
  • [_AVEL] _AVEL

View Post_macasi_, on 13 March 2018 - 10:09 PM, said:

Ben nerde hata yapıyorum anlamış değilim genelde yakın savaş oynuyorum. Yüksek isabet vurmaya çalışıyorum ama wr oyuna başladığımdan beri patates. Wn8 düşük :) oyunu mu bıraksam acaba millete işkence mi oluyorum :D

ben wn8 in ne oldugunu 20k savaştan sonra öğrendm o zamana kadar yolo geziyodum 900 lerden 1350 lere anca çıktım sende çıkarsın dert etme :D biraz daha dikkatli oynarsan toplarlarsın olay dikkatte bitiyor :)

Lona_ #15 Posted 13 March 2018 - 11:32 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA

View Post_macasi_, on 13 March 2018 - 11:09 PM, said:

Herkesin yaptığını yapacaksın. Light tankları kasıp hasar atıp balonlama yapacaksın. Bak bakalım 1k savaş sonra win8'in ne oluyor. 1 2 k oyna hemen düzelir. Light tanklarda win8 kasmak çok kolay. O yüzden herkes rus light kasıyordu bir ara lttp diye o tankı alıp maç yapıyordu. Neden balonlama yapacaklar win8'lerine sonra hava atacaklar. Sende aynısını yap. Çok anlaşılmaz zaten takılmazsın o kadar ondan sonra.

l3oomerangg #16 Posted 13 March 2018 - 11:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30588 battles
  • 681

View PostLona_, on 13 March 2018 - 11:32 PM, said:

Herkesin yaptığını yapacaksın. Light tankları kasıp hasar atıp balonlama yapacaksın. Bak bakalım 1k savaş sonra win8'in ne oluyor. 1 2 k oyna hemen düzelir. Light tanklarda win8 kasmak çok kolay. O yüzden herkes rus light kasıyordu bir ara lttp diye o tankı alıp maç yapıyordu. Neden balonlama yapacaklar win8'lerine sonra hava atacaklar. Sende aynısını yap. Çok anlaşılmaz zaten takılmazsın o kadar ondan sonra.

İlginç, normal şartlarda ve mantıken benim asla önermeyeceğim birşey... Neden dersen, layt tanklar hasar vermekten ziyade, düşmanı spotlamak ve spot hasarı verdirmek içindir... Ana karakteristikleri bunun üzerine kuruludur ve normalde de bu amaçla oynanmalıdır... İşin kötü tarafı ise "yardımınız sayesinde verilen hasar" ın WN8 e hiçbir şekilde etki etmemesi, yani hesaba katılmaması... Bu bakımdan WN8 düzeltmek için layt tank önermek bana abuk geldi... Ama pek layt oynamadığım için gene de çekinerek yazdım bu yazıyı :) 

Bagora #17 Posted 14 March 2018 - 12:02 AM

Brigadier

• Player
  • 36685 battles
  • 4,245
  • [_AVEL] _AVEL

View Postl3oomerangg, on 13 March 2018 - 10:49 PM, said:

İlginç, normal şartlarda ve mantıken benim asla önermeyeceğim birşey... Neden dersen, layt tanklar hasar vermekten ziyade, düşmanı spotlamak ve spot hasarı verdirmek içindir... Ana karakteristikleri bunun üzerine kuruludur ve normalde de bu amaçla oynanmalıdır... İşin kötü tarafı ise "yardımınız sayesinde verilen hasar" ın WN8 e hiçbir şekilde etki etmemesi, yani hesaba katılmaması... Bu bakımdan WN8 düzeltmek için layt tank önermek bana abuk geldi... Ama pek layt oynamadığım için gene de çekinerek yazdım bu yazıyı :) 

işte mesele o herkes spot vermek için oynuyor haliyle light tankla serverın ortalama dmg i düşük ama sen oyunu satıp spot yapmak yerine dmg atarsan ortalama dmg ten daha fazlasını atıp yüksek wn8 alıyosun . örnek vermek gerekirse t54 ltw ile herkes spot yapıp 1k dmg 2k spotla oynarken ben oyunu satıp 2k dmg 0 spot yaparsam oldukça yüksek wn8 alırım :)

Lona_ #18 Posted 14 March 2018 - 12:04 AM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA

View Postl3oomerangg, on 13 March 2018 - 11:49 PM, said:

Light tank ile hasar aldığında orada yazan win8 miktarını görünce 5 basamaklı(edit imla) win8 gördüğümü bilirim ben bu cenneti ben neden daha önce keşfetmemişim dersin. Bir oyna bir ara dene anlarsın gerçekleri.

Edited by Lona_, 14 March 2018 - 12:05 AM.

Lona_ #19 Posted 14 March 2018 - 12:06 AM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 220
  • [FRTNA] FRTNA

Oyunda mor light tankları görünce birde dikkat et ne yapıyorlar. Hiç biri spot yapmaz. Takıma 2 gram desteği olmaz. Ve onları maç sonu hesaplarına bak. Light tanklar ile maçı diğer tanklardan daha fazladır. 

l3oomerangg #20 Posted 14 March 2018 - 12:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 30588 battles
  • 681

View PostLona_, on 14 March 2018 - 12:04 AM, said:

Light tank ile hasar aldığında orada yazan win8 miktarını görünce 5 basamaklı(edit imla) win8 gördüğümü bilirim ben bu cenneti ben neden daha önce keşfetmemişim dersin. Bir oyna bir ara dene anlarsın gerçekleri.

WN8 oynadığın tanka göre değişen bir hesaplama sistemine sahip, bu bakımdan layt tanklara hasarda daha fazla WN8 değeri çıkartmalarını normal görebilirim ama gene de WN8 yükselticem diye, layt tankların oyun karakteristiğini bozmaktan öteye gitmez bu :) Ben 5 basamaklı WN8 değerlerini tankavcıları ile oynarkende, midyum tank oynarkende görüyorum ama layt tanklarda genelde görevime öncelik vermeye gayret gösteriyorum :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users