Jump to content

Ulepszenia projektów map: Moje słodkie Fiordy

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Community #1 Posted 14 March 2018 - 04:47 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 26,017
Pokazujemy, co i dlaczego poprawiliśmy na tej letniej mapie.

Pełna treść wiadomości

TalkToTheHoof #2 Posted 14 March 2018 - 05:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5631 battles
  • 785
  • [R3B3L] R3B3L
Poprawiliście...:facepalm:

jedi_nedved #3 Posted 14 March 2018 - 05:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21984 battles
  • 469
  • [_CHS_] _CHS_

Jak dla mnie, to po zmianach jest tam za dużo krzaków i zarośli... Mapa idealna dla premium TDków z ninja kamuflażem. SuperConquerorem gra się tam świetnie, podobnie E25 i Batem. Czołgi nie przystosowane dalej będą sięprzepychać w dogodnych miejscówkach...

No to żem se zrzędnął :trollface:

Skiperr46 #4 Posted 14 March 2018 - 05:44 PM

Private

• Player
  • 13572 battles
  • 1
  • [PL-EL] PL-EL
Fajne zmiany

fantom63 #5 Posted 14 March 2018 - 06:28 PM

Private

• Player
  • 104288 battles
  • 47
  • [OWRM2] OWRM2
A jak grać czołgami ciężkimi jak Type 5 na nowej mapie - będzie musiał kampić przy bazie?

7filu #6 Posted 15 March 2018 - 08:57 AM

Corporal

• Player
  • 12880 battles
  • 184
  • [B69] B69

Nie wierzę, normalnie nie wierzę, że WG rezygnuje z korytarzy, przynajmniej na tej mapie.

View Postfantom63, on 14 March 2018 - 06:28 PM, said:

A jak grać czołgami ciężkimi jak Type 5 na nowej mapie - będzie musiał kampić przy bazie?

Możesz arty pilnować, żeby się nie utopiła.

SzeptMcCoy #7 Posted 15 March 2018 - 09:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26833 battles
  • 1,117
To może lepiej, żeby utopili się razem? jakoś nie darzę japońskich ciężarów nadmierną estymą.

_TotaS_ #8 Posted 15 March 2018 - 10:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 25593 battles
  • 63
  • [ELC3K] ELC3K

Trochę się dziwię, że WG mając świadomość iż ta mapa jest tak niedopracowana i nie zbalansowana nie przerobiła jej wcześniej. Fiordy w tej postaci są w grze od bardzo dawna. Rozumiem, że przejscie na mapy HD to dobry pretekst, żeby poprawiać i przerabiać, ale czytając treśc wiadomości świadomość WG o ilości niedociągnięć jest bardzo duża.

Tak czy inaczej bardzo fajnie, że ją przerobią. Oby więcej otwartych map z możliwością wykazania się LTami. Na chwilę obecną jak dla mnie zdecydowanie jest za dużo map, gdzie Lighty nie mają czego szukać. Cała poliktyka gry poszła w zaciśnianie pola walki.

Naprawdę nie sądziłem po nerfie ELCa kiedykolwiek to powiem, ale dobra robota WG. Mapy w HD wyglądają bajecznie, tracery pocisków i interakcja z otoczeniem nadaje grze niesamowitej dynamiki.

Nullmaruzero #9 Posted 15 March 2018 - 01:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20708 battles
  • 634
  • [VED] VED

View Post_TotaS_, on 15 March 2018 - 10:47 AM, said:

Trochę się dziwię, że WG mając świadomość iż ta mapa jest tak niedopracowana i nie zbalansowana nie przerobiła jej wcześniej. Fiordy w tej postaci są w grze od bardzo dawna. Rozumiem, że przejscie na mapy HD to dobry pretekst, żeby poprawiać i przerabiać, ale czytając treśc wiadomości świadomość WG o ilości niedociągnięć jest bardzo duża.

Tak czy inaczej bardzo fajnie, że ją przerobią. Oby więcej otwartych map z możliwością wykazania się LTami. Na chwilę obecną jak dla mnie zdecydowanie jest za dużo map, gdzie Lighty nie mają czego szukać. Cała poliktyka gry poszła w zaciśnianie pola walki.

Naprawdę nie sądziłem po nerfie ELCa kiedykolwiek to powiem, ale dobra robota WG. Mapy w HD wyglądają bajecznie, tracery pocisków i interakcja z otoczeniem nadaje grze niesamowitej dynamiki.

Ja tam zaraz po nerfie ELC AMXa z MoE 96% zrobiłem 100.00%, nie wiem bug jakiś, reset statów czy po nerfie ludzie go porzucili, a reszta pojechała się topić :D

Co do lekkich i zaciesniania walki. Nowe mapy trochę pomogą, bo widzę że fajna tendencja w tych mapach jest do rozbijania "megamiejscówek" na "wporzomiejscówy", a w zamian dodawanie wielu pomniejszych punktów, obiektów i lokacji które można użyć ad hoc, nawet przy wycofywaniu się. No i do tego roślinności przybyło, ale nie wiem czy to przekłamanie wizualne jest czy serio aż tyle krzaków i drzew będzie nagle dodawać 50% camo jako gęsta flora.

Ale problem z zacieśnianiem walki to nie tyle wina map, ile założeń według których gra działa. Mechanika była robiona pewnie z góra 5-6 tierami lekkich w głowie, 445m max spot, rozmiary mapy takie a nie inne. Potem przyszły VIII, potem jeszcze X i nagle musieli wszystkie te tiery upchać w tych widełkach typu  mapy 600x600 jak Ensk, 445m spota. Próbowano to zakłamać dodawaniem camo, ale mapy nie były dostosowane do X tierów lekkich, więc zdecydowano że wyższotierowe LTki to będą po prostu anemiczne medy z przywilejami dla niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że znowu będę grał lekkimi z taką przyjemnością jak kiedyś i że będę mógł pograć coś na pasywnego spota bez de-facto obowiązku dokładania dmg z racji tylko jednej czy dwóch miejscówek nadających się do pasywnego spota.

herhor67 #10 Posted 15 March 2018 - 01:53 PM

Brigadier

• Player
  • 11521 battles
  • 4,444
  • [RAZUR] RAZUR
Mechanika spota musi się zmienić. 565m to była dobra granica, ale dla spota, a dla rysowania conajmniej 720m albo nawet więcej.

Edited by herhor67, 15 March 2018 - 01:53 PM.

Weles_z_Nawii #11 Posted 15 March 2018 - 02:54 PM

Sergeant

• Player
  • 29816 battles
  • 268

View PostNullmaruzero, on 15 March 2018 - 12:13 PM, said:

Ja tam zaraz po nerfie ELC AMXa z MoE 96% zrobiłem 100.00%, nie wiem bug jakiś, reset statów czy po nerfie ludzie go porzucili, a reszta pojechała się topić :D

Co do lekkich i zaciesniania walki. Nowe mapy trochę pomogą, bo widzę że fajna tendencja w tych mapach jest do rozbijania "megamiejscówek" na "wporzomiejscówy", a w zamian dodawanie wielu pomniejszych punktów, obiektów i lokacji które można użyć ad hoc, nawet przy wycofywaniu się. No i do tego roślinności przybyło, ale nie wiem czy to przekłamanie wizualne jest czy serio aż tyle krzaków i drzew będzie nagle dodawać 50% camo jako gęsta flora.

Jezeli faktycznie dodali krzaczorów to już w ogóle nie będzie można w nic trafić. Już teraz na wielu mapach nie wiadomo gdzie faktycznie jest pojazd mimo, że podświetlony a w celowniku same liście. Kamo dobre ale do pierwszego strzału. :sceptic:

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users