Jump to content

1.0 Güncellemesi Büyük Eğlencesi

• Please log in to reply
248 replies to this topic

_SENCER_ #221 Posted 06 April 2018 - 10:32 AM

Private

• Player
  • 42993 battles
  • 31
  • [TR--U] TR--U
Skor tahtasının son halini göremedim ama sanırım 40 puan gibi bir farkla sıralamanın dışında kaldım. Umarım söylendiği gibi hile/hesap paylaşımı ile yükselen oyuncular ayıklanır da gerçekten hak eden oyuncular ödülü alır. 

TwitchAWCatchUP #222 Posted 06 April 2018 - 11:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 49981 battles
  • 70
  • [-BIZ-] -BIZ-

Hak eden neye göre hak eden kardeşim. Sen gece gündüz oynayıp 5k maç kassan sana hileci deseler zoruna gitmez mi. Bu şekilde yarışmaya kural koymadıkları için ve sınırlama getirmedikleri icin kimsenin hesap sormaya hakkı yok.

Sen RU server ın kac mac yaptığına baktın mı. 230m mac yapışmıs. lider neredeyse 10k dan fazla mac yapmıştı son baktığımda. Şimdi hile yaptığı aşikar mı değil mi.

Bak kardesim isteseler ilk 3 e girene 3 pul sonrasına girene 1 pul diyebilirlerdi. herseyi yapabilirlerdi. Şimdi yok hesap paylaşımı yok ip kontrolü. Yapmasınlar da vermesinlerde. ben oyuna bile girmedim 100 pul aldım bıraktım. İşimde olmaz zaten.

girde bak bu linke. adamlar dun bitirmişlerdi.

https://wotonereward.ru/ru/

Neyse bitti gitti işte.

Edited by dijicom78, 06 April 2018 - 11:19 AM.

_SENCER_ #223 Posted 06 April 2018 - 11:41 AM

Private

• Player
  • 42993 battles
  • 31
  • [TR--U] TR--U
İşini düzgün yapan oyuncuya kimsenin laf söylemeye hakkı yok zaten. Hile hurda olmadığı sürece puan kazanıp beni geçen herkese saygı duyarım.

Spartiat777 #224 Posted 06 April 2018 - 11:42 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 46893 battles
  • 3,464

View PostinnocenT_deviL, on 06 April 2018 - 03:52 AM, said:

...

İkincisi ödül kamuflajı; yani bir ödül verdiniz eyvallah sağolun ama sadece 3 parça halinde veriyorsunuz dolayısıyla o da sıkıntı yaratıyor. Ya tek mevsim için tankı tamamen boyayabiliyoruz ve diğer mevsim şartlarında kamuflajsız kullanıyoruz ya da her mevsim için sadece gövdeye uygulayıp o yarım yamalak haliyle (veya altın harcayarak kalan yerlerini başka kamuflajla boyayarak) kullanıyoruz. Hazır stiller gibi 3 mevsim için de geçerli olacak bir paket halinde verseydiniz çok daha anlamlı olacaktı. Bunu mesela şöyle düşünün; bize tankın sadece gövdesini hediye veriyorsunuz, geri kalan taret, top, paletler gibi parçaları parayla satıyorsunuz. Hoş olur muydu?

...

İngilizce forumda "bir mevsim için takınca diğer mevsimlerde de görünüyor" demiş bazıları. T-100LT için sakladığımdan denemedim ama "bir set" yerine ilk defa kullanılan bir tabir olarak "dört mevsim" -ki oyunda 3 mevsim var- demelerinin sebebi bu olabilir.

_TRIrResistibLe #225 Posted 06 April 2018 - 09:24 PM

Lieutenant

• Player
  • 22967 battles
  • 1,842

Sonunda bitti ve listeye girdim. Dün 24 saatten fazla ayakta kaldım üstelik önceki günden 4 saatlik uykuyla. Bu kadar saat ne mi yaptım? 2-3 dakika da bir nefes almadan savaşa girdim. Şu hepimizin uzun diye şikayet ettiği 30 saniye bekleme süresi var ya o süre de tuvalet ihtiyacımdan tut yemek ihtiyacıma kadar her şeyi hallettim. Böyle saçma ve "düşünmeden" bir etkinlik ayarlayan wg'yi de tebrik ederim. İlk etkinlik çıktığında bile yabancı foruma direkt yazdım, tier 1-2-3 yolo yapanlar kazanacak diye. Bu kadar basit bir çıkarımı wg'nin "düşünememesi" şaşırtıcı.

Neyse gelelim ne kazandım ne kaybettim;

+ i7 7700k

+ Tier 2-3'te yolo becerisi

+13 milyon kredi

- 2 haftada sağlıktan tut sosyal hayatıma kadar ne varsa içine ettim.

- 250 civarı genel wn8 

- 500 civarı kişisel reyting

- İsabet oranından tutun, hayatta kalmaya bir çok stat

Sonuç ve asıl sorulması gereken soru?: Değdi mi?

Bana göre evet. Ancak kimine göre bu uğraşmaya bile değmez bir şey. Ben hala öğrenci adamım. İşim yok gücüm yok. Okul uzamış zaten. Derslere girme zorunluluğum da yok. Bu işlemci benim 1 aylık kira yemek vs bir sürü masrafımı çıkartıyor. Eğer bir işte çalışsaydım veya ihtiyacım olmasaydı yüzüne bile bakmazdım. Etkinlik benim için 2 haftada 340 dolar kazanma etkinliğiydi. Ben o gözle baktım ve uğraştım.

Ha bir de ucundan kaçıran Türk arkadaşlar oldu. Onlara da çok üzüldüm. 2 hafta bir hiç uğruna uğraştılar. Hesaplarına da kendilerine de yazık oldu. Belki hesap paylaşımı vs gibi önden biraz banlanan olursa listeye girebilirler.

innocenT_deviL #226 Posted 06 April 2018 - 09:25 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 36077 battles
  • 3,393
  • [CMPLX] CMPLX

View PostSpartiat777, on 06 April 2018 - 01:42 PM, said:

İngilizce forumda "bir mevsim için takınca diğer mevsimlerde de görünüyor" demiş bazıları. T-100LT için sakladığımdan denemedim ama "bir set" yerine ilk defa kullanılan bir tabir olarak "dört mevsim" -ki oyunda 3 mevsim var- demelerinin sebebi bu olabilir.

Ben denedim, Obj.430U'ya taktım solda yaz seçiliyken. Kış haritasına boyasız çıktı.

Kamuflaj herhangi bir mevsime özel değil, istediğin herhangi birine uygulayabiliyorsun. Bence o yüzden öyle demişlerdir adına.

Bagora #227 Posted 06 April 2018 - 09:38 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49930 battles
  • 7,177
  • [CMPLX] CMPLX

View PostDeathstation, on 06 April 2018 - 08:24 PM, said:

Sonunda bitti ve listeye girdim. Dün 24 saatten fazla ayakta kaldım üstelik önceki günden 4 saatlik uykuyla. Bu kadar saat ne mi yaptım? 2-3 dakika da bir nefes almadan savaşa girdim. Şu hepimizin uzun diye şikayet ettiği 30 saniye bekleme süresi var ya o süre de tuvalet ihtiyacımdan tut yemek ihtiyacıma kadar her şeyi hallettim. Böyle saçma ve "düşünmeden" bir etkinlik ayarlayan wg'yi de tebrik ederim. İlk etkinlik çıktığında bile yabancı foruma direkt yazdım, tier 1-2-3 yolo yapanlar kazanacak diye. Bu kadar basit bir çıkarımı wg'nin "düşünememesi" şaşırtıcı.

Neyse gelelim ne kazandım ne kaybettim;

+ i7 7700k

+ Tier 2-3'te yolo becerisi

+13 milyon kredi

- 2 haftada sağlıktan tut sosyal hayatıma kadar ne varsa içine ettim.

- 250 civarı genel wn8 

- 500 civarı kişisel reyting

- İsabet oranından tutun, hayatta kalmaya bir çok stat

Sonuç ve asıl sorulması gereken soru?: Değdi mi?

Bana göre evet. Ancak kimine göre bu uğraşmaya bile değmez bir şey. Ben hala öğrenci adamım. İşim yok gücüm yok. Okul uzamış zaten. Derslere girme zorunluluğum da yok. Bu işlemci benim 1 aylık kira yemek vs bir sürü masrafımı çıkartıyor. Eğer bir işte çalışsaydım veya ihtiyacım olmasaydı yüzüne bile bakmazdım. Etkinlik benim için 2 haftada 340 dolar kazanma etkinliğiydi. Ben o gözle baktım ve uğraştım.

Ha bir de ucundan kaçıran Türk arkadaşlar oldu. Onlara da çok üzüldüm. 2 hafta bir hiç uğruna uğraştılar. Hesaplarına da kendilerine de yazık oldu. Belki hesap paylaşımı vs gibi önden biraz banlanan olursa listeye girebilirler.

hayırlı olsun dostum saçma sapan bi olay yüzünden liste dışı kalmana üzülmüştüm (55m pulda yarışmanın bitti gibi görünmesinden)

Supplement_KepubG #228 Posted 07 April 2018 - 12:17 AM

Private

• Player
  • 10475 battles
  • 44
  • [CURE] CURE

ben artık çok sıkıldım bugün %30 ile oynadım Edited gelişme görmedim artık kötü oyuncularını sevinderecek şu saçma şeyleri düzeltin ki oyun büyüsün bunu anlamak için fazladan bir beyne gerek yok, böyle oyuna lanet gelsin, cebinize girecek paradan başka şeyleri düşünmelisiniz artık, şimdi bu yazdıklarımda 2 saate banlanır sonuçta bu oyun için bi eleştiride bu forumda anında banlanıyorsunuz... 

Bu post moderasyon ekibi tarafindan, küfür ve kural ihlalini özendirme sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 07 April 2018 - 11:58 AM.

irfan54 #229 Posted 07 April 2018 - 07:04 AM

Corporal

• Player
  • 64579 battles
  • 113
  • [CYLK] CYLK

...

Edited by irfan54, 12 April 2018 - 08:10 AM.

Far_Beyond_Driven #230 Posted 07 April 2018 - 08:33 AM

Captain

• Player
  • 35249 battles
  • 2,452
  • [TOHAT] TOHAT

View Postvuque, on 27 March 2018 - 07:54 PM, said:

Arkadaşlar hile, bot, hesap paylaşımı yapanlar vs. turnuvadan ihraç edileceklerdir. Bilginize.

Madem bunlari bu kadar kolay tespit edebiliyorsunuz tumunu topluca atsaniza oyundan herkes rahatlar.

Bagora #231 Posted 07 April 2018 - 08:47 AM

Lieutenant General

• Player
  • 49930 battles
  • 7,177
  • [CMPLX] CMPLX
arkadaşlar 1. kim olmuştu

_Abe_77 #232 Posted 07 April 2018 - 08:56 AM

Lieutenant

• Player
  • 29349 battles
  • 1,725

Yukarıda katılanların yaptıkları muhasebeden anlaşıldığı gibi, berbat bir yarışma olduğu anlaşılıyor. (100 jeton toplama kısmı hariç )

Sayın @vuque bu size geri besleme olsun.

Bu firmanın CEO'su kendi çocuğunun 7/24, 2 hafta oyun oynamasını ister mi acaba, gözünün önünde olsa izin verir mi? Kaldı ki aşırı uykusuzluk durumu ölüme sebebiyet verebilir, örneğin yakın zamanda vefat eden bir twitch yayıncısı var. Böyle bir durum gerçekleşmemesi bir şans.

Yarışmaya katılan hırs yapanlar da sorumlu tabii ki, özgür iradelerini yarışmaya katılma, sağlıklarını hiçe sayma yönünde kullanıyorlar. Ağızlarında kekremsi bir tat kaldığı kesin, ifadelerinden anlaşılıyor. Ek olarak,

View Postirfan54, on 07 April 2018 - 08:04 AM, said:

öğrenene kadar da öğrendikten sonrada sadece  zevk için oynadık hala da o şekilde oynuyoruz, ha tek sıkıntısı var , öyle iyi oyuncu olup da başkalarının statlarına bakıp dalga geçenlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz o kadar :) Umarım wg böyle maraton bir daha getirmezsiniz , eğer getirirseniz de bu seferde olduğu gibi adaletsiz ve haksız olmamasına özen gösterirseniz  bizlerde katılır destekleriz. bu tarz yarışmalar güzel olur tabi adil olduğu sürece, değerli vakitlerimizin hepsini kullanmak zorunda kalmayacağımız daha iyi etkinlikler ve maratonlar yapmanızı umuyorum, iyi forumlar...

Kusura bakma kardeşim ama sen ve senin gibiler nedeniyle bu formatta yarışmalar yapılıyor. Zevk için oynuyoruz demişsin, 2 hafta zevkin doruklarına varmadıysan bu ifaden geçerli değil, çünkü zevk almadığın an bırakman gerekirdi. Aksini söylesen de, vaktinin değerli olmadığı izlenimini sen yarattın bile.

Umarım hem WG hem katılanlar ders çıkarır da ileride hiç arzu edilmeyen durumlar yaşanmaz.

Edited by _Abe_77, 07 April 2018 - 09:01 AM.

irfan54 #233 Posted 07 April 2018 - 11:50 AM

Corporal

• Player
  • 64579 battles
  • 113
  • [CYLK] CYLK
...

Edited by irfan54, 12 April 2018 - 08:10 AM.

Bagora #234 Posted 07 April 2018 - 12:48 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49930 battles
  • 7,177
  • [CMPLX] CMPLX

View Postirfan54, on 07 April 2018 - 10:50 AM, said:

Ben ve benim gibilerden dolayı yarışma ne alaka kardeşim ? 2 haftada zevk dorukları diyorsun ne zevki kardeşim , sanki zevkli format görmedik, bu tamamen yarışma.

sen oynamadın anlaşılan birde zevkin dorukları diyor, 2 haftada 100 savaş falan yaptın herhalde ? kardeşim biz uykusuz oynamaktan canımız çıkmış zevk diyorsun ,uykusuz kalıp robot gibi oynamaktan zevk aldıysan o başka tabi.  zaten defalarca bıraktım,  bıktım, usandım. madem başladım ödülü alayım emeğim boşuna gitmesin dedim. vaktim değerli değil izlenimi ne alaka ? biz oyuna vakit ayırıyoruz keyfimizi alıyoruz,  biz değerli vaktimizi ayırmak zorunda kaldık ki ödül alalım , vaktimizin karşılığını alıcaz inş. sen sandın ki biz sallamasına lay lay lom oynuyoruz  , şu yazıdan saçma sapan anlaşım nasıl çıkıyor ben anlamıyorum . gidip 1 2 faydalı yazı yazıcakları yerine başkalarını laf atıp eleştirmekten keyif alıyorlar. ...

SonyEron oldu çok geriden fark yemiş olarak başladı fark atarak  kazandı taktir etmedim değil :)

Tesekur ederim arkadasa gostrecektim :)

l3oomerangg #235 Posted 07 April 2018 - 12:51 PM

Captain

• Player
  • 44329 battles
  • 2,437

WarGaming in yapıpta bizim beğendiğimiz hiçbir etklinlik yok zaten :) Bizim derken, genel olarak konuşuyorum... Her etkinlikte, beğenenler ve beğenmeyenler olacak... Herkes aynı anda hiçbir zaman memnun olmaz... Ama bu etkinliğin en büyük farkı, ödülleri kazananlarda dert yandı, kaybedenlerde... Kısacası bu etkinlik tam bir rezaletti... İlk gün öğlen 12:00 gibi başlayıp gece 03:00 a kadar geldiğimde, ilk 251 in ucundaydım... 205 pul kasmıştım... Sabah bir kalktım ve anladım ki normal bir oyunla birşeyler elde edilebilecek bir etkinlik değil... İkinci gün biraz daha denedim ama yok dedim ve bıraktım... İyi ki de bırakmışım, yoksa hanımla kavga edip boşanma aşamasına geçebilirdik yane :)

Etkinliğin güzel tarafı daha önce de belirttiğim gibi savaş başına 10k kredi idi... Şu iki haftada, günde ortalama 15-20 arası maç yaparak 9m kredi topladım... Kredi açısından biraz rahatlattı... Keşke 10k kredi olayını her ay bir hafta boyunca yapsalar...

2013 ten beri bu oyunu oynuyorum, ara verdiğim zamanlar oldu... Atladığım olabilir ama benim gördüğüm kadarıyla, ödül bakımından en iyi etkinlik, oynanış bakımındansa en berbat etkinlikti... 

Bence burada amaçlanan haritaların yeni hallerine hızlı bir şekilde oyuncuları alıştırmak ve oyundan kopuşları azaltmaktı ki bence başarılı da oldular... Yeni güncelleme ile hemen bütün haritalarda çok büyük değişiklikler oldu... WarGaming bunu harita dengelemeleri olarak gösterdi güncellemede, ama aslında olan oyun motorunun değişmesinden kaynaklı olarak, bütün haritaların baştan çizilmiş olması ve haritaların eski modellemelerinde ki bazı ayrıntıların bu yeni motora yansıtılamaması idi. Zira şu an bir çok harita aşırı dengesizlikler içeriyor... Bu etkinlikle WG amacına ulaştı kanımca... Bundan sonrası için neler olacak bekleyip göreceğiz...

Ödül kazanan arkadaşları tebrik ederim... Birincilik ödülünü bizlerden birisinin almasını çok isterdim ama sanırım yabancı birine gitti... Herkes için hayırlısı olsun...

Merug #236 Posted 07 April 2018 - 12:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44073 battles
  • 468
bir işlemci için 2 hafta düşük tier lerle oyun oynamak çok uzak geliyor bana hiç başından kalkmadan sürekli savaş yapmak off düşüncesi bile ürkütücü. Öğrenciyken parasız işsiz güçsüz olsam yapar mıydım diyorum bir yandan da galiba yapabilirdim. Hayırlı uğurlu olsun kazananlara. Umarım ileride 1200-1300 liralık bir şey için bu kadar uğraşmayacağınız paralar kazanırsınız. 

Spartiat777 #237 Posted 07 April 2018 - 01:08 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 46893 battles
  • 3,464

Benzeri -sanırım- daha önce yapılmadığı için denendi, sorunlar görüldü. Aksaklıklar sonraki benzerlerinde giderilecektir. Zaman sınırı, seviye sınırı, sıralamaya göre pul alma gibi bir çok kriter eklenip iyileştirilir. Umarım adil bir eleme yapılır da hakkıyla listeye girmemiş olanların yerine ucundan kaçırmış birileri daha nasiplenir.

-

Bu oyuna birkaç on bin savaşlık zaman harcayıp da başka bir oyuncunun bu zamanı daha yoğunlaştırılmış olarak harcamasına laf edenlere katılamıyorum. Bence de harcanan zaman beklediğimden çok fazla ama başarabileceğine inanan denedi, biz de uzaktan izleyerek bu yarışan arkadaşlarımızın heyecanına ortak olduk. Ne mutlu ki forumda sürekli gördüğümüz birkaç kişi kazandı. Hayırlı olsun.

Edited by Spartiat777, 07 April 2018 - 01:09 PM.

_Abe_77 #238 Posted 07 April 2018 - 01:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 29349 battles
  • 1,725

View Postirfan54, on 07 April 2018 - 12:50 PM, said:

Ben ve benim gibilerden dolayı yarışma ne alaka kardeşim ? 2 haftada zevk dorukları diyorsun ne zevki kardeşim , sanki zevkli format görmedik, bu tamamen yarışma.

sen oynamadın anlaşılan birde zevkin dorukları diyor, 2 haftada 100 savaş falan yaptın herhalde ? kardeşim biz uykusuz oynamaktan canımız çıkmış zevk diyorsun ,uykusuz kalıp robot gibi oynamaktan zevk aldıysan o başka tabi.  zaten defalarca bıraktım,  bıktım, usandım. madem başladım ödülü alayım emeğim boşuna gitmesin dedim. vaktim değerli değil izlenimi ne alaka ? biz oyuna vakit ayırıyoruz keyfimizi alıyoruz,  biz değerli vaktimizi ayırmak zorunda kaldık ki ödül alalım , vaktimizin karşılığını alıcaz inş. sen sandın ki biz sallamasına lay lay lom oynuyoruz  , şu yazıdan saçma sapan anlaşım nasıl çıkıyor ben anlamıyorum . gidip 1 2 faydalı yazı yazıcakları yerine başkalarını laf atıp eleştirmekten keyif alıyorlar. ...

Yorgunluğu atamamaktan olsa gerek, yazdıklarımın tek kelimesi bile anlaşılamamış.

_TRIrResistibLe #239 Posted 07 April 2018 - 02:16 PM

Lieutenant

• Player
  • 22967 battles
  • 1,842

View Postl3oomerangg, on 07 April 2018 - 02:51 PM, said:

Bence burada amaçlanan haritaların yeni hallerine hızlı bir şekilde oyuncuları alıştırmak ve oyundan kopuşları azaltmaktı ki bence başarılı da oldular... Yeni güncelleme ile hemen bütün haritalarda çok büyük değişiklikler oldu... WarGaming bunu harita dengelemeleri olarak gösterdi güncellemede, ama aslında olan oyun motorunun değişmesinden kaynaklı olarak, bütün haritaların baştan çizilmiş olması ve haritaların eski modellemelerinde ki bazı ayrıntıların bu yeni motora yansıtılamaması idi. Zira şu an bir çok harita aşırı dengesizlikler içeriyor... Bu etkinlikle WG amacına ulaştı kanımca... Bundan sonrası için neler olacak bekleyip göreceğiz...

Ödül kazanan arkadaşları tebrik ederim... Birincilik ödülünü bizlerden birisinin almasını çok isterdim ama sanırım yabancı birine gitti... Herkes için hayırlısı olsun...

Evet haritaları güzel öğrendik. Himmelsdorf meydanında, manastıra çıkan yolda, madenlerin ortasındaki taşın orada nasıl kafa kafaya çarpışılır kısmı baya öğretici oldu. 500 kez himmelsdorf'ta maç attıysam bir kere tepeye bir kere açığa gitmişimdir.

View PostSpartiat777, on 07 April 2018 - 03:08 PM, said:

Benzeri -sanırım- daha önce yapılmadığı için denendi, sorunlar görüldü. Aksaklıklar sonraki benzerlerinde giderilecektir. Zaman sınırı, seviye sınırı, sıralamaya göre pul alma gibi bir çok kriter eklenip iyileştirilir. Umarım adil bir eleme yapılır da hakkıyla listeye girmemiş olanların yerine ucundan kaçırmış birileri daha nasiplenir.

​Amaç zaten oyunu bilmeyen ve yeni oyunculara da şans tanımak olunca böyle saçma sapan bir etkinlik ortaya çıktı. Kısıtlamalar ondan dolayı koyulmadı. Üsteki mesajımda da belirttim wg'nin bunu "düşünememesi" kadar saçma bir şey olamaz.

Edited by Deathstation, 07 April 2018 - 02:23 PM.

TwitchAWCatchUP #240 Posted 12 April 2018 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 49981 battles
  • 70
  • [-BIZ-] -BIZ-
sonuclar nerede. acıklandımı?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users