Jump to content

MM - podrobná analýza

• Please log in to reply
102 replies to this topic

nalkirk #1 Posted 26 March 2018 - 11:36 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Ahoj všem.

Připravuji podrobnou analýzu MM od tieru VI.

První "díl" mám hotový, udělám s toho video a zveřejním během tohoto týdne.

Bohužel mám data jenom od 2 hráčů a celkový počet bitev cca 2500.

V druhém dílů bych chtěl pak udělat porovnání s větším počtem "vzorků".

Abychom předešli spekulacím a dohadům pomohlo by, kdyby byl vzorek větší. Jak počtem hráčů tak replay.

Pokud to někomu nebude dělat problém pošlete replaye (nejlépe zazipované;) z roku 2018 (starší prosím ne).

Nemusíte selektovat bitvy podle tieru, ale pohlidejte datum a starší neposílejte. (V třetím díle se budeme venovat MM po rocích a kdyz to dám tak i po kazdem patchi.)

Vše co potřebuji si dokáži z replaye vycucnout, není potřeba žádné další informace.

Replaye (pokud neumite zipovat, nemusite ale tech souboru pak bude mraky) posílejte výhradně na e-mail: velení@klanlcp.cz.

Dávám vám mé slovo, že žádná konkrétní data nebudu nikde sdílet ani prezentovat. Budou sloužit jenom pro analýzu MM.

Nechci řešit MM, ale chci udělat podrobnou analýzu z "pravých" dat přímo od hráčů.

Rád bych data napříč WN8 od "minima" po "maximum".

Předem velký dík všem co se připojí.

Ty které to nezajímá ať nečtou a nekomentují.

Pokud bych mohl požádat nekomentujte zde MM jako takový. Diskuzi k analýze uvítám.

Díky

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 11:37 AM.

wotxx9 #2 Posted 26 March 2018 - 12:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 1909 battles
  • 1,006

View Postnalkirk, on 26 March 2018 - 11:36 AM, said:

Ahoj všem.

Připravuji podrobnou analýzu MM od tieru VI.

První "díl" mám hotový, udělám s toho video a zveřejním během tohoto týdne.

Bohužel mám data jenom od 2 hráčů a celkový počet bitev cca 2500.

V druhém dílů bych chtěl pak udělat porovnání s větším počtem "vzorků".

Abychom předešli spekulacím a dohadům pomohlo by, kdyby byl vzorek větší. Jak počtem hráčů tak replay.

Pokud to někomu nebude dělat problém pošlete replaye (nejlépe zazipované;) z roku 2018 (starší prosím ne).

Nemusíte selektovat bitvy podle tieru, ale pohlidejte datum a starší neposílejte. (V třetím díle se budeme venovat MM po rocích a kdyz to dám tak i po kazdem patchi.)

Vše co potřebuji si dokáži z replaye vycucnout, není potřeba žádné další informace.

Replaye (pokud neumite zipovat, nemusite ale tech souboru pak bude mraky) posílejte výhradně na e-mail: velení@klanlcp.cz.

Dávám vám mé slovo, že žádná konkrétní data nebudu nikde sdílet ani prezentovat. Budou sloužit jenom pro analýzu MM.

Nechci řešit MM, ale chci udělat podrobnou analýzu z "pravých" dat přímo od hráčů.

Rád bych data napříč WN8 od "minima" po "maximum".

Předem velký dík všem co se připojí.

Ty které to nezajímá ať nečtou a nekomentují.

Pokud bych mohl požádat nekomentujte zde MM jako takový. Diskuzi k analýze uvítám.

Díky

Co si taková analýza klade za cíl?

nalkirk #3 Posted 26 March 2018 - 12:16 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Analýzu :)

Spíš jde o to, že se pořád bavíme o tom jaký je MM špatný. 

Bohužel žádné relevantní data jsem nenašel, abych mohl říct ANO ze vzorku 20.000 bitev a 30 hráčů vyšlo tohle.

Pokud narážíš na to jestli se tím něco vyřeší, tak maximálně to, že budeme vědět a DOLOŽIT jak funguje a co můžeme statisticky očekávat.

A pokud to budeme prezentovat WG a tankový bůh dá, tak nám možná zdělí proč to tak je :) 

A jestli od toho můžeme očekávat změnu? Netuším, ale reálně myslím že ne. Ale pokud pro to nic konkrétního neudělám tak nemohu vědět jestli to bude mít nějaký dopad.

Nevím co bych ti k tomu více napsal.

EDIT: Nicméně zjištění skutěčného stavu MM nebude na škodu. Dohady typu, mne to porad haze nekam a odpoved "protoze si fialka/rajce/lama" budou irelevantni :)

Kdyz proste vyjde /ted strilim od boku/, ze pri tieru X mam "rezim" 3/5/7 v10% bitev a rezim full X v 60% bitev, tak se budu ptát proč to tak je. (příklad, nerozebirejte)

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 12:21 PM.

franta1 #4 Posted 26 March 2018 - 12:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 70268 battles
  • 1,020
Ale ty replaye by museli být posobě jdoucí ne? Když ti bude posílat velké množství hráčů replaye jednotlivě, tak z toho žádný relevantní závěr nemůžeš udělat. To by chtělo deset hráčů komplet replaye, třeba za celý měsíc. Nebo se pletu?

nalkirk #5 Posted 26 March 2018 - 12:43 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View Postfranta1, on 26 March 2018 - 11:41 AM, said:

Ale ty replaye by museli být posobě jdoucí ne? Když ti bude posílat velké množství hráčů replaye jednotlivě, tak z toho žádný relevantní závěr nemůžeš udělat. To by chtělo deset hráčů komplet replaye, třeba za celý měsíc. Nebo se pletu?

Pokud vemes ze slozky replays vsechny replaye od 1.1.2018, zazipujes a posles, dokazu ty data relevantne zpracovat.

V prvním videu podrobně popíšu jak data zpracovávám.

Určitě nezapínam každý replay a nekoukam na team :D

Počkej na první video a dozvíš se podrobnosti zpracování jako i první analýzu dat.

EDIT: Nicmene predpoklad je, ze hrac posle vsechna data/replaye a nebude je selektovat. Pak ano, muze dojit k menším odchylkám. Ale nepredpokladam, zeby si nekdo dal tu namahu a selektoval data dle nejakeho klice. Samozrejmne ja vyselektuji random bitvy z kterych data cerpam. Vse ostatni zahazuji.

EDIT2: Jeste k te poznamce "kdo kolik dat pošle". V konečném důsledku to je jedno. Analýza vycházi ze všech dostupných dat. Samozrejmne pokud od hrace dostanu 10 replayu, je to vzorek, který může (ale nemusí;) byt z dat odstraněn.

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 12:51 PM.

h4ctor #6 Posted 26 March 2018 - 01:08 PM

Lieutenant

• Player
  • 16468 battles
  • 1,821

ja si delal carky asi dva mesice dozadu,plusminus 250 her a vyslo mi ze 70% je +2 nebo +1 MM (samozrejme jenom s tankama ktere +2 hrat muzou,tzn. zadne devitky,desitky a omezence),zajimave je ze 0 tier bitev bylo opravdu hodne malo,tak jedna z 20...pak jsem s tim prestal pac me vysledek jenom frustroval :teethhappy:

kazdopadne jasne se ukazalo ze hrat osmicky a niz kvuli necemu jinemu nez expeni je uplna ztrata casu,premiak alespon vydela ale porad je to frustrace hrat jako pos*era protoze za kazdym stromkem je 500dmg delo

Thellwinux #7 Posted 26 March 2018 - 01:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 63495 battles
  • 1,778
  • [9-TD] 9-TD
Dokážeš z té hromady odfiltrovat SH/OFF/CW? Pokud ano, tak mohu poskytnout cca 2500 replayů převážně na tierech 8-10.

wotxx9 #8 Posted 26 March 2018 - 02:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 1909 battles
  • 1,006

View Postnalkirk, on 26 March 2018 - 12:16 PM, said:

Analýzu :)

Spíš jde o to, že se pořád bavíme o tom jaký je MM špatný. 

Bohužel žádné relevantní data jsem nenašel, abych mohl říct ANO ze vzorku 20.000 bitev a 30 hráčů vyšlo tohle.

Pokud narážíš na to jestli se tím něco vyřeší, tak maximálně to, že budeme vědět a DOLOŽIT jak funguje a co můžeme statisticky očekávat.

A pokud to budeme prezentovat WG a tankový bůh dá, tak nám možná zdělí proč to tak je :) 

A jestli od toho můžeme očekávat změnu? Netuším, ale reálně myslím že ne. Ale pokud pro to nic konkrétního neudělám tak nemohu vědět jestli to bude mít nějaký dopad.

Nevím co bych ti k tomu více napsal.

EDIT: Nicméně zjištění skutěčného stavu MM nebude na škodu. Dohady typu, mne to porad haze nekam a odpoved "protoze si fialka/rajce/lama" budou irelevantni :)

Kdyz proste vyjde /ted strilim od boku/, ze pri tieru X mam "rezim" 3/5/7 v10% bitev a rezim full X v 60% bitev, tak se budu ptát proč to tak je. (příklad, nerozebirejte)

OK, to mi naprosto stačí. Díky.

Mám replaye jen z ledna, a teď za posledních pár dní z verze 1.0. Pošlu tedy večer co mám. Třeba ti to v něčem pomůže. Mimochodem obdivuju, že máš chuť se do něčeho takového pustit. A je docela smutné, že hráč si musí dělat reverzní inženýring, aby se dověděl, jak ve hře funguje zásadní věc MM. WG má určitě data, která by je zveřejněním nijak nepoškodila a hráč jako ty si mohl ušetřit spoustu práce. Jak píšu, obdivuju tě za tu vůli.

annc79 #9 Posted 26 March 2018 - 02:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27774 battles
  • 546
  • [KHIL] KHIL
Replaye můžou být jakékoliv nebo musí být z her, kde je hráč přítomen až do konce? Jedná se mně o úplnost dat.

UKO_JESHITA #10 Posted 26 March 2018 - 02:52 PM

Major General

• Player
  • 52482 battles
  • 5,005
  • [_LDN] _LDN

View Postwotxx9, on 26 March 2018 - 02:16 PM, said:

Mám replaye jen z ledna, a teď za posledních pár dní z verze 1.0. Pošlu tedy večer co mám. Třeba ti to v něčem pomůže. Mimochodem obdivuju, že máš chuť se do něčeho takového pustit. A je docela smutné, že hráč si musí dělat reverzní inženýring, aby se dověděl, jak ve hře funguje zásadní věc MM. WG má určitě data, která by je zveřejněním nijak nepoškodila a hráč jako ty si mohl ušetřit spoustu práce. Jak píšu, obdivuju tě za tu vůli.

No proč ne, jako cvičení do školy je to fajn iniciativa.

Ale za mě je to zbytečná práce. Třeba já takovou věc nepotřebuji. MM pracuje tak jak je nyní nastaven a způsob popsán. Kdo se na něj dívá objektivně tak prostě ví, že například s tier 8 bude v top 3 naprosto minimálně atd. Prostě MM funguje jak má. Otázka zní pouze, jestli tento systém je správný nebo ne. Ukazuje se, že si s ním většina hráčů neumí poradit a lepší to nebude i kdyby se hrály pouze jednotierové bitvy, bohužel obecný skill hráčů je mizivý. Z tohoto pohledu byl starý MM v mnohém přijatelnější.

PS: replaye pošlu, když už si někdo dává tu práci tak at má co nejvíce dat.

nalkirk #11 Posted 26 March 2018 - 02:59 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View Postannc79, on 26 March 2018 - 01:30 PM, said:

Replaye můžou být jakékoliv nebo musí být z her, kde je hráč přítomen až do konce? Jedná se mně o úplnost dat.

Stačí jakákoli bitva, která začala, tj načetlo tvůj tým.

Takže nemusí být hráč přítomen až do konce.

View PostUKO_JESHITA, on 26 March 2018 - 01:52 PM, said:

No proč ne, jako cvičení do školy je to fajn iniciativa.

Ale za mě je to zbytečná práce. Třeba já takovou věc nepotřebuji. MM pracuje tak jak je nyní nastaven a způsob popsán. Kdo se na něj dívá objektivně tak prostě ví, že například s tier 8 bude v top 3 naprosto minimálně atd. Prostě MM funguje jak má. Otázka zní pouze, jestli tento systém je správný nebo ne. Ukazuje se, že si s ním většina hráčů neumí poradit a lepší to nebude i kdyby se hrály pouze jednotierové bitvy, bohužel obecný skill hráčů je mizivý. Z tohoto pohledu byl starý MM v mnohém přijatelnější.

PS: replaye pošlu, když už si někdo dává tu práci tak at má co nejvíce dat.

Děkuji :)

I když vím jak funguje MM, byl sem překvapen jaké jsou výsledky u některých tierů.

A porovnání co říká WG a jak to skutečně funguje není nikdy na škodu :)

PS: Nedělám to doma :D

View PostThellwinux, on 26 March 2018 - 12:13 PM, said:

Dokážeš z té hromady odfiltrovat SH/OFF/CW? Pokud ano, tak mohu poskytnout cca 2500 replayů převážně na tierech 8-10.

Ano bez problémů. Jedinou věc kterou nebudu filtrovat je omezený MM tieru 8. Sice by se to dalo, ale ta práce na tom by za to nestála (musel bych hlídat jestli je v četě nebo nikoli atd atd).

První data které mám jsou bez omezeného MM tieru 8.

PS: Kdo chce vědět jak data selektuji a jak to dělám (zjednodušeně) může počkat na video a data poslat až pak :)

acid23 #12 Posted 26 March 2018 - 03:15 PM

Lieutenant

• Player
  • 52353 battles
  • 1,523
  • [PRASE] PRASE

View Postwotxx9, on 26 March 2018 - 02:16 PM, said:

problem to nevyresi... stale tady je a za kazdych okolnosti bude urcita skupina "uzivatelu", kteri by i po zverejneni kompletniho zdrojaku wg z principu neverili...

kazdymu, kdo si dokaze dat dva a dva dohromady musi byt u modelu 3/5/7 jasny jak casto se kde bude v ramci mm pohybovat...

myslim, ze zverejneni by bylo pravdepodobne osidna vec - v dobu zverejneni by se nektery tiery mohli zdat zvyhodnene oproti ostatnim a po uverejneni by to znamenalo presun casti hracske komunity na tento tier a zas by byl problem presunut jinam a tak stale dokola...

Bery_CR #13 Posted 26 March 2018 - 04:10 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 65418 battles
  • 3,487
  • [KOBD] KOBD

Taky nemam nic s omezenym MM, tedy alespon ne na tieru 8, ale zaroven koncim na tieru 9, takze nevim jestli o to mas zajem...
Jinak mam ucelenou sestavu od 1.1.2018, tedy neco pres 3GB dat... pokud mas nejake ftp, nebo jinou sluzbu bez omezeni rychlosti prenosu, tak by to asi nebyl problem.

guthas #14 Posted 26 March 2018 - 04:12 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38933 battles
  • 3,129
  • [BIA] BIA
Pokud máš zájem, nahážu ti zde nějaké včerejší bitvy s typanem. Klidně si napiš. 

nalkirk #15 Posted 26 March 2018 - 04:19 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostBery_CR, on 26 March 2018 - 03:10 PM, said:

Taky nemam nic s omezenym MM, tedy alespon ne na tieru 8, ale zaroven koncim na tieru 9, takze nevim jestli o to mas zajem...
Jinak mam ucelenou sestavu od 1.1.2018, tedy neco pres 3GB dat... pokud mas nejake ftp, nebo jinou sluzbu bez omezeni rychlosti prenosu, tak by to asi nebyl problem.

Určitě ano. Čím víc dat tím lepší analýza. díky

View Postguthas, on 26 March 2018 - 03:12 PM, said:

Pokud máš zájem, nahážu ti zde nějaké včerejší bitvy s typanem. Klidně si napiš. 

Zájem určitě mám.

Ještě jednou e-mail: veleni@klanlcp.cz

PS: Vítané jsou všechny data kde je více než 500 bitev jakýmikoli tiery od VI nahoru z datumem od 1.1.2018.

Pokud chcete potvrzeni, zaškrtněte u e-mailu potvrzení o přečtení.

Díky všem za spolupráci

nalkirk #16 Posted 26 March 2018 - 04:29 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostBery_CR, on 26 March 2018 - 03:10 PM, said:

Zájem určitě mám.

FTP používám jenom na klanový server. Musel bych se zeptat jestli to jde nejak vyuzit. Písnu

EDIT: Tak bohužel přes naše FTP to nepujde. Jedine využít služeb nějaké uloženky (ulozto a pod) a poslat odkaz ke stazeni.

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 04:37 PM.

Miri37 #17 Posted 26 March 2018 - 06:06 PM

General

• Player
  • 50222 battles
  • 8,516
Pokud je to jen pro analýzu MM, tak až se dostanu k hernímu PC, tak se mrknu kolik se v něm najde záznamů z letošních cca 800 bitev Vše by byl T7.

Karaya12 #18 Posted 26 March 2018 - 06:11 PM

Brigadier

• Player
  • 19598 battles
  • 4,188
  • [SVINE] SVINE

Pošlu ti mých letošních cca. 430 replayů, jen mám obavy, že tam bude pár kousků s tiery nižšími, tak si to budeš muset odfiltrovat. Jinak to vidím úplně stejně jako UKO. MM přesně funguje tak jak WG deklaruje i se všemi důsledky z toho pramenícími. Jsem hodně zvědavý na výsledky, protože si myslím že většina hráčů typu "pořádprotidesítkám" bude docela překvapena :B

Můžeš prosím tou analýzou zjistit i procento tanků +-1 tieru v bitvách? Já si myslím, že to bude kolem 85% ale rád bych to měl potvrzené ( nebo vyvrácené ). 

nalkirk #19 Posted 26 March 2018 - 06:36 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostKaraya12, on 26 March 2018 - 05:11 PM, said:

Pošlu ti mých letošních cca. 430 replayů, jen mám obavy, že tam bude pár kousků s tiery nižšími, tak si to budeš muset odfiltrovat. Jinak to vidím úplně stejně jako UKO. MM přesně funguje tak jak WG deklaruje i se všemi důsledky z toho pramenícími. Jsem hodně zvědavý na výsledky, protože si myslím že většina hráčů typu "pořádprotidesítkám" bude docela překvapena :B

Můžeš prosím tou analýzou zjistit i procento tanků +-1 tieru v bitvách? Já si myslím, že to bude kolem 85% ale rád bych to měl potvrzené ( nebo vyvrácené ). 

Určitě ano :) a díky

V pohodě, to co nepotřebuji vyfiltruji.

PS: Akorát nevím jestli u +-1 mám zahrnout i 15/0/0 to jest full 1 tier. Asi to udelam tak i tak :) Data mam

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 06:53 PM.

Skyport #20 Posted 26 March 2018 - 08:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22272 battles
  • 314
  • [CLD] CLD
Co se tyka MM Gotwy mel video na YT sice malo dat ale uplne krasne popsana situace v tabulce

https://www.youtube....IR-qZCExFU&t=2s

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users