Jump to content

MM - podrobná analýza

• Please log in to reply
102 replies to this topic

nalkirk #21 Posted 26 March 2018 - 08:45 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostSkyport, on 26 March 2018 - 07:41 PM, said:

Co se tyka MM Gotwy mel video na YT sice malo dat ale uplne krasne popsana situace v tabulce

https://www.youtube....IR-qZCExFU&t=2s

Díky, juknu. Bude zajímavé mrknout jestli budou výsledky stejné/podobné :)

EDIT: Tak takhle to popsat neumím, ale tak snad zaujmou více data, než moje žbrblání :D

Edited by nalkirk, 26 March 2018 - 08:55 PM.

Bery_CR #22 Posted 26 March 2018 - 11:06 PM

Colonel

• Player
  • 65557 battles
  • 3,501
  • [KOBD] KOBD

E: odkaz ke stazeni mas v PM. Na mejlu se mi to bohuzel vratilo.

Jinak jednotierovy MM povazuju rozhodne za middle, protoze tomu po vsech strankach logicky nejvice sedi...

Jsem zvedavy na vysledky, treba to konecne pomuze rozlousknout tu zdejsi nekonecnou debatu. ;)

Edited by Bery_CR, 27 March 2018 - 05:04 AM.

nalkirk #23 Posted 27 March 2018 - 06:10 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Diky vsem co zatím poslaly data.

V prubehu dne bych to mel stahnout.

Pripadna dalsi data budu stahovat zitra dopo.

RozaMadMax #24 Posted 27 March 2018 - 06:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 74969 battles
  • 748
  • [CORM2] CORM2

View Postnalkirk, on 26 March 2018 - 10:36 AM, said:

Ahoj všem.

Připravuji podrobnou analýzu MM od tieru VI.

První "díl" mám hotový, udělám s toho video a zveřejním během tohoto týdne.

Bohužel mám data jenom od 2 hráčů a celkový počet bitev cca 2500.

V druhém dílů bych chtěl pak udělat porovnání s větším počtem "vzorků".

Abychom předešli spekulacím a dohadům pomohlo by, kdyby byl vzorek větší. Jak počtem hráčů tak replay.

Pokud to někomu nebude dělat problém pošlete replaye (nejlépe zazipované;) z roku 2018 (starší prosím ne).

Nemusíte selektovat bitvy podle tieru, ale pohlidejte datum a starší neposílejte. (V třetím díle se budeme venovat MM po rocích a kdyz to dám tak i po kazdem patchi.)

Vše co potřebuji si dokáži z replaye vycucnout, není potřeba žádné další informace.

Replaye (pokud neumite zipovat, nemusite ale tech souboru pak bude mraky) posílejte výhradně na e-mail: velení@klanlcp.cz.

Dávám vám mé slovo, že žádná konkrétní data nebudu nikde sdílet ani prezentovat. Budou sloužit jenom pro analýzu MM.

Nechci řešit MM, ale chci udělat podrobnou analýzu z "pravých" dat přímo od hráčů.

Rád bych data napříč WN8 od "minima" po "maximum".

Předem velký dík všem co se připojí.

Ty které to nezajímá ať nečtou a nekomentují.

Pokud bych mohl požádat nekomentujte zde MM jako takový. Diskuzi k analýze uvítám.

Díky

škoda, že jsem to četl až teď, neb 4h zpátky jsem smazal cca 3k záznamů.

nalkirk #25 Posted 27 March 2018 - 07:09 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostBery_CR, on 26 March 2018 - 10:06 PM, said:

E: odkaz ke stazeni mas v PM. Na mejlu se mi to bohuzel vratilo.

Jinak jednotierovy MM povazuju rozhodne za middle, protoze tomu po vsech strankach logicky nejvice sedi...

Jsem zvedavy na vysledky, treba to konecne pomuze rozlousknout tu zdejsi nekonecnou debatu. ;)

Tak do analyzy jsem jednotierove bitvy dal jako TOP.

Vycházel jsem z předpokladu, pokud nademnou není vyšší tier, jsem TOP.

Dalším předpokladem pro TOP, hraje taky to, že jednotierová bitva je to co by chtěla většina, alespoň dle diskuzí.

Nicméně pokud bych do analýzy přidal další proměnnou tj jednotierové bitvy jako middle, byl by v tom už chaos.

Neberu to jako jednoznačný a správný názor, protože co hráč to jiný názor na věc, ale v analýze to beru jako TOP.

View PostRozaMadMax, on 27 March 2018 - 05:37 AM, said:

škoda, že jsem to četl až teď, neb 4h zpátky jsem smazal cca 3k záznamů.

Pro všechny, Data prosím nemažte. Rád bych (v dalším díle) porovnal jednotlivé roky a tam už bude velký problém sehnat data všech ročníků.

Bery_CR #26 Posted 27 March 2018 - 05:20 PM

Colonel

• Player
  • 65557 battles
  • 3,501
  • [KOBD] KOBD

View Postnalkirk, on 27 March 2018 - 07:09 AM, said:

Tak do analyzy jsem jednotierove bitvy dal jako TOP.

Vycházel jsem z předpokladu, pokud nademnou není vyšší tier, jsem TOP.

Dalším předpokladem pro TOP, hraje taky to, že jednotierová bitva je to co by chtěla většina, alespoň dle diskuzí.

Nicméně pokud bych do analýzy přidal další proměnnou tj jednotierové bitvy jako middle, byl by v tom už chaos.

Neberu to jako jednoznačný a správný názor, protože co hráč to jiný názor na věc, ale v analýze to beru jako TOP. 

Ja spis vidim, ze hraci chteji byt TOP, protoze maji nekoho pod sebou a tim si kompenzuji situaci, kdy jsou oni ta potrava. Takze definice by pak odpovidala podminkam... pokud nademnou neni vyssi tier, ale zaroven pode mnou neni nizsi tier, nemohu byt top. :D

Jako middle bych to radil hned ze dvou duvodu. Jednak to nejvice odpovida stavu 3/5/7, kdy na prostredni pozici mas nekoho nad sebou, ale i pod sebou. V jednotierovce je pak balancni protivaha, kdy nemas nad sebou, ale ani pod sebou nikoho. A ten druhy duvod je prosty... MM system WG tak, jak je koncipovan dnes, tak nejcasteji dava hrace dolu, mene casto by meli byt uprostred a nejmene pak na topu. Stale jde o to tlacit hrace na vyssi tiery. Pokud jednotierovy MM zaradis jako top, tak tuhle logiku naboris a middle vyjde jako nejmene casty pripad, coz je zkresleny vysledek.

Jinak pro nazornost...

Top = 3/5/7, 5/10 a full 15

Middle = 3/5/7

Low = 3/5/7 a 5/10

To si o presun primo rika. ;)

Samozrejme se nabizi jeste treti moznost a to zcela samostatna kategorie...

Ale jak pises, je to vec nazoru. Otazkou je jak budes interpretovat data ? Pokud i v nejake tabulce, tak si v tom tu svoji variantu muze nalezt kazdy... ;)

Karaya12 #27 Posted 27 March 2018 - 05:47 PM

Brigadier

• Player
  • 19641 battles
  • 4,206
  • [SVINE] SVINE

View PostBery_CR, on 27 March 2018 - 06:20 PM, said:

Ja spis vidim, ze hraci chteji byt TOP, protoze maji nekoho pod sebou a tim si kompenzuji situaci, kdy jsou oni ta potrava. Takze definice by pak odpovidala podminkam... pokud nademnou neni vyssi tier, ale zaroven pode mnou neni nizsi tier, nemohu byt top. :D

Jako middle bych to radil hned ze dvou duvodu. Jednak to nejvice odpovida stavu 3/5/7, kdy na prostredni pozici mas nekoho nad sebou, ale i pod sebou. V jednotierovce je pak balancni protivaha, kdy nemas nad sebou, ale ani pod sebou nikoho. A ten druhy duvod je prosty... MM system WG tak, jak je koncipovan dnes, tak nejcasteji dava hrace dolu, mene casto by meli byt uprostred a nejmene pak na topu. Stale jde o to tlacit hrace na vyssi tiery. Pokud jednotierovy MM zaradis jako top, tak tuhle logiku naboris a middle vyjde jako nejmene casty pripad, coz je zkresleny vysledek.

Jinak pro nazornost...

Top = 3/5/7, 5/10 a full 15

Middle = 3/5/7

Low = 3/5/7 a 5/10

To si o presun primo rika. ;)

Samozrejme se nabizi jeste treti moznost a to zcela samostatna kategorie...

Ale jak pises, je to vec nazoru. Otazkou je jak budes interpretovat data ? Pokud i v nejake tabulce, tak si v tom tu svoji variantu muze nalezt kazdy... ;)

Já to vidím stejně jako nalkirk. Prostě pokud jsi nejvyšší tier, tak jsi TOP a tečka. Rozumím tomu, že v současném systému kdy se dost objevují jednotierové bitvy to nepřináší kýženou výhodu, ale to na situaci nic nemění ;)

Já jsem opravdu nejvíce zvědavý na ten procentuální výskyt tierů v bitvách. Protože pokud by z toho vypadlo třeba 80% +-1 tier a dejme tomu 5% -2 tiery, tak by na +2 tiery zbylo 15% a to prostě podle mě neznamená hrát pořád proti +2 tierům.

Znovu opakuji, WG to takto nastavil a docela jim ta šablona funguje. Ostatně to potvrdilo i Gottwyho video. No a jestli to WG takto vyhovuje, tak se na tom nic měnit nebude, zvláště pokud to má na starosti Kája. Ten si myslím už několikrát dokázal že za podrbání od šéfa je schopen čehokoli :mellow:

nalkirk #28 Posted 27 March 2018 - 06:49 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

No jak to vidím já, uvidíte za chvilku.

Video sem natočil, sestrihal a ted to uploaduju na youtube.

Az to bude, hodím to taky sem (ted zbývá 45 minut)

Urcite tam neni vsechno, mozna casem az bude vice dat muzeme zjistit distribuci taky podle jednotlivych tanku a pod. Ale na to je potreba vic než "hodne" dat :D

Uvidíme. Možná po shlédnutí napíšetě, už to víc nedělej a ja si to budu "pytlíkovat" jenom pro sebe :D

Edited by nalkirk, 27 March 2018 - 06:49 PM.

Bery_CR #29 Posted 27 March 2018 - 06:51 PM

Colonel

• Player
  • 65557 battles
  • 3,501
  • [KOBD] KOBD

No vidis... "Prostě pokud jsi nejvyšší tier, tak jsi TOP a tečka."  a to jsi presne trefil hlavicku na hrebicek. :teethhappy: Nejvyssi tier muzes byt jen v pripade, ze nekdo bude nizsi tier, jinak jsi stejny tier. :B

Muj odhad vysledku tim padem je:

Top 10-20%

Middle 20-30%

Low zbytek

Jasne, WG to ma takto nastavene, celkem jim ta sablona funguje a vim, ze to menit nebudou. O tom neni pochyb. Na nas nezalezi, takze na metodice se nemusime shodnout...

Spis jde o ta data... zda maji hraci tieru 6-8 pravdu, ze jsou stale low, nebo je to spis pocitova zalezitost ?

Je pravda, ze na to doplaci nejvice tier 8 ? Nebo je to opet jen pocit, ktery je dany tim, ze samotni hraci casteji jednou tier 8 a proto to na ne takto pusobi...

E: nez jsem to dopsal, je tu dalsi odpoved, tak jen k te distribuci podle typu tanku... WG tenkrat tvrdilo, ze na to nema vliv stridani typu a ani tieru. Presto zde byl jeden cas nazor, ze LT a arty jsou na topu casteji. Ale to by bylo fakt o ohromnem mnozstvi dat.:D

Edited by Bery_CR, 27 March 2018 - 06:55 PM.

nalkirk #30 Posted 27 March 2018 - 06:57 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Ono při analýze je takovýchto "zádrhelu" více.

Např. tier X. Počítat ho do analýzy nebo nikoli. Sám o sobě tento tier nemůže být middle ani bottom.

Chci mít relevantní výsledek všech odehraných bitev, ale hral jsem i tier X. Přece pokud je ve hře, měl bych s ním počítat, ale na druhé straně je tier X. sám o sobě TOP. Jak s toho ven?

Které výsledky budou relevantní? 

nalkirk #31 Posted 27 March 2018 - 07:36 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Tak jo tady to je :)

PS: Omlouvám se za tu kuličku, netušil jsem, že to bude tak slyšet.

Zeroberg #32 Posted 27 March 2018 - 08:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 49380 battles
  • 1,583
  • [THRAX] THRAX
Snaha se určitě sení a dost možná vyleze i něco zajímavého. Otázka je "co z toho". I kdyby se ukázalo něco zásadního a převratného... Stejně to nikoho, kdo má možnost MM ovlivnit, zajímat nebude. Jako jakákoliv zpětná vazba/podněty od hráčů.

nalkirk #33 Posted 27 March 2018 - 08:27 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostZeroberg, on 27 March 2018 - 07:13 PM, said:

Snaha se určitě sení a dost možná vyleze i něco zajímavého. Otázka je "co z toho". I kdyby se ukázalo něco zásadního a převratného... Stejně to nikoho, kdo má možnost MM ovlivnit, zajímat nebude. Jako jakákoliv zpětná vazba/podněty od hráčů.

Jestli s toho něco vyleze tak to bude jen dobře, ale kvuli tomu sem to nedělal. Dělal jsem to protože mne to zajíma a už když sem to dělal, tak dát tomu nějaké barvičky a odprezentovat, bylo to nejmenší.

Pokud bude zájem budu to dělat i dál veřejně a pokud ne, budu (jak sem už psal) si to pytlikovat pro sebe :D

nalkirk #34 Posted 28 March 2018 - 06:35 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Nez se naakumuluji data v dostatečném množství, mohl bych udělat analýzu podle tanků.?

Primárně bych vybral tier VIII (mozna jeden tier VII) dle dat.

Jaký konkrétni tank tieru VIII by vás zajímal? Jestli špatný MM máte jenom vy, a nebo je to skrz naskrz, nezávisle na tom jaký to je hráč.

Pokud máte uložene replaye s tohoto roku, a chcete se připojit k dlouhodobější analýze MM, pošlete replaye.

Ideální je replaye zazipovat, hodit někam na net (ulozto a pod) a poslat odkaz (kdekoli, PM, FB, hra, e-mail)

Čím víc dat, tím lepší analýza a více možností.

Díky všem který data poslali a předem díky všem co pošlou

EDIT: Prozatím mám k dispozici 11.200 dat/replay. Mám za to že použitelných (random) bude cca 70%.

Edited by nalkirk, 28 March 2018 - 07:09 AM.

annc79 #35 Posted 28 March 2018 - 09:54 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27774 battles
  • 546
  • [KHIL] KHIL

View Postnalkirk, on 28 March 2018 - 05:35 AM, said:

Nez se naakumuluji data v dostatečném množství, mohl bych udělat analýzu podle tanků.?

Primárně bych vybral tier VIII (mozna jeden tier VII) dle dat.

Jaký konkrétni tank tieru VIII by vás zajímal? Jestli špatný MM máte jenom vy, a nebo je to skrz naskrz, nezávisle na tom jaký to je hráč.

Pokud máte uložene replaye s tohoto roku, a chcete se připojit k dlouhodobější analýze MM, pošlete replaye.

Ideální je replaye zazipovat, hodit někam na net (ulozto a pod) a poslat odkaz (kdekoli, PM, FB, hra, e-mail)

Čím víc dat, tím lepší analýza a více možností.

Díky všem který data poslali a předem díky všem co pošlou

EDIT: Prozatím mám k dispozici 11.200 dat/replay. Mám za to že použitelných (random) bude cca 70%.

Chce to mít data v přibližně stejném rozložení četnosti tierů jako hlásí WG. Pak budou výsledky cca porovnatelné. Zajímavé by bylo srovnání tzv. OP tanků s běžným typem ze stromu.

nalkirk #36 Posted 28 March 2018 - 10:51 AM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View Postannc79, on 28 March 2018 - 08:54 AM, said:

Chce to mít data v přibližně stejném rozložení četnosti tierů jako hlásí WG. Pak budou výsledky cca porovnatelné. Zajímavé by bylo srovnání tzv. OP tanků s běžným typem ze stromu.

Záleží které tanky budeme brát jako OP.

Navrhni, které budou OP a porovnám to :)

Spis by mne zajímalo jestli existuje tank VIII tieru, který bude evidentně vybočovat z průměru.

Edited by nalkirk, 28 March 2018 - 10:54 AM.

annc79 #37 Posted 28 March 2018 - 11:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27774 battles
  • 546
  • [KHIL] KHIL

View Postnalkirk, on 28 March 2018 - 09:51 AM, said:

Záleží které tanky budeme brát jako OP.

Navrhni, které budou OP a porovnám to :)

Spis by mne zajímalo jestli existuje tank VIII tieru, který bude evidentně vybočovat z průměru.

Defender vs IS-3, Skorpion G vs RHM. Statistika se má dělat na rozsáhlém množství vzorků. Pokud se bude jednat o desítky bitev, nemá to žádnou vypovídací hodnotu.

Edited by annc79, 28 March 2018 - 11:19 AM.

nalkirk #38 Posted 28 March 2018 - 12:07 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

Ted sem dodelal "automatický" systém hodnocení tanků tieru VIII.

prozatím vzorek pro analýzu čítá 4914 bitev tohoto tieru (dotahují další data a využívám taky enemy team, timto data zdvojnásobím).

Když si vymyslím málo hraný tank: Type 59, tak vzorek číta 277 bitev.

Systém by měl fungovat tak, že si ze seznamu vyberu tank a všechny hodnoty k tomuto tanku se propočítají automaticky a okamžitě.

Možná udělám nějaký live stream, kde si bude moct kdokolli říct o jaké staty, kterého tanku má zájem :)  Záleži jestli by byl o takový live stream zájem, protože dělat to pro 5 lidí nemá smysl.

Je ale otázkou jestli nějaký konkrétní tank bude mít dostatečný počet bitev na kvalitní statistiku

EDIT: Tak teď sem narazil na opravdovou perlu :ohmy:. Ale uvidím po dotažení všech dat.

Takhle nejak by to mohlo vypadat live

Edited by nalkirk, 28 March 2018 - 12:19 PM.

DoktorKevina #39 Posted 28 March 2018 - 01:19 PM

Corporal

• Player
  • 49971 battles
  • 133
  • [CSNZ] CSNZ
Zajímavé by to mohlo být pro omezené prem tanky např 112, IS-6 nebo SP a Type 59

Edited by DoktorKevina, 28 March 2018 - 01:19 PM.

nalkirk #40 Posted 28 March 2018 - 02:07 PM

Second Lieutenant

• Clan Commander
  • 14115 battles
  • 1,239
  • [-LCP-] -LCP-

View PostDoktorKevina, on 28 March 2018 - 12:19 PM, said:

Zajímavé by to mohlo být pro omezené prem tanky např 112, IS-6 nebo SP a Type 59

Ono tohle bude ale hodne nepresne.

Musel bych odflitrovat čety a to je pro par tanků bezpředmětné. Omezený MM bude vždy +1 a směrem dolů nemá smysl dělat analýzu

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users