Jump to content

AMX 13 57 .pre tank

• Please log in to reply
16 replies to this topic

creture #1 Posted 03 April 2018 - 10:22 PM

Corporal

• Player
  • 33421 battles
  • 103
  • [SA-AS] SA-AS
arkadaşlar dün aldım bu tankı kullanan arkadaşlar oynayış stilini ve kullandıkları donanımlar hakkında tecrübelerini paylaşırlarsa cok memnun olurum. misal: 9 tier bi macta spoterlikmi yapıcaz yoksa med gibimi savaşmak uygun olur. yani savaş stili nedir bu tankın ? kamosu iyimdiri vs gibi .

innocenT_deviL #2 Posted 03 April 2018 - 10:30 PM

Lieutenant

• Player
  • 25195 battles
  • 1,648
  • [FOXYR] FOXYR

Bu tank nasıl oynanır dersi vermiş resmen... fikir verecektir:

creture #3 Posted 03 April 2018 - 10:37 PM

Corporal

• Player
  • 33421 battles
  • 103
  • [SA-AS] SA-AS

dostum videoları izledim kişisel tecrübelerinizi merak ediyorum yani donanım konusunda cok kararsız kaldım.

yani ( teleskop düşey dengelliyi kamuflaj .)mı düşe dengeleyiic havalandırma kaplı optikmi? kişisel tecrübeleriniz hangisini öneriyor.

win8 getirisi cok düşük cıktı zaten=)

ankara1907 #4 Posted 03 April 2018 - 11:33 PM

Sergeant

• Player
  • 6826 battles
  • 217
  • [HOGTR] HOGTR
Donanımlarda teleskop veya optik olayı sana kalmış bir şey pasif spotmu yapacan yoksa aktif spotmu yapacan.

creture #5 Posted 03 April 2018 - 11:49 PM

Corporal

• Player
  • 33421 battles
  • 103
  • [SA-AS] SA-AS

spotun win8 getirisine etkisi varmı bilmiyorum. ?ama benimde ögrenmek istedigim sniper oynama tankımı yoksa agrefis oyun tarzınımı benimsemek lazım ona karar vermedim cünki hep spoter görevini görebiliyor. hemde agresif oynamayada uygun . genel olarak oynıyan arkadaşlar hangi tarzı daha cok benimsiyor ? uzaktan kamuflaj agı kamuflaj yetegini arttırmak mantıklımı bilemiyorum . genel hangi tarz benimseniyor onu merak ettim. 

spoter oynarsak win8 getirisi veya kredi getirisi nasıl olur bilemedim.

spot agırlık oynayınca cogu zaman spotlanmamak için ateş edemiyorsun.kredi getirimi ki dmg siz :(

hafif tank tecrübem olmadıgı için soruyorum. ilgilendiginiz içinde tşk ederim ayrıca.

Edited by creture, 03 April 2018 - 11:55 PM.

BeastWar #6 Posted 04 April 2018 - 06:54 AM

Lieutenant General

• Player
  • 50794 battles
  • 7,950
Biriniz bana da göndersin şu sakar mekeyi.

BeastWar #7 Posted 04 April 2018 - 06:56 AM

Lieutenant General

• Player
  • 50794 battles
  • 7,950

View Postcreture, on 04 April 2018 - 01:49 AM, said:

spotun win8 getirisine etkisi varmı bilmiyorum. ?ama benimde ögrenmek istedigim sniper oynama tankımı yoksa agrefis oyun tarzınımı benimsemek lazım ona karar vermedim cünki hep spoter görevini görebiliyor. hemde agresif oynamayada uygun . genel olarak oynıyan arkadaşlar hangi tarzı daha cok benimsiyor ? uzaktan kamuflaj agı kamuflaj yetegini arttırmak mantıklımı bilemiyorum . genel hangi tarz benimseniyor onu merak ettim. 

spot agırlık oynayınca cogu zaman spotlanmamak için ateş edemiyorsun.kredi getirimi ki dmg siz :(

hafif tank tecrübem olmadıgı için soruyorum. ilgilendiginiz içinde tşk ederim ayrıca.

Amx 13 57 Girl Friend oyunun ilk başında spot(çok kısa bir süre) sonra agresifin daniskasıdır.

Geride kalayım derseniz para kazandırmaz.

Horatio__Caine #8 Posted 04 April 2018 - 07:27 AM

Brigadier

• Player
  • 27270 battles
  • 4,413
  • [SA-AS] SA-AS

View Postcreture, on 04 April 2018 - 12:49 AM, said:

Bu tankla para kasılmaz çünkü standart mermi delişi kötü sık sık apcr atmak gerekli. Bu can sıkıntısında milleti trollemelik tank.

207GT #9 Posted 04 April 2018 - 07:31 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 15222 battles
  • 1,224

Çok uzun zamandır beklediğim tanktı kendileri. Aldığım gün 15 maç yaptım. Düşey Dengeleyici - Havalandırma - Kaplı Optik kombinasyonu ile kullandım.

Oyunun başında yüzeysel spot yapıp, spot hasarı toplayarak ardından 6 seviye top ile delebileceğim hedefleri seçtim. Oyunun ortasından sonra aktif kuşatma için kullandım. Haritasına ve takım arkadaşlarına göre değişen bir oyun gerektiriyor anladığım. Pasif spotta hiç kullanmadım çünkü tank ağır ivmeleniyor ve boyutlarına göre hantal kalıyor. Spotlandığın an hareket halinde değilsen gg wp...

MrBotosh #10 Posted 04 April 2018 - 09:27 AM

Brigadier

• Community Contributor
  • 44101 battles
  • 4,314

Klasik fransız hafif tankı aslında. Maç başı güzelce bir spot. Duruma göre spota devam ya da geri çekilip orta mesafe snipe. Daha sonra yine duruma göre tek kalmış ya da canı çok azalmış düşmanlara dalıp şarjör avantajı ile kesmece. Kesinlikle pasif spot tankı değildir. Hızlanması yavaştır. Bu yüzden duraklama halinde spotlanırsan garaja yollarlar.

Üst seviye olarak maça çıkarsa(5 seviyelerin olduğu) terör estirir. Ama 8-9 seviye maçlarda dikkatli oynamak gerekir. Bu maçlarda spot odaklı olmak lehinedir. Arka sarmaca, kanattan saldırmaca en etkili taktiğidir.

Normal mermi deliciliği düşük olduğundan gold kullandırır sıkça. Bu da para kasmana engel olabilir. Burada tercih senin tabii. Normal mermi ile palet kırıp asiste de oynayabilirsin. Orası oyunculuk artık.

Donanım olarak; DD - Havalandırma - Optik + Azıkla oynuorum ben. Gayet tatmin edici performans veriyor. Fakat benimki aldığım bir risk. Tank %20 yanma oranına sahip. Azık kumar gibi biraz.

Genel kültür notu : Spot(asist) hasarının wn8'e katkısı yok malesef. Formülasyonda yeri yok. Olmayışı da WG'nin asist hasarı bilgisini paylaşmıyor oluşu. Bu yüzden de wn8 formülünde yer alamıyor. Fakat kaç kişi spotladığın sayısı çok ufak olarak formülde yer alıyor. Erken spot yapmak wn8 için faydalıdır. Çünkü henüz açılmamış kişileri açar ve puan alırsın. Fakat onlara gelen hasarlardan puan gelmez malesef.

Ioannia #11 Posted 04 April 2018 - 09:36 AM

Lieutenant

• Player
  • 38114 battles
  • 1,553
  • [3V] 3V
Arkadaşımın hesabında ara ara girip oynamıştım 1 yıl kadar önce ve  mermi sayısı yetersizdi, hala öyle mi ?

listen_little_man #12 Posted 04 April 2018 - 10:14 AM

General

• Player
  • 50246 battles
  • 8,983

View PostIoannia, on 04 April 2018 - 11:36 AM, said:

Arkadaşımın hesabında ara ara girip oynamıştım 1 yıl kadar önce ve  mermi sayısı yetersizdi, hala öyle mi ?

mermi sayısı değişmedi. taka tuka sıka sıka gidersen yetmiyor.

Ioannia #13 Posted 04 April 2018 - 11:17 AM

Lieutenant

• Player
  • 38114 battles
  • 1,553
  • [3V] 3V

View Postlantirn, on 04 April 2018 - 09:14 AM, said:

mermi sayısı değişmedi. taka tuka sıka sıka gidersen yetmiyor.

Valla itina ile sıkıyordum ama yok yani, özellikle ciddi hasar attığın maçlar hep sıkıntılı. 
Zaten bir bu tank bir de type64 blind falan denemeyeceğim 2 tank.

gghanben #14 Posted 04 April 2018 - 02:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26126 battles
  • 386
yeni  gelen pre tanklar muadillerine göre çok iyi. ama bunun muadili olan sp ıc çok  daha iyi bir  tank.Ben bunu almam

Edited by gghanben, 04 April 2018 - 02:14 PM.

creture #15 Posted 04 April 2018 - 10:30 PM

Corporal

• Player
  • 33421 battles
  • 103
  • [SA-AS] SA-AS

View PostBeastWar, on 04 April 2018 - 05:54 AM, said:

Biriniz bana da göndersin şu sakar mekeyi. ciddimisin tur atmak istersen bi uzun yol yaparsın benim hesaptan ;) 
beyenirsen ki bayılıcaksın =) cücük ramazan koydum isminide tankın.=) turla beyenirsen dogum gününü yaz bana özelden.;)

100 verdik 3000 gold düşşek 70 tl ye geldi . oyun stili dediginiz gibi kesinlikle spot taknı degil . kredi getirisi düşük ama win8 getiriside .( :mermi sayısı dediginiz gibi kesinlikle yetersiz ) (:delme konusunda idare ediyor. yani gold( şarjör bulunması şart .)

( ve en önemliside smm yok sanırım ama x tier görmüyor yani 10 macta 1 2 sefer ) genelde 6 7 8 seviye hemen hemen cogu )

yani hafif tank oynamıyan arkadaşlar zorlanabilir.. ama şunu kesinlikle söyliyebilirim .cok eylenceli bi tank ! kesinlikle pişman olmadım yani 1 saniye atış aralıgı 8 sn de 600dmg ateş gücü gercekten mükemmel aletmiş . oyundan stressiz zevk almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. 70 tl bu güzel alet. hakkediyor parasını eylenmek se eylendiriyor o gercek bu o işte ...

not: ayrıca yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim gercekten cok faydası oldu tavsiyeleriniz. sagolun varolun.

Bagora #16 Posted 04 April 2018 - 11:23 PM

Brigadier

• Player
  • 40508 battles
  • 4,931
  • [_AVEL] _AVEL

bu tankın şöyle bi kötü yanı var bir şarjor gold mermi 22k mı ne bu yüzden para getirisinin çok sıkıntılı oldugunu düşünüyorum zaten satıştan kalktı ama terkar geldiğinde almayı düşünenler için bilgi olsun :D

not: bende yok

Johnny_Bravo_ #17 Posted 05 April 2018 - 07:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7177 battles
  • 71

View Postcreture, on 04 April 2018 - 10:30 PM, said:

100 verdik 3000 gold düşşek 70 tl ye geldi . oyun stili dediginiz gibi kesinlikle spot taknı degil . kredi getirisi düşük ama win8 getiriside .( :mermi sayısı dediginiz gibi kesinlikle yetersiz ) (:delme konusunda idare ediyor. yani gold( şarjör bulunması şart .)

( ve en önemliside smm yok sanırım ama x tier görmüyor yani 10 macta 1 2 sefer ) genelde 6 7 8 seviye hemen hemen cogu )

yani hafif tank oynamıyan arkadaşlar zorlanabilir.. ama şunu kesinlikle söyliyebilirim .cok eylenceli bi tank ! kesinlikle pişman olmadım yani 1 saniye atış aralıgı 8 sn de 600dmg ateş gücü gercekten mükemmel aletmiş . oyundan stressiz zevk almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. 70 tl bu güzel alet. hakkediyor parasını eylenmek se eylendiriyor o gercek bu o işte ...

not: ayrıca yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim gercekten cok faydası oldu tavsiyeleriniz. sagolun varolun.

aynen bencde cok eylenceli, herkeze tav sie ederm

Edited by Johnny_Bravo_, 05 April 2018 - 07:49 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users