Jump to content

Květnový speciál Na vrcholku stromu: Hlasujte!

• Please log in to reply
35 replies to this topic

Community #1 Posted 04 April 2018 - 09:29 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 38,743
Rozhodněte, jaká linie vozidel bude vybrána do dalšího speciálu Na vrcholku stromu.

Úplný text položky novinek

Radimek100 #2 Posted 04 April 2018 - 09:39 AM

Private

• Player
  • 12357 battles
  • 1
  • [LGCZ] LGCZ
Proc se porad vynechavaji nemecka vozidla?

LordTomasix #3 Posted 04 April 2018 - 09:42 AM

Sergeant

• Player
  • 39732 battles
  • 261

Když si představím jaký bude MM při příštím vrcholku stromu, tak se mi chce brečet... všude object 268 V4 :ohmy:

YellowFlash4 #4 Posted 04 April 2018 - 10:02 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14215 battles
  • 57
  • [CZMA] CZMA

View PostLordTomasix, on 04 April 2018 - 09:42 AM, said:

Když si představím jaký bude MM při příštím vrcholku stromu, tak se mi chce brečet... všude object 268 V4 :ohmy:

Preto radím všetkým hlasovat za FV, neni to tiež najlepšia možnosť ale aspon sa da prestrelit a neni to OP rusak... Mali by to nerfnut.. to to sami nevidia že to je priliš dobre?? Tam nepotrebujú žiadne data z bitiek.. to vidí každý .. dokonca rajčinky s tým maju väčší priemerny DMG 

SWAT0013 #5 Posted 04 April 2018 - 10:40 AM

Lieutenant General

• Player
  • 35483 battles
  • 6,104
  • [KHIL] KHIL

View PostYellowFlash4, on 04 April 2018 - 11:02 AM, said:

Preto radím všetkým hlasovat za FV, neni to tiež najlepšia možnosť ale aspon sa da prestrelit a neni to OP rusak... Mali by to nerfnut.. to to sami nevidia že to je priliš dobre?? Tam nepotrebujú žiadne data z bitiek.. to vidí každý .. dokonca rajčinky s tým maju väčší priemerny DMG 

Upřímně - a co to změní? Maximálně to odloží tuto očekávanou situaci o pár měsíců, protože žádná nová TDčka se (pokud vím) neplánují a ta zbývající jsou raději bez komentáře, jen to ukazuje oblíbenost těch strojů...

Víceméně je to volba - chci 268 v4 v květnu, nebo raději až v září?

Já si to už tedy raději odbudu teď v květnu - ať již kvůli počasí a možnosti trávit dny především venku, stejně tak protože by to WGčku konečně mohlo ukázat, jak si ten tank stojí - a mohl by být upraven třeba již v jednom z příštích updatů, protože se nebudou moci vymlouvat na nedostatek dat ;)

Samostatnou kapitolou už je potom to, že FV je pro hru asi stejně přínosné jako Type 5 HT, Object 268 v4 a další tanky. Jen je každý toxický trochu jiným způsobem...

Edited by SWAT0013, 04 April 2018 - 10:48 AM.

lukys__cfc #6 Posted 04 April 2018 - 10:53 AM

Private

• Player
  • 11811 battles
  • 33

View PostYellowFlash4, on 04 April 2018 - 10:02 AM, said:

WG je to uplně jedno jestli je to OP nebo ne,měsíc nebo dva to tam takhle nechají a pak to bud ohlásí a nebo to dostane jeden dva tichý nerfy,až si to vyzkoumá co nejvíc lidí. Vždycky to tak bylo a nejlepší jsou ty "tichý nerfy" koupíš defendra za litr a za dva měsíce tě prostřelí všechno,protože můžou :)
Mimochodem dobrá práce s mapama,Ensk,Doly a spol zůstaly stále pěkně debilní pro desítky ale to vy nevidíte,když to nehrajete :D Na některých mapách se nedá jet na normální pozici,kde se dřív dalo,radši tam dejte jeden nájezd jak někde u blbečků viz Opatsví

Zeroberg #7 Posted 04 April 2018 - 10:59 AM

Captain

• Player
  • 66414 battles
  • 2,406
  • [HALUS] HALUS

View PostRadimek100, on 04 April 2018 - 09:39 AM, said:

Proc se porad vynechavaji nemecka vozidla?

protože německá vozidla se snaží WG už nějakou dobu systematicky ve hře potopit...

Karaya12 #8 Posted 04 April 2018 - 11:04 AM

Brigadier

• Player
  • 20506 battles
  • 4,956
  • [SVINE] SVINE

View PostZeroberg, on 04 April 2018 - 11:59 AM, said:

protože německá vozidla se snaží WG už nějakou dobu systematicky ve hře potopit...

A nebo proto, že německá vozidla už na vrcholu stromu byla ...

paiwer #9 Posted 04 April 2018 - 11:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34160 battles
  • 904
  • [I-S-P] I-S-P
FV4005 Stage II :honoring:

YellowFlash4 #10 Posted 04 April 2018 - 11:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 14215 battles
  • 57
  • [CZMA] CZMA

View PostSWAT0013, on 04 April 2018 - 10:40 AM, said:

Upřímně - a co to změní? Maximálně to odloží tuto očekávanou situaci o pár měsíců, protože žádná nová TDčka se (pokud vím) neplánují a ta zbývající jsou raději bez komentáře, jen to ukazuje oblíbenost těch strojů...

Víceméně je to volba - chci 268 v4 v květnu, nebo raději až v září?

Já si to už tedy raději odbudu teď v květnu - ať již kvůli počasí a možnosti trávit dny především venku, stejně tak protože by to WGčku konečně mohlo ukázat, jak si ten tank stojí - a mohl by být upraven třeba již v jednom z příštích updatů, protože se nebudou moci vymlouvat na nedostatek dat ;)

Samostatnou kapitolou už je potom to, že FV je pro hru asi stejně přínosné jako Type 5 HT, Object 268 v4 a další tanky. Jen je každý toxický trochu jiným způsobem...

AK sa to odloží o 4 mesiace tak bude vela času na to Nerfnut to... už teraz všade na forach čitam aký je to OP tank.. myslíš si že si to nevšimnu?? Ano chápeme velmi dobre ako WG naslúcha komunite ale keď im bude vela hračov písať a všade to budu vidiet, napríklad aj včera video od QB tak ten stroj dostane nerf pred TOTT a potom nech si ho hra kto chce.. takto to ludia chcu hrat pretože je OP...  verim tomu keby nema status OP ale normalneho TD tak v dnešnom hlasovaní by FV nemal konkurenciu...  takže ja to vidím takto. A ako hovoríš radšej budem tieto dni tráviť von, kým je ten tank OP nech ho nevidím.. Suhlasim ale s tým že FV moc nepomože MM ale ten tank je obrovský weakspot.. stači jedno Hečko na vežu a ma 1/2 HP dole.. zaleži s čim strielaš.. nie každý s tým vie zahrat, vystreliš ranu aj tu nemusiš trafit alebo prebit čiže daš za 700 v priemere a si mrtvy.. To je niečo uplne ine ako TD s rýchlostou medka, pancierom super heavy, delom s pene TDčka.. 

acid23 #11 Posted 04 April 2018 - 11:54 AM

Lieutenant

• Player
  • 57079 battles
  • 1,682
  • [PRASE] PRASE

ja bych to zas tak cerne nevidel, 430u je taky "op", ze by jich byly plny desitkovy bitvy sem si nejak nevsim, s 266 4  to bude podobny...

View PostYellowFlash4, on 04 April 2018 - 11:30 AM, said:

...Suhlasim ale s tým že FV moc nepomože MM ale ten tank je obrovský weakspot.. stači jedno Hečko na vežu a ma 1/2 HP dole.. zaleži s čim strielaš...

muzes mi sem vypsat par tanku, ktery davaj bezne heckem za 950?

YellowFlash4 #12 Posted 04 April 2018 - 12:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 14215 battles
  • 57
  • [CZMA] CZMA

View Postacid23, on 04 April 2018 - 11:54 AM, said:

ja bych to zas tak cerne nevidel, 430u je taky "op", ze by jich byly plny desitkovy bitvy sem si nejak nevsim, s 266 4  to bude podobny...

muzes mi sem vypsat par tanku, ktery davaj bezne heckem za 950?

No na tanks gg keby chceš tak si ich najdeš sám.. a vzhladom k alfe tankov by si sam mal vediet približne ake to su. 

Foch 155 - 1100 HE

Grille 15 - 950

Prasa - 1400

obj 268 - 1100

E3,E4, 1100 

WZ - 1100..

Stači?? Či ešte pokračovat E100,VK 72.. nový objekt 705A s lepšim rolom môže dat tiež kludne za liter..  Neviem teda čo si tým chcel akože povedať ale tankov je rozhodne dosť, a určite sa najdu aj na tier IX a pár aj na VIII. Určite lepšie ako spamovat 340 mm heaty na noveho objekta. 

PS: ešte som zabudol na užasneho typa 5,4 heavy. Tie s lepšim rolom snad aj vypnu ten tank na ranu.

Samozrejme sa jedna ked mieria na FV nie na normalne tanky, ja teda určite nabijem Hečko keď viem kto na mna čaká po zhodnotení situacie.  

Edited by YellowFlash4, 04 April 2018 - 12:15 PM.

Leckov #13 Posted 04 April 2018 - 12:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34399 battles
  • 1,001
  • [C-SL] C-SL
Object 268 V4 s přehledem vede. Ale co, mě to na šestkách nevadí.

acid23 #14 Posted 04 April 2018 - 12:46 PM

Lieutenant

• Player
  • 57079 battles
  • 1,682
  • [PRASE] PRASE

View PostYellowFlash4, on 04 April 2018 - 12:11 PM, said:

neres to... ze je dost tanku s velkou alfou mi vypisovat nemusis, otazka znela trochu jinak (v kontextu tveho predchotiho prispevku) - kolik z tech tanku dava BEZNE svoji alfu? u vetsiny budes rad za dmg 300-500 a je jedno do jak moc papirovyho tanku strilis...

SWAT0013 #15 Posted 04 April 2018 - 01:04 PM

Lieutenant General

• Player
  • 35483 battles
  • 6,104
  • [KHIL] KHIL

View PostYellowFlash4, on 04 April 2018 - 12:30 PM, said:

AK sa to odloží o 4 mesiace tak bude vela času na to Nerfnut to... už teraz všade na forach čitam aký je to OP tank.. myslíš si že si to nevšimnu?? Ano chápeme velmi dobre ako WG naslúcha komunite ale keď im bude vela hračov písať a všade to budu vidiet, napríklad aj včera video od QB tak ten stroj dostane nerf pred TOTT a potom nech si ho hra kto chce.. takto to ludia chcu hrat pretože je OP...  verim tomu keby nema status OP ale normalneho TD tak v dnešnom hlasovaní by FV nemal konkurenciu...  takže ja to vidím takto. A ako hovoríš radšej budem tieto dni tráviť von, kým je ten tank OP nech ho nevidím.. Suhlasim ale s tým že FV moc nepomože MM ale ten tank je obrovský weakspot.. stači jedno Hečko na vežu a ma 1/2 HP dole.. zaleži s čim strielaš.. nie každý s tým vie zahrat, vystreliš ranu aj tu nemusiš trafit alebo prebit čiže daš za 700 v priemere a si mrtvy.. To je niečo uplne ine ako TD s rýchlostou medka, pancierom super heavy, delom s pene TDčka.. 

Potom jak dlouho trvalo WG vrátit do správného stavu zejména T110E5 a další tanky, tak věřit tomu, že to už za 4 měsíce bude v pořádku, mi nezní zrovna reálně - zejména když bude nový národ (a docela dost by mě překvapilo, kdyby se WG namáhalo v tomto updatu měnit k horšímu i jiné tanky, to se snad nikdy nestalo), navíc bohužel všichni víme, jaký je trend WGčka ohledně tohohle - nechat to vyexpit co nejvíce lidí, aby použili free expy a potom to (většinou) overnerfnout. Navíc tady je ten overbuff vcelku jasný - vždyť se podívej, tím dokonale zavřeli ústa pomalu všem, kteří byli proti výměně 263

Koneckonců poslední náhled ohledně logiky WG nám také řekl hodně viz odměnové tanky a zejména VK 72.01 K, které už teď má největší průměrnou damage ve hře (podle vbaddict) a všude se pohybuje snad v top 3 - 5, WG přesto ten tank chce ještě buffnout a zlepšit mu pancíř. V lepším případě to dopadne jako s Mausem - tak po 6-9 měsících ten tank vrátí podoby, v jaké ten tank měl cca být - v horším jak o 907, kdy se budou odvolávat na nedostatek dat, případně že odměnové tanky by se neměly nerfovat...

Hra v současné podobě má jeden zásadní nedostatek - nebudeme teď řešit, která vozidla jsou provedená dobře a která ne - WG provedl jakýsi rebalanc T10 tanků, ale jaksi až na výjimky zapomněl na nižší tiery, které tyto tanky můžou potkávat a potkávají je dost často. A tady právě dochází k tomu, že skoro každý tank je toxický jinak a pro jinou skupinu.

Upřímně - z těch tanků, co tam zbyly, tak 2 jsou za zenitem (taky to jsou víceméně kopie líšící se jen pohyblivostí/pancířem) a zbylé 3 tanky jsou toxické AF, jen v různých situacích a pro jiné tanky, takže z hlediska hlasování je to víceméně z bláta do louže a musíš si vybrat podle šancí a co ti bude v danou dobu vadit nejméně.

Bohužel stejně jako vždy je vidět přístup komunity - 268 v4 je OP, proto ho honem chci mít i já, než ho nerfnou - a je to samozřejmě pochopitelné, pro většinu je hlavní vyhrávat a dělat damage - a to tento tank umožňuje velmi dobře.

Já osobně ten tank mám - i když kdyby nám WG nelhalo ohledně té výměny, skončil bych na T8, protože já chtěl starou 263, nikoliv tohle - a kvůli tomu, jak vypadá, tak jsem s ním (zatím) ještě nevyjel.

Bohužel WG se neustále ohání daty a čísly (která ani leckdy neumí správně vyhodnotit, protože jak vyhodnotí, že když jedna mapa z jedné strany má win rate snad 59%, tak je mapa vybalancovaná, že ji v HD nechají prakticky stejnou (Doly)), tak je skutečně asi jediný způsob, jak přimět WG k jednání - na druhou stranu když jim doteď přijde v pohodě Type 5 (který je navíc dle WG "těžký na hraní") a třeba Leopard je dle nich také naprosto v pořádku, tak se trochu bojím, zda i tohle vůbec bude stačit - ale po tom ToTT se pak bude moci říct, že se skutečně zkusilo víceméně vše...

Takový lehký offtopic - jako je to třeba jen můj pocit, ale já mám pocit, že WG sleduje, kolik hráčů ten který tank vyexpí za free expy - a jakmile dosáhnou té určité hranice, něco s tím tankem udělají (případně pokud je hodně málo populární, řeší to samozřejmě dříve). Ať mi prostě nikdo neříká, že dejme tomu 8 měsíců jim čísla třeba u T110E5 říkala, že je ten tank v pohodě, aby jim najednou zázračně 9. měsíc prozradila, že ten tank potřebuje upravit. Vždyť to všichni věděli maximálně po týdnu hraní :D

Ad HE munice - ano, čistě teoreticky jo. Čistě teoreticky ale v T92 zásah T49 s houfnicí přežít nejde (dostal jsem za 300 a pak ho chudáka sežral :rolleyes:). HEčka jsou strašně nespolehlivá (i když je pořád někde používám) - zejména když ti nejpřesnější dělo řekne, že jsi sice doměřoval hezky, ale já má chuť poslat tu ránu zrovna tam a tam, kde má ten tank pás, dělo apod. ;)

Edited by SWAT0013, 04 April 2018 - 01:07 PM.

CaptainPatyn #16 Posted 04 April 2018 - 07:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27187 battles
  • 885
Uz ted vim jak to dopadne opet Rusak jdete s nimi uz do *****.

certcz #17 Posted 04 April 2018 - 07:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 42968 battles
  • 1,122
Fajn, tento měsíc jezdím speciál na Obj 430U, příští to bude 268v4. Dobré OP kombo.

jura156 #18 Posted 04 April 2018 - 07:28 PM

Corporal

• Player
  • 40919 battles
  • 193

View PostSWAT0013, on 04 April 2018 - 01:04 PM, said:

Potom jak dlouho trvalo WG vrátit do správného stavu zejména T110E5 a další tanky, tak věřit tomu, že to už za 4 měsíce bude v pořádku, mi nezní zrovna reálně - zejména když bude nový národ (a docela dost by mě překvapilo, kdyby se WG namáhalo v tomto updatu měnit k horšímu i jiné tanky, to se snad nikdy nestalo), navíc bohužel všichni víme, jaký je trend WGčka ohledně tohohle - nechat to vyexpit co nejvíce lidí, aby použili free expy a potom to (většinou) overnerfnout. Navíc tady je ten overbuff vcelku jasný - vždyť se podívej, tím dokonale zavřeli ústa pomalu všem, kteří byli proti výměně 263

Koneckonců poslední náhled ohledně logiky WG nám také řekl hodně viz odměnové tanky a zejména VK 72.01 K, které už teď má největší průměrnou damage ve hře (podle vbaddict) a všude se pohybuje snad v top 3 - 5, WG přesto ten tank chce ještě buffnout a zlepšit mu pancíř. V lepším případě to dopadne jako s Mausem - tak po 6-9 měsících ten tank vrátí podoby, v jaké ten tank měl cca být - v horším jak o 907, kdy se budou odvolávat na nedostatek dat, případně že odměnové tanky by se neměly nerfovat...

Hra v současné podobě má jeden zásadní nedostatek - nebudeme teď řešit, která vozidla jsou provedená dobře a která ne - WG provedl jakýsi rebalanc T10 tanků, ale jaksi až na výjimky zapomněl na nižší tiery, které tyto tanky můžou potkávat a potkávají je dost často. A tady právě dochází k tomu, že skoro každý tank je toxický jinak a pro jinou skupinu.

Upřímně - z těch tanků, co tam zbyly, tak 2 jsou za zenitem (taky to jsou víceméně kopie líšící se jen pohyblivostí/pancířem) a zbylé 3 tanky jsou toxické AF, jen v různých situacích a pro jiné tanky, takže z hlediska hlasování je to víceméně z bláta do louže a musíš si vybrat podle šancí a co ti bude v danou dobu vadit nejméně.

Bohužel stejně jako vždy je vidět přístup komunity - 268 v4 je OP, proto ho honem chci mít i já, než ho nerfnou - a je to samozřejmě pochopitelné, pro většinu je hlavní vyhrávat a dělat damage - a to tento tank umožňuje velmi dobře.

Já osobně ten tank mám - i když kdyby nám WG nelhalo ohledně té výměny, skončil bych na T8, protože já chtěl starou 263, nikoliv tohle - a kvůli tomu, jak vypadá, tak jsem s ním (zatím) ještě nevyjel.

Bohužel WG se neustále ohání daty a čísly (která ani leckdy neumí správně vyhodnotit, protože jak vyhodnotí, že když jedna mapa z jedné strany má win rate snad 59%, tak je mapa vybalancovaná, že ji v HD nechají prakticky stejnou (Doly)), tak je skutečně asi jediný způsob, jak přimět WG k jednání - na druhou stranu když jim doteď přijde v pohodě Type 5 (který je navíc dle WG "těžký na hraní") a třeba Leopard je dle nich také naprosto v pořádku, tak se trochu bojím, zda i tohle vůbec bude stačit - ale po tom ToTT se pak bude moci říct, že se skutečně zkusilo víceméně vše...

Takový lehký offtopic - jako je to třeba jen můj pocit, ale já mám pocit, že WG sleduje, kolik hráčů ten který tank vyexpí za free expy - a jakmile dosáhnou té určité hranice, něco s tím tankem udělají (případně pokud je hodně málo populární, řeší to samozřejmě dříve). Ať mi prostě nikdo neříká, že dejme tomu 8 měsíců jim čísla třeba u T110E5 říkala, že je ten tank v pohodě, aby jim najednou zázračně 9. měsíc prozradila, že ten tank potřebuje upravit. Vždyť to všichni věděli maximálně po týdnu hraní :D

Ad HE munice - ano, čistě teoreticky jo. Čistě teoreticky ale v T92 zásah T49 s houfnicí přežít nejde (dostal jsem za 300 a pak ho chudáka sežral :rolleyes:). HEčka jsou strašně nespolehlivá (i když je pořád někde používám) - zejména když ti nejpřesnější dělo řekne, že jsi sice doměřoval hezky, ale já má chuť poslat tu ránu zrovna tam a tam, kde má ten tank pás, dělo apod. ;)

Takový lehký offtopic - jako je to třeba jen můj pocit, ale já mám pocit, že WG sleduje, kolik hráčů ten který tank vyexpí za free expy - a jakmile dosáhnou té určité hranice, něco s tím tankem udělají (případně pokud je hodně málo populární, řeší to samozřejmě dříve). Ať mi prostě nikdo neříká, že dejme tomu 8 měsíců jim čísla třeba u T110E5 říkala, že je ten tank v pohodě, aby jim najednou zázračně 9. měsíc prozradila, že ten tank potřebuje upravit. Vždyť to všichni věděli maximálně po týdnu hraní :D v tomhle máš naprostou pravdu 100% velice dobře znám praktiky WG

certcz #19 Posted 04 April 2018 - 07:38 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 42968 battles
  • 1,122

Prodleva změn parametrů tanku je podle mně z těchto důvodů :

1) Je třeba čas na zapamatování slabých míst a celkové charakteristiky tanku

2) Mnoho nezkušených hráčů ten tank expí od nízkých tierů, což taky x měsíců zabere a pak třeba jeho WR klesne

Takže těch 9 měsíců na posouzení tanku je tak akorát.

Edited by certcz, 04 April 2018 - 07:42 PM.

Karaya12 #20 Posted 04 April 2018 - 07:40 PM

Brigadier

• Player
  • 20506 battles
  • 4,956
  • [SVINE] SVINE

View Postjura156, on 04 April 2018 - 08:28 PM, said:

v tomhle máš naprostou pravdu 100% velice dobře znám praktiky WG

Pokud něco dobře znáš, tak by jsi se mohl podělit, ne? Zatím jsou tu jen teorie, tak by nebylo od věci ukázat pravdu podloženou fakty. Dost se na to těším :great:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users