Jump to content

Panther II - jak s ním?

• Please log in to reply
199 replies to this topic

USPavacka #181 Posted 29 April 2013 - 05:39 PM

Lieutenant

• Player
  • 28423 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Tak to bych se hádal, že to projde kamkoliv, naúhlovaný vrchní plát rozhodně pokaždé neprorazíš.

xxviktor #182 Posted 30 April 2013 - 05:54 AM

Major

• Player
  • 17794 battles
  • 2,637
  • [PRASE] PRASE
Myslel jsem to spis obrazne, proste jsem s nim nemel nikdy problem.

JduSi #183 Posted 30 April 2013 - 07:27 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18748 battles
  • 971
  • [_AF_] _AF_
Protoze si vnem nepotkal poradneho hrace ;)

MontKa #184 Posted 30 April 2013 - 10:57 AM

Corporal

• Player
  • 15534 battles
  • 113
Jednou mi jeden hráč řekl: S Pantherem II musíš hrát jako panter. Dlouho čekáš pod rouškou tmy, schováváš se v úkrytu a hledáš nejslabší článek stáda. V momentě kdy vyrazíš, musíš se zakousnout tvrdě a nelítostně.

Já bych k tomu ještě dodal tři věci:

První je, že celou dobu s Panterem musíte hodnotit situaci, možná víc, než s jakýmkoli jiným tankem. V momentě, kdy se to naučíte, nedělá vám problém překvapit nepřátele prakticky kdykoli (stává se mi velmi často, že jsem 1v1 s někým a najednou otočím dělo úplně na druhou stranu, dorazím někoho o tři sta metrů dál a díky tomu už jsme dva na jednoho, protože tím "vysvobodím" jednoho našeho.

Druhou věcí je žárovka. U žádného jiného vozidla jsem neviděl takové zlepšení po vyzkoumání šestého smyslu. Tím, že se P2 používá jako sniper, je fajn vědět, že vás na těch 400m nikdo nevidí a vy můžete pokračovat v koncertu.

A třetí věcí je stabilizátor. Spousta hráčů doporučuje Nabiják, Bino a ventilačku. Já místo Bina beru stabilizátor (20% zlepšení míření při pohybu a otáčení věží), protože když už se P2 musí někam přesunout, může pohodlně a velmi přesně střílet na dvě stě, tři sta metrů (tedy, rozhodně se o to může pokusit).

Naučit se naúhlovat přední pancíř taky není k zahození, když pak bouncnete Königstigera, tak to rozhodně potěší :)

Nakonec bych chtěl ještě říct, že já osobně zastávám názor, že Němci celkově nejsou tanky pro začátečníky. Do VI tieru to sice možná válcujou, ale kvůli světovým reáliím nemohli pokračovat (například zaoblením pancíře), takže jejich přežití závisí mnohem více na jejich komandérovi.

Hodně štěstí...

USPavacka #185 Posted 30 April 2013 - 01:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 28423 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Na P II je nejlepší vertikální stabilizátor, nabiják a EGLD (pohon děla), 2,9s aim time je dost dlouhá doba, ale s tím stylem hraní "jako panter", to se mi líbí, +1.

Derp_Trollington #186 Posted 30 April 2013 - 02:54 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jo, ten aiming mne vzhledem k dmg docela prudil. Dokud jsem nezkusil Pershinga s 2,3s a stejným dmg, tak mi to tak moc nevadilo.... Naopak na T-34-2 nebo T-44 mi vůbec nevadí 3,4s, protože to aspoň dá adekvátní nakládačku.

Ale ruku na srdce, kdyby měl PII ještě 2,3s aiming, tak je nehorázně OP :smile:

USPavacka #187 Posted 30 April 2013 - 04:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 28423 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Moje řeč  :smile:

xxviktor #188 Posted 30 April 2013 - 06:26 PM

Major

• Player
  • 17794 battles
  • 2,637
  • [PRASE] PRASE

View PostJduSi, on 30 April 2013 - 07:27 AM, said:

Protoze si vnem nepotkal poradneho hrace ;)

To samozřejmě nepopírám, ale to bys mohl říct o každém tanku:) Sám taky nejsem kdovíco:)

Jinak k tomu komentáři bych ještě dodal - zakousneš se tvrdě a nelítostně svou komáří silou, načež tě do zadnice ukouše čivava   :smile:

LipsTullian #189 Posted 23 May 2013 - 09:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 42370 battles
  • 579
ja jsem porad jeste nejak nepochopil ulohu tohohle tanku, aktualne je to jediny medium co mam a na mapach, kde nemuzu zobat z dalky (muj nenavideny himmelsdorf napriklad) trpim jako zvire. stejnou damage nepomerne zabavnejsim stylem nasazim s WZ132 pripadne 13-90, prudit z dalky ale s nepomerne vetsi alfou dam s TD, pancir vzhledem k MM co dostavam je mi k prdu. Takze tenhle tank a pravdepodobne vsechny media nechapu a hraju ho s nechuti:) pravda je, ze superpershing byl jeste vetsi opruz, mel jsem z nej takove deprese, ze jsem to radeji prodal, s timhle se aspon muzu hejbat a artilerie me v nem nestvou tak jako v mych ostatnich vozitkach

Terka1 #190 Posted 23 May 2013 - 09:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Kašli na něj, s každýmn patchem ztácejí některé typy tanků hodnotu... pokud chceš agilní medko, který medkem je  a chceš němce jdi do Indiána.

Daveredd #191 Posted 23 May 2013 - 10:51 AM

Private

• Player
  • 16389 battles
  • 36
  • [-H-D-] -H-D-

View PostEternal_Noob, on 23 May 2013 - 09:47 AM, said:

ja jsem porad jeste nejak nepochopil ulohu tohohle tanku, aktualne je to jediny medium co mam a na mapach, kde nemuzu zobat z dalky (muj nenavideny himmelsdorf napriklad) trpim jako zvire. stejnou damage nepomerne zabavnejsim stylem nasazim s WZ132 pripadne 13-90, prudit z dalky ale s nepomerne vetsi alfou dam s TD, pancir vzhledem k MM co dostavam je mi k prdu. Takze tenhle tank a pravdepodobne vsechny media nechapu a hraju ho s nechuti:) pravda je, ze superpershing byl jeste vetsi opruz, mel jsem z nej takove deprese, ze jsem to radeji prodal, s timhle se aspon muzu hejbat a artilerie me v nem nestvou tak jako v mych ostatnich vozitkach
Ono to totiž není tak úplně medium, ale spíš něco mezi středním a těžkým. Srovnáváš to s TD, který má ale úplně jinej styl hry. Kupříkladu tě v něm utočí kdejaký vemeno. U Panthera II se musíš naučit, kdy ostřelovat, kdy se přesunout a kdy jít na blízko, když to vědět nebudeš, tak ti to v něm nemůže jít.

USPavacka #192 Posted 23 May 2013 - 04:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 28423 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN

View PostEternal_Noob, on 23 May 2013 - 09:47 AM, said:

Napiš mi někdy ve hře, naučím tě s tím hrát, je to asi nejlepší medko tieru VIII spolu s Persilem, T-34-2 nepočítám, je to číňan (fuj), Centurion je taky dobrej, ale je hodně papírový, neumí rammovat, T-44 je krám ve všech ohledech, neumím posoudit Indien Panzera, ale co jsem vysledoval tak je skoro stejný jako P II ale líp dingá, takže si ho jednou asi pořídím :)

mikolapop #193 Posted 23 May 2013 - 05:43 PM

Corporal

• Player
  • 10735 battles
  • 147

View PostUSPavacka, on 23 May 2013 - 04:37 PM, said:

...T-44 je krám ve všech ohledech...
Já ti nevím, hochu, ale napsat takovouhle věc, zejména pokuds ho vůbec nejezdil, je docela odvaha! Nevidím, že bys kdy jezdil obdobný stroj (vyjma snad T-34), takže patrně info ze soudku "jedna bába povídala"...;-) Žádnej z těch "křápů" není vyloženej křáp - jen je třeba je umět (a chtít) využít. Pravda, že některé mapy jsou pro určité stroje jistým břemenem.

USPavacka #194 Posted 23 May 2013 - 06:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 28423 battles
  • 1,539
  • [UC0RN] UC0RN
Ok, tak mi řekni něco, co umí T-44 a žádný jeho konkurent to nezvládne stejně dobře nebo lépe, T-44 je papír se špatným dělem, každý zásah mu uvnitř něco zničí a vůbec, ten tank by byl dobrý tak na tieru VII.

mikolapop #195 Posted 23 May 2013 - 08:35 PM

Corporal

• Player
  • 10735 battles
  • 147
Ale no tak, otázka nestojí ve tvaru "žádnej jinej" ale "všechny ostatní" - protožes ho nazval "ve všech ohledech křápem". takže za domácí úkol máš porovnat všechny  VIII střeďáky ve všech parametrech a vyvodit z toho důsledky. Pak  ještě odhadnout koeficient "lidského faktoru" a nasypat si popel na hlavu... ;-)

Sasa159 #196 Posted 23 May 2013 - 09:05 PM

Private

• Player
  • 17056 battles
  • 33

View PostUSPavacka, on 23 May 2013 - 04:37 PM, said:

Napiš mi někdy ve hře, naučím tě s tím hrát, je to asi nejlepší medko tieru VIII spolu s Persilem, T-34-2 nepočítám, je to číňan (fuj), Centurion je taky dobrej, ale je hodně papírový, neumí rammovat, T-44 je krám ve všech ohledech, neumím posoudit Indien Panzera, ale co jsem vysledoval tak je skoro stejný jako P II ale líp dingá, takže si ho jednou asi pořídím :)

Zdravim :smile:  Mám P2 i Indiena a kdybych neexpil na E50, byl by už P2 dávno z garáže:) Kromě tebou zmiňovaný výhody v dingavějším pancíři má dle mě lepší dělo (RoF a pene). Dál má rychleji otáčející se podvozek a věž. Zatím jsem nikde nenašel camo hodnoty Indiena, ale tady bych řekl, že bude mít taky navrch, je prostě menší:) A hlavně- má prima depresi děla. Z mýho úhlu pohledu je teda Indien mnohem lepší tank a těším se, až P2 prodám:)

Edited by Sasa159, 23 May 2013 - 09:07 PM.

Derp_Trollington #197 Posted 23 May 2013 - 09:13 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jako "klasicky nezásobníkovy" T8 medka mi celkově přijdou celkem dobře vybalancovany...

PII - hpčka, DPM, přesnost, bez goldů je schopnej vydingat dejme tomu tu T-44ku, pokud je v tom jelito.... horší pohyblivost, velky rozměry, dlouhej aiming vzhledem k dmg
T-34-2 - alfa, obrovská gold pene, decentní pohyblivost a věž, schová se všude.... papír, HEčka jdou za plnej dmg, goldovka je HEAT a ne APCR
T-44 - alfa, výborná pohyblivost, menší rozměry, armor lepší než T-34-2 (HEčka nejdou za plnej dmg, přesnější, goldovka je APCR).... slabší ammorack, bídny DPM
Pershing - mantlet, deprese, aiming, přesnost za pohybu, pene s APCR, slušny DPM ..... slabší pohyblivost
Centurion - deprese, DPM.... ammorack vepředu, nízká maximálka, je to Brit

S T-44kou si dávám Panthery k snídani, totéž jsem ale dělal s Pantherem T-44kám :smile: každej tank má svůj styl hry a záleží na situaci / mapě / ..., co a jak.
Poslední dobou jsem si oblíbil MT s velkou alfou, protože nějakej šutr, barák, vrak, za kterej se dá schovat, po ruce bývá celkem často => eliminuje se výhoda nepřátelského DPMka a užíváš výhody alfy pří výměnách "kus za kus".  

Akorát s Pantherem jsem zdaleka nejvíc frustrovanej z desítkových bitek, kde kombinace dlouhýho aimingu, nízké pene s goldama, nízké alfy a pohyblivosti je prostě špatná... I s T-44 s menší pene (AP i gold) si v desítkách nasázím víc, protože jedu, udělám NAAAAAAAA a profit.

Čas, kdy byl PII asi nejlepší T8 MT (protože o něj zbytek často dingal, byl schopnej bez jakýchkoliv náznaků problémů čelně otevřít T59), je už nějakej čas pryč...

Edited by JejKey, 23 May 2013 - 09:16 PM.

Terka1 #198 Posted 24 May 2013 - 01:10 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Souhlas a naprostej s JK, nemám už + ...  :great:

Voldyno #199 Posted 15 February 2014 - 11:25 PM

Private

• Player
  • 9986 battles
  • 1
  • [CSML] CSML
PII je hodně dobrej 8 tier medium tank ... Má životů jako těžkej 8 tier a občas se od něj i něco odrazí :) . Co se týče děla 8,8cm tak je hodně přesný, prubojný a docela se rychle nabijí. PII je docela obratnej . Mě osobně zápálili jenom parkrát a to bylo před tím než sem si na něj zvykl. Mám na něm namontovanou vylepšenou ventilaci ,nabijak, vertikalní stabilizator. Na Panthera II si nemohu stěžovat stejně jako na Panthera I.

Rem3mberMe #200 Posted 27 February 2014 - 06:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1074 battles
  • 748

IMO je to druhé nejhorší tier VIII medko. Hrát se s ním dá, ale nemá nic, co by bylo nějak úžasné.

Je velký jak heavy tank se slabším pancířem a taky podobně pohyblivý. Nemyslím, že by se třeba VK4002A hýbalo nějak výrazně hůř a to nese lepší dělo a mnohem lepší věž. O kamufláži se tu hovořit ani nedá. Dělo je na tier VIII medium výborné, ale opět má vadu na kráse a to je doba zaměřování.

Sečteno podtrženo: Je to takový hybrid středního a těžkého tanku z nichž si, kromě počtu životů, vzal vždycky to horší. I tak se s ním dá ale zahrát. Bohužel je to setsakramentsky těžké.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users