Jump to content

Panther II - jak s ním?

• Please log in to reply
199 replies to this topic

Nakell #41 Posted 22 June 2012 - 06:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Já PII z druhé strany souboje vidím jen jako snipera. Pro boj f2f ho většinou s Pershingem vyndám bez větších potíží. Strach z toho tanku nemám, jediná problém je pokud dojde na souboj na dálku, no a pokud rozstřel vyhrává on jsem nahraný :).

Furcifer #42 Posted 22 June 2012 - 06:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22104 battles
  • 938
  • [KHIL] KHIL

View PostThodt, on 18 June 2012 - 10:15 AM, said:

K tomu Type 59, docela dost jsem jich zničil v přímým souboji s Pantherem I, ale to přisuzuju tomu, že s nima asi často hrál blb :-)
Pokaždé to musel být blb. Do čelního souboje s PI a zvlášť PII bych s Typem nikdy dobrovolně nešel. Dělo s pene ~200 dokáže trup Typa zepředu dát celkem spolehlivě - a to světlo vedle řidiče je vlastně petrolejka :)
I když bych třeba vyhrál, skončím tak dodrbaný, že v dalším boji už toho moc nenadělám.
Navíc je totální blbost chodit na čelní facehug proti tanku, který je ze všech ostatních stran papírák. Tady je třeba uplatnit převahu v manévrovatelnosti.

Edited by Furcifer, 22 June 2012 - 06:31 PM.

SVKromanSVK #43 Posted 22 June 2012 - 08:28 PM

Corporal

• Player
  • 11859 battles
  • 126
v takomto poradi by som ich asi zoradil ja sam od najnebezpecnejsieho. I ked M26 je srdcovka.

Nakell #44 Posted 22 June 2012 - 09:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Hlavně to uplně sedí. Takhle je dle mě nebezepčnost tanků.

xrep #45 Posted 22 June 2012 - 10:54 PM

Corporal

• Player
  • 9043 battles
  • 147
Ked to mám zobrat z pohladu hraca s Panther II potom od najnebezpecnejsieho pri 1vs1

Typ 59
M26
T44
Lorraine

On ten Lorraine sa vystriela, nieco mu dingne ale akonahle sa vystriela tak ho dorazim a ja vzdy prezijem ajked mi trebars zobere haldu HP, co sa o suboji s Typ 59 casto povedat neda .. Ten stale lieta okolo mna mam problem zameriat weakspot, pomaly sa mi toci vez, som neobratny a on ma preraza vsade, coz je jeho obrovska vyhoda...

Matho123 #46 Posted 16 August 2012 - 09:49 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7639 battles
  • 314
Zdar tankisti,

Nakoľko tu nie je solo topic venovaný P2, rozhodol som sa ho založiť

Po nesmiernom utrpení na P1 a tiež aj s pomocou volných expov som nakoniec vyskúmal a kúpil aj P2. Tank mám v celkom zaujímavom setupe, nakoľko okrem pásov a veže mám vyskúmané všetko. Nasadiť sa "vďaka" nosnosti stock podvozku, dal zatiaľ iba top motor.

Včera som teda s P2 po prvý krát vybehol na bojisko a musím povedať, že ma tank dosť pozitívne prekvapil. Agilné, svižné vozítko ( zvlášť v kontraste s takmer stockovou e-75, ktorú momentálne expím). Výraznú slabinu stocku zatiaľ vidím len v tier VI kanóne, s ktorým expy pôjdu asi pomalšie, ale perspektívne to vyzerá na solídny a zábavný tank.

Rád by som sa spýtal na Váš štýl hry - čo Vám vyhovuje, aké vybavenie vozíte, aký herný štýl preferujete a čo naopak neodporúčate.

dík

buh_vi #47 Posted 16 August 2012 - 10:03 AM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW
Nedávno jsem jej prodal (koupě E-50).

+ dlouhá 88 - rychle zaměřuje, dobrá přesnost za pohybu, díky 203mm pene naloží takřka cokoliv ve hře
+ horní plát korby a věž často dingá ruské 100/122mm se 175mm pene
+ dobrá pohyblivost a hlavně maximálka 55km/h

- docela velký tank
- časté hoření (občas i 2x za hru)
- zásahy munice

XiTiX #48 Posted 16 August 2012 - 10:07 AM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Ja som vlakno o Panther II nasiel:
http://forum.worldof...r-ii-jak-s-nim/

PII je citelny upgrade po Pantherovi a konecne ma kanon, ktory vie zapalovat motory a buchat municiu (co bolo tazke so sosakom na Pantherovi)

Ta municia mi nebucha az tak casto ako na Pantherovi, ale horim dost casto.

Derp_Trollington #49 Posted 16 August 2012 - 01:48 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Sloučeno s již existujícím tématem.

Arcaptain #50 Posted 16 August 2012 - 02:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15043 battles
  • 537
  • [PRASE] PRASE
P 2 byl můj milláček. Sice ne tak jako starý P I, ale luxusní dělo, rychlost, ramming bezva. Lauf papíroě i ve skutečnosti skvělý, sice veliký, moc toho neodrazí, ale jako všechny medky musí být v pohybu bez přestání, žádné face off s heavy. Po přechodu na E-50, kde mě potkalo trocha zklamání, jsem si ještě víc uvědomil, že byl super. Jediná větší nevýhoda je nutnost jsou mokrý bedny, protože i přes jejich instalaci to bouchá víc než jiný tanky bez nich. Kdykoliv jsem potkal jiný tier VIII, včetně heavy, s trochou štěstí to člověk dal. Medky vždy, heavy kolikrát dokázaly zapálit motor nebo odrovnt munici. Jinak proti ostatním medium luxus. Hlavně je obratný. Takže abych to shrnul  + lauf, ramming, obratnost výdrž, - bouchání munice, větší silueta

Derp_Trollington #51 Posted 24 August 2012 - 12:13 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Zakoupeno jako náhrada mé noční můry E-50M. Po přesunu elitní posádky (třetí skill na 90%) a nahození benzinu je to naprostá fantazie. Ten tank se hýbe naprosto neuvěřitelně!
Samozřejmě po přechodu z E-50/E-50M na 88 L/71 je trochu nezvyk delší aiming a horší přesnost, ale to půjde. Nejspíš zkusím nahození EGLD namísto wet ammo racku (perk u nabíječe samozřejmě mám).

Ostranski #52 Posted 24 August 2012 - 11:11 AM

Sergeant

• Player
  • 10717 battles
  • 249
  • [-JOK-] -JOK-
Zdravím, taky přidám svůj styl na PII protože je to můj oblíbenej stroj..win/lost 56% na publicu..to znamená, že bitvu dokáže dost ovlivnit.

Většinou se nikam neženu, vyberu první vhodnou sniper pozici a čekám na vývoj...Za chvíli začne jít na jedný straně mapy do tuhýho..(pravidlo :), tam jedu a pokud situace dovolí, zkouším se zapojit do boje z boku enemáků.
Když sleduju mapu a vidím 90% nepřátelských tanků na stranách mapy, tak na to šlápnu a zkouším profrčet středem na artyny.
Jediný kdy se ženu dopředu hned ze startu jsou mapy na kterých jde o rychlé obsazení kopců.Na to je PII jak dělanej.

Používám kanon 88/L71, stabilizator, nabiják, bino.opravárenskou sadu, hasičák a benzín.(což leze hrozně do peněz, ale za ten mejdan to stojí :)
Posádka na 100%, dva perky..
Mokrý bedny nevozím, protože se mi ještě nikdy nestalo, že bych vybouch na ránu.Když to koupím do munice tak opravuju.

Při souboji s jiným 8 tier mediem neni Panther v žádné nevýhodě,dokáže si to v klidu rozdat se všema.Kromě Typu 59, který jde těžko prostřelit..pokud vám nic neodrazí tak se to dá, ale Typ vždycky něco odrazí :)

Určitě tu budou s PII větší týpci než já, ale tohle je můj styl, kterej mi vychází.. :Smile_blinky:

vaclavikmiva #53 Posted 07 September 2012 - 07:17 AM

Private

• Player
  • 17452 battles
  • 33
  • [L2KOB] L2KOB
Zatím musím říct že se mi lépe hrálo s PI ale v plný výbavě ( s 88 dělem a posledním motorem ) ho mám cca týden , fakt je ten že PI má lepší losy většinou do max VIII tieru kdežto PII jde občas až k X což samozřejmě taky nepřidá, rozhodně to není do první lajny , jediná trochu berlička je že ve vřavě se Pantherovi enemáci až tolik nevěnují jako jiným profláknutým medkám jako typ ap.

Edited by vaclavikmiva, 07 September 2012 - 07:18 AM.

Matho123 #54 Posted 21 September 2012 - 09:59 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7639 battles
  • 314
Panter2 - moje velké trápenie.
Vtip je v tom, že s týmto tankom sa mi hrá skvele (pravda, ak do neho nepresadnem po bitke s typom:)), efr s ním mám 1,2k, štandardné zloženie dopnkov (stabilizátor, nabiják, zameriavač), posádku na druhej línií skillov + vozím hasičák, opravy a lekárničku.
Dokonca som sa ani netrápil so stock verziou vdaka tomu, že na vedlajšej heavy lajne som vždy o tier vpredu.
A výsledky? Tie mám doslova trápne.
Z posledných 20 hier som prehral 16. To mi dokonca potopilo celkový win rate pre všetky tanky na 51%. A že som sa na tú 52-ku nadrel :/

91 hier, 40 víťazstiev = 45% win rate

Podobne tristných začiatkov s tankami som už pár zažil (s KT som mal po 50 bitkách tuším 38% win), ale väčšinou som to dokázal časom uhrať aspoň na tých 50%. S týmto tankom si ale pripadám bezmocný. Ja neviem či hrám v zlom čase, alebo som proste lama a len to si to nechcem priznať, ale porážky v pomere 3-4:15 sú posledné dni pravidlom.
Síce sa vnútorne sanžím uspokojovať tým, že to takto nemôže ísť donekonečna a raz musím pozitívnu sériu chytiť aj ja, ale momentálne je to frustrácia na n-tú.
Včera som s ním radšej ani nehral.

Marseill #55 Posted 21 September 2012 - 11:14 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 13950 battles
  • 597

View PostMatho123, on 21 September 2012 - 09:59 AM, said:

Panter2 - moje velké trápenie.
Vtip je v tom, že s týmto tankom sa mi hrá skvele (pravda, ak do neho nepresadnem po bitke s typom:)), efr s ním mám 1,2k, štandardné zloženie dopnkov (stabilizátor, nabiják, zameriavač), posádku na druhej línií skillov + vozím hasičák, opravy a lekárničku.
Dokonca som sa ani netrápil so stock verziou vdaka tomu, že na vedlajšej heavy lajne som vždy o tier vpredu.
A výsledky? Tie mám doslova trápne.
Z posledných 20 hier som prehral 16. To mi dokonca potopilo celkový win rate pre všetky tanky na 51%. A že som sa na tú 52-ku nadrel :/

91 hier, 40 víťazstiev = 45% win rate

Podobne tristných začiatkov s tankami som už pár zažil (s KT som mal po 50 bitkách tuším 38% win), ale väčšinou som to dokázal časom uhrať aspoň na tých 50%. S týmto tankom si ale pripadám bezmocný. Ja neviem či hrám v zlom čase, alebo som proste lama a len to si to nechcem priznať, ale porážky v pomere 3-4:15 sú posledné dni pravidlom.
Síce sa vnútorne sanžím uspokojovať tým, že to takto nemôže ísť donekonečna a raz musím pozitívnu sériu chytiť aj ja, ale momentálne je to frustrácia na n-tú.
Včera som s ním radšej ani nehral.

Tohle je hlavní problém hry a ne jen strojů, když nezabijete většinu nepřátelského týmu, tak máte vysokou šanci, že to prohrajete, protože tým za rohem(kde na ně nemůže dělostřelectvo ani neviditelný tanky, který pro změnu čekaj na druhé straně taky) čeká a čeká .......... a potom stačí když je druhy tým o trochu víc akčnější a je konec. Problém je v maskování kdy ani s dohledem 500m nevidíte tank co stojí a i hýbe se 100 metrů od vás, protože tam je drobný keříček a on má maskování na tanku i na posádce.

Jinak Panther II je skvělý tank a už jsem s ním rozhodl bitvu, není sice do přímého boje když na druhé straně kempí 9-10. tier, ale má dobré dělo a rychlost jízdy je taky dostačující proto na dálku dokáže hodně udělat, takže sním dost často jezdím na místa kde mě  soupeř moc nevidí, ale já vidím jeho( skaut pro artiny a TD se hodí :-) ) a když se artiny vyřáděj tak potom dorážím nebo zaútočím, ze zálohy.  Rychlé útoky s ostatními střeďáky jsou taky možné, ale musíte zhodnotit jestli to má smysl, protože někdy je tento útok rozprášen aniž by něco udělal. Občas vzplane, ale jinak to jde, ale nečekejte žádný zázrak.

Derp_Trollington #56 Posted 21 September 2012 - 11:32 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Vida, zapomněl jsem tu zmínit výsledky s EGLD namísto munice a bez hasičáku.

Jo, jde to, ale ačkoliv jsem čekal, že s tím můžu být víc drzý a akční, je to spíš naopak. Přidaná hodnota z benzinu a EGLD znát je, nicméně jelikož ten hasičák a mokrou munici nemám, tak v důsledku hraju mnohem víc opatrně a ty boky si hlídám. Samozřejmě, rychost zaměření na úroveň Pershinga nepadá ani náhodou, ale je to fajn.

Nicméně hrát s tím jen jako sniper a podpora z druhé řady je mrhání jeho obrovským potenciálem... Uživí se to prakticky kdekoliv.

Marseill #57 Posted 21 September 2012 - 01:27 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 13950 battles
  • 597

View PostJejKey, on 21 September 2012 - 11:32 AM, said:

Vida, zapomněl jsem tu zmínit výsledky s EGLD namísto munice a bez hasičáku.

Jo, jde to, ale ačkoliv jsem čekal, že s tím můžu být víc drzý a akční, je to spíš naopak. Přidaná hodnota z benzinu a EGLD znát je, nicméně jelikož ten hasičák a mokrou munici nemám, tak v důsledku hraju mnohem víc opatrně a ty boky si hlídám. Samozřejmě, rychost zaměření na úroveň Pershinga nepadá ani náhodou, ale je to fajn.

Nicméně hrát s tím jen jako sniper a podpora z druhé řady je mrhání jeho obrovským potenciálem... Uživí se to prakticky kdekoliv.

A jaký má potenciál když stojí proti 9.-10. tierům a nikdo se nehrne dopředu( myslím tím těžké tanky), aby mohl udělat přepad ze zálohy, protože to je jediný jeho potenciál( zatím je většina map omezena jen 3 různými cestami a ty jsou většinou zabetonovaný), protože útok čelně= smrt v důsledku vzplanutí převodovky( docela pěkně bouchá i munice po zásahu velkých ráží) nebo rychlé rozstřílení. Jak jsem psal dá se použít jako skaut a snajprovat z dálky( 88/L71 není špatná, ale protivníka jen uždibuje) nebo při napadení ze zálohy nebo ve skupině.

Každopádně tenhle tank je hodně závislý na spolupráci ostatních a sami se můžete jít tak leda oběsit.

Derp_Trollington #58 Posted 21 September 2012 - 03:22 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
... a teď si vem, že jako tierX tank můžeš dostat něco jako BatChat... :)

Jako fakt je, že hru (zejména) s medkem bez čety si už nedokážu představit, nicméně když jsme tři, tak se to prostě rozebírá a je jedno, co potkáš.
Co se týče převodovky/motoru/hoření, nevím, jak to dělám, ale žádné extra problémy s ní nemám. (Samozřejmě předpokládám, že po odeslání této zprávy budu dvakrát hořet po zásahu zepředu v průběhu jedné bitvy a po vyzkoumání perku Preventivní údržba budu hořet každou bitvu. :Smile_trollface-3:  )

Co se týče munice, holt je potřeba víc dávat pozor na boky, když tam ty mokry bedny nemáš. Nicméně ani tak jsem za všechny bitvy, co s tím mám, nebouchnul ani jednou.

iTchyfoot #59 Posted 21 September 2012 - 05:44 PM

Sergeant

• Player
  • 19973 battles
  • 294

View PostJejKey, on 21 September 2012 - 03:22 PM, said:

...Samozřejmě předpokládám, že po odeslání této zprávy budu dvakrát hořet po zásahu zepředu v průběhu jedné bitvy a po vyzkoumání perku Preventivní údržba budu hořet každou bitvu...

trochu mimo nemeckych tankov, ale musim sa k tomuto vyjadrit. moj Typ 59 donedavna vobec nehorel, ale po vyskumani perku "Preventivna udrzba" hori kazdu tretiu-stvrtu bitku. nie je to nahodou chyba v popise toho perku? nemalo by tam nahodou byt "zvysuje sancu zapalenia motora prilievanim benzinu do priestoru motora"? pretoze presne tak mi to pripada..

Derp_Trollington #60 Posted 21 September 2012 - 06:06 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Netuším, já jsem tohle nikdy nepozoroval. To byl jen vtip ohledně klasického zákonu schválosti... ;)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users