Jump to content

Sezon 8 na Mapie Globalnej

• Please log in to reply
30 replies to this topic

Community #1 Posted 05 April 2018 - 04:23 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,148
Sprawdźcie, co na Was czeka w następnym sezonie!

Pełna treść wiadomości

bachu93 #2 Posted 05 April 2018 - 06:52 PM

Sergeant

• Player
  • 39601 battles
  • 209
Znowu te ustawki klanów... Znowu VIII i X tiery... Dali byście coś dla niedoświadczonych graczy...

Druixo #3 Posted 05 April 2018 - 07:04 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49507 battles
  • 1,475
  • [5TAR5] 5TAR5

Block Quote

• Nowe rozmieszczenie bogatych w surowce prowincji X poziomu. Zamiast skupiać je wszystkie w jednym miejscu, teraz będą rozrzucone po całej mapie. Ułatwi to dostęp do nich i pozwoli to na utworzenie szerszych linii frontu.

2400,4080,2400,1800,4080,2400 dziwne te rozmieszczenie prowincji :coin:

Ahhh te sojusze.

Ennaron #4 Posted 05 April 2018 - 07:13 PM

Corporal

• Player
  • 23591 battles
  • 132
  • [T_BS] T_BS
Nagrody są jakieś, bo camo się chyba nie liczy?. Złoto ? Hmm... .

Natural__ #5 Posted 05 April 2018 - 07:34 PM

Captain

• Player
  • 40929 battles
  • 2,117

View Postbachu93, on 05 April 2018 - 07:52 PM, said:

Dali byście coś dla niedoświadczonych graczy...

Dla niedoświadczonych są właśnie ósemki grane premkami...

bachu93 #6 Posted 05 April 2018 - 07:56 PM

Sergeant

• Player
  • 39601 battles
  • 209

View PostNatural__, on 05 April 2018 - 07:34 PM, said:

Dla niedoświadczonych są właśnie ósemki grane premkami...

Nie wszyscy są tacy PRO i grają w najlepszych klanach. Nie wszyscy mają VIII tiery, a zwłaszcza premki... :facepalm:

Natural__ #7 Posted 05 April 2018 - 07:59 PM

Captain

• Player
  • 40929 battles
  • 2,117

View Postbachu93, on 05 April 2018 - 08:56 PM, said:

Nie wszyscy są tacy PRO i grają w najlepszych klanach. Nie wszyscy mają VIII tiery, a zwłaszcza premki... :facepalm:

To była ironia...............................

MeatGun #8 Posted 05 April 2018 - 10:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 80048 battles
  • 1,531
  • [-SJD-] -SJD-

Strefy czasowe są tym razem wzdłuż południków.

No, kto by się spodziewał ...

:medal:

King_in_the_North_ #9 Posted 06 April 2018 - 07:01 PM

Sergeant

• Oficer Łączności
  • 36576 battles
  • 253
  • [GE-PL] GE-PL

Podzielę się z Wami prywatną opinią nt. Mapy Globalnej w 8 sezonie z punktu widzenia Dowódcy klanu o średnich umiejętnościach. 

Łatwo przewidzieć, jaki będzie scenariusz i co się wydarzy - elementu zaskoczenia nie ma i nie będzie. Sezon 8-my, jak i poprzedni, a wcześniej 6-ty, to powielanie tych samych błędów. Szkielet jest taki sam, zmienia się tylko garnitur na tym trupie

Po kolei jednak:

1. misje/zadania na mapie globalnej - zakładając, że maksymalnie znowu będzie można ugrać 5 - 6k złota, za wykonanie kilku głupich zadań, to śmiech na sali... motywacji kompletnie nie ma, by to grać;

2. dalej na mapie globalnej na X-tych tierach, występuje masa prowincji o tragicznie niskiej wartości golda, tj. po 120, czy 240 - jest to jawne plucie w twarz graczom, jak i kadrom dowódczym wielu klanów, które chcą grać CW na X-tych tierach i nagradzać klanowiczów goldem za aktywność i wyniki na CW - motywacja dalej leci w dół;

3. przełożenie "goldowych" prowincji w środek mapy, nie rozwiązuje problemu sprawiedliwego podziału golda - dalej topowe klany będą go zdobywały po 10 - 20 a nawet 30x więcej, niż cała reszta, a to dalej obniża chęci, by grać CW...

4. tworzenie dywizji za 20 pkt. wpływu, jest ciekawym i intrygującym posunięciem, w praktyce może oznaczać, że niektóre klany nie będą mogły ruchów na mapie robić (lub zostawić jakąś prowincję bez dywizji)... szczególnie będąc nieatakowanym, lecz jak to wyjdzie w praktyce, czas pokaże;

5. nagrody za sezon CW, są śmieszne i beznadziejne.

Teraz czego wg mnie brakuje:

1. brak rozbudowy prowincji, tj. jej dochodowości - kiedyś taki system był, fajnie by było zrównoważyć mapę globalną do 3 poziomów golda, z możliwością ich rozbudowy - to by zachęciło do większej aktywności i coś by się działo na mapie (szczególnie od strony strategicznej i planowania), a wpływy jak dawniej, klany powinny też zdobyć poprzez grę na SH (potyczki, natarcia) i rzecz jasna, nie powinno być sufitów, tylko określone progi, jakie trzeba zdobyć, by prowincję rozwinąć;

2. większa ilość golda za zadania wykonywane na mapie, min. 10x więcej - tj., kto wie, że na mapie nie jest w stanie się utrzymać, to powinien grać sobie drabinki i "czesać" golda w ten sposób, by choć trochę swoim klanowiczom wynagrodzić czas i zaangażowanie włożone w grę na CW;

3. nagrodami za sezon CW powinny być dla klanu również bonusy na SH XI i XII-go poziomu, a dla najlepszych klanów czołgi specjalne lub premium (wiem, to ostatnie, to marzenie ściętego łba, ale co mi tam, jak spadać, to z wysokiego konia :D );

4. zadania z plecaka powinny być losowe (w tym generowane codziennie) i uzależnione od strategii klanu, jaki ten wybierze - tj. jeśli klan siedzi na mapie, to ma do wykonania takie i takie zadanie, a jeśli gra drabinki, to takie i takie - tak by nikt nie tracił, a każdy mógł coś zyskać;

5. ranking klanów powinien być liczony inaczej, ilość zdobytego golda, powinna być skalowana na punkty, które można by było zdobywać również za wykonywanie zadań, pokonanie rywala z określonym ELO (za bitwę na drabince czy na mapie - coś podobnego do kampanii) i najważniejsze, by na koniec sezonu, była dodatkowa premia golda, dla klanów, które w tym systemie zdobyły odpowiednio wysokie miejsce.

Zasadniczo chodzi mi o to, że to trzeci sezon CW z rzędu, podczas którego będzie wiało nudą. Ja rozumiem, że sezony nie mają takiej rangi, jak kampanie, ale albo chcecie utrzymać ludzi przy tej grze (dajcie im coś, co będzie nas kręcić!), albo wyłączcie serwery, bo to na dłuższą metę nie ma sensu. 

Ja od siebie dodam jeszcze na koniec, że o wiele bardziej sprawiedliwe i wymierne, jest granie gier wojennych co sobotę na SH, poświęcę te 6h 1x w tygodniu (i 4x w miesiącu) i jestem w stanie w takim klanie jak mój, uzbierać golda na konto premium na miesiąc, czego granie na CW mi nie zagwarantuje. Jeżeli za SH zbieram więcej złota, aniżeli za granie CW, to jest coś nie halo...

ps. bojkotu jako klan nie ogłosimy, ale na pewno na poważnie tego sezonu grać nie będziemy

Edited by King_in_the_North_, 06 April 2018 - 07:11 PM.

Fulko #10 Posted 07 April 2018 - 08:47 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 44940 battles
  • 506
  • [-SJD-] -SJD-

View PostKing_in_the_North_, on 06 April 2018 - 07:01 PM, said:

Podzielę się z Wami prywatną opinią nt. Mapy Globalnej w 8 sezonie z punktu widzenia Dowódcy klanu o średnich umiejętnościach. 

Łatwo przewidzieć, jaki będzie scenariusz i co się wydarzy - elementu zaskoczenia nie ma i nie będzie. Sezon 8-my, jak i poprzedni, a wcześniej 6-ty, to powielanie tych samych błędów. Szkielet jest taki sam, zmienia się tylko garnitur na tym trupie

Po kolei jednak:

1. misje/zadania na mapie globalnej - zakładając, że maksymalnie znowu będzie można ugrać 5 - 6k złota, za wykonanie kilku głupich zadań, to śmiech na sali... motywacji kompletnie nie ma, by to grać;

2. dalej na mapie globalnej na X-tych tierach, występuje masa prowincji o tragicznie niskiej wartości golda, tj. po 120, czy 240 - jest to jawne plucie w twarz graczom, jak i kadrom dowódczym wielu klanów, które chcą grać CW na X-tych tierach i nagradzać klanowiczów goldem za aktywność i wyniki na CW - motywacja dalej leci w dół;

3. przełożenie "goldowych" prowincji w środek mapy, nie rozwiązuje problemu sprawiedliwego podziału golda - dalej topowe klany będą go zdobywały po 10 - 20 a nawet 30x więcej, niż cała reszta, a to dalej obniża chęci, by grać CW...

4. tworzenie dywizji za 20 pkt. wpływu, jest ciekawym i intrygującym posunięciem, w praktyce może oznaczać, że niektóre klany nie będą mogły ruchów na mapie robić (lub zostawić jakąś prowincję bez dywizji)... szczególnie będąc nieatakowanym, lecz jak to wyjdzie w praktyce, czas pokaże;

5. nagrody za sezon CW, są śmieszne i beznadziejne.

Teraz czego wg mnie brakuje:

1. brak rozbudowy prowincji, tj. jej dochodowości - kiedyś taki system był, fajnie by było zrównoważyć mapę globalną do 3 poziomów golda, z możliwością ich rozbudowy - to by zachęciło do większej aktywności i coś by się działo na mapie (szczególnie od strony strategicznej i planowania), a wpływy jak dawniej, klany powinny też zdobyć poprzez grę na SH (potyczki, natarcia) i rzecz jasna, nie powinno być sufitów, tylko określone progi, jakie trzeba zdobyć, by prowincję rozwinąć;

2. większa ilość golda za zadania wykonywane na mapie, min. 10x więcej - tj., kto wie, że na mapie nie jest w stanie się utrzymać, to powinien grać sobie drabinki i "czesać" golda w ten sposób, by choć trochę swoim klanowiczom wynagrodzić czas i zaangażowanie włożone w grę na CW;

3. nagrodami za sezon CW powinny być dla klanu również bonusy na SH XI i XII-go poziomu, a dla najlepszych klanów czołgi specjalne lub premium (wiem, to ostatnie, to marzenie ściętego łba, ale co mi tam, jak spadać, to z wysokiego konia :D );

4. zadania z plecaka powinny być losowe (w tym generowane codziennie) i uzależnione od strategii klanu, jaki ten wybierze - tj. jeśli klan siedzi na mapie, to ma do wykonania takie i takie zadanie, a jeśli gra drabinki, to takie i takie - tak by nikt nie tracił, a każdy mógł coś zyskać;

5. ranking klanów powinien być liczony inaczej, ilość zdobytego golda, powinna być skalowana na punkty, które można by było zdobywać również za wykonywanie zadań, pokonanie rywala z określonym ELO (za bitwę na drabince czy na mapie - coś podobnego do kampanii) i najważniejsze, by na koniec sezonu, była dodatkowa premia golda, dla klanów, które w tym systemie zdobyły odpowiednio wysokie miejsce.

Zasadniczo chodzi mi o to, że to trzeci sezon CW z rzędu, podczas którego będzie wiało nudą. Ja rozumiem, że sezony nie mają takiej rangi, jak kampanie, ale albo chcecie utrzymać ludzi przy tej grze (dajcie im coś, co będzie nas kręcić!), albo wyłączcie serwery, bo to na dłuższą metę nie ma sensu. 

Ja od siebie dodam jeszcze na koniec, że o wiele bardziej sprawiedliwe i wymierne, jest granie gier wojennych co sobotę na SH, poświęcę te 6h 1x w tygodniu (i 4x w miesiącu) i jestem w stanie w takim klanie jak mój, uzbierać golda na konto premium na miesiąc, czego granie na CW mi nie zagwarantuje. Jeżeli za SH zbieram więcej złota, aniżeli za granie CW, to jest coś nie halo...

ps. bojkotu jako klan nie ogłosimy, ale na pewno na poważnie tego sezonu grać nie będziemy

Podpisuję się pod tym.

Mscislav_sister #11 Posted 07 April 2018 - 10:57 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

A tak ma podobno wyglądać kamo w następnej kampanii

3dKLLmeA4to.jpg

herhor67 #12 Posted 08 April 2018 - 08:10 AM

Brigadier

• Player
  • 17122 battles
  • 4,678
Ładne, tak samo jak to ogniste z WGL czy gdzie tam to było.
Szkoda, że niedostępne dla zwykłego gracza.

GpgotSwag #13 Posted 08 April 2018 - 10:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 30954 battles
  • 685
  • [KLRZ] KLRZ

View PostMscislav_sister, on 07 April 2018 - 10:57 PM, said:

A tak ma podobno wyglądać kamo w następnej kampanii

3dKLLmeA4to.jpg

lobos11 #14 Posted 09 April 2018 - 08:57 AM

Private

• Player
  • 34935 battles
  • 16
Setki drużyn, tysiące graczy a i tak na końcu wygrywają cheaterzy :)

Falathi #15 Posted 09 April 2018 - 10:49 AM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592
No cóż, zobaczymy kto wygra. 

nekromagus #16 Posted 09 April 2018 - 12:43 PM

Corporal

• Player
  • 44723 battles
  • 152
  • [SMOK_] SMOK_
Cały wieczór męczyć ludzi żeby wywalczyć prowincję o wartości 100 golda dla klanu walczącego na VIII. Panie Falathi zapisz Pan sobie tą sentencje: NISKA ATRAKCYJNOŚĆ CW by WG.

Fulko #17 Posted 09 April 2018 - 12:58 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 44940 battles
  • 506
  • [-SJD-] -SJD-

View Postnekromagus, on 09 April 2018 - 12:43 PM, said:

Cały wieczór męczyć ludzi żeby wywalczyć prowincję o wartości 100 golda dla klanu walczącego na VIII. Panie Falathi zapisz Pan sobie tą sentencje: NISKA ATRAKCYJNOŚĆ CW by WG.

:D Czyli licząc że dowódce wypłaci po bitwie golda 100/10=10 golda na twarz czyli UWAGA 18 gr. Bogactwo :facepalm:. Ważne żeby od razu nie roz..dolić na głupoty

Natural__ #18 Posted 09 April 2018 - 01:10 PM

Captain

• Player
  • 40929 battles
  • 2,117

View PostFulko, on 09 April 2018 - 01:58 PM, said:

:D Czyli licząc że dowódce wypłaci po bitwie golda 100/10=10 golda na twarz czyli UWAGA 18 gr. Bogactwo :facepalm:. Ważne żeby od razu nie roz..dolić na głupoty

Albo np. zaoszczędzone 250k na zdjęciu modułu.

Do niczego innego mi gold niepotrzebny...

Falathi #19 Posted 09 April 2018 - 03:25 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592
Zobaczymy, jak to z tym maratonem będzie. A w szczególności - CZY będzie. 

Inherek_PL #20 Posted 09 April 2018 - 03:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12959 battles
  • 1,362
  • [LICHO] LICHO
To my zobaczymy bo ty raczej już wiesz co i jak :trollface:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users