Jump to content

Premiova munice vs tezke tanky

• Please log in to reply
61 replies to this topic

Ravenil #1 Posted 10 April 2018 - 09:32 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37
Vysla nova hezci verze, rikam si, zkusim to zase, pustim nejakou kacku, laka me 705A. Zvykl jsme si na to, ze tym obvykle moc nehraje, zvykl jsme si na rng, co ale fakt nedavam je, ze me s tezkym tankem rozsekaji 2 medka premiovou munici na predni pancir. Mam T57 a Type 5, zejmena ten japonec je naprosto k nicemu v situaci, kdy si to nejaky trouba rozhodne zaplatit. Hodla s timhle WG neco delat, nebo to takhle bude uz naporad ? Dost me to odrazuje, osobne premiovou munici nepouzivam, hledam weakspoty, ucim se nove tanky, ale takhle mi to prijde zbytecne.

sTeblo #2 Posted 10 April 2018 - 09:40 AM

Sergeant

• Player
  • 8704 battles
  • 220

A co by se ti libilo vice? Kdyby nebyla premiova munice, ty sis stoupnul do ulicky smrti s Type 5 Heavy? Tebe by nikdo neprobil (krom nekterych TD, ktere ale v ulicce smrti nemaji moc co delat) a ty bys kousal tanky v sidescrapu po 600 kazdou ranou, at se uhluji jak chteji?

To je proste dan za ten tank. Kdyz ho potkam, mackam 2-2 a moc neresim. Ale se zaklani munici nema zepredu zadny weakspot, proste rozbity tank, takze nemuzes cekat nic jineho. Hrej proste jiny tank, na ktery kazdy nebude automaticky mackat 2-2

Chorche_22 #3 Posted 10 April 2018 - 09:43 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12255 battles
  • 1,072
Type 5 zepředu v podstatě weakspoty nemá , takže každý kdo ho vidí automaticky mačká 2x2 , je třeba s tím počítat. Ty třeba weakspoty hledáš ,ale nemálo hráčů řeší spíše statistiky a nastřílenou dmg, takže jak se objeví cokoliv s pancířem ,tak přepnou na munici, která pancíř naprosto eliminuje. Nemyslím , že by v dohledné době to WG řešilo, takže asi nezbývá než se přizpůsobit a hrát mobilnější stroje.

SWAT0013 #4 Posted 10 April 2018 - 10:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 26577 battles
  • 1,893
  • [A-N-V] A-N-V

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 10:32 AM, said:

Vysla nova hezci verze, rikam si, zkusim to zase, pustim nejakou kacku, laka me 705A. Zvykl jsme si na to, ze tym obvykle moc nehraje, zvykl jsme si na rng, co ale fakt nedavam je, ze me s tezkym tankem rozsekaji 2 medka premiovou munici na predni pancir. Mam T57 a Type 5, zejmena ten japonec je naprosto k nicemu v situaci, kdy si to nejaky trouba rozhodne zaplatit. Hodla s timhle WG neco delat, nebo to takhle bude uz naporad ? Dost me to odrazuje, osobne premiovou munici nepouzivam, hledam weakspoty, ucim se nove tanky, ale takhle mi to prijde zbytecne.

No vidíš, mně zase irituje, když je nějaký profík sedící v Type 5 HT neprůstřelný normální municí jen kvůli tomu, protože se WG rozhodlo vybalancovat ten tank takovým způsobem, že nemá weakspoty pro tanky stejného tieru zepředu...

Jinak pokud hraješ 705 a 705A správně, je ti munice soupeře víceméně ukradená - při správním sidescrapu to nepropálí prakticky nikdo ;)

View PostChorche_22, on 10 April 2018 - 10:43 AM, said:

Type 5 zepředu v podstatě weakspoty nemá , takže každý kdo ho vidí automaticky mačká 2x2 , je třeba s tím počítat. Ty třeba weakspoty hledáš ,ale nemálo hráčů řeší spíše statistiky a nastřílenou dmg, takže jak se objeví cokoliv s pancířem ,tak přepnou na munici, která pancíř naprosto eliminuje. Nemyslím , že by v dohledné době to WG řešilo, takže asi nezbývá než se přizpůsobit a hrát mobilnější stroje.

Jenže je hledat a hledat, stejně tak je zkoušet a zkoušet.

Třeba E100 (pokud to není nezbytně nutné ji vypnout rychle) klidně zkusím párkrát trefit do té lišty - zejména pokud vím, že mám dobrou pozici a že by mě ten tank neměl probít nebo s obtížemi. Type 5 HT - věžička? Musíš trefit a spoléhat na pene roll. Ty "weakspoty" průzory? Opět vůbec musíš trefit a opět spoléhat na pene roll. To ani nemluvím o tom, když se ten tank lehce naúhluje - tady líčka nejsou weakspoty při natočení, protože opět balanc...

Tímto stylem zničení toho tanku zahrnuje tolik RNG, že tímto stylem klidně třeba Super Conqueror vystřílí všechnu munici a Type 5 se na něj pořád bude smát s polovinou HPček - a to ani nemluvím o tom, že díky houfnici tě Type prostě časem zničí, ať máš sebelepší pozici...

Celkově balanc tanků typu odolný pro standardní munici a papír pro goldy je špatný - bohužel je nyní WGčkem oblíbený

Ravenil #5 Posted 10 April 2018 - 10:10 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37

Resime s kamaradem, ktery hraje 113 uplne stejny problem. Viz jeho vcerejsi komentar:

3 bitva nastrel 3000
a vynda me E5 goldama
uz je to tady :D (seru na to)

A co se tyce mackani 2-2 jasne, to je prave to co resi vsechno a pak potkame medka na cele utoku, kde nemaji co delat.

Obecne muj dotaz spis smeruje k tomu, jestli ma smysl se srat s pancerovanymi stroji, nebo to fakt bude jen o medkach a lajtech s goldama. Ad ucpani ulicky smrti, no type 5 ma weakspoty a pokud tam bude stat jinej tank treba JGP E100 tak to taky vyresis stejne a stejne ho od tama vyjebes goldama misto abys objizdel.

mrazkov #6 Posted 10 April 2018 - 10:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 38470 battles
  • 310
  • [EHW] EHW

rozhodne neni uplne dobre, ze tank, ktery ma postaven balanc na pancir a nema mobilitu tak je parany celne medkama, pripadne lighty

me by stacilo, kdyby premiova munice mela i nejake omezeni (napr. omezeny pocet, snizena dmg, zhorsena presnost atp.)

protoze se nic z toho nestane, tak je asi jedine reseni jezdit mobilni tanky (idelane s dobrou pene na zakladni munici) a neresit

nicmene nic proti tem, co premiovou munici pouzivaji - pokud to hra umoznuje, tak jen vyuzivaji co se jim nabizi - ale dle meho mineni, dokud byla premiova munice jen za goldy, tak bylo hrani HT zabavnejsi a presto to neznamenalo, ze by HT dominovaly

edit:

jeste dodam, ze bohuzel ani v medku se nevyhnes tomu, ze si te bude chtit nekdo nakouskovat premiovou munici - vezmu patton - sup hned mi paraji vez heaty, vezmu obj430 - koukam, takova pekna osamela IS - mlask ho, soli si to do me APCR - takze si nevyberes :-)

Edited by mrazkov, 10 April 2018 - 10:25 AM.

Najlvin #7 Posted 10 April 2018 - 10:23 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 17740 battles
  • 1,073
  • [T54CS] T54CS

Další věc je nedostat se s těžkým tankem do situace, kdy na vás najedou dva střední tanky - to je smrt bez ohledu na to, zda budou či nebudou střílet prémiové náboje. A co se týče prémiových nábojů, tak ty už vlastně dávno prémiové ani nejsou - je to jen dražší a lepší munice, kterou může používat kdokoliv. A ten kdo ji nepoužívá, tak škodí sám sobě, protože jak již uvedli kolegové nademnou, někdy holt není jiné východisko než sáhnout po lepší munici.

Co třeba zase štvě mě, tak jsou tanky jako právě Type 5 Heavy, které de facto nepotřebují vůbec mířit, jelikož díky houfnici stačí, aby nepřátelský tank trefily kamkoliv a dají mu klidně i za 500...

Edited by Najlvin, 10 April 2018 - 10:26 AM.

Ravenil #8 Posted 10 April 2018 - 10:30 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37

View PostNajlvin, on 10 April 2018 - 09:23 AM, said:

Další věc je nedostat se s těžkým tankem do situace, kdy na vás najedou dva střední tanky - to je smrt bez ohledu na to, zda budou či nebudou střílet prémiové náboje. A co se týče prémiových nábojů, tak ty už vlastně dávno prémiové ani nejsou - je to jen dražší a lepší munice, kterou může používat kdokoliv. A ten kdo ji nepoužívá, tak škodí sám sobě, protože jak již uvedli kolegové nademnou, někdy holt není jiné východisko než sáhnout po lepší munici.

Co třeba zase štvě mě, tak jsou tanky jako právě Type 5 Heavy, které de facto nepotřebují vůbec mířit, jelikož díky houfnici stačí, aby nepřátelský tank trefily kamkoliv a dají mu klidně i za 500...

Ulicka smrti je dobry priklad, dva tanky celne neni situace, kdy by meli medka ten tank ubit. Naprosto jsem srozumen s tim, ze kdyz jedu velkou krabici a mam nekoho na boku je po me, stejne tak kdyz jedu medko, najizdim na boky, nebo vpadavam do zad. A houfnice, zase si vezmi jak pomalu nabiji a tezkym tankum tolik skody nenadela, to jen ty maly EDIT placou.

Edited by Kampa1987, 12 April 2018 - 09:18 AM.
Vulgarismus

SWAT0013 #9 Posted 10 April 2018 - 10:40 AM

Lieutenant

• Player
  • 26577 battles
  • 1,893
  • [A-N-V] A-N-V

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 11:10 AM, said:

...no type 5 ma weakspoty a pokud tam bude stat jinej tank treba JGP E100 tak to taky vyresis stejne a stejne ho od tama vyjebes goldama misto abys objizdel.

A o kterém weakspotu se prosím bavíme?

Věžička má cca 270mm - propálí maximálně TDčka. MTčka a HTčka jsou v lepším případě tak 40/60 - 50/50 pro probití.

"Slabé průzory" mají 260 a 270mm pokud je ten tank nenaúhlovaný - tady je to pravděpodobnostně velmi podobný příběh.

A to nemluvím o tom, že když se ten naúhluje, rázem je nejslabší místo líčko s cca 295-305mm - to už má v lepším případě 50/50 i většina TDček.

Pokud Praseti uvidím věžičku a budu mít pozici, klidně na něj zkusím pár ran nejprve do ní - a až pak půjdu do goldů. Prase má totiž věžičku cca 210mm - takže zásah = penetrace v naprosté většině případů...

View Postmrazkov, on 10 April 2018 - 11:21 AM, said:

rozhodne neni uplne dobre, ze tank, ktery ma postaven balanc na pancir a nema mobilitu tak je parany celne medkama, pripadne lighty

me by stacilo, kdyby premiova munice mela i nejake omezeni (napr. omezeny pocet, snizena dmg, zhorsena presnost atp.)

protoze se nic z toho nestane, tak je asi jedine reseni jezdit mobilni tanky (idelane s dobrou pene na zakladni munici) a neresit

nicmene nic proti tem, co premiovou munici pouzivaji - pokud to hra umoznuje, tak jen vyuzivaji co se jim nabizi - ale dle meho mineni, dokud byla premiova munice jen za goldy, tak bylo hrani HT zabavnejsi a presto to neznamenalo, ze by HT dominovaly

WG to samo balancem tanků a designem map dotáhlo do stavu, který teď máme. Dříve i HT měly životaschopné weakspoty, které maximálně zmizely, když se tank hrál skutečně tak, jak byl určen.

Osobně bych byl nadšen, kdyby se hra vrátila do tohoto stavu - a pak se něco stalo s goldy (třeba rebalanc jako v AW na více typů munice, každá dobrá v jiné situaci). V současné době je to začarovaný kruh a nové a nové tanky tomu nepomáhají, jen se zabředává v tomto problému více a více a řešení budu vyžadovat více a více práce...

A to už vůbec nemluvím o logice WG ohledně buffu prémiové munice u odměnových tanků. Aneb chceme vrátit pancíř do hry, proto jim zvedneme HEAT pene... :D

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 11:30 AM, said:

Ulicka smrti je dobry priklad, dva tanky celne neni situace, kdy by meli medka ten tank ubit. Naprosto jsem srozumen s tim, ze kdyz jedu velkou krabici a mam nekoho na boku je po me, stejne tak kdyz jedu medko, najizdim na boky, nebo vpadavam do zad. A houfnice, zase si vezmi jak pomalu nabiji a tezkym tankum tolik skody nenadela, to jen ty maly EDIT placou.

A proč by se čelně přestřelovat nemohly? Spousta MT má v současné době ve hře silné věže, sidescrape apod. - takže jsou prakticky rovnocennými soupeři HT ohledně pancíře, když jsou ve správné situaci. Případně proč by MT nemohly podpořit HTčka ve městě a střílet do soupeřových HT, když vystřelí do jiného spojeneckého tanku?

Na spoustě map stačí k udržení flanku pár tanků, které klidně udrží relativně dlouhou dobu i nějakou přesilu (zejména pokud mají podporu TD zezadu a soupeři se po zásahu leknou) - a když vystřílíte druhý flank (obvykle nějaký městský;) rychle, v pohodě se vrátíte a soupeře odrazíte.

Jinak tady je vidět, že jsi vůbec nepochopil, co je na houfnici špatně...

UKO_JESHITA #10 Posted 10 April 2018 - 10:55 AM

Colonel

• Player
  • 44916 battles
  • 3,577
  • [_LDN] _LDN

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 09:32 AM, said:

Tak nastavení gold munice je jiný příběh, ale Tobě můžu poradit jen toto : Tato munice je součástí hry, má ji možnost střílet každý, a Ty si zvykni nebo nehrej. To jsou  dvě možnosti jak si nekazit zážitek z hraní.

Ravenil #11 Posted 10 April 2018 - 11:41 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37

View PostUKO_JESHITA, on 10 April 2018 - 09:55 AM, said:

Tak nastavení gold munice je jiný příběh, ale Tobě můžu poradit jen toto : Tato munice je součástí hry, má ji možnost střílet každý, a Ty si zvykni nebo nehrej. To jsou  dvě možnosti jak si nekazit zážitek z hraní.

Chtel jsem znovu upozornit na stav, ktery je podle me problem, zalozil jsem vlakno, nevim, jestli to tu cte nekdo z WG, ale mam to tak, ze se musim ozvat a pokud se to nezmeni, proste se rozhodnu jak dal a ano, vykazslat se jim na to je jedna z variant.

Ad houfnice, ne asi jsme nepochopil v cem je houfnice problem a popravde, pokud by na tom tanku byl normalni kanon se slusnym pene, strilim jim, klidne houfnici ozelim, neprijde mi nikterak ultimatni.

Krucifikator #12 Posted 10 April 2018 - 12:50 PM

Corporal

• Player
  • 19491 battles
  • 148
  • [ANV] ANV

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 09:30 AM, said:

No jediná velká EDIT co tu pláče jsi ty :D
Ale jinak dík. Upřímně jsi mi udělal radost. Jak vidím bebená klidně jen VIII japonskou krabicí, i s X automaticky láduju goldy a jen se směju. Je dobře, že to dělá hodně hráčů. Pevně doufám, že to lidi odradí hrát tuhle absolutně braindead příšernost. A pokud neodradí, tak se alespoň budou vztekat.

Fullgoldspam mě taky dřív rozčiloval, ale dokud se nezmění hra tak, aby nebylo mnoho situací, kdy si bez goldu neškrtneš, byl by nerf goldů pro hru takřka likvidační.

Edited by Kampa1987, 12 April 2018 - 09:19 AM.
Vulgarismus

kurcatovium #13 Posted 10 April 2018 - 01:44 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 39715 battles
  • 3,372
Hoši, nevím, co tu řešíte, vždyť přeci goldů lítá jen 5%... vtip sponzorován WG

Strepik #14 Posted 10 April 2018 - 07:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28761 battles
  • 425
  • [BIA-] BIA-

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 08:32 AM, said:

Tak ji začni používat taky ta možnost tady je noobem tě nikdo nenazve pač jen noob nepoužije prem munici! A uvidíš že statistiky i výdělky půjdou nahoru pokud teda nepojedeš full Gold ale budeš prebijet podle potřeby!

Ps: jsou lidi co chapou mechaniku hry a pak jsou brečíkové, rádoby právníci a děti ! 

Edited by Strepik, 10 April 2018 - 07:19 PM.

Jukl282 #15 Posted 11 April 2018 - 07:57 AM

Corporal

• Player
  • 6682 battles
  • 124
  • [AF_F] AF_F

View PostRavenil, on 10 April 2018 - 12:41 PM, said:

Chtel jsem znovu upozornit na stav, ktery je podle me problem

A WG tuším o tom problému ví, resp. se o tom mluvilo/psalo, že systém čeká do budoucna změna. Teda, akorát myslím, že oni ten problém vnímají jinak - i hodně průměrný hráč jako já v pohodě utáhne goldy na ruském medku (na T-44 stojí gold 4400, což je teda docela granát na osmý tier a tu dmg) tím, že jezdí jeden prémiák jednou za pár her a jsem v podstatě i tak v plusu s kredity. Tedy, že jim goldy vlastně moc nevydělávají v konečném důsledku, respektive by mohly vydělávat víc. 

Ravenil #16 Posted 11 April 2018 - 09:15 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37
Nevidim duvod, delat co mi vadi. Na medku premiovou munici nepotrebuju, kdyz nebudu strilet HT celne. Hraju pro zabavu s kamosema a uprime, mit modry cislo u nicku moje ego nikterak neboostuje.

Edited by Ravenil, 11 April 2018 - 09:16 AM.

SWAT0013 #17 Posted 11 April 2018 - 09:36 AM

Lieutenant

• Player
  • 26577 battles
  • 1,893
  • [A-N-V] A-N-V

View PostJukl282, on 11 April 2018 - 08:57 AM, said:

A WG tuším o tom problému ví, resp. se o tom mluvilo/psalo, že systém čeká do budoucna změna. Teda, akorát myslím, že oni ten problém vnímají jinak - i hodně průměrný hráč jako já v pohodě utáhne goldy na ruském medku (na T-44 stojí gold 4400, což je teda docela granát na osmý tier a tu dmg) tím, že jezdí jeden prémiák jednou za pár her a jsem v podstatě i tak v plusu s kredity. Tedy, že jim goldy vlastně moc nevydělávají v konečném důsledku, respektive by mohly vydělávat víc. 

Tak ono uvidíme, co se nakonec stane, protože WG něco s goldy dělat chce. Problém nastane, pokud si přiznají jen část problému - což se zrovna u problematiky goldů může stát velmi jednoduše...

View PostRavenil, on 11 April 2018 - 10:15 AM, said:

Nevidim duvod, delat co mi vadi. Na medku premiovou munici nepotrebuju, kdyz nebudu strilet HT celne. Hraju pro zabavu s kamosema a uprime, mit modry cislo u nicku moje ego nikterak neboostuje.

Můžu tě ujistit, že při tvých výsledcích by ti jen goldy na modrou nestačily.

Jestli tě baví na tieru 9,2 mít damage pod 1000 (posledních 24 hodin), případně lehce nad 1000 damage při tieru 8,5 - 8,7 a celkově nevyhrávat ani 50% her, pak se naše představy o zábavě hodně odlišují - ale proti gustu... ;)

Ravenil #18 Posted 11 April 2018 - 10:17 AM

Private

• Player
  • 14157 battles
  • 37

View PostSWAT0013, on 11 April 2018 - 08:36 AM, said:

Tak ono uvidíme, co se nakonec stane, protože WG něco s goldy dělat chce. Problém nastane, pokud si přiznají jen část problému - což se zrovna u problematiky goldů může stát velmi jednoduše...

Můžu tě ujistit, že při tvých výsledcích by ti jen goldy na modrou nestačily.

Jestli tě baví na tieru 9,2 mít damage pod 1000 (posledních 24 hodin), případně lehce nad 1000 damage při tieru 8,5 - 8,7 a celkově nevyhrávat ani 50% her, pak se naše představy o zábavě hodně odlišují - ale proti gustu... ;)

No priteli, jestli ty s OP zaplacenou munici jsi jen na 57% tak to sorry, ale zapltatit si 8% mi neprijde jako dobrej kauf :D Me to moc neba, navic ted diky vsemoznym Exp boostum mi tyhle vysledky na vyjezdeni te 705ky staci.

franta1 #19 Posted 11 April 2018 - 10:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 60196 battles
  • 372

View PostRavenil, on 11 April 2018 - 09:17 AM, said:

No priteli, jestli ty s OP zaplacenou munici jsi jen na 57% tak to sorry, ale zapltatit si 8% mi neprijde jako dobrej kauf :D Me to moc neba, navic ted diky vsemoznym Exp boostum mi tyhle vysledky na vyjezdeni te 705ky staci.

No tak, hlavně že tě to baví. Mě třeba zase baví nebýt za pitomce, i když se mi to samozřejmě také dost často stává. 

Edited by franta1, 11 April 2018 - 10:37 AM.

kurcatovium #20 Posted 11 April 2018 - 10:38 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 39715 battles
  • 3,372

Ravenil: Když tě to neba, tak to nehraj, ne?

Mně goldy taky vadí, protože do značné míry zabíjí balanc celé hry. Sám je střílím opravdu výjimečně a taky to jde, jen se u toho musí kolikrát trochu víc přemýšlet, než jen 2-2 a "magic happens". Rozhodně ale nemám potřebu vypisovat na fóru další brečík, že si mě vyndal ten a ten tank čelně, i když mě mohl flanknout. No co, tak mě prostě sundal, ale taky si za to zaplatil. Jeho věc.

A jak to rozbíjí hru? Dost, protože dnes jsou v módě tanky imunní vůči základní munici, které jdou probít (prakticky) pouze goldem. Balanc vozidel a balanc goldů jsou spojené nádoby a bohužel náprava je pro WG zřejmě natolik složitý problém, že se nějakého inteligentního řešení asi jen tak nedočkáme.

PS: Posmívat se Swatovi za "jen o 8% vyšší WR" je opravdu úsměvné a jen to potvrzuje to, že o hře a jejím fungování prakticky nic nevíš.

Edited by kurcatovium, 11 April 2018 - 10:39 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users