Jump to content

çin ağır tankı ile alman ağır tankı.

• Please log in to reply
19 replies to this topic

Lona_ #1 Posted 16 April 2018 - 11:14 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA

Neden çin ağır tankı alman ağır tankı kadar iyi hasar verirken ve deliciliği fazla olurken yükleme hızı daha yüksek. Ekran görüntüsü koyuyorum farkı daha iyi görün. 

söze gerek yok anlatmaya bile gerek yok. Resmen bu haksızlık ve bunu yeni gelen patch'te de değişmemiş. Rusların almanlara karşı kini olduğunu bilmiyordum. Amerikanlara karşı kini olduğunu sanırdım.

Lona_ #2 Posted 16 April 2018 - 11:19 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA
Alman ağır tanklarına artık bir buff gelmeli yani. İlk oyuna kondukları gibi duruyorlar hala. Oyuna onca tank eklendi hala aynılar bir e 100'ün 750 topunun delişini yükselttiler onu da yapmayacaklardı yaptılar allah razı olsun. Daha da başka bir şey yok. Artık şu alman tanklarını bir görün ya bir buff yapın ingilizlere yaptınız ruslara yeni tanklar getirdiniz çok iyi olan 2 tane biri orta biri ağır. Almanlara bir ağır tank geldi onunda yükleyişi maşallahı var. E100 ile yarışır. Artık şu almanlara bir şey yapılmalı ya.

ali1234512 #3 Posted 17 April 2018 - 02:23 AM

Colonel

• Player
  • 31836 battles
  • 3,830
  • [ALIE] ALIE
:facepalm:

Lona_ #4 Posted 17 April 2018 - 04:56 AM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA
pz'nin topunun kalibresi yükseltilmeli. Ayni kalibre bir topun daha yuksek vurup daha yuksek delmesi cok sacma. Bu pz tankinin topunun ele alinip duzeltilmeli bu kalibre olayi. Bence 135-145 arasi olmali kesinlikle. Mesela 150 kalibre e 100 topu 128den daha cok vuruyor. ayni delmesine ragmen bu anlasilir bir sey. Ama 2 128 kalibre topun. Birinin 246 490 oburu 258 560 olmasi cok sacma.

ali1234512 #5 Posted 17 April 2018 - 05:01 AM

Colonel

• Player
  • 31836 battles
  • 3,830
  • [ALIE] ALIE

View PostLona_, on 17 April 2018 - 05:56 AM, said:

pz'nin topunun kalibresi yükseltilmeli. Ayni kalibre bir topun daha yuksek vurup daha yuksek delmesi cok sacma. Bu pz tankinin topunun ele alinip duzeltilmeli bu kalibre olayi. Bence 135-145 arasi olmali kesinlikle. Mesela 150 kalibre e 100 topu 128den daha cok vuruyor. ayni delmesine ragmen bu anlasilir bir sey. Ama 2 128 kalibre topun. Birinin 246 490 oburu 258 560 olmasi cok sacma.

şu oyunda tek parametre zaten top değil mi topun başka bişeyle dengelenmiş olacağını düşün istersen   bu arada pznın e100 toplu hali var ama sadece klan savaşıyla alınıyor .şu oyunda oynadığın max tier 7 iken tier 10 tankları sadece kutusuna  bakıp tartışmak neden kas 2 tankı hakkını vererek oyna sonra eleştir tankı

Edited by ali1234512, 17 April 2018 - 05:05 AM.

ugur2421 #6 Posted 17 April 2018 - 07:07 AM

Corporal

• Player
  • 36944 battles
  • 163
Alman tankları özellikle e100 şu oyunun en dengeli tanklarından biri. İs7 nin eski hali de öyleydi. Bu tankları tier8 tanklar dahi zayıf noktalarına atarsa delebilir ve olması gereken de budur zaten çünkü tier8 tanklar bunları görüyor maçta. Sorun alman tankları değil yeni gelen bütün tankların eskisine oranla güçlü getirilmesi. Çin wz med tank gibi. Taret oynar delinmez. Yeni tank kastırmak için bu yolu seçti wg ve millet de deli gibi kasıyor. Yapabilecek bir şey yok. Oyunun ilk zamanlarında denge bu oyunda her şeydi şu anda para her şey. 

Bagora #7 Posted 17 April 2018 - 11:57 AM

Colonel

• Player
  • 35566 battles
  • 3,829

maus ile wz nin sınıfı aynı değil senn yaptıgın med tankla ağır tankı kıyaslamak gibi olmuş biraz  , ayrıca o bahsettiğin tankın dpm i ruslardan(evet oyunu yapan adamların kendi ulusundan) ,fransızlardan ,amerikalılardan,isveçlilerden de fazla yani oyundaki en yüksek 2. dpm e sahip tankı(1.side ingiliz ) bulup bunun dpm i niye fazla demen tuhaf olmuş  mausun dpm i bence gayet yerinde o hp,o zırha bide 3k dpm verseler tier 10 oyunlarda bol bol maus görürüz

not:Evet wz iyi bir tank ama abartılacak kadar değil hele o lanet çin tanklarını düşününce en tepede wz gibi bi tank olması gerekiyor :D

Edited by Bagora, 17 April 2018 - 12:08 PM.

Lona_ #8 Posted 17 April 2018 - 12:14 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA

View Postali1234512, on 17 April 2018 - 05:01 AM, said:

şu oyunda tek parametre zaten top değil mi topun başka bişeyle dengelenmiş olacağını düşün istersen   bu arada pznın e100 toplu hali var ama sadece klan savaşıyla alınıyor .şu oyunda oynadığın max tier 7 iken tier 10 tankları sadece kutusuna  bakıp tartışmak neden kas 2 tankı hakkını vererek oyna sonra eleştir tankı

Boş yapma arkadaşım boş yapma boş boş konuşma konuma gelip trolleme yapma. Git şurada köşede dur. Aklının almadığı şeylere karışma. Her tank birbirine yakın olmalı adil bir oyun için biraz iyi biraz kötü olabilir ama yakın olmalı abartılı olmamalı. Abartı varsa bir tarafta bunun düzeltilmesi gerek. Gelip buraya boi boş yorumlar atma konumu da kirletme.

Lona_ #9 Posted 17 April 2018 - 12:16 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA

View PostBagora, on 17 April 2018 - 11:57 AM, said:

maus ile wz nin sınıfı aynı değil senn yaptıgın med tankla ağır tankı kıyaslamak gibi olmuş biraz  , ayrıca o bahsettiğin tankın dpm i ruslardan(evet oyunu yapan adamların kendi ulusundan) ,fransızlardan ,amerikalılardan,isveçlilerden de fazla yani oyundaki en yüksek 2. dpm e sahip tankı(1.side ingiliz ) bulup bunun dpm i niye fazla demen tuhaf olmuş  mausun dpm i bence gayet yerinde o hp,o zırha bide 3k dpm verseler tier 10 oyunlarda bol bol maus görürüz

not:Evet wz iyi bir tank ama abartılacak kadar değil hele o lanet çin tanklarını düşününce en tepede wz gibi bi tank olması gerekiyor :D

Yukarıda yazıyor heavy diye ikisinde de. Gözlük almanı ısrarla tavsiye ederim. Ha görüyorsan o zaman bir nöroloji doktoruna gitmeni tavsiye ederim.

Lona_ #10 Posted 17 April 2018 - 12:28 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA

View Postugur2421, on 17 April 2018 - 07:07 AM, said:

Alman tankları özellikle e100 şu oyunun en dengeli tanklarından biri. İs7 nin eski hali de öyleydi. Bu tankları tier8 tanklar dahi zayıf noktalarına atarsa delebilir ve olması gereken de budur zaten çünkü tier8 tanklar bunları görüyor maçta. Sorun alman tankları değil yeni gelen bütün tankların eskisine oranla güçlü getirilmesi. Çin wz med tank gibi. Taret oynar delinmez. Yeni tank kastırmak için bu yolu seçti wg ve millet de deli gibi kasıyor. Yapabilecek bir şey yok. Oyunun ilk zamanlarında denge bu oyunda her şeydi şu anda para her şey. 

katılıyorum. Is-7 tankı bazı yerlerde iş yapabilen bir tank gene de dengeli. E-100 oda bazı yerlerde iş yapabilen bir tank. Ama bu tank farklı bu tank çok abartı olmuş kendi tierlerine göre. Normalde oyunda bir tankın damage yüksekse yükleme hızı düşük olur. Yükleme hızı damage yüksek ise zırhı kötü olur. Bunda taret zırhı maşallah taret gösterip oynayabileceği yerler var. Is-7 ile aynı gibi neredeyse ön zırhı da o kadar kötü değil. Is-7 ile yarışır. Fakat bu tankta hem delicilik hem yükleme hızı hem zırh var. Yani denge denen şey yok. World of tanks eski tankların hepsinde yaptığı o dengeyi bu tankta yapmıyor. Yabancı ülkeler trde olmasa da 113 tankını deli gibi kasıyorlar 10 tier maçlar için neden. 340 delicilik 6.25 yükleme 440 hasar orta tank ile aynı özellik fakat ağır tank ve ona göre de işlem görüp win8 veriyor. Burada resmen bir haksızlık var. İleride yabancı ülkelerde gene avrupa serverında türkler biraz saf bu konuda. wz-111 model 5a o klanlarda çoğalacak. 340 delicilik(ağır tanklar içerisinde en yüksek deliciliklerden biri)  490 hasar ve 5.6 atış hızı. Gene ortada bir denge sorunu. Şimdi bu arkadaş neden alman fransız ingiliz rus kassın ki. Bu daha çok aslında klan savaşlarında bu tankı elinde bulunduran takım her zaman damage konusunda ve hasar konusunda çok daha iyi olacak karşı takımdan. Buda klan savaşlarında ve 10 tier maçlarında bu tankı dengeyi bozar. Bu tankı kas diyorlar kasarım en alasını kasarım. Fakat sorun şurada bu tankın kasılıp kasılmaması değil. Diğer ülke tanklarına da biraz buff yapın ki bu tanka eş değer olabilsinler. Kaç patchtir bekliyorum. Bu tank ne zaman nerf yiyecek diye. 113 tankı zaten 4 yıldır böyle. Dünya haritasında savaşan çoğu klanda da o tank mevcut yani ve çok da iyi iş yapıyor. Peki wargaming neden bunun önüne geçmiyor. premium mermi kullanımı yapanlar sadece bu tankları alır daha çok. Yoksa normal mermi ile bu tanklar iş yapmaz doğru düzgün iş yaptıramazsınız. Yani wargaming bu konuda kendi çıkarını düşünüp susuyor ve görmezden geliyor. Amx 50b sonra T 57 Heavy tankına nerf geldi sebebi. Bunlar normal mermi ile de iş yapıyor o yüzden. Wargaming'in işine gelmiyor bu tanklar anlatabiliyor muyum ?

Edited by Lona_, 17 April 2018 - 12:31 PM.

Bagora #11 Posted 17 April 2018 - 12:28 PM

Colonel

• Player
  • 35566 battles
  • 3,829

View PostLona_, on 17 April 2018 - 11:16 AM, said:

Yukarıda yazıyor heavy diye ikisinde de. Gözlük almanı ısrarla tavsiye ederim. Ha görüyorsan o zaman bir nöroloji doktoruna gitmeni tavsiye ederim.

haklısın ikiside heavy o zaman gidip 50b ile ağır hattının en önünde savaşıyım sonuçta heavy tank :)  . oyunda bahsedilen sınıflar ile kullanılan amaçlar farklıdır maus,e100 gibi tanklar süperheavy sınıfına girer normal heavy tanklara göre daha zırhlı daha yüksek hp li,wz gibi tanklar ise brawler sınıfına giriyor yani yüksek mobilite ve iyi dpm ile basa basa gideceğin tanklar ,50b ise destek sınıfına giriyor diğer ağırların arkasında kalıp onları destekleyeceğin bi sınıf , yani tankların üstündeki işaretin olması o tankların sınıfının aynı oldugu anlamına gelmiyo brawler tanklar med+ağır benzeri bi yapıda olurlar bi ağıra göre yüksek dpm+yüksek mobiliteye sahiptirler fakat medlere göre daha dayanıklıdırlar

Lona_ #12 Posted 17 April 2018 - 12:34 PM

Sergeant

• Player
  • 1075 battles
  • 218
  • [FRTNA] FRTNA

View PostBagora, on 17 April 2018 - 12:28 PM, said:

haklısın ikiside heavy o zaman gidip 50b ile ağır hattının en önünde savaşıyım sonuçta heavy tank :)  . oyunda bahsedilen sınıflar ile kullanılan amaçlar farklıdır maus,e100 gibi tanklar süperheavy sınıfına girer normal heavy tanklara göre daha zırhlı daha yüksek hp li,wz gibi tanklar ise brawler sınıfına giriyor yani yüksek mobilite ve iyi dpm ile basa basa gideceğin tanklar ,50b ise destek sınıfına giriyor diğer ağırların arkasında kalıp onları destekleyeceğin bi sınıf , yani tankların üstündeki işaretin olması o tankların sınıfının aynı oldugu anlamına gelmiyo brawler tanklar med+ağır benzeri bi yapıda olurlar bi ağıra göre yüksek dpm+yüksek mobiliteye sahiptirler fakat medlere göre daha dayanıklıdırlar

Sana cevap yazmak harf israfı hadi canım hadi cevap yazma senin anlayamayacağın şeyler anlatıyorum tamam. 2 gram bilginle bana oyunu anlatma nerde neyin oynandığını biliyorum ben. Sen gidiyorken ben geliyordum o yollardan.

Bagora #13 Posted 17 April 2018 - 12:51 PM

Colonel

• Player
  • 35566 battles
  • 3,829

View PostLona_, on 17 April 2018 - 11:34 AM, said:

Sana cevap yazmak harf israfı hadi canım hadi cevap yazma senin anlayamayacağın şeyler anlatıyorum tamam. 2 gram bilginle bana oyunu anlatma nerde neyin oynandığını biliyorum ben. Sen gidiyorken ben geliyordum o yollardan.

belliki baya hızlı gidip gelmişsinki hiç bişey öğrenememişsin , mausla wz nin aynı sınıfa ait oldugunu söylemen oyun bilgini gösteriyor. Şuraya geldiğin günden beri sorularına insan gibi cevap veriyorum fakat şu "ben herşeyi biliyorum" tavrın herkesi bıktırdı sürekli ben 5 yıldır oynuyorum herşeyi biliyorum diye geziyosun ama hiçbişi bildiğin yok kendince kafanda bişiler kurup doğru oldugunu düşünüyorsun 

Far_Beyond_Driven #14 Posted 17 April 2018 - 01:38 PM

Lieutenant

• Player
  • 20675 battles
  • 1,862
  • [3V] 3V

View PostBagora, on 17 April 2018 - 12:51 PM, said:

belliki baya hızlı gidip gelmişsinki hiç bişey öğrenememişsin , mausla wz nin aynı sınıfa ait oldugunu söylemen oyun bilgini gösteriyor. Şuraya geldiğin günden beri sorularına insan gibi cevap veriyorum fakat şu "ben herşeyi biliyorum" tavrın herkesi bıktırdı sürekli ben 5 yıldır oynuyorum herşeyi biliyorum diye geziyosun ama hiçbişi bildiğin yok kendince kafanda bişiler kurup doğru oldugunu düşünüyorsun 

Oyundaki en kötü oyuncu profili şu yukarida anlattigin tarz oyuncular he de geç

MrBotosh #15 Posted 17 April 2018 - 04:42 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 43005 battles
  • 4,104
  • [3V] 3V

Kıyasladığın tankların isimlerinde ağır yazıyor olabilir fakat maçın içindeki rolleri farklı.

WZyi kıyaslaman gereken tanklar IS7, E5 ve 113'tür. Bu tanklar mobil, yeteri kadar zırhlı ve seri ateş eden topları ile ağır orta tanklardır aslında. Maçlardaki görevleri de hat tutmak değil, tutulan hatta basmak, kanatlardan sarmaktır. Dikkat dağınıklığından faydalanmaktır.

Maus, E100, PZ7 vb. gibi tankların görevi ise hat tutmaktır. Savunmaktır. Bu yüzden can puanları çok, zırhları çok, topları da yüksek alfalı olur genelde. Görevleri ise bir hattı savunmak, diğer takım arkadaşlarına zaman kazandırmaktır. Dikkatleri ve atışları üstüne çekerek takım arkadaşlarına hamle için fırsat vermektir. 

Oyundaki teknoloji ağacının gelişimi aslında tarihte savaşın gelişimi ile çok benzer.

2.dünya savaşının başlarında almanlar saldıran, ruslar ise savunan taraftır. Oyunda almanların ilk tankları agresif oyuna uygun, hareketli, mobil ve seri ateş eden tanklardır. Rus tankları ise kalın zırhlı, yavaş, daha büyük kalibreli toplara sahip savunmacı tanklardır. Savaşta daha sonradan roller değişmiş, almanlar savunan taraf olurken ruslar saldırmıştır. Bu da rusların daha hareketli, seri ateş eden tanklara evrilmesine, almanların ise daha hantal, savunmacı tanklar üretmesine sebep olmuştur. Oyundaki tanklar da bu mentaliteye sahiptir.

Khazad_dum_IronHills #16 Posted 17 April 2018 - 05:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 17578 battles
  • 1,071
  • [ONSET] ONSET

View PostLona_, on 17 April 2018 - 02:14 PM, said:

Boş yapma arkadaşım boş yapma boş boş konuşma konuma gelip trolleme yapma. Git şurada köşede dur. Aklının almadığı şeylere karışma. Her tank birbirine yakın olmalı adil bir oyun için biraz iyi biraz kötü olabilir ama yakın olmalı abartılı olmamalı. Abartı varsa bir tarafta bunun düzeltilmesi gerek. Gelip buraya boi boş yorumlar atma konumu da kirletme.

View PostLona_, on 17 April 2018 - 02:34 PM, said:

Şu iki posttan sonra boşu boşuna forumda konu açmanı önermem çünkü bu saatten sonra olacak tek şey bilmeyen kişileri arkana alman ve sana şuana kadar doğru düzgün cevap verinlerin ve özellikle de trollcülüğü sevenler tarafından trollenmen olacak. Sonra bu mevzu forumda, saçma sapan 15-20 sayfa uzayıp gidecek, tartışmaya yol açacak ve bazıları da yavşamak adına "bir bayan trollenir mi" rolüne bürünecek. Git oyununu oyna, konuları da arkadaş ortamında dillendir, kendi aranızda sohbet edin.

awakeAND_alive #17 Posted 17 April 2018 - 07:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8539 battles
  • 1,161
  • [JUN] JUN

View PostLona_, on 17 April 2018 - 04:56 AM, said:

reis söylediğin herşeye katılıyorum bence bu forumdakiler seni  anlayamıyor,onların kapasileri ve bakış açiları yetmiyor böyle düşünmeye bence sende artık uğraşma.

donanım yada ekşi sözlükte dene şansını bu forum ölmüş.

DELIKHUNI #18 Posted Yesterday, 03:48 AM

Private

• Player
  • 1704 battles
  • 14
  • [GECE] GECE
Git saçını kestir, perma yaptır be kadın! hıncını forum ahalisinden çıkarma.

Johnny_Bravo_ #19 Posted Yesterday, 09:07 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7146 battles
  • 64
bence lona hanım haklı üsd düzey bi oyun bilgisi var

ArchitectARC #20 Posted Yesterday, 11:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 10799 battles
  • 500
  • [LGACY] LGACY
yine bir Lona klasiği, konu açıp cevap verenleri fırçalıyor her zaman ki gibi :trollface: tam troll :D:D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users