Jump to content

Kształtowanie linii frontu: tryb gry powraca jako wydarzenie

• Please log in to reply
191 replies to this topic

maremel #161 Posted 13 May 2018 - 01:02 PM

Corporal

• Player
  • 39810 battles
  • 175

Gtx 970, i5k@3800 - fakt przycina się. Ale wywaliło mnie z gry na randomie. Dziwne, wcześniej problemów nie było.

Pierwszy raz wczoraj w to zagrałem, atak, atak, obrona - wygrana, przegrana, wygrana. Mutz, t34, 50 100. 320 000, 180 000, 280 000 kredytów brutto w godzinę gry na premce plus rezerwa 50% do kredytów. Może być, ciekawe czy normalnie z dopałką z randoma bym tyle wyciągnął... później sobie sprawdzę.

herhor67 #162 Posted 13 May 2018 - 02:44 PM

Colonel

• Player
  • 9171 battles
  • 3,534
  • [FNPRO] FNPRO

Co za gówno. Nie licząc freezów stale 15-20fps. Optymalizacja leży i kwiczy.

Ciekawi mnie, jak grają inni, jeśli ja mam takie problemy na nienajgorszym sprzęcie.

Kamperzy z każdej strony srają na normalnych graczy.

Czołgi momentami wyglądają jak bryły gówna, tak jak niektórzy mają przy wczytywaniu bitwy + utrata ostrości co 10 sekund. O dziwo screeny są ok, pewnie renderowane osobno.

Spoiler

Celownik skacze jak chce.

Nie da się puścić nalotu.

I aż 100k zarobku. Premką. Wow. Jedna dobra bitwa na randomku.

Edited by herhor67, 13 May 2018 - 03:00 PM.

Msciboj #163 Posted 13 May 2018 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17349 battles
  • 664

View Postherhor67, on 13 May 2018 - 01:44 PM, said:

Ciekawi mnie, jak grają inni, jeśli ja mam takie problemy na nienajgorszym sprzęcie.

Czołgi momentami wyglądają jak bryły gówna, tak jak niektórzy mają przy wczytywaniu bitwy + utrata ostrości co 10 sekund. O dziwo screeny są ok, pewnie renderowane osobno.

Spoiler

Ale jaką premką? Bo pewnie nie top 3 premek pod to wydarzenie.

U mnie najgorsze jest pierwsze wczytanie: najpierw słyszę rozpoczęcie bitwy, później pojawia się pokaz slajdów i po około 30 sekundach zaczyna się płynna gra. Do momentu wykrycia kilku pojazdów przeciwnika, wtedy kolejna kilku sekundowa przycinka.

Po za tym zniszczenie celów przycina i wczytanie kolejnych sektorów zwłaszcza w finałowej części.

Kolejna wkurzająca rzecz to skakanie celownika górę dół. Był ten efekt na randomie ale minimalny, tutaj mamy skoki na połowę wysokości wroga. Wyjątkowo denerwujące przy celowaniu w przeciwnika za przeszkodą.

herhor67 #164 Posted 13 May 2018 - 04:47 PM

Colonel

• Player
  • 9171 battles
  • 3,534
  • [FNPRO] FNPRO
Grałem głównie wuzetą plus raz kurowronem jak padłem.
Udes jest bezużyteczny, nie ma gdzie stanąć.

W pierwszy dzień zagrałem raz, zrobiłem 10k na ataku, przegrana.
Myślałem, że dzisiaj, po kilku parchach, już się będzie dało grać, ale jednak nie.

Deleviretta #165 Posted 13 May 2018 - 05:08 PM

Corporal

• Player
  • 15505 battles
  • 170
  • [AA1DP] AA1DP

@Mysliwy11
To prawda, linia C jest najgorsza do atakowania, dziś wyjątkowo często musiałam ją grać, ale... jak strzelają Was z prawej to czemu tej prawej nie zająć? XD Nigdy tego nie zrozumiem. Przecież tam jest taka piękna snajpa na obrońców po lewej. Aż przykro, że tylko ja tam jeżdżę i nikt nie reaguje na pingi i prośby żeby tam ze mną pojechać. Sama nie daję rady, a po prawej są dwie fajne miejscówki - jedna na dole (na wieże oczywiście), a druga na górze. Tylko sama się nie rozdwoję. Jak grałam jeden z pierwszych razów atak z C to w oczy rzuciła mi się miejscówka na dole - bo co? - bo strzelali mnie z prawej i się zdenerwowałam, że nie mogę się do końca naprawić i poszłam pogonić towarzystwo. Udało się wtedy skapować bazę C. Więc trochę myślenia ; ) choć faktycznie punkt naprawy w niefortunnym miejscu.
@Mscislav_sister

O fajnie. ^^ Będę czekać, wczoraj mi się trochę szybciej znudziło. I znowu ponawiam ofertę, ktoś pluton? Przepraszam jeżeli wczoraj ktoś pisał priv w grze i nie reagowałam, ale miałam zaznaczony ten checkbox żeby odbierać wiadomości tylko od znajomych. Musiał się w którejś aktualizacji pojawić i zaznaczyć, bo nie kojarzę żeby był wcześniej, a jeszcze żebym go zaznaczała to już w ogóle. Na razie robię małą przerwę, ale jak ktoś napisze to tym razem obiecuję nie zignorować. :F

SlayerVesa #166 Posted 13 May 2018 - 06:20 PM

Sergeant

• Clan Diplomat
  • 48944 battles
  • 239
  • [_NES_] _NES_
Szkoda tylko, że w tym trybie są aż takie restrykcje co do "wychodzenia", dwa razy rozłączyło mi internet pod sam koniec rozgrywki, gdzie miałem jedne z najlepszych wyników i oczywiście dostałem szeregowego zamiast rangi, którą otrzymałem w bitwie, a co gorsza zero kredek i doświadczenia..

Janusztraczokrutnik #167 Posted 13 May 2018 - 07:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8852 battles
  • 433
Nie ma to jak kamperzy którzy siedzą sobie z tył i mają w dupie obronę capów.

pincup #168 Posted 13 May 2018 - 07:58 PM

Private

• Player
  • 4655 battles
  • 21
  • [H5VOC] H5VOC

View Postherhor67, on 13 May 2018 - 02:44 PM, said:

Spoiler

rzeczywiście optymalizacja leży + sporo innych problemów, ale w newsie jest napisane, że aktualna wersja Frontline  jest forma "testu". Wolę taki test niż na serwerze testowym.

Jeśli chodzi o zarobki, ewidentnie dobrze premiowani są Ci grający premkami z premką i najlepiej boostem na kredyty - wystarczy parę bitew ( max 4-5 )  z rangą kapitana by wbić co najmniej 1 milion, w zasadzie bez wysiłku i to nie musi być "dobra" bitwa 

Edited by pincup, 13 May 2018 - 08:17 PM.

_Can1s_Lupus_ #169 Posted 13 May 2018 - 08:45 PM

Private

• Player
  • 23238 battles
  • 12
Jak dla mnie rewelacyjny tryb ;) Kamperzy sa w kazdej grze i na to nie ma rady.. Mam nadzieje ze pomysla nad wprowadzeniem czegos podobnego na stale. Golda lata malo, az mozna w koncu poczuc pancerz. Mnie o wiele latwiej sie atakuje. Moze ktos do plutonu? ;)

Edited by _Can1s_Lupus_, 13 May 2018 - 08:48 PM.

Pioyer #170 Posted 13 May 2018 - 09:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16242 battles
  • 59

View Post7adamski7, on 13 May 2018 - 11:32 AM, said:

@up No na Ultra nie grasz, także nie widzisz tego że optymalizacja kwiczy. Ja mam na gtx1060 spadki do 30fps, gdzie po wejściu do trybu snajperskiego wraca 100+ FPS (60 z vsync)

FX-8320, 16GB RAM, R9 270X, rozdzialka 1680x1050 i gram na Ultra z wylaczona trawa majac spadki do 30FPS'ow a takto srednio jest 40FPS, a jak nic sie nie dzieje to czesto jest 50-60FPS'ow  :trollface: jedyny problem to pierwsze wczytywanie, bo zwykle wczytuje mnie jakies 10s po rozpoczeciu bitwy, ale tak mam tez na randomie, potem juz normlanie wczytuje

WG po prostu musi sie nauczyc lepiej optymalizowac ogromne mapy, ale co by nie zrobili nigdy nie bedzie takiej optymalizacji jak na zwyklych mapach bo po prostu sa mniejsze, nawet nie dziwie sie ze nie ma na tej mapie roznorodnosci i wiekszosc mapy wyglada tak samo

tak poza tym, ogolnie zrobilem chyba 10 bitew i wszystkie wygrane :trollface: 110 zrobila sie nagle fajnym pojazdem w tym trybie 

Edited by Pioyer, 13 May 2018 - 09:17 PM.

Numriel #171 Posted 13 May 2018 - 09:30 PM

Private

• Player
  • 8652 battles
  • 32
Czy ja czegoś nie doczytałem czy robię coś źle. Sojusznicy biją działo (więc można je bić) ja zajeżdżam je od przodu/boku/tyłu i z żadnej strony nie mogę do niego strzelić. Po nacelowaniu na nie i kliknięciu LPM nie leci pocisk. WTF? :) Wszędzie indziej (gdy nie celuje na działo) to strzelam normalnie oczywiście.

Mysliwy11 #172 Posted 13 May 2018 - 09:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 60330 battles
  • 727
  • [PMHC2] PMHC2

View PostDeleviretta, on 13 May 2018 - 04:08 PM, said:

@Mysliwy11
To prawda, linia C jest najgorsza do atakowania, dziś wyjątkowo często musiałam ją grać, ale... jak strzelają Was z prawej to czemu tej prawej nie zająć? XD Nigdy tego nie zrozumiem. Przecież tam jest taka piękna snajpa na obrońców po lewej. Aż przykro, że tylko ja tam jeżdżę i nikt nie reaguje na pingi i prośby żeby tam ze mną pojechać. Sama nie daję rady, a po prawej są dwie fajne miejscówki - jedna na dole (na wieże oczywiście), a druga na górze. Tylko sama się nie rozdwoję. Jak grałam jeden z pierwszych razów atak z C to w oczy rzuciła mi się miejscówka na dole - bo co? - bo strzelali mnie z prawej i się zdenerwowałam, że nie mogę się do końca naprawić i poszłam pogonić towarzystwo. Udało się wtedy skapować bazę C. Więc trochę myślenia ; ) choć faktycznie punkt naprawy w niefortunnym miejscu.

Można próbować zająć prawą stronę, tylko nie zawsze team próbuje pomóc a i przeciwnicy zawsze chcą zająć tę górkę w tym samym celu. Często trzeba bić się o utrzymanie pozycji zamiast obijać obrońców na dole. Jako obrońca jeżdżę właśnie w to miejsce obijać czołgi próbujące dojechać na bazę. Ogólnie to zauważyłem, że wystarczy przejąć 6 pozycji(po 2 na każdy punkt) i strona atakująca nie będzie w stanie przejąć żadnego punktu przy założeniu takiej samej liczby gracz o podobnych umiejętnościach. Niestety gracze nie zawsze są tam, gdzie powinni, co daje szanse stronie atakującej, ostatnio nawet ataki zaczęły wygrywać, wczoraj i dziś sporo wygranych widziałem. 

Mi się już udało wbić 4x30 poziom, co dalej? Wg ma coś jeszcze w ofercie, bo to dopiero pierwszy tydzień... 

Edited by Mysliwy11, 13 May 2018 - 09:49 PM.

Mscislav_sister #173 Posted 14 May 2018 - 01:46 AM

Field Marshal

• Player
  • 258 battles
  • 10,744

5 bitew 4 przegrane.

To jest dziwne jakieś.

Drużyna przeciwnika dobzre wie kiedy ma co zrobić, kończy im się czas? Natychmiastowy CAP ALL OR LOSE i wbijają na bazę...której nie ma kto bronić bo moja drużyna zadowolona stoi na innej strefie. "O jak fajnie i gładko się broni, jest nas 2 razy więcej". I tak przeciwnik wygrywa mając 50 s do końca. Bo nikt nie słyszy chyba i nie widzi CEL N JEST ATAKOWANY, BAZA X JEST ZAJMOWANA. Nikt nie słyszy, nie widzi, to po co te komunikaty na górze, głosowe.

Ludzie chyba nie kumają co robić. Kluczem obrony każdej bazy jest trzymanie boków strefy tak żeby mieć chociaż częściowy przestrzał na bazy. Nie siedzenie na górce. Te górki z których się tak fajnie snajpi są zwodnicze bo tłucze się dmg a bazy się nie da zdecapować z nich. A nikt nie ma aż takiego dpm żeby wszystko zestrzelić zanim dojedzie. Mapy są ukształtowane naprawdę fajnie. Na wieżę można pograć. Fajno flankować. Tuneli prawie nie ma ale płasko też nie jest, dopiero przy mieście.

Tak samo kluczem zdobycia bazy jest jeśli nie ma przewagi liczebnej to odbicie najpierw flanek w danej strefie. Nie coverujemy bazy tylko, pchamy boki bo stamtąd na środek lecą buły w naszych.

Tak naprawdę tylko ludzie od granatów coś ogarniali i zadymiali dzisiaj gdzie i kiedy trzeba. Reszta tragedia.

View PostDeleviretta, on 13 May 2018 - 06:08 PM, said:

@Mysliwy11
@Mscislav_sister

O fajnie. ^^ Będę czekać, wczoraj mi się trochę szybciej znudziło. I znowu ponawiam ofertę, ktoś pluton? Przepraszam jeżeli wczoraj ktoś pisał priv w grze i nie reagowałam, ale miałam zaznaczony ten checkbox żeby odbierać wiadomości tylko od znajomych. Musiał się w którejś aktualizacji pojawić i zaznaczyć, bo nie kojarzę żeby był wcześniej, a jeszcze żebym go zaznaczała to już w ogóle. Na razie robię małą przerwę, ale jak ktoś napisze to tym razem obiecuję nie zignorować. :F

To jest to o czym piszę właśnie. Ludzie nie kumają że żeby zająć bazę w C trzeba zająć góreczkę po lewej i drogę po prawej (od punktu naprawy). Ja dziś tam pojechałem, za mną WZ chiński (TD), on osłaniał mnie a ja sadziłem plomby na wszystko co chciało decapować.

View PostMysliwy11, on 13 May 2018 - 10:46 PM, said:

Można próbować zająć prawą stronę, tylko nie zawsze team próbuje pomóc a i przeciwnicy zawsze chcą zająć tę górkę w tym samym celu. Często trzeba bić się o utrzymanie pozycji zamiast obijać obrońców na dole. Jako obrońca jeżdżę właśnie w to miejsce obijać czołgi próbujące dojechać na bazę. Ogólnie to zauważyłem, że wystarczy przejąć 6 pozycji(po 2 na każdy punkt) i strona atakująca nie będzie w stanie przejąć żadnego punktu przy założeniu takiej samej liczby gracz o podobnych umiejętnościach. Niestety gracze nie zawsze są tam, gdzie powinni, co daje szanse stronie atakującej, ostatnio nawet ataki zaczęły wygrywać, wczoraj i dziś sporo wygranych widziałem. 

Mi się już udało wbić 4x30 poziom, co dalej? Wg ma coś jeszcze w ofercie, bo to dopiero pierwszy tydzień... 

Ewidentnie jak obrona nie stara się utrzymywać równowagi to atakujący szybko zmieniają flankę na tą gdzie jest mniej obrońców i po prostu wygrywają. Obrońcy się tak szybko nie przemieszczą, gdzieżby tam, jeszcze by musieli chcieć robić to od razu. Ale po co, siedzę sobie w krzaczku i 4 minuty czekam aż coś przyjedzie, a tu 4 strefy stracone.

GpgotSwag #174 Posted 14 May 2018 - 03:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24774 battles
  • 410
  • [KLRZ] KLRZ

View Postherhor67, on 13 May 2018 - 02:44 PM, said:

Co za (...).

U mnie też wydajność pozostawia wiele do życzenia. I najbardziej obciążającym elementem musi być coś z głównego interfejsu - pewnie minimapa.

Wciskając "M", bądź "TAB", wyłączając HUD klawiszem "V" gra chodzi tak jak można tego oczekiwać po mapie 9 km2 i 30 graczach - odrobinę mniej płynnie niż random. 

A włącz Pan minimapkę to się zaczyna tak krztusić

jucha, że przy fazie niszczenia/obrony głównych celów licznik FPS zjeżdża do ~18 klatek, odczuwalnie jest ich chyba jeszcze mniej. 

Pobieżne obniżenie ustawień graficznych guzik pomaga, a jestem za leniwy, żeby ciągle przełączając się między randomem i Linią Fronczu jeździć każdym suwakiem to w prawo, to w lewo. 

Dzięki Bogu zasłona dymna nie jest popularnie używana. To musi działać na niektórych jak DDoS. :trollface:

Co do skakania celownika, to niektóre osoby w klanie na czystych klientach też się na to skarżyły. Całe szczęście, że mnie to nie dotyczy. 

Przy graniu na poziomie Majora wyłącznie czołgami Premium, z kontem Premium oraz rezerwą do zarobków wychodziło się te 300 tysięcy na plus. 

Przy korzystaniu pół na pół z premek i drzewkowych pojazdów, bez powyższych szmerów i bajerów, uzyskując rangę kapitana lub wyższą, też zarabiałem ok. 100 000 kredytów na czysto.

View Postherhor67, on 13 May 2018 - 04:47 PM, said:

Grałem głównie wuzetą plus raz kurowronem jak padłem.
Udes jest bezużyteczny, nie ma gdzie stanąć.

Akurat NUDES to jedyny czołg, który załatwił mi rangę jenerała. 

Myślę, że WZ-120-1G FT musi się dobrze sprawdzać w obronie. Ten pancerz spokojnie wytrzymuje ostrzał medów, ponieważ mało kto ładuje amunicję premium, szczególnie Spaghetta. 

Falathi #175 Posted 17 May 2018 - 04:53 PM

General

• WG Staff
  • 15760 battles
  • 9,159
  • [WG] WG

Uwaga!

Jutro rano wrzucimy na serwer mikrołatkę, która rozwiązuje problem braku bonusu do kamuflażu Valhalla Ragnarok oraz Mordian. 

Oprócz tego ulepszyliśmy obronę stref w Linii Frontu. Of teraz, jeśli drużyna atakująca zdobędzie dwie strefy w pierwszej linii, to zdobycie strefy w 2. linii wymaga 220 punktów, zamiast 250. Jeśli atakująca drużyna zdobędzie wszystkie trzy strefy, to zdobycie strefy w drugiej linii wymaga 100 punktów, zamiast 150. 

Daimler1916 #176 Posted 17 May 2018 - 05:11 PM

Colonel

• Player
  • 18558 battles
  • 3,947
  • [FNPRO] FNPRO

View PostFalathi, on 17 May 2018 - 04:53 PM, said:

Uwaga!

Jutro rano wrzucimy na serwer mikrołatkę, która rozwiązuje problem braku bonusu do kamuflażu Valhalla Ragnarok oraz Mordian. 

Rozumiem ze zaś masz problem z niedowidzeniem kilku pytań związanych z tym tankiem (wczoraj zadałem je Tobie) oraz ze zwrotem rekompensat?

_Patrol #177 Posted 17 May 2018 - 07:49 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 37923 battles
  • 29,445
  • [_COM] _COM

View PostDaimler1916, on 17 May 2018 - 06:11 PM, said:

Rozumiem ze zaś masz problem z niedowidzeniem kilku pytań związanych z tym tankiem (wczoraj zadałem je Tobie) oraz ze zwrotem rekompensat?

Może zablokował wyrazy jak: rekompensata, rekompensaty, zwrot, należy się nam.

Jeśli zablokował to i nie przeczyta :trollface:

Mscislav_sister #178 Posted 18 May 2018 - 08:15 AM

Field Marshal

• Player
  • 258 battles
  • 10,744

Niestety ale coraz trudniej wygrać atak w tym trybie. Wczoraj nie udało mi się to ani razu. Po prostu nikt nie ogarnia że nie ma czasu żeby w nieskończoność zdobywać pierwsze bazy. Bo nawet jak już zdobędą to te 2 minuty to za mało żeby zniszczyć cele.

To też czego ludki nie ogarniają to że są pewne bazy bardzo trudne do zdobycia dla atakujących, mam na myśli bazę F. Tam jak się ustawi obrona to nie da rady ani ich wykurzyć ani zająć. Za to wystarczy zająć sąsiednie i wtedy zaatakować z dwóch linii. Dodatkowo ludki nie ogarniają że jak zajmą wszystkie 3 bazy w pierwszej linii to łatwiej zdobyć kolejne.

Niestety broni się już za łatwo. Wczoraj w jednej bitwie gdzie broniłem atakujący mogli się zbliżyć do jednej bazy w pierwszej linii, reszta była kasowana tuż po zespawnowaniu pod nasze lufy.

To spawnowanie w środku sektora to jest bug prawda? Bo jak się zajmie bazy ABC broniąc to nam się atakujące baranki do strzyżenia spawnują w środku tych baz i dostają od razu z 10 stron.

spokojnie_to_tylko_gra #179 Posted 18 May 2018 - 08:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 36292 battles
  • 560
  • [PLAMA] PLAMA

Do kredytów trzeba zmienić podejście, nie napalać się na zajmowanie stref tylko farmić dmg.

Gdy się często ginie próbując wygrać i mieć frajdę ze sposoby rozgrywki - szybkiej akcji to niestety się nie zarobi bez premium/rezerw/prem tanków.

Stąd w trybie są patologie typu - kończy się czas a zbieracze obrażeń stoją tuż przy strefie do zajęcia i nie mają zamiaru przejechać dwie długości czołgu dalej i się narażać. Wrzucają tylko inspirację żeby szybciej przeładowywać na swojej kampie.

Wczoraj pograłem w sposób na dmg i zarobki wzrosły, stopień rósł szybko ale jakoś nie ta przyjemność co z taktycznej rozgrywki i dobierania czołgów do sytuacji po padnięciu, odpowiedniego rzucania zasłony dymnej, zwiadu. Chyba taki był zamysł trybu, to farmienie to efekt uboczny żeby tryb nie zdechł za szybko zanim zbiorą dane i potestują nowe rzeczy.

brat1969 #180 Posted 19 May 2018 - 02:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7831 battles
  • 64
  • [G_U_G] G_U_G
Przecież od dawna wiadomo, że zarobki na Linii Frontu zależą tylko od zadanego DMG. Zdobywanie stref i niszczenie armat podnosi jedynie stopień i nie wpływa na ilość zarobionych kredytów.
Zrezygnowałem z tego trybu po kilku rozegranych bitwach, bo słaby gracz nie może liczyć w tym trybie na dobre zarobki.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users