Jump to content

Formování Frontové linie: režim hry se vrací jako herní akce

• Please log in to reply
36 replies to this topic

unhappy360 #21 Posted 20 April 2018 - 07:26 AM

Lieutenant

• Player
  • 42959 battles
  • 1,511

View PostkusiakGSR, on 20 April 2018 - 06:09 AM, said:

Noo vidíš.. A možno keby je vsetko striktne dane, nemali by sme o čom diskutovať :) Ja som napr vcera s obj705 dingol s HE Škorpióna na vežu a? :) Par min dozadu som zase za jazdy v tej istej hre bez mierenia dal Type 4 čelne za 500 s AP :) Raz ti rng ukrivdi, raz pomôže.
Nebyť rng, nebola by taká sranda.. Naokolo by nelietali veže z Is7 po "malom štipnuti", s derpom by si za jazdy netrafil LT uhanajuceho 70km/h po mape atd..
Vypnutie rng by pomohlo tak cca 10% top hráčov wot ale FUN factor by išiel dole..

a tu je ten problém, podľa wiki s HE nemôžeš dingnúť nič. Teda nemôže nastať bounce ani ricochet (osobitný druh bounce) - tieto mechaniky platia len pre AP/APCR/HEAT. 

Samozrejme ide o fun factor, preto nehovorím, že je to absolútne zle, len poukazujem, na to, aké absurdnosti nastávajú. 

MaverickX76 #22 Posted 20 April 2018 - 07:33 AM

Corporal

• Player
  • 21659 battles
  • 155
  • [GANG-] GANG-

View Postannc79, on 20 April 2018 - 07:18 AM, said:

Odinstaluj si XVM a nebudeš se vztekat už na začátku bitvy nad blbostma. Budeš se moct soustředit na hru a vyhrát i něco takového.

xvm jsem si dal prave kvuli tomu ze mi prislo divne ze hry konci jak konci. navic docela mi to pomaha. kdyz mam light tank a tenhle tym...vim ze spotovat absolutne nema smysl, protoze z niceho nic se td prevlecou za medka, ligh tanky za td a heavyny vidis jak jedou nesmyslne yolovat. to je dnesni wotko

unhappy360 #23 Posted 20 April 2018 - 07:45 AM

Lieutenant

• Player
  • 42959 battles
  • 1,511

View Postannc79, on 20 April 2018 - 06:18 AM, said:

Odinstaluj si XVM a nebudeš se vztekat už na začátku bitvy nad blbostma. Budeš se moct soustředit na hru a vyhrát i něco takového.

Ja nemám XVM už asi rok. A predsa viem na začiatku hry ako asi skončí. Najviac sa mi to darí predpovedať na úrovni X. Samozrejme sa nad tým nehnevám, nemá to zmysel. Nič mi to nepomôže. Skôr viem akú stratégiu mám zvoliť - go full HAM alebo sa schovať za artyni a počkať si tie tri minúty v defenzívnych pozíciach. 

paiwer #24 Posted 20 April 2018 - 07:46 AM

Warrant Officer

• Player
  • 31600 battles
  • 897
  • [I-S-P] I-S-P

View Postpaiwer, on 20 April 2018 - 07:29 AM, said:

Tema frontova linie a jen samy OT .... jdete do zpovednice nebo do vseobecnyho boze ... a nebrecte furt. V zivote si taky nevyberete vzdycky to nejak okoreni.... 

Proc je z toho rezimu druha verze hodnocenych bitev ??

kusiakGSR #25 Posted 20 April 2018 - 08:20 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 3348 battles
  • 401
  • [_AF_] _AF_

View Postunhappy360, on 20 April 2018 - 06:26 AM, said:

a tu je ten problém, podľa wiki s HE nemôžeš dingnúť nič. Teda nemôže nastať bounce ani ricochet (osobitný druh bounce) - tieto mechaniky platia len pre AP/APCR/HEAT. 

Samozrejme ide o fun factor, preto nehovorím, že je to absolútne zle, len poukazujem, na to, aké absurdnosti nastávajú. 

Mal by som poslať replay kompetentným do wiki pretože sa mi to stalo a nie 1x :) 

Ale to rng podla mna ma určite zmysel.. Jasne, naserie to ked s prasaťom dingnete b-c12t ale tak je to hra.. 

Vcera som sledoval video martyho s priateľkou kde krasne zahrali. On v B-c25t, ona obj140 no a s tým Batakom asi 3x odrazil úplne nezmysli. Tuším od obj704, bataka.. Rng mu prialo a aj vďaka tomu to vyhrali. Bolo krasne vidieť ze občas aj top hráčovi rng pomôže. 

_Gazzkon_ #26 Posted 20 April 2018 - 08:23 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29086 battles
  • 1,203
  • [_VAL_] _VAL_

View PostMaverickX76, on 20 April 2018 - 06:10 AM, said:

ale no taaaaaaaaaak ten screenshot co jsem sem dal to myslis jako vazne ze tu bitvu se dalo vyhrat jen kdybych chtel????

Ale no taaaaaaaaaak! Kolik screenshotů si sem dal, když se ti bitva povedla a potahal si?

View Postannc79, on 20 April 2018 - 06:18 AM, said:

Přesně!

mates_670 #27 Posted 20 April 2018 - 08:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26309 battles
  • 524
Podle me hodne hracu vyznam xvm nesmyslne precenuje. Pouzivam ho taky, ale jen jako voditko (spolu s mapou a technikou) na jakysi odhad, jaky prubeh bitvy / spolupraci/ podporu na flanku muzu asi tak ocekavat. Nic vic, nic min.
Zazil jsem hodne bitev, kdy barvickama naprosto jasne vyherni tym prohral, protoze souper zahral neco zcela necekaneho a v tu chvili i ucinneho.
Proste barvicky muzou napovedet, ale dopredu nic na 100% jiste neni...
Viz. pred par dny bitva, kdy jsme meli v tymu ultrafialku Circonflexe a nekolik dalsich zeleno/modrych hracu a stejne jsme dostali narezano za 4 minuty 15:6... A druhy tym rozhodne takove barvicky nemel...

UKO_JESHITA #28 Posted 20 April 2018 - 08:37 AM

Brigadier

• Player
  • 51822 battles
  • 4,812
  • [_LDN] _LDN

View PostMaverickX76, on 20 April 2018 - 07:33 AM, said:

xvm jsem si dal prave kvuli tomu ze mi prislo divne ze hry konci jak konci. navic docela mi to pomaha. kdyz mam light tank a tenhle tym...vim ze spotovat absolutne nema smysl, protoze z niceho nic se td prevlecou za medka, ligh tanky za td a heavyny vidis jak jedou nesmyslne yolovat. to je dnesni wotko

A co jako ty TD a HT maji dělat, kdyz LT se jim díky xvm na spot vyflákne :D ne spot ma smysl vždy i rudoch umí vystřelit, ale musí videt tank.

Edited by UKO_JESHITA, 20 April 2018 - 08:38 AM.

Lordsword1977 #29 Posted 20 April 2018 - 08:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45171 battles
  • 971

View Postkocour75, on 19 April 2018 - 09:21 PM, said:

Nediv se lidé by chtěli raději jasná pravidla než RNG +-50% za stejných podmínek se střela drazí i neodrazí, probije i neprobije, dá DMG +- a nebo také 3* po sobě to dáš do země i když by střela po balistické křivce se k zemi ani nepřiblížila atd... to je RNG jak vzniká? 

V Blitzu ho snížili na 25% proč to nejde i zde zcela jasná pravidla pro všechny.

Před 3 dny se mi povedl přímý zásah s Typem 5 houfničkou HE do Bat.Chationa 25 za 91 HP, shodilo mu to pás a poškodilo dělo, příjde ti to normální?

Tak to nebyl přímý zásah.

Prostě WoT je založen na 25% RNG. Je to základní mechanika hry.

View PostkusiakGSR, on 20 April 2018 - 08:20 AM, said:

Mal by som poslať replay kompetentným do wiki pretože sa mi to stalo a nie 1x :) 

Ale to rng podla mna ma určite zmysel.. Jasne, naserie to ked s prasaťom dingnete b-c12t ale tak je to hra.. 

Vcera som sledoval video martyho s priateľkou kde krasne zahrali. On v B-c25t, ona obj140 no a s tým Batakom asi 3x odrazil úplne nezmysli. Tuším od obj704, bataka.. Rng mu prialo a aj vďaka tomu to vyhrali. Bolo krasne vidieť ze občas aj top hráčovi rng pomôže. 

Ano, měl štěstí na RNG, ale je třeba připomenout, že všechny ty bouncy byly ve cvílí, kdy byl za vrcholem kopce, takže ten plát, kam dostal zásahy byl skoro vodorovně s trasou střely, takže to má logiku. Stačilo, aby ten zásah dostal o setinu sekundy dříve a nebouncnul by.

View Postunhappy360, on 20 April 2018 - 07:26 AM, said:

To není bounce, ale patrně trefil dělo.

Mungo_13 #30 Posted 20 April 2018 - 09:18 AM

Lieutenant

• Player
  • 16234 battles
  • 1,537

View PostkusiakGSR, on 20 April 2018 - 05:47 AM, said:

Práveže slabší hraci by mali byt za rng radi.. Chápte to ako niečo, co sa ako tak snaží mazať rozdiel medzi kvalitným hracom a začiatočníkom. Nebyť rng tak by wot veľa nových hráčov neprilakalo, resp.po 500 bitkách by s hrou skončili lebo skúsený hraci by ich doslova sikanovali.
Mne sa rng tiez nepáči, koľko krat od nervov hádžem slúchadla o zem ked mam alfu 390, enemak posledných 330hp a ja ho samozrejme nevypnem ale zostanú mu 2hp a pod. ale chápem jeho významu v hre.
Možno by stačilo trochu ubrať z tych 25% a bolo by to fajn

Za RNG, ktory sa postara, ze z mojich plne domierenych striel zo stojaceho tanku na ine stojace tanky zasiahne 1/2 a prerazi 1/4, kdezto nadrzani boreckovia maju tak okolo 2/3 prierazov a to sa nijako neondia s mirenim a statim, ale pekne za pohybu, max. rychlosti a vrtenia sa?

Ked zastavim s Bromwellom, ostrelujem chlacov iducich cez medzeru medzi domami bokom voci mne a 10 ran po sebe miesto predmiereneho miesta leti na kraj, odkial sa vynaraju a triafa roh budovy? Ako musim stat a plne domierovat a lieta to po okrajoch, ale akonahle chytim spot, tak maju vsetci domierene, na mna a nikto neminie (nekonecnekrat opakovana situacia). RNG v tejto hre je tak systematicky, az to boli.

To je podobny ulet, ako ten, ze MM+2 vlastne chrani slabsich hracov. Ano, ked ich v stock tanku so slabou posadkou hadze ako low-tier do bitiek voci podobne nadrzanym supermanom s 5-skillovymi osadkami, zradlom a full-gold. Fakt ochrana.

P.S. ono hodne tych skillerov by rovnako zaplakalo, pretoze by to zacalo rovnako schytavat. Zvlast ked hodne tych skillerov lieta v zasobnikovych LT-ckach. Navyse vzhladom nato, ako WG zvysoka censored na problem cheatovania, by plakali este viac.

Hollohlaway #31 Posted 20 April 2018 - 09:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34575 battles
  • 691
  • [-SGT-] -SGT-

View PostMungo_13, on 20 April 2018 - 08:18 AM, said:

Za RNG, ktory sa postara, ze z mojich plne domierenych striel zo stojaceho tanku na ine stojace tanky zasiahne 1/2 a prerazi 1/4, kdezto nadrzani boreckovia maju tak okolo 2/3 prierazov a to sa nijako neondia s mirenim a statim, ale pekne za pohybu, max. rychlosti a vrtenia sa?

Ked zastavim s Bromwellom, ostrelujem chlacov iducich cez medzeru medzi domami bokom voci mne a 10 ran po sebe miesto predmiereneho miesta leti na kraj, odkial sa vynaraju a triafa roh budovy? Ako musim stat a plne domierovat a lieta to po okrajoch, ale akonahle chytim spot, tak maju vsetci domierene, na mna a nikto neminie (nekonecnekrat opakovana situacia). RNG v tejto hre je tak systematicky, az to boli.

To je podobny ulet, ako ten, ze MM+2 vlastne chrani slabsich hracov. Ano, ked ich v stock tanku so slabou posadkou hadze ako low-tier do bitiek voci podobne nadrzanym supermanom s 5-skillovymi osadkami, zradlom a full-gold. Fakt ochrana.

P.S. ono hodne tych skillerov by rovnako zaplakalo, pretoze by to zacalo rovnako schytavat. Zvlast ked hodne tych skillerov lieta v zasobnikovych LT-ckach. Navyse vzhladom nato, ako WG zvysoka censored na problem cheatovania, by plakali este viac.

Nadrzani boreckovia to je jaká kategorie hráče?

Mungo_13 #32 Posted 20 April 2018 - 10:00 AM

Lieutenant

• Player
  • 16234 battles
  • 1,537

View PostHollohlaway, on 20 April 2018 - 09:42 AM, said:

Nadrzani boreckovia to je jaká kategorie hráče?

Supermani, ktorych ma hra a RNG rada. Obvykle po tom davaju "mudre" rady o "skill-e".

:trollface::trollface:

Ladinvirus #33 Posted 20 April 2018 - 10:01 AM

Corporal

• Player
  • 24809 battles
  • 155
  • [HEAL] HEAL
Tak jsem si chtěl počíst diskusi k Frontové linii a našel jsem jen 34 totálně OT příspěvků, pecka :arta::facepalm:

Edited by Ladinvirus, 20 April 2018 - 10:02 AM.

kusiakGSR #34 Posted 20 April 2018 - 10:23 AM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 3348 battles
  • 401
  • [_AF_] _AF_
Tak poďme teda diskutovať o tejto novinke. :)
Co to vlastne je? Ak som to správne pochopil su to hodnotené bitky pre VIII?
Hm ze by Wg konecne začalo počúvať komunitu?

ShelbyGT500 #35 Posted 20 April 2018 - 04:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 75503 battles
  • 783
  • [SL4V] SL4V
Ten mód je blbost. WG přišlo na geniální systém náhodných bojů 15 vs 15 na poměrně malých mapách, který by neškodilo tak o 100 metrů zvětšit. Prakticky jakejkoliv pokus o změnu tohohle systému vedl k totálnímu fiasku. Ať už to byly historický bitvy nebo jiný podobný nesmysly. Tohle je další ukázka totální kraviny, která už se testovala kdysi na sandboxu a hrát se to nedalo.

YellowFlash4 #36 Posted 22 April 2018 - 02:07 AM

Lance-corporal

• Player
  • 6684 battles
  • 56

Takže ak by som sa mohol vyjadriť, tak Frontline neni 15 v 15 ale 30 v 30  a je to na dost velkej mape. Z toho čo som videl a počul tak utočný team na 80 % vyhra.. takže pokial toto nebude balancnuté hrat to nebudem...  horšie to je už na normalnych random mapach ala. fjordy- krasny balanc hry,  pripade ako zničit mapu - rybarsky prístav - to vážne muselo WG tie domčeky k mestu odstranit a spravit z toho open field? Mesto v tej mape nema pomaly ani význam.. z midu vás spotne hockto a vy jeho nie.. a to určite ešte nakúpite par ran kým sa do toho mesta dostanete.. čiže to rovno to mesto odstránte.. o erlenbergu je škoda sa vyjadrovať.. hlavne o tých miestach na lavo od zakladne kde ak máte štastie na užasný team tak 10 ich tam bude kempiť.. :D Musel som nedalo mi sa nevyjadrit k tomuto.... 

XVM nepuživam, ale niekedy nad tým uvažujem,  ono keď mate štýl ako ja, že často zabarete radi agresivnejšie pozicie pripade aj normalne pozicie, ale nik vas proste nekrije tak to nema ani zmysel a treba radšej využivať tých hračov ako štít.. pretože na nič ine tam niesu... čiže podla XVM sa da na začiatku hned rozhodnut ako hrať... ja osobne na to kašlem ale niekto to možno takto využíva.. nevadí mi to.. skor mi vadia tí hrači ktorý nevedia posúdiť situaciu a nič správaju sa fakt ako de....i... 

RNG... toto je spolu s hráčmi - lepšie povedane botmi najhoršia vec na tejto hre... občas sledujem kto mal to "štastie" a dokazal cinknut s papierovým tankom, pripade stat na mieste a mat okolo seba auru ktora ho chrani a streli lietaju všade len nie na tank.. a väčšinou je to "kvalitný hráč" ktorý ma až 2000 osobko.. niektorý  aj 3000 ! hlavne sa mi to deje u hračov do 4000 Osobka.... 85 % pripadov čo ma niekto take štastie že ma to vie vytočiť ked mam plne domerane a netrafim ho 3x a potom dalši krat ciknem.. tak je to spominaný typ hráča...  je jasne že RNG pomáha neschopným de...om... ale takto očividne to ma až sere... ked je niekto hlupak a nemá ani tú snahu naučit sa zakladne princípy hry.. tak nema mať čo nejaku ochranu od RNG však ked to nevie nech prehráva a ma motivaciu byt lepší.. alebo nech to ani nehra a nekazí nam hru .... takých hračov by namlo WG ani podporovať.... ktorý nemaju ani chuť sa niečo naučit o ich hre.. ale aj tak su to hrači pod "ochranou"... Možno to je napisane dosť ostro, ale viac či menej to takto proste je a každý hráč čo ma zaujem v hre sa zlepšovať to do určitej miery vie že to tak je... otázka je prečo ?? O zisku to moc není.. vela aj lepšich ludi si kúpy premiový učet či tank.. nie len boti... 

Na zaver, viem že to je mimo tému, ale ked sa to tu tak rozbehlo tiež som mal potrebu sa sem vyjadriť, kedže som čítal aj predošle príspevky tak som "naštartovaný" na túto tému... vdaka za pochopenie :D 

PS: tuto hru je najlepšie hrat asi len v liehu.. ked človek nemá také nároky a požiadávky inakšie je to len o nervoch :D 

__Taz_ #37 Posted 18 May 2018 - 10:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 74534 battles
  • 525
  • [9-TDR] 9-TDR

View PostkusiakGSR, on 20 April 2018 - 07:09 AM, said:

Noo vidíš.. A možno keby je vsetko striktne dane, nemali by sme o čom diskutovať :) Ja som napr vcera s obj705 dingol s HE Škorpióna na vežu a? :) Par min dozadu som zase za jazdy v tej istej hre bez mierenia dal Type 4 čelne za 500 s AP :) Raz ti rng ukrivdi, raz pomôže.
Nebyť rng, nebola by taká sranda.. Naokolo by nelietali veže z Is7 po "malom štipnuti", s derpom by si za jazdy netrafil LT uhanajuceho 70km/h po mape atd..
Vypnutie rng by pomohlo tak cca 10% top hráčov wot ale FUN factor by išiel dole..

Ano, RNG je tu proto, aby "pomohlo slabším hráčům" (rozuměj mentálně slabším, kteří mají mechaniku hry a celkově týmovou hru na háku), ale na druhou stranu neuvěřitelně potápí skillově lepší hráče, ty, kteří nemají v hlavě nas... "velké hnědé". Výše uvedené příklady jsou bohužel nejen pravdivé, ale docela časté. Krtkování střel, dingání 1% tanků, neuvěřitelné a hlavně úplně nesmyslné kritické zásahy papíráků velkorážnými děly, trefování RHM, WT a Skorpionů HE náboji do děla za 0... To všechno jsou věci, které mě dokáží vytočit do bezvědomí. A jak se rozebírá Peacovo chování a posílání lidí na pionýrský tábor ve vlákně o EDITovi11, úplně ho chápu. 90% hráčů hraje jako opice po lobotomii, má všechno v paži a o nic se nesnaží, protože nemají motivaci. Stejně vždycky dostanou nějaké ty XP a kredity, třeba BOTi jako naše nejmenovaná komunitní manažerka s 1200 bitvami. :medal::girl::facepalm:

To je totální výsměch celé "přemýšlející" WOT komunitě. Blitz má 15% (-10% proti WOT PC) RNG a posádka má dokonce skill, který v určitém % střel snižuje možnost nízkého rollu na penetraci. WOW... Někde to jde a na PC ne, protože není zájem. Podle statistik na WOT-LIFE nedosáhne 95% hráčů na víc, než je lepší průměr. Ne to není fikce, ale smutná realita. Pouze 5% hráčů herně vyčnívá natolik, že dokáže ovlivnit bitvu. A 1% je na fialovém, unikátním levelu. To jsou ti chudáci, na které se kvůli XVM soustředí 99% klikačů a 95% hráčů na ně pořádá YOLO hony jako na čarodějnice ze Salemu, kdybyste nevěděli, co to v reálu znamená. Dobří hráči jsou tresáni za to, že jsou se snaží hrát hru tak, jak se má, protože si někdo zodpovědný sedí na očích, na uších a asi i na mozku, jinak by nikdy nepřipustil moderům a XVM zobrazovat statistiky přímo ve hře.

FL je fajn, dají se tu farmit kredity, s tierem 8 nejsem neustále potrava pro tier 9 a 10, celkem slušně se tu expí posádky. Za mě je to oproti randomu veliký palec nahoru. Děkuju.

:izmena:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users