Jump to content

Prototipo Standard B

• Please log in to reply
22 replies to this topic

Ivana_Drago #1 Posted 24 April 2018 - 06:53 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 1205 battles
  • 1,120

Tankisté,

v tomto vlákně můžete diskutovat o italském středním tanku IX. tieru Prototipo Standard B.

Sstyx #2 Posted 24 April 2018 - 06:58 PM

Captain

• Community Contributor
  • 10983 battles
  • 2,032
  • [HESH_] HESH_
Historické pozadí:
Spoiler
Následující parametry se věnují tanku ve světě WoT
(platí pro aktualizaci 1.0.0.3)

Dělo:

Věž:

Rádio:

Motor:

Podvozek:

Statistiky tanku se 100% posádkou bez perků s vyzkoumanými moduly:

Edited by Sstyx, 30 May 2018 - 04:17 PM.

vrahoun #3 Posted 06 May 2018 - 09:57 AM

Private

• Beta Tester
  • 41034 battles
  • 39
  • [SKCZ9] SKCZ9

SStyx je EDIT

Edited by Kampa1987, 08 May 2018 - 01:08 PM.
Urážka, vulgarismus

Sstyx #4 Posted 07 May 2018 - 07:34 PM

Captain

• Community Contributor
  • 10983 battles
  • 2,032
  • [HESH_] HESH_

View Postvrahoun, on 06 May 2018 - 09:57 AM, said:

SStyx je EDIT

Nějaký problém? Když už, tak se to namáhej dát alespoň do správného rodu.... 

Zeroberg #5 Posted 25 May 2018 - 10:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32325 battles
  • 836
Pantera je úžasná, lepší než Progetto, ale tohle je křáp. Ve stocku se s tím nedá hrát... k ničemu výš jsme se ještě neprokousal. Hrát s tím je demotivující jako prase.

bledos1 #6 Posted 26 May 2018 - 02:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 83898 battles
  • 481
  • [HUGO] HUGO

View PostZeroberg, on 25 May 2018 - 09:37 PM, said:

Pantera je úžasná, lepší než Progetto, ale tohle je křáp. Ve stocku se s tím nedá hrát... k ničemu výš jsme se ještě neprokousal. Hrát s tím je demotivující jako prase.

Ja uz mam aspon delo a uz je to trochu o inom, ale neviem si zvyknut na tu alfu 360 a tie 3 sekundy medzi nabojmi..:/

Mam pocit, ze ten tank nebude mat nic co by mohol ponuknut, napr. oproti takej ceskej skodovke to bude skor chudobny pribuzny :D

P.S. Uz ho mam v tope a je to take...Situacne, neviem to ani definovat - urcite neostane v garazi ako ceska IX skodovka ale 5-6k dmg nieje problem porozdavat, ked vsetko klapne ako ma...

Tak uz to mam za sebou - hlavna vyhoda tothto tanku je rychlost a taliansky zasobnik, mozno este depresia + samotne delo a slusne camo.

Ak by to davalo za 390 a 2.5s medzi ranami asi by to uz bolo mierne OP.

Edited by bledos1, 04 June 2018 - 09:16 AM.

Elendriel #7 Posted 07 June 2018 - 01:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31581 battles
  • 64
Za mě je Standart B skvělý tank. Alpha stačí, rld se dá vydržet, mobilita i se stock motorem ujde (50k xp za engine mě přijde trochu overkill). Co mi vadí, je systém toho nabíjení celkově. Upřímně nevím kam dotaz, resp. nápad směřovat. Ale potíž je se změnou nábojů. Bylo by dle mého fajn, i z hlediska strategie a přemýšlení dopředu, kdyby byla možnost vystřelit náboj, a místo toho posledního by se začal nabíjet HEAT, poté co bych volbu HEATu potrvdil jedním zmáčknutím. Po dalším výstřelu bych vypálil další APCR, a znova by se me začal nabíjet HEAT, teď už s jasnou volbou přebití na HEATy. Tzn. že bych měl teď v zásobníku jedno APCRko, které by bylo v komoře, a dva HEATy, co by byly v zasobníku. Doufám že je ten popis systému pochopitelný, protože mě přijde z hlediska funkčnosti nesmysl, abych po vypálení jednoho náboje a nutnosti přebít na HEATy musel měnit celý klip. Na Standartě to až tak nebolí, ale na tý desítce to může být otrava. Pokud by se tu někde pohyboval Kája, který na těch strojích pracoval, mohl by mi prosím na tento "nápad" odpovědět.
Snad to dává smysl ten můj post a vysvětlení problematiky.

bledos1 #8 Posted 10 June 2018 - 06:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 83898 battles
  • 481
  • [HUGO] HUGO

View PostElendriel, on 07 June 2018 - 12:13 PM, said:

Za mě je Standart B skvělý tank. Alpha stačí, rld se dá vydržet, mobilita i se stock motorem ujde (50k xp za engine mě přijde trochu overkill). Co mi vadí, je systém toho nabíjení celkově. Upřímně nevím kam dotaz, resp. nápad směřovat. Ale potíž je se změnou nábojů. Bylo by dle mého fajn, i z hlediska strategie a přemýšlení dopředu, kdyby byla možnost vystřelit náboj, a místo toho posledního by se začal nabíjet HEAT, poté co bych volbu HEATu potrvdil jedním zmáčknutím. Po dalším výstřelu bych vypálil další APCR, a znova by se me začal nabíjet HEAT, teď už s jasnou volbou přebití na HEATy. Tzn. že bych měl teď v zásobníku jedno APCRko, které by bylo v komoře, a dva HEATy, co by byly v zasobníku. Doufám že je ten popis systému pochopitelný, protože mě přijde z hlediska funkčnosti nesmysl, abych po vypálení jednoho náboje a nutnosti přebít na HEATy musel měnit celý klip. Na Standartě to až tak nebolí, ale na tý desítce to může být otrava. Pokud by se tu někde pohyboval Kája, který na těch strojích pracoval, mohl by mi prosím na tento "nápad" odpovědět.
Snad to dává smysl ten můj post a vysvětlení problematiky.

Ako napad o sebe nie je zly, ale podla mna by si to vyuzil tak v 5% situacii. Uz teraz je niekedy problem s "nabojovou logistikou" - vyuzivanie talianskeho zasobnika je situacne a nikdy dopredu nevies ako situacia vypali a to ze x-krat sa ti stalo ze sa ti oplatilo strielat po jednom naboji, zrazu neplati a naopak... Opis mi situaciu kde by si to akoze vyuzil?
Co pojde proti tebe Maus, tak mu skusis dat 3 APCR do vane a potom ho HEAT-ovat do veze? Ja si myslim, ze je velmi malo situacii kde vyuzijes aj aj naboje, vacsinou je to o tom, ze bud su ti obycajne naboje naprd alebo potrebujes samkramensky mierit a mat dobre RNG aby si prebil a potom je uz otazne ci za ten cas nebolo lepsie nabijat rovno goldy.

Jedina vec co ma napada, kde by sa to dalo akoze "vyuzit" je kedy si strielal po jednom naboje APCR, kym by sa ti neprebil postupne cely zasobnik na HEATy v skratenom case, lebo prebijanie prveho naboja je najkratsie...

Elendriel #9 Posted 12 June 2018 - 01:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 31581 battles
  • 64

View Postbledos1, on 10 June 2018 - 06:21 AM, said:

Ako napad o sebe nie je zly, ale podla mna by si to vyuzil tak v 5% situacii. Uz teraz je niekedy problem s "nabojovou logistikou" - vyuzivanie talianskeho zasobnika je situacne a nikdy dopredu nevies ako situacia vypali a to ze x-krat sa ti stalo ze sa ti oplatilo strielat po jednom naboji, zrazu neplati a naopak... Opis mi situaciu kde by si to akoze vyuzil?
Co pojde proti tebe Maus, tak mu skusis dat 3 APCR do vane a potom ho HEAT-ovat do veze? Ja si myslim, ze je velmi malo situacii kde vyuzijes aj aj naboje, vacsinou je to o tom, ze bud su ti obycajne naboje naprd alebo potrebujes samkramensky mierit a mat dobre RNG aby si prebil a potom je uz otazne ci za ten cas nebolo lepsie nabijat rovno goldy.

Jedina vec co ma napada, kde by sa to dalo akoze "vyuzit" je kedy si strielal po jednom naboje APCR, kym by sa ti neprebil postupne cely zasobnik na HEATy v skratenom case, lebo prebijanie prveho naboja je najkratsie...

Tak jde mi o situace, kdy vystřelím APCR, a vím že v tuto chvíli proti mě stojí sice leopard 1, ale že za rohem je Type 5, a budu ho chtít klipnout. Na ty devítce to není tak markantní, protože má jen tři ty náboje, ale i tak. Vystřílím dva náboje do leoparda, a vím že ty heaty budu potřebovat na toho typa, tak si jedno apcr nechám, nebudu ho vyhazovat a ztrácet čas nabíjením, když další bude už heat, který probiju určitě. Tím pádem jsem ušetřil čas nabíjením, a navíc to podle mě dává větší smysl, že když už jsou ty náboje nabité, přece je nebudu zas vyndávat. Respektive netuším jak makaróni chtěli aby ten systém fungoval, tuším že ani prototyp nebyl, vzhledem k tomu že za cold war měli Italové ve službě M47 Pattony. Ale pokud se mi ten projektil už zařadí do "fronty", tak ho přeci z toho pásu nábojů nebudu měnit, nebo z toho bubnu. Na tom asi nezáleží. Ve hře je to ztráta už tak hodně nízkého DPM, i když samozřejmě argument může být, že se superheavy tankama nemám bojovat čelně. Ale co si budem, ne vždy je ta možnost. 

SkyMaro #10 Posted 28 June 2018 - 02:27 PM

Corporal

• Player
  • 28847 battles
  • 160
  • [OMGOD] OMGOD
4x porážka v rade ale na dmg sa nesťažujem..akurat tá posledná som nastrielal viac ako všetci dokopy v mojom tíme. 

Attached Files

• Attached File   shot_006.jpg   1.41MB

von_netvor #11 Posted 28 June 2018 - 02:53 PM

Corporal

• Player
  • 43421 battles
  • 199
  • [1BOIO] 1BOIO

Když měním druh munice, vždy musím nabíjet od začátku, pozor na to! Nejde kombinovat munici, což je škoda. Někdy to vyjde, pomalejší tempo bitvy italům svědčí více, jindy to klofete po jedné ráně a máte od začátku prázdný zásobník. Desítka by si zasloužila režim nabíjení stejný jako devítka, tři rány, 120 mm kanon, dmg 450 a k tomu sto padesát kobyl do motoru navíc. Pak by byla perfektní. Pardon, jsem to podělal a tento příspěvek měl být ve vláknu pro tier X.

Edited by von_netvor, 29 June 2018 - 02:17 PM.

SkyMaro #12 Posted 29 June 2018 - 12:48 PM

Corporal

• Player
  • 28847 battles
  • 160
  • [OMGOD] OMGOD
Zatial moja top bitka s tymto tančíkom napoli Leopard/Škoda 

Attached Files

• Attached File   shot_008.jpg   1.37MB
  • Attached File   shot_007.jpg   1.47MB

sgtrs11 #13 Posted 11 July 2018 - 04:50 PM

Private

• Player
  • 19782 battles
  • 2

Totální šrot. Žádný pancíř ani rychlost či camo jako kompenzaci, nizoučké dpm, špatné dělo - nepřesné, dlouhé zaměřování, špatný sniper i brawler, děs běs.

Nejlepší z celé té mizerné linie je tier VIII pantera, a i ten je o něco horší než premiové progetto na stejné úrovni. Takže má rada - chcete to nejlepší z italské linie a nezkazit si 3 měsíce hraní? Kupte si progetto. I WG budou rádi. Koneckonců, půlka osmiček ve hře už jsou op premiáky, o německý tank už člověk pomalu nezavadí.

Škoda, byla to dobrá hra. Kdyby ji rozdělili na historickou klasiku, placenou verzi a tu druhou, současnou, tak si rád připlatím za solidní hru nezkaženou krátkozrakou chamtivostí.

Zlatý panzer general I.

Baceson #14 Posted 12 July 2018 - 03:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65598 battles
  • 746
  • [S_GO] S_GO
No vidíš a já si ho nechal v garáži a do X udělal novou posádku..za mě po dlouhé době fajn linie,vyvážená,ne OP...takhle bych si představoval balancnuté linie (X by slušel buff Dpm) bohužel není vina tanku,že nedokážeš využít jeho potenciál..

ShelbyGT500 #15 Posted 12 July 2018 - 09:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 72361 battles
  • 773
  • [SL4V] SL4V
Ten tank je fakt utrpení. Oproti konkurenci ubohej damage, příšerně dlouho nabíjí, reload mezi nábojema je výsměch a to dělo je tak příšerně křivý, že bych zvracel.

sgtrs11 #16 Posted 21 July 2018 - 01:09 PM

Private

• Player
  • 19782 battles
  • 2
Poloviční omluva Italovi. Proto B, ve fullu a alespoň s 250% posádkou je jistě zábavnější, než většina starších devítek (medka).

tatatwin #17 Posted 24 August 2018 - 04:22 PM

Private

• Player
  • 46507 battles
  • 1

View PostShelbyGT500, on 12 July 2018 - 08:41 PM, said:

Ten tank je fakt utrpení. Oproti konkurenci ubohej damage, příšerně dlouho nabíjí, reload mezi nábojema je výsměch a to dělo je tak příšerně křivý, že bych zvracel.

Nojo no a taky nemá na zadním háku pověšenej kýbl jako Pantera, to je fakt hrůza. :-) :-) :-)

SkyMaro #18 Posted 24 August 2018 - 04:48 PM

Corporal

• Player
  • 28847 battles
  • 160
  • [OMGOD] OMGOD
Ja som mal strašne rad Leoparta PTA a keď prišiel Standarb B tak som "presadol". Pohodička tančik, dá sa s ním pekne strielať.

Hanyse_k #19 Posted 28 August 2018 - 10:15 AM

Private

• Player
  • 38215 battles
  • 9
  • [_CTJ_] _CTJ_

Hoj borci,

v současné chvíli hraji P..44 Pantera ale už nechybí moc expů a koupím Prototipo Standart B. Uvažuji o dvou variantách co se týče vybavení, nabiják a optiku dám určitě, nemůžu se ale rozhodnout jestli dát vertikální stabilizátor nebo ventilaci, co byste doporučili vy? Dále co se týče posádky, u P.44 Pantera mám velitele s 3 perky a zbytek posádky 2 perky (90%). P.44 Pantera dost často svítí, přemýšlím, že když budu přehazovat posádku na Prototipo Standart B a přeexpovat je, že jim vyberu BIA a maskování. Níže je má představa, co vy na to? Díky za rady. 

P.44 Pantera                                                            Prototipo Standart B

Velitel - BIA / Žárovka / Prostorová představivost  > BIA / Žárovka / Prostorová představivost ( po doexpení Maskování )

Střelec - BIA / Jemné míření                                  > BIA / Maskování ( po doexpení Jemné míření )

Řidič - BIA / Klidná jízda                                        > BIA / Maskování ( po doexpení Klidná jízda )

Nabíječ - BIA / Bezpečné ukládání                        > BIA / Maskování ( po doexpení nevím )

Edited by Hanyse_k, 28 August 2018 - 10:16 AM.

Rovano #20 Posted 11 October 2018 - 09:56 AM

Corporal

• Player
  • 42231 battles
  • 161
  • [1CZE] 1CZE

Už v základu zábavný tank. I proti X. zahrána epická bitva :-) Goldy velice zřídka.

Za mě doporučuji.

PS: Ano, slyším, jak na něj hráči nadávaj. Ale to nadává asi každý, kdo je rozmazlený Progettem.

Edited by Rovano, 11 October 2018 - 09:57 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users