Jump to content

Allah aşkına T30 nasıl oynanır anlatın bana

• Please log in to reply
31 replies to this topic

BOZO6464 #1 Posted 28 April 2018 - 03:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305
Ben bu tankı anlamaya çalışıyorum ağır tank mı avcı mı ne bildiğin T34 dün daha berbat hali bu tankla ne yapılır nerde oynanır hiç bilmiyorum ne yapayım bu tankla avcılarla birlikte snipe mı yapayım  ağırlarla beraber mi oynayayım çözemedim taret oynayamayacak incelikte bir taretin var geleni alıyorsun delme konusunda  sıkıntı çekmesende isabet konusunda çok berbat bir tank odaklanma konusu adamı kanser ediyor odak kesinlikle küçülmüyor uzaktan snipe yapmayı unutun taret dönmüyor bu klasik amerikan hastalığı yavaşlık konusunu zaten söylemeye gerek yok yani bu tank ne ve nasıl oynanır hiç bir fikrim yok ikinci namluyu alınca deliş ve damage artacak ama bu seferde namlu baya bir uzun sürede dolduracak yani işin özü çözemedim be aga bana bir yardımcı olun. ha birde unutmadan son motorunu açmam hızı çok değiştiriyor mu eğer gerek yoksa boşuna dünya deneyim harcamayalım

Edited by BOZO6464, 28 April 2018 - 04:00 PM.

typhonk #2 Posted 28 April 2018 - 04:08 PM

Private

• Player
  • 7262 battles
  • 15
Bu tankla ne çok geride ne de ön hatta savaşıcaksın çünkü gövdesi zayıf ve hantal bir tank gerektiğinde medlerin gittiği yere git taret göster. Gerektiğinde ağırlara destek ol anlamam gereken sen destek tankı olarak oyna daha çok verim alırsın haritanın durumuna göre hareket et son topu takmamışsın anladığım 750 hasar veren topuyla tam bir destek tankı olucaksın motor hızında çok bir fark yaratmaz ama sem önce son topu aç

typhonk #3 Posted 28 April 2018 - 04:10 PM

Private

• Player
  • 7262 battles
  • 15
Arty lerin olduğu haritada bu kötü kamoyla rezil ederler çok geride kalıp yatılacak tank değil haritaya göre kendini ayarlıcaksın

BOZO6464 #4 Posted 29 April 2018 - 09:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305
T30 un son namlusunuda taktım bende ki T30 ile ilgili görüş hala değişmedi Bu tank görünüş itibariyle ne kadar ağır tank gibi görünsede bildiğin yatma tankı tipik zırhsız normal grilleden farkı olmayan bir tank ama en azından grille spotu çok zor bir tank ama bu tank kocaman bir gövde ve kendini saklaması çok zor bir tank o yüzdende çok sağlam bir savunma yapacağın set bulman lazım açıkta direk arty hedefisin Benim en çok anlayamadığım bu tank kağıt gibi olmasına rağmen çok ağır ve yavaş bir tank bunca ağırlık neresinde taret kağıt hiç bir şekilde sektirmiyor her mermiyi içeri alıyor. Son namlu ne kadar dağılımı iyi gibi görünsede uzak atışlarda yine çok isabeti zor bir tank bu tank baya uğraştıracak gibi duruyor.

LeSept7 #5 Posted 29 April 2018 - 09:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9419 battles
  • 78

View PostBOZO6464, on 28 April 2018 - 03:58 PM, said:

Ben bu tankı anlamaya çalışıyorum ağır tank mı avcı mı ne bildiğin T34 dün daha berbat hali bu tankla ne yapılır nerde oynanır hiç bilmiyorum ne yapayım bu tankla avcılarla birlikte snipe mı yapayım  ağırlarla beraber mi oynayayım çözemedim taret oynayamayacak incelikte bir taretin var geleni alıyorsun delme konusunda  sıkıntı çekmesende isabet konusunda çok berbat bir tank odaklanma konusu adamı kanser ediyor odak kesinlikle küçülmüyor uzaktan snipe yapmayı unutun taret dönmüyor bu klasik amerikan hastalığı yavaşlık konusunu zaten söylemeye gerek yok yani bu tank ne ve nasıl oynanır hiç bir fikrim yok ikinci namluyu alınca deliş ve damage artacak ama bu seferde namlu baya bir uzun sürede dolduracak yani işin özü çözemedim be aga bana bir yardımcı olun. ha birde unutmadan son motorunu açmam hızı çok değiştiriyor mu eğer gerek yoksa boşuna dünya deneyim harcamayalım

T30 çok iyi bir tank. Neden beğenmedin anlamadım. Tareti döndüğü için nişan alma ve atışta sana büyük bir avantaj sağlıyor. 

En kötü tarafı gövdesi zırhsız olduğu için gövdesi. o da gövdesini saklaman lazım. Ne en geride ne de en ileride olmalısın. 

Son topu almadığın için tank büyük ihtimal sana zevk vermiyor. Her atış 750 dmg vurduğunda farklı anlarsın.

Şöyle söyleyeyim şu an t34 le oynuyorsun. Son topu taktığında elinde 750 alfa hasarı olan t34 le oynayacaksın.

innocenT_deviL #6 Posted 29 April 2018 - 10:11 PM

Lieutenant

• Player
  • 25155 battles
  • 1,644
  • [FOXYR] FOXYR

View PostBOZO6464, on 28 April 2018 - 05:58 PM, said:

Ben bu tankı kullanmadım ama motoru sorunca baktım, stok motor 800 bg son motor ise 860 bg. Özgül güç 12,62'den 13,57'ye çıkıyor. Bu tarz küçük farklar pek fazla bir etki sağlamaz.

Özgül güç 15'in altında olan tanklar hantal, 10'un altında olanlar ise aşırı hantal oluyor genelde. Örneğin Japon O-NI, 1200 bg'lik çok güçlü bir motoru var ama özgül güç 11,89 olduğundan hantal kalıyor gene. O-I aynı motora sahip ve özgül gücü 8 olduğundan çok daha hantal. Yani motor ne kadar güçlü olursa olsun, tankın tonaj olarak ağırlığı asıl önemli etken bu örnekte olduğu gibi.

Amerikan araçlarında pek yangın çıkmıyor, o yüzden yangın söndürücü yerine 100 oktan benzin kullan, bu hem aracın özgül gücünü hem dönüş hızını hem de taretin dönüş hızını arttırır. Ha eğer kredi olarak karşılarım diyorsan 105 oktan olanını kullan, o daha da fazla fark yaratır. Ama bunun yerine ateş gücüne yatırım yapmak istersen ki bence doğrusu o, o zaman azık (kola kasası) kullanman daha mantıklı.

Topun dağılımı kötü değil 0,35 güzel bir değer ama tareti döndürdüğünde 0,23 daha ekleniyor üstüne. Nişan alma hızı 2,78 yani asıl sorun burada. Buna çözüm uygun donanım, mürettebat yeteneği, sarf malzemesi vs kullanmak. Düşey Dengeleyici takılamadığına göre Top Yöneltme Sistemi ilk tercihin olmalı. Mürettebata BiA ve Anlık Atış yetenekleri vermelisin. Bunlara azık da eklediğinde 2.37 nişan alma süresi ile 0.33 dağılım değerleri elde ediyorsun. Taret dönme dağılım farkı da 0.20'ye düşüyor.

Diğer donanım slotunun birine ben olsam Sürgü takarım, yükleme süresinde 2 saniyeden fazla fark yaratıyor çünkü. Bu kurulumda tek eksik görüş mesafesi. Havalandırma taksan, telsizciye de Durumsal Farkındalık yeteneği versen gene maksimum spot mesafesini yakalamana yetmiyor çünkü. Dolayısıyla son donanım slotuna havalandırma yerine dürbün veya kaplı optik tercih etmek daha mantıklı.

Edited by innocenT_deviL, 29 April 2018 - 10:12 PM.

DarkBarbie #7 Posted 03 May 2018 - 02:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18615 battles
  • 85

View PostLeSept7, on 29 April 2018 - 08:57 PM, said:

T30 çok iyi bir tank. Neden beğenmedin anlamadım. Tareti döndüğü için nişan alma ve atışta sana büyük bir avantaj sağlıyor. 

En kötü tarafı gövdesi zırhsız olduğu için gövdesi. o da gövdesini saklaman lazım. Ne en geride ne de en ileride olmalısın. 

Son topu almadığın için tank büyük ihtimal sana zevk vermiyor. Her atış 750 dmg vurduğunda farklı anlarsın.

Şöyle söyleyeyim şu an t34 le oynuyorsun. Son topu taktığında elinde 750 alfa hasarı olan t34 le oynayacaksın.

750 hasarı neye atıyoruz afedersin inanılmaz isabetsiz ve de isabet ettiğinde de 276 deliş falan külliyen yalan. 210 dan fazla değil delişi ve buna yemin bile edebilirim. En berbat cimcime rus tankları bile tabi oyun icabı peygamber dualı oldugu için yandan t30 mermisini bolca sektiriyor. Ben şahsen özelliklerine bakmıyorum hiç. rus tankı degilse zaten otomatik olarak 26-0 geriden başladıgımı hesap ediyorum ona göre yürüyorum :D

Edited by DarkBarbie, 03 May 2018 - 02:30 PM.

BOZO6464 #8 Posted 04 May 2018 - 07:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305
T30 bildiğin Allahın belası Ruslar gerçekten bu oyunda faşistlik yapıyor kendi tanklarına op özellikler veriyor ki 268-4 de bunun çok bariz bir göstergesidir zamanında efsane olan amerikan tanklarını artık budayıp makara yaptılar ben bunun kadar saçma bir faşist anlayış görmedim. Tank rezil oğlu rezil 50 mm zırhdan bile sektirir delmez 100 mt ötendeki tanka full odak atarsın merminin nereye gittiği belli değil bütün mermileri direk içine alır yavaş giden hantal ve bir o kadarda kocaman saklanamayan ne idiği belli olmayan bir tank bana hala bunu savunan varsa vereyim hesabımı Allah rızası için benim bu tankımın 170k deneyimini kasıversin. Bu tankın isabetsiz atışları yüzünden mavi oldum ben rakibe atıyorum ama mermi 3 defa bizim tanka gitti ve alakasız yerde bizim kendi takım arkadaşımız ama nedense bu tankla resmen rakibe çalıştım artık yediğim küfürleri aynen RUSlara iade ediyorum.

Edited by BOZO6464, 04 May 2018 - 08:00 PM.

sobaborusu_ #9 Posted 04 May 2018 - 10:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36055 battles
  • 597
  • [3V] 3V
Oynama o zaman. 10 tierinin 9 tierinden çok bir farkı yok. 

rahmib #10 Posted 04 May 2018 - 10:34 PM

General

• Player
  • 57901 battles
  • 9,054
  • [SA-AS] SA-AS
T30 kraldır yaw, yada eskiden öyleydi. Niye sevmedinizki?

_Falconet_ #11 Posted 05 May 2018 - 05:45 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 33433 battles
  • 340
Haydaaa T30 u da sevmediyseniz yani işler sıkıntılı hocam T110E4 e hiç geçme o zaman o daha kötü 

afelix_1 #12 Posted 05 May 2018 - 07:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25435 battles
  • 601
Tareti çevirmeden oyna çoğu zaman. Taret sabitmiş gibi düşün ve çevireceksen de en fazla 10-15 derece çevir. Tareti 180 derece çevirdimi nişangah bir daha kapanmıyor  :). Huldown yaparkende çoğu zaman hep dik oyna. Taret gövde ve sen düşmana hep karşıdan bak. Haritasına göre ağır hattına gidip ağırların bir arkasında ağır hattını çökertebilirsin. Geniş alan haritalarda ise bildiğin tank avcısı modunda oyna. Onun dışında güzel tank ama topunda bazen sapmalar oluyor abuk sabuk yerlere atıyor. O kadarda olsun çünkü hepsini vurursan da zaten çok op bir tank olurdu.

BOZO6464 #13 Posted 05 May 2018 - 12:11 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305
Şimdi diyorsunuz ki bu tank iyi evet biliyorum daha önceki hesabımda çok sevdiğim bir tanktı ama abi anlamadığınız birşey var ben bu oyunu yaklaşık 5 senedir oynuyorum muhtemelen 60k ya yakın savaşım vardır bu hesaba bakmayın buna bakarsanız yanılırsınız bu forum hesabı her neyse size birşey soracam haritalarda dahil bu oyun 2 sene önceki oyunla aynı mı bana hala aynı süper herşey tozpembe diyebilecek var mı. Muhteşem grafikler diye tanıttılar her yeri bugdan geçilmiyor tank karşında kabak gibi ateş ediyorsun full grafik oynamama rağmen görünmeyen bir kayadan geri dönüyor  bir çok haritada var böyle buglar sonra değiştirdik dediler sandık ki çok güzel şeyler olacak abi haritaların ağzına ettiler o kadar rezil haritalar var ki birde yeni harita getirdik dediler Buzul haritası hala daha hangi tankla nereye gideceğimi çözemedim herkes rasgele nereye tutturursa oraya gidiyor  şimdi gelelim tanklara amerikan tanklarının hangisinden memnunsunuz bana söyler misiniz 110E5 efsane tankla kaç kişi oynuyor şimdi veya T57 heavy kim oynuyor söyleyin hafif tankını buffladıkları halde normal e bile yaklaşamadı arty si 53 / 55 haricinde diğerleri çöp çıldırıyorum hedefi tuturacağım  diye abi ne kaldı başka Peki Rus serilerine ne yaptılar daha piyasaya çıkarmadıkları oplar var hala muamma ne gelecek belli değil ama kesinlikle süper op olacak görürsünüz. T30 ve ne bileyim bazı tankların RNG değerlerini özellikle düşük tutuyorlar  268 /4 e giden yolda 8. seviyedeyim ve kesinmlikle tank müthiş delmeyeceğim demiyor 10 seviyeler daha ikinci namluyla deliyorum 4. namluyla hayal bile edemiyorum sadece tank kasıp ilerlememe rağmen bütün serilerine yıldız taktım namluya şimdi tank var yaşatıyor tank var kafayı yediriyor prolegetto dediğiniz tank nerdeyse zırhsız tank ön değil arkasından bile T30 ile sektirdim  hedefe diye attığım mermi gitti alakasız kendi tankımıza vurdu bolca yere yere mermileri vurmam her gelen mermiyi sektirmeden almam ya bunlar normal değil bu tankların RNG  değerleri ile oynanmış adalet yok eşitlik yok .

Bagora #14 Posted 05 May 2018 - 12:57 PM

Brigadier

• Player
  • 40462 battles
  • 4,928
  • [_AVEL] _AVEL

View PostBOZO6464, on 05 May 2018 - 11:11 AM, said:

Şimdi diyorsunuz ki bu tank iyi evet biliyorum daha önceki hesabımda çok sevdiğim bir tanktı ama abi anlamadığınız birşey var ben bu oyunu yaklaşık 5 senedir oynuyorum muhtemelen 60k ya yakın savaşım vardır bu hesaba bakmayın buna bakarsanız yanılırsınız bu forum hesabı her neyse size birşey soracam haritalarda dahil bu oyun 2 sene önceki oyunla aynı mı bana hala aynı süper herşey tozpembe diyebilecek var mı. Muhteşem grafikler diye tanıttılar her yeri bugdan geçilmiyor tank karşında kabak gibi ateş ediyorsun full grafik oynamama rağmen görünmeyen bir kayadan geri dönüyor  bir çok haritada var böyle buglar sonra değiştirdik dediler sandık ki çok güzel şeyler olacak abi haritaların ağzına ettiler o kadar rezil haritalar var ki birde yeni harita getirdik dediler Buzul haritası hala daha hangi tankla nereye gideceğimi çözemedim herkes rasgele nereye tutturursa oraya gidiyor  şimdi gelelim tanklara amerikan tanklarının hangisinden memnunsunuz bana söyler misiniz 110E5 efsane tankla kaç kişi oynuyor şimdi veya T57 heavy kim oynuyor söyleyin hafif tankını buffladıkları halde normal e bile yaklaşamadı arty si 53 / 55 haricinde diğerleri çöp çıldırıyorum hedefi tuturacağım  diye abi ne kaldı başka Peki Rus serilerine ne yaptılar daha piyasaya çıkarmadıkları oplar var hala muamma ne gelecek belli değil ama kesinlikle süper op olacak görürsünüz. T30 ve ne bileyim bazı tankların RNG değerlerini özellikle düşük tutuyorlar  268 /4 e giden yolda 8. seviyedeyim ve kesinmlikle tank müthiş delmeyeceğim demiyor 10 seviyeler daha ikinci namluyla deliyorum 4. namluyla hayal bile edemiyorum sadece tank kasıp ilerlememe rağmen bütün serilerine yıldız taktım namluya şimdi tank var yaşatıyor tank var kafayı yediriyor prolegetto dediğiniz tank nerdeyse zırhsız tank ön değil arkasından bile T30 ile sektirdim  hedefe diye attığım mermi gitti alakasız kendi tankımıza vurdu bolca yere yere mermileri vurmam her gelen mermiyi sektirmeden almam ya bunlar normal değil bu tankların RNG  değerleri ile oynanmış adalet yok eşitlik yok .

dostum sen niye orjinal hesabınla yazmıyosun ki

BOZO6464 #15 Posted 05 May 2018 - 01:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305

View PostBagora, on 05 May 2018 - 12:57 PM, said:

dostum sen niye orjinal hesabınla yazmıyosun ki

Banlı olduğundan olmasın:child:

Bagora #16 Posted 05 May 2018 - 01:47 PM

Brigadier

• Player
  • 40462 battles
  • 4,928
  • [_AVEL] _AVEL

View PostBOZO6464, on 05 May 2018 - 12:45 PM, said:

Banlı olduğundan olmasın:child:

evet olabilir :)

tahrip #17 Posted 05 May 2018 - 11:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13741 battles
  • 504
amerikan tanklarına cidden hiç ilgi alaka göstermiyor wargaming. hemen hemen hiçbir serisi iş yapmıyor dediğin gibi. t92’yi geç, sheridan’ı geç, e5’e hiç yanaşma, t57 hiçbir zaman ilgimi çeken bir araç olmadı, e4 çok zayıf değil amaniyileştirilmeli. geriye patton’la e3 kaldı iyi diyebileceğimiz. onlar da olmasa ne olurdu bilmiyorum :)

t30’a gelirsek isabeti kötü ama halen daha çok kuvvetli bir araçtır. oyunda tareti tam dönüp de 750 veya üstü hasar veren kaç tank var ki? :) bu arkadaşa düşey dengeleyici takılabilse çok daha güzel olacak

BOZO6464 #18 Posted 06 May 2018 - 01:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2797 battles
  • 305

View Posttahrip, on 05 May 2018 - 11:05 PM, said:

amerikan tanklarına cidden hiç ilgi alaka göstermiyor wargaming. hemen hemen hiçbir serisi iş yapmıyor dediğin gibi. t92’yi geç, sheridan’ı geç, e5’e hiç yanaşma, t57 hiçbir zaman ilgimi çeken bir araç olmadı, e4 çok zayıf değil amaniyileştirilmeli. geriye patton’la e3 kaldı iyi diyebileceğimiz. onlar da olmasa ne olurdu bilmiyorum :)

t30’a gelirsek isabeti kötü ama halen daha çok kuvvetli bir araçtır. oyunda tareti tam dönüp de 750 veya üstü hasar veren kaç tank var ki? :) bu arkadaşa düşey dengeleyici takılabilse çok daha güzel olacak

ben vuruşu için birşey demedim ama bütün tanklar zırhlanırken ve Bütün amerikan tanklarına - % 25 RNG uygulanırken o dediğiniz vuruşun hiç bir anlamı yok ben şundan eminim ki Amerikan serilerine ağır bir şekilde - RNG uygulaması var topumun delişi 276 olduğu T 30 la zırhı 200 lerde olan 220 olan tankları kesinlikle delemiyorum bu bir iki defa olan bir şey değil denemek isteyen olursa buyursun denemesi bedava

DarkBarbie #19 Posted 06 May 2018 - 02:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18615 battles
  • 85

Delmior aynen. Özellikle de rus tankı falansa şansın yüzde 20 civarı. En büyük ispatı da yarım vuruşluk canı kalmış adamların bile hiç çekinmeden üzerine üzerinee gelmesi. Farkındalar demekki. Benim şahsen zırh falan umurumda degil. Ama ya şu topun hakkını versinler, ya da onu yapmıyorlarsa top kötü kalsın zırhı düzelsin en azından ne bileym. En ufak bir darbede yükleyicinin, mühimmat deposunun gittigini ve o topun yükleme süresinin 40 küsürlere kadar çıktıgını da unutmamalı tabi.

rahmib #20 Posted 06 May 2018 - 02:24 PM

General

• Player
  • 57901 battles
  • 9,054
  • [SA-AS] SA-AS

hani bir deyiş vardır "yasalar yoksulların  için vardır" 

WOTa uyarlarsak "zırh, fakirler için vardır" 

T30un zırhı AP atanlara vardır Gold atanlara göre T30 kağıttan farkı yoktur.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users