Jump to content

Frontová linie: Pravidla

• Please log in to reply
418 replies to this topic

Josef_Svejk #401 Posted 05 June 2018 - 08:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8311 battles
  • 54
  • [CECH] CECH
Zpětná vazba:  
Tohle se opravdu povedlo, bylo to zábavné a o to by ve hře mělo jít na prvním místě. Trochu mi to připomnělo Wolfeinsteina: Enemy Territory s tanky (opravy, doplňování munice, znovu zrozeni, inženýr atd). Doufám, že tenhle herní režim zase bude dostupný, jak už bylo výše napsáno, klidně i pro jiné tiery, třeba jako víkendové, nebo jiné akce.  
Jen by v tomto režimu nemělo jít hrát s artynama a pokud ano, neměly by mít bojové zálohy, rozhodně ne dělostřelectvo a nálety, ani průzkumný let. Ono, ty bojové zálohy dělostřelectvo a nálety by bylo vůbec vhodné omezit, leckdy to bylo frustrující, série několika náletů a kanonů. Třeba by mohly být dostupné v každé zóně jen nejlepšímu hráči, dle expů (nebo prvním X hráčům) a za určitý čas.  
Připadalo mi, že poškození, zničení cílů bylo málo odměněno, na rozdíl od capu, decapu bází.
Co se týká poškozování spoluhráčů, spíš mi vyhovuje, když je zakázané. Vytlačování, shazování jsem zažil i na randomu. A ono to zmodrání taky není nejlepší řešení, většinou se v týmu vždycky najde někdo, kdo sice neví jestli  modrák nevystřelil jako druhý, případně omylem (jasně, že by pak musel mít škraloup z jiných bitev), ale ví, že  ho lze beztrestně sejmout a oslabí tak svůj tým.
Co se týče grafiky, i když hraju na notebooku, skoro na nejnižší nastavení, bylo to slušně hratelné, až poslední víkend jsem měl při hře v poslední zóně, v okolí cílů 4 a 5, rozmazaný obraz, okolo 12fps. Ale dřív mi to nedělalo, tak nevím, jestli nebyla provedena nějaká  změna, nebo na to mělo vliv hraní v četě??

zEEpY91 #402 Posted 05 June 2018 - 08:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13032 battles
  • 567
spravili mozno dobry mod ale samizda sa este vyse pokazil MM ako bol :facepalm:

mr_Tronk #403 Posted 05 June 2018 - 10:08 PM

Private

• Player
  • 18027 battles
  • 14
  • [AS-T] AS-T

View PostJosef_Svejk, on 05 June 2018 - 08:04 PM, said:

Zpětná vazba:  
Tohle se opravdu povedlo, bylo to zábavné a o to by ve hře mělo jít na prvním místě. Trochu mi to připomnělo Wolfeinsteina: Enemy Territory s tanky (opravy, doplňování munice, znovu zrozeni, inženýr atd). Doufám, že tenhle herní režim zase bude dostupný, jak už bylo výše napsáno, klidně i pro jiné tiery, třeba jako víkendové, nebo jiné akce.  
Jen by v tomto režimu nemělo jít hrát s artynama a pokud ano, neměly by mít bojové zálohy, rozhodně ne dělostřelectvo a nálety, ani průzkumný let. Ono, ty bojové zálohy dělostřelectvo a nálety by bylo vůbec vhodné omezit, leckdy to bylo frustrující, série několika náletů a kanonů. Třeba by mohly být dostupné v každé zóně jen nejlepšímu hráči, dle expů (nebo prvním X hráčům) a za určitý čas.  
Připadalo mi, že poškození, zničení cílů bylo málo odměněno, na rozdíl od capu, decapu bází.
Co se týká poškozování spoluhráčů, spíš mi vyhovuje, když je zakázané. Vytlačování, shazování jsem zažil i na randomu. A ono to zmodrání taky není nejlepší řešení, většinou se v týmu vždycky najde někdo, kdo sice neví jestli  modrák nevystřelil jako druhý, případně omylem (jasně, že by pak musel mít škraloup z jiných bitev), ale ví, že  ho lze beztrestně sejmout a oslabí tak svůj tým.
Co se týče grafiky, i když hraju na notebooku, skoro na nejnižší nastavení, bylo to slušně hratelné, až poslední víkend jsem měl při hře v poslední zóně, v okolí cílů 4 a 5, rozmazaný obraz, okolo 12fps. Ale dřív mi to nedělalo, tak nevím, jestli nebyla provedena nějaká  změna, nebo na to mělo vliv hraní v četě??

Artcky su tam v pohode. Obmedzenie jedna arcka na liniu je az az. Velakrat prave arcka pomohla vyhrat hru. Ci capnut, ci obranit. A to so zalohami co pises je uz uplna hovadina bez zmyslu. Tak ako to bolo to bolo uplne fajn a netreba na tom nic menit. V podstate na celom mode, to ako funguje, menit nic netreba, skor by som prerobil trocha zony. Lebo take C-čko nechcel nikto nikdy capovat a obrancovia tam dookola farmili tie 5 tanky co tam ostali a nemohli sa narodit v inej zone.

MakeMeSweat #404 Posted 06 June 2018 - 05:46 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24497 battles
  • 3,309
  • [KHIL] KHIL
Artyny tam boli rozhodne najviac OP trieda. Ideálne Lorr.

V arty bolo najviac "generálov" a to bez toho že by museli tvoriť niečo extra. Totiž za decap bol najväčší postup hodnosťami. A arty mohla decapovať prakticky Non stop. Narozdiel od ostatných tankov ktoré tam museli najprv  v zdraví dôjsť. Ak sa postavila do kúta tak mohla decapovať dve zóny naraz. Vôbec netuším prečo mala arty tri špeciálne skilly. Takže okrem vlastnej streľby si to mohol aj sám spotnúť pomocou prieskumného lietadla a následne tam medzi výstrelmi poslať bombardovanie a nálet. Alebo s jeho reloadom blokovať pomocou strojárstva capovanie skoro bez prestávky. Navyše arty hrala od red line a s prijateľnou pohyblivosťou dokázala prehratú zónu vždy načas opustiť, takže ani neriskovala stratu tanku.

Edited by MakeMeSweat, 06 June 2018 - 07:56 AM.

Danca #405 Posted 06 June 2018 - 07:37 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34668 battles
  • 326
  • [HUGO] HUGO

Při hraní tohoto modu jsem se nesetkal se žádnými hw problémy (i3, gtx 960, hra vanilla úplně bez modů, v podstatě na ultra detaily), žádný pokles fps, zvuk i video i hratelnost ok.

Už nehraji WOT denně jako dříve, takže pokud jsem byl ve hře, zahrál jsem si tak 2-3 FL bitvy a myslím si, že je to dobrý herní mód, který by mohl ve hře trvale zůstat. Pro mne byl FL zábavný, ozvláštňující hru, neměl jsem velké ambice ani čas se hnát za nějakými vysokými příčkami v hodnocení, ale účel zábavy, i zisk kreditů a nějakých těch cen splnil dobře.

Myslím si, že po nějaké optimalizaci (vyhodnocení ZV od hráčů atd.) by ve hře mohl zůstat, že by bylo škoda ho jen tak zahodit.

Byl jsem spokojený.

Edited by Danca, 06 June 2018 - 07:38 AM.

Josef_Svejk #406 Posted 06 June 2018 - 09:07 AM

Lance-corporal

• Player
  • 8311 battles
  • 54
  • [CECH] CECH

View Postmr_Tronk, on 05 June 2018 - 10:08 PM, said:

Artcky su tam v pohode. Obmedzenie jedna arcka na liniu je az az. Velakrat prave arcka pomohla vyhrat hru. Ci capnut, ci obranit. A to so zalohami co pises je uz uplna hovadina bez zmyslu. Tak ako to bolo to bolo uplne fajn a netreba na tom nic menit. V podstate na celom mode, to ako funguje, menit nic netreba, skor by som prerobil trocha zony. Lebo take C-čko nechcel nikto nikdy capovat a obrancovia tam dookola farmili tie 5 tanky co tam ostali a nemohli sa narodit v inej zone.

Přesně jak píše  MakeMeSweat arty byly nejvíc OP, bojové zálohy u nich, mnohonásobně víc než u jiných vozidel, znásobovaly jejich sílu. Dokázaly kazit hru aktivním hráčům, stály někde vzadu, často na místech oprav a z bezpečí udělovaly poškození. Velice často se stávalo, že artynáři byli generálové. Artyny jsou mor téhle hry a bojové zálohy typu dělostřelectvo a nálety jen podporují neaktivní hráče, stačilo jim být vzadu a jednou za čas je použít. 

Mnohokrát se stalo, že C bylo obsazené jako první a A jako poslední, vždycky to bylo o hráčích. Nestalo se mi, že by nebyl výběr pro narození, alespoň ze dvou zón, krom toho šlo přejet do jiné zóny. Často se stávalo, že v C bránilo hafo hráčů nepatrný počet útočníků a ty obránci chyběli při obraně cílů a jejich tým prohrál.

View PostMakeMeSweat, on 06 June 2018 - 05:46 AM, said:

V arty bolo najviac "generálov" a to bez toho že by museli tvoriť niečo extra. Totiž za decap bol najväčší postup hodnosťami. A arty mohla decapovať prakticky Non stop. Narozdiel od ostatných tankov ktoré tam museli najprv  v zdraví dôjsť. Ak sa postavila do kúta tak mohla decapovať dve zóny naraz. Vôbec netuším prečo mala arty tri špeciálne skilly. Takže okrem vlastnej streľby si to mohol aj sám spotnúť pomocou prieskumného lietadla a následne tam medzi výstrelmi poslať bombardovanie a nálet. Alebo s jeho reloadom blokovať pomocou strojárstva capovanie skoro bez prestávky. Navyše arty hrala od red line a s prijateľnou pohyblivosťou dokázala prehratú zónu vždy načas opustiť, takže ani neriskovala stratu tanku. 

Mluvíš mi z duše, ideálně vůbec je v tomto módu zakázat.

global_asa_wenca #407 Posted 06 June 2018 - 09:34 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 91523 battles
  • 3,205
  • [KHIL] KHIL

Sice je to asi spíš akademická debata, protože co je celkem povedený se většinou spíš neopakuje, ale pro případ že by to chtěl WG někdy v budoucnu zopakovat, tak bych uvítal několik změn:

- bojový zálohy by měli mít cooldown nejen čistě závislej na času podle levelu, ale i na tom co hráč předvádí - nějakej základní cooldown čas podle levelu, kterej by byl delší a šel by zkrátit akcema který jsou odměněný XPčkama.

- nedávat žádnýmu tanku 3 sloty na zálohy, natož pak artynám. Moc mi nedochází důvod proč ty sloty byly rozdělený tak jak byly - asi někdo chtěl srovnat vliv na výsledek bitvy, kterej na randomu má artyna a LT bez týmu co spolupracuje celkem malej. Nicméně tři bojový zálohy už byly IMO zbytečně moc. Sám jsem hodně jezdil LT, a klidně bych si vystačil se dvěma zálohama namísto třech. A u SPG už to byl totální úlet - jak už tu padlo několikrát, chtěl-li někdo snadnýho generála, pak stačilo osedlat artynu, nasadit bombardéry, dělostřeleckej úder, a průzkumnej let. Případně bombardéry, který měli delší cooldown nahradit engeneeringem kvůli decapu.

- zamezit obráncům v návratu do zón který už byly capnutý. Na začátku obránci nemohli beztrestně až na spawn, a útočnící zase do zón vpředu. Pokud tam vlezli, dostali pecku za vyučenou. Po capnutí zóny byla po určitý prodlevě vybombardovaná, ale pak zůstala nadále přístupná i pro obránce. Což občas vedlo k tomu, že část obránců vlezla dozadu a tam farmila spawn. IMO by bylo lepší klidně vynechat to bomardování po capnutí, ale současně s přepnutím další zóny do přístupnýho režimu pro útočníky přepnout capnutou zónu pro obránce do režimu "Sem nelez, nebo dostaneš ťafku".

Jinak celkem spokojenost, sneslo by to optimalizaci, občas to házelo FPS dropy i na relativně silný sestavě, a taky poladit vertikální poskoky zaměřovače při míření na některý "balkóny".

kurcatovium #408 Posted 06 June 2018 - 11:47 AM

Brigadier

• Player
  • 45716 battles
  • 4,071
  • [KHIL] KHIL

Pozitiva:

- Změna proti randomu, která nabídla úplně jiný gameplay a obstojně uživila i tanky, které jsou na randomu vidět jen sporadicky.

- Vysvobození T8 ze šablonovitého MM.

- Konečně mód, ve kterém fungovaly i osobní (a klanové? ) zálohy. Ostatně fakt moc nechápu, proč tohle nejde i jinde, když už se WG tak vehementně snaží hráče nahnat do vysokých tierů stůj co stůj.

Negativa:

- Potvrzuju, že nejvíc "OP" tank na obranu byla arty, konkrétně Lorraine. Ten stroj má mobilitu, dostatečně dlouhý stun, poměrně dost munice, je relativně přesná a rychle nabíjí i zaměřuje - pro reset capu naprostý ideál. Když se tohle podpořilo kombinací nálet, dělostřelectvo + engineering (nevím, jak to bylo česky - zkrátka ta věc na blokaci capu), tak a) nepřítel prakticky neměl šanci capnout ani jednu bázi ve vašem dosahu (pokud tým aspoň z maličké části spolupracoval) a b) body na generála naskakovaly tak rychle, že člověku muselo být až líto těch chudáků, co se můžou rozkrájet a mají z toho kulové. Tenhle způsob hodnocení + tři sloty, to byl fakt úlet.

- Jen jedna mapa, byť velká, je prostě málo. Jakkoliv byl mód zábavný, díky tomuhle stejně brzy sklouznul do stereotypu. Člověk sice pořád nacházel nová a nová místa, odkud jde něco zajímavého dělat, ale obecný vzorec průběhu bitvy se měnil jen minimálně a to zkrátka z hlediska hratelnosti nedělá dobrotu. Jedna mapa jednoduše nestačí na delší zábavu (aneb WG se opět nepoučilo z grand battles).

- Spawn killing a na to navazující některé vysloveně stupidní místa na mapách.

- HW náročnost / FPS dropy, které neměly naprosto žádné logické opodstatnění.

GreenKlid #409 Posted 11 June 2018 - 04:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 41443 battles
  • 463
  • [KAACR] KAACR

View PostMakeMeSweat, on 06 June 2018 - 05:46 AM, said:

Souhlas, s atrynou na decap + ty kleště nebo co to bylo .... luxus. 2 rány s M44 a kapitán či vyšší hodnost prakticky během prvních 2-3 minut. V útoku to naopak artyna měla sakra těžký si nahrát ...

Idahou #410 Posted 23 August 2018 - 08:53 AM

General

• Veteran
  • 36697 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Block Quote

Frontline is confirmed to return as soon as they figure out a way to have it perform better on low-spec PCs.
They won’t add anything much to it other than a few technical tweaks to prevent FPS drops, however they’re planning to change its economy a bit.

Je potvrzeno, že se Frontline vrátí, jakmile se vyřeší zvýšení výkonů (FPS) na slabších PC

Bude jen málo změn kromě několika technických úprav které mají zbaránit FPS dropům, nicméně dojde k menší úpravě ekonomiky 

Zdroj: thearmoredpatrol.com

SWAT0013 #411 Posted 23 August 2018 - 09:08 AM

Brigadier

• Player
  • 31410 battles
  • 4,788
  • [KHIL] KHIL

View PostIdahou, on 23 August 2018 - 09:53 AM, said:

Je potvrzeno, že se Frontline vrátí, jakmile se vyřeší zvýšení výkonů (FPS) na slabších PC

Bude jen málo změn kromě několika technických úprav které mají zbaránit FPS dropům, nicméně dojde k menší úpravě ekonomiky 

Zdroj: thearmoredpatrol.com

Trochu mě mrzí, že podle všeho tedy pořád nechávají to levelování těch speciálních spotřebáků - já bych uvítal, kdyby měli všichni od začátku do konce k dispozici stejně silné...

No jsem zvědav, co myslí tou "menší úpravou ekonomiky". Podle mě to vzhledem k nutnému času na jednu hru zase o tolik výhodnější kreditově než random nebylo (kdybys tedy za stejnou dobu na randomu nastřílel stejné množství stejně dané damage stejnou municí )...

Navíc bez prémka a prémiových vozidel výdělky fakt problémem nebyly (a naopak podle toho, co jsem od pár hráčů viděl, tak klidně mohly být i o něco větší...). Podle mě by stačilo obyčejné zrušení používání kreditových záloh v tomto módu - ekonomika tam podle mě byla a je vyvážená, ale tyhle zálohy ji narušily neskutečně - i když i já jsem jich samozřejmě využíval, protože se to vyplatilo...

Idahou #412 Posted 23 August 2018 - 09:40 AM

General

• Veteran
  • 36697 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Co se týče ekonomiky, tak mi je to víceméně jedno dokud se nepůjde za obyč bitvu do mínusu. Hlavní je, že si pořádně zahraju. Tudíž doufám hlavně v nové mapy a úpravy které neohrozí gameplay

Ty zálohy a obecně zásahy do ekonomiky jsou děsnej mor, včera borec s 2300 bitvama, IS3, 3x tier 7 a wn8 400... a deístkový bitvy jsou, co se týče kvality hráčů, stejné jak tier 2

Mr_Missclick #413 Posted 23 August 2018 - 09:42 AM

Major

• Player
  • 13714 battles
  • 2,657
  • [DISS] DISS
Ono se to vyplatilo jenom se zálohama. Jinak ty výdělky sice vypadaly zajímavě, ale v přepočtu na čas vynaložený úsilí (který bylo často promarněný;) už to bylo daleko horší v porovnání s randomem. Levelování spotřebáků není taková trága. Reálně si uvezl nejčastěji 2 doplňky. Takže ti stačilo dosáhnout lvlu 10. To si měl v lepším případě za 7 bitev, v tom horším za 12.

sTeblo #414 Posted 23 August 2018 - 09:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16053 battles
  • 676

Uz jsem to psal kdysi, kdyz FL fungoval. Vsichni opevovali vydelky, ale vy vysledku, kdyz se clovek podival na vynalozeny cas, tak to zas tak uzasne nebylo. Takze jestli se nechystaji vydelky zvysovat, tak bych s tim rozhodne nic nedelal nebo se taky muze stat, ze pohrbi a jeden z mala chvalenych modu.

Jinak otazka, co urcovalo to, kolik tech spotrebaku clovek muze na tanku mit? Ja jsem na vetsine tanku mohl mit jen jeden ten spotrebak. Na Skorpionovi tusim jako jedinem dva.

SWAT0013 #415 Posted 23 August 2018 - 09:51 AM

Brigadier

• Player
  • 31410 battles
  • 4,788
  • [KHIL] KHIL

View PostsTeblo, on 23 August 2018 - 10:48 AM, said:

Jinak otazka, co urcovalo to, kolik tech spotrebaku clovek muze na tanku mit? Ja jsem na vetsine tanku mohl mit jen jeden ten spotrebak. Na Skorpionovi tusim jako jedinem dva.

Jestli si pamatuji správně, bylo to čistě jen třídou vozidla ;)

View PostMr_Missclick, on 23 August 2018 - 10:42 AM, said:

Ono se to vyplatilo jenom se zálohama. Jinak ty výdělky sice vypadaly zajímavě, ale v přepočtu na čas vynaložený úsilí (který bylo často promarněný;) už to bylo daleko horší v porovnání s randomem. Levelování spotřebáků není taková trága. Reálně si uvezl nejčastěji 2 doplňky. Takže ti stačilo dosáhnout lvlu 10. To si měl v lepším případě za 7 bitev, v tom horším za 12.

To já vím, že na tohle nebylo potřeba nijak dlouho. Jenže člověk by taky třeba občas rád vyzkoušel, zda něco nefunguje lépe apod. Ale pak jsi vlastně víceméně dobrovolně oslaboval tým...

Mr_Missclick #416 Posted 23 August 2018 - 09:53 AM

Major

• Player
  • 13714 battles
  • 2,657
  • [DISS] DISS
Bylo to podle třídy, ničeho jinýho. Čím víc je daná třída braná jako support, tak tím víc měla možností pomoct i těmahle spotřebákama. Artyny tím pádem jako nejmíň samostatná (a tudíž nejvíc podpůrná;) třída mohly dát nejvíc.

Bery_CR #417 Posted 23 August 2018 - 06:33 PM

Colonel

• Player
  • 65534 battles
  • 3,500
  • [KOBD] KOBD
Artyny a LT, tam byla moznost tahat 3 druhy tech spotrebaku. Snad si to pamatuju dobre.

Zug007 #418 Posted 19 October 2018 - 09:24 AM

Major

• Player
  • 15217 battles
  • 2,504
  • [SVINE] SVINE
Až na to že ten mod byl uložen k ledu tak nevím na co se tu těšíte.

paiwer #419 Posted 19 October 2018 - 05:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32618 battles
  • 901
  • [I-S-P] I-S-P

View PostZug007, on 19 October 2018 - 09:24 AM, said:

Až na to že ten mod byl uložen k ledu tak nevím na co se tu těšíte.

musis pockat a budou i zuby :)  optimalizuji to a jak psali na mape se dela pul roku a vic ;) bud jaro mozna leto 2019

Edited by paiwer, 19 October 2018 - 05:56 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users