Jump to content

Tier 5-6-7 ingiliz agırları ve onların yarattıgı baş ağrıları.

Churchill 1 Churchill VII Black Prince UK Heavies ingiliz agırları

• Please log in to reply
11 replies to this topic

ThirdStepToKill #1 Posted 20 May 2018 - 09:06 PM

Corporal

• Player
  • 12680 battles
  • 153

Bu agırları bu agacın yaprakları yapan şey nedir acaba Churchill giller bir şekilde düşük tier oldukları için serbestle yada sadece x2lerle geçiliyor gel gelelim yazımızın(ağlamamızın) şeref konuğu Black Prince (Nâm-ı Değer Kara Prens)'e kendi tierindeki rakiplerine bakınca her bakımdan ezim ezim ezilen oynanışta inleyen tanka 

DPM olarak seçtiğim kendi tierinde ki 6 tank arasında 4. sırayı alsada bu dpm'i neye karşı kime karşı kullanacagınız tamamen muamma 
Alfa ha tier 5 herhangi bir tanktan dmg yemişin ha black prince'ten HİÇBİR CAYDIRICILIĞI YOK
Deliş 170 pek düşük olmasada kendi tierindeki agırlar arasında en kötüsü ayrıca kalibrenin kücüklüğüde overmatch olasılığını iptal ediyor 
Yükleme süresi kendi tierinde iyi olabildiği tek konu bu ama gel gelelim alfa ve delişle açılan kocaman fark sadece yükleme süresiyle kapanmıyor 

( karşındakini palete alacaksın  kurtulamadan saydıracaksıncılar bu senaryoyu kac kere yaşadılar bi düşünüp yorum yapsınlar )
Bu mükemmel tankın muhteşem topunun nişan alma hızı , dağılması  kendi tierinde zirveyi zorlarken bir anda rus tanklarında dağılma ve nişan alma hızının olmadıgı aklıma geldi ve buradada sınıfta kaldı 
 Hareket halinde dağılma ise tank sadece 20 km maksimum hız limitinde oldugu için birşey ifade etmiyor

8 derecelik top eğimi ve muhteşem kulesi bu tank ortadan taretli oldugu için genel olarak kullanılması cok zor bir avantaj oluyor 
 Mobilite konusunda 20km ileri 12km geri maksimum hızıyla oyundaki en yavaş tanklardan biri 
 Zırh 152mm ön zırhıyla her mermiyi yemez ve bende hakkını yemeyeceğim  kendi emsallerinde bu konuda 1tık önde ama rusların yamuk yumuk zırhları yine burdada bir düşünmeye sebebiyet veriyor
 Can puanı kendi tierinde tiger'ın bir tık altında diğer tanklardan daha yüksek 
 Ve görüş mesafesi kendi tierinde bir cok tank tarafından spotlanmadan dayak yiyebilecek seviyede ama ruslardan üstün

Şimdi her tankın + - yönleri olabilir ama bu tank bu ağaca biraz fazla kötü değil mi ?

Tamam ağacın sonunda iyi bir şekilde conqueror olsun S.Conqueror olsun ödüllendiriliyoruz ama bu tanklarda kendi emsallerinde cok cok overpowered tanklar değil 

Sonuc olarak is7 ağacında yapılan değişiklik misali bu ağacada bir güncelleme gelir mi?
Yada bu tanka bir iyileştirme yapılır mı?
Tier 4 5 6 bir tanktan bahsetmiyoruz 7 tier bir tank ve bir üst tier tanka geçebilmek için 110k deneyim istiyor black prince'i garajında tutan yada ben bu tankı seviyorum diyen 1 tane oyuncu cıkmaz onu geçtim bu tankı oynarken illallah etmeden oynadım diyen çok az kişi çıkar.

rahmib #2 Posted 20 May 2018 - 11:06 PM

General

• Player
  • 58460 battles
  • 9,568
  • [SA-AS] SA-AS
Çöpçiller . niye 2.dünya savaşı filmlerinde bir tane bile gözükmüyorlar. Dua etsinler arada Manş denizi vardı, yoksa panzerler, çöpçilleri oyundaki gibi paspas ederdi...tiplerinde eşeğe benziyor zaten.

Edited by rahmib, 20 May 2018 - 11:12 PM.

Bagora #3 Posted 20 May 2018 - 11:43 PM

Major General

• Player
  • 44714 battles
  • 5,989
  • [_AVEL] _AVEL

View Postrahmib, on 20 May 2018 - 10:06 PM, said:

Çöpçiller . niye 2.dünya savaşı filmlerinde bir tane bile gözükmüyorlar. Dua etsinler arada Manş denizi vardı, yoksa panzerler, çöpçilleri oyundaki gibi paspas ederdi...tiplerinde eşeğe benziyor zaten.

abi bunları çöl için tasarlamışlar zaten hatta motorları kuma karşı dayanklı ve paletlerinin öyle olma sebebi kumda rahat gitmesi

rahmib #4 Posted 20 May 2018 - 11:48 PM

General

• Player
  • 58460 battles
  • 9,568
  • [SA-AS] SA-AS

View PostBagora, on 20 May 2018 - 10:43 PM, said:

abi bunları çöl için tasarlamışlar zaten hatta motorları kuma karşı dayanklı ve paletlerinin öyle olma sebebi kumda rahat gitmesi

Oyundaki çöl haritasında hiç de öyle değiller. Cüsseleriyle zürafa gibiler , hantallıklarıylada çölde kutup ayısı gibiler maşallah, insan palet yerine azcık zırh , pipet yerine akıllı uslu bir top koyar.

Edited by rahmib, 20 May 2018 - 11:51 PM.

ThirdStepToKill #5 Posted 21 May 2018 - 12:47 AM

Corporal

• Player
  • 12680 battles
  • 153
 Çöpçiller güzel isimmiş öyle kullanayım.Bu çöpçiller bir şekilde tier 5 6 oldugu için geçiliyor eksileri black princeten fazlada olsa şikayet ettirecek kadar exp istemediğinden ha gayret diyip geçiliyor ama bu black prince denen muhteşem ötesi tank insanı oyundan soğutuyor tier 7ye gelmişin artık karşında oyuna yeni başlamış oyuncular yok kullandıgın tankın elle tutulur bir tarafı olsun istiyorsun neresinden tutsan elinde kalıyor

kilic222 #6 Posted 21 May 2018 - 01:19 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 42427 battles
  • 3,460

İngilizlerin sadece tank değil tüm ordusu çöp oldu, daha 1940 yılında Dunkirk ten denize dökülüp canlarını zor kurtardılar. Avrupa da herhangi bir rakip ordu kalmadı.

Ancak savaşın sonunda 1944 te Normandia dan çıkarak Avrupa ya dönebildiler, o da Alman orduları Ruslar tarafından imha edildikten sonra. Karşılarına çıkan birkaç birlik bile canlarına okumuştur bazı mevzilerde.

Çöl savaşlarıysa çok ufak çaplı savaşlardı. Yani Avrupayla kıyaslayınca yüzde 1-2 büyüklüğünde ufak şeyler.

DieForLive #7 Posted 21 May 2018 - 12:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11964 battles
  • 673
  • [SA-AS] SA-AS
Bizim bu çöpçillerin hareket etmeye mecali yok küçük çukurlara köprü kurdurup geçirmişler karşıya bu tankları

MimarHD #8 Posted 21 May 2018 - 04:38 PM

Sergeant

• Player
  • 15664 battles
  • 284
  • [REBT] REBT
Şahsen ben seviyorum bu aletleri.ağırlıklı olarak avcı oynadığımdan yürüyen damage havuzu gibiler:trollface:genelde son hamleleri tareti hafif sağa çevirip namluyu yukarı kaldırmak oluyor:trollface:

ThirdStepToKill #9 Posted 26 May 2018 - 07:25 AM

Corporal

• Player
  • 12680 battles
  • 153
 Oyun tarzımı , hevesimi bitirdi bu tank kafa atıp atıp ölür hale geldim 

BOZO6464 #10 Posted 03 June 2018 - 02:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3182 battles
  • 305
  • [FRTNA] FRTNA
Valla ben 4 de kaldım üst tierlerini inceledikten sonra bu ayın etkinliğine katılmama kararı aldım bendede süper conqueror olmasın ramazan mübarek gün nereme oruç tutuyorum anlamadım ettiğim  hayır dualar  Rusların yedi sülalesine yeter. :playing:

Alaskar6898 #11 Posted 03 June 2018 - 03:05 PM

Colonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,541

View Postkilic222, on 21 May 2018 - 01:19 AM, said:

İngilizlerin sadece tank değil tüm ordusu çöp oldu, daha 1940 yılında Dunkirk ten denize dökülüp canlarını zor kurtardılar. Avrupa da herhangi bir rakip ordu kalmadı.

Ancak savaşın sonunda 1944 te Normandia dan çıkarak Avrupa ya dönebildiler, o da Alman orduları Ruslar tarafından imha edildikten sonra. Karşılarına çıkan birkaç birlik bile canlarına okumuştur bazı mevzilerde.

Çöl savaşlarıysa çok ufak çaplı savaşlardı. Yani Avrupayla kıyaslayınca yüzde 1-2 büyüklüğünde ufak şeyler.

Tüm ordusu deme ayıp oluyor.

Royal Air Force

ThirdStepToKill #12 Posted 03 June 2018 - 08:13 PM

Corporal

• Player
  • 12680 battles
  • 153
Yeni başlayanlara motive edici birşeyler olsun. Çöpçiller ve Kara Prensten sonra Caernarvon gibi bir canavara geçtim efsane bir tank  is3 defender felan hikaye 8 tierin en op tankı caernarvondur.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users