Jump to content

Lehky tank VK 2801

• This topic is locked This topic is locked
133 replies to this topic

DavKub #121 Posted 12 March 2013 - 06:43 PM

Private

• Player
  • 18932 battles
  • 42
muj oblibeny tank po zkurveni prodano - a to me je uplne fuk uprava munice ta nevadi , ani sniženi panciře nevadi ale sniženi rychlosti a větší váha ho odrovnali - howg
teť ještě řádně zkurvit M24 a bude vymalováno

DrTiCool #122 Posted 17 March 2013 - 06:13 PM

Private

• Player
  • 35682 battles
  • 18
ve verzi 8.4 uz to neni to stare VK, je to line jak cip a HE uz nefunguje tak jak ve verzich 7.xx, , nj neni to rus ze jo WG?

Carcool #123 Posted 25 March 2013 - 09:09 PM

Sergeant

• Player
  • 22342 battles
  • 272
  • [DETAB] DETAB
Já se na ten tank dostal nedávno a VK1602 mi docela i seděl, míval jsem s ním i 5 zabití, často to byl top tier a měl jsem s ním i ocelovku, ale to dělo byl spíše parodie tak jsem třeba ELC AMX apod. likvidoval srážkou. Když jsem se dostal na VK2801 tak jsem se těšil na srandu jakou si užívám s hetzerem, nebo M4 kde rovněž používám 10,5 dělo. Jenže narozdíl od leoparda to má hodně debilní MM a rychlost i manévrovatelnost je srovnatelná s M4, ale tu to necpe mezi sosmičkový a devítkový hovada, o nějakém zhoršení jsem věděl, ale čekal jsem jako kompenzaci levnější opravy a hlavně lepší MM. Je sice hezký, že s houficej odstřelím většinu artyn na jednu ránu ale manévrovatelnost je taková, že ta arty nemá problém mne trefit i za jízdy. Je to škoda jinak by to mohl být celkem zábavný tančík. V garáži mám 15 tanků a zatím mi to přijde, že ti němci jsou asi nejhorší národ pro hru. Vedle lehkejch jsem zkusil střeďáky a od panthera na panthera II jsem ani nepokračoval, protože je to v podstatě to samý jen to má dělo z tigera co připomíná trubku a ty vyoké E50 atd mi taky nepřijdou nic moc. TD jsem byl nejvíce nadšen z hetzera, to je prostě úžasnej stroj, ale po dospění na JgPanthera jsem to vzdal, protože to je líný a papírový, navíc skoro furt proti vyšším tankům a nervy mám jen jedny. Těžké tanky ani nemluvím, slavný tiger je jako krabička juice s M4 je popravuju celkem snadno a když vidím tigera, tak je pro mne snadný frag, třeba v porovnání s IS, či T29, arty jsem nezkoušel, ale myslím, že to také nebude žádná sláva.

Meletti #124 Posted 04 April 2013 - 09:33 AM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
no ja som s nim pred nerfom odjazdil len par hier, ale teraz cez neho zbieram expy na tu novu nemecku liniu, a musim povedat ze nie som velmi spokojny. da sa s nim velmi dobre zahrat, ale pri manevrovani straca rychlost, a pri strate rychlosti straca manevrovanie :) hram ho s tou 75kou, a som docela spokojny s tym delom, vela ludi caka ze budem dlho loadovat howitzer, a potom su prekvapeni. ale ta pohyblivost nie je uspokojiva, a to tam mam sofera so Spojkou aj s Kralom bazin. camo-faktor sa mi zda velmi nizky, a casto zlyhava kvoli velkym rozmerom, a pocas pohybu. takze v porovnani s ostatnymi LT ktore stoja za zmienku VKcko prehrava, hadam len AMX 12 t je horsie. Chaffee, AMX 17 90 , T21, T71 a WZ su jednoznacne lepsie. a samozrejme ma velmi zly income kreditov, takze staci trochu smoly, chyba alebo zly team, a kludne 10.000 v minuse.

Edited by Meletti, 04 April 2013 - 09:50 AM.

Meletti #125 Posted 09 April 2013 - 01:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
tak expy na A-Panthera vyjazdene, ale ked som vyskusal A-Panthera v ramci test-servera, lutujem kazdu minutu ktoru som stravil expenim, je to hrozny tank. myslim ze to bude horuci kandidat na najhorsi tank vo vyssich tieroch. urcite odporucam expit nemecku liniu cez VK 3002 DB.

Furcifer #126 Posted 09 April 2013 - 02:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 22104 battles
  • 938
  • [KHIL] KHIL

View PostMeletti, on 09 April 2013 - 01:20 PM, said:

tak expy na A-Panthera vyjazdene, ale ked som vyskusal A-Panthera v ramci test-servera, lutujem kazdu minutu ktoru som stravil expenim, je to hrozny tank. myslim ze to bude horuci kandidat na najhorsi tank vo vyssich tieroch. urcite odporucam expit nemecku liniu cez VK 3002 DB.
100% potvrzuji.
VK2801 je sice po nerfu pořádně domrvený, ale pokud si pořídíte paskvil jménem A-Panther, budete na něj ještě s láskou vzpomínat.

sirwilusz #127 Posted 10 April 2013 - 10:16 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17128 battles
  • 320
S láskou vzpomínám na Leoparda. Ikdyž jsem o VK2801 četl že ho zkazili tak sem ale nečekal že to bude až tak strašné. Velké,nemotorné, a když se zadaří tak jsem rád že jsem jen 1000crd minus. A v T9 bitvě jsem uplně na nic, i blbe medka jsou stejně velké a jezdi stejně rychle jako já s tím heblem,nehledě na to že v T9 ani nic nenasřílím ani zezadu. jedním slovem hnus a pokud i ten A-Panther má stát za ho... tak se radši vrátím na leoparda.

folopos #128 Posted 18 April 2013 - 09:08 PM

Private

• Player
  • 56200 battles
  • 19
  • [S_J_S] S_J_S
VK 28.01
- Changed the research price of the VK 28.01 from 52,100 to 28,500 experience (Corrected)
- Reduced the repair price by 60%
- Changed the declination angle from 8 to 10 grades.                                                                                                                                        To potěší:D

sirwilusz #129 Posted 19 April 2013 - 10:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17128 battles
  • 320
Tohle má bát v 8.5? že se slevní opravy bude fajn,sere mě že jsem na něho musel vynaložit 52k exp,když teď bude za půlku   :sceptic:  ale co, v garáži už stejně není  :trollface:

Faukk #130 Posted 28 April 2013 - 01:04 PM

Corporal

• Player
  • 35018 battles
  • 137
  • [ZZS] ZZS
No není to teď tak hrozný, teď jsem ho zase pořídil, kvůlivá nový lajně a s tím 105 krátkým kanónem a HE to jde. Poškodíš i těžké tanky. Nicméně jen co bude A Panter...tak pude...Dříve byl naprosto nepoužitelnej, protože prodělával jako sviňa, ale teď, když snížili opravy o 60%, tak vydělává

Dexeek #131 Posted 28 April 2013 - 08:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 47729 battles
  • 1,983
  • [PRASE] PRASE
Co se tyka rychleho expeni tak je tu jedna rozumna moznost. Desetapulka + HEAT. Pri nasazeni do vysokotierovych bitev se scout MM staci par zasahu za 350 dmg do vyssich tieru a XP za bitvu i bez premia jsou velmi slusne. Premium a vyhra = 1000+ xp temer zaruceno. Vazne se spis bojim dalsiho tanku v rade, bohuzel nemam nakoupenou gold munici z akci do zasoby. Vystrilet stovky heatu za 2800 uz se prodrazi takze se budu muset pokusit nejak rozumne zvladnout ten sniper gun a zkusenosti z testu nejsou nijak excelentni :(

jasvatik1 #132 Posted 03 May 2013 - 06:44 AM

Corporal

• Player
  • 2699 battles
  • 110
Hrajete s ním v současnosti někdo? Poraďte jak s ním v této zmrvené podobě hrát.
Koupil jsem ho teď během slev, přes free expy ho dostal na maximum, ale trápím se s ním a naprosto netuším co s ním.
Scout ... PCHE. Nedá se to schovat, nemá to obratnost, zrychlení, rychlost.
Neustále proti devítkám. S popelnicometem střílet z dálky goldy, když se stejně netrefím nemá význam. Za záda se nikomu nejsem schopnej dostat, takže se snažím svítit z houští (efekt minimální), střílím výbušnejma a pokouším se, občas i úspěšně sundavat pásy a dát alespoň nějakej DMG.
Bohužel, i když náhodou "jsem vyhrán" tak za to žádné slušné expy nejsou.
Celej tenhle tank mi připadá jako kachna určená k odstřelu.

Fieldpanzer #133 Posted 03 May 2013 - 07:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 11407 battles
  • 1,174
S tým ako sa po 8.4 jeho staty drasticky zhoršili som sa naštval tak že som začal hrať až na prvého mája...

Jediné hranie ktoré odporúčam je robiť wingmana heavy tankom (obísť nepriatela, zabrániť mu v pohybe blokovaním, strelbou do pásov). Ako scout len výnimočne.

Kolbis #134 Posted 03 May 2013 - 08:35 AM

Corporal

• Player
  • 24450 battles
  • 193
  • [EHW] EHW
Já jsem s VK2801 kdysi odjezdil 20 bitev. Tehdy jsem si free expama odemknul pásy a věž. Motor, kanon a radio jsem měl odemčené přes jiné tanky. Takže jsem ho měl hned v elitě. Bavilo mne to s ním, ale bez PU jsem ho nebyl schopen "uživit". I při vyhrané bitvě jsem s ním často prodělal.

Teď když byl v akci (slevněný o 50% a zvýšený zisk o 40%) jsem ho znovu koupil a během čtyř dnů jsem si s ním vyjezdil přechod na Auf.Panthera (43100 expů).

Měl jsem ho opět s 10,5cm houfnicí a bez použití free expů jsem potřeboval 96 bitev.

Vozil jsem nabiják, ventilaci a binokulár. Byla by asi lepší skládaná optika, ale tu jsem neměl skladem. Posádku jsem měl zpočátku 90%. Během hraní to dotáhla na 100% a bylo to docela poznat. Kromě toho měla posádka skill oprav 85%.

Ve vysokých bitvách jsem se snažil jezdit jako pasivní skaut. V nižších i trošku aktivněji. Případně pokud bylo v bitvě hodně skautů, tak jsem se snažil fungovat jako antiskaut. Ve vhodnou chvíli jsem se snažil zabít arty, což jde s houfnicí dobře. Obvykle stačí jeden hit HE.

Postřehy:
1. Ten tank je docela mizerný proti tomu, jaký býval dřív. Hlavně je znatelně pomalejší.
2. MM je teď mnohem příznivější. Dřív se VK2801 dostával naprosto běžně mezi několik tanků tieru 10. Teď se mezi tier 10 dostane spíš vyjímečně.
3. Cena oprav je citelně nižší. Teď jsem neprodělal ani při prohrané bitvě. A to i kdybych nepočítal těch +40% co bylo v akci.
4. Docela se osvědčilo s ním jezdit v četě s tankem tier 8 (T34) případně artynou tier 6 (GW Panther).

Paradoxně nejméně rady jsem si věděl v tier 6 bitvách, když jsem byl top tier. Což právě hraní v četě dle bodu 4 spolehlivě odstranilo. S T34 v četě jsem nemohl být top tier :).

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users