Jump to content

Jedan tenk

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

TaTn #1 Posted 02 December 2011 - 11:37 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 87
Polako guram po nivoima i nacijama sa nekoliko tenkova, a i dokupio sam jos par mesta u garazi tako da ih trenutno imam 9. Cuvam 2-3 mesta za francuze kad izadju. Planiram da na svakoj liniji doguram bar do tier VII jer smatram da su oni poslednji nivo tenkova koji mogu sami sebe da izdrzavaju bez premium naloga. E sad, sta mene interesuje. Posto nit ja imam vremena da grindujem sve tenkove do IX ili X nivoa (zena + deca x 2), niti para da placam premium nalog (zena + deca x2), interesuje me sledece:
Kada bi mogli da izaberete jedan i samo jedan tenk IX ili X nivo koji bi to tenk bio? Naravno tu ne racunam artiljeriju cija me popravka kosta 1.500 credita kolko i jedna granata.
Ovo je sta trenutno imam i gde me to vodi.
A20 (u garazi) >T34>T34-85>T43>T44>T54 Tier IX
KV (u garazi) >KV3>IS>IS3>IS4>IS7 Tier X
VK 3002 (DB) (u garazi) >PzKpfw V Panther>Panther II>E50 Tier IX
VK 3601 (H) (u garazi) >Tiger>Tiger II>E75>E100 Tier X
JagdPzIV (u garazi) >Jagdpanther>Ferdinand>Jagdtiger Tier IX
M6 (u garazi) >T29>T32>T34>T30 Tier X
M41 (u garazi) >M12>M40/M43>T92 Tier VIII

Dakle, kada bi morali da izaberete samo jedan od ovih tenkova, koji bi to tenk bio?

ozone12 #2 Posted 02 December 2011 - 11:51 AM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 444
Ovo potpisujem:" Posto nit ja imam vremena da grindujem sve tenkove do IX ili X nivoa (zena + deca x 2), niti para da placam premium nalog (zena + deca x2)." :lol: :lol: :lol:  

A sto se tice tenkica moja preporuka naravno IS4/IS7.

POM_PYRO_TANK_YARRRR #3 Posted 02 December 2011 - 11:55 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 386
Ja lično bih ti preporučio da guraš Sovjete i da, ako ikako možeš, uzmeš IS-4 pre revampa njihovog tehnološkog stabla koji će se desiti tamo negde u prvom tromesečju 2012. Takođe nih preporučio da zadržiš KV (sa istraženom ''smederevac'' kupolom) i KV-3 u garaži. KV se deli na 2 tenka, KV-1 i KV-2, a ako imaš sadašnji KV u garaži, dobićeš besplatno i novi KV-2 sa posadom na 100%, zajedno sa novim parking mestom u garaži. Sadašnji KV-3 se seli jedan tier više, a ako ga budeš imao u garaži dobićeš novi tier 6 tenk, opet sa posadom na 100% i besplatnim parking mestom.

Isto važi i za IS-4, koji će se preseliti u tier 10, a ako ga budeš imao u garaži, dobićeš novi tier 9 sa, pogađaš, posadom na 100% i besplatnim parking mestom pride.

A kao šlag na tortu, ako uzmeš i IS-7, imaćeš 2 tier 10 tenka, bez potrebe da grinduješ dodatni xp.

Mada, ima i jedna fora što se Amera tiče, a to je da njihov T34 teškaš postaje premium tenk, tako da, ako ga istražiš, odbijaš novi američki tier 9 a ovaj ti ostaje kao premium tenk koji će veorvatno biti veoma dobar za skupljanje keša.

Eto, to su ti opcije, pa ti sad vidi šta ti je draže. Srećno  :Smile_honoring: .

cekicar #4 Posted 02 December 2011 - 12:12 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 126
Cuj, opce nije vazno koji tenk izaberes! Svi su dobri sa svojim specificnim manama i prednostima. Bitnije je da si uzmes tenk (liniju) koji ti je najljepse voziti. Ovo je na kraju krajeva igrica pa ako se nemos gustati u njoj nema smisla igrati, sto znaci ako me volis TDe nemoj ih igrati makar ti sto ljudi kaze da uzmes tu granu.

Znam da to bas nije odgovor koji si htio pa evo mog primjera sto sam ja napravio.
Ja sam se odlucio za ruske teske tenkove. Trenutno sam dogurao do is4 i polako skupljam xp i pare za is7. Posto nemam volje gledati druge kako igraju kad mi uniste tenk izlazio sam iz bitaka i uzeo drugi tenk. Tu sam si uzeo arty. Igrajuci tako s dvije grane istovremeno naucio sam puno brze gdje se arty pozicionira koji su mu blind spotovi i kuda se kretati da me ne pogodi isto kako sam naucio kuda se krecu teski tenkovi, koji su chock pionti i gdje ocekivati da ce neprijateljski hevy biti osvjetljen da ga pogodim.

TaTn #5 Posted 02 December 2011 - 12:53 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 87

View Postcekicar, on 02 December 2011 - 12:12 PM, said:

Igrajuci tako s dvije grane istovremeno naucio sam puno brze gdje se arty pozicionira koji su mu blind spotovi i kuda se kretati da me ne pogodi isto kako sam naucio kuda se krecu teski tenkovi, koji su chock pionti i gdje ocekivati da ce neprijateljski hevy biti osvjetljen da ga pogodim.

Ovo je jedna veoma bitna stvar koju mnogi ne znaju ili jednostavno ignorisu. Ja sam i u beti imao od svega pomalo. Ali boriti se protiv TD-a i artiljerija a ne znati iz prve ruke kako oni funkcionisu, gde se skrivaju je jedan ogromni minus. Navukao sam par drugara, ali su extra tvrdoglavi i igraju samo sa jednim ili 2 tenka. I jos imaju problema da shvate da mogu da prodju na 50m od 5 TD-a skrivenih u zbunju i da ih ne vide. Ne mogu da znaju iz prve ruke koliko su jaki ruski topovi na TD, i zasto ih ja stalno zaobilazim. Isto kao u sahu, ako zelis da zaista naucis neko otvaranje moras ga igrati i sa belim i sa crnim figurama.

Inace ja uvek prodam stari tenk kad izucim i kupim novi. A za ove promene sve znam, ali se ne sekiram mnogo, niti zurim negde. I ovako mi se trenutno sve partije svode na to da moj klinac od 3.5 godine vozi tenk dok ga prvi put ne upucaju, a onda pobegne iza fotelje i odatle gviri dok ja ne zavrsim partiju.
A volim ja voziti sve (sem light tenkova), a kad stignu francuzi planiram uzeti jos po jednu arty, TD i mozda medium. Mada iskreno ne bih voleo da mi jedini tier X tenk bude TD. I znam da naravno svi tenkovi cak i oni najjaci imaju svoje minuse i pluseve, ali hteo sam da iz prve ruke saznam kako se najbolji tenkovi pokazuju u borbama.

director #6 Posted 02 December 2011 - 10:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,428
rusi su najlakši za grindanje što se tiče teškaša. Ako voliš agresivnije da igraš to ti je najbolji teški tenk za juriš.

Vrender #7 Posted 03 December 2011 - 07:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 87

View PostTaTn, on 02 December 2011 - 11:37 AM, said:

Polako guram po nivoima i nacijama sa nekoliko tenkova, a i dokupio sam jos par mesta u garazi tako da ih trenutno imam 9. Cuvam 2-3 mesta za francuze kad izadju. Planiram da na svakoj liniji doguram bar do tier VII jer smatram da su oni poslednji nivo tenkova koji mogu sami sebe da izdrzavaju bez premium naloga. E sad, sta mene interesuje. Posto nit ja imam vremena da grindujem sve tenkove do IX ili X nivoa (zena + deca x 2), niti para da placam premium nalog (zena + deca x2), interesuje me sledece:
Kada bi mogli da izaberete jedan i samo jedan tenk IX ili X nivo koji bi to tenk bio? Naravno tu ne racunam artiljeriju cija me popravka kosta 1.500 credita kolko i jedna granata.
Ovo je sta trenutno imam i gde me to vodi.
A20 (u garazi) >T34>T34-85>T43>T44>T54 Tier IX
KV (u garazi) >KV3>IS>IS3>IS4>IS7 Tier X
VK 3002 (DB) (u garazi) >PzKpfw V Panther>Panther II>E50 Tier IX
VK 3601 (H) (u garazi) >Tiger>Tiger II>E75>E100 Tier X
JagdPzIV (u garazi) >Jagdpanther>Ferdinand>Jagdtiger Tier IX
M6 (u garazi) >T29>T32>T34>T30 Tier X
M41 (u garazi) >M12>M40/M43>T92 Tier VIII

Dakle, kada bi morali da izaberete samo jedan od ovih tenkova, koji bi to tenk bio?

Extra, imas 2 zene i 2 deteta. Zena je X deca su Y; (x+y*2)= 2x+2y = 2zene + 2deteta :D

Aqarius #8 Posted 03 December 2011 - 07:25 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 2,849

View PostVrender, on 03 December 2011 - 07:22 PM, said:

Extra, imas 2 zene i 2 deteta. Zena je X deca su Y; (x+y*2)= 2x+2y = 2zene + 2deteta :D

x+y*2=x+2y
(x+y)*2=2x+2y

Vrender #9 Posted 03 December 2011 - 07:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 87
Moja preporuka, da krenem ispocetka.

1. A-20: Ako se odlucis za ovu granu saznaces kako svi tenkovi pocev od T-34-85 imaju mnogo "zajeban top" i dosta su brzi i agilni ali za razliku od nemackih
         midijum tenkova nema armor nista i dosta je osetljiv kao tenk.
2. KV:   Tog tenka imam i ja i nabudzio sam da kraja, moze mnogo da bude zajeban i nezgrapan u igri narocito ako imas derp gun 152mm kao sto ja imam a imam
         istrazen i ZiS 107mm gun ali ovaj moze u svakom tieru da pravi DOSTA dmg i da kida module ali kao sto rekoh da svaki tenk ima svoje mane i prednosti.
         Prednost ovog tenka je DMG i armor i zato sto je Tier V i upada sa dosta lakom kategorijom tenkova a mana je sto je SPOOOOOR i to mnogo i turret mu je
         kao frizider i dosta ga je lako pogoditi.
3. VK 3002DB: Za ovog tenka nemam sta mnogo da kazem sem da je nemacki midium tenk, brz, agilan osrednje i izdrzljiv sa dosta preciznim topom i dobrim FUG12 radio
         signalom. Sto ga cini jako dobrim scoutom iako je se tretira kao midium. Dosta je precizan kao i svi nemci ali mu DMG nije nesto mnogo dobra strana.
         Mada znas da mozes olako da ides iz njega u nemacke midium tenkvoe koji ubijaju Pannther, King panther i naravno nemojmo zaboraviti i jedan ali vredan          
         E-50.
4. VK 3601H: Isto kao i za prethodnog nema sta mnogo da se kaze, sem da te ocekuje Pz VI Tiger posle njega koji moze i ne mora da se tretira kao Heavy Tank. Ima
             dosta dobru okretljivost kako turret-a tako i celog hull-a za razliku od sporih SSSR-ovca. Ali znas da ces posle njega doci do neunistivog svedskog
             ponosa King Tiger VII i kako ide na dalje E-75 koji je po meni svinja a i da ne pricamo detalje o nenormalnom mini Mousu E-100 sa jacim topom od
             samog Mous-a.
5. JagdPz IV: Bas tog i ja imam u garazi. Nemoj da se razdusevis njegovim DMG-om i jacinom penetracije mada dosta je precizan. Ali zato kada budes stigao do
              sledeceg tenka Jagd Panther odusevices se jacinom penetracije, brzinom ispaljivanja metaka i koncetracije loader-a & gunner-a. Sto se tice
              preciznosti i penetracije tu su nemci neprevazidjeni ali zato sto se tice DMG-a jednostavno rusi preovladavaju sa njihovim SU-100 pa nadalje.
6. M6: Toge tenka nikad nisam video u akciji zato nemam mnogo sto sta da kazem. Nisam ga igrao a lako ga ubijem. Ali zato sam sasvim svestan jacine i snage i
       izdrzljivosti njegovg naslednika T29 koji je MNOGO zajeban ako neznas njegove slave tacke (ceo hull :) ) ali svakako covek koji se je oglasio na ovom
       forumu je rekao da ce T34 biti premium tako da nebi bilo lose da stignes do njega. Moja preporuka ali i ne bas. Zavisi od stila igre.
7. M41: Nikad nisam igrao niti vidjao u akciji americku artiljeriju. Mada kako cujem da americka artiljerija nije bas najbolja za igranje. Ali opet sve zavisi
        od nacina igre. Ja bih se pre odlucio za precizne nemce koje vec igram ili za mocne ruse koje cu uskoro da uzmem cim skupim jos 20-ak K XP-a na KV-u.

Nadam se da je ovaj replay na tvoj post bio vredan i nadam se da ces naciniti pravi izbor sto se tenkva cini. Ameri su jaki, rusi su mocni a nemci su precizni, moja blaga razjanjenja na tvoj post i da ces naciniti pravi izbor. Uzivaj u fenomenalnoj igrici koju nam je Wargaming.net spremio. GL&HF druze. :) Peace

Vrender #10 Posted 03 December 2011 - 07:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 87

View PostAqarius, on 03 December 2011 - 07:25 PM, said:

x+y*2=x+2y
(x+y)*2=2x+2y

Izgleda da mi je matematika slabija strana. Zaboravio sam da ide mnozenje prvo pa sabiranje. Hahahahah :D

profach #11 Posted 04 December 2011 - 10:24 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 70
Tier 9 E75 uzmi jer bez premium naloga kada odigras osrednje ostane ti nakon popravka i nadopune municije podosta kredita.....ako si na to mislio
Tier 10 bilo koji da uzmes i izgubis partiju svaki je na gubitku bez premiuma,mislim da ce se tu svi sloziti samnom

Vrender #12 Posted 04 December 2011 - 04:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 87

View Postprofach, on 04 December 2011 - 10:24 AM, said:

Tier 9 E75 uzmi jer bez premium naloga kada odigras osrednje ostane ti nakon popravka i nadopune municije podosta kredita.....ako si na to mislio
Tier 10 bilo koji da uzmes i izgubis partiju svaki je na gubitku bez premiuma,mislim da ce se tu svi sloziti samnom

Da, naravno. Tier 9 heavy tenkovi imaju predispoziciju da zarade pare makako lose odigrao sem ako ne ubijes i ne upucas nikog i izgubis partiju. Ali zato tier 10 moras mnogo dobro odigradi i moras mnogo truda uloziti da bih bio u plusu sa kintom. Sto jes jes. Ali zato su stoke od tenkova. :)

director #13 Posted 05 December 2011 - 12:40 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,428

View Postprofach, on 04 December 2011 - 10:24 AM, said:

Sa tier 10 i sa premijumom si u većini slučajeva u minusu kada pogineš. Treba baš dosta dmg napraviti da se ostane u plusu kada pogineš.