Jump to content

Wyciągnięte z archiwów: dogłębna analiza

• Please log in to reply
293 replies to this topic

zlosnik102 #21 Posted 07 June 2018 - 08:39 PM

Private

• Player
  • 9863 battles
  • 12
  • [1-WBP] 1-WBP

Witam szczerze mówiąc jestem pod średnim wrażeniem i zadowoleniem co prawda czołgi prezentują się zacnie i na pewno wielu przypadną do gustu. Niestety przykro mi z tego powodu, że mimo wielu lat i obiecywań Polskiej społeczności liczyłem na dość pokaźne drzewko niż tylko parę czołgów niby Polskiej konstrukcji. Bardziej liczyłem na mieszankę czołgów Polskich i Radzieckich konstrukcji na licencji Polskiej. Liczyłem, że będziemy mieć większy wybór czołgów lekkich i średnich takich jak t-34/76 na Polskiej licencji modernizowany tak samo T34/85m1/2/3 Polskiego IS i IS/3, t54,T55M, mimo iż są Rosyjską konstrukcją to były zmodernizowane na Polskiej licencji. Tak samo nie wyobrażam sobie, że na początku drzewka nie będzie TKS czy Renault FT w różnych wariantach oraz wiele innych zagranicznych czołgów, które Polskie wojsko dysponowało lub zdobyło. Oraz mam taka cicha nadzieje, że naszego Rudego wstawia tam, gdzie powinien być od samego początku, czyli do Polskiego drzewka tak samo i Pudla to jest sprawa priorytetowa. Powinny być tam, gdzie faktycznie stacjonowały nieważne skąd pochodziły ważne gdzie stacjonowały. Dlatego jestem też troszkę rozczarowany, bo na tyle lat czekania dostaniemy bardzo okrojone drzewko Polskiego pochodzenia a trzeba było trzymać się faktów i dodać też konstrukcje czy to Rosyjskie, czy innej narodowości, które Polskie wojsko dysponowało plus te czołgi co teraz proponują i wyszłoby bardzo ładne drzewko dla Polskiej społeczności. I tak szczerze mówiąc liczę na taki wariant co przedstawiłem, bo inaczej to takie sobie krojone drzewko robione po to, żeby mieć Polską społeczność już za sobą. Dlatego średnio widzę to, co zaprezentował Wargaming. Wolałbym coś bardziej rozszerzonego niż to, co teraz jest, mimo iż byłyby to też klony, ale tak jak i u innych Narodowości w grze nic by się nie stało a byłoby ciekawiej i sprawiedliwie oraz realniej.

Dlatego tak uważam, bo moim zdaniem Wargaming robi błąd tworząc tylko czołgi, w jakim Państwie były tylko stworzone powinni patrzeć szerzej i wprowadzać czołgi do gry danego Państwa, jakie faktycznie dysponowało plus konstrukcje tworzone w tym Państwie. Mimo że wiele byłoby klonów, ale na modernizacji i licencji danego Państwa i wtedy rozgrywka byłaby fer play.

Edited by zlosnik102, 07 June 2018 - 08:49 PM.

MeatGun #22 Posted 07 June 2018 - 09:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 77370 battles
  • 1,432
  • [-SJD-] -SJD-

No, cóż - tak sumarycznie to dupy nie urywa.

7TP na rysunkach to chyba jakiś stockowy, czy co? Bo oryginał powinien mieć inną wieżę.

Tier V - czy jest ciężki?

A wysokie tiery - niby miały nie być klony ruskich, ale i tak wyglądają na klony ....

:B

WOT_Barsa8 #23 Posted 07 June 2018 - 09:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 21460 battles
  • 1,432
  • [GE-PL] GE-PL
Słabo to widżet, mało to mobilne będzie a teraz mobilność to podstawa....

witoldk65 #24 Posted 07 June 2018 - 09:49 PM

Private

• Player
  • 90843 battles
  • 47
  • [K-240] K-240
Oj ten Lewandowski słynniejsze nazwisko niż Kowalski , mamy wreszcie swoją markę na świecie :D:D:D

KamykDD #25 Posted 07 June 2018 - 09:50 PM

Private

• Player
  • 14572 battles
  • 28
  • [NOMI] NOMI
Chyba sobie jaja robicie? Może nie jestem profesjonalnym grafikiem 3D ale jednak widać chyba jak wygląda poglądowy rysunek a jak wygląda model ? Nie wiem kto od WG to robił ale bym się nie przyznawał.

Mój model
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Model naszego ukochanego WG .... zostawię to wam do ocenienia ....
Posted Image

-Zamiast klap kwadratowych są włazy okrądłe
-Bok oryginalnie jest wcięty a tu brak
-Ogólnie proporcje kadłuba i wieży są dziwne
-Umieszczenie wizjera kierowcy i karabinu nie tak jak trzeba
Ile można skopać elementów w jednym modelu ?

Edited by Kamyk666dd, 07 June 2018 - 09:55 PM.

DamoclesCurse #26 Posted 07 June 2018 - 09:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21524 battles
  • 81
  • [_ACE] _ACE

View PostVillageGame, on 07 June 2018 - 07:32 PM, said:

:facepalm: 

Bardzo konstruktywna odpowiedź masz mój pełen szacunek. Podziel się więcej swoimi mądrościami oraz jak wiele emotikonów znasz. 

Ainn #27 Posted 07 June 2018 - 11:02 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 44886 battles
  • 622
  • [GHS] GHS

Historycznosc nie ma zadnego znaczenia jak mowimy o konkretnych tierach. Czolg na 9 tierze czy 10 musi byc w swoich mozliwosciach podobny do innych 9/10.

Dostalismy wielki nieprzydatny kafar, ktory moze pozazdroscic pancerzowi IS7.

IS4 ze swoja penetracja moze smiac sie w oczy polskiemu odpowiednikowi.

Szybkosc? A na co to :)

Moze manewrowosc?....

JEDNA WIELKA KPINA I KUPA.

Juz wole zeby nie bylo polskiego drzewka niz ma byc takie upokarzajace nas.

Faper_Noster #28 Posted 07 June 2018 - 11:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13862 battles
  • 57
  • [-NDP-] -NDP-

Block Quote

Nie potrafiliśmy znaleźć prawdziwej gwiazdy przedstawienia – Niemcy mają czołg Tiger, Brytyjczycy chlubią się czołgiem Conqueror, Stany Zjednoczone słyną z czołgu Pershing, a Polska nie miała żadnych kultowych czołgów.

Drogie WG, jest i ma się dobrze - nie wiedzieć czemu nadal w sowieckim drzewku.

"Rudy" oczywiście.

EnergyVoice #29 Posted 07 June 2018 - 11:09 PM

Private

• Player
  • 22644 battles
  • 7

Bosze, co za gruz...

Wiecie, czemu ludzie masowo odchodzą z tej gry?

Pomijając, ze robicie wały od lat to jestescie juz NIEWIARYGODNI.

Gram w tą grę od początku i to już moje 5 konto w tej grze.

Myślicie, że ludzie nie pamiętaja? Wierchołek drzewa, ludzie wydają hajs na golda i *edited*... nerf i tak już od lat. Następny przykład: Wychodzi skorpion g, gra sie spoko i wychodzi mikrołatka. WG w komunikacie pisze "Naprawiono pare problemów technicznych". Tylko dlaczego od tego momentu moj skorpion sieje kalafiory i ma większy celownik? Somua. Na początku była niezła ale ostatnio weszła mikrołatka z ich naprawianiem problemow technicznych i wale w isa3 z 50metrow i co 3 pocisk leci mu nie w dolna plyte, tylko w ziemie. Byłem cierpliwy, ale ileż mozna. Cały czas widziałem waszego wała i wściekałem się, ale jednak przechodziło. Czara goryczy przelała się jak kupiłem wz5a za golda za ktorego zapłaciłem PLNami ,a wy teraz wprowadzacie *edited* ciezara ruskiego, ktory jest lepszy od niego. Juz mnie to zmęczyło. Grasz cw, czy potyczke. Rozstawiajacy: "potrzebuje niszczarki, Dawac 7 dzikow. Reszta ruskie medy" Znudziło mnie to. Brak konkurencyjności, bo kacapy chociaż na wojnie byli zacofani, w grze udają potęgę technologiczną. Nie podoba się wam WG w europie? *edited* wypuszczac do azji swoj ruski syf. Nowy ruski ciezar będzie miał 350 na goldzie i 1800m/s szybkosc pocisku... Do tego *edited* bedzie szybciej od is7 i skupial celownik kosmicznie szybciej niz wz, A i golda odbija przodem. Idealny czolg. *edited* 60, odbija zloto, pancerny, skupia w ulamku i wali bombe za 550. Teraz wypuscicie waszą hybryde is4 i e100 (najgorszych czolgow w grze) i mowicie, ze z tych wspanialych gruzow powstal Polski czolg xD I po parametrach widze, ze będzie jeszcze większym gruzem. Ze swoją *edited* mobilnoscią, pancerzem i brakiem penetracji odbije sie od nowego ruska a w czasie przeladowania rusek przebije go 2  razy. Dzieki za taki interes, ale wracam do Pubga bo szkoda mojego czasu. Konkurencja jest taka, ze nie macie monopolu na gry sieciowe. Graczy straciliscie bezpowrotnie, bo ciągnie się za wami smród i niewiarygodnosc. Ludzie będą przed wami tak samo *edited* jak przed gameforge, ktore wykupuje gry i nastepne ludzie *edited* z tych gier:D

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 08 June 2018 - 09:45 AM.

Leon1973 #30 Posted 07 June 2018 - 11:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 29751 battles
  • 77
  • [S-A-J] S-A-J

1.Cóż, szkoda że od początku nie było polskiego drzewka, bo wtedy grałbym wyłącznie polskimi czołgami i nigdy nie grał innymi nacjami. 

2.Tradycja, cóż - mój tata będąc polskim żołnierzem - czołgistą - służył na T-55, polskim czołgu produkowanym w Polsce. Taka jest nasza narodowa historia, i nie wyprzemy się Prawdy. Szkoda, że w drzewku nie ma tego polskiego czołgu.

3. Fikcyjne czołgi: skoro Amerykanie i Niemcy w tej grze grają fikcyjnymi czołgami (np. T14 i E100), to również Polacy mogą mieć fikcyjne czołgi w których nigdy nie jeździł żaden polski czołgista.

FuZzZzzz #31 Posted 07 June 2018 - 11:55 PM

Captain

• Player
  • 21674 battles
  • 2,013
  • [5TAR5] 5TAR5
To już na 10 tierze bym wołał jakąś odmianę T-55. :sceptic:

Qwiker93 #32 Posted 08 June 2018 - 01:13 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9376 battles
  • 364

View PostEnergyVoice, on 07 June 2018 - 11:09 PM, said:

Nowy ruski ciezar będzie miał 350 na goldzie i 1800m/s szybkosc pocisku... Do tego *edited* bedzie szybciej od is7 i skupial celownik kosmicznie szybciej niz wz, A i golda odbija przodem. Idealny czolg. *edited* 60, odbija zloto, pancerny, skupia w ulamku i wali bombe za 550. 

Czytałem cały post z uśmiechem na twarzy (ale nie z kpiną, po prostu fajna wypowiedź :teethhappy:), lecz dochodząc do tego fragmentu uświadomiłem sobie ile tu jest prawdy. Zaczynam się bać o przyszłość mojego IS-7, który jest jedyną moją X narazie, i boje się że pójdzie do piachu. 

Najsmutniejsze jest to, iż słyszałem, że IS-7 miał wyróżniać się pancerzem. Aktualnie to wygląda tak, że na X i tak większość wali z golda, więc wchodzi w ten pancerz tyle, iż człowiek czuje się jakby grał medem, albo i nawet lekkim. 

A pena jest taka dobra na tym tanku, że dali taką sama na 9 tier polskiego :trollface:

Ale jako nowy gracz widzę, że wystarczy z 10 drzewek rozwijać pełne ruskie i mamy: Najlepszego TD, najlepszego LT, najlepsze MT, teraz dojdzie czołg walczący o najlepszego HT :trollface:

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 08 June 2018 - 09:48 AM.

WarMachine_31 #33 Posted 08 June 2018 - 05:33 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1951 battles
  • 836

Statystyki będą się zmieniać i rosyjscy super testerzy zadbają o "właściwy balans" polskiego drzewka.:trollface:

Przy wprowadzanych nowych ruskich UFO wszystkie inne nowe czołgi wyglądają słabo lub przeciętnie. 

Polski HT 10 tier ma być ciężkim czołgiem przełamania ale powolnym max 35 km/h... przypomina największy crap obecnego WoTa czyli IS4 tylko z lepszym działem... Crap IS4 ma v.max 43 km/h!

Ruski 268-4 TD przełamania może zapierdzielać szybciej od medów...:facepalm:

W kolejce czekają kolejne ruskie UFO jak HT o.277 z kosmiczną penetracjĄ i mobilnością MT.

Nawet temu UFO na czterech gąsienicach dali v. max 40 km/h!!!

Siódemka 45TP może okazać się najfajniejszym polskim czołgiem.

Polska ósemka 53TP z drzewka nawet mi podoba ale przypomina Kirovets 1...który zostanie wprowadzony po polskiej linii i będzie lepszy od polskiego.

Jak wspomniałem na wstępie buffy ruskich czołgów i nowe ruskie UFO zniechęcają do gry w ogóle i grindowania czegokolwiek.:(

Edited by WarMachine_31, 08 June 2018 - 05:42 AM.

WOT_Barsa8 #34 Posted 08 June 2018 - 05:35 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21460 battles
  • 1,432
  • [GE-PL] GE-PL
Tak jak niektórzy wolałbym klony ruskich niż to co mamy dostać.... średnio to będzie grywalne w wocie jaki mamy dziś.

Hurry_Hans #35 Posted 08 June 2018 - 06:03 AM

Warrant Officer

• Player
  • 809 battles
  • 671

Tiery 1-5 to tzw czołgi do przejścia. Pomijamy- do przeskoczenia na free exp.

Tiery 6-8 wyglądają obiecująco. Zobaczymy jak bardzo w ruch pójdzie pilnik i znerfią alfę i celność.

9 tier wygląda na fajnego zwinnego, medowatego HT ale ta prędkość 35 km/h?!? Na wstępie zepsuto potencjał i frajdę gry tym czołgiem. 35km/h w obecnym WoT???:trollface::facepalm:

10 tier jest za wolny 35 km/h na wypłąszczonych szybkich mapach 1.0??? Właz kierowcy niczym w isie 4 będzie słabym punktem.

Jak to jest, że radzieckie nowe czołgi dostają kosmiczne parametry na starcie aby dopiero kiedyś je delikatnie osłabić? Obiekt 277 dostał nawet buffa na serwerze testowym :facepalm:

Znając życie to polskie czołgi zaliczą tylko serię nerfów bo polski czołg nie może mieć armaty a la ISU 152...

Edited by Hurry_Hans, 08 June 2018 - 06:09 AM.

Paythos #36 Posted 08 June 2018 - 06:09 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 61949 battles
  • 3,040
Kiedy właśnie 1-5, max 6, to jedyne w miarę prawdziwe, normalnie wyglądające maszyny... dalej nie idę:sceptic:

Leon1973 #37 Posted 08 June 2018 - 06:11 AM

Lance-corporal

• Player
  • 29751 battles
  • 77
  • [S-A-J] S-A-J

View PostWOT_Barsa8, on 08 June 2018 - 04:35 AM, said:

Tak jak niektórzy wolałbym klony ruskich niż to co mamy dostać.... średnio to będzie grywalne w wocie jaki mamy dziś.

Jakie klony ruskich? Taka jest nasza polska prawda historyczna. Sam żyłem za czasów ustroju socjalistycznego w PRL i takie mieliśmy czołgi - produkowane w Polsce. Nie obchodzi mnie narodowość projektanta czołgów. Być może nasze czołgi były pierwotnie zaprojektowane nie przez Polaka, ale były wytwarzane w Polskich fabrykach na terenie Polski. Służyli na nich w wojsku nasi Ojcowie. To nasza tradycja historyczna.

Nasze czołgi polskie to z cała pewnością:

- T-34-85 (nasi jeździli nimi 1944-1986)

- T-54 (nasi jeździli nimi 1957-2002)

- T-55 (nasi jeździli nimi 1964-2002)

- T-72 (w służbie od 1979 roku)

- T-55AM Merida (od 1980 -2002) - to polska konstrukcja czołgu

- PT- 91 Twardy (od 1995) wybitnie polska konstrukcja

Panowie, wszystkie te czołgi były produkowane w Polsce, modernizowane przez polskich inżynierów. Dopóki nie jest za późno - na X Tier proponuję polski czołg PT - 91 Twardy. Pozdrawiam serdecznie polską społeczność.

Narodowość projektanta to rzecz względna. Liczy się to, że produkowano te czołgi w Polsce i modernizowano w Polsce, służyli na nich nasi Ojcowie i Dziadkowie.

Hurry_Hans #38 Posted 08 June 2018 - 06:13 AM

Warrant Officer

• Player
  • 809 battles
  • 671

View PostPaythos, on 08 June 2018 - 06:09 AM, said:

Kiedy właśnie 1-5, max 6, to jedyne w miarę prawdziwe, normalnie wyglądające maszyny... dalej nie idę:sceptic:

Tu nie chodzi o polskie drzewko i historyczność.  To prosta arkadówka która ma dostarczać rozrywki.

W każdej nacji uważam tiery 1-5 za czołgi do przejścia lub przeskoczenia za free exp.

Edited by Hurry_Hans, 08 June 2018 - 06:14 AM.

Zabili_mnie_i_ucieklem #39 Posted 08 June 2018 - 06:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1526 battles
  • 441

View PostLeon1973, on 08 June 2018 - 06:11 AM, said:

Jakie klony ruskich? Taka jest nasza polska prawda historyczna. Sam żyłem za czasów ustroju socjalistycznego w PRL i takie mieliśmy czołgi - produkowane w Polsce. Nie obchodzi mnie narodowość projektanta czołgów. Być może nasze czołgi były pierwotnie zaprojektowane nie przez Polaka, ale były wytwarzane w Polskich fabrykach na terenie Polski. Służyli na nich w wojsku nasi Ojcowie. To nasza tradycja historyczna.

Nasze czołgi polskie to z cała pewnością:

- T-34-85 (nasi jeździli nimi 1944-1986)

- T-54 (nasi jeździli nimi 1957-2002)

- T-55 (nasi jeździli nimi 1964-2002)

- T-72 (w służbie od 1979 roku)

- T-55AM Merida (od 1980 -2002) - to polska konstrukcja czołgu

- PT- 91 Twardy (od 1995) wybitnie polska konstrukcja

Panowie, wszystkie te czołgi były produkowane w Polsce, modernizowane przez polskich inżynierów. Dopóki nie jest za późno - na X Tier proponuję polski czołg PT - 91 Twardy. Pozdrawiam serdecznie polską społeczność.

Narodowość projektanta to rzecz względna. Liczy się to, że produkowano te czołgi w Polsce i modernizowano w Polsce, służyli na nich nasi Ojcowie i Dziadkowie.

PT 91 Twardy jest zbyt współczesny. Nawet T72 byłby za "nowy".

Devsi kiedyś wypowiedzieli się, że nawet Merrida tę jest zbyt nowoczesna dla WoT.

Polskie prezentowane tiery 9 i 10 są zbyt mułowate. Ich prędkość maksymalna powinna wynosić minimum 45km/h.

Mam ISa4 i jego prędkość 43 km/h szału nie robi. Nie wyobrażam sobie turlania się 35 km/h polskimi ciężarami bo zanim gdzieś dojedziemy połowa drużyny naszej lub wrogiej zaliczy już powrót do garażu.

W podobny sposób zarznięto Badgera którym prawie nikt nie gra.

Edited by Zabili_mnie_i_ucieklem, 08 June 2018 - 06:29 AM.

Paythos #40 Posted 08 June 2018 - 06:21 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 61949 battles
  • 3,040

View PostHurry_Hans, on 08 June 2018 - 07:13 AM, said:

Tu nie chodzi o polskie drzewko i historyczność.  To prosta arkadówka która ma dostarczać rozrywki.

W każdej nacji uważam tiery 1-5 za czołgi do przejścia lub przeskoczenia za free exp.

No to papatki.... :P

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users