Jump to content

Wyciągnięte z archiwów: dogłębna analiza

• Please log in to reply
293 replies to this topic

Hurry_Hans #41 Posted 08 June 2018 - 06:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 811 battles
  • 671

View PostPaythos, on 08 June 2018 - 06:21 AM, said:

No to papatki.... :P

?

Żegnasz się, bo obraziłeś się na WG za niehistoryczność polskich czołgów? Czy będziesz robił za pedobeara grając polskimi lolkami na dwóch mapach na krzyż i się nie spotkamy?:P

:facepalm:

Edited by Hurry_Hans, 08 June 2018 - 06:41 AM.

Nullmaruzero #42 Posted 08 June 2018 - 07:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23988 battles
  • 897

Wszyscy się plują o to 35km/h, a ile chcecie na czołgu co na HEku grzmoci za 1100? To jest de facto E-100 w ruskopodobnej skorupie. Lepszy od ruskich nie będzie przecież bo by ktoś na Syberię pojechał w jedną stronę, a tak to nawet sensowne te staty.

Pena 250? No, tragedia normalnie. IS-7 też ma 250 a wali po 490, na goldzie tylko 303 co nie starcza nawet na T110E3. Ktoś tam wyżej pisał, że chce APCRy 330mm albo HEAT z 340 - widziałeś kiedyś takie proporcje wzrostu na tych typach amunicji? HEAT jak najbardziej, ale APCR?

Hey_Ho_Lets_Go_ #43 Posted 08 June 2018 - 07:22 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 78011 battles
  • 1,042
  • [_B-R_] _B-R_

View Postherhor67, on 07 June 2018 - 04:49 PM, said:

Wyciągnięte z dpy: ANALiza.

Nie no, dobrze że w końcu dają nasze czołgi.

KSUST jako pierwszy czołg pod biegłość wygląda fajnie, ciekawe czy ta wieża coś będzie warta.

Cecha szczególna Polski:

140 dmg na 5 tierze? No baaaardzo dużo xD

220-240 na szóstym tierze? Meh, za tyle to włoch wali. Jeśli polak będzie równie twardy to jeszcze ok.

300 na 7 tierze HT, gdzie rusek za tyle wali na 6... balans.

I jeszcze słabszy pancerz? WTF?

Ciekawe, czy w "daszek" będzie wchodzić overmatchem :trollface:

O ósemce nie wiadomo nic.

Dziewiątka wygląda dla mnie trochę jak ST-I, cieniutkie działko a tu nagle 130mm XD Cycek po lewej będzie wymuszał jazdę w prawo na mapie.

WG nie przemyślało użycia słów ANALiza i dogłębna w kontekście zmyślonych polskich czołgów.:trollface:

Trudno nazwać to dogłębną analizą bez podania materiałów źródłowych i dokładnych parametrów maszyn tierów 1-8.

Pierwsze wrażenia?

1. Kolejna linia która powinna znaleźć się w radzieckim drzewku. Średnie i wysokie tiery projektował rosyjski inżynier zatrudniony w WG. Nie czuję w nich polskości.

Klony ale zmodernizowane przez polskich inżynierów były by lepsze.tak jak jest to z chińczykami. 

2. Polskie czołgi 8-10 są za mało mobilne jak realia WoT 1.0. Zanim dojadą na miejscówki będzie tam już czekał wrogi 268-4, 430u, 277, is7 itd.

3. Alfa armat zostanie zapewne znerfiona, a reszta wygląda dość przeciętnie. Mobilność koniecznie do poprawy!

WOT_Barsa8 #44 Posted 08 June 2018 - 07:22 AM

Lieutenant

• Player
  • 23022 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL
Mnie tam jako historyka w tej grze średnio obchodzi historyczność pojazdu (no może po za jakimiś "udziwnieniami z kosmosu&";);), najważnijeszy jest balans i grywalność. Przy polskim drzewku chciałbym po prostu fajnych dostosowanych do pola bitwy w wot czołgów.... nie muszą być op, ale żeby miały sens, a jak tak patrze to średnio widzę sens robienia tej linii jak na ten moment. Może coś tam jeszcze buffną, coś znerfią ale pewnie pomysł na taką słabą mobilność z niby dobrym pancerzem zostanie, tylko co znaczy pancerz na 9-10 tierze.... Pewnie będzie drugi obj. 705A, czyli lipa.

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 07:24 AM.

Paythos #45 Posted 08 June 2018 - 07:23 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 63650 battles
  • 3,084

View PostHurry_Hans, on 08 June 2018 - 07:28 AM, said:

?

Żegnasz się, bo obraziłeś się na WG za niehistoryczność polskich czołgów? Czy będziesz robił za pedobeara grając polskimi lolkami na dwóch mapach na krzyż i się nie spotkamy?:P

Hue...

Niskie tiery itd...:trollface:

A tak serio, myśl co chcesz...  myślenie nie jest jeszcze zabronione:P

Edited by Paythos, 08 June 2018 - 07:46 AM.

MisioDobijak #46 Posted 08 June 2018 - 07:30 AM

Private

• Player
  • 809 battles
  • 33

View PostNullmaruzero, on 08 June 2018 - 07:19 AM, said:

Wszyscy się plują o to 35km/h, a ile chcecie na czołgu co na HEku grzmoci za 1100? To jest de facto E-100 w ruskopodobnej skorupie. Lepszy od ruskich nie będzie przecież bo by ktoś na Syberię pojechał w jedną stronę, a tak to nawet sensowne te staty.

Pena 250? No, tragedia normalnie. IS-7 też ma 250 a wali po 490, na goldzie tylko 303 co nie starcza nawet na T110E3. Ktoś tam wyżej pisał, że chce APCRy 330mm albo HEAT z 340 - widziałeś kiedyś takie proporcje wzrostu na tych typach amunicji? HEAT jak najbardziej, ale APCR?

IS7 ostatnio zbuffowano ale E100 to już relikt przeszłości World of Tanks. Dlaczego więc przyrównujesz nowy czołg do E100 którym mało kto gra i grinduje?

IS7 ma taką podobną penę i mocną wieżę tylko zobacz na prędkość maksymalną IS7. Stary czołg jest szybszy od nowego którym WG powinno zachęcić do grindu i gry.

1100 obrażeń na HE? Niby dużo ale rzadko kiedy będzie wchodziło za tyle. Na pewno nie będzie to drugi type 5 z haubicą.

Edited by MisioDobijak, 08 June 2018 - 07:37 AM.

Saspl #47 Posted 08 June 2018 - 07:32 AM

Corporal

• Player
  • 14326 battles
  • 114
  • [-DWS-] -DWS-

Sorki panowie wg (tak z małej litery).

Macie podstawowe braki w wiedzy historycznej.

na T1 powinniśmy mieć historycznie FT-17.

potem powinien być podział na 3 (4) gałęzie: lekka - TK-3; średnia - Vickers 6T; artyleria - TK-D; ewentualnie niszczyciele czołgów - TKS-D

Niestety stricte polskie konstrukcje a nie ma ich wiele to:

lekka:  T2 czyli TKS (we wszystkich odmianach - łącznie z pogromcą lekkich czołgów czyli NKM-em FK-A) a na T3 to  4TP;

średnia: T2 Vickers 6T (kadłub, układ jezdny, silnik, uzbrojenie 3 rodzaje)-> 7TP i T3 to 10TP(na początek z 37mm Boforsem) -> 14TP

artyleria: T2 przejście z poziomu T2[lekkie]

niszczyciele czołgów: T2 przejście z poziomu T2[lekkie] po zbadaniu Boforsa - tego samego co w 7TP (*) T3 to PZInż 160 (Bofors na podwoziu 4TP)

I tu mamy w zasadzie koniec polskich konstrukcji. Potem przychodzi cała gama modyfikacji konstrukcji rosyjskich.

(*) tak, to dwie różne armaty, ale sądzę, że takie uproszczenie jest dopuszczalne.

P.S.

Jakby trzeba było to jestem skłonny rozpisać dokładnie co i jak.

Edited by Saspl, 08 June 2018 - 07:35 AM.

Paythos #48 Posted 08 June 2018 - 07:50 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 63650 battles
  • 3,084

View PostSaspl, on 08 June 2018 - 08:32 AM, said:

Sorki panowie wg (tak z małej litery).

Macie podstawowe braki w wiedzy historycznej.

na T1 powinniśmy mieć historycznie FT-17.

potem powinien być podział na 3 (4) gałęzie: lekka - TK-3; średnia - Vickers 6T; artyleria - TK-D; ewentualnie niszczyciele czołgów - TKS-D

Niestety stricte polskie konstrukcje a nie ma ich wiele to:

lekka:  T2 czyli TKS (we wszystkich odmianach - łącznie z pogromcą lekkich czołgów czyli NKM-em FK-A) a na T3 to  4TP;

średnia: T2 Vickers 6T (kadłub, układ jezdny, silnik, uzbrojenie 3 rodzaje)-> 7TP i T3 to 10TP(na początek z 37mm Boforsem) -> 14TP

artyleria: T2 przejście z poziomu T2[lekkie]

niszczyciele czołgów: T2 przejście z poziomu T2[lekkie] po zbadaniu Boforsa - tego samego co w 7TP (*) T3 to PZInż 160 (Bofors na podwoziu 4TP)

I tu mamy w zasadzie koniec polskich konstrukcji. Potem przychodzi cała gama modyfikacji konstrukcji rosyjskich.

(*) tak, to dwie różne armaty, ale sądzę, że takie uproszczenie jest dopuszczalne.

P.S.

Jakby trzeba było to jestem skłonny rozpisać dokładnie co i jak.

Ty się lepiej nie rozpisuj... bo i tak koło już odkryto:trollface:

http://forum.worldof...rna-informacje/

http://forum.worldof...ior-informacji/

Miłej lektury:P

oldpryk #49 Posted 08 June 2018 - 08:00 AM

Captain

• Player
  • 35572 battles
  • 2,194
8 lat płakania o polskie czołgi, a jak pojawiają się o nim informacje to forum chce ruskich klonów z szachownicami :D

Saspl #50 Posted 08 June 2018 - 08:00 AM

Corporal

• Player
  • 14326 battles
  • 114
  • [-DWS-] -DWS-

Mam mieszane odczucia czytając niektóre z tych "wypocin", ale niech będzie.

Mnie raczej chodziło o rozpiskę maszyn pod względem WoT-a (osiągi, koszty, itp.)

banan1983 #51 Posted 08 June 2018 - 08:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 37120 battles
  • 458
  • [MISIU] MISIU

View PostWOT_Barsa8, on 08 June 2018 - 04:35 AM, said:

Tak jak niektórzy wolałbym klony ruskich niż to co mamy dostać.... średnio to będzie grywalne w wocie jaki mamy dziś.

jeszcze nikt tymi czołgami nie grał a już wszyscy płaczą! przecież oni dobrze wiedzą że jak dadzą dupy z tymi czołgami to jeszcze więcej graczy polskiej społeczności odejdzie.I PRZYPOMINAM ŻE TO JEST TYLKO GRA ! !  a Wy to traktujecie jak część życia :facepalm: 

Edited by banan1983, 08 June 2018 - 08:22 AM.

spokojnie_to_tylko_gra #52 Posted 08 June 2018 - 08:23 AM

Warrant Officer

• Player
  • 53235 battles
  • 719
  • [PLAMA] PLAMA

View PostHurry_Hans, on 08 June 2018 - 06:28 AM, said:

Dlaczego uzurpujesz sobie prawo do decydowania jak kto ma myśleć i z jakich powodów grać w grę?

To narzucanie innym jedynie słusznej własnej koncepcji wygląda jak zwykłe zadufanie głupca. Ogarnij się. Spróbuj zrozumieć, że są ludzie którym tiery od 7 wzwyż nie są do niczego potrzebne, ja je robiłem tylko ze względu na misje, obligacje i inne typy gry - kiedyś drużynówki na VIII (przed OP premkami) i ostatnio FL. Nawet te tiery mam w miarę historyczne (M48 Patton, Sheridan, Centurion, Conqueror), oprócz kwiatka do kożucha - brytola z wieżą z tyłu.

Gram maszynami które widziałem w książkach, filmach, na zdjęciach, podobają mi się, lubię, niezależnie od tieru. G. mnie obchodzi czy ktoś to nazwie pedoberzeniem, brakiem skyla i wułenów bo bez gold ammo na 5 i 6 poziomie zamiast jedynie słusznego 10.

Polacy jeździli w Light VIc, czołg jest bardzo słaby, sytuacyjny ale mam kaprys to sobie nim jeżdżę. Tak samo klasykami nieśmiertelnymi są dla mnie Sherman M4 i Cromwell, również używane przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.

Co do polskich. ZAWÓD. DUŻY.

Liczyłem na TKS, 7TP i T-55 Merida jako X tier.

Nie dostaję ani TKSa ani T-55 a 7TP z nietypową wieżą. Do tego 4TP na 1 tierze.

TO ZNIECHĘCA. Cudaków od 6 do 10 nie tknę kijem przez szmatę, wprawdzie to nie ragnaroki i lasery ale nadal zero pozytywnych emocji.

\Te początkowe zrobię ale bez większego entuzjazmu. Zabraknie go też przy sięganiu po portfel. Nie ma sensu finansować czegoś co staje się coraz mniej grywalne i przyjemne dla oka.

WOT_Barsa8 #53 Posted 08 June 2018 - 08:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 23022 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL

View Postbanan1983, on 08 June 2018 - 08:19 AM, said:

jeszcze nikt tymi czołgami nie grał a już wszyscy płaczą! przecież oni dobrze wiedzą że jak dadzą dupy z tymi czołgami to jeszcze więcej graczy polskiej społeczności odejdzie.I PRZYPOMINAM ŻE TO JEST TYLKO GRA ! !  a Wy to traktujecie jak część życia

Po pierwsze to nie wszyscy płaczą. Po drugie jak "płaczą" to widać mają swoje powody. Po trzecie kij Ci do tego, bo od tego jest forum żeby wyrażać swoje zdanie. Po czwarte może dla niektórych to jest część życia i też nie Ci to oceniać.

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 08:25 AM.

japko12 #54 Posted 08 June 2018 - 08:36 AM

Private

• Player
  • 18900 battles
  • 1
  • [-PPS] -PPS
Szkoda że czołgi najwyższych poziomów nie są mobilne, skoro mają słaby kadłub. Bo pasowało by to do wyglądów tych maszyn.

Edited by japko12, 08 June 2018 - 08:38 AM.

banan1983 #55 Posted 08 June 2018 - 08:38 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 37120 battles
  • 458
  • [MISIU] MISIU

View PostWOT_Barsa8, on 08 June 2018 - 07:24 AM, said:

Po pierwsze to nie wszyscy płaczą. Po drugie jak "płaczą" to widać mają swoje powody. Po trzecie kij Ci do tego, bo od tego jest forum żeby wyrażać swoje zdanie. Po czwarte może dla niektórych to jest część życia i też nie Ci to oceniać.

1.no faktycznie jest parę wyjatków

2.niektórzy po prostu mają zjechany charakter i z byle powodu płaczą nawet go dobrze nie znając

3.jak od tego jest forum to ja też mogę wyrażać swoją opinie i kij Ci do tego

4.cześć życia może być wtedy kiedy ktoś naprawdę ma jakieś dochody z tej gry a tak to jest łudzenie się wirtualnością ;) 

5 a Tobie płaczku życzę miłego dzionka i powodzenia w grze;) 

Edited by banan1983, 08 June 2018 - 08:40 AM.

Hurry_Hans #56 Posted 08 June 2018 - 08:41 AM

Warrant Officer

• Player
  • 811 battles
  • 671

View Postspokojnie_to_tylko_gra, on 08 June 2018 - 08:23 AM, said:

Dlaczego uzurpujesz sobie prawo do decydowania jak kto ma myśleć i z jakich powodów grać w grę?

To narzucanie innym jedynie słusznej własnej koncepcji wygląda jak zwykłe zadufanie głupca. Ogarnij się. Spróbuj zrozumieć, że są ludzie którym tiery od 7 wzwyż nie są do niczego potrzebne, ja je robiłem tylko ze względu na misje, obligacje i inne typy gry - kiedyś drużynówki na VIII (przed OP premkami) i ostatnio FL. Nawet te tiery mam w miarę historyczne (M48 Patton, Sheridan, Centurion, Conqueror), oprócz kwiatka do kożucha - brytola z wieżą z tyłu.

Gram maszynami które widziałem w książkach, filmach, na zdjęciach, podobają mi się, lubię, niezależnie od tieru. G. mnie obchodzi czy ktoś to nazwie pedoberzeniem, brakiem skyla i wułenów bo bez gold ammo na 5 i 6 poziomie zamiast jedynie słusznego 10.

Polacy jeździli w Light VIc, czołg jest bardzo słaby, sytuacyjny ale mam kaprys to sobie nim jeżdżę. Tak samo klasykami nieśmiertelnymi są dla mnie Sherman M4 i Cromwell, również używane przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.

Co do polskich. ZAWÓD. DUŻY.

Liczyłem na TKS, 7TP i T-55 Merida jako X tier.

Nie dostaję ani TKSa ani T-55 a 7TP z nietypową wieżą. Do tego 4TP na 1 tierze.

TO ZNIECHĘCA. Cudaków od 6 do 10 nie tknę kijem przez szmatę, wprawdzie to nie ragnaroki i lasery ale nadal zero pozytywnych emocji.

\Te początkowe zrobię ale bez większego entuzjazmu. Zabraknie go też przy sięganiu po portfel. Nie ma sensu finansować czegoś co staje się coraz mniej grywalne i przyjemne dla oka.

Po pierwsze to "kolega" pierwszy coś insynuował, zaczepiał.

Po drugie. Nikomu nic nie narzucam tylko kulturalnie się zapytałem. Czy zauważyłeś znaki zapytania na końcu zdań???

Po trzecie "kolega" Paythos jest niekonsekwentny w podejściu do historyczności w grze.

Czołgi fantasy z WarHammera mu nie przeszkadzają i chętnie je kupi ale niehistorycznymi polskimi grać już nie będzie. :facepalm: Kwiatków w jego wykonaniu jest więcej na forum.

Spoiler

Edited by Hurry_Hans, 08 June 2018 - 08:53 AM.

WOT_Barsa8 #57 Posted 08 June 2018 - 08:46 AM

Lieutenant

• Player
  • 23022 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL

View Postbanan1983, on 08 June 2018 - 08:38 AM, said:

1.no faktycznie jest parę wyjatków

2.niektórzy po prostu mają zjechany charakter i z byle powodu płaczą nawet go dobrze nie znając

3.jak od tego jest forum to ja też mogę wyrażać swoją opinie i kij Ci do tego

4.cześć życia może być wtedy kiedy ktoś naprawdę ma jakieś dochody z tej gry a tak to jest łudzenie się wirtualnością ;) 

5 a Tobie płaczku życzę miłego dzionka i powodzenia w grze;) 

Tobie też życzę miłego dnia domorosły psychologu i "oceniaczu" ludzkich postaw, i zachowań.

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 08:48 AM.

CarlosVidarteRodriguez #58 Posted 08 June 2018 - 08:51 AM

Private

• Player
  • 19244 battles
  • 27
Jeżeli nie zmienią mobilności to nikt nie będzie nimi grał. Przeciwnik zdąży wybić cały twój team, a tobie zostaną jeszcze dwa dni drogi do połowy mapy. O tym, że każdy med X załatwi Lewego na szaro 1vs1 już nie wspomnę.

WOT_Barsa8 #59 Posted 08 June 2018 - 08:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 23022 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL

View PostCarlosVidarteRodriguez, on 08 June 2018 - 08:51 AM, said:

Jeżeli nie zmienią mobilności to nikt nie będzie nimi grał. Przeciwnik zdąży wybić cały twój team, a tobie zostaną jeszcze dwa dni drogi do połowy mapy. O tym, że każdy med X załatwi Lewego na szaro 1vs1 już nie wspomnę.

Będą grali Polscy gracze tylko dlatego i aż dlatego, że to polskie czołgi...

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 08:59 AM.

Roophert #60 Posted 08 June 2018 - 09:01 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32635 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

Bez emocji ocenię to tak:

Tier I - OK - już się przyzwyczaiłem, że to 4TP i nie można z tym zrobić nic. Potencjał pojazdu jeszcze możemy uratować, wprowadzając na II tier "PZInż.180" (zmodyfikowany 4TP z wieża o takiej nazwie... dłuższa historia).

Tier II - OK - pod warunkiem, że topowa konfiguracja to ta historyczna i WG w imię nie wiadomo czego nie zniszczy symbolu pancernego IIRP.

Tier III - OK;

Tier IV - OK - ale wymaga poprawek, np. przednia płyta miała być jednolita (a nie łamana), WG źle zinterpretowało rysunek, na którym się wzorowali; mam też nadzieje, że nie znerfią zbyt mocno naszej świetnej armaty 47 mm wz.39. Jak powinien wyglądać kadłub 14TP? Prosta wizualizacja Grumpiego (po lewej 14TP, po prawej 10TP):

Spoiler

Tier V - OK - ale tak jak wyżej, maszyna wymaga poprawek; tłumaczenie o braku KMów chłodzonych powietrzem jest tak głupie, że aż śmieszne. Rysunki swoje, mentalność WG swoje...

Tier VI - OK - jednak też są niedoróbki, np. (jak zaznaczał RNR) wieża odlewana ma KM chłodzony wodą... a wieża spawana powietrzem. Nazwa jest tragiczna;

Tier VII - WRONG - można to było zrobić lepiej, tutaj umieścić czołg średni, ale w formie innej wersji rekonstrukcji czołgu Habicha (klik); WG postanowiło pobawić się w "what if", przy czym musieli wykreować Polskę jako jedno z tych głupszych państw, które pchało się w czołgi ciężkie... co jest błędem. "Trzon Polskiej Armii miały stanowić uniwersalne czołgi średnie... ni jak nie widać tendencji do projektowania czołgów ciężkich..."

Tier VIII - :harp: - fejk jak fejk; postanowili zrobić z tego ISo podobne coś, cóż zrobić; innego kandydata ciężko znaleźć.

Tier IX i X - :harp: - liczyłem na więcej materiałów niż fiszka, zresztą tak było mówione..., może nie rysunki, ale chociaż opisy dokładne, czy coś. Pytanie co WG zajęło tyle czasu? Już kwietniu 2016 mieli te materiały, co to w ogóle była za paplanina o jakichś przełomach w poszukiwaniach, o których mówili w późniejszych filmikach? ...

Ogólnie 5/13 maszyn to fejki, słabo no ale... może w przyszłości będą szanse na przeróbki (tak jak to było z innymi fejkami).

EDIT:

Wiem, że w grze jest kilka fejków itd. jednak wprowadzając je bez oporu do gry wszystko moim zdaniem zmierza w bardzo złym kierunku... otoczka historyczna przynajmniej jakoś spina to wszystko. Bez tego fejkowe czołgki zaczną przerastać inne fejkowe czołgi i wszystko pójdzie w *edited* . Już balans jest słaby, a co dopiero będzie, gdy WG zacznie na luzie wprowadzać swoje fantazje? historyczna otoczka chociaż jakoś to temperuje (albo raczej temperowała kiedyś), jednak WG od tego odchodzi, czego efektem są Ob v4 itp.

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edit:

Ale ten edytowany "wulgaryzm" to była ocenzurowana gwiazdkami parafraza klasycznego tekstu Siary :(

Edited by Roophert, 08 June 2018 - 10:16 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users