Jump to content

Wyciągnięte z archiwów: dogłębna analiza

• Please log in to reply
293 replies to this topic

Paythos #61 Posted 08 June 2018 - 09:22 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 63605 battles
  • 3,084

View PostHurry_Hans, on 08 June 2018 - 09:41 AM, said:

Po pierwsze to "kolega" pierwszy coś insynuował, zaczepiał.

Po drugie. Nikomu nic nie narzucam tylko kulturalnie się zapytałem. Czy zauważyłeś znaki zapytania na końcu zdań???

Po trzecie "kolega" Paythos jest niekonsekwentny w podejściu do historyczności w grze.

Czołgi fantasy z WarHammera mu nie przeszkadzają i chętnie je kupi ale niehistorycznymi polskimi grać już nie będzie. :facepalm: Kwiatków w jego wykonaniu jest więcej na forum.

Spoiler

... to nie są czołgi z Warhammer'a tylko z gry/anime i jako fan anime widziałbym je w swoim garażu... resztę dywagacji zostawię twojej wyobraźni:popcorn:

(Leviathan był bazowany na czołgu z tej samej gry/anime "Valkyria Chronicles":P

filu305 #62 Posted 08 June 2018 - 09:33 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 74265 battles
  • 1,490

Napiszę tylko tyle. Chore jest to, że WG nie podjęło współpracy z grupą zapaleńców, która nakreśliła, jak powinno wyglądać polskie drzewko. Tak WG słucha społeczności graczy. A *edited*, że nie chcieli radzieckich klonów zaprzeczają temu, co zrobili. Dla mnie IX i X to kopie radzieckich czołgów ciężkich odpowiednio ST-I i IS-4.

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 08 June 2018 - 09:57 AM.

_Marg_ #63 Posted 08 June 2018 - 09:34 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 19970 battles
  • 385

Gdyby WoT był grą semi-sim osadzoną w realiach historycznych, z tylko i wyłaczni historycznymi maszynami, to bym zrozumiał niezadowolenie niektórych (edit, jeśli chodzi o 8-10T). Ale WoT do tych gier nie należy.

Ja nawet się ciesze, że nie dostaliśmy kolejnego t54, chociaż może dostaniemy linię medów w przyszłych aktualizacjach. Wystarczy, że chinskie drzewko jest ulepione z klonów. 

WG tym razem się postarało. Nawet mam teorię dlaczego czołgi przypominają te radzieckie... . I pewnie zdziwi niektórych fakt, że ma ona dużo wspólnego z sytuacją polityczną Polski w latach 1944-1989.

View PostZabili_mnie_i_ucieklem, on 08 June 2018 - 05:19 AM, said:

Polskie prezentowane tiery 9 i 10 są zbyt mułowate. Ich prędkość maksymalna powinna wynosić minimum 45km/h.

Mam ISa4 i jego prędkość 43 km/h szału nie robi. Nie wyobrażam sobie turlania się 35 km/h polskimi ciężarami bo zanim gdzieś dojedziemy połowa drużyny naszej lub wrogiej zaliczy już powrót do garażu.

W podobny sposób zarznięto Badgera którym prawie nikt nie gra.

Hmmm... zbyt mułowate.... dziwne, bo mnie się wydawało, że na 9-10t bitwy rozwijają się najwolniej

Mam takie pytanie, dlaczego czołgiem cieżkim jeździsz razem z medami?

Edited by _Marg_, 08 June 2018 - 02:18 PM.

spokojnie_to_tylko_gra #64 Posted 08 June 2018 - 09:35 AM

Warrant Officer

• Player
  • 53121 battles
  • 719
  • [PLAMA] PLAMA

Pech, że dzieci jutuba niestety uwierzą propagandzie a nie sensownym wyjaśnieniom kilka postów wyżej.

Zastanawia mnie to jaki sens ma notoryczne irytowanie polskich graczy, czy to rzeczywiście przyniesie większe pieniądze? Chyba że celem jest zrobienie beki z polskich graczy dla uciechy niemieckich, czeskich, litewskich, którzy nas nienawidzą i wyrażają to ciągle na chacie gry?

Te karabiny chłodzone wodą wyglądają jak antyki z 1 wojny, nie ma takich nawet na 1 tierach innych nacji, to chyba ich poczucie humoru.

Przypuszczam, że większy dochód przyniosło by jednak posłuchanie opinii z tego forum bo nie warto gryźć ręki która karmi. Czas pokaże czy ta strategia była słuszna.

Polskiej VIII premium jednak patriotycznie nie kupię.

pawlo969 #65 Posted 08 June 2018 - 09:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 769 battles
  • 504

View PostPaythos, on 08 June 2018 - 09:22 AM, said:

... to nie są czołgi z Warhammer'a tylko z gry/anime i jako fan anime widziałbym je w swoim garażu... resztę dywagacji zostawię twojej wyobraźni:popcorn:

(Leviathan był bazowany na czołgu z tej samej gry/anime "Valkyria Chronicles":P

To wiele zmienia w kwestii realizmu World of Tanks.:child:

W sumie szkoda, iż polskie czołgi nie są historyczne bo być może niektórzy wyszliby poza świat fantasy, archiwum x i anime. 

Roophert #66 Posted 08 June 2018 - 09:44 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32587 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

View Postfilu305, on 08 June 2018 - 09:33 AM, said:

Napiszę tylko tyle. Chore jest to, że WG nie podjęło współpracy z grupą zapaleńców, która nakreśliła, jak powinno wyglądać polskie drzewko. Tak WG słucha społeczności graczy. A pieprzeniem, że nie chcieli radzieckich klonów zaprzeczają temu, co zrobili. Dla mnie IX i X to kopie radzieckich czołgów ciężkich odpowiednio ST-I i IS-4.

Chore jest, że WG nie nawiązało współpracy z polskimi historykami zajmującymi się tą tematyką... to wygląda tak, jakby wszelkie info czerpali z internetu... rosyjskiego na dodatek.

Niestety w drzewku by WG nie ma nic ponadto, co wiemy i możemy sami znaleźć. Jedne nowinki to dwie fiszki z WAT. Ba, śmiem twierdzić, że grupa zapaleńców wie znacznie więcej (i to między innymi dzięki temu, że ze swoimi bardzo ograniczonymi możliwościami - w stosunku do międzynarodowej firmy jaką jest WG - potrafiła nawiązać kontakt z odpowiednimi osobami).

Wielka szkoda, że tom WLU dot. polskich prototypów pancernych został opóźniony o miesiąc. Równo z pokazówką drzewka mielibyśmy porównanie wiedzy rzetelnych historyków.

Edited by Roophert, 08 June 2018 - 09:45 AM.

1lt_Mike #67 Posted 08 June 2018 - 09:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 38628 battles
  • 1,583
  • [FNPRO] FNPRO

Tak patrzę na to drzewko i 4 strony płaczu (z wyjątkami) i dochodzę do wniosku, że drzewko jest perspektywiczne, tj. pominięto tyle możliwych czołgów, że jest miejsce na drugą gałąź.

A czołgi zrobię, tyle jest fejków w tej grze, że i te przyjmę jako wróżbę zwycięstwa :P

WOT_Barsa8 #68 Posted 08 June 2018 - 10:19 AM

Lieutenant

• Player
  • 22970 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL
Hmmmm a możesz nie spamować w dwóch tematach tego samego?

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 10:19 AM.

spokojnie_to_tylko_gra #69 Posted 08 June 2018 - 10:22 AM

Warrant Officer

• Player
  • 53121 battles
  • 719
  • [PLAMA] PLAMA

View PostMich_Kow, on 08 June 2018 - 09:52 AM, said:

Tak patrzę na to drzewko i 4 strony płaczu (z wyjątkami)

No pewnie, lepiej się pośmiać z brzozy na 8 tierowej premce i 10.

Jak znajdziesz karalucha w bigmaku to też zjesz? Przecież nie można narzekać, to oznaka słabości.

WOT_Barsa8 #70 Posted 08 June 2018 - 10:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 22970 battles
  • 1,530
  • [GE-PL] GE-PL
Jedna sprawa.... szkoda, że premce zrobili taki głupi przód patrząc na 8 drzewkową i wyżej. Nie chodzi mi o "wizjer" kierowcy a "wystające gąski" jak w Churchillach, to może być problem.

Edited by WOT_Barsa8, 08 June 2018 - 10:24 AM.

Devourer1 #71 Posted 08 June 2018 - 10:26 AM

Lieutenant

• Player
  • 41887 battles
  • 1,554
  • [W_T_G] W_T_G

Można było trochę rozgałęzić to drzewko, szczególnie na niższych tierach. Zresztą spokojnie linię medów można dorobić do X. TKSa najbardziej brakuje, pewnie dadzą jako premkę II tieru. 

Poza tym - czołgi jeszcze nie weszły nawet do testu publicznego, a już leci hejt, że słabe. O tym pogadamy jak czołgi wejdą do gry. 

Janowitsch #72 Posted 08 June 2018 - 11:27 AM

Lance-corporal

• Player
  • 39327 battles
  • 74
  • [D-303] D-303

View Postbolo99, on 07 June 2018 - 06:11 PM, said:

przez 8 lat do głowy by mi to nie przyszło, dzień w którym pokazują polskie drzewko a mnie jeszcze bardziej odechciewa się tej gry...

Mam to samo odczucie. :(

Rushing_Roulette #73 Posted 08 June 2018 - 12:11 PM

Corporal

• Player
  • 277 battles
  • 133

@Raznarok

Dlaczego kopiujesz całe ściany tekstu z działu Polskie Drzewko- Zbiór Informacji?!?

Zlituj się na posiadaczami sprzętu z małymi wyświetlaczami- smart fonami, tabletami etc

Wystarczyło wkleić link: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/152268-polskie-drzewko-zbior-informacji/page__st__4320#topmost

Janowitsch #74 Posted 08 June 2018 - 12:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 39327 battles
  • 74
  • [D-303] D-303

View Postspokojnie_to_tylko_gra, on 08 June 2018 - 08:23 AM, said:

Dlaczego uzurpujesz sobie prawo do decydowania jak kto ma myśleć i z jakich powodów grać w grę?

To narzucanie innym jedynie słusznej własnej koncepcji wygląda jak zwykłe zadufanie głupca. Ogarnij się. Spróbuj zrozumieć, że są ludzie którym tiery od 7 wzwyż nie są do niczego potrzebne, ja je robiłem tylko ze względu na misje, obligacje i inne typy gry - kiedyś drużynówki na VIII (przed OP premkami) i ostatnio FL. Nawet te tiery mam w miarę historyczne (M48 Patton, Sheridan, Centurion, Conqueror), oprócz kwiatka do kożucha - brytola z wieżą z tyłu.

Gram maszynami które widziałem w książkach, filmach, na zdjęciach, podobają mi się, lubię, niezależnie od tieru. G. mnie obchodzi czy ktoś to nazwie pedoberzeniem, brakiem skyla i wułenów bo bez gold ammo na 5 i 6 poziomie zamiast jedynie słusznego 10.

Polacy jeździli w Light VIc, czołg jest bardzo słaby, sytuacyjny ale mam kaprys to sobie nim jeżdżę. Tak samo klasykami nieśmiertelnymi są dla mnie Sherman M4 i Cromwell, również używane przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie.

Co do polskich. ZAWÓD. DUŻY.

Liczyłem na TKS, 7TP i T-55 Merida jako X tier.

Nie dostaję ani TKSa ani T-55 a 7TP z nietypową wieżą. Do tego 4TP na 1 tierze.

TO ZNIECHĘCA. Cudaków od 6 do 10 nie tknę kijem przez szmatę, wprawdzie to nie ragnaroki i lasery ale nadal zero pozytywnych emocji.

\Te początkowe zrobię ale bez większego entuzjazmu. Zabraknie go też przy sięganiu po portfel. Nie ma sensu finansować czegoś co staje się coraz mniej grywalne i przyjemne dla oka.

Mam tak samo. Zacząłem grać w WOT bo interesuje mnie historia i wojskowość. Wyższe tiery zacząłem robić bo misje, bo coś tam. Dla mnie Shermanów, Cromwelli. T-34 i innych historycznych masowo używanych czołgów może być bądź ile. To nie są klony, tylko różne wersje, używane na przestrzenni lat i dziejów. Nasi kochani YouTube;erzy lubię ich posłuchać, ale wiedza merytoryczna co do historyczności jest raczej słaba, natomiast cenię sobie ich wiedzę co do grywalności (parametry, jak grać, czego oczekiwać, słabe , moce strony pojazdu) czołgów w tej grze. Nie znoszę ich wypowiedzi "po co kolejny klon" itp. A no po to, żeby było więcej czołgów. Większa różnorodność. Po to by takie osoby jak ja mogły sobie kupić wreszcie czołg historyczny. To co z tego, że podobny, że parametry prawie takie same. Ale jest to czołg historyczny, ładnie wyglądający. Daje nam graczom (klientom) wybór, może ten sam produkt. ale, ale ładniej (inaczej) opakowany. Bardziej denerwuje mnie czołg z gitarami, czy też ten ostatni KW-2®. Tak "KW", a nie KV drodzy ignoranci.

A teraz na temat.

No cóż, WG pokazało, że polską społeczność mają w dupie. 4TP na I tierze. 7TP, co to ku..a za wieża. Jedyny w drzewku polski czołg serynie produkowany i biorący udział w walkach, a ani odstawiają numer z jakąś upośledzoną wieżą. Myślałem, że go zostawię w garażu, ale takiego upośledzonego nie zamierzam. *edited* Kultowy czołg. Nie nie, nie spierdzielili, to rozmyślne działanie, żeby pokazać jak mają nas głęboko, nas polską społeczność, tak głęboko, że nie ma szans, aby tam kiedykolwiek dotarł choćby najmniejszy promyczek światła. Nawet pójdę dalej, to jest prowokacja!!! No *edited*, nie mogę patrzeć na ten czołg.
10TP wygląda super. 14 TP to znowu jakiś żart. Gąsienice napięte jak struny w bałałajce u Serba. Ten przedni pancerz powinien być pod skosem (pochyły), a nie łamany. Wieża też dziwaczna. KM w 14TP i KSUST, winny być chłodzone powietrzem. Był testowany chłodzony powietrzem CKM Typ C, który miał trafić na uzbrojenie broni pancernej.
Dobra kończę bo mnie trzepie.

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 09 June 2018 - 08:21 AM.

krzysio123456789 #75 Posted 08 June 2018 - 12:53 PM

Private

• Player
  • 20909 battles
  • 3
Mi się osobiście bardzo podoba to co wprowadzą :) lepsze to niż ruskie klony.

filu305 #76 Posted 08 June 2018 - 01:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 74265 battles
  • 1,490

View Postkrzysio123456789, on 08 June 2018 - 12:53 PM, said:

Mi się osobiście bardzo podoba to co wprowadzą :) lepsze to niż ruskie klony.

Faktycznie, bo ciężko byłoby wprowadzić ruskie klony, jeszcze trzeba byłoby określić czy to Ruś biała, czerwona a może halicka?

Natomiast wprowadzili klony radzieckich HT.

_Marg_ #77 Posted 08 June 2018 - 01:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 19970 battles
  • 385

View PostWOT_Barsa8, on 08 June 2018 - 09:19 AM, said:

Hmmmm a możesz nie spamować w dwóch tematach tego samego?

Ma rację, a nie każdy czyta całe forum.

Msciboj #78 Posted 08 June 2018 - 02:16 PM

Lieutenant

• Player
  • 20485 battles
  • 1,874

View Postfilu305, on 08 June 2018 - 12:07 PM, said:

Faktycznie, bo ciężko byłoby wprowadzić ruskie klony, jeszcze trzeba byłoby określić czy to Ruś biała, czerwona a może halicka?

Natomiast wprowadzili klony radzieckich HT.

Nie moglem sie powstrzymac tak jak ty:

za SJP

"ruski"

1. dotyczący Rusi;
2. potocznie, lekceważąco:
a) rosyjski (związany z Rosją);
b) radziecki (związany ze Związkiem Radzieckim);
3. pierogi ruskie - rodzaj pierogów o nadzieniu serowo-cebulowo-ziemniaczanym

Edited by Msciboj, 08 June 2018 - 02:16 PM.

1lt_Mike #79 Posted 08 June 2018 - 02:52 PM

Lieutenant

• Player
  • 38628 battles
  • 1,583
  • [FNPRO] FNPRO

View Postspokojnie_to_tylko_gra, on 08 June 2018 - 10:22 AM, said:

Jak znajdziesz karalucha w bigmaku to też zjesz? Przecież nie można narzekać, to oznaka słabości.

Nie, zażądam zwrotu kasy.

Czego ty zażądasz od WG, który do darmowej gry wprowadza za darmo nowy kontent??

herhor67 #80 Posted 08 June 2018 - 03:05 PM

Brigadier

• Player
  • 17020 battles
  • 4,677
Pindolisz barsa. Przecież on nie ma gąsienic przed kadłubem, jak churchille?
Z tego co pamiętam to kółka przednie są po skosie od kadłuba, czyli detrack z dmg niewykonalny ani od przodu, ani od boku :trollface:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users