Jump to content

WG'nin son şakası

zam zam zam

• Please log in to reply
285 replies to this topic

IZMIR_METRO #101 Posted 13 June 2018 - 06:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5773 battles
  • 82
  • [TEC] TEC

View PostPatatesTank, on 13 June 2018 - 05:16 PM, said:

Türkiye'deki bir sanayici atıyorum ingiltereden hammadde alırken o malı satan İngiliz "ya tüh tüh sizin memleketin ekonomisi Edited  sana %15 iskontolu vereyim" diyor mu?...

gençler öğrenin, buna kapitalizm deniyor ve kapitalizmde fırsatı bulan karşısındakine geçirir, acırsan acınacak hale gelirsin. o nedenle wg bizim ekonomik durumumuzu dikkate alsın ona göre fiyatlandırma yapsın demeniz çok komik çünkü böyle bir dünya yok. kimse kimseye acımıyor ekonomik ilişkilerde.  "biz Türkiye'de yaşıyoruz diye neden çok daha ağır yükün altına sokuluyoruz? " diye hiçbir gerçek ekonomik gerekçeye dayanmayan cümleler yazacağınıza fırsatınız varken durumu bu hale getirip hala meydanlarda oy isteyen bir kısım siyasiye tepki göstereceksiniz.

seçimlerden sonra benzine mazota da minimum %20 zam gelecek. o zam gelince gidip araplara da ağlayacak mısınız "ya böyle olur mu bizim durumumuz belli, az indirim yapın" diye?!

ha şunu demeniz çok farklı, tank fiyatları çok yüksek wg indirim yapmalı. evet tank/pre hesap fiyatları Avrupa için bile yüksek ve bunu sonuna dek protesto etmek çok doğru.

Türk oyuncu da gider  "ya tüh tüh sizin memleketin ekonomisi Edited , sana %15 iskontolu vereyim" demeyen İngiliz'den değil, ürünün fiyatını TL olarak biçen Amerikandan Edited (küfür yok burada, bu durumda warthunder, yazmıştım niçin editlenmiş anlamadım) alışveriş yapar. Asıl kapitalizm buna denir patatesçiğim. Aklının köşesinde bulunsun :)

View Postkilic222, on 13 June 2018 - 03:36 PM, said:

Fırsatçılık değil arkadaşım.

Önümüzdeki 1 sene içinde Türkiye de iğneden ipliğe herşeye zam gelecek, pazardaki domates ve hıyar dahil. Yatırımlar azaltılacak, insanlara verilen ücret ve maaşlar azalacak, işsizlik kesinlikle artacak zaten yüksek. Herkes herşeyi daha az alabilir hale gelecek. Sadece WOT tankını daha az almak değil yani.

Kısaca, ülke insanının hayat standardı düşecek. Hem ülke borcu, hem küresel duruma bakılınca önümüzdeki 1 sene için bunları söylemek kehanet değil. Kesin gibi.Ekonomistlerin dediklerinden, yandaş bile olsalar bunu çıkartıyorum ben.

Başka bi başlıkta dolar 5 lira oluyor diye bahsetmiştik. Bazıları hala yıllardır dinledikeri pembe süslü masallar etkisinde, çok abartıyosunuz demişlerdi. E göreceğiz yaşayarak.

Tüm bunlara rağmen, WOT Türkiye deki fakirleşmeye uygun olarak, Türkiyede daha ucuz satış yaparmı , Avrupa ya 40 euroya sattığı şeyi burda 10 euro ya satarmı bilemem. Steam de filan öyle şeyler olabiliyormuş. Bunlar sınırlı etkili şeylerdir, sanmıyorum ama bilmem.

İhtiyaç ve lüks ürünlerini birbirine karıştırıyorsun. Türkiye'deki enflasyonun anormal olduğunu tüm Dünyadaki yatırımcılar ve Türk halkı farkında zaten. Örneğin Opel Türkiye'deki satışları düşmesin diye kendi kârından kısarak "KDV bizden!" Diyerek kampanya reklamı yapiyor. Adam zaten fabrikada o arabayı üretecek, araba elinde kalacağına kar marjını kısıyor ama yine kâr ediyor. Artık kârdan Kısamayacak hale geldiğinde de ülkeden çekilir (bkz. Chevrolet)

Sen bu yeni fiyatlara oyun içi tank vb. satışının aynı kalacağını düşünüyor musun? Wargaming'in maliye birimi kesinlikle işini iyi yürütmüyor ve bu fiyatlarla wargaming+Turk oyuncu ilişkisi hiç iyi yerlere gitmeyecek.

View Postrahmib, on 13 June 2018 - 05:43 PM, said:

15 gün sonra unutursunuz.

yine zamlı fiyattan almaya devam edersiniz ,kalıbımı basarım.

geçen ramazan geliyor diye antep fıstığı fiyatları aşırı arttı, tatlıcılar 1 hafta toptancılardan almadılar, fiyatlar 50 tl birden düştü.

şikayet edeceğinize 1 ay alışveriş yapmayı verin bak ne formüllerle çözüm bulunacak.

Orta gelirliler arasinda düşük maliyetli malzeme satışı (500 altın ornegin) unutulur çünkü 9~₺'ten 12₺~ye geldi ama 150 liraya AAA oyun satın alınırken (Black desert standart 20₺ diğer paketler sadece oyun içi gelişimi hızlandırıyor ek malzeme vererek p2w olayı yok) kimsenin de gidip 200 lira psikolojik sınırı geçen piksel tank alacağını düşünmüyorum.

Bu post moderasyon ekibi tarafından, küfür sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by IZMIR_METRO, 14 June 2018 - 04:34 PM.

nightmerai #102 Posted 13 June 2018 - 06:55 PM

Corporal

• Player
  • 3339 battles
  • 128
Yine olan bize oldu indirim testi yaparken ne oldu da bindirim oldu onu anlamadım ben. @rahmib in dediği gibi almayacağız ondan sonra çözüm üretiyor satıcı kişi. En son indirimde pz25 aldim koydum garaja sırf çok ucuz diye Alman medim olsun dedim. Aldım ama daha oynamadım orası ayrı işten güçten. Şimdi ki fiyatı 36 lira sanırım.
Konuya ekşici yazarlarda toplanmis zamma destek oluyorlar neredeyse. Yok ekonomimiz kötü, zam olması gerekir diye destek çıkıyorlar. İtalya’nın ekonomisi uçuyor sanki ikinci Yunanistan vakası olarak geliyor.
Oyun pahalı kardeşim bu kadar basit adamlar koca bir oyun dunyasi yaratıp 150 liraya satıyorlar bu adamlar koca oyun dünyasında bir objeyi 200 e kakalamaya çalışıyorlar bize. Öbür adam yapıyorda bu niye yapmıyor diğer adamlar salak mi yanı. Sırf mevcut hükümete giydirmek için Wg ye destek çıkıyorsunuz.

Edited by nightmerai, 13 June 2018 - 06:56 PM.

rahmib #103 Posted 13 June 2018 - 07:01 PM

General

• Player
  • 58134 battles
  • 9,303
  • [SA-AS] SA-AS

View PostIZMIR_METRO, on 13 June 2018 - 05:35 PM, said:

Orta gelirliler arasinda düşük maliyetli malzeme satışı (500 altın ornegin) unutulur çünkü 9~₺'ten 12₺~ye geldi ama 150 liraya AAA oyun satın alınırken (Black desert standart 20₺ diğer paketler sadece oyun içi gelişimi hızlandırıyor ek malzeme vererek p2w olayı yok) kimsenin de gidip 200 lira psikolojik sınırı geçen piksel tank alacağını düşünmüyorum.

müşteriler 2 ye ayrılır, sadık-sadık olmayan

sadık olmayan müşteriler bu zamla alışverişi keser.diyelimki bu oran %20 civarı

sadık müşteri yine alışverişe devam eder.bunlar %80 civarı

yapılan zamla ve yeni gelen müşterilerle bu kayıp ,kazanca çevrilir.

sadık müşteri oyuna bağımlı kitle, her ay pre hesap ve altın almak zorundalar.

wot bunu çok iyi bildiğinden bir kitle protestosu olmadan fiyatları düşürmeye hayatta yanaşmaz, hatta umursamaz...

ve bizim genlerimizde bu protest tavır yok, yada iğdiş edilmiş durumda....

o yüzden buna hiç ihtimal vermiyorum...biz çok gürültü yaparız ama kuzu kuzu almaya devam ederiz...

Edited by rahmib, 13 June 2018 - 07:07 PM.

tonykrzych #104 Posted 13 June 2018 - 07:01 PM

Sergeant

• Player
  • 13262 battles
  • 284

View Postkilic222, on 13 June 2018 - 03:36 PM, said:

Fırsatçılık değil arkadaşım.

Önümüzdeki 1 sene içinde Türkiye de iğneden ipliğe herşeye zam gelecek, pazardaki domates ve hıyar dahil. Yatırımlar azaltılacak, insanlara verilen ücret ve maaşlar azalacak, işsizlik kesinlikle artacak zaten yüksek. Herkes herşeyi daha az alabilir hale gelecek. Sadece WOT tankını daha az almak değil yani.

Kısaca, ülke insanının hayat standardı düşecek. Hem ülke borcu, hem küresel duruma bakılınca önümüzdeki 1 sene için bunları söylemek kehanet değil. Kesin gibi.Ekonomistlerin dediklerinden, yandaş bile olsalar bunu çıkartıyorum ben.

Başka bi başlıkta dolar 5 lira oluyor diye bahsetmiştik. Bazıları hala yıllardır dinledikeri pembe süslü masallar etkisinde, çok abartıyosunuz demişlerdi. E göreceğiz yaşayarak.

Tüm bunlara rağmen, WOT Türkiye deki fakirleşmeye uygun olarak, Türkiyede daha ucuz satış yaparmı , Avrupa ya 40 euroya sattığı şeyi burda 10 euro ya satarmı bilemem. Steam de filan öyle şeyler olabiliyormuş. Bunlar sınırlı etkili şeylerdir, sanmıyorum ama bilmem.

kilic benden mi etkilendin dogru söyle :) Secimden sonra Parti basliyor ama bu sadece baslangic olacak. yolda yürüyen her 2 kisiden biri Issiz kalacak. Burada Oyun oynayanlarin Cogu Internet faturalarini ödeyemeyecek internet üyelik iptalleri baslayacak. birsey bilmiyorlar hala yok Tank alamiyorum yok premium nasil alayim WG bize aci halimiz nece.....

WG Turkiyenin ileriki 6 Ayini sizden daha iyi biliyordur emin olun. 1919'a dogru gidiyoruz hazirlanin beyler. biliyorsunuz parolamiz 19 :)

bunlarin hepsi yasanacak. Dip görülecek. henuz yarisinda bile degil.

Alaskar6898 #105 Posted 13 June 2018 - 07:06 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,419

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 07:01 PM, said:

kilic benden mi etkilendin dogru söyle :) Secimden sonra Parti basliyor ama bu sadece baslangic olacak. yolda yürüyen her 2 kisiden biri Issiz kalacak. Burada Oyun oynayanlarin Cogu Internet faturalarini ödeyemeyecek internet üyelik iptalleri baslayacak. birsey bilmiyorlar hala yok Tank alamiyorum yok premium nasil alayim WG bize aci halimiz nece.....

WG Turkiyenin ileriki 6 Ayini sizden daha iyi biliyordur emin olun. 1919'a dogru gidiyoruz hazirlanin beyler. biliyorsunuz parolamiz 19 :)

Atatürk sensen ismette ben olum mu reis

iarmolenkho #106 Posted 13 June 2018 - 07:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 10747 battles
  • 870

View PostAlaskar6898, on 13 June 2018 - 09:06 PM, said:

Sen Kazım Karabekir ol, ben İsmet olurum. Hoyrat'ta Enver Paşa olsun bitsin bu iş.

Cigulipaf #107 Posted 13 June 2018 - 09:05 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 23762 battles
  • 857
  • [ALIE] ALIE

Selamlar,

Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition, 499 TL'ye satılıyor: http://www.hurriyet....akacak-40863881

Sadece Wargaming değil, tüm oyunlar çok pahalı artık. 2 piksel tank deyip küçümsediğiniz bir Löwe var ama adam 5 piksel oyuna 499 TL istiyor. Bu kadar pahalı fiyata oyun, tank, premium hesap vs... satın almak istemiyorsanız yapacağınız şey basit: 10 gün sonra sandıkta oy kullanın.

Söyleyeceklerim bu kadar.

tonykrzych #108 Posted 13 June 2018 - 09:17 PM

Sergeant

• Player
  • 13262 battles
  • 284

View PostAlaskar6898, on 13 June 2018 - 07:06 PM, said:

ben Trabzonlu degilim Alaskar. kötü bir ogrencisin. dersine calismadin. dikkat etmedin ve okumadin. 100 uzerinden 0 verdim.

kilic222 #109 Posted 13 June 2018 - 09:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41438 battles
  • 3,053

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 06:01 PM, said:

kilic benden mi etkilendin dogru söyle :)...............

.............

Dolar 5 lira oldu deyip, premium hesaplar ne olacak başlığını haftalar önce açan benim forumda.

O başlıkta bunları söyledim zaten. Dip filan görülmedi daha. Cari açık 70 milyar dolara yükseldi. Bu süreç durdurulmaya başlanamadı seçimler yüzünden ve öngörüsüzlük ve başka şeyler yüzünden.

Asıl dip, cari açığı durdurma sürecinde yaşanır. Bu sürece giremediler bile. Az daha giremezlerse, kendiliğinden düşecek zaten ekonomi.

Kastettiğin, krize girerek dip yapmaksa, bu riskte var tabi. Ama kriz olmasada, krizden beter bir süreç var.

Edited by kilic222, 13 June 2018 - 09:23 PM.

tonykrzych #110 Posted 13 June 2018 - 09:29 PM

Sergeant

• Player
  • 13262 battles
  • 284

View Postkilic222, on 13 June 2018 - 09:21 PM, said:

Dolar 5 lira oldu deyip, premium hesaplar ne olacak başlığını haftalar önce açan benim forumda.

O başlıkta bunları söyledim zaten. Dip filan görülmedi daha. Cari açık 70 milyar dolara yükseldi. Bu süreç durdurulmaya başlanamadı seçimler yüzünden ve öngörüsüzlük ve başka şeyler yüzünden.

Asıl dip, cari açığı durdurma sürecinde yaşanır. Bu sürece giremediler bile. Az daha giremezlerse, kendiliğinden düşecek zaten ekonomi.

Kastettiğin, krize girerek dip yapmaksa, bu riskte var tabi. Ama kriz olmasada, krizden beter bir süreç var.

evet krizden beter o sürec gelecek. sadece bir finans krizi yasanmayacak. 1919da neyse o yasanacak.

kilic222 #111 Posted 13 June 2018 - 09:42 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41438 battles
  • 3,053

Eski Merkez Bankası başkanı Durmuş Yılmaz şöyle demiş :)

" "Kriz lafını kullanmak istemem fakat bize doğru yaklaşan, ne olduğunu bilmediğimiz bir cisim var"

selocan74 #112 Posted 13 June 2018 - 09:44 PM

Colonel

• Player
  • 55730 battles
  • 3,751
  • [SA-AS] SA-AS

Beyler pre hesapsız oynamanın formülü bende isteyene ücretsiz kurs veririm.

2 yıldan fazladır pre hesap almıyorum en son aldığımda 23 tl idi.Kasada 55 mi 56 milyon mu ne var,19 tane 10 tier tankım var,alt tierleri sayması uzun sürer çok tank var.

Ekonomi bakanı yapsalar memleketi bile düzlüğe çıkarırım:trollface:

Alaskar6898 #113 Posted 13 June 2018 - 09:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,419

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 09:17 PM, said:

ben Trabzonlu degilim Alaskar. kötü bir ogrencisin. dersine calismadin. dikkat etmedin ve okumadin. 100 uzerinden 0 verdim.

Reis bida söyle ben anlam veremedimm

View Postselocan74, on 13 June 2018 - 09:44 PM, said:

Beyler pre hesapsız oynamanın formülü bende isteyene ücretsiz kurs veririm.

2 yıldan fazladır pre hesap almıyorum en son aldığımda 23 tl idi.Kasada 55 mi 56 milyon mu ne var,19 tane 10 tier tankım var,alt tierleri sayması uzun sürer çok tank var.

Ekonomi bakanı yapsalar memleketi bile düzlüğe çıkarırım:trollface:

Kursu bilene beleş veriyon seni başkan yaptıracağızzz

HELLWALKER_ #114 Posted 13 June 2018 - 10:19 PM

Private

• Player
  • 35402 battles
  • 22
  • [JSTCE] JSTCE
ne güzel altın fiyatları yarıya dusmustu o zaman baya bir altın almıştım hesaba. bir indirim deneniyor falan dendi o zamanlar fakat indirim değil bindirim geldi yani  bu altın indirimi ara ara gelse en azından altını yarı fiyatına alsak güzel olurdu ama gerçekten bir tank 200 civarında cok para oldu yani ps4 oyunları bile max 350 tl ye falan çıkıyor oda en kral oyunlar şimdi indirimdeler en kral oyun 250 tl god of war 4 piyasadaki en kral oyunlardan birisi ama bizim oyunda bir tank 200 lira oldu yapın hesabını abartının kralı hani burda sanki iyilik yapmışlar gibi yok kur şimdi 5.50mişte wot 4.95 yapmış falan yazmayın gerçekten komik duruyor sayfada bence yani wot burda kurları sabitlerken bir tank fiyatının en kral ps4 oyun fiyatına denk geldiğini farketmemek kötü bir durum ki sadece 1 tane Premium tankla oynanmıyor bu oyun bende bile hediyelerle falan 15 16 tane 8 tier pre tank var bir sürü para zamanında indirimde aldık ama bu fiyatlara kusura bakmayın sevgili wot "hesabımıda kontrol edebilirsiniz nasıl bir para yatırdığımı" yani avcunuzu yalarsınız  ancak vesselam 

Edited by HELLWALKER_, 13 June 2018 - 10:25 PM.

amistad77 #115 Posted 13 June 2018 - 10:37 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 70975 battles
  • 3,380

View Postkilic222, on 13 June 2018 - 11:42 PM, said:

Eski Merkez Bankası başkanı Durmuş Yılmaz şöyle demiş :)

" "Kriz lafını kullanmak istemem fakat bize doğru yaklaşan, ne olduğunu bilmediğimiz bir cisim var"

Spoiler

Edited by amistad77, 13 June 2018 - 10:40 PM.

egoist7 #116 Posted 14 June 2018 - 12:28 AM

Private

• Player
  • 24666 battles
  • 29

View Postiarmolenkho, on 12 June 2018 - 08:03 AM, said:

Bu gidişle sadece premium hesap alan da artık almayı bırakır. İyi ki bırakmışım oyunu. 

2,5 yıldır düzenli olarak aylık pre alan biriyim şu saatten sonra 5 kuruşumu yedirtmem wg e, bu saçma politikalarla bu uçuk fiyatlarla elindeki az olan oyuncuları da kaybedecekler...

View PostHELLWALKER_, on 13 June 2018 - 10:19 PM, said:

ne güzel altın fiyatları yarıya dusmustu o zaman baya bir altın almıştım hesaba. bir indirim deneniyor falan dendi o zamanlar fakat indirim değil bindirim geldi yani  bu altın indirimi ara ara gelse en azından altını yarı fiyatına alsak güzel olurdu ama gerçekten bir tank 200 civarında cok para oldu yani ps4 oyunları bile max 350 tl ye falan çıkıyor oda en kral oyunlar şimdi indirimdeler en kral oyun 250 tl god of war 4 piyasadaki en kral oyunlardan birisi ama bizim oyunda bir tank 200 lira oldu yapın hesabını abartının kralı hani burda sanki iyilik yapmışlar gibi yok kur şimdi 5.50mişte wot 4.95 yapmış falan yazmayın gerçekten komik duruyor sayfada bence yani wot burda kurları sabitlerken bir tank fiyatının en kral ps4 oyun fiyatına denk geldiğini farketmemek kötü bir durum ki sadece 1 tane Premium tankla oynanmıyor bu oyun bende bile hediyelerle falan 15 16 tane 8 tier pre tank var bir sürü para zamanında indirimde aldık ama bu fiyatlara kusura bakmayın sevgili wot "hesabımıda kontrol edebilirsiniz nasıl bir para yatırdığımı" yani avcunuzu yalarsınız  ancak vesselam 

yerinde tespit katılıyorum

ProudNoob #117 Posted 14 June 2018 - 02:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15693 battles
  • 907
Ekonomi Bakanı'na göre herşey yolunda imiş.. Yolunda olmayınca nasıl olacak çok merak ediyorum. Hani devalüasyon görmemiş olsak neyse diyeceğim de, onu da gördük. Bu yaşananların devalüasyondan ne farkı var anlamış değilim. Hadi WoT bırakılır, ne bileyim Cep telefonu değiştirilmez, nuh nebi PC'lerinde takılınır da, buğdayı ve eti bile ithal ederken bunlarsız napılır bunu da merak ediyorum.

ali1234512 #118 Posted 14 June 2018 - 06:18 AM

Brigadier

• Player
  • 35704 battles
  • 4,600
  • [JUN] JUN

View PostCigulipaf, on 13 June 2018 - 10:05 PM, said:

Selamlar,

Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition, 499 TL'ye satılıyor: http://www.hurriyet....akacak-40863881

Sadece Wargaming değil, tüm oyunlar çok pahalı artık. 2 piksel tank deyip küçümsediğiniz bir Löwe var ama adam 5 piksel oyuna 499 TL istiyor. Bu kadar pahalı fiyata oyun, tank, premium hesap vs... satın almak istemiyorsanız yapacağınız şey basit: 10 gün sonra sandıkta oy kullanın.

Söyleyeceklerim bu kadar.

normal paketi 80euro o oyunun(369 tl )

god of war 60 ken  türkçe dil desteğiyle  bunlar türkçe dil desteği olmadan 80i   hangi yüzle istiyorlar anlamıyorum

Edited  :popcorn:

Bu post moderasyon ekibi tarafından, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 14 June 2018 - 12:38 PM.

Tyhoun #119 Posted 14 June 2018 - 06:28 AM

Corporal

• Player
  • 15134 battles
  • 135
Her ne kadar fiyatlarındaki artış benide etkilesede aynı zamanda gerçekçilikten çıkmamak lazım.Örnek vermek gerekirse  Yani bir ürün 40 Euro fiyat ile satılırken bunun 30 Euro masraf ise ( işi yapan personel parası bina giderleri yani sabit gider kalemleri düşünürsek iki kot yazıyor cümlesi ( daha aklı başında bilinçli insanlar isiniz düşünüyorum) neyse konuya dönelim bunun 10 Euro kar ise kar olmazsa işletme olmaz hayır kurumu olur. Bunu ihraç ediyor isen başka bir ülkede kullanılıyorsa oyunda olsa dijital de fark etmez o ülkenin para birimine çevirdi ise dönüşünde kendi ülke parası olarak alması gerektiğine göre o ülkenin para birimi zayıflarsa o ülkeye göre çok görünmesi gayet doğaldır. Sonuç olarak o satılan hizmet kendi para birimine az çevrilip 20 Euro kazanması zarar etmesi manasına gelir. Kısacası hiç hoşuma gitmesede PARAMIZIN DEĞERİ DÜŞTÜ alış gücümüz düştüğü gerçeğini değiştirmez. Eğer ürün yurt dışında da pahalanmadı ise. 

ali1234512 #120 Posted 14 June 2018 - 07:02 AM

Brigadier

• Player
  • 35704 battles
  • 4,600
  • [JUN] JUN

View PostTyhoun, on 14 June 2018 - 07:28 AM, said:

Her ne kadar fiyatlarındaki artış benide etkilesede aynı zamanda gerçekçilikten çıkmamak lazım.Örnek vermek gerekirse  Yani bir ürün 40 Euro fiyat ile satılırken bunun 30 Euro masraf ise ( işi yapan personel parası bina giderleri yani sabit gider kalemleri düşünürsek iki kot yazıyor cümlesi ( daha aklı başında bilinçli insanlar isiniz düşünüyorum) neyse konuya dönelim bunun 10 Euro kar ise kar olmazsa işletme olmaz hayır kurumu olur. Bunu ihraç ediyor isen başka bir ülkede kullanılıyorsa oyunda olsa dijital de fark etmez o ülkenin para birimine çevirdi ise dönüşünde kendi ülke parası olarak alması gerektiğine göre o ülkenin para birimi zayıflarsa o ülkeye göre çok görünmesi gayet doğaldır. Sonuç olarak o satılan hizmet kendi para birimine az çevrilip 20 Euro kazanması zarar etmesi manasına gelir. Kısacası hiç hoşuma gitmesede PARAMIZIN DEĞERİ DÜŞTÜ alış gücümüz düştüğü gerçeğini değiştirmez. Eğer ürün yurt dışında da pahalanmadı ise. 

bak löwenin maketi olsun 40 euro  bunun 20 eurosu üretim maliyeti olsun kar 20 euro 20 eurodan ödeyecek çalışan maaşını  

40a 1 satınca 20 kar 

30a 2 satınca yine 20 kar

löwenin  oyun tankı 40 euro   üretim maliyeti 0 . kar 40  euro üstünden ödüyor çalışan maaşını

40a 1 satınca kar 40

30a 2 satınca kar 60

dijitalle gerçek ürün arası fark bu

steamda boşuna 2 dolarda hesaplamıyor çünkü  2. kopya üretme maliyeti 0 oyunlarda

Edited by ali1234512, 14 June 2018 - 07:03 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users