Jump to content

WG'nin son şakası

zam zam zam

• Please log in to reply
275 replies to this topic

BeastWar #41 Posted 12 June 2018 - 07:04 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49883 battles
  • 7,540
  • [EKIP] EKIP
Ulan millet bu kadar ağlıyor da yarin defendere 500lük paket yapsalar sadece ülkemizde binlerce alan olur onun için bana vız gelir tırıs gider.

Ağlayın ağlayın da boşuna ağlıyorsunuz. Biz 2 sene önce oyun düzeltilmedikçe premium almayın diye yırtınırken dalga oluyorduk millete.

selocan74 #42 Posted 12 June 2018 - 07:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 51654 battles
  • 3,272
  • [SA-AS] SA-AS

View PostMrBotosh, on 12 June 2018 - 06:00 PM, said:

Malesef ülke ile alakalı. Tankların orjinal fiyatları aynı. 40€ hala.

İlk sayfada fiyat artışının bütün server larda geçerli olduğunu yazan oldu.

innocenT_deviL #43 Posted 12 June 2018 - 07:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22796 battles
  • 1,297

Arkadaşlar sattıkları şeyler "sanal" ürünler. İş gücü, emek gerektirmeyen, ekstra maliyeti olmayan ürünler. Elbette ki şirketin çalışanları var, ofisleri var, masrafları var, vergileri var, bu ürünleri tasarlayan vakit harcayanlar var (mesai saatleri dahilinde) ama bunlar zaten yaptıkları tüm işlerin ortaya çıkması için gereken bileşenler. Standart tank neyse premium tank da odur maliyet olarak. Yani aynı kişi standart tanklara da aynı hatta belki daha fazla mesai harcıyor sonuçta. Kimse bana kur mur demesin hikaye. Bu ürünlerin belli bir piyasa değeri yok ki örneğin bir domates gibi. Kaç liraya istersen o fiyata satarsın.

Yukarıda giderlerin bir kısmını saydık, peki premium ürünler dışında hiç bir geliri yok mu sanki firmanın? Sponsorlar, çeşitli organizasyonlar, koltuk, t-shirt, bardak vs çeşitli "gerçek" ürünler, reklam anlaşmaları vs... Bunları da hesaba katmak lazım.

Ürünler sadece Türkiye şartları için değil genel olarak da zaten gereğinden fazla pahalıydı, şimdi artık sıvama oldu. Bu rakamlar, nasıl tarif edeyim bilmiyorum...saçmalık ya. Aklım almıyor gerçekten, bu kararları alanlar böyle bir marka değerini nasıl bu kadar kötü yönetebilir.

Oyunu bırakacağım diye bir şey diyemem henüz ama bu dönemde yaptıkları bu zamlar benden çok şey aldı götürdü açıkçası. Kesinlikle ama kesinlikle ve de kesinlikle bir kuruş daha harcamam artık onu garanti edebilirim. Tamam oyunu seviyoruz, tamam tek oynadığım oyun, tamam zaman zaman iyi işler yapıyorlar ama enayi de değiliz yani o kadar. Daha dün gece klana veda mesajı yazıp tepki olarak Clash Royale'i sildim telefondan mesela, kaldı ki onda da belirli bir para harcamıştım zamanında. 1990'lı yıllardan bu yana aralıksız oynadığım, her sene satın aldığım Football Manager'i bile bıraktım geçen sene. WoT da vazgeçilmez değil...

Daha önce başka bir konuda yazdığım gibi, Avrupa oyuncu topluluğu wargaming'in birinci seviyede gelir kaynağı değil. Rusya, Çin ve ardından Avrupadan bir tek Polonya oyuncu topluluğu onlar için yeter de artar bile. Diğerleri olmasa da olur. Rahatlıkları bundan ileri geliyor. Yani bizim bu sızlanmalarımızı takmayacaklarını zaten biliyorum. Saydığım toplulukları memnun etmeleri onlar için yeterli. Ne yapalım, her güzel şeyin bir sonu varmış deriz zamanı gelince. Vuque zaman zaman bir iki kelime bir şeyler yazıyor ama asıl kilit konularda, milletin kafasını kurcalayan meselelerde bir tane bilgilendirici açıklayıcı tek bir mesaj yok kimseden.

Edited by innocenT_deviL, 12 June 2018 - 07:28 PM.

Spartiat777 #44 Posted 12 June 2018 - 07:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32200 battles
  • 1,070

Fiyatlar diğer birçok firmanın yaptığı gibi kolayca ülkeye özgü ve ülke dışından erişilemez hale getirilebilir ve dünya genelinde çok büyük uçurum olmadan, ülkenin ekonomik koşullarına özel, örneğin Türkiye için 30 günlük premium hesap 30 lira, günlüğü 1 lira gibi değerlerde tutulabilir.

Muhtemelen bu da denemedir, satışları ne kadar etkileyeceğine bakacak ve ona göre karar vereceklerdir. Bu karar verme sürecine katkıda bulunmak için, şu andan koşullar düzelinceye kadar en küçük bir alım yapmayacağım.

View PostBeastWar, on 12 June 2018 - 09:04 PM, said:

Ulan millet bu kadar ağlıyor da yarin defendere 500lük paket yapsalar sadece ülkemizde binlerce alan olur onun için bana vız gelir tırıs gider.

Ağlayın ağlayın da boşuna ağlıyorsunuz. Biz 2 sene önce oyun düzeltilmedikçe premium almayın diye yırtınırken dalga oluyorduk millete.

Ağlamaktan çok "tepki gösteriliyor" diye düşünsek?

BeastWar #45 Posted 12 June 2018 - 07:38 PM

Lieutenant General

• Player
  • 49883 battles
  • 7,540
  • [EKIP] EKIP

View PostSpartiat777, on 12 June 2018 - 09:36 PM, said:

Ağlamaktan çok "tepki gösteriliyor" diye düşünsek?

Bir anlamda kabul edilebilir tabi.

Edit: Eğer bir tepki gösterilecekse ancak pre almayı durdurarak olur bu iş. Onun haricinde bir ton yazı yazılsa bi işe yaramaz.

http://forum.worldof...4#entry12939774

http://forum.worldof...5#entry13004105

Edited by BeastWar, 12 June 2018 - 07:55 PM.

61_ #46 Posted 12 June 2018 - 07:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 18292 battles
  • 1,214
  • [SA-AS] SA-AS
bu 8 tier preler bi ara 90 100 lira değil miydi ya.. :/

MrBotosh #47 Posted 12 June 2018 - 08:00 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 43424 battles
  • 4,256

View Postselocan74, on 12 June 2018 - 09:13 PM, said:

Kontrol etmesi çok basit. Açıyorsun VPN'i giriyorsun premium dükkana. Euro olarak fiyatına bakıyorsun. Değişim yok. TL olarak artmış. Demek ki kur farkı yansıtılmış.

ozygandalf #48 Posted 12 June 2018 - 08:09 PM

Private

• Player
  • 12781 battles
  • 44
lorr 40t’yi tam zamaninda almisim, bir daha piyasaya surulusu 200₺’den asagi olmaz.. zaten artik pre tankta alinmaz bu fiyatlara, 200₺ ne ya ? sokaktami buluyoruz parayi

lucky552 #49 Posted 12 June 2018 - 08:09 PM

Private

• Player
  • 3443 battles
  • 12
  • [_3T_] _3T_

View PostMrBotosh, on 12 June 2018 - 08:00 PM, said:

Kontrol etmesi çok basit. Açıyorsun VPN'i giriyorsun premium dükkana. Euro olarak fiyatına bakıyorsun. Değişim yok. TL olarak artmış. Demek ki kur farkı yansıtılmış.

sonuç olarak bu bıze zam olarak geldı ustune bıde oyunun oynanabılırlıgı bitik bide zam wg cok güzel yoldaaa oyundan zevk alan varmı bence yokdur Edited 

Bu post moderasyon ekibi tarafından, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 13 June 2018 - 05:10 PM.

Magentheron #50 Posted 12 June 2018 - 08:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5486 battles
  • 692
Nerede o 24 tlye premium aldığımız günler. Tier 5 premium tankların 14 lira olduğu zamanlar. TSde biz burada premium alamıyoruz diyip yıllık premium löwe alan alamancılar. Görün şimdi görün adamlarda birşey değişti mi diye

207GT #51 Posted 12 June 2018 - 08:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 15222 battles
  • 1,183

Birincisi bu zamlar bizim için yok hükmündedir

İkincisi bu fiyatlar gerçeği yansıtmamaktadır

Üçüncüsü zamanlama manidardır

Dördüncüsü dış mihraklar ve tank lobisi ellerini derhal hesaplarımızdan çekmelidir

Beşincisi millet tankhanelerinde bedava...

Ohadır çüştür diyerek wargamingi fiyat politikasından vuramayız. Adam söylüyor bak EU da fiyat artışı yok diyor, gir bak vpn diyor,

senin ülkende fiyat artışı döviz kurlarından kaynaklı diyor. Bak ne oluyor hep 50 liralık premium hesap alsan veya hep 50 liralık altın alsan da paranın karşılığı satın aldığın ürün/hizmet azalıyor.

Birde resmi olmayan facebook grubunda bir yalayıcı fiyatları grupta paylaşmayın yazıyor siyasete giriyor diyor eleştirenlerin yazılarını siliyor. Şimdi bu başlık moderatör görevini yapmak zorunda olduğu için kapatılacak, hiç kızmıyorum adam işini yapıyor hatta içinden de şu saydıklarıma hak veriyor. Ağır yazmak istemiyorum ama gerçeklerle yavaş yavaş yüzleşmeye başlasak iyi olur

innocenT_deviL #52 Posted 12 June 2018 - 08:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22796 battles
  • 1,297
Başlığı değiştirdim bu arada, o bahaneyle konuyu da kilitlemesinler şimdi...

Far_Beyond_Driven #53 Posted 12 June 2018 - 08:40 PM

Captain

• Player
  • 22273 battles
  • 2,021
  • [3V] 3V

View Post207GT, on 12 June 2018 - 08:21 PM, said:

Birincisi bu zamlar bizim için yok hükmündedir

İkincisi bu fiyatlar gerçeği yansıtmamaktadır

Üçüncüsü zamanlama manidardır

Dördüncüsü dış mihraklar ve tank lobisi ellerini derhal hesaplarımızdan çekmelidir

Beşincisi millet tankhanelerinde bedava...

Pre dükkan fiyat artisinin nedeni(Temsili felan degil %100 yerli:trollface:)

MrLawless #54 Posted 12 June 2018 - 08:48 PM

Corporal

• Player
  • 15353 battles
  • 144
  • [TAF-X] TAF-X
oyunu düzelene kadar bırakmıştım olur da girerim dayanamam diye tüm krediyi de harcadım ki zarar ettikçe oynayacak tank kalmasın.Bıraktım mutluyum.Evet para verdim oyuna ama yapacak bir şey yok güme gitti yazık oldu.Üzülmüyor değilim.

ottoroket123 #55 Posted 12 June 2018 - 08:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8651 battles
  • 750
  • [HESAP] HESAP

View PostinnocenT_deviL, on 12 June 2018 - 06:22 PM, said:

Arkadaşlar sattıkları şeyler "sanal" ürünler. İş gücü, emek gerektirmeyen, ekstra maliyeti olmayan ürünler. Elbette ki şirketin çalışanları var, ofisleri var, masrafları var, vergileri var, bu ürünleri tasarlayan vakit harcayanlar var (mesai saatleri dahilinde) ama bunlar zaten yaptıkları tüm işlerin ortaya çıkması için gereken bileşenler. Standart tank neyse premium tank da odur maliyet olarak. Yani aynı kişi standart tanklara da aynı hatta belki daha fazla mesai harcıyor sonuçta. Kimse bana kur mur demesin hikaye. Bu ürünlerin belli bir piyasa değeri yok ki örneğin bir domates gibi. Kaç liraya istersen o fiyata satarsın.

Yukarıda giderlerin bir kısmını saydık, peki premium ürünler dışında hiç bir geliri yok mu sanki firmanın? Sponsorlar, çeşitli organizasyonlar, koltuk, t-shirt, bardak vs çeşitli "gerçek" ürünler, reklam anlaşmaları vs... Bunları da hesaba katmak lazım.

Ürünler sadece Türkiye şartları için değil genel olarak da zaten gereğinden fazla pahalıydı, şimdi artık sıvama oldu. Bu rakamlar, nasıl tarif edeyim bilmiyorum...saçmalık ya. Aklım almıyor gerçekten, bu kararları alanlar böyle bir marka değerini nasıl bu kadar kötü yönetebilir.

Oyunu bırakacağım diye bir şey diyemem henüz ama bu dönemde yaptıkları bu zamlar benden çok şey aldı götürdü açıkçası. Kesinlikle ama kesinlikle ve de kesinlikle bir kuruş daha harcamam artık onu garanti edebilirim. Tamam oyunu seviyoruz, tamam tek oynadığım oyun, tamam zaman zaman iyi işler yapıyorlar ama enayi de değiliz yani o kadar. Daha dün gece klana veda mesajı yazıp tepki olarak Clash Royale'i sildim telefondan mesela, kaldı ki onda da belirli bir para harcamıştım zamanında. 1990'lı yıllardan bu yana aralıksız oynadığım, her sene satın aldığım Football Manager'i bile bıraktım geçen sene. WoT da vazgeçilmez değil...

Daha önce başka bir konuda yazdığım gibi, Avrupa oyuncu topluluğu wargaming'in birinci seviyede gelir kaynağı değil. Rusya, Çin ve ardından Avrupadan bir tek Polonya oyuncu topluluğu onlar için yeter de artar bile. Diğerleri olmasa da olur. Rahatlıkları bundan ileri geliyor. Yani bizim bu sızlanmalarımızı takmayacaklarını zaten biliyorum. Saydığım toplulukları memnun etmeleri onlar için yeterli. Ne yapalım, her güzel şeyin bir sonu varmış deriz zamanı gelince. Vuque zaman zaman bir iki kelime bir şeyler yazıyor ama asıl kilit konularda, milletin kafasını kurcalayan meselelerde bir tane bilgilendirici açıklayıcı tek bir mesaj yok kimseden.

Evet bir değeri yok, istedikleri değeri koyabilirler şunun gibi (GTA5 Fiyatları. Türkiye'de 180TL) Mesela Rusya'da ucuzmuş ben Rus biriyle konuşsam, bana 144 + bir miktar ekleyerek satabilir, bende 180TL vermemiş olurum, Rockstara giden para 144TL olur. Steam'da bunu engellemek için ülkeler arası hediye sistemi kilitli. Ama World of Tanks EU serverinde birçok ülke var, ülkelere özel mağaza yok. 30 EUR'a giren bir tankın 30TL'ye girmesini bende çok isterim fakat bu indirimi kırmak isteyenler olacaktır, bu nedenle sabitlemezler diye düşünüyorum, sabitleyecekler ise Türkiye'den başka ülkelere hediye yollamayı kapatırlar.

innocenT_deviL #56 Posted 12 June 2018 - 09:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22796 battles
  • 1,297

View Postottoroket123, on 12 June 2018 - 10:54 PM, said:

Evet bir değeri yok, istedikleri değeri koyabilirler şunun gibi (GTA5 Fiyatları. Türkiye'de 180TL) Mesela Rusya'da ucuzmuş ben Rus biriyle konuşsam, bana 144 + bir miktar ekleyerek satabilir, bende 180TL vermemiş olurum, Rockstara giden para 144TL olur. Steam'da bunu engellemek için ülkeler arası hediye sistemi kilitli. Ama World of Tanks EU serverinde birçok ülke var, ülkelere özel mağaza yok. 30 EUR'a giren bir tankın 30TL'ye girmesini bende çok isterim fakat bu indirimi kırmak isteyenler olacaktır, bu nedenle sabitlemezler diye düşünüyorum, sabitleyecekler ise Türkiye'den başka ülkelere hediye yollamayı kapatırlar.

Altın indiriminde yaptılar ya onun denemesini. Türkiye'ye özel bir indirim tanımladılar ve hediye gönderimini kapattılar. Yapılmaz diye bir şey yok.

tonykrzych #57 Posted 12 June 2018 - 09:15 PM

Sergeant

• Player
  • 12570 battles
  • 284

View PostSpartiat777, on 12 June 2018 - 07:32 PM, said:

Fiyatlar diğer birçok firmanın yaptığı gibi kolayca ülkeye özgü ve ülke dışından erişilemez hale getirilebilir ve dünya genelinde çok büyük uçurum olmadan, ülkenin ekonomik koşullarına özel, örneğin Türkiye için 30 günlük premium hesap 30 lira, günlüğü 1 lira gibi değerlerde tutulabilir.

Muhtemelen bu da denemedir, satışları ne kadar etkileyeceğine bakacak ve ona göre karar vereceklerdir. Bu karar verme sürecine katkıda bulunmak için, şu andan koşullar düzelinceye kadar en küçük bir alım yapmayacağım.

henüz Kur bu seviyelerdeyken sikayet ediyorsunuz arkadas. WG Turkiyeye özel fiyat uygulamasi yapsa yani 30 günlük premium 30 TL yapsa dahi artik bunu bile ödeyemez duruma geleceksiniz...bu durumda WGden yine mevcut Sarta uygun fiyat koysun isteyeceksin. Bunun sonu yok. WG 30 Günlük Premiumu bize 5 Liraya versin diyecegin bir gün gelecek ki gelecek, eger cebinde 5 Lira kalirsa tabi. kalmayacak o ayri konu.

Enlane #58 Posted 12 June 2018 - 09:15 PM

Major General

• Player
  • 14172 battles
  • 5,172

View Postselocan74, on 12 June 2018 - 09:13 PM, said:

Arkadaş diğer serverlarda da TL olarak bakmış çünkü.

Edit: Fort Knox 713 lira olmuş ahaha

Edited by Enlane, 12 June 2018 - 09:17 PM.

Alaskar6898 #59 Posted 12 June 2018 - 09:18 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,404

View Posttonykrzych, on 12 June 2018 - 02:33 PM, said:

bunlar daha iyi gunleriniz. premium hesaplar aylik en az 100 TL olacak. cok az kaldi. birkac ay icerisinde bunu yasayarak göreceksini ve bu WGnin sucu falan degil. tamamen kendi ülke paranin Cöp olmasiyla ilgili.

Reis bari burda korku saçma millete

MrLawless #60 Posted 12 June 2018 - 09:39 PM

Corporal

• Player
  • 15353 battles
  • 144
  • [TAF-X] TAF-X
Geçenlerde BABA klanının geçmiş bir maçını izledim ve WOT-Life sitesinden oyuncuların son girme tarihlerine baktım.%90'ı oyunu bırakmış mor ve mavi hesaplar.(1900+WN8).Oyunun yaşattığı stres ve sinir de bizi bazı hastalıklara sürükleyebilir, bu da bir gerçek.Oyunu bırakma vakti çoktan geçmiş.

Edited by MrLawless, 12 June 2018 - 09:39 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users