Jump to content

WG'nin son şakası

zam zam zam

• Please log in to reply
284 replies to this topic

BeastWar #81 Posted 13 June 2018 - 10:47 AM

Lieutenant General

• Player
  • 50134 battles
  • 7,738
  • [EKIP] EKIP

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 12:23 PM, said:

Alaskar bu korku sacmak degil ki. kafasini Kuma gömenlere gercegi yüzlerine carpmak. yani WG nekadar aciyabilir ki. neymis efendim yoksa Turklerden para kazanamazlar. zaten Pazar yeri Avrupa Turkiye degil. yarin Corba parasini bulamayacaklar bu sefer WG bize aci halimiz kötü bize 1 aylik premium 1 TL olsun diyecekler. Aynaya bakmaktansa WGyi sucluyorlar :) dediklerim olmazsa yazin bana herkese yillik premium yollayacagim.

Yazdım bi kenara, gelsin pre hesaplar. :trollface::trollface::trollface:

IZMIR_METRO #82 Posted 13 June 2018 - 11:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5302 battles
  • 79
  • [TEC] TEC

WG'nin nasıl suçu yok? Steam yıllardır artışına rağmen dolar kurunu 1 kuruş bile değiştirmedi, alım gücümüzün düşük olduğunu bildiği ve kuru arttırırsa geliri değil satışı düşüreceğini bildiği için.

WG'nin şuan yaptığı tamamen fırsatçılık.

Biz PUBG, CSGO oynayınca Alman ve Fransızla aynı sunucuda oynuyoruz ama oyuna ödediğimiz kur miktarı çok farklı ve daha ucuz çünkü o adamla bizim alım gücümüz aynı değil.

Alamancılar Löwe'yi 40 birim para ile alırken ben ne diye 218 birim paraya almak zorundayım? Zaten eski halinde de Alamancıya göre daha fazla para ödüyordum? Adamın asgari maaşı saatlik 10 Euro (1800 Euro aylık ort.), ben kazanıyorum 1603TL. Löwe adamın maaşının 45te biri iken benim maaşımın 7'de biri.

Edited by IZMIR_METRO, 13 June 2018 - 11:36 AM.

rahmib #83 Posted 13 June 2018 - 11:22 AM

General

• Player
  • 57165 battles
  • 8,955
  • [SA-AS] SA-AS
Test edilen "Altın İndirimi" olayı şimdi devreye girmeli..

camelbox #84 Posted 13 June 2018 - 11:23 AM

Private

• Player
  • 66208 battles
  • 40
  • [HERIF] HERIF

View PostDeathstation, on 13 June 2018 - 09:39 AM, said:

24 ü bırak pybayme kartıyla 19 liraya aylık premium alırdık. Burada herkes biliyor kurdan dolayı artış olduğunu ona kimsenin itirazı yok ama bu oyun zaten pahalı milletin 10 birime aldığını zaten 39 birim gibi pahalı bir ücrete alıyorduk. 39 u veren 50 yi de verir ama bizim tepkimiz buna artık bir dur demek. Yani oyun zaten pahalı ve 50 lira bu ülke için çok yüksek bir ücret. 

Bu tepkiyi ortaya koymak için oynayan tüm arkadaşları bir şey satın almamaya davet ediyorum. İllaki oyunu premiumsuz oynayamam oyundan da vazgeçmem derseniz en azından preden başka harcama yapmayınız. %20 lik bu artış eminim harcamayı bırakan kişilerin farkını kapamayacağı gibi insan ve oyuncu sayısı gibi reklam vererek kazanmaya çalıştığı potansiyel müşterilerisini de kaybettirecektir. 

Bakın bu oyuna benim de harcadığım para 5 bin TL’yi geçmiştir. Kaldı ki yanında yaptığım hizmetler için sitenin alan adı parasını bile cebimden ödeyen biriyim. Bir şey kazanmadığım halde topluluğa bir şeyler katmaya çalışan benim gibi müşterilerini de premium hesaptaki 10 liralık farkla eminim kaybedecektir. Zaten oyuna tepkiler hat safada burada direnip hala oyuna para yatıran müşterilerini bu şekilde kaçırmak eminim onlarındı hoşuna gitmeyecektir. 

İster 5 bin ister 10 bin maaş alın bu tepkime ortak olmanızı istiyorum. Oyuna harcama yapmayın. Burada bizim itirazımızın WG nin politikalarına bir dur demenin vakti geldiğini belirtmek olduğunu unutmayın. Bu süre zarfında şu an tatildeyim ama ne oyuna gireceğim ne para yatıracağım ne de siteme içerik üreteceğim hatta kapatacağım. Artık bizleri de adam yerine koyma vakitleri geldi. Az kişiyiz demeyin bir Türk topluluğu olarak dediklerimizin duyulmasını önemsenmesini ve buna yönelik somut adım atmalarını beklemekteyiz. 

Tebrik ediyorum; güzel, çok anlamlı bir tepki-yorum olmuş. Avrupa'dakilerin 10 a aldığını biz burada 50 ye alıyoruz. Bu ülkede hizmet veriyorsan bu ülkenin ekonomik şartlarını ve ekonominin insanlara nasıl yansıdığını hesaba katmak zorundasın wargaming!

KingTiger26 #85 Posted 13 June 2018 - 11:32 AM

Warrant Officer

• Player
  • 43539 battles
  • 659
  • [MUZ] MUZ

View PostBeastWar, on 13 June 2018 - 07:58 AM, said:

Şurada duruma tepki gösteren azınlığa sesleniyorum; premium almadan kaç zaman dayanabilirsiniz?.
Siz bu tepkiyi gösteremezseniz diğer %99luk kısım göstermez.

Yani size diyeceğim oyuna para yatırmayın.

Geçtiğimiz yıl neredeyse her ay aylık pre alıyordum. Bu yıl başından beri şu ana kadar sadece bir ay pre(Geçen ay) kullandım. Geri kalan standart. Bundan sonra da durum düzelene kadar almayı düşünmüyorum. Oradan hesap et işte.

Ingenjor #86 Posted 13 June 2018 - 12:29 PM

Private

• Player
  • 18048 battles
  • 39
  • [FETIH] FETIH

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 10:23 AM, said:

Alaskar bu korku sacmak degil ki. kafasini Kuma gömenlere gercegi yüzlerine carpmak. yani WG nekadar aciyabilir ki. neymis efendim yoksa Turklerden para kazanamazlar. zaten Pazar yeri Avrupa Turkiye degil. yarin Corba parasini bulamayacaklar bu sefer WG bize aci halimiz kötü bize 1 aylik premium 1 TL olsun diyecekler. Aynaya bakmaktansa WGyi sucluyorlar :) dediklerim olmazsa yazin bana herkese yillik premium yollayacagim.

Senin paran değer kaybediyor herkes bunda hemfikir zaten konumuzda o degil. Diğer oyun şirketleri bu durumu gözönünde tutarak fiyat politikası belirliyor. Insanlar bunu söylüyor. Sen avrupadaki artış ile burdakini aynı yapamazsın biz aynı mali onlardan daha pahalıya alıyoruz diyorlar. Konu gayet acik.

Alaskar6898 #87 Posted 13 June 2018 - 01:38 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 2028 battles
  • 3,419

View Posttonykrzych, on 13 June 2018 - 10:23 AM, said:

Anladım sen gobbels okumamışsın :facepalm:

Önceki sayfalarda okudum biri diyordu burdaki şeyler nicel değil bir piyasa fiyatı yok diye 

Bencede bu daha mantıklı sanal bir şeyi reelde olan hareketlenmeden etkilenmesi olunabilir bir şey değil ama etkileniyorsada özür dilerim yanlış düşünüyorum o zaman

tonykrzych #88 Posted 13 June 2018 - 01:46 PM

Sergeant

• Player
  • 12954 battles
  • 284

View PostAlaskar6898, on 13 June 2018 - 01:38 PM, said:

Anladım sen gobbels okumamışsın :facepalm:

Önceki sayfalarda okudum biri diyordu burdaki şeyler nicel değil bir piyasa fiyatı yok diye 

Bencede bu daha mantıklı sanal bir şeyi reelde olan hareketlenmeden etkilenmesi olunabilir bir şey değil ama etkileniyorsada özür dilerim yanlış düşünüyorum o zaman

Alaskar degismeyen Kurallar var biliyorsun. Kural 1. ben dogruyum sen yanlissin. 

sirketin giderleri artar. bunu bize söylemek zorunda degiller.

_LetsqoNd_ #89 Posted 13 June 2018 - 01:51 PM

Sergeant

• Player
  • 5456 battles
  • 251

View PostIZMIR_METRO, on 13 June 2018 - 10:00 AM, said:

WG'nin nasıl suçu yok? Steam yıllardır artışına rağmen dolar kurunu 1 kuruş bile değiştirmedi, alım gücümüzün düşük olduğunu bildiği ve kuru arttırırsa geliri değil satışı düşüreceğini bildiği için.

WG'nin şuan yaptığı tamamen fırsatçılık.

Biz PUBG, CSGO oynayınca Alman ve Fransızla aynı sunucuda oynuyoruz ama oyuna ödediğimiz kur miktarı çok farklı ve daha ucuz çünkü o adamla bizim alım gücümüz aynı değil.

Alamancılar Löwe'yi 40 birim para ile alırken ben ne diye 218 birim paraya almak zorundayım? Zaten eski halinde de Alamancıya göre daha fazla para ödüyordum? Adamın asgari maaşı saatlik 10 Euro (1800 Euro aylık ort.), ben kazanıyorum 1603TL. Löwe adamın maaşının 45te biri iken benim maaşımın 7'de biri.

tamam da adam senden 218 birim alırken kendisine gelen 40 birim eğer senden de 40 birim alırsa bu sefer kendi parasıyla 31 birim zararda olacak biraz onların açısından da bakın adam neden o kadar ucuza versinki. 

View Postcamelbox, on 12 June 2018 - 01:43 PM, said:

sanal ürün satıyorlar. Ayrıca oyunu bir ülkede sunuyorsan, yayınlıyorsan, o ülkede hizmet veriyorsan o ülkenin şartlarını da benimsemişsin, kabul etmişsin, edeceksin demektir. Kabul etmiyorsan, zarar ediyorsan tepki görmeden o ülkedeki hizmetlerini sonlandırırsın. Evet ülkenin ekonomik durumu berbat, paramız olmuş çöp, kağıt parçası ama Türkiye'nin bu durumunu değerlendirecek olanlar wargaming yetkilileri, kendileri ve bizler için fiyat artışı çözüm olamaz. Aksine kötü olur, kötü olacak.

sanal diyorsun da sanal olunca bunlar adam çalıştırmıyor mu vergi vermiyor mu bilgisayardır ekipmandır almıyor mu kaynak almıyor mu server kirası vermiyor mu?

Bence de fiyatlar çok pahalı fakat türkiyede 40 tl olsaydı pahalı demezdiniz her zaman olduğu gibi halk tepkiyi yanlış yere gösteriyor aynı taksicilerin abartı plaka kiralarına değil de ubere gösterdikleri tepki gibi. 

IZMIR_METRO #90 Posted 13 June 2018 - 02:01 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5302 battles
  • 79
  • [TEC] TEC

View Post_LetsqoNd_, on 13 June 2018 - 01:51 PM, said:

tamam da adam senden 218 birim alırken kendisine gelen 40 birim eğer senden de 40 birim alırsa bu sefer kendi parasıyla 31 birim zararda olacak biraz onların açısından da bakın adam neden o kadar ucuza versinki. 

sanal diyorsun da sanal olunca bunlar adam çalıştırmıyor mu vergi vermiyor mu bilgisayardır ekipmandır almıyor mu kaynak almıyor mu server kirası vermiyor mu?

Bence de fiyatlar çok pahalı fakat türkiyede 40 tl olsaydı pahalı demezdiniz her zaman olduğu gibi halk tepkiyi yanlış yere gösteriyor aynı taksicilerin abartı plaka kiralarına değil de ubere gösterdikleri tepki gibi. 

Niye vermesin sonuçta kâr ediyor mu? Ediyor. Bu fiyat artışı Turkiye'den satışları düşürecek mi? Evet. Oyun içi itemlerin fiyatları Türk insaninin kazancına göre orantısız mı? Evet. O zaman bir şirket bunlari bile bile fiyatlarını niçin daha da yükseğe çeker? Bunun adı fırsatçılık değil de nedir?

Edited by IZMIR_METRO, 13 June 2018 - 02:03 PM.

serturk1980 #91 Posted 13 June 2018 - 02:09 PM

Private

• Player
  • 18092 battles
  • 2

vay be buraya kadarmış wot

akuna #92 Posted 13 June 2018 - 02:33 PM

Colonel

• Player
  • 24050 battles
  • 3,753

Yahu tamam normal diyelim (değilde)

Peki sorarlar adama LoL ve türevi bir çok oyunda ülkesel çeşitli pazarlama ve satış yöntemleri çeşitli promosyonlar indirimler vesaireler var 

WOT'da ne var arkadaş ciddi ciddi soruyorum bilmiyorum çünkü bilen varsa aydınlatsın.

Musty_Cocorech #93 Posted 13 June 2018 - 02:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24796 battles
  • 786

View Postakuna, on 13 June 2018 - 01:33 PM, said:

Yahu tamam normal diyelim (değilde)

Peki sorarlar adama LoL ve türevi bir çok oyunda ülkesel çeşitli pazarlama ve satış yöntemleri çeşitli promosyonlar indirimler vesaireler var 

WOT'da ne var arkadaş ciddi ciddi soruyorum bilmiyorum çünkü bilen varsa aydınlatsın.

Kimsenin kullanmadıgı İndirim kuponları var 

:trollface:

kilic222 #94 Posted 13 June 2018 - 03:36 PM

Major

• Player
  • 38783 battles
  • 2,926

View PostIZMIR_METRO, on 13 June 2018 - 01:01 PM, said:

Niye vermesin sonuçta kâr ediyor mu? Ediyor. Bu fiyat artışı Turkiye'den satışları düşürecek mi? Evet. Oyun içi itemlerin fiyatları Türk insaninin kazancına göre orantısız mı? Evet. O zaman bir şirket bunlari bile bile fiyatlarını niçin daha da yükseğe çeker? Bunun adı fırsatçılık değil de nedir?

Fırsatçılık değil arkadaşım.

Önümüzdeki 1 sene içinde Türkiye de iğneden ipliğe herşeye zam gelecek, pazardaki domates ve hıyar dahil. Yatırımlar azaltılacak, insanlara verilen ücret ve maaşlar azalacak, işsizlik kesinlikle artacak zaten yüksek. Herkes herşeyi daha az alabilir hale gelecek. Sadece WOT tankını daha az almak değil yani.

Kısaca, ülke insanının hayat standardı düşecek. Hem ülke borcu, hem küresel duruma bakılınca önümüzdeki 1 sene için bunları söylemek kehanet değil. Kesin gibi.Ekonomistlerin dediklerinden, yandaş bile olsalar bunu çıkartıyorum ben.

Başka bi başlıkta dolar 5 lira oluyor diye bahsetmiştik. Bazıları hala yıllardır dinledikeri pembe süslü masallar etkisinde, çok abartıyosunuz demişlerdi. E göreceğiz yaşayarak.

Tüm bunlara rağmen, WOT Türkiye deki fakirleşmeye uygun olarak, Türkiyede daha ucuz satış yaparmı , Avrupa ya 40 euroya sattığı şeyi burda 10 euro ya satarmı bilemem. Steam de filan öyle şeyler olabiliyormuş. Bunlar sınırlı etkili şeylerdir, sanmıyorum ama bilmem.

Edited by VMX, 13 June 2018 - 05:34 PM.

vuque #95 Posted 13 June 2018 - 04:29 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 17461 battles
  • 2,596
  • [YOQ] YOQ

Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili olarak öncelikle fiyatlara herhangi bir zam yapmadığımızı ancak Türk Lirası döviz değişim kurlarını güncellediğimizi belirtmek isterim. Bu döviz değişim kurları zaman zaman güncellenmektedir. Oyunumuzdaki premium dükkanda satılan ürünlerin fiyatları Euro bazında olup, yerel para birimlerine baz alınan değişim kurundan çevirilmektedir ve daha önce belirttiğim gibi Euro bazında fiyatlarda artış yapılmamıştır.

Bildiğiniz üzere bu kur değişimi uzunca bir süredir 1 Euro = 3,92 TL miktarı baz alınarak yapılmaktaydı, ancak ne yazık ki bu sürdürülebilir bir değişim kuru değildir. Şu anda ben bu satırları yazarken google üzerinden baktığımda gördüğüm kur 1 Euro = 5,45497834 Türk Lirası'dır. Bu duruma rağmen yapılan yeni güncellemede kur miktarı olarak 1 Euro = 4,95 TL miktarının baz alındığını söyleyebilirim. Her ne kadar yurt dışında yaşasam da, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkemiz gerçeklerine yabancı değilim, bu fiyatların Euro üzerinden olması ve özellikle son zamanlardaki döviz artışları sebebiyle fiyatların TL cinsinden sizleri zorlayacak boyutlara geldiğini görmekteyim. Bu konularda geri bildirimleri ilettiğimiz konusunda bir şüpheniz olmasın.

View PostinnocenT_deviL, on 12 June 2018 - 08:22 PM, said:

Yukarıda giderlerin bir kısmını saydık, peki premium ürünler dışında hiç bir geliri yok mu sanki firmanın? Sponsorlar, çeşitli organizasyonlar, koltuk, t-shirt, bardak vs çeşitli "gerçek" ürünler, reklam anlaşmaları vs... Bunları da hesaba katmak lazım.

Aslında bu saydığınız şeylerin çoğunlu gelir değil aksine giderdir. Koltuk, T-shirt vs gibi gerçek ürünlerden bir gelir sağlanmaktadır ancak bunlar oyundan elde edilen gelirlere kıyasla oldukça düşük seviyededir.

Block Quote

Vuque zaman zaman bir iki kelime bir şeyler yazıyor ama asıl kilit konularda, milletin kafasını kurcalayan meselelerde bir tane bilgilendirici açıklayıcı tek bir mesaj yok kimseden.

Bu ve benzeri kilit konularda pek çok defa pek çok kanaldan açıklayıcı mesajlarımızı ilettiğimizi hatırlatmak isterim. 

camelbox #96 Posted 13 June 2018 - 05:02 PM

Private

• Player
  • 66208 battles
  • 40
  • [HERIF] HERIF

View Postvuque, on 13 June 2018 - 03:29 PM, said:

Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili olarak öncelikle fiyatlara herhangi bir zam yapmadığımızı ancak Türk Lirası döviz değişim kurlarını güncellediğimizi belirtmek isterim. Bu döviz değişim kurları zaman zaman güncellenmektedir. Oyunumuzdaki premium dükkanda satılan ürünlerin fiyatları Euro bazında olup, yerel para birimlerine baz alınan değişim kurundan çevirilmektedir ve daha önce belirttiğim gibi Euro bazında fiyatlarda artış yapılmamıştır.

Bildiğiniz üzere bu kur değişimi uzunca bir süredir 1 Euro = 3,92 TL miktarı baz alınarak yapılmaktaydı, ancak ne yazık ki bu sürdürülebilir bir değişim kuru değildir. Şu anda ben bu satırları yazarken google üzerinden baktığımda gördüğüm kur 1 Euro = 5,45497834 Türk Lirası'dır. Bu duruma rağmen yapılan yeni güncellemede kur miktarı olarak 1 Euro = 4,95 TL miktarının baz alındığını söyleyebilirim. Her ne kadar yurt dışında yaşasam da, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkemiz gerçeklerine yabancı değilim, bu fiyatların Euro üzerinden olması ve özellikle son zamanlardaki döviz artışları sebebiyle fiyatların TL cinsinden sizleri zorlayacak boyutlara geldiğini görmekteyim. Bu konularda geri bildirimleri ilettiğimiz konusunda bir şüpheniz olmasın.

Aslında bu saydığınız şeylerin çoğunlu gelir değil aksine giderdir. Koltuk, T-shirt vs gibi gerçek ürünlerden bir gelir sağlanmaktadır ancak bunlar oyundan elde edilen gelirlere kıyasla oldukça düşük seviyededir.

Bu ve benzeri kilit konularda pek çok defa pek çok kanaldan açıklayıcı mesajlarımızı ilettiğimizi hatırlatmak isterim. 

Sevgili Vuque; 
Evet zam yapmadınız, Türkiye'deki mevcut euro değerinizi güncellediniz, bu durumu çok iyi anladım. Aslında  "son zamanlardaki döviz artışları sebebiyle fiyatların TL cinsinden sizleri zorlayacak boyutlara geldiğini görmekteyim." açıklaman ile benim gönlümü de almayı başardın, rahatlattın bir nebze ama ben şunları da yazmak istiyorum. 
Yukarıda aklı başında bazı arkadaşlarımızın da yazdıkları gibi Türkiye ile Avrupa'daki ülkeleri eş tutmakta hata ediliyor. Türkiye'deki insanların gelir-gider dengesi ile Avrupalıların örneğin Almanya'daki oyuncuların gelir-gider durumu kesinlikle aynı değil, benzer bile değil!!! Bunları sen de çok çok çok iyi biliyorsun. Yukarıda da bazı arkadaşların ve benim yazdığım üzere; Almanya'daki oyuncu 45-50 birime löwe alırken biz bunu 218 birime alıyoruz. O oyuncunun 2000 euro geliri var haydi bizim de 2000 TL olsun (o da yok da) 
Şimdi wargaming bu insanlarla bizleri nasıl eş tutar? Evet para birimimizin yüzünden bu durumdayız fakat biz Türkiye'de yaşıyoruz diye neden çok daha ağır yükün altına sokuluyoruz? Türkiye'nin ekonomik durumu ve euronun Türkiye'deki durumu bu diyeceksiniz ama burada insanlar arası adaletsizlik söz konusu. Bunları benden çok daha iyi bildiğinizi biliyorum. Ben burada çok sevdiğim world of tanks değerinden kopmamak için yazıyorum. Benim cebimden çıkan para önemlidir, zam yapmadık deseniz de benim cebimden çıkan para çok artmaktadır fakat gelirim aynı kalmıştır. 

Bu fiyatların ağırlığını Türkiye'de yaşayan insanların gelirlerine, durumlarına baktığınızda çok çok çok açık şekilde göreceksiniz. Sizden fiyatlarınızı en kısa sürede çok daha makul değerlere çekmenizi talep ediyorum. İyi çalışmalar... 

PatatesTank #97 Posted 13 June 2018 - 05:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 495 battles
  • 87

Türkiye'deki bir sanayici atıyorum ingiltereden hammadde alırken o malı satan İngiliz "ya tüh tüh sizin memleketin ekonomisi Edited , sana %15 iskontolu vereyim" diyor mu?...

gençler öğrenin, buna kapitalizm deniyor ve kapitalizmde fırsatı bulan karşısındakine geçirir, acırsan acınacak hale gelirsin. o nedenle wg bizim ekonomik durumumuzu dikkate alsın ona göre fiyatlandırma yapsın demeniz çok komik çünkü böyle bir dünya yok. kimse kimseye acımıyor ekonomik ilişkilerde.  "biz Türkiye'de yaşıyoruz diye neden çok daha ağır yükün altına sokuluyoruz? " diye hiçbir gerçek ekonomik gerekçeye dayanmayan cümleler yazacağınıza fırsatınız varken durumu bu hale getirip hala meydanlarda oy isteyen bir kısım siyasiye tepki göstereceksiniz.

seçimlerden sonra benzine mazota da minimum %20 zam gelecek. o zam gelince gidip araplara da ağlayacak mısınız "ya böyle olur mu bizim durumumuz belli, az indirim yapın" diye?!

ha şunu demeniz çok farklı, tank fiyatları çok yüksek wg indirim yapmalı. evet tank/pre hesap fiyatları Avrupa için bile yüksek ve bunu sonuna dek protesto etmek çok doğru.

Bu post moderasyon ekibi tarafından, küfür sebebi ile değiştirilmiştir.

Edited by VMX, 13 June 2018 - 07:22 PM.

selocan74 #98 Posted 13 June 2018 - 05:39 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 52749 battles
  • 3,395
  • [SA-AS] SA-AS

View Postvuque, on 13 June 2018 - 03:29 PM, said:

Pazarlık sünnettir 

1 euro:4.5 tl ye bağlayalım.

Rahmib usta müdürle bi el sıkışma caps i rica etsem .

rahmib #99 Posted 13 June 2018 - 05:43 PM

General

• Player
  • 57165 battles
  • 8,955
  • [SA-AS] SA-AS

15 gün sonra unutursunuz.

yine zamlı fiyattan almaya devam edersiniz ,kalıbımı basarım.

geçen ramazan geliyor diye antep fıstığı fiyatları aşırı arttı, tatlıcılar 1 hafta toptancılardan almadılar, fiyatlar 50 tl birden düştü.

şikayet edeceğinize 1 ay alışveriş yapmayı verin bak ne formüllerle çözüm bulunacak.

camelbox #100 Posted 13 June 2018 - 06:09 PM

Private

• Player
  • 66208 battles
  • 40
  • [HERIF] HERIF

View PostPatatesTank, on 13 June 2018 - 04:16 PM, said:

Türkiye'deki bir sanayici atıyorum ingiltereden hammadde alırken o malı satan İngiliz "ya tüh tüh sizin memleketin ekonomisi Edited , sana %15 iskontolu vereyim" diyor mu?...

gençler öğrenin, buna kapitalizm deniyor ve kapitalizmde fırsatı bulan karşısındakine geçirir, acırsan acınacak hale gelirsin. o nedenle wg bizim ekonomik durumumuzu dikkate alsın ona göre fiyatlandırma yapsın demeniz çok komik çünkü böyle bir dünya yok. kimse kimseye acımıyor ekonomik ilişkilerde.  "biz Türkiye'de yaşıyoruz diye neden çok daha ağır yükün altına sokuluyoruz? " diye hiçbir gerçek ekonomik gerekçeye dayanmayan cümleler yazacağınıza fırsatınız varken durumu bu hale getirip hala meydanlarda oy isteyen bir kısım siyasiye tepki göstereceksiniz.

seçimlerden sonra benzine mazota da minimum %20 zam gelecek. o zam gelince gidip araplara da ağlayacak mısınız "ya böyle olur mu bizim durumumuz belli, az indirim yapın" diye?!

ha şunu demeniz çok farklı, tank fiyatları çok yüksek wg indirim yapmalı. evet tank/pre hesap fiyatları Avrupa için bile yüksek ve bunu sonuna dek protesto etmek çok doğru.

abiiii bizim senin kadar aklımız yoktu yaa, çok özür diliyorum senin gibi aydın ve bilgin bir abimden. Ne kadar zekisin yahu, siyasilere tepki göstererek ülkemizi ben üretim merkezi haline, marka ve ihracat merkezi haline çevireceğim...
aha şimdi başlıyorum bak, vayyy pis siyasiler vayyy, siz kakasınız, siz kötüsünüz, wargaming ve araplar bizi adam, insan yerine koymuyorlar vayy pis siyasilerr vayy... oyumu da size vermeyeceğim, bu ülkeyi bitirdiniz! 
senin gibi böyle akıllı ve kibirli geçinen insanlar oldukça iki yakamız bir araya gelmez. Ulan aynı gemide sen de batıyorsun, ben de o da şu da!!! Bizim senin kadar düşüncemiz, fikrimiz yok mu, bilmiyor muyuz euronun doların bu ülkedeki durumunu???!!! 
ben burada gerçekleri kabul etmemezlik mi yapıyorum veya yapmışım?! Senin gibi oyunda 300-400 savaşım yok benim, burada sen şu deneyim ve şu savaş sayısıyla benim onun bunun adına yorum bile yapamazsın. Sesleniyorum yetkililere; burada belirli bir tecrübesi olan yazsın, oyunu gerçek anlamıyla, oyunun ve wargamingin içerisinde yaşayanlar, oynayanlar yazsın... Belirli bir kriter getirilsin buraya yazı yazacak adamlara...
boş boş yazan, insanları küçümseyip oyun oynamayan, 400 savaş yapmış tuzu kuru adamlara lütfen itibar etmeyiniz. Ekonomiyi, kuru, ihraactı, kapitalizmi, onu bunu senden iyi biliriz de elimizden bir şey gelmiyor, ne yapalım şimdi Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, devletini mi değiştirelim 3 günde?! 
Sen bu kadar akıllıysan bir şeyler yapsana, bir şeyler yapmak niyetinde değilsin, ukalalık ve kibir peşindesin, o zaman burada boşuna kalabalık etme. Wargamingin bu fiyatları indirmesini beklemekten ve burada sesimizi wargaminge duyurmaktan başka yapacak bir şey yok. 
Ben burada çok zevk aldığım için bunları yazmıyorum. Ülkenin durumunu da çok iyi biliyorum. Boş kalabalığa gerek yok, ses veren, wargaminge bu fiyatların çok yüksek olduğunu duyuracak insanlara ihtiyaç var...

Edited by VMX, 14 June 2018 - 12:06 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users